Unified Past

    
    
    
    
    

 Zpět
Skupina v roce 1998 Americká power progressive rocková kapela UNIFIED PAST byla založena v roce 1999 ve městě Syracuse, New York. Její kořeny však sahají až do počátku 80. let, kdy Stephen Speelman a Victor Tassone začali pracovat společně na různých projektech kapel, nakonec vytvořili jejich vlastní projekt v roce 1990. Tato skupina se jmenovala Long Island's Labyrinth, působila v Medford, New York, celkem často se měnila její sestava a po roce 1990 stihla vydat tři plnohodnotná alba.

V roce 1999 se z kapely stal poněkud jiný projekt, vedený opět Speelmanem (kytary, bicí) s Vinny Krivacsym (keyboards, vocals), Peterem Palmieri (bass) a Matthew Woodem (drums), kteří doplnili sestavu kapely. Oslovil je producent Chris Pati z indie labelu Atomik Records, se kterým pak kapela podepsala smlouvu, načež se rozhodli, že by bylo vhodnější zvolit i nové jméno a pojmenovali se namísto jejich starého názvu LABYRINT novým, tím se stalo jméno UNIFIED PAST. Ještě v témže roce vydali jejich první album pod tímto novým jménem, které dostalo pojmenování "From The Splintered Present Surfaces", kde se sešla kolekce nově nahraného staršího materiálu vedle několika nových skladeb.

Pak si kapela na celých 9 roků udělala pauzu od hudební aktivity. Až v roce 2008 se UNIFIED PAST se vrátili na scénu s novým albem "Power Of Existence". Tentokrát se ale aktivovali dva původní členové působící ještě v Labyrinth, Steve CALOVI (zpěv) a Victor TASSONE (bicí) vedle Steve SPEELMANA a tentokrát pouze jako hostujícího klávesistu Vinny KRIVACSYHO. Jejich návrat na scénu byl přijat s pozitivním ohlasem, což bylo podnětem pro pokračování práce na dalším albu.

Tím se stala nahrávka "Breaking Up The Atmosphere", která vyšla v roce 2009. Album nahrála již jen trojice hudebníků Speelman, Tassone a Calovi.

Následující deska UNIFIED PAST "Tense" vyšla již pod novým labelem Melodic Revolution Records. Album přineslo svěží Hard & Heavy rockový zvuk ovlivněný kapelami Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, Judas Priest, Rainbow, Savatage, Iron Maiden nebo Faith No More. Ke trojici hudebníků se připojil pouze hostující Vinny Krivacsy na klávesy. Kapela byla tehdy vedena pod nálepkou "Hard & Heavy Rock with a Progressive Orientation".

Na desce vydané v roce 2011 "Observations" pokračovali již jen jako trio Tassone, Speelman a Krivacsy bez zpěváka Calovi.

V roce 2013 následuje další studiová nahrávka opět prostřednictvím labelu Melodic Revolution Records s názvem "Spots", ještě více studiově propracovaná, která přivedla kapela mnoho dalších fanoušků progresivního rocku žánru. V sestavě kapely se od 12. ledna 2012 objevil Dave Mickelson, který se chopil basových povinností a Krivacsy naopak již není v sestavě.
Jejich zatím poslední nahrávka "Shifting The Equilibrium" byla vydána 15. září 2015 a dostalo se jí nadšených recenzí fanoušků progresivního rocku. Nahrávka obsahuje šest výborných progresivních kompozic v délce cca 56 minut. Připojením Grammy oceněného zpěváka Phila Naro (spolupracoval s Backhand, Druckfarben nebo Corvus Stone) ukazuje, že kapela pokračuje ve svém růstu a vyvoji, a stavají se kapelou, kterou by skalní fanoušci prog rocku měli pravdu znát. Kytarista Stephen Speelman je nositelem magisterského titulu v oboru klasická kytara, basista Dave Mickelson je v současné době členem kapely Joey Belladonny Chief Big Way a úderný bubeník Victor Tassone se objevil na albech několika nezávislých hudebníků, včetně Corvus Stone a "Oceans 5" Andy John Bradforda. Zatímco tam lze nalézt spoustu vychytávek v hudbě této kapely, jejich celkový zvuk se zaměřuje spíše na melodie a formu písní, než směřování k technické ekvilibristice. Dobrým příkladem je skladba "Etched In Stone". Za pozornost stojí i skladba "From The Beginning" přinášející etérickou křehkost raných Yes. Velkým přínosem je zpěvák Phila Naro, jehož hlas místy připomíná Jona Andersona z Yes, jindy zase jako James LaBrie z Dream Theater nebo Geddy Lee z Rush.

Hudba Unified Past může být označena jako kytarou a bicími hnaný power prog, který je ovlivněn vlivy prog rocku 70. let a hudbou kapel jako Rush, z 80 let kapela Yes, Queensryche and King's X spolu s moderními vlivy jako jsou Tool a Dream Theater. Míchání těchto stylu s moderními progresivními vlivy přináší Unified Past jejich jedinečný a identifikovatelný zvuk. Pokud jste oddaní fanoušci progresivní rockové hudby, pak Unified Past je právě pro vás.

 Zpět
Členové:
Stephen Speelman - Guitar, Vocals, Keyboards, Synths, MIDI sequences
Dave Mickelson - Bass
Victor Tassone - Drums, Percussion
Phil Naro - Vocals
Bývalí členové:
Steve Calovi - Vocals (2009-2013)
Vinny Krivacsy - Keyboards (1996-2007)
Pete Palmieri - Bass (1996-2005)
Matt Wood - Drums (1999-2000)
Členové LABYRINTH:
Stephen Speelman - Guitars (1990-1999), Vocals (1990-1999)
Peter Palmieri - Bass (1997-1999)
Matt Wood - Drums (1997-1999)
Vinny Krivacsy - Keyboards (1997-1999), Vocals (1997-1999)
Mike Donohue - Bass (1990-1996), Keyboards (1993-1996)
Steve Calovi - Vocals (lead), Percussion (1990-1996)
Mike Hicks - Drums (1993-1996)
Victor Tassone - Drums (1990-1993)

Členové Stephen Speelman
(Žije v Baldwinsville, New York)
Guitar, Vocals, Keyboards


Stephen je kytarista, zpěvák a hlavní skladatel americké skupiny progresivního rocku Unified Past. Nahrává také klávesy během studiového nahrávání. Má magisterský titul v oboru klasické kytary, aby se mohl naplno věnovat svému milovanému progresivnímu rocku a metalu. V oblibě má mnoho kytaristů, ale jeho hlavní idoly jsou Steve Morse, Steve Lukather, John Petrucci a Joe Satriani. Miluje skládání a nahrávání hudby - vždy má zájem pracovat na hudebních projektech.

Stephen studoval 6 let na Stony Brook University s klasickým kytaristou a lutenistou Jerry Willardem. Stephen je také autorem textů kapely. Stephen také hrál na kytaru v cover kapele velikánů rockové klasiky, Chief Big Way, kterou vede zpěvák Joey Belladonna z Anthrax.

Znamení: Aquarius (vodnář)
Vzdělání: MM Classical Guitar Performance
Škola: Stony Brook University
Kytarové vzory: Steve Morse, Randy Rhodes & John Petrucci
Oblíbená alba:
Deep Purple: Perfect Strangers
Dream Theater: Metropolis, Pt. 2: Scenes From A Memory
Genesis: A Trick Of The Tail
Journey: Departure
Iron Maiden: Piece Of Mind
Led Zeppelin: Physical Graffiti
Ozzy: Diary Of A Madman
Pink Floyd: Wish You Were Here
Rush: Permanent Waves
Savatage: The Wake Of Magellan
Tool: Lateralus
Yes: Close To The Edge

Členové Victor Tassone
Drums

Je bubeník progressivní rockové kapely Unified Past. Má za sebou 35 let bubnování na mnoha hudebních cestách, které zahrnují hru na bicí v různých projektech jako jsou "Ocean's 5", "The Colin Tench Project", "Corvus Stone" a "The John Ore Franklin Band".

Victor Tassone byl spoluzakladatelem kapely Unified Past spolu se Stephenem v roce 1984, když jim bylo pouhých šestnáct let. Jeho hutný hnací silový rytmus byl ovlivněn především takovými velikány jako Neil Peart a Vinny Appice, stejně jako bubenicé sbory. Victor se vrátil ke skupině v roce 2009 po jeho 15 leté nepřítomnosti a přinesl svůj pozitivní vliv, stejně jako profesionální bubenické dovednosti.

Znamení: Aries
Bubenické vzory: Neil Peart, Alan White, Vinnie Appice, John Bonham
Oblíbená alba:
Rush - Hemispheres
Rush - Permanent Waves
Rush - Moving Pictures
Yes - 90125
Yes - Big Generator
Dio - Holy Diver
Dio - The Last In Line
Pink Floyd - The Wall
Pink Floyd - The Dark Side Of The Moon
Led Zeppelin - ZOSO
Led Zeppelin - Physical Graffiti

Členové Dave Mickelson
Bass

Dave je ostřílený studiový veterán hudebník, který hrál s mnoha kapelami a umělci. Dave je v současné době basistou kapely Joey Belladonna Chief Big Way a přidal také nový rozměr zvuku Unified Past.

Členové Phil Naro
(Narozen ***, Toronto, Ontario & Rochester, NY)
Vocals


Phil Naro je současný držitel Emmy Award Winning Performer a je jedním z nejvyhledávanějších zpěváků na světě, stejně jako mezinárodně uznávaný skladatel, zpěvák, kytarista a producent.

Na svém kontě má i spolupráci s některými skutečnými hráči v hudebním průmyslu, včetně jmén jako Billy Sheehan, Lawrence Gowan, Kim Mitchell, Brian May, Julian Lennon, Peter Criss, Don Mancuso, Lou Gramm, Lee Aaron, Carmine Appice, Rudy Sarzo, Steve Holly nebo také Talas, DDrive a Gary Van Dyke mezi dalšími.

Phil Naro vyrostl v Rochesteru ve státě New York. Svoji hudební kariéru začal již ve středoškolských kapelách v patnácti letech. Doslova svým mocným hlasem a impozantním rozsahem čtyř oktáv přerůstal možnosti barové kapely, Phil se rychle stal vyhledávaným zpěvákem. Svůj první velký koncert zaznamenal v roce 1979 s kanadskou kapelou Chain Reaction, s níž nahrál dvě alba (jedo je "Octavian"¨) a odehrál 600 vystoupení od pobřeží k pobřeží během dvou let. Pak se Phil vrátil do státu New York, kde jej v roce 1983 objevil bassový virtuóz Billy Sheehan (Mr. Big, David Lee Roth), který jej přivedl do čela kapely kapely Talas. S Philem jako sólovým zpěvákem nahrála kapela "Live Speed on Ice" v roce 1984 v L'Amour v New Yorku, nyní již klasické koncertní album, které bodovalo v Top10 v Anglii a Japonsku. Ještě během působení v Talas, Phil měl velký úspěch na americké heavy metalové scéně na turné s kapelou Rising Force od Yngwie J.Malmsteena, Anthrax, White Lion, Quiet Riot a Iron Maiden.

Po odchodu z Talas se Phil připojil se kanadské kapele Coney Hatch, kde nahradil u mikrofonu zpěváka Jamese LaBrie, který začal hvězdnou kariéru u Dream Theater, a kde se stal novým charismatickým frontmanem kapely. Složil písně pro multi-platinové album Body Rock od Lee Aarona v roce 1989, spolupracoval s Grammy oceněným producentem Tomem Lord-Alge (Billy Joel, Steve Winwood, The Rolling Stones). V roce 1994 se Phil se spojil s Johnem Rogersem (Brighton Rock, Long Tom and the Dusty Danglers) a vytvořili akustické duo s názvem Phil & John Show s nahrávkou Cover Art vydanou až v roce 2006.

Phil zpíval i na filmových soundtracích pro No Exit/FatalCombat (1995) a Going Back (2001). Spolu se spoluautory Donem Breithauptem a Anthony Vandenburghem získal cenu Daytime Emmy v roce 2009 za animovaný televizní seriál 6teen (Best Original Song a Main Title).

Naro nikdy nesedí v klidu, je velmi aktivní v hudební scéně od nahrávání, produkce a kobcertování. V současné době působí v kapelách a projektech: Cornish & The Dangerous Lovers, Miron, Backhand, Corvus Stone, Druckfarben, DDrive, The Dave Harris Project, Gowan and The Phil & John Show.

Členové Steve Calovi
Vocals (2009-2013)

Členové Vinny Krivacsy
Keyboards (1996-2007)

Členové Pete Palmieri
Bass (1996-2005)

Členové Matt Wood
Drums (1997-1999)


 Zpět
Studiové desky:
2015 Shifting The Equilibrium
2013 Spots
2011 Observations
2010 Tense
2009 Breaking Up The Atmosphere
2008 Power Of Existence
1999 From The Splintered Present Surfaces

Studiové desky pod hlavičkou Labyrinth:
1998 Endangered Species
1994 Power Of Existence
1991 Breaking Up The Atmosphere


Skupina:
Stephen Speelman - Vocals, Guitars, Keyboards
Dave Mickelson - Bass
Victor Tassone - Drums
Hosté:
Phil Naro - Vocals (Backhand, Druckfarben, Corvus Stone)
Diskografie Shifting The Equilibrium
Vyšlo 15. září 2015, Melodic Revolution Records, MRR 22113

Seznam skladeb:
01. Erasure Principle (7:52)
02. Smile (In The Face Of Adversity (9:22)
03. Etched In Stone (11:05)
04. Peace Remains In This World (7:45)
05. Deviation From A Theme (Of Harmonic Origin) (8:18)
06. Today Is The Day (11:50)
Limited edition 24 bit bonus track:
07. From The Beginning
Total Time: (56:12)

All Music by Speelman, Tassone and Naro except for the following: "Deviation" by Speelman and Tassone.

All lyrics by Naro except for "Erasure Principle" and "Etched In Stone" by Speelman and Naro.
Deska obsahuje 6 skladeb a 12 stránkový booklet textů a fotografií, navržený mezinárodně uznávaným fantasy výtvarníkem jménem Ed Unitsky, který také navrhoval přebal alba "Spots" v roce 2013. Ohromující umělecké dílo je doplněno fotografiemi rochesterského Scotta Hamiltona. Vizuální prezentace v kombinaci se zvukovým zážitkem tak vytváří nahrávku, která zcela jistě představí kapelu co nejširšímu publiku.

Skupina:
Stephen Speelman - Guitars, Vocals
Victor Tassone - Drums
Dave Mickelson - Bass
Hosté:
Diskografie Spots
Vyšlo 11. června 2013, Melodic Revolution Records, MRR CD 22005

Seznam skladeb:
01. Blank (5:33)
02. Deep (5:58)
03. Hot (Instrumental)(5:01)
04. Seeing (4:06)
05. Tough (Instrumental) (8:34)
06. Age (6:43)
07. Sun (Instrumental) (4:05)
08. Big (Instrumental) (6:51)
09. Wet (Instrumental) (5:24)
10. G (1:37)
11. The Final (8:43)
Total Time: (61:38)
"Spots" je šestá deska Unified Past a jejich druhá nahrávka pod labelem Melodic Revolution Records. Obálku alba navrhl mezinárodně uznávaný fantasy výtvarník jménem Ed Unitsky, který je znám z obalu mnoha progresivních kapel. Kytarista a zpěvák Stephen Speelman a bubeník Victor Tassone rozšíli sestavu kapely o basistu Dave Mickelsona. Mickelson je ostřílený profesionál a spolu s Tassonem vytvořili solidní hard rockový základ podporující progresivní linie kytary a kláves. Ke kapele se připojilo několik hostujících klávesistů. S připojením Mickelsona byli Unified Past schopní nahrávat základ písní spolu naživo přímo ve studiu. Hudební koncept alba je vzít posluchače na cestu do různých hudebních oblastí celého progresivního rockového světa. Počínaje úvodní skladbou "Blank" Unified Past přináší silný výsledek a rychle upoutá pozornost posluchače. Odtud vás vezme kapela na cestu, aby prozkoumala různé styly progresivního rocku, včetně progresivního metalu, fusion a klasického prog rocku 70. let, přinášející nejvíce setkání hudby Pink Floyd a Genesis, např. ve skladbě "The Final".

Skupina:
Stephen Speelman - Guitars, Vocals
Victor Tassone - Drums
Dave Mickelson - Bass
Hosté:
Diskografie Observations
Vyšlo 28. června 2011, Melodic Revolutions Records, MRR 11702

Seznam skladeb:
01. I'm Not Answering (5:46)
02. Mr. Extravagant (3:48)
03. Insulated (4:42)
04. Crushed (5:17)
05. Exploratory Observations (4:00)
06. Painful Observations (5:34)
07. The Move (4:00)
08. Mesmerized (6:01)
09. Faithless (8:30)
10. Remember When (7:47)
11. Here They Come (6:39)
Total Time: (62:05)
Spousta věcí vás upoutá při poslechu tohoto alba. Skvělé melodie, rockové 'bubnování, některé skvělé songy, které rozpohybují vaši duši a přimějí vás tančit ve svém křesle.

Skupina:
Stephen Speelman - Guitars, Bass, Keyboards, Vocals
Victor Tassone - Drums, Percussion
Steve Calovi - Vocals
Hosté:
Vinny Krivacsy - Keyboards (05,11,12)
Diskografie Tense
Vyšlo 5. května 2010, Atomik Records

Seznam skladeb:
01. The Return Of The Profit (3:49)
02. They Know (6:58)
03. Cellular Chaos-1 (2:54)
04. Ice Melt (9:46)
05. Oh My God (5:24)
06. The Earth's Energy (8:26)
07. Cellular Chaos-2 (3:38)
08. Under The Influence (4:11)
09. Really Under The Influence (6:27)
10. Cellular Chaos-3 (4:14)
11. An Outer Body Experience (7:34)
12. My Name Is Stephen! (4:08)
Total Time (67:29)

"Tense" je páté studiové album Unified Past, které vyšlo v roce 2009.

Skupina:
Stephen Speelman - Guitars, Bass, Keyboards & Vocals
Victor Tassone - Drums & Percussion
Steve Calovi - Vocals
Hosté:
Diskografie Breaking Up The Atmosphere
Vyšlo dec 3, 2009, Atomik Records

Seznam skladeb:
01. What To Say (4:50)
02. Take Me All The Way (3:20)
03. Looking At The Inside (2:46)
04. Sudden Death (4:50)
05. Damaged Goods (7:12)
06. Memory Attacks (7:07)
07. Bed of Faith (5:21)
08. Two Years Later (5:06)
Total time: (40:32)

V podstatě se jedná o kolekci původních skladeb Labyrinth z let 1990 až 1993.

Skupina:
Stephen Speelman - Guitars, Bass, Keyboards & Vocals
Victor Tassone - Drums & Percussion
Steve Calovi - Vocals
Hosté:
Vinny Krivacsy - Keyboards
Diskografie The Power Of Existence
Vyšlo 2008, Atomik Records

Seznam skladeb:
01. Reality Check (3:11)
02. The Power of Existence (9:14)
03. The Greater Pains of Irony (7:20)
04. Internal Affairs (3:34)
05. Kingdom of the Stars, Part 2 - Acceptance (3:29)
06. Unearthed (5:13)
07. Waiting (3:41)
08. Kingdom of the Stars, Part 1 - The Unquestionable (4:31)
09. Nothing I Can Do (3:34)
Total time: (43:37)

Jedná se o kolekci nahrávek z let 1993 až 1996.

Skupina:
Stephen Speelman - Guitars, Drums
Peter Palmieri - Bass
Vinny Krivacsy - Keyboards, Vocals
Matthew Wood - Drums
Hosté:
Diskografie From The Splintered Present Surfaces
Vyšlo 1999 / 20. ledna 2000

Seznam skladeb:
01. Head (4:59)
02. Internal Affairs (3:35)
03. Unearthed (4:57)
04. Tree House (5:39)
05. Just Like That (8:04)
06. Resonate (4:19)
07. Kingdom of the Stars (4:35)
08. Silent Partner (3:27)
09. Stretch (7:31)
10. Dream of Love (6:31)
Total time: (53:37)


Skupina:
Stephen Speelman - Vocals, Guitars
Vinny Krivacsy - Vocals, Keyboards
Peter Palmieri - Bass Guitar
Matt Wood - Drums
Hosté:
Diskografie Endangered Species
Vyšlo 1998, Triple S, Private Release

Seznam skladeb:
01. Radio clip (0:23)
02. Dream of Love (6:21)
03. Radio clip (0:12)
04. Silent Partner Pt. 1 (3:14)
05. Stretch (7:03)
06. Just Like That (9:11)
07. Radio clip (1:42)
08. Internal Affairs (3:35)
09. Radio clip (0:29)
10. Comatose (5:50)
11. The Dream I've Been Dreaming of (5:09)
12. Moriches Winter Sky (1:54)
13. Radio clip (0:45)
14. 3000 Miles (4:39)
15. Silent Partner Pt. 2 (2:44)
16. Mephistopheles' Trance (4:35)
17. The End of It All (3:13)
Total time: (60:59)


Skupina:
Steve Calovi Vocals - Percussion
Stephen Speelman - Guitars
Mike Donohue Bass - Keyboards
Mike Hicks - Drums
Diskografie Power Of Existence
Vyšlo 1994, Private Release

Seznam skladeb:
01. Waiting (3:42)
02. Nothing I Can Do (3:34)
03. Unearthed (5:14)
04. Reality Check (3:12)
05. Kingdom Of The Stars
     Pt. 1: The Unquestionable (4:31)
     Pt. 2: Acceptance (3:29)
06. The Power of Existence (9:14)
Total time: (33:09)


Skupina:
Stephen Speelman - Guitars, Moog Pedals, Vocals
Mike Donohue - Bass Guitar, Keyboards, Rhythm Guitar, Backing Vocals
Steve Calovi - Lead Vocals, Percussion
Mike Hicks - Drums
Hosté:
Diskografie Breaking Up The Atmosphere
Vyšlo 1991, Private Release

Seznam skladeb:
01. Bed of Faith (5:19)
02. Looking at the Inside (2:49)
03. Sudden Death (4:55)
04. What to Say (4:53)
05. Take Me All The Way (3:23)
06. Damaged Goods (7:11)
07. Memory Attacks (7:15)
08. Two Years Later (5:08)
Total time: (40:53)


 Zpět


 Zpět
Oficiální stránky:
http://www.unifiedpast.com/unified_past/Home_Page.html
http://www.unifiedpast.com/Unified_Past/Welcome.html

www.facebook.com/pages/Unified-Past/189506772045

www.powerofprog.com/profile/UnifiedPast
www.melodicrevolution.com/profile/UnifiedPast
http://philnaro.bandcamp.com/

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  1.1.2016 
Menu Poslední aktualizace: 15.6.2019
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!