UNIFAUN - progressrock.cz

Více než jen oslava... Švédské duo Unifaun (Nad Sylvan a Bonamici) nám přináší album, které jako by bylo nahráno skupinou Genesis v období "Selling England by The Poud."

Je excelentní od začátku až do konce!

Zpět
Jak se ti dba vlastně setkali? Vraťme se do roku 2003:

Nad, náruživý fanoušek Genesis navštěvuje koncert The Musical Box ("Selling England by the Pound" turné přesně) v londýnské Royal Albert Hall v říjnu 2003. Opravdu si to velmi užil, aby o týden později zjistil, že muž jménem Bonamici napsal na netovém fóru Genesis, že složil instrumentální skladbu s názvem "Tribute To Genesis" (Pocta Genesis). Nad se s nim setkal. Společně pak přidají kytaru a vokály k písni a přejmenovali skladbu na "Maudlin Matter". Nad odněkud ze šuflíku vytáhl svoji skladbu s názvem "Marmaduke", kterou napsal v roce 1979 pak už byl kousek jen od napsání celého alba! Po nějaké diskusi se duo pustilo do projektu alba, jehož cílem bylo "napsat písně, které Genesis nikdy nenapsali".

Za název projektu si zvolili tvora, který vystupuje v písni Genesis "Dancing With The Moonlit Knight" (album "Selling England By The Pound" z roku 1973). Slovo Unifaun vytvořil Peter Gabriel, složením uniform (nebo unicorn, =jednorožec?) a slovem faun. A faun je tvor napůl koza a napůl člověk. Takže kdo ví, jak to vlastně mělo být???

Nicméně album napsali, nahráli a vyprodukovali jen oni dva, pouze s přespěním hostujícího bubeníka u dvou skladeb. Deska byla vydána u Progress Records dne 27. června 2008 v Evropě a u Prog Rock Records v USA 23. září 2008. Nyní je album považováno za "kultovní" a v roce 2013 vyšlo znovu s novým přebalem od Claude Martina.

Sami sebe pak na svých stránkách uvádějí slovy:
"Někdo upozornil, že nejsme jen další poctou skupině Genesis.
Jsme zvukový odkaz kapely Genesis. Nehrajeme cover verze jejich písní.
Takže předpokládáme, že to z nás dělá zvukový odkaz Genesis,
a ne nějaký hudební hold skupině Genesis. Nebo tak nějak...


Na červen 2023 připravilo vydavatelství Cherry Red/Esoteric Record nové vydání bezejmenného alba od švédského dua "Unifaun", které tvoří zpěvák a instrumentalista Nad Sylvan a hráč na klávesy Bonamici (Christian Thordin). Nahrávka, která byla původně vydána v roce 2008, si během následujících let získala kultovní status a postavila Nad Sylvana na cestu ke spolupráci s kapelou Agents of Mercy a poté se stal zpěvákem v kapele bývalého kytaristy Genesis Steva Hacketta a uznávaným sólovým umělcem.

Na přebal byl použit již jednou uvedený přebal z roku 2013 d Claude Martina. Toto vydání od Esoteric Antenna je velmi vítaným znovuzavedením skvělého alba a jistě osloví všechny milovníky klasického progresivního rocku.

Zpět
Členové:
Nad Sylvan - zpěv & doprovodný zpěv & klávesy
Bonamici - klávesy, skladatel, hudební aranžér, filmový producent

Členové NAD SYLVAN
(rodným jménem Christopher 'Chris' Stewart)
(Narozen 4. června 1959, West Covina, California, USA)
Zpěv & doprovodný zpěv & klávesy


Jeho otci Hugh Wright Stewartovi byl0 31 roků a byl profesionální tenisový mistr světa a matka Agnete Sylvan byla 19 letá společnost dívka z švédském Göteborgu. Svatbu měli v Göteborgu 1958 a v listopadu téhož roku se rozhodli odstěhovat ze slunné Kalifornie zpátky do Švédska, kde se poznali. Nakonec ale jeho otec odešel, když nemohl stát na mokrém povrchu, v chladu a ve temnotě. Po rozvodu matka řekla: "Jdu tě přejmenovat na Christophera". Nikdo nemůže přijít na jméno "Hugha" a tak se i stalo.

Bylo so v pořádku, ale jméno Christopher Stewart mu nikdy nijak nepomohlo. jako by byl celý jeho život prokletý s tímto jménem. Ve Švédsku v 60. letech byla otázka typu "Kdo si myslíš že jsi?" obecným postojem. V roce 1970 se se z něj stal "Christopher Gräbner“, když se matka se znovu vdala. Ale ani tentokrát to nevyšlo. Ani tehdy to netrvalo velmi dlouho, neboť se matka rozvedla podruhé v roce 1976. Byl prostě "Chris Stewart!" (Neměli mít jednou Genesis bubeníka s tímto jménem?).

Nad žil jako drzý a hubený chlapec se svoji sestrou a prarodiči ve velkém bytě ve švédském Malmö. Jeho rodiče se rozešli, tak jej tam nechali vykoupit jeho velmi pevné, ale velmi milující příbuzní. Když byl velmi zlobivý, utěšoval sám sebe sezením u klavíru a skládáním krátkých melodií. To se stávalo každý den. Objevil cross ruční techniku a ve věku osmi let se rozhodl, že by měl zaznamenat hudbu a poslat ji Jimi Hendrixovi. Jeho dědeček Erik mu koupil mikrofon a s trochou pomoci od spolužáka, který byl technicky zdatný se ze starého tubusu rádia stal schopný zesilovač s mírně praskajícím reproduktorem.

Psal se rok 1968 a Christopher se stal zpěvákem ve své první kapele s názvem "The Hooks", která se skládala ze čtyř osmiletých dětí na druhém stupni. Nestydatě okupovali městskou knihovnu, když zdvořile, ale rozhodně byli zamítnuty k návratu do školy, kde namísto toho bylo umožněno předvádět se během třídní "legrační hodiny" (poslední hodina před víkendem). Christopher bušil jak nejlépe uměl na třídní harmonium a vyřvával improvizovaný rock'n'roll v zuřivě předstírané angličtině.

Od té doby byl vždy nějak spojen s hudbou. Byla tam sice dvouletá mezera, když jsem se přestěhoval od svých prarodičů a žil pak s matkou ve Stockholmu, kde nebylo dostupné piano. Když jsem je pak objevil někdy v jedenácti, byl od té doby na koni. Ve 13 letech složil popové melodie a obeslal několik uměleckých soutěží, až jednou vyhrál finále v říjnu 1974. To mu bylo 15 let.

Vždycky byl Sylvanem. Sylvan znamená les, nebo věci, které mají co do činění s lesem, v jednom östatně taky Nad bydlí. Vychovávali jej Erik a Astrid Sylvanovi - nejvíce milující a ohleduplní lidé, které kdy poznal, dokud neudeřila „doba kamenná“. Beatles a Rolling Stones byli na scéně, a Nad si chtěl pěstovat dlouhé vlasy. Což v žádném případě nešlo... jakmile se jeho vlasy dotkly uší, Erik je popadl a vzal k holiči. Nad byl dost frustrovaný.

V roce 1974 jse stal zpěvákem White Lightning - hrozné kapely navíc s bubeníkem, který jednoduše nedokázal udržet rytmus. Když se kapela v roce 1975 rozpadla, kytarista dokonce ukradl nadův zesilovač a reproduktor. ještě v tomto roce se stál frontmanem Envoys a koncertoval po celém Švédsku během víkendů. Kapela hrávala covery, mezi jinými také "July Morning" a "Easy Livin'" od Uriah Heep. Tehdy si také oblíbil zpěváka Alice Coopera.

Prog rock se stal jeho říši. V letech 1976-1979 na klávesy - varhany, Mini Moog, Elka syntezátor, Fender Rhodes piano a Mellotron a těžce se zadlužil. A k tomu všemu zpíval sólově se třemi mikrofony umístěnými kolem sebe. Kapela se jmenovala Avenue a byli všichni zbláznění do kapel jako Genesis, Yes, Gentle Giant a Camel. Zrovna v době, když přišel punk rock přišel - perfektní načasování! Nakonec Nadovi došla trpělivost a v roce 1980 založil Chris Stewart Band. Kytarista Reima Hassell zůstal s ním a dva roky skládali hudbu blíže ke stylu Gino Vannelliho a Al Jarreaua než Tony Bankse. Pro nada to byla nová zkušenost, neboť objevil nové akordy, nové harmonie a velký arzenál kláves jako elektrické piáno Yamaha (CP 80) a polyfonní syntezátor Roland Jupiter 4 s jeho efekty.

V roce 1983 se nějak dostal ke smlouvě s Planet Records a říznul si singl s názvem "Midnatt" (Midnight), který byl ve stylu disko. Nejraději na něj rychle zapoměl. Nahrávací společnosti tehdy nenašly žádný způsob, se kterým by mohl zpívat v angličtině, takže švédský tomu bylo do roku, dokud nepotkal pár kluků doprovázejících menší taneční pop hvězdu (pozdní) Hasse Carlsson z kapely "Noice", kteří jej angažovali a po dobu jednoho roku koncertoval po Švédsku s Hasse Carlsson & The Tectives. Bylo to hysterické, ale když turné skončilo Hasse odešel a založili One By One. Znovu se stal zpěvákem v kapele ac vydali dva singly "Dancing Mono" (autor Nad) a "Say You Never", který napsali další členové. Začali dokonce pracovat na albu, ale nahrávací společnost dala od nich ruce pryč a všichni z roho byli frustrovaní.

Na jaře roku 1987 přijel do města Lionel Ritchie a oni dostali nabídku na dva večery jako doprovodná kapela ve Stockholmu a Göteborgu. Ale hráli spolu po dlouhé době a během zkoušek ale Nad dostal do krku infekci, chtěl nějakou whisky na relaxaci hlasivek, ale nic nedostal a podle toho to dopadlo. Kapela se pak rozpadla. Od roku 1989 až do roku 1996 byl pak v podstatě izolován ve svém studiu a snažil se to překonat, tak se zaměřil na psaní písní, až úplně zapomněl na vystoupení. Stále vystupoval pod jménem Chris Stewart, což mu připadalo jako jméno hráče golfu. Jeden z pokusů stát se seriózním skladatelem a zpěvákem přišel v roce 1995, když natočil své první album "The Home Recordings". Udělal z něj jen 320 kopií a se vrhl na jiné směřování. V roce 1999 pak své první album přejmenoval na "Blue Waters" a znovu jje vydal jako on-line či mp3 verzi.

Pak se zamyslel nad svým uměleckýmm jménem. Přišel mu na mysl Alice Cooper nebo Marilyn Manson, muži se ženským jménem. Tak to zkusil. Vždycky měl rád jméno Nadine, má úroveň, je velmi křehké a elegantní. "Nadine Sylvan"? Není dost hrozivé. V letech 1996-1999 udělal spoustu pokusů vystupovat pouze jako "Sylvan". Někdy měl na sobě trojdílný oděv a namalovaný obličej jako žena. Skoro to fungovalo, neboť měl spoustu nových písní, které se zabývaly potlačovanou sexualitou a alternativními genderovými rolemi. Ale stále cítil, že to nebylo to pravé, chtěl ukázat spíše mužský obraz. Na krku měl čtyřicítku, když v ledn 1997, obdržel telefonát, že jeden z jeho přátel z bláznivých lét spáchal sebevraždu skokem pod metro. tehdy si uvědomil si, jak krátký může být život, neboť tomu kamarádovu bylo jen 36 let. Tak se opět ponořil do svého studia a o čtyři měsíce později sč zrodilo 15 nových písní. Pouze "Strangers" byla jediná z minulosti. Pak oslovil mnoho nakladatelství. Odjel do Stockholmu a vyžádal si návštěvy bezpočtu nahrávacích společností. Vydal se do Londýna. Vzhledem k tomu, že nas nahrávkách byly i vokály Jade a Jeanettes, nebylo jim často jasné, kdo za projektem stojí. "A kdo tomu velí?" zeptal se velmi znuděně A & R chlap za svým stolem, na kterém měl hromadu demo kazet až ke stropu. "Já", odpověděl. "Sylvan"? řekl on. "A jJaké je vaše křestní jméno?" Na špičce jazyka už měl jméno "Nadine", ale vyšlo z něj jen "Nad". A přezdívka byla na světě.

Někdy během koncertování se setkal s Michaelem B. Tretow, zvukařem kapely ABBA. Zamiloval si můj hlas a snažil se Nada seznámit s některým A & R manažerem. Pracovali spolu na nějaké věci, která skončila jako reklama pro firmu Ericsson. Nad dále skládal písničky, snažil se je nabídnout i jiným umělcům - ale navzdory Michaelovu úsilí se nic nestalo. Michael produkoval dvě fantastické albas "Big Money", švédským prog rockovým duem, které se ale bohužel neujalo i díky tomu, že nahrávací společnostmi byly trochu lhostejné k jeho hudebnímu géniu a jeho minulost spjaté s kapelou ABBA. Nad pak podlehl jako ostatní internetu, když objevil stránky mp3.com. Ale jeden jeho přítel "Pärtan" rockoval každou neděli v tomto místě zvaném "Nalen" ve Stockholmu. Spolu s ním na jevišti stál Conny Bloom od Electric Boys. Nad byl požádán, aby přišel a připojit se k nim v jedné písně "Keep On Running". Když vstoupil na jeviště, celé publikum povstalo, jako by byl jejich mesiáš. Nakonec se stal jejich stálým "hostem" téměř každou neděli večer na celý rok. Conny při tom všem inspiroval Nada, aby přišel s nějakou těžší hudbou. Chtěl rock! Začal proto pracovat v roce 2001 na svém dalším albu "Sylvanit", které vyšlo v roce 2003, znovu na MP3.com.

S Genesis se Nad seznámil při svým 18. narozeninách, když ve ve Stockholmu navštívil koncert při Wind & Wuthering turné (1977), bylo to poslední turné se Steve Hacketem. Pak našel na kanadský Genesis tribute band s názvem "The Musical Box". V té době koncertovali se "Selling England By The Pound“ a Nad si rezervoval letenku na jejich vystoupení v Royal Albert Hall v říjnu 2003. Jako pravý fanoušek byl okouzlen přesností kapely reprodukovat 30 let staré show s takovou sebejistotou, a to ve všem - rekvizity, kostýmy, světla - dokonalá replika. Zaujalo jej to a po příchodu domů se přihlásil do jejich fóra a četl komentáře. Objevil tam dalšího Švéda. Zveřejnil tam "Tribute to Genesis“, instrumentální skladbu, která měla tu skutečnou atmosféru Genesis. A tak se seznámil s Dominicim. Začali jsme skládat myšlenky a brzy jsme chtěli začít pracovat společně. "Pojďme udělat písničky, které Genesis nikdy nenapsali“ řekl jeden z nás. Pod názvem "Sylvan 6 Bonamici" pak začali skládat písně v tomto duchu a nahráli je online na Soundclick.com. Moje píseň "Yellow Sky" (ze "Sylvanit") se stala dalším Nadovým otvíračem dveří jako jejich hvězdy, když recenzent Steve Gilmore jej chválil tak hodně, že se stal jeho "Umělcem roku" v roce 2003. Steve také chválil Bonamiciho práci, a když zjistil, že oni dva pracovali i společně, hodně jim to pomohlo.


Projekt se nakonec vyvinul do něčeho velmi vážného, protože to trvalo celkem dlouho - čtyři roky. Jejich společné úsilí bylo ale neochvějní, aby to udělali správně. Nad se stále domnívá, že jsme to udělali právě proto, že podepsali smlouvu se společnosti Progress Records a v červnu 2008 nahrávky vydali pod názvem "Unifaun". Nyní je album považováno za "kultovní" a v roce 2013 vyšlo znovu s novým přebalem od Claude Martina.

Album Unifaun bylo venku dva měsíce, když jsem uslyšel dalšího švédského rodáka, prog guru Roine Stolta z The Flower Kings. jen tak mimochodem založili kapelu Agents Of Mercy (kapely, která nikdy nechtěla být), protože TFK měli v té době pauzu. Uprostřed nahrávání jejich debutového alba však zemřela únoru 2009 Nadova matka. Největší zármutek, který Nad kdy zažil. Nakonec dokončil píseň, která byla v jeho hlavě více než 10 let. Teprve tehdy si uvědomil, že to celé mělo zvláštní účel. Tak zahrál na jejím pohřbu skladbu "Long Way From Home". Od 80. let toho koncertně málo nacestoval. S Agents Of Mercy se vydali na turné v září/říjnu 2009 na propagaci alba "The Fading Ghosts Of Twilight". Hrál v Evropě a v USA. Poté s kapelou nahrál další tři studiová alba, několikrát cestoval po Evropě a USA a velký koncert odehráli jako headlineři "RoSfest" festivalu v roce 2012 v Gettysburgu.

Ale to ještě nebylo všechno - Nada kontaktoval další progguru - sám mistr. V 11 hodin před polednem dne 16. dubna 2012 zazvonil telefon. "Ahoj Nade, tady je Steve. Steve Hackett. Máš chuť navšívit Londýn?". Hovořili spolu asi 30 minut a dohodli se, že byh měl přiletět a podívat se na něj o měsíc později. Nad utkvěl v paměti Stevovi prostřednictvím vzájemné známosti, když byli hosty na jednom z největších prog festivalů v Evropě - Night Of The Prog, kde se Steve a Nad setkali poprvé v roce 2009.

Kromě rozsáhlého katalogu sólových alb poté, když opustil kapelu GENESIS, nahrál Steve i dvě alba "Genesis Revisited", jedno v roce 1996 a druhé v roce 2012. Na tom druhém už Nad nazpíval vokály ve třech písních a na živém albu Hammersmith jich už bylo devět. Zahájili zkoušky v Londýně v březnu 2013, hned pak vyjeli na dvouměsíční turné, které pokrývala USA, něco zemí v Evropě, stejně jako krátkou návštěvu Japonska, kde hráli v Club Citta po tři večery v Kawasaki v Tokiu. Během léta se představili v Německu, Francii a Itálii ještě předtím, než pokračovali v dalším dlouhém turné (19 koncertů), se kterým objeli východní pobřeží USA a poté zpátky do Anglie na dalších 12 koncertů včetně toho v Royal Albert Hall dne 24. října. Byl to magický večer. Byla tam celá rodina z obou stran Atlantiku, včetně Nadova 85-letého otce a bratra z Kalifornie. Také pár přátel, kteří se letěli ze Skandinávie. Celkově jsme v roce 2013 udělali 67 koncertů!

V poslední době opět Nad skládal a nahrával sólová alba. První vyšlo v roce 2015 pod názvem "Courting The Widow", druhé "The Bride Said No" se objevilo 26. května 2017. Mezitím ovšem znovu koncertoval se Steve Hackettem od 2. září 2015 v Německu až do poloviny prosince 2015 v USA. Nad Sylvan s potěšením oznámil vydání svého nového sólového alba "The Regal Bastard" na 5. července 2019. Jeho třetí album pro InsideOut Music a jeho celkově páté studiové album je poslední částí Vampirate Trilogy, kterou začal v roce 2015 deskou "Courting The Widow". Práce na "The Regal Bastard" začaly v srpnu 2017, kdy zpěvák začal nahrávat. Záznam byl dokončen během března až dubna 2019, kdy pohltilo 15-20 hodin denně, aby jej dokončil ještě před svým turné se Stevem Hackettem.

"Začínal jsem velmi, velmi brzy. Svoji první první píseň jsem složil, když mi bylo 5 a ... jsem od té doby jsem v tom neustále. Rytmus, harmonie, melodie a šílenství jsou klíčové prvky mého umění. Narodil jsem se sice v USA, kde mám otce a bratra, ale bydlím ve Stockholmu ve Švédsku od roku 1970, opravdu krásné město, které mám rád a občas i nenávidím!"
Členové BONAMICI
(občanským jménem Christian Thordin, používá přezdívku, kterou má z dřívějších let)
(Narozen 27. června 1960 v Oxelösund, Švédsko)


Je švédský klávesák, skladatel, hudební aranžér, filmový producent, který se narodil v Oxelösund, Švédsko, užije v Hyssna poblíž města Gothenburg ve Švédsku. Je ženatý, má syny Jakoba a Gustafa

Jeho projekty jsou na adresách:
Unifaun: http://www.unifaun-music.com
Bonamici: http://www.soundclick.com/bonamici

(Pozn.autora: A více informací se na internetu o tomhle autorovi opravdu sehnat nedá....)

Zpět
Studiová alba:
2013 Unifaun (reedice)
2008 Unifaun

Ostatní nahrávky:
Nad Sylvan:
2019 The Regal Bastard
2017 The Bride Said No
2015 Courting The Widow
2003 Sylvanites
1997 The Life Of A Housewife
1995 Blue Waters

Bonamici:
1995 Bonamici - Music




Nahrávali:
Nad Sylvan - Vocals, Guitars, Keyboards, Drums
Bonamici - Keybaords, Bass
Host:
Rolf Holmström - Additional Drums
Diskografie Unifaun
Nové vydání 2013, Progress Records

Seznam skladeb:
01. Birth Of A Biggie (7:37)
02. To The Green Faerie (6:15)
03. Mr. Marmaduke And The Minister (7:59)
04. Swingers Party (5:48)
05. ReHacksis (7:40)
06. Quest For The Last Virtue (13:56)
07. A Way Out (6:18)
08. Finistere (2:36)
09. Welcome To The Farm (4:30)
10. Maudlin Matter (4:09)
11. Bon Apart (1:27)
12. End-or-Fin (7:35)
Celkový čas: (76:35]

Recorded and mixed at Motiontoob, Sylvan Hill and Ericsson Switchboard Studio September 2004 - May 2008.



Skupina:
Nad Sylvan - Vocals, Guitars, Bass, Keyboards, Drums
Bonamici - Keyboards
Host:
Rolf 'Hat' Holmström - Drums (Maudlin Matter, …Marmaduke…)
Diskografie Unifaun
Vyšlo 27. 6. 2008, Progress Records

Seznam skladeb:
01. Birth Of A Biggie (07:37)
02. To The Green Faerie (06:16)
03. Mr. Marmaduke And The Minister (07:59)
04. Swingers Party (05:48)
05. Rehacksis (07:41)
06. Quest For The Last Virtue (13:57)
07. A Way Out (06:18)
08. Finistere (02:36)
09. Welcome To The Farm (04:30)
10. Maudlin Matter (04:09)
11. Bon Apart (01:28)
12. End-or-Fin (07:36)
Celkový čas: (76:35)

Nahráváno:
Ericsson Switchboard Studio, Alvsjo (2004-2008)
Studio Motiontoob, Ekebo, Hyssna (2004-2008)
Sylvan Hill Studio, Uttran, Stockholm, Sweden (2004-2008)
Can you tell me where this music's been,
said the Unifaun to his true love's eyes...


Takto znie úvodný verš z geniálneho albumu Selling England by the Pound ešte kompletných Genesis z úst Petera Gabriela.

"Genesis.Soundscape.Project", alebo "album skladieb Genesis, ktoré Genesis nikdy nenahrali", to sú podtituly súboru dvanástich skladieb a takmer 77 minútového materiálu dvoch neznámych, zo Švédska pochádzajúcich nadšencov a fanúšikov tvorby ranného a stredného obdobia tvorby tejto zásadnej kapely na mape art-rockového sveta.

Nad Sylvan (spev, gitary, basa, klávesy a bicie) a hráč na klávesové nástroje a tvorca celkového zvuku nahrávky Bonamici (občianskym menom Christian Thordin) sa spoznali cestou internetového serveru skalných prívržencov Genesis a po dvoch rokoch skúšania a ďalších takmer piatich rokoch nahrávania a pilovania detailov albumu prišli s kožou na trh.

Áno, vlastne z každého detailu tohto diela dýcha na nás duch a atmosféra Genesis rokov 1971-1978. Nad Sylvan spieva v pokojnejších pasážach ako Phill Collins, v dramatických polohách ako Peter Gabriel, ba frázovaním pripomína aj Fisha z Marillion. Takmer osem minútová inštrumentálka "Rehacksis" znie skutočne ako nikdy nevydané medley Steve Hacketta z jeho staršej tvorby, v To the Green Faerie intonuje Nad Sylvan, ako Phill Collins v Inside and Out, prostredná časť 14 minútovej, epickej skladby Quest for the Last Virtue silne evokuje závereční časť Entangled, intro nemá ďaleko do Dancing with the Moonlight Knight a Nad Sylvan má farbu hlasu Slippermena z The Lamb Lies Down On Broadway. Ešte v 80. rokoch zložená skladba Mr. Marmaduke and the Minister Nadom Sylvanom ako keby vypadla z kontextu albumu Nursery Cryme, mrazivá, sugestívna A Way Out ako keby bola sestrou The Carpet Crawlers, veselá Welcome to the Farm pojednáva o výprave do Surrey do oblasti známej, ako The Farm, čo je miesto, kde sa stretávajú fanúškovia Genesis. Kratučká klávesová Bon Apart je štylisticky, ako keby vypadla z albumu Tonyho Banksa A Curioous Feeling a záverečná inštrumentálka End-or-Fin je evidentne inšpirovaná Duke Travels/Duke End, pričom názov skladby je evidentne verbálnou parafrázou identicky umiestnenej Los Endos... Na albume je ešte hodne ďalších perličiek a drobnôstiek s priamym odkazom na tvorbu Genesis a každý pozorný poslucháč a znalec tvorby vzorov tandemu Unifaun si ich iste nájde.

Isteže, ani jeden z týchto dvoch Švédov nedosahuje fenomenálne inštrumentálne výkony gitaristu Steve Hacketta, klávesáka Tony Banksa, ani bubenícke schopnosti Philla Collinsa (živými bicími vypomohol aj Rolf Holstrom), ale ja som bol vždy prívržencom klonov tzv. dinosaurov v art rocku a (vydarených) klonov Genesis zvlášť. Mám z toho celkom príjemný pocit, že okrem škótskych Citizen Cain a talianskych The Watch pribubol aj Unifaun. Takéto kapely, projekty a ich albumy prinášajú akúsi príjemnú a pozitívnu hudobnú nostalgiu a chvíľkový únik späť do 70. rokov. Čo je potrebné art rockerovi viac?

Miroslav Boštík, 27. 9. 2008, Hodnocení:
Dovolil jsem si použít recenzi ze stránky:
http://www.artrock.cz/recenze/unifaun--unifaun.html

Zpět DALŠÍ NAHRÁVKY ČLENŮ:


Nahrávali:
Nad Sylvan - Vocals, Guitars, Keyboards, Drums
Guthrie Govan - Guitars
Tony Levin - Bass
Jonas Reingold - Bass
Nick D'Virgilio - Drums
Sheona Urquhart - Vocals
Jade Ell - Vocals
Tania Doko - Vocals
Diskografie The Regal Bastard
Vyšlo 5. července 2019, Progress Records

Seznam skladeb:
01. I Am The Sea ()
02. Oahu ()
03. Whoa (Always Been Without You) ()
04. Meet Your Maker ()
05. The Regal Bastard ()
06. Leave Me On These Waters ()
07. Honey I’m Home ()
08. Diva Time (Bonus Track) ()
09. The Lake Isle of Innisfree (Bonus Track) ()
Total Time: (00:00)

Recorded and mixed at Motiontoob, Sylvan Hill and Ericsson Switchboard Studio 2017 - 2019

Nahrávali:
Nad Sylvan - Lead Vocals, Acoustic Guitar, Guitar, Backing Vocals, Harmonium, Keyboards, Piano
Roine Stolt - Guitars
Steve Hackett - Guitars
Guthrie Govan - Guitars
Tony Levin - bass
Jonas Reingold - Bass
Nick D’Virgilio - Drums, Percussion
Doane Perry - Drums, Percussio
Diskografie The Bride Said No
Vyšlo 26. května 2017

Seznam skladeb:
01. Bridesmaids ()
02. The Quartermaster ()
03. When The Music Dies ()
04. The White Crown ()
05. What Have You Done ()
06. Crime Of Passion ()
07. A French Kiss In An Italian Café ()
08. The Bride Said No ()
Total Time: ()

Nad desku komentuje: "Na rozdíl od Vampirate, vdovy, která se promění v nevěstě, opět v lodní kočku a mučednici - cítil jsem, že nastal čas představit novou postavu - a to samozvaného Quartermastera, který pilotuje loď do nových vod a nakonec přistává na pustém ostrově".

Nahrávali:
Nad Sylvan - Lead Vocals (01-08), Acoustic Guitar (06), Guitar (01-04,07,08), Backing Vocals (01-07), Harmonium (05), Keyboards (01-04,06-08), Piano (05)
Lars Drugge - Acoustic Guitar (06)
Jade Ell - Backing Vocals (01,03)
Nick Beggs - Bass (01,02,03,06,08), Vocals (07), Backing Vocals (01,04)
Jonas Reingold - Bass (04,07)
Doane Perry - Drums (06,07,08), Percussion (08)
Gary O'Toole - Drums (03)
Nick D'Virgilio - Drums (01,02,04)
Rob Townsend - Flute (01,03)
Roine Stolt - Guitar (07)
Steve Hackett - Guitar (01,04,08)
Roger King - Piano (02,03)
Rob Townsend - Soprano Saxophone (08)
Annbjorg Lien - Violin (06)
Skrut - Vocals and purring (05)
Diskografie Courting The Widow
Vyšlo 16. října 2015, Inside Out Music, INO07372, IOMCD 435

Seznam skladeb:
01. Carry Me Home (7:20)
02. Courting The Widow (6:14)
03. Echoes Of Ekwabet (9:41)
04. To Turn The Other Side (22:06)
05. Ship’s Cat (5:05)
06. The Killing Of The Calm (5:34)
07. Where The Martyr Carved His Name (7:46)
08. Long Slow Crash Landing (6:45)
Total Time: ()

Orchestrated: Nad Sylvan (02,03,04,05,07)


Nad desku komentuje: "V posledních letech se Stevem Hackettem jsem vytvořil postavu známou jako "Vampirate". Tak tady vám ji představím, pozývám vás všechny na palubu své velké lodi a vezmu vás na hudební dobdrodužství, které jste nikdy nezažili. Hlavní postava - opuštěná vdova, je symbolem smrti a budu se jí dvořit v každé písni, tak či tak. To je skutečně temné album, ale plné láskyplného světla."

Nahrávali:
Nad Sylvan - Vocals, All Instruments
Hosté:
Jade Ell - Vocals
Jeanette Olsson - Vocals
Diskografie Sylvanites
Vyšlo 2003, Nad Sylvan, B01AXJLAW4

Seznam skladeb:
01. Love Ain't No Loser
02. Snuggin'
03. Penthouse
04. McNamara's Son
05. Hair Down Tonight
06. The Greatest Story Ever Told
07. Work Around The Clock
08. Yellow Sky
09. Ain't Got That Thing
10. Bitch On Guitar (Never Be Miss Black America)
11. Good Luck, Good Night, Goodbye
Total Time: ()

Plays with Agents of Mercy and Steve Hackett

Nahrávali:
Nad Sylvan - Vocals, All Instruments
Hosté:
Jade Ell - Alto Vocals
Jeanette Olsson - Soprano Vocals
Diskografie The Life Of A Housewife
Studio Release, vyšlo 1997, Not On Label

Seznam skladeb:
01. Life of a Housewife
02. Teenage Revolution
03. Everybody Loves That Man
04. Sweet Emma Jean
05. Strangers
06. Walking (with your man)
07. Clonakilty
08. Gone Shopping
09. Adjust (to your woman)
10. What Kinda Love?
11. Get Off The Phone
12. Loving & Hating You
13. 20 Years
14. Absolution
15. Time Comes
16. Happy Widow
Total Time: ()

Nahrávali:
Nad Sylvan - All Instruments
Diskografie Blue Waters
Studio Release, vyšlo 1995

Seznam skladeb:
01. I Can See The Rainbow
02. Jessica In Bloom
03. Blue Water Crossing
04. Commit Yourself
05. Strangers (In Between Our Hearts)
06. Dangerous Affair
07. Dance Song
08. Indian Summer Rain
09. Love Triangle
10.The Soul Mannequin
Total Time: ()

Nahrávali:
Bonamici - All Instruments

Skladby jsou k poslechu tady...
Diskografie Bonamici - Music
Studio Release, vyšlo 1995

Seznam skladeb:
01. Wedding Walz.mp3
02. DREAM_SEQUENCES
03. Star of Betelgeuze
04. Universe Love
05. L'Africa
06. The Old and Wise
07. The Oak and the Loch
08. My Soul Belongs to the Irish
09. Last Ferry to Roenah Quay
10. Lost Miles
11. La Famiglia Neo
12. Rouskij Prouskij
13. The Reading
Total Time: ()

Zpět


Session z roku 2005

Session z roku 2005








Zpět
Unifaun: www.unifaun-music.com
http://www.nadsylvan.com/
Bonamici: www.soundclick.com/bonamici
http://claudemartin.net/apercunouvelleserie.htm

ProgressRock Zpět
Made by 
©  17.10.2012 
Menu Poslední aktualizace: 8.8.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©