Tree of Life

     
  Zpět..
Projekt Tree of Life je produktem hudební spolupráce, který se zrodil ve Venezuele v říjnu 2015. Naplněn novými myšlenkami o moderním progresivním metalovém žánru, kytarista, skladatel a hlavní tvůrčí síla projektu, Carlos Hernandez začal spolupracovat s basistou Fernandem Fossi a později i s celosvětově proslulým multiinstrumentalistou Ericem Gillette, aby vytvořili bohatý, živý a zvukově působící hudební zážitek.

To, co začalo jako jam/studiový session jednoduše jako zábavu, se nakonec změnil v plnohodnotné hudební úsilí vynucené zálibou k progresivní hudbě a rocku vůbec. Nahrávání ve studiu pro "Awakening Call" začalo v říjnu téhož roku, když Carlos a Fernando rozhodli, že mají dostatek materiálu pro album. Rok poté byla hudba na albu téměř 100% napsána spolu se základními kytarovými a basovými skladbami.

"Nejprve jsme začali pracovat na albu bez záměrů jen pro zábavy a hraní hudby, kterou milujeme. Během procesu, který jsme úspěšně překonali, když jsme měli nějqké potíže". Basista Fernando Fossi pokračuje: "Carlos měl velmi kreativní období a navzdory tomu, že jsme neměli bubeníka, rozhodli jsme se pokračovat v nahrávání všech nápadů, které vyčkají, než se najde ten správný bubeník..."

K dokončení skladeb Hernandez nakonec spolupracoval s multi-instrumentalistou Eric Gillettem (Neal Morse Band, sólo), který kromě toho, že je v mezinárodním kytarovém měřítku považován za hvězdu, je schopn hrát i na bicí a klávesy jako jeden z nejlepších. Všechny kytarové a basové party byly realizovány v Hernandezově domácím studiu v Lecherias, Venezuela, a záznam později namixoval a masteroval Eric Gillette.

Instrumentální progresivní metalová kapela Tree of Life vydala své dlouho očekávané debutové album "Awakening Call". Využívá těžkou směs puchýřů prog-metal, hard rock, jazz a klasickou hudbu, která mimo jiné vyvolává názvy jako Dream Theater, Neal Morse, Steve Vai a Extreme. Tree of Life se umělecky mixují technické, melodické a emocionální prvky, mistrovsky a bez úporné snahy. Výsledkem je úžasně instrumentální extravagance, která činí tuto nahrávku opravdu osobitou.


Zpět..
Členové:
Carlos Hernandez - Guitars
Fernando Fossi - Bass
Eric Gillette - Drums, Keyboards, Multi-instrumentalist


Členové (Narozen 1983, San Felipe, Venezuela)
Guitars


Narodil se v městečku ve Venezuele nazvaném San Felipe v roce 1983. Vyrůstal v domě se svou mámou a sestrou. O hudbu projevil zájem ve velmi útlém věku, ale až ve dvanácti letech konečně poprvé uchopil kytaru a snažil se zahrát nějaké skladby The Beatles. Od té doby hrál na kytaru co nejvíce, ale v 18 musel přestat hrát trochu, protože se musel přestěhovat do jiného města, aby mohl navštěvoval univerzitu, takže během těch let jsem nebyl schopen hrát, jak by si přál, i když se vždycky snažil strávit dovolenou a volný čas doma i hraním na kytaru. Získal titul elektronického inženýra a od roku 2008 pracuje s firmami souvisejícími s ropou a plynem. Oženil se s před třemi lety a podpora manželky byla pro něj opravdu důležitá, aby znovu obnovil svoji hudbu.

Projekt Tree Of Life je jeho první hudební projekt, přestože hrál v několika místních kapelách s několika přáteli pro zábavu. Mezi jeho hudební kytarové vzory patří takoví hráči jako John Petrucci, Paul Gilbert, Steve Vai, Nuno Bettencourt, Al Di Meola, Allan Holdsworth, Steve Morse, Joe Satriani, Yngwie Malmsteen a mnoho dalších.


Členové Bass

Nejsou žádní informace.


Členové (Narozen 14. srpna 1984, Dallas, Texas)
Drums, Keyboards


Eric Gillette je americký multiinstrumentalista pocházející z Dallasu v Texasu. Je sólovým kytaristou v kapele Neal Morse Band, stejně jako sólistou, který produkuje svá vlastní alba. Především hraje na kytaru, ale také hraje klavír, klávesy, bubny a zpívá na svých vlastních albech, stejně jako při studiové práci. Dne 10. října 2014 se oženil s manželkou Jaci Lynn, asi rok poté, co se setkali na vystoupení Swon Brothers.

Gillette začal s klavírními lekcemi již jako malé dítě, na kytaru se naučil hrát jako dospívající. Jeho otec a teta jej naučil akordy a strávil nějaký čas společným jamováním s tetou s bluegrassovou kapelou. V roce 2010 začal hrát na kytaru a zpívat vokály pro kapelu The Swon Brothers, tři roky před jejich vystoupením na The Voice. Pak pokračoval ve hře na elektrickou kytaru na jejich album Swon Brothers.

Gillettovými hudebními vlivy jsou Steve Vai, Joe Satriani, John Petrucci a Eric Johnson. Je fanouškem a také je inspirován bubeníkem Mikem Portnoyem, což jej přivedlo k tomu, že se dozvěděl o Nealu Morseovi. V dubnu 2012 se Gillette zúčastnil konkurzu na kytaru, klávesy a zpěv pro The Neal Morse Band. Byl také hostujícím zpěvákem na Neal Morseově albu "Momentum" (2012), pak hrál kytary a vokály pro první album Neal Morse Band "The Grand Experiment" v roce 2015. Gillette pokračoval hraním s Neal Morse Band na jejich druhém albu "The Similitude Of A Dream", které vyšlo v roce 2016, a po něm i na turné. Album získalo velkou chválu, včetně ocenění Album roku 2016 z The Prog Report, kde ocenili rovněž "talent kytarového virtuose Erica Gillette".

V roce 2013 vydává Gillette své první sólové album "Afterthought". Ačkoli Gillette nahrál všechny nástroje, jeho Neal Morse Band spolu s Randy George a Bill Hubauer byl uveden na basu a syntezátory, respektive. Jeho další sólové album The Great Unknown bylo propuštěno v květnu roku 2016 s Gillettem na kytaru, klávesy a vokály. Album také zahrnuje bubeníka Thomas Lang a členové skupiny Haken Conner Green a Diego Tejeida na basích a klíčích.

Nadcházející projekty, na kterých pracuje Eric Gillette, zahrnují projekt Tree of Life s kytaristou a skladatelem Carlosem Hernandezem a baskytaristou Fernandem Fossim z Venezuely. Gillette zastal post u bicích, kláves a mixingu jejich prvního alba "Awakening Call", které vyšlo v roce 2017.
Zpět..
2017 Awakening Call


Skupina:
Carlos Hernandez - Guitars
Fernando Fossi - Bass
Eric Gillette - Drums, Keyboards
Hosté:
Diskografie Awakening Call
Vyšlo 30. června 2017,

Seznam skladeb:
01. The Greatest Of All The Gifts Of God (12:15)
02. Words From Heaven (9:49)
03. Garden Of Salvation (11:29)
04. No Longer Forbidden (8:49)
05. Awakening Call (14:46)
Total Time (57:08)

Recorded at Hernandez’s home studio in Lecherias, Venezuela
Production, composition, arrangements: Carlos Hernandez
Arrangements: Eric Gillette
Drum engineer: Nick Magnuson
Mixed, Mastering: Eric Gillette
Coverart: Joel Barrios


Zpět..


Carlos Hernandez a Fernando Fossi


Carlos Hernandez a Eric Gillette
Zpět..
Oficiální stránky:
http://www.treeoflife-project.com
http://www.ericgillettemusic.com

Nahoru... ProgressRock
Made by 
©  4.6.2017 
Menu Poslední aktualizace: 19.6.2019
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!