TILT

                       

Zpět
TILT je nově zformovaná skupina ze Skotska, z okolí Edinburgu, která spojila dohromady talent hudebníků, kteří spolupracují s umělci tak odlišnými jako jsou KT Tunstall, Porcupine Tree, Fish, Sugababes, Paolo Nutini a Stiltskin. Základ kapely vytvořili Steve Vantsis, Dave Stewart (Fish, Camel) a Robin Boult (Fish). K jejich prvnímu počinu se TILT spojili s kytaristou Johnem Wesleyem (Porcupine Tree) a Frankem Usherem (Fish). Na klávesy a smyčcové aranžmá se přidal Irvin Duguid (Paolo Nutini, Stiltskin) a hostující zpěvák Paul Dourley a zpěvačky Holly Tomás a Kaela Rowan.

Steve, Dave a Robin jsou pravděpodobně nejznámější z jejich spolupráce s ex-zpěvákem Marillion Fishem v jeho kapele, kterému pomáhali skládat a nahrávat record jeho sólová alba a koncertovali s ním v mnoha zemích světa po 20 let. Za názvem kapely Tilt údajně stojí pokerový výraz, který znamená záchvat šílenství po smůle u pokerového stolu, což jim připadalo velice vtipné a název byl na světě.

Debutové EP "Million Dollar Wound" pak vyšlo 6. července 2009, které je tak prvním ze série "mini-alb" nového projektu "TILT". Obsahuje 5 skladeb a zahrnuje bezmála 30 minut velmi zajímavé a přemýšlivé hudby. Hudbu na "Million Dollar Wound" zkomponoval, aranžoval a produkoval Steve Vantsis. Je to jeho první projekt od skládání a aranžování hudby na album "13th Star", což je vysoce ceněné album bývalého člena Marillion, zpěváka Fishe.

TILT vydali skladbu "Long Gone" z jejich debutové EP desky "Million Dollar Wound" jako 2-skladbový digitální singl 12. října 2009. Na textu se podílela hostující zpěvačla a textařka Kaela Rowan, která je známá hlavně z její práce s ceněným skotským outfitem "Mouth Music" - píseň získala velmi příznivé recenze. "Long Gone (edit)" je doprovázen mixem skladby "No Superman", na kterém se představuje alternativně nahrané kytarové sólo od Robina Boulta.

Zpěvák Fish udělal pauzu po závěrečném vystoupení "Misplaced Childhood" turné, takže členové jeho doprovodné kapely si našli čas a měli i chuť udělat další album.

Dne 6. května 2016 se objevila zvuková ukázka z nového alba, a to píseň "Bloodline" z jenich připravovaného nového alba. Nové plnohodnotné album na sebe nenechalo dlouho čekat, když vyšlo 30. června 2016 pod názvem "Hinterland". Nahráli jej v sestavě Steve Vantsis, Dave Stewart, Paul Humphrey, Paul Dourley a Robin Boult. Přesto si pozvali do studia další hudebníky, kterými byli John Beck - Piano, Organ, Vocals (It Bites), Irvin Duguid - Keyboards, Nick Robertson - Acoustic Guitars, John Wesley - Additional Electric Guitars a John Mitchell - Guitars and Vocals (Lonely Robot/It Bites). Album aranžoval a produkoval Steve Vantsis, John Mitchell celé album mixoval v Outhouse Studios.

Hudba na albu je celkově velmi dobře přístupná, dobře se poslouchá, žádnáý tradiční "Pastorální Prog". Pokud jste přiznivci kapel Dream Theater, Anubis nebo Spock's Beard a Transatlantic v jejich hutnějších partech, pak je to hudba pro vás.

Zpět
Členové:
Steve Vantsis - Bass
Paul Humphreys - Guitars
Dave Stewart - Drums
Paul Dourley - Vocals
Robin Boult - Guitars
Spolupracující:
Irvin Duguid - Keys
Frank Usher - Guitars
Kaela Rowan - Vocals
Holly Tomás - Vocals
Lorna Bannon - Additional Vocals
John Wesley - Guitars (člen Purcupine Tree)
Nick Robertson - Guitars

Členové Steve Vantsis
(Narozen 14. října 1969 Leith, Edinburgh)
Bass


Je skotský baskytarista. Koncertoval a nahrával s River City People, Horse, Billy Mackenzie, Jill Jones, John Young, Candy Dulfer, Bonnie Tyler, KT Tunstall a Heather Findlay kromě mnoha jiných.

V současné době žije v Worcestershire se svoji partnerkou a synem. Vantsis také pracoval jako grafik. Steve se pravidelně objevuje na Deportivo Lack of Talent FC mezi turné v letech 2012 a 2013.

Nejznámější je však ze spolupráce se zpěvákem Fishem (ex-Marillion), s nímž koncertoval a nahrával desky jako baskytarista od Sunsets on Empire turné (1997) do července 2008. Během této doby se objevil na studiových albech "Raingods With Zippos", "Fellini Days", "Field Of Crows" and "13th Star". Vantsis také odehrál stovky koncertů po celém světě během svého působení v kapele. Na posledním albu Fishe "13th Star" byl hlavním spoluautorem Fishe při psaní a aranžování většiny alba.

Dne 27. července 2008 ale Fish oznámil prostřednictvím svého mailing listu, že Steve Vantsis opustil line-up, když odehrál svůj poslední koncert s Fishem na festivalu v Německu dne 19. července 2008. Vantsis k tomu nevydal žádné oficiální prohlášení.

V roce 2009 Vantsis založil kapelu "Tilt", jejíž jádro tvoří on sám (basy, kytary, klávesy, smyčky, programování), Robin Boult (kytara) a Dave Stewart (bicí, perkuse). Na první nahrávce Tilt, EP "Million Dollar Wound" se také představili John Wesley, Frank Usher, Irvin Duguid, všichni spolupracovali s Fishem nebo s Marillion, a zpěvačky Holly Tomás a Kaela Rowan, zpěvák Paul Dourley.

V roce 2010 hrál na basu na debutovém EP zpěvačky ex-Mostly Autumn Heather Findlay s názvem "The Phoenix Suite" a v roce 2011 nastoupil do její koncertní sestavy na turné.
Členové Dave 'Squeeky' Stewart
(Narozen 27. January 1972, Scotland)
Člen CAMEL: 1997-1999 (Drums)


Další skupiny: Hatfield and the North, KT Tunstall, Fish, Deacon Blue, Sandi Thom, John Young, Donnie Munro

Dave Stewart je bývalý spluhráč ze skupiny Hatfield and the North

Dave Stewart pochází ze Skotska a nyní žije v Midlands, nyní žije ve West Lothian (Linlithgowshire), Scotland. Dave hraje na bicí od svých 8 let a v průběhu let měl veké štěstí, že mohl hrát na bicí se skupinami Deacon Blue, CAMEL, osobnostmi jako je Fish, KT Tunstall, Paul Buchanan (Blue Nile), Paul Buchanan(Blue Nile), John Young Band, Nick Robertson, Simple Minds, Matt Goss, Sandi Thom, Donnie Munro, Blair Douglas, Dean Owens, The Felsons, Tam White, Colin Bass...

Pracoval s producenty jako Calum Malcolm, Pete Wingfield, Steve Wilson, Avril McIntosh, James Cassidy. Dave nyní hraje jako bubeník na volné noze, studiový hráč s prací pro Sabian Cymbals ve Velké Británii.

V prvních hudebních zkušenostech byl ovlivněn jazzem již ve 13 letech, kdy hrál Edinbourgh Youth Jazz Orchestra a později v 15 letech, když mohl sdílet bubenickou stoličku pod dirigentem Tommy Sampsonem v BBC Radio Big Band. V 16 letech se připojil k edinbourgské kapele Slice založenou Nickem Robertsonem, který později přešel pracovat do Circa Records. Poté Dave koncertoval s edinbourgskou skupinou The Liberties, která podepsala smlouvu se společností Chrysalis Records a měla stejný management jako kapela The Proclaimers. Ti pozvali Davea na podporu turné ve Velké Británii vedle kd Langa. Po nich se Dave připojil k edinbourgské kapele Smile, která měla ve skotském žebříčku úspěch s jejich debutovým singlem "Obvious", když se dostal do Top 40. The Smile se pak transformovali na The Felsons, pod tímto názvem je pozvali jako svého speciálního hosta na turné The Maverisks.

V roce 1995 obdržel nabídku ve svých 23 letech hrát v kapele bývalého zpěváka Marillion Fishe, kde vydržel dlouhých sedm let a nahrál s nim čtyři studiová alba a projel mnoho světových turné. Ke skupině CAMEL byl přizván v roce 1997 na jejich turné Harbour Of Tears, když se tehdejší členové Paul Burgess a Mickey Simmonds rozhodli pro strávení času se svými malými dětmi a rodinou. Dave Stewart zaujal místo u bicích místo Burgesse a klávesista Foss Patterson nahradil Simmondse. S CAMEL pak absolvoval zbývající turné v roce 1997, což je zachyceno na živé nahrávce "Coming Of Age" a nahrál s nimi v roce 1999 desku "Rajaz". S Colinem Bassem z CAmel pak nahrál jeho sólové album "An Outcast Of The Islands".

V roce 1977 Steve Vantsis, Dave Stewart a Robin Boult hráli poprvé společně, kdyř se sešli ve Fishově kapele na celých osm měsíců. Bylo to krátce poté, co Dave přikývl na spolupráci s KT Tunstall, s nimiž vystupoval na koncertech a nahrával desky.

Dave je v současné době hlavně zapojen do nového projektu s názvem "Tilt", ve kterém pracuje po boku Steve Vantsise (Bass/Producer) a Robina Boulta (kytara) spolu s dalšími úžasnými hudebníky, kteří "Tilt" používají ve svých službách po jejich první nahrávce "Million Dollar Wound".
Členové Paul Dourley
(Edinburgh, Scotland)
Vocals, Songwriter


Pochází a žije v Edinburghu, Scotland.
Působil jako člen uskupení The ASPS. Značka PJ Dourley vyrostla z popela ASP. ASP dosáhla ohromující množství úspěchu v letech 2008-2012, hráli v Hyde Park s McFly během olympiády, získali si pozornost hudební legendy Rona Nevisona (Bad Company, Led Zeppelin, The Rolling Stones, The Who) a byli smluvně vázáni s Live nation.

PJ během této doby podepsal smlouvu s vydavatelstvím Sony ATV a využili jeho skladatelské schopností ve spolupráci s dalšími umělci na tomto labelu, podobně jako u jiných velkých nahrávacích společností. V současné době PJ pracuje v Londýně s Hip Hop funk umělcem Clementem Marfo, známým pro jeho hit Champion, píše nové skladby spolu se známým producentem Siblingem.

PJ také pracuje na projektu s legendárním producentem Chrisem Kimsey (The Rolling Stones, Yes, INXS, Frampton Comes Alive, The Cult) a s kapelou Tilt.
Členové Paul Humphreys
(Narozen *** Warwickshire, Velká Británie)
Guitars


Paul Humphreys je kytarista pocházející z Warwickshire, Velká Británie. Hraje na kytaru již mnoho let a má rozsáhlé zkušenosti v živém hraní i ze studia. Paul je navíc i dokonalý zvukový inženýr, který je jako doma v živých koncertech, stejně jako ve studiu.

Paul neměl nijak zvlášť výrazné hudební zájmy až do jeho raného dospívání. Inspirovala jej hudba Queen, Bon Jovi, Extreme a nespočet dalších kapel a umělců, než uchopil svoji první kytaru ve 13 letech.

Paul strávil 5 let studiem hudby na plný úvazek akademicky, získal titul BA (Hons) v populární hudbě a ve zvukové technice po absolvování Salford University. Vždy pak pracoval v hudebním průmyslu, ať už šlo o výuku, hraní, zvukařinu nebo produkci. Má vynikající odhled hraní a velké improvizační schopnosti, je také velmi zručný v přepisu a notaci hudby.

Paul nedávno získal smlouvu s N C Barker guitars, výrobny z UK, která Paula zavázala jako zastupujícího hudebníka. Paul bude propagovat a podporovat tyto kytary po celé zemi. Je také členem tříčlenné kapely kapely Mix, která hraje covery z Top 40 a písně z posledních pěti desetiletí. Na repertoáru mají skladby umělců jako Bruno Mars, Olly Murs, Jessie J, Rihanna, AC/DC, Bon Jovi a mnoha dalších.
Členové Robin Boult
Guitars

Robin Boult je dlouholetý přítel Petera Trewavase (Marillion). Hráli spolu v mnoha kapelách před vstupem do kapely Orthi, která získala dobrou lokální pověst a získala své první velké ovace při prvním Aylesbury Rock Explosion ve Friars v roce 1976. Ve Friars hráli znovu společně v roce 1977 jako Orthi a pak jako The Robins, v roce 1978 přešli k The Haircuts. S Heartbeat (se Simon Cheethamem) hráli opět na Friars a pak ještě v roce 1979 jako The Cameras.

Pak se jejich cesty rozdělily. Pete odešel a připojil se ke kapele z Aylesbury, Marillion, se kterou se spojil na celých 30 let až dodnes.

Z Robina se stal velmi respektovaný studiový a koncertní hudebník, když hrával s umělci jako Fish, John Otway, Howard Jones, Ute Lemper, Tracey Ullman, Phats a Smalls, The Lighthouse Family, Sugababes, Dawn French, hrál pro BBC a nezávislé televizní dokumentární filmy, stejně jako nahrával své vlastní desky jako je "Big Big Sun", "Sauna" a "The Itch". Jednou nebo dvakrát hrál i s Marillion.

Koncertoval po Velké Británii s Davidem McAlmontem. Od roku 2011 Robin a Pete opět spolupracují na hudebních projektech.
Členové Irvin Duguid
(Narozen 18. prosince 1969, Aberchirder, Aberdeenshire)
Klávesy

Je skotský hudebník a skladatel.

Studoval hru na klavír a housle na Royal Scottish Academy of Music and Drama v Glasgow, než se na stal hráčem na klávesové nástroje v koncertní sestavě Stiltskin, rockové kapele s hitem č.1, singlem "Inside" ve Velké Británii v roce 1994.

Duguid pokračoval v práci s ostatními skotskými počiny, jako jsou GUN (později si změnili své jméno na G.U.N. v návaznosti na masakr v Dunblane) a poté s Fishem (ex-Marillion). Duguid se od té doby se objevil na několika albech původního zpěváka Stiltskin Raye Wilsona, který se na krátký čas v roce 1990 stal i zpěvákem Genesis.

V roce 2004 pracoval na nějakém demo materiálu pro Paolo Nutiniho a objevil se i jako Paolův spoluhráč na klávesy na 2 akcích, živém vysílání BBC Radio Scotland a koncertu v King Tutské Wah Wah Hut.

V roce 2007 Duguid produkovat dvojité album Duan Nollaig od Fiony Mackenzie. Vyšlo na labelu Greentrax a je to první taková sbírka vánočních písní a koled v gaelském jazyce. On také produkoval většinu z 35 písní a hrál na klavír na zhruba polovině z nich. Skotská zpěvačka Karen Matheson byla jednou z hostujících zpěváků na albu.

Duguid se objevil jako hráč na klávesové nástroje na mnoha turné mnoha britských muzikálů včetně We Will Rock You, The Producers a The Full Monty.

Vlastní stránky:
http://www.irvinduguid.com
http://www.idmusicltd.co.uk
Členové Frank Usher
(Narozen 4. srpna 1949, Gateshead, County Durham, Anglie)
Guitars


Je anglický kytarista nejznámější z jeho spolupráce v kapele Fishe. Usher žije a vyrábí kytary v Innerleithen, Skotsko. Vyrábí elektrické šesti a dvanácti strunné kytary, pražcové a bezpražcové baskytary, mandolíny a steel kytary.

Každý nástroj vlastnoručně vyrábí ve své dílně. Používí dřevo z celého okolí svého domu u skotských hranic, ale také více exotické druhy, které se používají ve stavebnictví. Od konce 70. let vyrobil již více více než 30 nástrojů za použití různých dřev a hardwarových kombinací, to vše podle specifických i obvyklých vysokých Frankových standardů.

V letech 1970 až 1980 on pracoval s řadou umělců, včetně Mike Herona, John Martyn, Tam Whitem a lokální skupinou Border Boogie Band.

Ještě když hrával v kapele Blewitt v roce 1980, se poprvé setkal s Fishem, který se stal jejich zpěvákem na krátkou dobu. Když Fish odešel od Marillion začít dělat sólovou kariéru v roce 1988, kontaktoval Ushera, aby se stal jeho kytaristou. Od té doby hrál na pěti z osmi Fishových alb a doprovazel jej na turné.

Usher utrpěl infarkt v prosinci 2007, takže musely být některé koncerty zrušeny.
Členové Kaela Rowan
Vocals

Ve své sólové kariéře natočila několik EP, nahrávala s Mouth Music a Bevvy Sisters.
Členové Holly Tomás
Vocals

Je zpěvačka a skladatelka, natočila tři sólová alba, její dobře tvárný a jemně podávaný zpěv prezentovat, který vyvolává dojem jako Rachel (Jones, Karnataka, Cohen-Reasoning).


Zpět

Sestava:
Steve Vantsis - Bass, Electric Guitars, Acoustic Guitars, Keyboards, Programming, Loops, Samples
Dave Stewart - Drums, Percussion
Paul Humphreys - Electric Guitars
Robin Boult - Electric Guitars, Acoustic Guitars (02,03,04,06,08)
Hosté:
John Beck - Piano, Organ
Irvin Duguid - Keyboards (04)
Nick Robertson - Acoustic Guitars (04)
John Wesley - Additional Electric Guitars (04)
John Mitchell - Guitars (07)
Diskografie Hinterland
Vyšlo 28. listopadu 2017, digital

Seznam skladeb:
01. _Assembly (Instrumental) (8:56)
02. Hinterland (Instrumental) (8:00)
03. Against the Rain (Instrumental) (5:02)
04. No Superman (Instrumental) (4:29)
05. Growing Colder (Instrumental) (6:25)
06. Strontium Burning (Instrumental) (5:01)
07. Bloodline (Instrumental) (9:03)
08. Disassembly_ (Instrumental) (9:04)
Total Time: (56:00)

All songs written by TILT
Arranged and Produced: Steve Vantsis
Mixed: John Mitchell at Outhouse Studios
Drums recorded: Barry Bayliss at Gospel Oak Studios
Cover photography: Adam Clutterbuck
Sestava:
Steve Vantsis - Bass, Electric Guitars, Acoustic Guitars, Keyboards, Programming, Loops, Samples
Dave Stewart - Drums, Percussion
Paul Humphreys - Electric Guitars
Paul Dourley - Vocals, Backing Vocals
Robin Boult - Electric Guitars, Acoustic Guitars (02,03,04,06,08)
Hosté:
John Beck - Piano, Organ, Vocals (It Bites) (02,05,
Irvin Duguid - Keyboards (04)
Nick Robertson - Acoustic Guitars (04)
John Wesley - Additional Electric Guitars (04)
John Mitchell - Guitars (07), Vocals (Lonely Robot/It Bites)
Diskografie Hinterland
Vyšlo 30. června 2016, Burning Shed

Seznam skladeb:
01. _Assembly (8:56)
02. Hinterland (8:00)
03. Against the Rain (5:02)
04. No Superman (4:29)
05. Growing Colder (6:25)
06. Strontium Burning (5:01)
07. Bloodline (9:03)
08. Disassembly_ (9:04)
Total Time: (56:00)

All songs written by TILT
Arranged and Produced: Steve Vantsis
Mixed: John Mitchell at Outhouse Studios
Drums recorded: Barry Bayliss at Gospel Oak Studios
Cover photography: Adam ClutterbuckSestava:
Dave Stewart - Percussion, Drums
Robin Boult - Guitars
Steve Vantsis - Bass
Paul Humphreys - Guitars
Paul Dourley - Vocals
Diskografie Assemblage
EP, vyšlo 8. prosince 2014

Seznam skladeb:
01. Hinterland (Acoustic) (3:16)
02. Strontium Burning (Acoustic) (4:58)
03. Face the Rain (Acoustic) (4:57)
04. Growing Colder (redux) (5:14)
Total Time: (12:25)
Akustické vertze skladeb z debutového alba "Hinterland", které byly nahrány během natáčení alba.
Sestava:
Dave Stewart - Drums
Robin Boult - Guitars
Steve Vantsis - Bass
Irvin Duguid: Keys
Hosté:
Paul Dourley, Kaela Rowan (2), Holly Tomas (3,5) - Vocals
Lorna Bannon - Additional Vocals
Frank Usher - Guitars
John Wesley - Guitars
Nick Robertson - Guitars
Diskografie Million Dollar Wound
Vyšlo 6. července 2009

Seznam skladeb:
01. No Superman (4:27)
02. Long Gone (5:45)
03. Gravity (4:58)
04. Answers (7:33)
05. Adore (7:14)
Total Time: (29:57)

Recorded in Scotland, England and USA, 2009


Kaela Rowan
"No Superman" - Album otevírá s hutně roková skladba, zcela zřetelně napsána v duchu klasického rocku. Skladbě domunuje řezavá hutná kytara Robina Boulta a baskytara. Bluesový, hard rockový zpěv podobný jako u Bad Company rytmický a vibrující. Dourley má silný hlas dobře hodí pro těžký bluesový rock. Zpěvák se dokonce přibližuje barvou hlasu Paul Rodgersovi, protože to moc řve na řidiče. Dobrý solidní rockový nastavený kurs.

"Long Gone" - Kapela zpomaluje tempo v akusticky aranžované skladbě, která představuje uklidňující doprovodný zpěv, akustickou kytaru, vzdušné a snové klávesy připomínající Dreamboat Annie éry Heart, jedna z nejlepších písní alba, nebo také připomíná kapelu Mostly Autumn - píseň, kterou zpívá Heather Findlay. Kaela Rowan odvádí skvělou práci, nejlepší píseň na této EP. Text velmi dobře koresponduje s jejím mystickým vyzněním. Akustické a elektrické kytary ji také skvěle podporují, stejně jako syntezátory a měkké bicí. Překrásná jemná balada.

"Gravity" - Více snové pasáže lze nalézt v této skladbě, opět připomínající klasické Heart s výbornými vokály Holly Tomás a pěknou kombinací akustické a elektrické kytary. Holly prožívá i jemné vyznění textu:
"My hands have lost their reach.
My voice in sorrow can soft speech.
I feel small against the gravity as I fall."
"Moje ruce ztratily svůj dosah.
Můj smutný hlas může je na měkko.
Cítím se malý proti gravitaci, když padám."


Akustické těžké elektrické a s myčcové instrumentace, to všechno dodává tajemství a hřejivý souzvuk Hollyina zpěvu, když pomalu rozkrývá svůj příběh. Pomalu plynoucí, ale vyjádřující vášnivou prosbu o sílu uprostřed rozhodování se v životě.
"Well I would reinvent myself,
if I could feel complete."

"No, objevoval bych sám sebe,
když jsem se cítil kompletní."

Bubny pomáhají nastavit i tempo k celému dramatu vyplněném oceánem zvuků, které se přelévají jako vlny na břeh.

"Answers" - Skvělé syntezátory a kytary vyplnit vzduchu před řezavou kytarou, která se prodere na scénu. "Epická" a nejdelší skladba na EP. Řízné elektrické zvuky se později valí do bzukotu před převzetím plné kontroly slladby s plnými syntezátory a rytmickými bicími, které určují tempo.

"Adore" - Závěrečná skladba jako pomalá píseň Mostly Autumn, ale bez jejich výrazné kvality, kterou způsobuje především chaotický konec. Holly Tomás je zpátky s cool synthezátory a effekty obklopujícími její úžasný hlas. Kytara ji obdivuhodně kopíruje když vypráví příběh:
"Musíš vědět, že jsem tě obdivoval.
Sochy se rozpadly.
Odhaluji se pomalu."

Doprovodný vokál skvěle doplňuje hustující Lorna Bannon (Fish). Každý se rád zaposlouchá do textu, který pomalu plyne, a Holly jim dodává zcela smyslný, sexy vyznění. Opět se ozává zpěv Paula Dourleye. Opět je tam příchuťPaula Rodgerse, ale je to mnohem víc jako Seagull, než jako BC rocker zpočátku.

Poslední dvě skladby a jejich vysoká kvalita, mají předpoklady udělat z tohoto EP velmi silnou desku. I přes kratší délku, Tilt mají co nabídnout fanouškům ve stylu dobře řemeslně udělaného klasického rocku. Pokud budou pokračovat po podobné cestě při jejich dalším albu, měli bychom se opravdu opět těšit.
Sestava:
Dave Stewart - Drums
Robin Boult - Guitars
Steve Vantsis - Bass
Irvin Duguid: Keys
Diskografie Long Gone
Vyšel 12. října 2009
Digital Single

Seznam skladeb:
01. Long Gone (edit) (4:18)
02. No Superman (itch mix) (4:23)
Total Time: (8:41)

Hosté:
Paul Dourley, Kaela Rowan, Holly Tomas - Vocals
Lorna Bannon - Additional Vocals
Frank Usher - Guitars
John Wesley - Guitars
Nick Robertson - Guitars
TILT vydali skladbu "Long Gone" z jejich debutové EP desky "Million Dollar Wound" jako 2-skladbový digitální singl 12. října 2009. Na textu se podílela hostující zpěvačla a textařka Kaela Rowan, která je známá hlavně z její práce s ceněným skotským outfitem "Mouth Music" - píseň získala velmi příznivé recenze. "Long Gone (edit)" je doprovázen mixem skladby "No Superman", na kterém se představuje alternativně nahrané kytarové sólo od Robina Boulta.


Zpět

Robin Boult, Dave Stewart, Steve Vantsis

Robin Boult Steve Vantsis

Frank Usher

Paul Dourley
Zpět

Oficiální web:
http://www.milliondollarwound.co.uk

Facebook:
https://www.facebook.com/pages/Tilt/60187098718

Nahoru ProgressRock
Made by 
© 8.12.2013
Menu Poslední aktualizace: 22.4.2019
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!