Ticket to the Moon
   
        
            

  Zpět
Skupinu Ticket to the Moon založili v Basileji ve Švýcarsku v roce 2003 Andrea PORTAPIA a Danny GOSTELI na základě původního konceptu, který byl přímo ovlivněn progresivní hudbou. Kapela prošla několika změnami, dokud Matt a Gys v roce 2007 nedokončili sestavu. Věci začaly nabírat vážný směr, když se k nim připojili Matt ZWICK (Keyboards) a Simon (Vocals) a společně nahráli první demo v malém studiu nedaleko Basileje. Když zpěvák/čka opustil/a (pozn. na několika fotkách z koncertů je zpěvačka, ale nejsou dostupné informace) kapelu v roce 2007, Andy a Danny se rozhodli převzít vokální party. O rok později se připojil Guillaume CARBONNEAU na baskytaru a tím byla dokončena sestava kapely. Zvuk 3TM je směsicí atmosférického rocku se silnými metalovými vlivy, což přináší moderní a melodickou progresivní hudbu.

Společně odehráli několik koncertů ve Švýcarsku a poté se rozhodli nahrát své první album. Takže v květnu 2012 Ticket to the Moon se zvukovým mistrem Brett Caldas-Limou pracovali na svém debutovém albu "Dilemma On Earth" v Tower-Studio v Montpellieru ve Francii. V listopadu 2012 album vyšlo a fanoušci je nadšeně přivítali. Jen o dva týdny později jim úspěšné vydání alba pomohlo k tomu, že mohli koncertovat jako doprovodná kapela dobře známé kanadské neo-prog kapely SAGA, kde kapela oslavovala večer s 800 nadšenými prog-fanoušky. Debutové album DILEMMA ON EARTH bylo diváky vnímáno jako neustále se vyvíjející cesta a výsledkem byl zvuk inspirovaný různými známými kapelami, přičemž si zachoval svou vlastní identitu.

Tři roky po svém debutu pokračovali v cestě etablovat více se do progresivní scény s ještě více osobitějším albem. Nové album nazvané "Æ Sense Of Life" byl napsán velmi odlišně. Vložili více vnitřních pocitů do hudby i textů a chtěli se podělit o to, co každý z nás cítí hluboko uvnitř - věci, na kterých nám záleží, a dělají z nás to, čím jsme. Se čtyřmi písněmi a jednou instrumentální pojetí, toto jednohodinové dlouhé album zůstává tím, co charakterizuje 3TM.

Dne 3. července 2016 se na stránkách kapely objevilo oznámení, že zakládající člen a bubeník kapely Danny GOSTELI kapelu opouští. Uvedl: "Rozhodl jsem se opustit kapelu… Bylo to velmi těžké rozhodnutí, protože mám rád to, co jsme dělali, a členové kapely dostali velmi blízké přátele. Před více než třemi lety jsem se rozhodl následovat můj dětský sen a stát se hercem. A tak jsem tři roky chodil do herecké školy. Nyní mám třicet tři let, mám krásnou ženu a syna a budu pokračovat ve „kamenité cestě“ herce. Ale to znamená soustředit se a pracovat velmi tvrdě, aby bylo možné pokračovat dál. Odchod z kapely je jedním z mnoha rozhodnutí, která jsem musel udělat. A kapela musí jít dál. Nemohu naplnit tato očekávání, protože Ticket To The Moon roste, stává se více profesionální a ambiciózní, což je jediný opravdový způsob, jak pokračovat v této cestě. Dělat to, co jsme dosud dělali, znamená dávat všechno. Stejně jako se stát pracovitým hercem. Dělat hudbu je pro mě jednou z nejvíce odměňujících a proto důležitých věcí v životě. Vždy budu dělat hudbu. Ale prozazatím ne. Přeji celé kapele, abych našla bubeníka a odvahu k posunu."

V úterý 15. listopadu 2016 kapela oznámila jméno nového bubeníka, stal se jím ve 26 letech Marco Faseth.

Zvuk kapely se pohybuje pokraji heavy progressive rocku a progresivního metalu, často připomínajícího HAKEN, ENCHANT, DREAM THEATER, který má silný, přesto melodický charakter a je velmi doporučován pro prog metalové fanoušky.

   Zpět


ČLENOVÉ KAPELY:

Andrea Portapia - Guitars, Vocals
Matt Zwick - Keyboards, Samples
Guillaume Carbonneau - Bass
Marco Faseth - Drums, PercussionBÝVALÍ ČLENOVÉ:

Danny Gosteli - Drums, VocalsMarco Faseth (26 let) se stal novým bubeníkem Ticket To The Moon.

Miluje hru na bicí... Začínal ve 12 letech s první lekcí. O čtyři roky později, v době, kdy již hrál v kapele Mische Baelocheroa, měl jedinečné privilegium otevírat koncert pro The Kelly Familly s Angelo Kellym na bicí. Bicí jako nástroj jej fascinují, ale ne jen proto, že hraje na kytary v bočních hudebních projektech.

V roce 2014 nastoupil do Decent Disaster, další progresivní metalové kapely z Basileje, se kterou nahrál jedno album. Tak se potkal i s 3TM... Ve Švýcarsku odehráli dva koncerty a stal se fanouškem jejich prog stylu, navštívil několik jejich živých vystoupení a začal pravidelně poslouchat jejich hudbu.
A nyní je to pro něj zvláštní čest, být součástí této skvělé kapely a zaujmout místo po Dannym.

   Zpět


Skupina:
Andrea Portapia - Guitars, Vocals
Matt Zwick - Keyboards, Samples
Danny Gosteli - Drums, Vocals
Guillaume Carbonneau - Bass
Host:
Anna Waibel - Vocals (03)
Æ Sense Of Life
Vyšlo 18. prosince 2015, self-realised

Seznam skladeb:
01. Intro (2:03)
02. The Call Within (8:12)
03. Patient 730100: Conformism (4:42)
04. Patient 730100: Resurrection (7:04)
05. Father (2:01)
06. Foetus (10:32)
07. Perpetual, Pt. I (7:23)
08. Perpetual, Pt. II (6:28)
09. Interlude (1:56)
10. Hynkel (5:36)
Total Time: (55:57)

Artwork: Camille Scheidegger

Skupina:
Andrea Portapia - Guitars, Vocals
Matt Zwick - Keyboards, Samples
Danny Gosteli - Drums, Vocals
Guillaume Carbonneau - Bass
Host:
Anna Waibel - Vocals (03)
Dilemma On Earth
Vyšlo 5. listopadu 2012, Brennus

Seznam skladeb:
01. Earth (10:17)
02. A Black & White Picture of a Rainbow (7:19)
03. Perfect Day (8:50)
04. Dilemma (9:58)
05. Deadly Schizophrenia (6:56)
06. Down in You (9:18)
07. Machine Is Running (7:51)
Total Time: (60:27)

Recorded at Basel, Switzerland and Tower-Studio, Montpellier, France
Producer, Engineering: Brett Caldas-Lima

Skupina:
Andrea Portapia - Guitars, Vocals
Danny Gosteli - Drums, Vocals
Matt Zwick - Keyboards, Samples
Simon - Vocals
Ticket To the Moon
Demo, Vyšlo 2007

Seznam skladeb:
Total Time: ()

O demo nahrávce nejsou žádné zmínky.


   Zpět
  Zpět

Oficiální web:
http://www.tickettothemoon.ch
http://www.myspace.com/gambi1


Facebook:
http://facebook.com/KumpelChristus
Nahoru... ProgressRock
Made by 
©  5.4.2014 
Menu Poslední aktualizace: 8.5.2019
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!