The Syn

Zpět
The Syn byla jedna z prvních kapel v Londýně rané progresivní scény a její historie je úzce spjatá s historii vzniku kapely Yes, a proto měla zásadní vliv pro rozvoj prog rocku. Původně skupinu kolem roku 1965 vytvořili spolužáci Steve Nardelli (zpěv) a John Painter (kytara), když v prvopočátcích začínali přehrávaním hrát R & B coverů od Motownu, k nimž přidali pár soulových melodií.

Kořeny The Syn lze objevit v rané R & B kapele ze severního Londýna s názvem The High Court, v níž působili Steve Nardelli na kytaru a jeho školní kamarád George Arzimanow jako zpěvák. Kapela se časem vyvíjela a v roce 1965, když v ní působili Nardelli jako sólový zpěvák a John Painter na kytaru, si změnila své jméno na The Syn. Právě Johna Paintera napadla myšlenka pojmenovat se The Syn. Někdy v té době se The Syn spojili se členy kapely nazvané The Selfs, ve které hráli Chris Squire (basa), Andrew Jackman (klávesy) a Martyn Adelman (bicí). Krátce nato byl ale původní kytarista Painter nahrazen Peterem Banksem a Martyna Adelmana, který také odešel, nahradil rodilý islanďan Gunnar Hákonarson na bicí.

Vstupem dvou nových členů se úplně změnilo hudební směřování kapely. Místo hraní R & B coverů začali skládat své vlastní psychedelicky orientované kousky. U labelu Decca Records vydali v roce 1967 dva singly. První s popovou architekturou se jmenoval "Created By Clive" a byl to popěvek o módním fotografovi. Na B-straně byla píseň "Grounded". Druhým singlem byl "Flowerman", kde na B-straně byla skladba "14 Hour Technicolour Dream" (14-ti hodinový technicolorový sen), která se vcelku dobře prodávala, takže si jich všimli promotéři a mohli si tak zahrát i v exotických destinacích, jako např. Stoke-on-Trent. Dělali rovněž vícehlasý zpěv (někdy až čtyřzpěvy) a v podstatě byli velmi podobní Yes, kterým se podobali i složením - pět členů, v tom bicí, basa, kytara klávesy a zpěvák. Stali se jednou z prvních kapel (ne-li vůbec první), kteří na jeviští přehrávali rockovou operu. Jednou kapela jako pravidelně vystupující v klubu Marquee v Londýně dostala příležitost otevírat vystoupení Jimiho Hendrixe při jednom z jeho historických koncertů.

V roce 1967 se kapela rozpadla bez nějakých větších emocí, když si Chris i ostatní členové uvědomili, že se kapela nijak nevyvíjí a chybí ono kouzlo, které by ji pomohlo k dosažení úspěchu. Chris to později okomentoval: "Nakonec jsme se dostali na určitou úroveň a výše to už nešlo. Začalo nás to dost nudit a přišel čas pohnout se z místa. Vlastně náš zpěvák Steve byl hodně na módu a zaujala jej myšlenka, že by si mohl otevřít butiky s oděvy. Úplně tomu propadl a také se měl ženit a vůbec, takže se skupina rozpadla. Muzikantem jsem byl rád, ale byla to pořád ještě trnitá cesta. Měl jsem docela ošklivý zážitek s LSD a pár měsíců jsem žil jakoby trochu omámený. Ale ten zážitek měl na mě dobrý vliv".

Chris Squire pak společně s Peterem Banksem založil v lednu 1968 kapelu Mabel Greer's Toyshop, která se stala přímou předchůdkyní první sestavy kapely Yes.

REUNION
V roce 2003, 36 let od rozpuštění kapely, její bývalí členové Adelman, Nardelli a Banks začali plánovat reunion. John Wetton byl původně přizván na basu, ale na poslední chvíli se nemohl zůčastnit a měl jej nahradit Steve Gee (baskytarista v progresivní rockové kapely Landmarq), ale ani ten v sestavě nevydržel. Banks pak také nepokračoval se skupinou. V roce 2005 sestava, kterou tvořili Paul Stacey (kytara), Gerard Johnson (klávesy), Steve Nardelli (zpěv), Jeremy Stacey (bicí) a Chris Squire (basa, doprovodné vokály), vydala první studiové album obnovené kapely "Syndestructible". Nahrávky byly pořízeny ve vlastním studiu kytaristy Paula Staceyho. Celkový sound "Syndestructible" osloví moderní fanoušky Yes a Chrise Squire, protože styl je velmi podobný novějším Yes (speciálně z éry Trevora Rabina) nebo Conspiracy.

Bylo plánováno zahájit The More Drama Tour po Severní Americe v srpnu 2005, kde mělo mít tři zastávky The Syn. Alan White a Steve Howe by koncertovali společně, Squire, Howe, Alan White a Geoff Downes by hráli materiál od Yes vždy na konci večera (s Kevinem Currie z Whiteovým sólovým zpěvem). Nicméně turné bylo zrušeno dříve, než vlastně začalo. Sestava The Syn na turné nakonec byla Francis Dunnery (guitars), Gerard Johnson (keyboards), Steve Nardelli (vocals), Gary Husband (drums) a Chris Squire (bass). Tato sestava debutovala naživo na vystoupení v Londýně na konci roku 2005 (za spoluúčasti Husband). Ale pro vysdtoupení v lednu 2006 již byla sestava jiná - Steve Nardelli (vocals), Chris Squire (bass), Gerard Johnson (keyboards), Shane Theriot (guitar) a Alan White (drums). Turné po Velké Británii bylo ale v květnu zrušeno pro pramalý prodej lístků, dne 16. května 2006 pak Squire oznámil svůj odchod z kapely.

Na jaře 2006 zahájili turné po Evropě se zastávkami v Německu, Francii a Nizozemí. Po absolvování turné "Syndestructible" si Nardelli podržel název kapely The Syn. Následně pak připravil EP album "Armistice Day" kombinující novou studiovou skladbu "Armistice Day", nahranou s P. Johnsonem a Staceyem s živými nahrávkami z roku 2006. Ale dne 18. října 2006 ve zprávě na Yesworld.com Chris Squire odrazoval fanoušky od koupě alba, načež Johnson a Stacey také opustili kapelu. Datum vydání bylo ohlášeno na listopad 2006, nakonec se objevilo zpožděně až v roce 2007.


Tom Brislin, Steve Nardelli, Francis Dunnery

Steve Nardelli pak oslovil kytaristu Francise Dunneryho, pak se připojil ke zpěvákovi a oživili progressive rock/beatovou kapelu The Syn. Dunnery jako kytarista hrál po boku Nardelliho, klávesisty Toma Brislina (ex-Camel, Yes) a baskytaristy Jamie Bishopa, jakož i dvou členů americké progresivní rockové kapely Echolyn - kytaristy Bretta Kulla a bubeníka Paula Ramseyho. Tato sestava vydala na počátku roku 2009 album "Big Sky", jehož produkce se ujal Francis Dunnery. V této sestavě rovněž vyrazili na americké turné v dubnu 2009, ale rozešli se po pouhých šesti koncertech. Tato druhá deska "Big Sky" se přiblížila více k původnímu zvuku, ale je stále v poblíž soundu Yes.

Poslední vystoupení kapely ve složení Nardelli / Dunnery / Brislin vyšlo jako živá nahrávka pod názvem "Rosfest" jako CD/DVD, která obsahuje brilantní znějící show na plus dvojici bonusových dokumentů na DVD.

V prosinci 2010 Nardelli oznámil novou spolupráci se švédskou kapelou Moon Safari, známou pro jejich umělečtější rockový sound a pětihlasé vokály. Progresivní švédská prog-rocková kapela Moon Safari pochází z města Skellftea, kde v roce 2003 vznikli. Nahrávací sessions se uskutečnila v prosinci 2010 v jejich sídelním městě Skelleftea ve Švédsku. Deska pak měla vyjít v roce 2011. Členové Moon Safari ale uvedli v říjnu 2014, že "na projektu se stále pracuje vzhledem k pracovním zatížení obou stran, u Moon Safari kvůli živém hraní a nahrávání nového materiálu pouze v pracovní dny, Nardelli zase pracoval na svých mimohudebních projektech, takže scházel čas dát se dohromady a dokončit nahrávání. Takže až v roce 2016 vyšla další deska obnovených The Syn pod názvem "Trustworks". Steve Nardelli na albu překonal sám sebe nejen tím, že složil několik skvělých písniček, ale výběrem témat pro texty. Album je především o vzdoru proti přesile, které je postaveno na loajalitě, důvěře a úsilí. Produkce alba se ujal Jonas Reingold z The Flower Kings. Album začíná ve velmi mrazivém stylu, když úvodem zazní hlasy Olofa Palmeho a Inda Mahátma Gándhího, dvou velkých mužů míru, kteří byli zavražděni na veřejnosti. Tyto dva mluvené slovní výňatky od dvou ctihodných vizionářů shrnuje tématicky Steve Nardelli a jeho nový materiál vydaný pod hlavičkou The Syn, kde v 9 skladbách The Syn přijímají zvukovou a hudební podporu díky nadšenému výkonu Moon Safari.

Zpět
Původní členové:
Steve Nardelli - Vocals
Chris Squire - Bass
Peter Banks - Guitars
Andrew Jackman - Keyboards
Gunnar Hákonarson - Drums
John Painter - Guitars
Martyn Adelman - Drums
2005 album:
Paul Stacey - Guitars
Gerard Johnson - Keyboards
Steve Nardelli - Vocals
Jeremy Stacey - Drums
Chris Squire - Bass, Backing Vocals

2005 sestava:
Francis Dunnery - Guitars
Gerard Johnson - Keyboards
Steve Nardelli - Vocals
Gary Husband - Drums
Chris Squire - Bass
2006 sestava:
Steve Nardelli - Vocals
Chris Squire - Bass
Gerard Johnson - Keyboards
Shane Theriot - Guitars
Alan White - Drums

Členové Steve Nardelli
(Narozen 10. dubna 1948, London, England)
(Celým jménem Stephen Louis Nardelli)
Vocals


Steve je znám jako zakládající člen kapely The Syn, kde pak působil jako její zpěvák. V roce 1968 Nardelli po jejím rozpadu zahájil svoji obchodní kariéru v oblasti módy a sportovního odvětví. V roce 2003 začal reformovat kapelu společně s bývalými členy Adelmanem a Peterem Banksem. Banks ale brzy opustil reuniovanou kapelu, ale Squire se naopak připojil a kapela nahrála nové album "Syndestructible".

Nardelli začal hrát na kytaru již ve 12 letech a mezi jeho rané vlivy patřili The Beatles, The Who a The Animals. Inspirován scénou v klubu Marquee v pouhých čtrnácti letech Nardelli založil svou první skupinu s názvem The High Court, která hrála R & B. Nedlouho poté si The High Court změnili svůj název a sloučili se se členy The Selfs do kapely The Syn, v níž působili Nardelli, Chris Squire, Andrew Pryce Jackman, Martyn Adelman a John Painter. The Syn jsou považováni za významnou součást pre-historie kapely Yes.

Nardellovou první kompozici byla píseň "Grounded", což je freakbeatová píseň, kterou již složil ve 14 letech. Byl také spoluautorem "14 Hour Technicolour Dream" v roce 1967, který byl hodnocen jako "jeden z nejlepších britských psychedelických singly od nějaké kapely," a podle hlasování magazínu Time Out byl vyhodnocen jako jedna z nejlepších Top 100 písní vůbec napsaných o Londýně. Oba singly uváděli The Syn. Nardelli je plodný skladatel a má kultovní status jako zpěvák a skladatel a je ctěn jako jeden ze zakladatelů progresivní hudby.

Nardelli pak pokračoval skládáním hudby pro The Syn v 60. letch a měl uzavřenou smlouvu na sólovou nahrávku s lebalem Decca. Nardelli zreformoval The Syn s Peterem Banksem a Martynem Adelmanem v roce 2004. Pak v pozměněné sestavě s Chrisem Squire společně vydali album "Syndestructible" (2005) za pomocí Gerarda Johnson a Paula Staceyho. Pak následovalo EP "Armistice Day", jejíž titulní skladbu složili Nardelli a Johnson. Squire, Johnson i Stacey ale opustili skupinu a Nardelli vytvořil novou sestavu s Francisem Dunnerym a Tomem Brislinem, která vydala další album "Big Sky" v roce 2009. Pak Nardelli spolupracoval se švédskou kapelou Moon Safari na novém albu pod hlavičkou The Syn s názvem "Trustworks" (2016). V rozhovoru prorádio Progzilla Nardelli oznámil, že koncertní nahrávka "Live At Rosfest" vyjde počátkem roku 2015, spolu s nově nahraným filmovým dokumentem " The Syn in the 21st Century", jako upoutávky pro vydání nového studiového alba "Trustworks". V lednu 2016 Umbrello Records oznámili, že album "Trustworks" konečně vyjde celosvětově 25. března 2016 poté, co se na něm pracovalo pět let.

Když se The Syn rozpustili v roce 1967, Nardelli spolu se svým partnerem Ianem Rossem, člen rodiny Ross Foods a zakladatelem Radio Caroline, otevřel řetězec módních obchodů v Chelsea a Kensingtonu. ve spojení s hudební oblasti se Nardelli spojil s Tommym Robertsem, známým pro jeho módní obchody Mr. Freedom a začali nahrávat čerstvé záznamy prostřednictvím WEA. V roce 1997 Nardelli získala od vlády Valonského regionu v Belgii sportovní značku Donnay. Také spolupracoval s Mike Ashleyem (podnikatel), aby úspěšně koupil maloobchodní řetězec Disport v Belgii a sportovní maloobchodní řetězec Longoni v Itálii. Nardelli také založil Umbrello Records s Chrisem Squire a IPTV hudební stanici theONE.tv.

Sólově vydal singly:
"I'll Never Find Another You / Mile End Road" (1978, Decca)
"Don't Ever Change / Dance Little Rita" (1978, Decca)
S kapelou 14 Hour Technicolour Dream V-band
"Reasons & Rituals" (2008, pouze download)

V roce 2009 Nardelli vytvořil P3 Eco Group (Portfolio Property Partners) s Grahamem Johnsonem a Brigadier Ianem Inshawem, náměstekem lord nadporučíkem královny a bývalým vysokým šerifem z Oxfordshire. Společnost je jedním z nových eko developerů a jejich místo v NW Bicester bylo vybráno vládou, aby se stalo jedním ze čtyř nových ekologických měst. Územní plánovací architekt projektu byl sir Terry Farrell a místo bude zastavěno s plným eko pověřením a podle nově definovaných 6 standardů stanovených vládou. Byly zahájeny práce na výstavbu 6000 domů v roce 2014 a to bude první eco zastavěné místo. P3 Eco byla vybrána přes Housing Association A2 Dominion, aby dodala 30% požadavků sociálního bydlení na celou lokalitu a prvotní pilotní vzorek obce a pod vedením Nardelli společnosti zajistila sestavu pozemků pro většinu rozvojových 1000 akrů pozemků. P3 Eco bude rozvíjet a budovat pilotní centra obcí, stejně jako další etapu ekologické výstavby, zhruba 250 akrů, které mají být pojmenované obec Himley.
Členové Chris Squire
(Celým jménem Christopher Russell Edward Squire)
(Narozen 4. března 1948 Londýn, Anglie,
Zemřel 28. června 2015, Phoenix, Arizona, USA)
Bass, Vocals


Chris Squire byl anglický hudebník a baskytarista progressive rockové skupiny Yes. Do své smrti byl jediným členem skupiny, který se objevil na všech albech skupiny.

Chris Squire prohrál svůj boj s rakovinou. Zemřel v sobotu večer v Phoenixu v Arizoně. Bylo mu sedmašedesát let.

Chris Squire byl anglický hudebník a baskytarista progressive rockové skupiny Yes. Až do své smrti byl jediným členem skupiny, který se objevil na všech albech skupiny.

Členové Peter Banks
(Celým jménem Peter William Brockbanks)
(narozen 15. července 1947, Barnet, Hertfordshire, Anglie,
zemřel 7. března 2013, Barnet, London)
Guitars


Byl prvním originálním kytaristou progressivní rockové kapely Yes a později Flash. Dva publicisté BBC Danny Baker a Big George často Bankse označovali za "architekta progressivní hudby".

Banksův otec William byl optický mechanik a jeho matka Ellen uklízečka. Vyrůstal v Barnet v severním Londýně, kde navštěvoval Barnet Secondary School a Barnet College of Further Education. Když byl ještě malým chlapcem, jeho otec mu zakoupil akustickou kytaru značky Gretsch. Jeho prvním velkým vzorem by Lonnie Donegan. Jako teenager se také naučil hrát na banjo. Ještě během studií hrál v barnetské školní kapele Nighthawks rytmickou kytaru, po odchodu ze školy nastoupil ke kapele Devil's Disciples a udělal s nimi své první nahrávky v roce 1964.

Když se Banks V následujícím roce připojil ke skupině nazvané The Syn, což byla motownská cover kapela, poprvé se tam setkal s basistou Chris Squirem. Dalšími hudebníky byli Andrew Jackman (klávesy), který se v pozdějších letech stal orchestrálním aranžérem jakýchsi Yes, Chris Squire, a jeho budoucí náhrada v Yes, kytarista Steve Howe. Pravidelně hráli v londýnském klubu Marquee, podporovali Jimi Hendrix v roce 1967. The Syn ale fungovali krátce, pouze do roku 1967, přesto skupina stihla vydat dva singly.

Během Summer of Love ale upustili od písní Motown a začali psát psychedelickou rockovou operu. Jedno postava byla nazývána "Flower Man" a Banks se musel oblékat jako pryskyřník. "Bylo to nesnesitelně trapné," vzpomínal. Chris Squire se mezitím přopojil ke kapele Mabel Greer's Toy Shop ke svým přátelům Clive Baileymu (rytmická kytara) a Bobu Haggerovi (bicí). Banks prchl z The Syn a připojil se také k Mabel Greer's Toy Shop, ale nevydržel tam dlouho. V roce 1968 hrál krátce se skinheadskou kapelou Neat Change, která nahrála pouze jediný singl.

Banks ale kapelu opustil, než se ní připojili zpěvák Jon Anderson a bubeník Bill Bruford, který nahradil Haggera. Když pak kapelu opustil Bailey, připojil se k nim klávesista Tony Kaye a pak Chris Squire pozval Bankse, aby se také připojil k jeho nové skupině. Po těchto změnách si kapela hledala nový název. Banks navrhl, aby se nazývali Yes. Všechni se shodli s tím, že název není trvalý, ale pouze jako dočasné řešení.

S kapelou Yes hrál na kytaru na jejich dvou prvních albech "Yes" (1969) a "Time And A Word" (1970), než je opustil kvůli tvůrčím rozdílům. Během natáčení "Time And A Word" se Bank pohádal s producentem Tonym Coltonem a protestoval proti použití smyčců: "Myslel jsem, že to byl docela hloupý nápad." Ale kapela sklidila chválu a chtěli, aby změnil názor před ukončením Ameriky. Banks byl z Yes vyhozen po koncertu v Lutonu College 18. dubna 1970, což kapela oficiálně oznámila až 2. května 1970.

Po krátké epizodě s Blodwyn Pig založil kapelu Flash s Colinem Carterem (zpěv), Ray Bennettem (basa) a Mike Houghem (bicí). Koncertovali po Americe a vydali tři alba "Flash" (1972), "In The Can" (1972) a "Out Of Our Hands" (1973) než se stihli rozhádat a kapela se rozpadla.

Sólové album "Two Sides Of Peter Banks" (Sovereign) se objevilo v roce 1973 s hostujícím vystoupením Jana Akkerman z Focus a bubeníka Genesis Phila Collinse.

Pak zformoval projekt Empire se svoji první manželkou Sydney Foxx v roce 1974. Počátek tohoto projektu vznikl, když Banks odcházel ze skupiny, která dělala nábor na zbrusu novou sestavu Flash. Při setkávání s různými kandidáty se Banks setkal se zpěvačkou Sydney Foxx (Sidonie Jordan) a brzy se mezi nimi vyvinul silný osobní a profesionální vztah, což vedlo k tomu že si ji Banks vzal za manželku. a pak dali dohromady projekt s názvem Empire. První album nahráli v roce 1974. Nicméně gramofonové firmy neměly vůbec zájem o konečný výsledek a Empire se rozpadla. Banks a Foxx se krátce poté přestěhovali do USA. V roce 1977 zformovali novou sestavu a natočili druhé album. O nahrávky opět nebyl zájem a Empire se opět rozešli. Třetí pokus v nové sestavě přišel v roce 1978, ale přesto znovu u gramofonových firem konečný výsledek neobstál. Empire se nakonec rozpustili v roce 1980. Skončil tím také profesionální vztah mezi Banksem a Sydney Foxx - jejich osobní už neklapal nějakou dobu předtím.

Gramofonová firma One Way Records v roce 1990 projevila zájem o tyto nahrávky a rozhodla se, že všechny stojí za vydání. V roce 1995 vydali první z nich pod názvem projektu "Empire featuring Peter Banks" jako "Mark I", "Mark II" po roce v roce 1996 a "Mark III" v roce 1997.

Banks se mezitím uchýlil ke studiové práci, ale doufal, že by mohl být vyzván k reunionu Yes. Když Yes hráli na forum Los Angeles Forum v roce 1992, myslel si, že Bankse vyzvou k odehrání přídavku. Když ale pozvání nepřišlo, utápěl svůj žal v zákulisí s Billy Connollym.

Vrátil se z Los Angeles bydlet doma ke svým rodičům, ale potýkal s mnoha rodinnými problémy. V roce 1990 začal domácí nahrávání, což mělo výsledek v podobě sólových alb "Instinct" (1994), "Self Contained" (1996) a "Reduction" (1997). Poslední sólové album mu vyšlo v roce 1997. Život se mu rozjasnil, když se setkal s Cecilií Quino Rutte, krásnou peruánskou dívkou na shromážděná Yes fanoušků v Los Angeles.

"Zažil jsem fantastický manželský život," vzpomínal Banks, ale pár se bohužel rozešel, když Banks trpěl vlivem účinků léků proti depresi. "Je těžké s ním žít," vysvětlovali přátelé. V roce 2011 byla Banksovi diagnostikována rakovina a také měl legionářskou nemoc. Během posledních let pokračoval v nahrávání a zkoušení nových skupin. V poslední deseti letech jeho neustálého hledání byl stále kreativní, byl také členem tříčlenné psychedelické improvizační kapely Harmony In Diversity, byl zapojen do projektu s jazz-fusion projektu Self-Contained se španělským klávesistou Gonzalo Carrerou. S tímtež klávesistou se setkal i v projektu dB-Infusion s Danny Berdichevskym.

Peter Banks, zakládající člen britské rockové skupiny YES a její původní kytarista, zemřel na infarkt ve svém domě v Londýně. Bylo mu 65 let, napsala v noci na středu agentura Reuters. Podle prohlášení na Banksově internetové stránce zemřel 7. března a objeven byl poté, co se nedostavil na nahrávání reunionu Flash. Jeho úmrtí v prohlášení rozesmutnilo i jeho kolegy z kapely Yes, kterou založili v roce 1968. Ti Bankse označili za průkopníka moderní rockové kytary. I"Byl velkou částí toho tkaniva, které tvořilo skupinu Yes takovou, jaká byla. Naše myšlenky, upřímná soustrast a modlitby jdou k němu i jeho rodině. Petere, budeš nám moc chybět," uvedli.
Členové Martyn Adelman
(Znám také jako Martyn J Adelman nebo Martin)
(narozen 1947)
Drums


Je britský fotograf a původně i bubeník.

Adelman se naučil hrát na bubny ve 14 letech a brzy založil svoji první skupinu The Insteps, v níž hrál i jeho bratr John Altman. Později se v kapele mihl i Peter Knight, který byl později členem Steeleye Span.

Adelman studoval na Barnet College of Further Education spolu s Peterem Banksem (později Yes). Adelman se pak připojil k The Selfs, kde již byl Chris Squire (později také Yes). Když The Selfs splynuli s The Syn, Adelman se připojil ke Squiremu a klávesistovi The Selfs Andrewu Jackmanovi v nové kapele. The Syn hráli zpočátku především melodie R & B covery od Tamla Motown. Adelman pak ale opustil kapelu. Přesto později pomohl Banksovi získat post nového kytaristy v The Syn.

Adelman se později začal zabývat fotografováním a jsou mu přisuzovány raně pořízené fotografie pro album Yes "Close To The Edge". V roce 1980 dělal černobílé portréty pro magazíny The Face a Blitz.

oncem roku 2003 se Adelman setkal znovu se Steve Nardellim a Peterem Banksem a bubnoval s nimi v reunionu The Syn.

V roce 2004 se materiál objevil na nahrávce "Original Syn". Adelman se pak rozhodl zanechat koncertování, třebaže zůstal spojen s kapelou jako fotograf až do roku 2006.
Členové Andrew Jackman
(Celým jménem Andrew Pryce Jackman)
(Narozen 13. července 1946, Yardley, Birmingham, Anglie,
zemřel 16. srpna 2003)
Keyboards


Andrew byl klávesový hráč a aranžer. Byl členem The Syn společně s basistou Chrisem Squirem (pak Yes). Andrew studoval kompozici a hru na klarinet na Trinity College of Music, ale opustil ji, když se jeho skupina The Syn profesionalizovala.

Jackman posléze pracoval i sólových albech Squirea "Fish Out Of Water" (1975), na singlu "Run With The Fox" (1980), na albu Yes "Tormato" (1978) a na albu Steve Howa "The Steve Howe Album" (1979).

V polovině 60. let byl Jackman hráčem an klávesy v The Selfs se Squirem a bubeníkem Martynem Adelmanem. The Selfs se pak sloučili s jinou kapelou z Kingsbury (North West London), The Syn, kterou vedl Steve Nardelli. Nardelli a Jackman se stali hlavními autory The Syn.

Po rozpuštění The Syn Nardelli a Jackman nadále nějakou dobu spolupracovali. Jackman se pak soustředil se na tvorbě orchestrace a dalším aranžování pro různé skupiny, včetně The Congregation Petera Skellerna, Rush (Power Windows) a Barclay James Harvest (aranžování smyšců pro "Guitar Blues").

S Squirem Squirem se znovu spojil, když mu vypomohl s instrumentací a hrou na klavír na jeho albu "Fish Out Of Water" (1975). Spolupracoval také s Yes, když opět dělal instrumentaci pro Chrisovu skladbu "Onward" na albu "Tormato" (1978). Také pracoval s kytaristou Steve Howem při několika příležitostech.

Jako aranžér získal mnoho ocenění jako platinové a zlaté alba za jeho práci s talenty tak různorodými jako jsou Elkie Brooks, Yes, Peter Skellern, Sex Pistols, Lesley Garrett, Gary Barlow, Barbra Streisand, Nanci Griffith, LeAnn Rimes a Elton John. V červnu 1997 zorganizoval finále "Rhythm of my Heart" na široké škále hudebních složek, které byly součásti obřadu předání Hongkongu.

Jeho bratr Gregg Jackman je zvukový inženýr a producent, který spolupracoval s Yes, zpěvačkou Enya a Barclay James Harvest. Další bratr Jeremy Jackman zpíval vysoký tenor s King's Singers po dobu deseti let. Jejich otec, Bill Jackman, hrál na klarinet ve skladbě "When I'm Sixty-Four" na albu od Betles "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band".

Andrewův syn, Henry Jackman, je filmovým skladatelem a zapsal se pod takovými filmy jako "Monsters vs. Aliens", "Winnie the Pooh" (Medvídek Pú), "Puss In Boots" (Kocour v botách) a "Wreck-It Ralph". Hraje také na klávesy, živě vystupoval s Chrisem Squirem v srpnu 2006.
Členové Gunnar Hákonarson
(celým jménem Gunnar Jökull Hakonarson)
(Narozen 13. května 1949, zemřel 22. září 2001)
Drums


Gunnar Hákonarson byl považován za nejlepšího bubeníka Islandu v 70. letech. Je to legendární islandský bubeník, který je nejznámější jako člen britské kapely The Syn. Již ve věku 16 let přesídlil v roce 1966 do Londýna.

Gunnar poté dokonce odmítl pozvání, aby se stal bubeníkem Yes. Naštěstí si jeho hru lze vychutnat u dalších kapel jako Trúbrot, Óômönnum, Flowers a další.

První jeho kapelou byli Tempo, což mělo trvání několik měsíců. Ke kapele Flowers odešel počátkem roku 1968 a pobyl u nich 16 měsíců, než vznikla kapela Trúbrot v květnu 1969, což byla hippie, psychedelic rock super group. První bezejmenné album jim vyšlo v roce 1969, druhé album "Undir Áhrifum" v roce 1970. Třetí album "...Lifun" vydali v roce 1971. Nahrávali je v Londýně, a tam je navštívil Chris Squire ve studiu. "...Lifun" byla v podstatě pop opera skládající se z propojených skladeb, kterou inspirovali The Move, Led Zeppelin a Keith Emerson (nebo také Beatles a CSN & Y). V roce 1972 vydali čtvrté a poslední album "Mandala".

Gunnar se bohužel se stal závislým na drogách a již od mladí trpěl duševní chorobou po většinu svého života. Drogy a nemoc se bohužel podepsaly plně na jeho životě. Poté, co odložil své paličky, pokusil se pracovat pro různé firmy. V roce 1986 mu byl diagnostikován virus HIV a přestěhoval se následně zpátky domů do Švédska v roce 1994. Po tomto návratu vydal sólové album "Hamfarir" (Katastrofa) v roce 1995. Album se však moc dobře neprodávalo.

Gunnar nakonec podlehl nemoci AIDS 22. září 2001 ve věku 52 let.
Členové John Painter
Guitars


Zpět
Studiová alba:
2016 Trustworks
2015 Live Rosfest (live)
2009 Big Sky - A Chance To Get It Right
2007 Armistice Day (EP)
2006 Syndestructible Tour 2006 (DVD)
2005 Syndestructible
Singly:
2005 Cathedral Of Love
1967 Flowerman / 14 Hour Technicolour
1967 Created By Clive / Grounded

Kompilace:
2015 The Syn in the 21st Century
2005 Original Syn 1965-2004
2005 Original Syn (The Complete History Of The Syn 1965-69)
2005 Original Syn


Skupina:
Steve Nardelli - Lead Vocals
With "Moon Safari":
Simon Akesson - Vocals, Piano, Organ, Accordion, Moog, Mellotron, Pads
Petter Sandström - Vocals, Acoustic Guitars, "Scissors"
Pontus Akesson - Vocals, Acoustic & Electric Guitars, Sitar
Johan Westerlund - Vocals, Bass
Tobias Lundgren - Vocals, Drums
Hosté:
Jonas Reingold - Keyboards, Guitars, Bass (08)
Diskografie Trustworks
Vyšlo 26. března 2016, Plane Groovy, PLG048 (Europe)
2016, Umbrello Records, UMECD002 (US)

Seznam skladeb:
01. What If (0:45)
02. Trustworks (5:54)
03. Revolution Now (3:49)
04. This World Of Ours (5:07)
05. Something That I Said (5:11)
06. Never Too Late (4:07)
07. Lucifer Hesitating (5:23)
08. The Wheel (4:16)
09. Seventh Day Of Seven (14:51)
Total Time (49:23)

Co-producer & Mixing: Jonas Reingold
Co-producer: Steve Nardelli
Mastering: Jeremy Paul Carroll in Cropredy
Artwork: Tommie Molecule

Skupina:
Steve Nardelli - Lead Vocalist, Guitars
Francis Dunnery - Guitars, Bass, Vocals
Tom Brislin - Keyboards, Vocals
Hosté:
Diskografie Live Rosfest
Vyšlo 27. dubna 2015, Umbrello Records, UMECD001

Seznam skladeb:
01. 14 Hour Technicolour Dream (5:58)
02. Milo (5:36)
03. Running Out Of Time (6:23)
04. New Reality (7:48)
05. Devils And Demons (6:41)
06. Grounded (3:12)
07. Madonna And Child (5:27)
08. Flowerman (5:04)
09. Universal Witness (4:51)
10. Kings, Clowns, Cardinals (13:33)
11. The Reason (5:53)
12. Big Sky (7:00)
Total Time (77:26)

Bonus DVD
* The Syn in the 21st Century' (20 minutes)
* The Making of Big Sky' (23 minutes)
The Syn přišli s živou nahrávkou na CD, nahranou v roce 2009 na Rosfest ve Philadelphii během jejich Big Sky tour.

Skupina:
Steve Nardelli - Lead Vocals, Guitars
Francis Dunnery - Guitars, Bass, Vocals
Tom Brislin - Keyboards, Vocals
Hosté:
Brett Kull - Guitars
Paul Ramsey - Drums, Percussion
Dorie Jackson - Backing Vocals
Diskografie Big Sky - A Chance To Get It Right
Vyšlo 21. dubna 2009, Umbrello Records, UMBCD0016

Seznam skladeb:
01. Big Sky (5:57)
02. Devils And Demons (5:26)
03. New Reality (7:37)
04. Universal Witness (4:48)
05. Kings, Clowns, Cardinals (5:39)
06. Milo (5:07)
07. Running Out Of Time (5:01)
08. Madonna And Child (5:07)
09. The Reason (4:39)
10. Big Sky Reprise (2:14)
Total Time: (51:35)20

All songs written by Steve Nardelli and Francis Dunnery
Engineer, Mastering, Mixing: Brett Kull


Skupina:
Chris Squire - Bass
Alan White - Drums (02-07)
Tom Misselbrook -Drums (01)
Shane Theriot - Guitars
Gerard Johnson - Keyboards
Steve Nardelli - Vocals
Diskografie Armistice Day
EP, vyšlo 2007, Umbrello Records, UMBRCD7000 (Unofficial)

Seznam skladeb:
01. Armistice Day
02. Silent Revolution
03. Cathedral Of Love
04. 21st Century
05. Golden Age
06. Some Time, Some Way
07. Reach Outro
Total Time: (00:00)
Skupina:
Chris Squire - Bass, Vocals
Steve Nardelli - Guitars
Gerard Johnson - Keyboards
Martyn Adelman - Drums
Hosté:
Diskografie Syndestructible Tour 2006
DVD, vyšlo 11. dubna 2006, Umbrello Records (the Syn's own label)

Seznam skladeb:
01. Breaking Down Walls "intro")
02. Some Time, Some Way)
03. Reach Outro)
04. Cathedral of Love)
05. Silent Revolution)
06. Grounded Encore:)
07. Flowerman)
08. 14th Hour Technicolor Dream)
09. Jimi Hendrix Story by Chris Squire)
10. 21st Century)
11. City of Dreams)
12. The Promise)
13. Golden Age)
Total Time (69:22)


Skupina:
Stephen Nardelli - Vocals
Paul Stacey - Guitars, Vocals
Gerard Johnson - Keyboards, Vocals
Chris Squire - Bass, Vocals
Jeremy Stacey - Drums
Hosté:
Diskografie Syndestructible
Vyšlo 31. října 2005, Umbrello Records, UMBCD004

Seznam skladeb:
01. Breaking Down Walls (0:51)
02. Some Time, Some Way (7:56)
03. Reach Outro (3:38)
04. Cathedral Of Love (8:58)
05. City Of Dreams (9:38)
06. Golden Age (8:07)
07. The Promise (13:28)
Total Time (52:36)

Produced: Paul Stacey and Gerard Johnson
Mixed and Engineered: Paul Stacey
Assistant engineers: Chris Harrison, Jamie Selway and Henry Phillpotts
Mastered: Ian Cooper at Metropolis, London


Skupina:
Chris Allen - Drums
Peter Brockland - Guitars
Gunnar Hakarnarson - Drums
Peter Banks - Guitars
Chris Squire - Bass, Vocals
Hosté:
Diskografie Cathedral Of Love
Vyšlo 24. října 2005, Umbrello Records, PLC UMBRCD002

Seznam skladeb:
01. Cathedral Of Love (Single Version) (5:30)
02. Fourteen Hour Technicolor Dream (2:54)
03. Grounded (2:22)
Total Time (10:44)

Skladby 02 a 03 jsou originály z roku 1967, B-strany singlů The Syn. Jsou jen remasterovány.

Skupina:
Peter Banks - Guitars
Steve Nardelli - Vocals
Chris Squire - Bass
Andrew Jackman - Keyboards
Gunnar Hákonarson - Drums
Hosté:
Diskografie Flowerman / 14 Hour Technicolour
SP, vyšlo 1. září 1967, Deram DM145

Seznam skladeb:
01. Flowerman (2:36)
02. 14 Hour Technicolour Dream (2:55)
Total Time: (5:31)

Producer: Kenny Bell

Skupina:
Peter Banks - Guitars
Steve Nardelli - Vocals
Chris Squire - Bass
Andrew Jackman - Keyboards
Gunnar Hákonarson - Drums
Hosté:
Diskografie Created By Clive / Grounded
SP, vyšlo 23. června 1967, Deram DM130

Seznam skladeb:
01. Created By Clive (2:26)
02. Grounded (2:22)
Total Time: (4:48)

Producer: Kenny Bell


Skupina:
Andrew Pryce Jackman - Keyboards (01-11,14)
Steve Nardelli - Vocals (02-05,08-10,11i,11iii,14-19)
Martyn Adelman - Drums (10,13,15-19)
Peter Banks - Guitars (02-05,07,11,15-19), Backing Vocals (15-19)
Chris Squire - Bass (02-05,07,10-14), Guitars (08), Acoustic Guitars (09), Vocals (11ii), Backing Vocals (07)
Gunnar Hákonarson - Drums (02-05,11)
Denny Ward - Vocals (06)
Ayshea Brough - Vocals (07)
John Painter - Guitars (10)
Chris Slater - Vocals (12,13)
John Wheatley - Guitars (12,13)
John Bowring - Drums (12)
Gerard Johnson - Keyboards (15-19), Backing Vocals (15-19)
Steve Gee - Bass (15-19)
James Nisbet - Guitars (17-19)
Diskografie Original Syn 1965-2004
Komp., vyšlo 2005, Umbrello Records UMBRCD001

Seznam skladeb:
CD 1
Andrew Jackman
01. Mallard Way (0:45)
The Syn
02. Grounded (2:22)
03. 14 Hour Technicolour Dream (2:55)
04. Syn Created By Clive (2:30)
05. Flowerman (2:36)
06. The Last Performance Of The Royal Regimental, Very Victorious And Valiant Band (3:25)
Ayshea with The Syn
07. Mr. White's White Flying Machine (5:16)
Narsquijack
08. Cadillac Dreams (3:22)
09. Sunset Boulevard Lament (2:49)
The Syn
10. Merry-go-round (2:59)
11. The Gangster Opera (Excerpts From The Rehearsal Tape) (5:51)
     i. Chorus
    ii. Legs Diamond
   iii. Reprise
The Selfs
12. I Can't Explain (2:09)
13. Love You (2:56)
The Syn
14. Flowerman (Original Recording) (2:33)
CD 2
15. Illusion (14:26)
     i. Part 1: Illusion
    ii. Part 2: Something's Going On
   iii. Part 3: Illusion (Reprise)
16. Grounded 2004
17. Time And A Word
     i. Time And A Word
    ii. A Tide In The Affairs Of Man
   iii. Time And A Word (Reprise)
Total Time: (00:00)

Produced: Kenny Ball (02-05), Peter Banks (15-19)
Additional production: Gerard Johnson (17-19)
(9, 12, 13) are acetate transfers
Engineered/mixed: Gerard Johnson (15-19)
(15-19) recorded at Strangeways Studios and The Treecastle, London
Design: Ken Ansell and Chris Bishop
Cover and CD Art: Mark Bown [2005 release]
Additional Photography: Martyn J Adelman

Skupina:
Chris Squire - Bass
Andrew Pryce Jackman - Keyboards
Steve Nardelli - Vocals
Martyn Adelman - Drums
John Painter - Guitars

Diskografie Original Syn
2CD, Komp., vyšlo 2005, YesServices

Seznam skladeb:
CD 1
01. Mallard Way
02. Grounded
03. 14 Hour Technicolor Dream
04. Created By Clive
05. Flowerman
06. The Last Performance Of The Royal, Very Victorious And Valiant Band
07. Mr White's White Flying Machine
08. Cadillac Dreams
09. Merry-Go-Round (Acetate Transfer)
10. The Gangster Opera (Excerpts From The Rehearsal Tape).
   a. Part 1: Chorus
   b. Part 2: Legs Diamond
   c. Part 3: Reprise
11. I Can't Explain (Acetate Transfer)
12. Love You (Acetate Transfer)
CD 2
01. Illusion
02. The Chris Squire Interview
   a. Part 1: Original Syn
   b. Part 2: The Jimi Hendrix Experience
   c. Part 3: Mod Days And Nights
   d. Part 4: Syn Progressions
   e. Part 5: New Beginnings
Total Time: (00:00)

Producer:
Na některých nahrávkách se objevují pozdější členové kapely, Gunnar Hákonarson (bicí) a Peter Banks (kytara). Výběr zahrnuje mnoho nahrávek Chrise Squire na basu - některé z jeho 15 let, když kapela působila pod názvem The Selfs - a další historické nahrávky, ze kterých se vyvinula skupina známá pod názvem The Syn. Booklet obsahuje 20 barevných stran, které obsahují vzácné fotografie, výstřižky z novin a údaje z 1960, které sledují kapelu během její historie a vývojem. ˇUvodním slovem přispěl i Phil Collins. NAhrávka také obsahuje Interview Chrise Squire zaznamenané v Denveru, Colorado dne 11. září 2004. Chris Squire a Stephen Nardelli odpovídali na otázky předložené fanoušky. Tento disk obsahuje také novou mini-epopej The Syn.

Skupina:
Chris Squire - Bass
Gunnar Jokull Hakonarson - Drums
Martyn J. Adelman - Drums (09,10)
John Wheatley - Guitar (09,10)
Peter Banks - Guitar (01-06,07,08,11-13)
Andrew Pryce Jackman - Keyboards
Chris Slater - Vocals (09,10),
Steve Nardelli - Vocals (01-06,07,08,11-13)
Diskografie Original Syn (The Complete History Of The Syn 1965-69)
Komp., vyšlo 2005, Acme, ADLP1042
Limited edition of 500 copies

Seznam skladeb:
The Syn
01. Grounded
02. 14 Hour Technicolour Dream
03. Flowerman
04. Created By Clive
05. The Last Performance Of The Royal Regimental Very Victorious And Valiant Band
Vocals – Denny Ward
06. Mr White's White Flying Machine
Vocals – Ayshea
The Syn
07. Flowerman (Demo)
08. Merry-Go-Round (Demo)
The Selfs
09. I Can't Explain (Demo)
10. Love You (Demo)
The Syn
11. Gangster Opera (Rehearsal)
12. Sunset Boulevard (Demo)
13. Cadillac Dreams (Demo)
Total Time: (00:00)

Producer: Kenny Bell (tracks: A1 to A4, B1, B2)
Remastered: Sky Mastering, Third Eye Studios
Design [Cover]: Joolie Wood
Designed At ShiftKey Design

Zpět
The Selfs


Chris Squire (right) with his first band The Syn. With his Rickenbacker since the begining


The Syn - modelling newest Carnaby Clobber outside Marquee Club, 1967


The Syn - Gerard Johnson, Martyn Adelman, Chris Squire, Steve Nardelli

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.synmusic.net/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  5.2.2017 
Menu Poslední aktualizace: 20.6.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©