THE BLACK NOODLE PROJECTZpět
Black Noodle Projekt vznikl v roce 2001 ve Francii a jeho duchovním otcem byl zpočátku pouze kytarista Jérémie Grima. Narodil se na předměstí Paříže a chtěl nahrávat své osobní hudební myšlenky zcela odloučen od kapelové inspirace. Po několika měsících hledání a zkoušení se některé podařilo složit. V polovině roku 2002 se Black Noodle Projekt začal měnit v opravdovou kapelu. Jérémie skládal písně a skladby dokud jich nebylo plných 11 na ukázku. Proti všem očekáváním ale většina labelu zavrhovala album "Dark Smiles". Nakonec album přistálo na stole francouzského labelu Musea Records, které se nabídlo řídit distribuci na francouzském trhu v roce 2003.

S pomocí Bertranda Pinsaca a Laury Sénéchal se Jérémie rozhodl vytvořit label na základě partnerských vztahů s názvem B-Smile Records, která by podpořila zahájení přestavby projektu na kapelu. Nahrávání nového alba se stalo vůbec první motivaci Jeremiho. V průběhu natáčení Jérémie požádal některé přátele, aby mu jako hudebníci vypomohli svými zkušenostmi a dovedli album k dokonalosti. Takže se obklopil dalšími hudebníky, jako byli Létévé Anthony na basu (z kapely Spectrum of Oblivion), Arnaud Rousset (z kapely Brainstore) na bicí a ke klávesám usedl Matthieu Jaubert. Sám Jeremie hrál na kytaru a ujal se zpěvu. Album bylo nahráváno ve studiu Art vývoj v Vanves během nejteplejších nocí na konci léta. Pět krátkých ale intenzivních týdnů skončilo s velkým uspokojením - nahráním prvního alba i díky zvukovému manažeru "všemocnému" Eladu Berlinerovi. Z osobních důvodů ale Arnaud opustil kapelu, když vyjádřil přání, aby se mohl účastnit pouze studiových nahrávek, ale okamžitě jej u bicích nahradil Franck Girault. Po roce a půl práce skupina vydala v prosinci 2004 jejich první album "A Life Goes On...". Pod hlavičkou svého nového labelu se tak poprvé objevila deska kapely The Black Noodle Projekt. Zvukař Elad Berliner, dlouholetý přítel Jérémie, se v průběhu let stal plnohodnotným členem skupiny. Album se dočkalo celkem příznivé recenze a bylo velmi dobře přijato zejména příznivci progresivního rocku.

A pak se The Black Noodle Project rozhodli přibrat i druhého kytaristu jménem Sébastien Bourdeix. V roce 2005 Sébastien Bourdeix a Grima, který se nedávno připojil ke skupině jako druhý kytarista, nahráli akustické a intimní album dvanácti skladeb s názvem "Stereoskop". Tento disk vyšel na B-Smile Records, ale nezaznamenal v oblasti marketingu žádný výrazný úspěch.

Dne 12. června 2006 Black Noodle Project vydali jejich třetí záznam pod názvem "Play Again", které také distribuoval francouzský progrockový label Musea. Recenze alba byly dobré a album znovu našlo své publikum uprostřed komunity progresivního rocku. Hudba na francouzský progrockový label Musea. Recenze alba byly dobré a album znovu našlo své publikum uprostřed komunity progresivního rocku. Hudba na třetím albu zní jako příjemná směs Pink Floyd z let 1970-1973, některé skladby jako Porcupine Tree a melancholický progresivní pop od kapel jako v 80. letech The Cure a Radiohead, a dokonce i Coldplay. Důraz je kladen na atmosféru a emoce, často zní velmi přesvědčivě s úžasnou hrou na housle v některých skladbách vedle sílicích varhan a citlivé hry na elektrickou kytaru. Aby kapela podpořila "Play Again", koncertovala v Paříži, ale měla velké potíže realizovat větší turné nebo získat pozvání na festivaly. Zejména v případě neexistence efektivního manažerského týmu na podporu skupiny, The Black Noodle Project se objevovali jen pramálo na jevišti. Toto hubené období, pokud se týče koncertování, přivedlo ke ztrátě motivace Matthewa Jauberta, který v roce 2006 opustil kapelu. Po několika měsících, v polovině roku 2007, jej následoval i Franck Girault.

Anthony Létévé, Sébastien Bourdeix, Fabrice Berger a Jérémie Grima v roce 2009

Zbývající členové se rozhodli v budoucnu obejít bez klávesisty a s úmyslem pokračovat v načatém dobrodružství tři zbývající členové zapojili bubeníka Fabrice Bergera, který přišel, aby dodal nový dech do života skupiny. Tito čtyři hudebníci se pak usadili po dobu jednoho roku do studia Studios 7eme Ciel v Issy-les-Moulineaux a vytvořili koncepční album "Eleonore". Vyšlo pod hlavičkou B-Smile Records opět za podpory sdružení d'Art Evolution, které se nachází v Vanves nedaleko Paříže, které výrazně pomáhalo skupině od jejího vzniku, včetně poskytnutí nahrávacího studia k realizaci prvních dvou alb. Album je založeno na knize, kterou napsal Jeremiah Grima názvem "Eleonore et le livre interdit" (Eleonore a zakázané knihy). Hudba ilustruje příběh malého sirotka, který se snaží dosáhnout "země, kde sny oživí jeho rodiče". Jeho cesta je dlážděna nebezpečím a hudba se pohybuje od hlučných bouří až ke konejšívým harmonickým pasážím. Grafik Sandrine Replat se nabídl, že dodá ilustrace pro celé album. Album bylo více orientované na metalový "old school" než jejich předchozí alba, které pošilhávaly více k progresivnímu rocku Pink Floyd. "Eleonore" sklidilo protichůdné recenze od fanoušků a některé magazíny litovaly, že album již není tak povznášející jako první alba.

The Black Noodle Project konečně nabídli fanouškům i koncertní termíny, včetně vystoupení na 10. festivalu progresivního rocku Crescendo 22. srpna 2008 v Saint-Palais-sur-Mer. Nakonec udělali i své první turné po Polsku v únoru 2009 s podporou nového partnera, polského vydavatelství Oskar. Po tomto polském turné jim label nabídl vydat živé album, které pod názvem "And Live Goes On... In Poland" vyšlo v listopadu 2009 a doprovodilo je DVD, včetně mnoha živých záznamů a dokumentů o turné.

Koncem roku 2010 The Black Noodle Project vydali nové album "Ready To Go" a na jeho podporu opět koncertovali v Polsku, když doprovázeli německou kapelu Sylvan. Skupina také vystoupila na festivalu Prog'Sud nedaleko Marseille v pátek 3. června 2011. Na konci této série koncertů ale Anthony Létévé a Matthieu Jaubert opustili skupinu. V ní dále zůstávají Jeremiah Grima, Sébastien Bourdeix a Fabrice Berger.

Na konci roku 2011 skupina vydala dvojité kompilační CD s ukázkami skladeb Jérémie Grima zaznamenanných v letech 2003 až 2005, mnoho z nich bylo nepublikovaných a další se objevily na albech The Black Noodle Project. Na jedno z těchto CD se v remasterované verzi objevila i "Dark Smiles", první demo z roku 2003, které Jeremiah nabízel jako demo vydavatelstvím před popdpisem kontraktu.

V roce 2012 skupina vydala společné vinylové 45s album "(Im)Memorial" společně se skupinou Eyes Front North.

V roce 2013 Jeremie Grima a Sebastien Bourdeix opět spojili své síly aby vydali nové, zatím poslední, album pod hlavičkou The Black Noodle Project nazvané "Ghosts & Memories", na kterém pracovali téměř dva roky. Záznam byl vydán na německém progresivním labelu Promotion Records. Nahrávka je ovlivněna filmovými soundtracky (John Carpenter, Goblin, Ennio Morricone, Angelo Badalamenti...) a umělci jako Anathema, Agalloch, Pink Floyd a Porcupine Tree. Toto nové album by mohlo být jednoduše pojmenované The Black Noodle Project, protože je esencí práce kapely od dávných dob až do současnosti. "Ghosts & Memories" je duchovní cesta se suvenýry, ke kterým se řadí dobré vzpomínky nebo duchové, s nimiž musíme žít... Nabízí se zde 7 kapitol, temných či světlejších, vzdušných nebo plných energie na albu, které je zřejmě nejlepším dosavadním dílem kapely.

Oba dva pokračovali v práci na novém albu "Divided We Fall", aby je mohli dokončit ještě v roce 2017. Tommy Rizzitelli se připojil ke kapele jako nový bubeník a Frédéric Motte (zvaný El Mobo) hraje basovou kytaru a prokukoval celou nahrávku. Album nakonec vyšlo 4. prosince 2017, ještě pořed vánocemi, u společnosti Zone 52 Records/Progressive Promotion. K dispozici bylo v předprodeji CD a LP na Le Shop nebo www.ppr-shop.de.

Předchozí album The Black Noodle Project z roku 2013 předznamenalo některé změny v hudbě tohoto projektu. Jeremie Grima kladl větší důraz na instrumentální složku hudby s menším množstvím vokálů a této myšlence zůstali věrni i na nové nahrávce "Divided We Fall". Disk obsahuje osm skladeb, písně s hudbou extrémně vyzralou, inspirační a rafinovanou v každém detailu. Otevírací skladba "Isolation" je nádherně nostalgická s krásnými čistými, "plouživými tóny" kytary a teprve ve druhé polovině "naskočí“ překvapivě silným riffem. Další skladba "Memorial" se vznáší ve své úžasné, melancholické atmosféře, je to jeden z klenotů tohoto alba, píseň, která může trvat věčně! Třetí v pořadí "Ashes To Ashes" je jedna ze dvou skladeb, na kterých se objevuje vokál. Připomíná to ranější úspěchy kapely s množstvím akustických kytar a chytlavou melodií. Píseň "Under A Black Sky" je krátká akustická miniaturka, která dovede posluchače k "Absolomu" ještě před premiérou. Je to zdaleka nejrychlejší a nejúdernější část alba bez romantické aury, která je charakteristická pro tvorbu The Black Noodle Project. Je to nádherně strávených šest minut, neboťJeremie Grima vytváří tak úžasnou a tak živou hudbu, až to pohladí! V "Cosmic Dust" můžete cítit sílu prostoru a absolutní vesmír. Album uzavírá skladba "Left Behind", což je druhá zpívaná skladba a ... je to docela zlom, když začnou hrát instrumentálně! To co předvádí Jeremie vás prostě pošle do kolen!

Nový směr, který The Black Noodle Project zvolili na svém předchozím albu je prostě tutovka, je to skvělá hudba, jejímž výsledkem je art a post rock. Jeremie Grima společně s "Divided We Fall" dospěli na dalším mnohem vyšší úroveň.

Sedmé album francouzské skupiny The Black Noodle Project vyjde 15. června 2020 u společnosti Progressive Promotion Records. Album má název "Code 2.0" a jeho ztvárnila Émilie Ouazi. Album obsahuje sedm skladeb, které byly označeny pouze pořadovými čísly. Dvě skladby "IV" a "Akt final" již byly zveřejněny dříve. Všechny skladby složil Sébastien Bourdeix a většina materiálu byla nahrána mezi červnem a prosincem roku 2019 v Little Black Room Studio (Baillon).

Zpět
Současní členové:
Jérémie Grima - Vocals, Guitar, Programming (2001-now) (all albums /live)
Sebastien Bourdeix - Guitar (2004-now) (S, PA, E, RG, GM, DF/live)*
Tommy Rizzitell - Drums (2017-now) (DF)*
Frédéric "El Mobo" Motte - Bass, Sound Engineer (2017-now) (DF)*
Bývalí členové:
Fabrice Berger - Drums (2007-2013) (E, RG, DF/live)*
Anthony Létévé - Bass (2003-2011) (AL, PA, E, RG/live)*
Matthieu Jaubert - Keyboards, Vocals (2003-2006/2010-2011) (AL, PA, RG/live)*
Franck Girault - Drums (2005-2007) (PA/live)*
Nicolas Simon - Guitars (2010-2011) (live)
Arnaud Rousset - Drums (2003-2004) (AL)*

Spolupracovníci:
Lionel Forest - Sound Engineer (2011-2013) (GM/live)*
Elad Berliner - Sound Engineer (2004-2010) (AL, PA, E, RG/live)*
* Alba:
AL=And Life Goes on..., S=Stereoscope, PA=Play Again, E=Eleonore, RG=Ready to Go, GM=Ghosts & Memories, DF=Divided we Fall


Jérémie Grima
(Narozen ***, Paris, France)
Vocals, Guitars


Jérémie Grima se narodil se na předměstí Paříže a chtěl nahrávat své osobní hudební myšlenky zcela odloučen od kapelové inspirace. Po několika měsících hledání a zkoušení se mu nějaké podařilo složit. V polovině roku 2002 se Black Noodle Projekt začal měnit v opravdovou kapelu. Jérémie skládal písně a skladby dokud jich nebylo plných 11 na ukázku. Proti všem očekáváním ale většina labelu zavrhovala album "Dark Smiles". Nakonec album přistálo na stole francouzského labelu Musea Records, které se nabídlo řídit distribuci na francouzském trhu v roce 2003.
Sebastien Bourdeix
Guitars
Tommy Rizzitell
Druns
Frédéric "El Mobo" Motte
(Narozen 8. srpna 1970, Rethel, Champagne-Ardenne, France)
Bass


Frederic Motte se narodil v roce 1970 v severní části Francie. Jeho otec byl bubeník a tak se začal se zajímat o hudbu. V roce 1983 si jeho rodiče koupili počítač Oric-1. Frederic se naučil, jak na něm programovat a napsal na něm několik písní v jazyce BASIC. Později přiměl rodiče k prodeji počítače, aby jej mohli upgradovat na počítač Oric Atmos. Později byl také prodán, aby si mohl koupit Commodore 64. To přivedlo Frederica k videohrám, které začal sbírat a poslouchal tak častěji počítačovou hudbu.

V letech 1985 a 1986 pracoval pro společnost jako programátor, aby si našetřil dostatek peněz na nákup počítače Commodore Amiga. Začal používat Soundtracker, který jej uvedl do hudby založené na samplech. Zpočátku se mu to nevedlo, ale nakonec se to naučil. Poté se připojil v roce 1988 k demo skupině Amiga demogroup Impact Inc., kde poprvé použil přezdívku "Moby". Později se připojil k dalším skupinám jako Dragons, Alcatraz, Dreamdealers a nakonec Sanity, pro který složil soundtrack jako jeden z nejlépe hodnocených amiga demo vůbec - Arte. Frederic po celá léta skládal hudbu do mnoha demosnímků a zlepšoval se i v hudební kompozici. Díky jeho demosnímkům byl v roce 1990 najat do Cocktel Vision, aby vytvořil hudbu pro hru "No-Exit". V roce 1991 kvůli své vášni pro hudební videohry odešel z univerzity. Nakonec dosáhl několikrát #1 místa v demonahrávkách určených pro hry. V roce 1994 založil s demoscentním grafickým umělcem Olivierem "Ra" Bechardem počítačovou demo skupinu NoooN.

V roce 1992 koupil basu od svého kamaráda a nakonec se k němu přidal. Začátkem 90. let začal skládat hudbu pro videohry. Jeho první práce byly pro Coktel Vision. V roce 1993 začal pracovat jako in-house skladatel a zvukový designér v Atreid Concept, mladém herním studiu, které později změnilo na Kalisto Entertainment. Bohužel v roce 1994, když spolupracoval s Atreid Concept, zabíralo mu to příliš mnoho času, takže opustil demo scénu. V Kalistu zrealizoval zvukovou stopu několika her (Nightmare Creatures 1 a 2, Dark Earth, 4 Wheel Thunder...) předtím, než opustil společnost v lednu 2001, aby mohl opět pracovat na volné noze. Protože začal skládat skutečnou hudbu, přestal užívat jméno "Moby", které využil další skladatel pro svoji komerční hudbu. O něco později si přezdívku změnil na "Elmobo" kvůli zmatku s "ostatními Moby". Od té doby pracoval na velkém počtu her na Game Boy Advance, Nintendo DS, PC, PlayStation 2, Wii a pro mobilní telefony.

V roce 1998 společně s kytaristou Stephane "Fanalo" Alauxem založil skupinu Plug-In, progresivní instrumentální metalovou kapelu, ve které hraje na basu. Plug-In vydali v roce 1999 své první EP s názvem "# 0.9", který produkoval, nahrával a mixoval Elmobo. Počátkem roku 2001 Frederic opustil Kalisto a založil vlastní společnost "Elmobo Studio". V roce 2002 byl Fanalo a Elmobo najati kytaristou Ronem "Bumblefoot" Thalem jako basista a kytarista na jeho turné po Francii a pár koncertů v Evropě. Ron Thal se pak připojil k Guns n 'Roses v roce 2006. Plug-In vydal své další album v roce 2011 "Hijack" s hosty včetně hostů jako Pierre Belleville (Lofofora), Ron Thal (Guns n' Roses), Patrick Rondat, Andy Timmons, Sylvain Coudret (Scarve, Soilwork) a Christophe Godin (Metal Kartoon).
Anthony Létévé
Bass
Fabrice Berger
Drums
Franck Girault
Drums
Matthieu Jaubert
Keyboards, Vocals

Zpět
Studiové desky:
2020 Code 2.0
2017 Divided We Fall
2013 Ghosts & Memories
2010 Ready To Go
2008 Eleonore
2006 Play Again
2005 Stereoscope
2004 And Life Goes On
2003 Dark Smiles (demo)
Ostatní nahrávky:
2012 (Im)Memorial (EP)
2011 Dark & Early Smiles (komp.)
2010 Greatest Hits (komp.)

Živá nahrávka:
2009 And Live Goes On... In Poland (live)


Skupina:
Sébastien Bourdeix - Guitars, Keyboards, Bass (06), Voice (07)
Fabrice Berger - Drums
Anthony Létévé - Bass
Sandrine Bourdeix - Voice (07)
Clément Bourdeix - Voice (06)
Léon Burghgraeve - Voice (06)
Hosté:
Diskografie Code 2.0
Vyšlo 15. června 2020, Progressive Promotion Records, PPRCD085

Seznam skladeb:
01. Acte I ()
02. Acte II ()
03. Acte III ()
04. Acte IV (6:18)
05. Acte V ()
06. Acte VI ()
07. Acte Final ()
Total Time: (00:00)

All songs composed: Sébastien Bourdeix
Recorded between june and december 2019 at Little Black Room Studio (Baillon)
Drums and bass recorded at Outside the Boom Box Studio (Beaumont-sur-Oise)
Mixed and mastered: Lionel Forest at DS Sound
Artwork: Emilie Ouazi


Skupina:
Jeremie Grima - Guitars, Keyboards, Voice
Sebastien Bourdeix - Guitars
Tommy Rizzitelli - Drums
Mobo - Bass
Hosté:
Diskografie Divided We Fall
Vyšlo 4. prosince 2017, Zone 52 Records/Progressive Promotion, PPRCD054

Seznam skladeb:
01. Isolation (7:50)
02. Memorial (6:10)
03. Ashes To Ashes (5:49)
04. Under A Black Sky (2:00)
05. Absolom (5:58)
06. Cosmic Dust (9:56)
07. Left Behind (3:31)
Total Time: (41:14)

All songs composed: Jeremie Grima & Sebastien Bourdeix
Lyrics: Fanny Lalande (03) & Jeremie Grima (07)
Recorded: Jeremie Grima
Recorded: Mobo at Conkrete Studio
Artwork: Emilie Grima
"Divided We Fall" je šesté album post-progressivní francouzské kapely The Black Noodle Project. Tato nahrávka představuje působivý výlet do rozdělené mysli, bouře melancholických melodií a zuřivých riffů, provzdušněnou cestu, kde se krása setkává s hlubokými emocemi.

Skupina:
Jeremie Grima - Guitar, Keyboards, Bass, Vocals
Sebastien Bourdeix - Guitars
Fabrice Berger - Drums
Hosté:
Diskografie
Vyšlo 31. října 2013, Progressive Promotion, PPRCD016

Seznam skladeb:
01. The Wanderer Of Lost Moments (11:12)
02. They Live, We Sleep (3:59)
03. The Owls (Are Not What They Seem) (7:11)
04. Shades Of Tomorrow (6:25)
05. Voices From Yesterday (5:48)
06. Ghosts (3:37)
07. A Purple Memory (10:32)
Total Time: (48:45)

Sounds, Recorded, Mixed: Elad Berliner
All songs composed by Jeremie Grima & Sebastien Bourdeix
Lyrics by Jeremie Grima
Recorded: Lionel Forest
Artwork: Delphine Longuet

Skupina:
Jeremie Grima - Guitar, Vocals
Anthony Létévé - Bass Guitar
Sebastien Bourdeix - Guitar
Fabrice Berger - Drums
Matthieu Jaubert - Keyboards, Vocals
Hosté:
Franck Girault - Drums (03)
Alexia Sinard - Vocals (08)
Emmanuel Guillon - Vocals (10)
Guillaume Urvoy - Saxophone (10)
Diskografie Ready To Go
Vyšlo 1. července 2010, B-Smile Records
26. dubna 2011, Oskar 1050 (Poland 2010)

Seznam skladeb:
01. Ready To Go Part 1 (4:10)
02. We've Let You Go (4:57)
03. The One (5:38)
04. The World We Live In (6:29)
05. Rishikesh/Liverpool/Rishikesh (6:42)
06. Coming Up For Air (4:28)
07. Asymmetrical Vision (2:39)
08. From Out Of Nowhere (4:22)
09. I'll Be Gone (5:20)
10. Ready To Go Part 2 (15:30)
11. Farewell (5:05)
Total Time: (65:22)

Recorded and mixed between February 20th and March 14th, 2010
Recorded At Art Evolution Studios
Mixed At Art Evolution Studios
Lyrics, Artwork: Jeremie Grima
Mastered: Dadi Tal
08 Written and Composed By Billy Gould, Mike Patton, Roddy Bottum
Photography: Alain Boucly
Producer, Composed: Black Noodle Project
Sounds, Recorded, Mixed: Elad Berliner

Skupina:
Jeremie Grima - Guitar, Vocals
Anthony Létévé - Bass Guitar
Sebastien Bourdeix - Guitar
Fabrice Berger - Drums
Matthieu Jaubert - Keyboards, Vocals
Hosté:
Diskografie Eleonore
Vyšlo 1. června 2008, Musea, FGBG 4783

Seznam skladeb:
01. Sorrow (7:50)
02. Hope (5:06)
03. Fear (3:05)
04. Awareness (9:54)
05. Resistance (6:05)
06. Escape (4:16)
07. Deliverance (9:32)
Total Time: (45:48)

Skupina:
Jérémie Grima - Vocals, Guitar
Matthieu Jaubert - Keyboards, vocals
Anthony Létevé - Bass Guitar
Sébastien Bourdeix - Guitars
Franck Girault - Drums
Hosté:
Amélie Festa - Additional Vocals
Guillaume Urvoy - Saxophone
Adrien Chevalier - Violin
Diskografie Play Again
Vyšlo 28. července 2006, Musea
FGBG 4661.AR

Seznam skladeb:
01. Introspection (3:15)
02. Tomorrow Birds Will Sing (6:50)
03. Wave On A Soul (4:03)
04. Not Yet (5:12)
05. The Great Northern Hotel (6:24)
06. Room For Everyone (5:11)
07. Garden Of Delights (5:01)
08. To Pink From Blue (8:03)
09. Square-Circle (3:05)
10. 1(3Bute)2 (4:58)
11. Happy End (5:03)
Bonus tracks (Live at "Le Kibele", January 05, Paris) on 2009 reissue:
12. Somwhere Between Here & There (4:44)
13. Time Has Passed (4:49)
Total Time: (57:05)

Recorded at Art Evolution Studio, Vanves, France on February 2006
Mastered At L'Autre Studio
Arranged, Producer: The Black Noodle Project
Artwork: KitMiLu
Mastered: Jean-Pierre Bouquet
Mixed: Mathieu Maestracci
Photography: Valentine Pedoussat
Recorded: Elad Berliner
"Room For Everyone" obsahuje audio ukázku z filmu "The Great Dictator" od Charlese Chaplina.
CD B-Smile Records / Musea Records FGBG 4661.AR (2006)
CD Osakr Productions, Poland / Musea/ B-Smile Records FGBG 4661.AR,
digi-pack (2009, contains 2 bonus tracks).

Skupina:
Jeremie Grima - Guitar, Vocals
Sebastien Bourdeix - Guitar
Hosté:
Diskografie Stereoscope
Vyšlo 2005, B-Smile Records / Musea, France

Seznam skladeb:
01. The Typewriter (2:40)
02. Clouds At The End (3:49)
03. A Minute Of Eternity (3:59)
04. The Girl In The Paper (4:26)
05. Sleeping With U (3:15)
06. Open Book (3:10)
07. 1+1=2 (3:37)
08. Eva (3:42)
09. The Sun In Your Hair (3:06)
10. The Beauty With The Colt (3:14)
11. Upon A Sky Corner (3:30)
12. Good Night (4:00)
Total Time: (42:30)
Sólový projekt Jeremie Grima a Sebastiana Bourdeix, druhého kytaristy kapely. Vyšlo v roce 2005 u B-SMILE Records, France. Distribution: OSKAR PRODUCTIONS, Poland.

Skupina:
Jeremie Grima - Guitars, Vocals
Matthieu Jaubert - Keyboards, Vocals
Arnaud Rousset - Drums
Anthony Leteve - Bass
Hosté:
Katrin Waldteufel - Cello
Yogi - Saxophone
Diskografie And Life Goes On
Vyšlo 24. ledna 2005, Justforkicks /Musea Records
FGBG4582AR

Seznam skladeb:
01. Time Has Passed (5:24)
02. Do It Alone (4:05)
03. Where Everything Is Dark (6:27)
04. Face the Truth (5:31)
05. Drops in the Ocean (6:18)
06. Interlude (2:48)
07. Where Are You (4:50)
08. Somewhere Between Here & There (5:48)
09. Lost (4:31)
10. Disappeared (5:00)
11. She Prefers Her Dreams (9:25)
Total Time: (59:57)


Skupina:
Jeremie Grima - Guitars, Vocals and Alls
Hosté:
Diskografie Dark Smiles
Demo, Vyšlo 1. září 2003

Seznam skladeb:
01. A Bleeding Life (05:35)
02. Before the Dawn
03. Disappeared
04. Untill I’ll Die
05. Maybe Yesterday (demo) (04:17)
06. Somewhere between Here and There
07. Unliving Future
08. Do it Alone
09. Piece of an Old and Dark Feeling
10. As if I were Dead
11. Face the Truth (demo)
Total Time: ()

"Dark Smiles..." bylo remasterováno a nově vydáno jako "Dark & Early Smiles" 2CD.


Skupina:
Hosté:
Diskografie (Im)Memorial
EP, vyšlo 20. června 2012

Seznam skladeb:
01. Memorial - The Black Noodle Project (5:00)
02. Immemorial - Eyes Front North ()
Total Time: ()
Společné EP dvou skupin The Black Noodle Project a Eyes Front North.

Skupina:
Jeremie Grimma - vocals and all instrunents
Hosté:


Diskografie Dark & Early Smiles
Vyšlo 2011 01 December 2011, Oskar, 1054 2CD / B-Smile Records, 1054 2CD

Seznam skladeb:
Disc 1 - Early Smiles
01. The Rise Of Helios (Helios) (4:10)
02. Fight For Glory (Helios) (2:12)
03. The Return (Helios) (2:38)
04. Hang On, Little Girl (Stereoscope) (3:58)
05. Out Of Gum (demo) (4:40)
06. Squares & Circles (demo) (5:38)
07. To Pink From Blue (demo) (6:52)
08. This Stranger They Used To Call Me (demo) (5:26)
09. The Words I Have (demo) (4:20)
10. Loveless Eyes (demo) (4:28)
11. A Flight Over The Sun (demo) (4:38)
12. Time Has Passed (demo) (4:33)
13. Where Everything Is Dark (demo) (5:40)
14. She Prefers Her Dreams (demo) (9:20)
Total Time: (68:38)

Disc 2 - Dark Smiles...
01. A Bleeding Life (demo) (5:35)
02. Before The Dawn (demo) (3:47)
03. Disappeared (demo) (5:08)
04. Untill I Die (demo) (4:16)
05. Maybe Yesterday (demo) (4:17)
06. Somewhere Between Here And There (demo) (5:35)
07. Unliving Future (demo) (3:53)
08. Do It Alone (demo) (4:08)
09. Piece Of An Old And Dark Feeling (demo) (4:09)
10. As If I Were Dead (demo) (4:19)
11. Face The Truth (demo) (4:42)
Total Time: (49:52)

Composed, Performer, Recorded: Jeremie Grima

Cover ["Dark & Early Smiles" Cover Picture]: Grzegorz Chorus
Cover ["Dark Smiles" Cover Picture]: Heather Middleton
Liner Notes: Jeremie Grima

Mastered in October 2011
Mastered: Dadi Tal
Recorded: Elad Berliner (01-09)
All songs composed, played and recorded by Jeremie Grima between the beginning of 2003 'till the end of 2005. A limited edition (500) release in a jewel case housed in a cardboard slipcase with the number on the back cover. Includes 8-page booklet. Released by OSKAR-POLAND. no.1054 2CD. date 01.12.2011.
Skupina:
Hosté:
Diskografie Greatest Hits
Vyšlo 2010

Seznam skladeb:
01. Somewhere Between Here And There (5:47)
02. Lost (I Miss You) (4:32)
03. Time Has Passed (5:24)
04. Happy End (7:53)
05. Resistance (6:06)
06. From Out Of Nowhere (4:21)
07. Ready To Go, Part 2 (15:30)
08. Farewell (5:05)
Total Time: (54:38)

Skupina:
Jeremie Grima - Vocals, Guitars
Anthony Leteve - Bass
Sebastien Boudeix - Guitars
Fabrice Berger - Drums
Elad Berliner - Sound
Hosté:
Diskografie And Live Goes On... In Poland
CD/DVD, Vyšlo 2009, Oskar 1047CD-1005DVD

Seznam skladeb:
01. Awareness (10:23)
02. Hope (4:57)
03. Lost (3:41)
04. Time Has Passed (3:56)
05. Escape (3:48)
06. 1(3Bute)2 (4:14)
07. Garden Of Delights (3:07)
08. Resistance (6:58)
09. To Pink From Blue (7:57)
10. Somewhere Between Here & There (3:28)
11. Where Everything Is Dark (5:06)
12. She Prefers Her Dreams (9:05)
Total Time: (66:40)

DVD
01. Awareness
02. Garden Of Delights
03. Hope
04. Lost
05. Time Has Passed
06. Escape
07. 1(3Bute)2
08. She Prefers Her Dreams
09. Where Everything Is Dark
DVD:
* Live in Konin, Poland, recorded on february 28th 2009.
* In the Tour Bus with The Black Noodle Project (french, english & polish subs)
* Video clip "Lost"
* Teaser Eleonore
* Discography
Booklet of 24 pages in full color
01. 11. 2009. OSKAR PRODUCTIONS Poland OSKAR 1047 CD / OSKAR 1005 DVD digi-pack + bookled CD - Recorded on feb 27th and feb 28th 2009


Zpět


Zpět
Oficiální stránka:
http://www.theblacknoodleproject.com/
Další zdroje:
http://theblacknoodleproject.bandcamp.com/
http://www.last.fm/music/The+Black+Noodle+Project
http://www.progarchives.com/artist.asp?id=2595
https://www.facebook.com/pages/The-Black-Noodle-Project/391281661030

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  14.1.2015 
Poslední aktualizace: 20.5.2020
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!