The Aaron Clift Experiment - progressrock.cz

   

Zpět
Symfonická progresivní rocková kapela The Aaron Clift Experiment pocházející z hlavního města živé hudby, vytváří známou a ne žebříčkovou hudbu, která především odlovuje romantiky, hloubavce, optimisty a naturalisty. Členové kapely pocházejí z různých kulturních prostředí, unikátní písně skupiny čerpají pak z širokého spektra vlivů - od klasických progresivních kapel jako Genesis, Pink Floyd a Rush až po moderní skupiny jako Porcupine Tree a Opeth, nebo od klasických autorů jako je Johan Sebastian Bach, Ludvig Beethoven a jazzová legenda John Coltrane. Podobně jako vědci dělají pokusy s použitím svých znalostí, aby prozkoumali neznámé, The Aaron Clift Experiment kombinují prvky klasické a nejmodernější hudby do inovativních celků. Pomineme-li jejich rozmanitost vlivů, můžeme říci, že The Aaron Clift Experiment se zaměřují na produkování oduševnělé, intenzívní hudby a intenzivní živá vystoupení.

Aaron Clift (zpěv, klávesy) začal psát skladby "Seven", "Lonely Hills" a "My Andalusian Love", které se později objevily na prvním albu, již někdy v roce 2008. V roce 2009 se setkal s bubeníkem Joe Resnickem a rozšířili demo o klavír, se kterým vypomohl přítel Julianne Brown, bicí a zpěv. V té době neměl jsem syntetizátor a potřeboval zvláštní pomoc pro klávesy v některýcgh částech. Původně se Aaron chystal vydat hudbu pod svým vlastním jménem, ale po vyslechnutí demonahrávky se rozhodl, že písničky potřebují rockovější styl. Na začátku roku 2010 si Aaron koupil syntezátor Open Labs, chopil se klávesových povinnosti a rozhodl se přidat k písním i kytaru a baskytaru. Roky 2010 až 2011 strávil přepracováním 3 skladeb z dema, stejně jako maspsal dalších 7 písní, které se objevily na albu "Lonely Hills". Na konci roku 2011 se k němu připojil Joe Green na basu a rekrutoval Jima Raglanda na kytaru. dokončení v kapele. V tomto momentě se rozhodl fungovat jako plnohodnotná kapela pod názvem The Aaron Clift Experiment.

Čtyřčlennou kapelu z Austin, Texas, tak zpočátku tvořili v roce 2012 Aaron Clift (zpěv, klávesy) spolu s Jimem Raglandem (kytary), Joe Greenem (basa) a Joe Resnick (bicí), ale od vydání jejich debutu došlo k několika změnám. Nejdříve odešel Jim Ragland, nahradil jej Danny Brymer, který zase sestavu opustil v roce 2013. Nahradil jej aktuální kytarista Eric Gutierrez. Další změna nastala, když odešel basista Joe Green a místo něj přišel Devin North na v lednu 2015.

Uspořádali ještě několik zkoušek na počátku roku 2012. Následně pak v únoru 2012 kapela vstoupila do Test Tube Audio, South Austin, aby začala nahrávat své první album. V počátcích kapely nikdo nevěděl, jak hrát písničky kromě Aarona. Vzhledem k tomu, že napsal všechny kytary, klávesy a vokální party alby, nejprve pořídil přepis hudby do tradiční notace a tablatury, poskytl i akordová schémata každému v kapele. V dokumentu "The Making of Lonely Hills" pak můžete každého člena ve studiu vidět číst notový záznam během nahrávání. Album produkoval Matt Noveskey, člen multi-platinové texasské alternativní rockové kapely Blue October. V březnu 2012 se album již mixovalo, v dubnu pak již mastering. V květnu se objevil první videoklip z alba se skladbou "Arsonist Games". Kapela pak vydala své debutové album "Lonely Hills" 1. června 2012 a brzy si získalo nadšené hodnocení od fanoušků i hudebního tisku a bylo označeno za jedno z nejlepších od neregistrovaných kapel za rok 2013 časopisem Prog Magazine. Album získalo dobré ocenění 4.5 z 5 na Prog Rock Music Talk.

Dne 28. února 2013 kapela oznámila, že je opouští Jim Ragland, který se chtěl dále věnovat novému hudebnímu směru. Novým kytaristou se stal Danny Brymer, který má bohaté zkušenosti s progresivní rockem, jazzem i klasickou hudbou. Kromě své univerzálnosti je Danny monstrozní kytarista a velký skladatel. Kapela pak i nadále pokračovala v živých vystoupeních a začíla psát, nahrávat a dokončovat nové skladby. Dne 11. května 2013 Danny Brymer dokončil studia s titulem v hudební kompozici na Texas State University. V říjnu 2013 ale Danny kapelu opustil, když přijal práci jako profesur hudby. Novým kytaristou se stal Eric Gutierrez.

V říjnu 2014 kapela odstartovala Kickstarter kampaň, aby získala prostředky na nahrávání svého druhého alba. V lednu 2015 nastala další změna v obsazení kapely, když se novým basistou stal Devin North. Album se nahrávalo od května do června 2015 v Orb Recording Studios, Austin, Texas, opět pod producentem Mattem Noveskeyem. Předobjednávky na album již bylo možno registrovat od ledna 2015. Druhé album kapely s kresbou na přebalu od Tophera Sipese vyšlo 18. září 2015 pod názvem "Outer Light, Inner Darkness" a The Aaron Clift Experiment se na něm i nadále ubírají cestou fúze sofistikované a klasické hudby mající hloubku s vášní a surovou sílou rock and rollu. Kapela v nopět postoupila o stupínek výše. Album bylo nazváno "impozantní sophomorfním výletem" od Prog Magazine, "nádherně emotivním" v Progression Magazine a bylo označeno jednou z nejlepších nahrávek roku 2015 na Progradar. Ještě před vydáním alba se 4. září objevilo hudební video skladby "Kissed By The Sun". "Outer Light, Vnitřní Darkness"je koncepční album o dualitě - světlo / tma, individualisté / skupiny, naděje / zoufalství, apod. Písně v první polovině detailu alba jsou o konfliktech mezi těmito dvěma protichůdnými silami, písně v druhé polovině alba jsou pak cestou ke sladění těchto extrémů. Album vrcholí skladbou "Bathed In Moonlight", která je o tom, jak se lidstvo může naučit, aby přijalo vnější světlo a vnitřní tmu a nechalo splynout obě strany své povahy.

V roce 2015 vystoupili naživo na The Lazy Lizard v rámci Voyager Fest v Austinu, Texas. Vystoupení odehráli 11. června 2015.

Zatím poslední změnou v kapele na začátku 2016 v lednu byl odchod bubeníka Joe Resnicka, kterého nahradil Tim Smith. Joe Resnick a kapela se vzájemně rozhodli rozdělit své další cesty. Kapela popřála Joeovi hodně štěstí v jeho hudební kariéře a rovněž mu poděkovala za vynikající práci, kterou přispěl k oběma albům kapely "Lonely Hills" a "Outer Light, Inner Darkness".

Dne 6. května 2016 vystoupili na známém festivalu RosFest v Gettysburg, PA. The Aaron Clift Experiment byli za rok 2016 nominováni na Progressive Music Award v kategorii Limelight (živá vystoupení) magazínem Prog Magazine. V roce 2016 kapely vystoupí na Voyager Festival v Spider House Ballroom ve městě Austin, Texas, který se konal 17. září 2016. Tento festival oslavující progresivní a experimentální hudbu je první svého druhu pořádaný v Austinu a kterého se pravidelně účastní. V roce 2017 měla kapela hvězdné vystoupení na RosFestu, jednom z největších festivalů progresivního rocku na světě.

Třetí album The Aaron Clift Experiment "If All Goes Wrong" vyšlo 4. května 2018 a obsahuje skladby jako "Faith", "Better Off Before" a "Last Crash". Album bylo kritikou označeno progresivním rockovým počinem, který se dostal na několik seznamů nejlepších alb na konci roku. Deska z roku 2018 působí jako nějaký surový diamant, pokud jde o progresivní rock. Trochu si pohrávají s hranicemi, limity a očekáváními, aniž by ztratili přehled o progresivním rocku jako takovém, ale dokumentuje to především dovednosti a úsilí kapely s potenciálem stát se právě takovou. Kapela, kterou lze umístit na seznam sledovaných, a její album je doporučeno těm, kteří mají velkou radost ze setkání s kapelami tohoto obecného charakteru.

Rok 2018 přinesl do kapely také velké změny, když po měsících bez stálého kytaristy ACE konečně našli nového hráče v osobě Mathewa Aboujaoude. Den 12. srpna 2018 znamenal výměnu stráží v The Aaron Clift Experiment: Devin North se přestěhoval do Nashvillu, aby se vydal novým hudebním směrem. Kapela mu popřála hodně štěstí v jeho hudební kariéře a poděkovala mu za vynikající basovou práci a psaní písní, které přinesl do The Aaron Clift Experiment zejména na albech "Outer Light, Inner Darkness" a "If All Goes Wrong". Naštěstí našli vynikající náhradu v bratru Mathewa, Christopheru Aboujaoude. Tento výkonný tým bratrů přinesl do kapely spoustu zkušeností a talentu, ale především vášeň pro hraní originálního progresivního rocku. Rok 2018 zakončili v říjnu vystoupením na Progtoberfest v Chicagu, jednom z největších festivalů progresivního rocku v Severní Americe. Bylo opravdu ctí vystupovat po boku legend jako Screaming Headless Torsos a Soft Machine.

Překvapení zažil koncert 16. ledna 2019 v Mohawku, kde se bývalý baskytarista ACE Devin North k této show připojil jako speciální host na baskytaru, když byl Christopher mimo město.

V roce 2019 byl koncert v domovském městě nahrán pro druhé živé EP kapely "Live at One-2-One Bar" Dne 13. dubna 2019 začala zbrusu nová kapitola The Aaron Clift Experiment. Tim Smith se rozhodl kapelu opustit a vydat se novým hudebním směrem a Christopher Aboujaoude se rozhodl sledovat svou hudební kariéru mimo Austin. Zvládnout výměnu dvou členů kapely, natož celé rytmické sekce, není snadné, ale mohli s nadšením oznámit, že našli basistu a bubeníka, kteří více než zaplňují velké stopy, které Tim a Christopher zanechali. Kapela představila novou rytmickou sekci - bubeníka Chase Ozmenta a basistu Clifa Warrena.

Dne 1. ledna 2022 kapela uvedla, že se v roce 2021 konečně vrátila k osobním zkouškám a spoustě aktivit, které museli v roce 2020 odložit kvůli požadavkům na sociální distancování. Mathew Aboujaoude se rozhodl opustit kapelu a věnovat se své hudební kariéře mimo Austin a Chase Ozment se rozhodl vydat jiným hudebním směrem. Přejeme Mathewovi a Chasovi hodně štěstí v jejich hudebních snahách a děkujeme jim za vynikající přínos pro kapelu za poslední 3 roky. Změnit sestavu kapely není nikdy snadné, zvláště uprostřed pandemie, která rozvrátila celý hudební průmysl. Nicméně ACE se snaží plnit výzvy a mohli oznámit dva nové členy kapely, kteří jsou připraveni posunout náš zvuk na další úroveň. Jsou to Anthony Basini (kytara) a Pablo Ranletta-Lópeze (bicí). Anthony a Pablo vnášejí do The Aaron Clift Experiment hodně hloubky, vyzrálosti a vzrušení a kapela je hrdá, že jsou součástí její rodiny! V příštích několika měsících kapela pokračovala ve skládání a aranžování nových písní v naději, že je v roce 2022 nahrají a stihnou vydat.

Dne 16. dubna 2022 kapela oznámila: "Dnes jsme vstoupili do Antimatter Studios, abychom nahráli naše 4. album. Na této hudbě se už nějakou dobu pracuje a jsme tak nadšeni, že ji můžeme vydat koncem tohoto roku. Děkujeme vám všem za vaši podporu v průběhu let, která nám pomohla dovést nás do tohoto bodu".

Americké prog kvarteto The Aaron Clift Experiment oznámilo, že 6. ledna 2023 vydá své nejnovější album "The Age of Misinformation". Zároveň kapela oznámila, že zahájila kampaň předobjednávky alba na Indiegogo. Zakladatel kapely, Aaron Clift, vysvětluje: "Během lockdownu COVID-19 v letech 2020–2021 prošli moji přátelé, kolegové a země neuvěřitelně náročným obdobím a já věděl, že o tom musím něco říct. "The Age of Misinformation" je dokument The Aaron Clift Experiment z té doby." A dodává: "Když v roce 2020 vypukla pandemie, museli jsme náhle zrušit živá vystoupení a změnit naše plány," řekl Clift. "Bylo to pro nás těžké období, ale soustředili jsme svou energii na psaní písní pro naše čtvrté album s názvem "The Age Of Misinformation". Album je koncepční dílo inspirované chaosem posledních let a naším hledáním smyslu a míru." Bohužel si to vzalo i svoji daň v sestavě kapely. Zcela nový singl "Bet On Zero" vyšel spolu s videoklipem 7. října 2022.

Čtvrté studiové album od texaského crossover progresivního rockového kvarteta The Aaron Clift Experiment je vyzrálé, inteligentní nahrávka ukazující široký záběr, přesto s jasným zaměřením. Aaron, zakladatel a tvůrčí jiskra v tomto outfitu, se zde obklopil výjimečně nadaným jádrem hudebníků a poté sáhl po skupině smyčcových a dechových hudebníků, aby dodal svému psaní další rozměr. Kromě svých lyrických ambicí a emocionální rezonance představuje album nejvyšší bod pro kreativitu kapely - obsahuje vše od výbušných, tvrdých rockových písní, přes nádherné balady až po mnohovrstevné vokální psaní, při kterém by se i Queen červenali! Dvě písně zkoumají symfonickou hudbu s hostujícím smyčcovým kvartetem a hlavní singl alba "Bet On Zero" je epická bigbandová jazzová/bluesová fusion spolupráce se sedmičlenným souborem lesních rohů Austin horn, Big Wy's Brass Band.

Texty se v širokém rozsahu zabývají dezinformacemi. Třebas ve skladbě "Bet On Zero“ je promyšlený a nápaditý přístup k posedlosti hazardem. "Málaga" vykresluje vnitřní obrazy jiskřivého moderního města - po staletí a se staletími historie a klade si otázku, která je přítomná v celém tomto albu: "Co je pravda? Je to povrch věcí? Co se skrývá pod? Jak se člověk rozhodne?" The Aaron Clift Experiment představili "vynikající doplněk ke sbírce progresivní rockové hudby", který ukazuje hudební a textovou hloubku a vyspělost, zachycující duch doby a zároveň cenu, kterou za to platíme společensky a individuálně.

Aaron poznamenává: "Pro "The Age of Misinformation" jsme chtěli udělat více ode všeho: nahrát hudbu, která by byla složitější, melodičtější a rozmanitější než cokoli, co jsme dělali předtím. Jsem opravdu šťastný, jak jsme to dotáhli, ale především miluji, jak album zkoumá koncept, který odráží události našeho současného světa. Jsou tam písně všechny o frustraci ze šíleného stavu politiky, ale v jiných písních je také obnovený pocit optimismu – s vědomím, že na konci jeskyně je vždy světlo."

Zpět
Členové:
Aaron Clift - Vocals, Keyboards (2012-dosud)
Anthony Basini - Guitars, Backing Vocals (2020-dosud)
Pablo Ranlett-López - Drums, Percussion (2021-dosud)
Clif Warren - Bass (2019-dosud)
Bývalí členové:
Chas Ozment - Drums (2019-2020)
Christopher Aboujaoude - Bass (2018-2019)
Mathew Aboujaoude - Guitars (2018-2020
Eric Gutierrez - Guitars (2013-2020)
Devin North - Bass (2015-2021)
Tim Smith - Drums (2016-dosud)
Joe Resnick - Drums (2012-2015)
Joe Green - Bass (2012-2014)
Danny Brymer - Guitars (2013)
Jim Ragland - Guitars (2012)

Členové Aaron Clift
(narozen ***, Durham, North Carolina)
Vocals, Keyboards


Pochází z Durham, North Carolina, a první léta svého života prožil v Chapel Hill. Aaronova hudební cesta začala již ve věku 2 let, kdy mu jeho rodiče pouštěli mnoho nahrávek ze své rozsáhlé sbírky. Vzpomíná si na dobu, kdy žil v přístavu v Centerport, New York - to mu bylo 7 až 10 let. Spoustu vzpomínek pak tvoří lodičky, chození na pláž a rybolov. I to je jeden z důvodu, proč se voda či pláž objevují ve spoustě jeho písňových textů.

Inspirován zvuky, které slýchal, když vyrůstal, pak v 11 letech Aaron začal své hudební vzdělávání, když začal hrát na violu ve školním orchestru. Později na Tufts University, přidal kytaru, klavír a hlas do svého repertoáru, stejně jako studium klasické kompozice a jazzu. Během té doby Aaron také hrál jako zpěvák v rockové kapele Attack Plan R, v níž propadl své zálibě k hraní rockové hudby. Se svými rodiči se poprvé stěhoval do Austinu v Texasu v roce 1984, až poté natrvalo v roce 1990. Od té doby tam již zůstal natrvalo. Zamiloval si tamější živou hudební scénu a také zdejší velmi přátelské a uvolněné obyvatele.

Po absolvování vysoké školy Aaron strávil několik let kariéry jako klasický skladatel. Ale i když miloval klasickou hudbu, přece jen toužil vytvářet hluboce zakořeněné spojení se svým publikem, kterého šlo dosáhnout pouze prostřednictvím rock and rollu. V roce 2007 po krátkém působení v San Francisku na postgraduální programu pro klasickou kompozici, se Aaron se vrátil do Austinu a začal psát rockové písně, které si našly cestu na debutové album "Lonely Hills" kapely The Aaron Clift Experiment.
Členové Anthony Basini
(Narozen ***, United States)
Guitars, Backing Vocals


Anthony Basini je americký hudebník a hráč na kytaru. Je absolventem Berklee College of Music a přinesl do The Aaron Clift Experiment bohaté znalosti kytary, zpěvu a psaní písní. Jeho rozmanitý zvuk můžete slyšet v jeho tvorbě s širokou škálou umělců, včetně The Bret Michaels Band, Apocalyptica a Austinští rockers, The Holy Child a Hanna Barakat.

Anthony se připojil ke kapele ACE počátkem roku 2020 a jeho vyzrálý zvuk a pohodové vystupování udělaly ze spolupráce s ním sen!
Členové Pablo Ranlett-López
(Narozen ***, Vieques, Puerto Rico)
Drums, Percussion


Bubeník Pablo Ranlett-López pochází z Vieques v Portoriku a prošel si Floridu a Mississippi. Už od mládí hraje na bicí a perkuse v různých stylech - od rocku, jazzu, funku a latiny. Byl studentem legendárního bubeníka Chada Wackermana (Frank Zappa, Allan Holdsworth, Steven Wilson). Pablo přinesl do kapely neuvěřitelnou techniku a cit do The Aaron Clift Experiment.

Pablo se ke kapele ACE připojil koncem roku 2021, ale už má obrovský vliv na její zvuk. Jeho záseky, houževnatost a šibalský smysl pro humor, to vše udělalo ze zkoušek kapely spoustu zábavy.
Členové Clif Warren
(narozen ***, New Mexico, United States)
Bass, Backing Vocals


Clif Warren, pocházející z pouští Nového Mexika, hraje na baskytaru od roku 1986 v nesčetných stylech - od rocku, metalu, funku, gospelu a dokonce i melodií z Broadwaye. Ale především Clif trvale miloval prog rock, naposledy hrál na baskytaru v progresivní rockové kapele Proud Peasant z Austinu. Mezi jeho hlavní vlivy patří Geddy Lee, Geezer Butler, Chris Squire a Steve Harris.

Členové Chase Ozment
(narozen ***, Austin, Texas, United States)
Drums, Percussion


Chase Ozment, hlavní jazzový obor na Texaské univerzitě v Austinu, hraje hudbu od 10 let, perkuse od 12 let a bicí a jazz od 13 let. Vyrostl v Temple v Texasu a cestoval po různých státech a soutěžích na národní úrovni s jazzovou kapelou Temple High School Highlighters (včetně jazzového festivalu UT). Dnes, kromě vystupování s The Aaron Clift Experiment, Chase hraje na bicí s Big Wy’s Brass Band, Clusterfunk, Cicadus a Ex Romantika.
Členové Christopher Aboujaoude
(narozen ***, United States)
Bass


Christopher Aboujaoude je bratrem kytaristy ACE Mathewa Aboujaoude. Christopher v současné době studuje baskytaru na Berklee College of Music Online. Své hudební vzdělání začal v 9 letech, kromě baskytary se učil i na klávesy, bicí a saxofon. Během posledních 4 let odvedl rozsáhlou session práci na jihu Spojených států a také koncertoval po celém světě se svým bratrem v libanonské kapele Brick Floyd, tribut Pink Floyd. Když se basista Devin North přestěhoval do Nashvillu, aby se vydal novým hudebním směrem, našli pro kapelu náhradu v osobě bratra Mathewa Aboujaoude, jejich kytaristy. Christopher odehrál svůj živý debut na show 27. září 2018 v One 2 One Bar v Austinu, který byl živě zaznamenán. Dreaming Madmen
Členové Mathew Aboujaoude
(narozen ***, United States)
Guitars


Mathew v současné době studoval kytaru a skládání písní na Berklee College of Music Online. Mathew začal hrát na klávesy v 7 letech a kytary se chopil v 9 letech. Za poslední 4 roky absolvoval rozsáhlé turné v Texasu, Louisianě a na Středním východě s kapelou Brick Floyd, libanonskou poctou Pink Floyd. Mathew pracoval s různými umělci v USA i v zahraničí a v současné době nahrává originální sólové album progresivního rocku, které vyšlo v roce 2018.

Mathew se oficiálně ke kapele připojil 29. července 2018 a debutoval naživo na show 27. září 2018 v One 2 One Bar v Austinu.
Členové Eric Gutierrez
(Narozen ***, Corpus Christi)
Guitars


Eric Gutierrez přinesl bohaté zkušenosti v oblasti rocku a klasické hudby, technické finesy a různorodý styl do kytarového zvuku The Aaron Clift Experiment.

Eric si zamiloval hudbu v raném věku - v době, kdy mu jeho rock milující rodiče odhalili klasické rockové kapely jako The Beatles a Led Zeppelin. Povzbuzen svoji hudební rodinou, Eric uchopil elektrickou kytaru už ve věku třinácti let a později začal studovat hru na klasickou kytaru. Ve svém posledním ročníku střední škole zkomponoval svoji první skladbu - klasický kytarový kvartet. Eric vzpomíná: "Vlasy mi snad stály vzadu na hlavě, když jsem uslyšel svůj kus při prvním předvedení. Byl to moment, kdy jsem poznal, že chci skládat a hrát na kytaru". Eric pak následoval svoji vášeň pro vystupování a skládal hudbu pro Texas A & M University Corpus Christi, kde absolvoval s BA při studiu klasické kytary v roce 2008 a magisterský titul v hudební kompozici na Texas State University v San Marcos v roce 2014.
Členové Devin North
Bass

Basista Devin North s sebou přinesl celou řadu vlivů od Marvina Gaye po King Crimson a rozmanitým zvukem obohatil sound kapely.

Devin začal hrát hudbu jako klasický hudebník v 11 letech, když náhodou uchopil basu, původně totiž měl hrát na cello, a udělal si legraci z dlouhých vlasů svého bratra, rockového kytaristy, a z hlasité hudby. Do roku si ale uvědomil svůj nesprávný úsudek a oblíbil si rockovou hudbu a elektrickou basu. Strávil příštích několik let psaním hudby a hraním v rockových a funkových kapelách, orchestrech a jazzových kombech. Pak začal studovat hudbu na University Of Texas v Austinu a je zběhlý v rocku, jazzu i ve hře na klasickou basu.

Se svou rozmanitou chutí a zázemín doufá, že bude fúzovat přístupnost a hrany rockové hudby s propracovaností a tvořivostí klasiky a jazzu, rytmiku a funkové cítění ala Motown.
Členové Tim Smith
Drums

Bubeník Tim Smith spojuje živý cit pro rytmus a vlivy ze širokého výběru hudebních žánrů k ukotvení zvuku The Aaron Clift Experiment.

Tim začal svoji hudební kariéru ve věku 11 let, když nastoupil jako pozounista v jeho školní kapele. Ale po celou dobu byl jeho skutečným snem učit se hrát na bicí a perkuse. Ten se mu splnil, když si ve věku 13 let koupil svoji první bicí soupravu. Od té doby bubnoval v mnoha kapelách - hrál vše od rocku, funku, R & B a heavy metal. V současné době Tim absolvoval hudební lekce na University of Texas v Austinu. Nyní působí na volné noze jako studiový a koncertní hráč a vyučuje na Austin School of Music.
Členové Joe Resnick
(Narozen ***, Detroit, Michigan, Spojené Státy)
Drums


Studoval na škole Wayne State University a v současné době působí jako hudebník na volné noze. Joe pochází z Detroitu, Michigan, kde byl navíc bubeníkem u Detroit Symfonic Orchestra po dobu deseti let, hrál také s Big Bang Nashville, v big band show s Billy Crystalem a Earthou Kitt.

Jeho rocková kapela z Motor City, Letter O, vydala tři alba u labelu A & M a Polygramu. Je také členem austinské cover kapely Hotcakes a partnerem v Stardog Studio nebo vystupuje s Dan Holmes Group.
Členové Joe Green
(Narozen 1986, Austin, Texas, Spojené Státy)
Bass


Je americký hudebník. Když byl malý, jeho oblíbení byli Elvis a Michael Jackson, ale život se mu změnil, když poprvé uslyšel Led Zeppelin. Bylo to na Father's Day 1998 a jeho chtěl, aby si poslechl nejlepší album Led Zeppelin. Jeho velkým vzorem je od té doby John Paul Jones.

Byl členem The Aaron Clift Experiment v letech 2011-2014, hrál také blues s Whitey Conwell.
Členové Danny Brymer
Guitars

Danny Brymer vyrůstal v New Braunfels, TX, kde začal svoji hudební cestu, když uchopil kytaru ve věku 12 let. Nikdy nebyl spokojen se svými schopnostmi, vždy usiloval více vyniknout hudebně, což jej vedlo k prohlubování hudebních znalostí. Nejprve studoval kytaru pod tech progresivní metalovou legendou Ron Jarzombek na střední škole, pak šel získat vzdělání pro koncertní kytaru na Colorado Christian University v roce 2005.

Tam u něj propukl zajem nejen pro progresivní rock, ale i jazz a klasickou hudba, když studoval jazz a klasickou kytaru. Během této doby se setkal s budoucím TAD spoluhráčem Ryanem Sloanem a hrál s ním v progresivní rockové kapele Strativarium v letech 2007-2009. Později získal magisterský titul v oboru kompozice na Texas State University v San Marcos, TX, kde studoval pod renomovaným kytaristou Danny Mastersem. Jako sólista vystupoval v jazzové a fusion žánrech a vydal své první album "Twist Resolution", jazz/fusion projekt v roce 2012. V období prosinec 2012 až duben 2013 vystupoval s Waterloo Jazz Quartet v Austinu. Hrál také v prog rockové kapele The Aaron Clift Experiment, dokud se neodstěhoval do Sedalia, Missouri, kde působí jako profesor hudby na State Fair Community College. Vyučuje hru na kytaru a vede Big Band Jazz Ensemble. Je také hudebním ředitelem v Bethany Baptist Church. V Kansas City se v roce 2013 opět sešel s Ryanem, druhým spoluzakladatelem TAD, The Alea Dilemma, což je eclectic progressive rocková kapela založená v Kansas City, Missouri. Od té doby jako primární skladatel Danny přináší svůj pokročilý smysl pro harmonii a složité instrumentace do The Alea Dilemma. Kapela již vydala své debutové album "Within the Clamor of Voices".

Mezi své vlivy uvádí kytaristy jako Joe Satriani, Eddie Van Halen nebo Gary Moore. Danny je ženatý s Heidi Brymer, klasickou pianistkou a violinistkou, a mají spolu tři děti Ellian, Henry a Lincoln.
Členové Jim Ragland
(Narozen ***, Austin, Texas)
Guitars


Je hudebník, skladatel, divadelní umělec a zvukový designer už od svých 19 let. Aktuálně vystupuje jako hudebník v klubech a jako studiový hráč. Dříve působil v divadelních a ve filmových společnostech na Seattle University. Vystudoval Hamilton College.

Jako hudebník je v první řadě kytarista, ale hraje také na mandolínu, lap steel, harmoniku, basu, banjo a klávesy. Hrál ve stovkách klubů, jako doprovod pro ostatní nebo vystupoval jako zpěvák a skladatel, produkoval několik CD ostatním umělcům, hrál na stovkách studiových nahrávek. V současné době vystupuje jako zpěvák / skladatel a kytarista v okolí Austinu, Texas, hraje doprovod a studiovou práci nebo hraje a zpívá své skladby v místech jako je The Driskill Hotel, Maxine's v Bastropu, TX, Cherry Creek Catfish v South Austin, The Stocktank v Liberty Hill, TX, The Austin Club, Earl's na letišti.

Před tím, než se začal věnovat na plný úvazek hraní a vystupování, vytvořil hudební partitury a zvukové plány na stovky divadelních produkcí za více než 25 let kariéry. Občas si zahrál i v některém filmu či představení. Nahrával také s kapelou The Aaron Clift Experiment. V letech 1996-2006 pracoval jako vyučující a Seattle University v oborech Taught Audio Production, Sound Design, Guitar a Bass. V roce 2005 produkoval a aranžoval CD "Not Too Late?" country rockové umělkyně Patti Anne Mathison, CD "Ionesco?" pro Dave Pomerantze s popovými a rockovými skladbami. V září 2005 - říjen 2005 nahrál vlastní album "When I Grow Up?" s eklektickými písněmi, kde mu vypomohli Eyvind Kang, Danny Barnes, Mel Dettmer, Wayne Horvitz a Rev Patrinelle Wright. V období prosinec 2004 - leden 2005 nahrával hudbu pro pro Sophoclovou tragedii "Electra?".

Zpět
Studiové desky:
2023 The Age of Misinformation
2018 If All Goes Wrong
2015 Outer Light Inner Darkness
2012 Lonely Hills
Živé nahrávky:
2019 Live at One-2-One Bar
2017 Live At RosFest


Skupina:
Aaron Clift - Vocals, Keyboards
Pablo Ranlett-López - Drums, Percussion
Anthony Basini - Guitars, Backing Vocals
Clif Warren - Bass
Hosté:
Zach Matteson - Violin I (06,07), Soloist (07)
Charles Anderson - Violin II (06,07)
Jason Elinoff - Viola (06,07)
Ellie Prager - Cello (06,07)
Big Wy's Brass Band (03):
Ethan Brown - Trumpet
Austin Johanning - Trumpet
Justin Dunlap - Trombone
William Wright - Trombone, Soloist
Marcus Cardwell - Alto Saxophone
Colin Houlihan - Baritone Saxophone, Soloist
Diskografie The Age of Misinformation
Vyšlo 6. ledna 2023, Aaron Clift Productions

Seznam skladeb:
01. The Age Of Misinformation (4:56)
02. L.I.A.R. (5:14)
03. Bet On Zero (10:43)
04. Dark Secrets (3:34)
05. Rise (5:55)
06. The Color Of Flight (5:44)
07. Málaga (4:49)
08. Weight Of The World (5:46)
Total Time: (46:41)

Recorded in April –-May 2022 at Antimatter Studios, Austin, Texas
Production: Aaron Clift
Recording and Mixing: Russell Tanner
Mastering: Jerry Tubb at Terra Nova Digital Audio, Inc., Austin, Texas
Art Design: Fumihito Sugawara
Photography: Tobe Mokolo

Skupina:
Aaron Clift - Vocals, Keyboards
Tim Smith - Drums, Percussion
Devin North - Bass, Electric Guitars (01-05,07), Fretless Bass (03,07), Upright Bass (03)
Hosté:
Dave North - Electric Guitars (01,06,09), Acoustic Guitars (01,09), Guitar solo (01,06,08,09)
Van Wilks - Electric Guitars (01)
Derek Halfmann - Electric Guitars (02), Guitars solo (02)
Dave Sebree - Guitar solo (03)
Fred Springer - Classical Guitar (03)
Ellie Prager - Cello (03)
Arielle - Electric Guitars (04,05), Backing Vocals (04), Guitar solo (04,05)
Milo Hehmsoth - Piano (10)
Charles Anderson - Violin (03)
Lana Dziekonski - Viola (03)
Kevin Chin - Electric Guitars (07,08), Guitar solo (07)
Jon Blangero - Mellotron (09)
Diskografie If All Goes Wrong
Vyšlo 4. května 2018, Aaron Clift Productions

Seznam skladeb:
01. Faith (4:51)
02. Last Crash (5:29)
03. Absent Lovers (8:15)
04. Better Off Before (3:08)
05. Castle In The Sky (4:33)
06. Savage In A Fancy Suit (4:43)
07. Dream Within A Dream (7:58)
08. Wild Hunters (2:52)
09. If All Goes Wrong (5:34)
CD Bonus Track
10. Back To The Water
Total Time: (47:23)

Recorded in November - December 2017 at Antimatter Studios – Austin, Texas
Production, Mixing and Mastering: Randy Miller
Co-production: Devin North
Engineering: Russell Tanner
Art Design: Kearin Cook
Photography: Thamica Photography

Skupina:
Aaron Clift - Vocals, Keyboard, Organ, Grand Piano
Eric Gutierrez - Guitars, Mandolin
Devin North - Bass, Double Bass
Joe Resnick - Drums, Percussion
Hosté:
Oscar Dodier - Violin (01)
Corina Santos - Violin I (03,06,08)
Behnam Arzaghi - Violin II (03,06,08)
Michael Zahlit - Viola (03,06,08)
Diana Burgess - Cello (03,06,08)
Diskografie Outer Light Inner Darkness
Vyšlo 18. září 2015, Aaron Clift Productions

Seznam skladeb:
01. Kissed By The Sun (7:40)
02. Locked (5:22)
03. Fragments Of Sleep (4:37)
04. Your Arms Hold Them To The Dark (4:20)
05. Aoide, Goddess Of Spring (5:57)
06. The Last Oasis (8:35)
07. Moonscape (12:05)
     i. The Frontline
    ii. Fool’s Mate
   iii. Outer Light Inner Darkness
08. Bathed In Moonlight (7:27)
Bonus Tracks:
09. Your Arms Hold Them To The Dark (acoustic) (3:40)
10. Kissed By The Sun (single version) (3:59)
Total Time: (63:42)

Bonus tracks (Deluxe editions):
11. Your Arms Hold Them to the Dark (acoustic version)
12. Kissed by the Sun (single version)

Lyrics: Clift
Music: Clift/Gutierrez, except 03, 06: music by Clift/Gutierrez/North
String arrangements: Clift/Gutierrez/North
Recorded in May - June 2015 at Orb Recording Studios - Austin, Texas
Production: Matt Noveskey
Recording and mixing: Kevin Butler
Mastering: Jerry Tubb at Terra Nova Digital Audio, Inc. - Austin, Texas
Additional production: Don Weiss
Art Design: Topher Sipes
Photography: Thamica Photography
"Outer Light Inner Darkness" je 10 skladbové album, které navíc obsahuje 2 bonusové skladby. Nejkratší skladbou je "Your Arms Hold Them to The Dark (acoustic version)" se 3:40 minutami a nejdelší pak 3 dílná suita "Moonscape" s částmi "The Frontline", "Fool’s Mate" a "Outer Light Inner Darkness" se 12:04 minutami délky.

Skupina:
Aaron Clift - Vocals, Keyboards
Jim Ragland - Guitars
Joe Green - Bass
Joe Resnick - Drums
Hosté:
Leila Henley - Flute
Kevin Butler
Matt Noveskey
Diskografie Lonely Hills
Vyšlo 1. června 2012

Seznam skladeb:
01. Seven (3:23)
02. Arsonist Games (3:21)
03. Lonely Hills (3:52)
04. My Andalusian Love (4:46)
The Castaway Saga:
    i. Shipwrecked (6:35)
   ii. The Shell (6:24)
  iii. a. Low Tide (2:54)
        b. Staring at Fruit Out of Reach (9:38)
        c. High Tide (3:25)
10. Eye of the Storm (6:16)
Total Time: (50:37)

Recorded at Test Tube Audio, South Austin, February 2012
Producer: Matt Noveskey
Recording Engineer: Kevin Butler
Mixed: Kevin Butler
Graphic design: Danielle Powers
Debutové album kapely The Aaron Clift Experiment se skladbami "Arsonist Games", "Lonely Hills" a "Shipwrecked".


Skupina:
Aaron Clift - Vocals, Keyboards
Mathew Aboujaoude - Guitars, Backing Vocals
Clif Warren - Bass, Backing Vocals
Chase Ozment - Drums, Percussion
Diskografie Live at One-2-One Bar
Vyšlo 20. září 2019, digital

Seznam skladeb:
01. Faith (live) (4:53)
02. Aoide, Goddess Of Song (live) (5:47)
03. High Tide (live) (3:31)
04. Savage In A Fancy Suit (live) (4:31)
05. If All Goes Wrong (live) (5:38)
Total Time: (24:20)

All lyrics: Aaron Clift
Recorded live at One-2-One Bar, Austin, Texas on June 16, 2019
Videography: Skyler Frost
Mixing: Caden Westmoreland
Photography: Thamica Photography
Album Cover: Jamelyn Alcatraz

Skupina:
Aaron Clift - Vocals, Keyboards
Jim Ragland - Guitars
Joe Green - Bass
Joe Resnick - Drums
Hosté:
Leila Henley - Flute
Kevin Butler
Matt Noveskey
Diskografie Live At RosFest
Vyšlo 7. července 2017

Seznam skladeb:
01. Castle in the Sky (live at RosFest 2017)
02.
03.
04.
05.
Total Time: (00:00)

Live recording of ACE’s concert at RosFest 2017, released July 7, 2017

Zpět

ACE 2012 - Joe Green, Aaron Clift, Jim Ragland, Danny Brymer


ACE 2013 - Aaron Clift, JoeGreen, Joe Resnick, Danny Brymer


ACE 2016 - Devin North, Aaron Clift, Eric Gutierrez, Tim Smith


ACE 2016 - Devin North, Aaron Clift, Tim Smith, Eric Gutierrez


From left to right: Joe Resnick, Eric Gutierrez, Aaron Clift, Devin North


From left to right: Aaron Clift, Jim Ragland, Joe Green, Joe ResnickACE 2019 - from left to right: Clif Warren (bass), Mathew Aboujaoude (guitar), Aaron Clift (vocals, keyboard), Chase Ozment (drums)


ACE 2019 - from left to right: Christopher Aboujaoude, Mathew Aboujaoude, Clif Warren, Aaron Clift


ACE 2022 - from left to right: Pablo Ranlett-López, Clif Warren, Aaron Clift, Anthony Basini

Zpět

Oficiální stránky:
http://aaronclift.com/
https://www.facebook.com/AaronCliftMusic/


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  30.8.2016
Menu Poslední aktualizace: 31.12.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©