T (Thielen)
      Zpět
Za projektem s jednopísmenkovým názvem T stojí Thomas "T" Thielen pocházející z německého Hannoveru. Thomas si vždy přál dělat hudbu. Vždycky si přál skládat hudbu. Už od ranného dětství mu byla dána příležitost, aby se naučit hrát na klavír, když začal v roce 1980 docházet na klavírní lekce. Ve 12 letech se ale rozhodl naučit se hrát také na kytaru, na což měly vliv holky a samozřejmě pár jeho dlouholetých kamarádů, když se kytarový hrdina Lothar Hilgers (14), nově navržený zpěvák Peter Niederpruem (15), hráč na basu Štefan Hilgers (14) a bubeník Stefan Wagner (15) rozhodli založit kapelu, a Thomas se připojil ke kapele v roce 1992 jako klávesista. Ačkoli v praxi to zřejmě bylo bez nějakých komplikací, ale Thomase to přivedlo ke změně hlavního nástroje a během jeho působení v kapele se rozhodl začít učit hrát na kytaru a působil pak i jajako doprovodný kytarista.

Nicméně, kvůli hudebním rozdílům tato sestava pojmenovaná "The Rubbish" - i když měli jakýs takýs úspěch hlavně u dívčího publika, měla jen krátké trvání. Thomas raději z této sestavy vycouvalkvůli jeho tendenci být příliš "produktivní, tvůrčí a konstruktivní" při zkouškách. A to, zda se bylo tenkrát něco jako osina v zadku.

Ve svých 14 letech se Thomas rozhodl vstoupit do jeho první opravdové kapely Backyard, kterou vytvořili Frederik Schlenk, Marius Boeffgen a samozřeumě Thomas. Thomas si tehdy trošku zalhal, protože tenkrát prohlásil, že je samozřejmě baskytaristou stejně. I když ostatním chlapcům už bylo 18 v té době, rozhodli se jej pozvat na některé zkoušky, protože v okolí pohoří Eifel se nevyskytovalo moc basistů v té době. Thomasovi se podařilo přemluvit svoji matku, aby mu pomohla obstarat basovou kytaru hned do dalšího dne (na kterou stále laskavě hraje, 4-strunná Aria s velkým skoro zázračným výkonem), a tak dostal práci, v neposlední řadě také z důvodu nedostatku jiných alternativ na tento post.

Backyard jako blues rocková kapela, jej naučila hodně o koncertování, cítění hudby a dynamice, improvizaci, ale také o prostém naslouchání. Ale zvukové struktury a hudební jednoduchost materiálu, který hráli, což byly většinou idiosynkratické coververze klasiků, jako Cocaine nebo White Room či Red House, nebyly podle jeho vkusu. Thielen si přál dělat pravý opak ve své hudbě. V té době se začal zajímat o kapelu Marillion, která jej následně přivedla k objevené hudby Genesis z počátku 70. let. Při ohlédnutí se za touto "mýtickou" hudbou si také našel čas na hodiny zpěvu, což byl jeho začátek dlouhé a stále pokračující cestě objevování a rozvíjení se.

Thomas proto v roce 1992, ve věku 16, začal hledat muzikanty, kteří by sdíleli jeho vizi něčeho, o čem nevěděl, že se nazývá artrock - Powds Con Fusion byla první verze jeho pozdějších prog hrdinů Scythe. Tuto sestavu tvořili Udo Gerhards na klávesy, Marius Boeffgen na bicí, Stephan Kloep na klávesy a saxofon, Alexandra Simon na flétnu, Thomas jako kytarista a zpěvák, Uli Michels a později Udo Hargarten na basu (a dost často jako zpěvák, místy jen jako šeptající).

Scythe Scythe

Když se pak Powds Con Fusion rozpadli, nebo lépe řečeno vydestilovali do kapely Scythe, tvořili ji hudebníci Martin Walter na bicí, Ingo Roden na basu, Udo Gerhards na klávesy a Thomas jako kytarista a zpěvák. Scythe si pak získali zájem fanoušků a brzy se vydali do studia. Ve dnech 27.-30. prosince 1998 pak nový materiál nahráli a mixovali. Masteringu se ujal Wolfgang Schröder a Andy's Music Farm, Hillesheim. V roce 1999 vydali demo album "Each Other". Produkce je příliš silné slovo pro proces, při němž nahrávání probíhalo v základní škole s velmi málo mikrofony, smícháno bez jediného kompresoru po ruce a pouze s jedním dozvukem, který byl použit, mastering proběhl uspěchaně, což nikomu nedělalo starosti, a to vše se podepsalo na kvalitě zvuku, zvláště kdyř remix byl proveden během jednoho dne. Album přesto získalo celkem dobré recenze, když kapelu popsaly jako nějakou další velkou světovou prog kapelu. Z jejich živých vystoupení se objevila neoficiální živá nahrávka "Official Bootleg - Live At The Progparade #1" (2000). Pak kapela stihla podepsat nahrávací smlouvu s labelem Galileo Records, pod jejichž hlavičkou pak vydali v roce 2001 druhé album "Divorced Land".

Nicméně v kapele Scythe se krátce projevily hudební rozdíly natolik a také jejich práce rozdělila členy prostě daleko od sebe, aby se mohli nadále společně hudebně scházet.

Nahrávka druhého alba kapely Scythe byla pro Thielena příjemná poučná zkušenost, který pak vlivem poznatků získaných při této studiuové nahrávce založil svou vlastní domácí studio. Thomas pak zůstal sám s novým materiálem a rozhodl se pokračovat dále jako sólový projekt. S trochou štěstí se mu podařilo přesvědčit Galileo Records, která se ujala produkce jeho nových nahrávek a rozhodla se i vydat Thielenovo první sólové album "Naive" v roce 2002, které vyšlo již jen pod názvem kapely "T".

Jeho první sólová nahrávka se setkala s příznivým ohlasem a tak Thomas začal brzy pracovat na svém druhém sólovém albu. Trvalo mu to ale 4 roky, aby setřásl sebevědomí a tlakna v podstatě začínajícího hudebníka. Album vyšlo pod názvem "Voices" opět pod hlavičkou Galileo Records v roce 2006 a po jeho vydání ale přišly ohlasy, které byly ještě příznivější, což jen umocnilo více zmatek autora.

Nyní, když mluvíme o sólových albech, u Thomase se "doopravdy" jedná o sólovou práci, když vše realizuje prakticky sám. Na rozdíl od občasné pomoci při míchání, je Thomas posedlý kontrolou a práci na jeden zátah a velmi špatné snáší nějaké delegování. Takže vůbec nikoho nemusí příliš překvavit, že práce na jeho dalším albu trvaly opět 4 roky, když se v roce 2010 objevilo jeho třetí sólové album "Anti-Matter Poetry". Thomas je již lépe připraven na zvukové inženýrství, nyní mixoval celou nahrávku sám. Totéž platí i pro jeho další dílo "Psychoanorexia" (2012).

Další dvě alba "Fragmentropy" (2015) a "Epistrophobia" (2016) vyšla hned po sobě a textově jakoby na sebe navazovala, neboť skladby jako by z jednoho alba na druhé navazovaly - skoro se dá hovořit o dvojalbu, ale každé CD vašlo samostatně.

Jeho hudba bývá často přirovnávána k raným Genesis, ale nahrál i alba, kde tyto symfonické základy byly smíchány s vlivy kapel jako Marillion (Hogarthova éra), Porcupine Tree a Gazpacho. Jeho hudba bývá označována za moderní symfonický rock se sklony k ambientu. Sám Thomas se označuje jako Neo progresivní kapela.

Kupodivu i po čtyřech sólových albech je stále označován jako "ex-frontman německé prog kapely Scythe". Pokud chcete poznat autorské kvality Thomase, doporučuji poslechnut si alespoň skladbu "The Irrelevant Lovesong" z alba "Psychoanorexia".

Německý multiinstrumentalista, zpěvák a producent Thomas Thielen operující pod pseudonymem „t“ píše třetí kapitolu své progresivně hudební novely s názvem "Solipsystemology", která navazuje na "Fragmentropy" a "Epistrophobia" a klasicky vzdělaný hudebník a doktor lingvistiky opět manifestuje svou náklonnost ke složitým hudebním vzorcům a formulím. Ačkoli o sobě často tvrdí, že je jen "podprůměrný muzikant, který hraje na pár nástrojů, ale na žádný pořádně," t na svém již sedmém albu opět komunikuje s progresivní vesmírem. Ve svém civilním životě pracuje Thomas různé organizace a bojuje proti populismu a extremismu.

Thomas Thielen jako "t" předvádí své nejnovější mistrovské dílo "Pareidoliving", dívá se do zrcadla a dává velké pusy. Obecně jsou jeho hlasivky středem dění, neustále pokrývají nálady od emocionálně rozrušených až po nebetyčné, často v polyfonii nebo v syntaxi. Vše pod jednou střechou, vše v režii Thomase Thielena - zpěv, kytary, basa, klávesy, bicí a mnoho dalšího. Zpěv je samozřejmě vždy nejpříjemnější, když toužebně vyjíždí k modrému nebi a odsouvá všechny mraky stranou, aby se na piercingu nosu mohlo třpytit žhnoucí slunce. 13-minutové "The Same Old Everything" je vesele doprovázeno smyčci, takže vzestupy a pády se stávají emocionální jízdou na horské dráze. Ale ve druhé sekci "t" mnohem raději zpívá před klavírními vlnami. V "The Light At The End Of The Light" je klavír také velmi důležitý v rámci souboru nástrojů. Zatímco kytary často vyjí v sólu, hlavní roli hraje i zajímavý perkusivní rytmus.

Po klavírní skladbě "How Now To Speak" mohou kytary sledovat možné cesty ve směru planoucího světla v 5-minutové "The Idiots Prayer". "The Scars Of The Sky" se nese jistým ruchem a klávesovými a kytarovými eskapádami a velmi veselou písničkou "Behind This Pale Face" v této melancholii, která se dramaticky rozpouští v celé své kráse. "A Relevant Lovesong" se vynoří z mravenčení v hlavě a uvidí světlo tam nahoře, na druhou stranu, závěrečná "Tell The Neighbors We're Fine" si na cestě k vykoupení dopřává pohodový rytmus.

Zpět
Členové:
Thomas "T" Thielen - multi-instrumentalista
Bývalí členové:

Členové Thomas "T" Thielen
Multi-instrumentalista

Thomas "T" Thielen je německý multi-instrumentalista pocházející z německého Hannoveru. Je také znám jako člen kapely Scythe. Od roku 2001 však nahrává a vydává své desky jako sólista.

Ve volném čase Thomas působí i jako pedagog, vyučuje latinu a angličtinu, dává lekce také učitelů z pedagogické psychologie. Oženil se se známou fotografkou a spisovatelkoum Katiou Tangian, s níž má dceru Sophii (nar. 2010). Mezí jeho další zájmy patří kopaná a hodně čte literaturu a sleduje filmy.

Thomas byl označen za "Best Completely Unknown Art Rock Artist In Hannover Award Winner" v roce 2015.

Mezi své vlivy Tjomas uvádí:
WH Auden, EE Cumings, WB Yeats, Janet Frame, Sylvia Plath, Donald Barthelme, Ted Hughes, Seamus Heaney, Brendan Kenelly, Bruce Springsteen, Ovid, Robert Smith, Emily Dickinson, Charles Baudelaire, Derek W Dick (a mnoho dalších, na které pozapomínám) pro jejich znění, styl a rytmus. David Lynch, John Barth, Harold Pinter, Doug Moench za psaní příběhů. The Cure, Björk, Radiohead, The Smiths, Joy Division, Marillion, Genesis, Mike Oldfield, Miles Davis, Stina Nordenstam a mnoho dalších.

Zpět
Studiové desky:
2022 Pareidoliving
2019 Solipsystemology
2016 Epistrophobia
2015 Fragmentropy
2013 Psychoanorexia
2010 Anti-Matter Poetry
2006 Voices
2001 Naive
Nahrávky s kapelou Scythe
2001 Divorced Land
2000 Official Bootleg - Live At The Progparade #1
1999 Each Other


Skupina:
Thomas "T" Thielen - all instruments & vocals, producer
Hosté:
Diskografie Pareidoliving
Vyšlo 28. ledna 2022, Giant Electric Pea

Seznam skladeb:
01. The Same Old Everything (13:34)
02. The Light at the End of the Light (8:51)
03. How Not to Speak (2:21)
04. The Idiot's Prayer (5:30)
05. The Scars of the Sky (10:02)
06. Behind This Pale Face (9:46)
07. A Relevant Lovesong (10:53)
08. Tell the Neighbours We're Fine (10:30)
Total Time: (71:27)

Producer: Thomas "T" Thielen
Mixed: T

Skupina:
Thomas "T" Thielen - all instruments & vocals, producer
Hosté:
Diskografie Solipsystemology
Vyšlo 28. ledna 2022, GEP

Seznam skladeb:
Chapter Seven - The End Where We Begin:
01. The End of Always (14:00)
02. That Thought You Lost at Home (8:41)
Chapter Eight - The Trauma of Happiness:
03. A Haunted Ghost (8:05)
04. Lifeoscopy (6:01)
05. Laughter's Cold Remains (12:19)
Chapter Nine - Solipsisters:
06. When We Were Us (9:48)
07. Beyond the Dark (14:00)
Total Time: (72:54)

Producer: Thomas "T" Thielen
Mixed: T

Skupina:
Thomas "T" Thielen - all instruments & vocals, producer
Hosté:
Diskografie Epistrophobia
Vyšlo 2016, Progressive Promotion Records, PPRCD044

Seznam skladeb:
Chapter 4 - A Poet's Downfall:
01. In Abeyance (13:45)
02. The Dark Beyond Our Fears (12:01)
Chapter 5 - Contingencies:
03. What If (5:51)
04. What If Not (12:22)
05. Forgiven (7:43)
Chapter 6 - That Place Beyond The Skies:
06. A Mask Behind A Mask (12:08)
07. Epistrophe (14:16)
Total Time (78:06)

Producer: Thomas "T" Thielen
Mixed: T
Engineered, Recorded and Produced: T at Black Box Studios
Mastered: Jürgen Lusky at Hofa Studios
Artwork: T
Photography: Katia Tangian
"Epistrophobia" začíná tam, kde předchozí album "Fragmentropy" končilo: Chapters 4 až 6 zde představují pokračování. Thomas se zde ponořil ještě hlouběji do propasti a obav jednotlivých aspektů populismu, neocapitalismu, digitální anonymity... v kostce: moderního života. Toto album zní jako souhrn ze všech Thomasových alb, ale jen vzdáleně. Určitě je to jeho nejvyváženější a nejvíce melodičtější dosavadní nahrávka - což neznamená, že různorodá všestrannost, pro kterou T byl vždy známý nebo omamná hojnost myšlenek byla potčena, je to právě naopak.

Skupina:
Thomas "T" Thielen - All instruments & vocals
Hosté:
Diskografie Fragmentropy
Vyšlo 11. září 2015, Progressive Promotion Records, 889211680757

Seznam skladeb:
Chapter One - Anisotropic Dances:
01. A Sky-High Pile Of Anarchy (14:07)
02. Brand New Mornings (13:04)
Chapter Two - The Politics Of Entropy:
03. Uncertainty (7:17)
04. Entanglement (16:39)
05. Eigenstates (6:38)
Chapter Three - The Art Of Double Binding:
06. The Black Of White (9:16)
07. Shades Of Silver (8:21)
Total Time: (76:48)

Producer: Thomas "T" Thielen
Mixed: T
Engineered, Recorded and Produced: T at Black Box Studios
Mastered: Jürgen Lusky at Hofa Studios
Artwork: T
Photography: Katia Tangian


Skupina:
Thomas "T" Thielen - All instruments and vocals
Hosté:
Diskografie Psychoanorexia
Vyšlo 2013, Progressive Promotion Records, PPRCD011

Seznam skladeb:
01. The Aftermath Of Silence (18:07)
     a) Event Horizon Sunset
     b) The Last Day Of Summer
     c) The Stone-white Sky
02. Kryptonite Monologues (20:47)
     a) Breakfast Cataclysm
     b) Borrowed Time
     c) The End Of A World
03. The Irrelevant Lovesong (8:09)
04. Psychoanorexia (19:29)
     a) Bedhalf Exiles
     b) The Stand
Total Time (66:32)

Producing & Mixing: Thomas "T" Thielen
Mixed: T
Engineered, Recorded and Produced: T at Black Box Studios
Mastered: Jürgen Lusky at Hofa Studios
Artwork and Photography: Katia Tangian

Skupina:
Thomas "T" Thielen - Vocals, All instruments (Synthesizers, Piano, Electric and Acoustic Guitars, Synth-Bass, Samplers, Sequencers, Drum-Machine)
Hosté:
Diskografie Anti-Matter Poetry
Vyšlo 2010, Progrock Records, PRR810

Seznam skladeb:
01. The Wasted Lands (9:37)
02. Scavenger (10:22)
03. Phantom Pain Scars (14:15)
04. I Saved The World (8:00)
05. The Rear View Mirror Suite (14:42)
06. Anti-Matter Poetry (8:14)
Total Time: (65:10)

Producing & Mixing: Thomas "T" Thielen
Mixed: T
Engineered, Recorded and Produced: T at Black Box Studios
Mastered: Jürgen Lusky at Hofa Studios
Artwork: T and Katia Tangian
Photography: Katia Tangian

Skupina:
Thomas "T" Thielen - Vocals, All instruments (Synthesizers, Piano, Electric and Acoustic Guitars, Synth-Bass, Samplers, Sequencers, Drum-Machine)
Hosté:
Diskografie Voices
Vyšlo 2006, Galileo Records, GR010

Seznam skladeb:
01. Voices (6:03)
02. August In Me (4:49)
03. Party Piece (5:34)
04. Still (7:02)
05. Septic (6:24)
06. Faith (6:08)
07. Second Thoughts (6:20)
08. After (4:52)
09. Curtain Call (8:12)
10. Forget Me Now (9:02)
11. Ghosts (8:28)
Total Time: (72:59)
Producing & Mixing: Thomas "T" Thielen
Mixed: Andy Horn and T
Engineered, Recorded and Produced: T at Black Box Studios
Mastered: Andy Horn and T
Artwork: Marco Scheiper
Photography: Katia Tangian
Arrangements help: Katia Tangian

Skupina:
Thomas "T" Thielen - Vocals, All instruments (Synthesizers, Piano, Electric and Acoustic Guitars, Synth-Bass, Samplers, Sequencers, Drum-Machine)
Hosté:
Diskografie Naive
Vyšlo 2001, Galileo Records, GR006

Seznam skladeb:
01. She Said (10:38)
02. A Night Out (3:51)
03. Round Here (4:28)
04. Do Not Come Back (5:25)
05. Mother (6:38)
06. A Day Like Any Other Day (3:30)
07. She Is Dead (7:25)
08. Tuesday Night Blues (5:37)
09. Nothing More (7:03)
10. The Dark (3:29)
11. About Us (9:47)
Total Time: (67:51)

Producing & Mixing: Thomas "T" Thielen
Mixed: Andy Horn and T
Engineered, Recorded and Produced: T at Black Box Studios
Mastered: Andy Horn and T
Artwork: Marco Scheiper


Skupina:
Udo Gerhards - Piano, Organ, Synthesizers, Backing Vocals (07)
Ingo Roden - Bass
Thomas Thielen - Vocals, Guitars, Keyboards (08), Organ (02-10)
Martin Walter - Acoustic & Electric Drums
Hosté:
Verena Buchholz - Flutes
Diskografie Divorced Land
Vyšlo 13/15. února 2001, Galileo Records, GR004, Switzerland

Seznam skladeb:
01. Outro - A Striving After Wind (3:26)25
02. Am I Really Here? (9:30)
03. Faded (1:51)
04. One Step Further (14:24)25
05. The Weight Of The Wind (9:16)
06. Access (1:26)
07. Discussed (8:06)05
08. Naivety (2:01)
09. Run (7:15)
10. Denied (16:41)
Total Time: (73:55)73:52

(větší cover není...)
Skupina:
Thomas Thielen - Guitar, Vocals
Martin Walter - Drums
Ingo Roden - Bass Guitar, Backing Vocals
Udo Gerhards - Piano, Organ, Synthesizer, Backing Vocals
Hosté:
Kathrin Widmann - Vocals (07)
Diskografie Official Bootleg - Live At The Progparade #1
Vyšlo 2000, Rabbit Records

Seznam skladeb:
01. Eruption: The Arrow's Point ()
02. Am I Really Here? ()
03. The Weight Of The Wind ()
04. What The Thunder Never Said ()
05. Discussed ()
06. Run ()
07. One Step Further ()
08. Outro: A Striving After Wind ()
Total Time: (73:00)

Music a texty napsali, zaranžovali a odehráli živě Scythe
Recorded live at the ProgParade #1, 12/4/1999, Klangstation, Bonn
Recording and Cover Art: Uwe Haas
Bootleg, který byl zaznamenán během vystoupení na The Progparade #1 v prosinci 1999 a vyšel v lednu 2000. The First Progparade v Bonnu byl prvním jejich velkým koncertem. Kolega progger Uwe Haas Zenobia zaznamenal jejich výkon na digitální video a toto deska je nahrávka vytažená právě z videa.

Skupina:
Ingo Roden - Bass Guitar, Backing Vocals
Martin Walter - Drums [Acoustic], Electronic Drums
Thomas Thielen - Guitar, Vocals
Udo Gerhards - Piano, Organ, Synthesizer, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Each Other
Vyšlo 1999,

Seznam skladeb:
01. Eruption: The Arrow's Point (2:52)55
02. Am I Really Here (9:32)35
03. Faded (1:54)
04. Discussed (8:14)20
05. Elegy (1:28)31
06. One Step Further (14:15)26
07. Episige: Where We Are (4:23)33
Total Time: (43:14)

Nahráno a mixováno 27. - 30. prosince 1998
Producer: Thomas Thielen, Udo Gerhards
Engeneered: Graf Salentin, Schule Jünkerath
Mastered: Wolfgang Schröder at Andy's Music Farm, Hillesheim
Cover: Kerstin Schäfer

Zpět
Zpět
Oficiální stránky:
http://www.t-homeland.de/


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  2.3.2017 
Menu Poslední aktualizace: 22.3.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©