Special Providence


   Zpět
Special Providence je unikátní a již velmi dobře známá moderní instrumentální kapela z regionu východní Evropy. Preferují hudbu samotnou před individuální virtuozitou a daří se jim tak kombinovat moderní jazz, progresivní rock a metal i elektronické styly v nečekaném světle. Vystoupili již s velkým ohlasem na mnoha prestižních festivalech a v klubech po celé Evropě a Jižní Americe. V lednu 2012 po vydání třetího alba, které získalo celosvětově pozitivní ohlasy, bylo výsledkem i pozvání na podzimní turné do Japonska.

Kapela Special Providence vznikla v lednu 2004 v Budapešti, Maďarsko, díky dlouholetému přátelství dvou absolventů Kobánya Music Studio a Hudební Akademie Ference Liszta (Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem) v Budapešti. U jejího zrodu stáli Zoltán Cséry (klávesy) a Adam Marko (bicí), kteří oba absolvovali Köbánya Music Studio (Kőbányai Zenei Stúdió). Attila Fehérvári (baskytara), který nahradil Istvan Bata, původního baskytaristu objevujícího se na prvních dvou nahrávkách, a Márton Kertész (kytara), absolvent Liszt Academy of Music v Budapešti, v roce 2006 dokončil zatím poslední změnu v sestavě.

Kromě Special Providence se členové kapely účastní jiných skupin a projektů v Maďarsku, jako skladatelé, studioví hudebníci nebo orchestrators. Lze je objevit pod takovými názvy jako David Kollar Band, Róbert Hrutka, Subscribe, Ganxta Zolee aj. nebo se také jako studioví hráči podíleli, a to i autorsky, na albech dalších interpretů. Special Providence je přesto jejich domovskou základnou, kterou všichni čtyři hudebníci preferují pro tvůrčí svobodu a názorovou blízkost.

Své debutové album vydali v roce 2007 s názvem "Space Café" a už po jeho vydání je na své turné v roce 2007 přizval jako hosty uznávaný Jeff Andrews, USA, vystupující pod názvem Jeff Andrews Trio, které tvořili Jeff Andrews, baskytarista Scott Henderson a Mike Stern.

V prosinci 2008 pak Special Providence vydávají druhé album s názvem "Labyrinth", které obdrželo na mezinárodní hudební scéně vynikající kritiky. O rok později koncertují na prestižním London Jazz Festival. Kapela vystupovala na nejznámějších festivalech hlavně na kontinentální Evropě, což vyústilo ve vydání jejich prvního live DVD s názvem "Something Special". Od roku 2010 začal francouzský label Muzea distribuovat jejich alba v 15 zemích. Special Providence se také s velkým ohlasem účastnili francouzského festivalu Crescendo, pokračují v koncertování po Evropě a přichází nabídka i na koncerty v Japonsku, které se na podzim tohoto roku uskutečnily.

V roce 2011 se kapela mihla několikazastávkovým turné i v České Republice v rámci Special Providence Spring Tour 2011 se zastávkami 25.4. Plzeň, Anděl Café, 26.4. Praha, A Studio Rubín (host kapela Akline), 27.4. Česká Třebová, Modrý Trpaslík, 28.4. Opava, Music Bar Jam (host kapela Pipi Dupu), 29.4. Ostrava, Klub Parník a 30.4. Brno, Stará Pekárna.

V lednu 2012 kapela vydala své třetí studiové album "Soul Alert", které zaznamenalo zatím jejich největší dosavadní úspěch, když získalo jednomyslnou chválu a obsadil pozici 1 na US Gagliarchives Progressive Chart po dobu 9 týdnů. Po fascinujícím turné před japonským publikem na konci roku 2012, se kapela vydala na turné po Evropě se švédským prog outfitem Beardfish na podzim roku 2013. Special Providence si české publikum velmi oblíbili a vrátili se po půlroční pauze opět představit na CZ/DE Spring Tour 2012 se zastávkami 11.4.2012 - Česká Třebová, Modrý Trpaslík, 12.4.2012 - Ostrava, Klub Parník, 13.4.2012 - Brno, Stará Pekárna, odskok do Německa 14.4.2012 - WURZBURG/DE, Kellerperle, a 15.4.2012 - PRAHA, Klub Vagon s hosty ClayFeeders, CZ. Na podzim se kapela do ČR vrátila ještě jednou, a to 23.11.2012 Brno, Stará Pekárna, 24.11.2012 Holešov, Wats Music Club a 25.11.2012 Praha, Vagon.

Rok 2014 přinesl novou kapitolu pro kapelu, když spojili své síly s dobře zavedeným progresivním rockovým labelem GEP. Jejich pozoruhodné nové album "Essence of Change" vyšlo pak pod hlavičkou GEP 30. března 2015 a představil se na něm nový klávesista Zsolt Kaltenecker, když kapelu opustil dlouholetý člen Zoltan Csery. Rok 2014 opět přinesl zastávky kapely v naší republice, 9.4.2013 - Ostrava, Studio 1 Českého Rozhlasu, 10.4.2013 - Trutnov, Festival JAZZINEC 2013, 11.4.2013 - Brno, Faval (spolu s Illegal Orchestra a UCAN2), 26.4.2013 - Praha, Exit-Us, (spolu s UCAN2) a na podzim znovu 18.10.2014 v Přerově v rámci jazzfestu.

Na své čtvrté nahrávce "Essence Of Change" maďaři znovu překonali očekávání a přišli s další vzrušující, výkonnou a nádhernou esencí hudby, plnou složitých vazeb, barevného zvuku a s ohromujícím skladatelským talentem. V návaznosti na úspěch jejich předchozí nahrávky Special Providence rozšířili své hudební obzory bez ohledu na změnu klávesisty. Album se jeví jako nejtěžší a nejvíce progresivní album v dosavadní kariéře.

Bubeník Adam Marko řekl: "Rok 2014 byl pravděpodobně jeden z nejvýznamnějších roků v životě kapely vůbec kvůli mnoha změnám a novému dobrodružství uvnitř i kolem Special Providence. Změna sestavy, práce na novém materiálu, nahrávání nového alba a podepsání smlouvy s novým vydavatelstvím, ze všech změn jsme se poučili a daly nám hodně. Poznali jsme se navzájem, poučili jsme se o vztazích, o životě samotném a především jsme se vypořádali s přílivem změny, která nám vždy umožňují sebereflexi čas od času, být neustále kreativní, abychom šli dále a bojovali o nové věci, aby se měnilo naše přesvědčení a pomáhalo nám to se vyvíjet. To je důvod, proč je nadcházející album nazváno "Essence Of Change".

Special Providence preferují hudbu samotnou před individuální virtuozitou a daří se jim tak kombinovat moderní jazz, progresivní rock a metal i elektronické styly v nečekaném světle. S důrazem spíše na dobré melodie než na nekonečná honosná sóla kapela vytvořila jedinečný zvuk kapely, který je založena na vysoce virtuózní směsi jazz-rock/fusion a tradičního progresivního metalu a určitě zaujme fanoušky obou žánrů. Jejich dynamické podiové účinkování z nich dělá si žádaný koncertní počin, a tak už vystupovali na London Jazz Festival, Crescendo Festival, ProgSud, Prog-Résiste a bezpočtě dalších koncertů po celém světě včetně zemí jako Japonsko, Anglie, Francie, Německo, Dánsko, Nizozemsko, Švýcarsko, Belgie, domácí Maďarsko, Rakousko, Slovensko, Rumunsko, Česká republika, Srbsko nebo v Jižní Americe. Dne 19. července 2015 se objevili i mezi vystupujícími na prestižním německém festivalu Night of the Prog Festival v Loreley Amphitheater v Německu. Samotná kapela svůj styl nazývá "Jazzrockmetalturbochill"!!!

Dne 23. října vyšlo u GEP Records nové album maďarské kapely Special Providence. Album s názvem "Will" obsahuje deset kompozic pocházejících hlavně od dvou hlavních autorů skupiny klavíristy Kalteneckera Zsolta a kytaristy Mártona Kertésze. Připravili písně, které jsou většinou připraveny na zkoušky, a pak každý připojí své vlastní nápady. Je to pro kapelu osvědčená metoda. Na novou desku přispěl i basista Fehérvár Atti skvělou píseň.

V březnu 2018 kapela poprvé hrála v Izraeli. Dne 27. června 2018 si kapela odbyla svůj debut na ameriském prestižním festivalu Rosfest v Gettysburgu, Pennsylvanie. Pro kapelu byla obrovská čest a potěšení spolupracovat s jedinečným Jordanem Rudessem z Dream Theater (konkrétně bubeník Adam Narkó) v srpnu 2018 v Karlových Varech v České Republice, kde předvedl své úžasné dílo "Explorations" spolu s Karlovarským symfonickým orchestrem, který řídil Eren Basbug. Kapela tam vystoupila na Festivalu hudebních gurmánů - hudebníků 2018 spolu s takovými skvělými jmény jako Jordan Rudess, Simon Phillips, Plini, David Maxim Micic a mnoha dalšími.

V říjnu 2018 kapela oznámila, že se rozdělily cesty dlouholetého člena, kytaristy Mártona Kertésze a kapely. Bylo to vzájemné rozhodnutí, které bylo učiněno v přátelském duchu. Kapela mu popřála hodně úspěchů při dosahování nových cílů a při realizaci jeho dalších hudebních projektů. Kapela však nelenila a brzy našli nového kytaristu, kterým se stal Alek Darson. "Alek má jedinečný přístup a zvuk. Jeho hudba a hraní na kytaru jsou neuvěřitelné." řekl o něm Jordan Rudess (Dream Theater). Počátkem listopadu 2018 byl Adam Marko nominován na BEST PROG DRUMMER v anketě čtenářů MusicRadar vedle největších jmen z prog scény! V listopadu 2018 pak kapela oznámila další etapu své histori. Special Providence vyrazí v roce 2019 na evropscké turné, na kterém představí svého nového kytaristu Alexe Darsona.

V roce 2019 kapela vydala své první živé album nazvané "EU Live Cut 2018", které bylo zaznamenáno na evropském turné v zimě 2018, kde jsme měli výbuch. Není to jednoduché živé album, ale ukazuje novou atmosféru kapely a sílu nové sestavy. Je to také první nezávislá nahrávka kapely.

   Zpět
Členové:
Adam Markó - Drums
Attila Fehervári - Bass
Zsolt Kaltenecker - Keyboards
Alex Darson - Guitars

Bývalí členové:
Márton Kertész - Guitars
Zoltan Cséry - Piano, Keyboards (2004-2014)
István Bata - Bass

Členové

Adam Marko
(narozen 26. ledns 1982, Budapešť, Maďarsko)
Drums


Adam Markó je mezinárodní endorser bicích značky NATAL a činelů MEINL, neortodoxní bubeník, lektor, hudební producent.

Je také jedním z nejobsazovanějších maďarských bubeníků, leaderem kapely Special Providence, která je v současnosti jednou z nejznámějších progresivních kvartetů na evropské progrockové scéně.

Poprvé usedl za bicí ve věku 4. Jako šestiletý začal študovat na Aelia Sabina Music School v Budapešti. Po celé dětství vyrůstal v rodině hudebníka. Byl studentem u Tibora Kovácsa a Oszkára Balázsa až do roku 1996. Hned nato začal studovat u profesora Ivána Nesztora bicí nástroje a improvizaci. Tam poznal sílu jazzu. V roce 2001 byl přijat na studia na Kőbánya Music Studio, které je jednou z největších univerzit jazz/rockové hudby v Maďarsku, kde vznikla i jeho kapela Special Providence. Jeho cílem bylo vždy stát se profesionálním a úspěšným bubeníkem.

Spolupracoval talé se slovenským Davidem Kollárem a jeho Projektem 3.
Vlastní stránky: www.adammarko.com
Členové
Attila Fehervári
(Narozen ***, Budapešť, Maďarsko)
Bass


Pochází z Budapešti, žije v Pomáz
Pracuje ve společnosti Zenél
Předchozí: Zenész a Musician
Studoval obor basszusgitár - jazz na škole LFZE
Předchozí: Móricz Zsigmond Gimnázium
Je ženatý od 21. října 2006, manželkou je Fehérvári Nóra Inez

Svoji hudební kariéru začínal hlavně v rockové hudbě, později se rozšířil i do acid jazzu a populární hudby. V průběhu let se zdokonaloval pod učiteli Szappanos György nebo Lattmann Béla. V roce 2004 absolvoval Hudební akademii Ference Liszta (Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem) na jazzové fakultě, obor jazzová basskytara. Kromě svých studií hudby získal i kvalifikaci zvukaře.

Během své kariéry spolupracoval na mnoha dalších nahrávkách jako Black-Out, Váczi Eszter és a Szörp, Collective Quartett, Groovehouse, Kozma Orsi nebo kapela Gáspár Laci.
Členové
Zsolt Kaltenecker
(Narozen ***, Budapešť, Maďarsko)
Keyboards


Chodil do školy Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium
Pochází a žije v Budapešti
Je ženatý
Členové
Alek Darson
(Narozen ***, Bělehrad, Srbsko)
Guitars


Alek Darson je skladatel, zvukař, producent a kytarový virtuos. Nyní žije v Torontu, Kanada.

Alek, který vyrůstal v Bělehradě, Srbsko, začal hrát v jeho 10 letech na staré kytaře s nylonovými strunami svoji mámy. To, že vyrůstal v Srbsku mělo na něj určitý vliv. "Bělehrad má velmi zajímavou geo-politickou pozici, která sloužila jako určitý most mezi Východem a Západem, jak logisticky tak i kulturně. Můj osobní vkus byl vždy upřen směrem k západní kultuře, ale srbské hudební tendence jsou mírně odlišné, více na východ orientované, a pokud jste profesionální hudebník - není jiné vyhnutí. Také jsem si užil spoustu různých žánrů od obou proudů, od klasiky až po undergroundový metal. To mělo za následek ojedinělé napětí v mém tvůrčím procesu, který cítím a pokouším se zkrotit denně. Často to přináší zajímavé výsledky, takže považuji za štěstí, že jsem se tam narodil."

Během střední školy hrával se staršími studenty v různých pop/rock/metalových kapelách. Když se rozhodl pro celoživotní závazek k hudbě, začal navštěvovat a poté i absolvoval College Viser, Bělehrad, jako inženýr audio a videotechniky v roce 2009, se zaměřením na hudební produkci. Byl vždycky nějak zaměřen na agresivní, melodickou a emocionální hudbu. I když se věnoval producentské kariéře, nikdy nepřestal pěstovat své hudební schopnosti prostřednictvím soukromých lekcí jazzové kytary, klavíru, instrumentace, tonální harmonie a kontrapunktu.

Vyrůstal jako fanoušek hudebníků jako Dream Theater, Steve Vai a Pat Metheny, což jej ispirovalo k navštěvování Berklee College Of Music. "Absolvování Berklee College of Music byl můj sen, protože od doby, kdy jsem byl malý kluk, tam chodilo velké množství mých hudebních hrdinů, aby si upevnili svůj hudební základ. Na jednom místě se tento sen stal skutečností díky mým rodičům, kteří byli opravdu štědří, že mě podporovali v mé vizi jít do USA a začít si budovat mezinárodní kariéru. Žil jsem tímto snem od té doby." Jako student Beklee se Alek zůčastnil koncertu na společném pódiu s Dream Theater v Boston Opera House, kde byl součásti sboru a orchestru z Berklee.

Alek se stal součástí progresivního metalového projektu Organized Chaos v roce 2005, kde se uplatnil výrazně jako kytarista, aranžér a producent. Jeden čas byl také součástí kapely FRIGHT PIG. Sólové EP album "Panoptikum" z roku 204, které natočil a vydal, zahrnuje všechny jeho vlivy a hudebníky ze Srbska a Berklee. "Všechno to přišlo od nápadu, který jsem měl již v roce 2010 já a dva další srbští kytaristé Branimir Stojiljkovic a David Maxim Micić. Trojice začala pracovat na albu, ale tyto počáteční studiové nahrávky zapadly. Pár písní bylo přepracováno vedle několika nových skladeb, kteří doplnili další hudebníci, až se z toho nakonec zrodilo EP. Dne 18. listopadu 2013 pak vyšlo EP nazvané "Panopticon", které sám složil, nahrál, ozvučil a produkoval. Podílela se na něm i řada hostů jako bubeníci Milan Jejina Yeqy, Hadrien Pierson a Mića Kovačević, flétnistka Milena Jančurić, zpěvák Vladimir Lalić, známý dirigent a skladatel Eren Başbug, tentokrát na klávesy. Od října 2018 je novým kytaristou kapely Special Providence.
Členové
Márton Kertész
(Narozen ***, Budapešť, Maďarsko)

Guitars


Studoval na škole Kőbányai Zenei Stúdió. Předchozí absolvované školy byly Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola a Károlyi Mihály Magyar-Spanyol Tannyelvű Gimnázium.

Už ve 12 letech začal hrát na kytaru a jeho učitelem byl Nyeső Mari. O šest let později absolvoval i své první jazzové lekce nejdříve pod učiteli Eichinger Tibortól a Tóth Gyulától, později Juhász Gábortól.

V roce 2003 byl přijat na Kőbánya Music Studio, kde byl dva roky jeho učitelem Tornóczky Ferenc. V poslední době studoval na Liszt Ferenc Music Academy (Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola) a učiteli mimo jiné byli Babos Gyula a Horányi Sándor.
Členové
Zoltán Cséry
(Narozen 18. března 1983, Budapešť, Maďarsko)
Piano, Keyboards


Na klavír začal hrát, kdyř mu byly 4 roky. Svoji hudební vúuku začal již v 6 letech. Na škole v Balaton byl 4 roky, z toho dva roky jej vyučoval Lovas Józsefhez. Dalším učitelem byl Richter János, když byl přijat do Győr Music High School Solfeggio, obor hudební teorie a kompozice. Zde se jeho zaměření upřelo ke skládání hudby. Svému tehdejšímu učiteli Reményi Attilovi je stále vděčen.

Pak byl přijat na Kőbányai Music Studio (Kőbányai Zenei Stúdió), kde studoval opět hru na piano. Tam prošel vzděláním od klasické hudby až ke zkoumání "lehčích" žánrů, a to se ukázalo jako cesta pro něj.

Spolu s Adamem Marko založili kapelu Special Providence. Během dalších let spolupracoval s Kimnowak, s Ganxta Zolee nebo Kartel.

Mnoho vděčí svým učitelům: Fogarasi Jánosnak, Esze Jenőnek, Babos Gyulának, Tóth János Rudolfnak, György Ákosnak, Póka Egonnak.
Členové
István Bata
(Narozen 1979, 1979, Novi Kneževac, Vojvodina, Srbsko)
Bass


Hudbu se začal učit jako samouk. Do 20 let byl studentem hudební školy Hammido v Szegedu, Maďarsko, a od roku 2000 jej vyučoval jeden rok Egon Poka v Kőbánya Music Studio na baskytaru. Jeho profesory byli Otto Ullmann, Bela Lattmann nebo Gyula Babos. V roce 2004 byl přijat na Liszt Ferenc Music Academy Jazz, kde byl studentem u Bela Lattmanna. Je členom kapel Barabás Lirinc Elektric, Kata Soul, Arasinda, Special Providence a dalších.

V oblibě má basisty Jaco Pastorius, Richard Bona, Gary Willis, Victor Bailey, Nathan East, Anthony Jackson.

S kapelou Arasinda nahrál dvě alba "Askin Sarabi" (2002) a "Ne Olursan Ol" (2003). S kapelou Barabás Lőrinc Eklektric, založenou v November 2005, nahrál alba "Ladal" (2007), "Trick" (2009), EP "Famous" (2007).

   Zpět
Studiové desky:
2017 Will
2015 Essence of Change
2012 Soul Alert
2008 Labyrinth
2007 Space Café
Ostatní nahrávky:
2019 EU Live Cut 2018 (live)
2017 Adam Markó - Drum Play - Along Experience
2010 Something Special DVD


Skupina:
Adam Markó - Drums
Attila Fehervári - Bass
Márton Kertész - Guitar
Zsolt Kaltenecker - Keyboards
Hosté:
David Maxim Micic - Guest solo (08)
Zoltán Cséry - Keyboards (09)
Diskografie Will
Vyšlo 23. října 2017, Giant Electric Pea, GEPCD1056

Seznam skladeb:
01. Akshaya Tritiya (5:28)
02. Irrelevant Connotations (4:27)
03. A Magnetic Moment (5:15)
04. Will (3:32)
05. Neptunian Pyramid Chill (4:40)
06. Slow Spin (4:31)
07. The Rainmaker (6:44)
08. Mos Eisley (4:16)
09. The Ancient Cosmic Bubble (7:25)
10. Distant Knowledge (5:30)
Total Time: (51:48)

Artwork: Jeli András


Skupina:
Adam Markó - Drums
Attila Fehervári - Bass
Márton Kertész - Guitar
Zsolt Kaltenecker - Keyboards
Hosté:
David Maxim Micic - Guest solo (08)
Zoltán Cséry - Keyboards (09)
Diskografie Essence of Change
Vyšlo 30. března 2015, Giant Electric Pea, GEPCD1047

Seznam skladeb:
01. Awaiting The Semicentennial Tidal Wave (4:18)
02. Surprise Me (5:36)
03. Kiss From A Glacier (4:39)
04. Northern Lights (3:56)
05. Atlas Of You (4:21)
06. I.R.P. (Interstellar Robotic Pilgrim) (4:22)
07. Darkness (3:43)
08. Gas Giants (7:03)
Bonus track:
Bonus track (single from 2013)
09. Testing The Empathy (6:06)
Total Time: (44:09)

Recorded At SuperSize Recording between July and October 2014
Engineer, Producer: Zoltán Varga
Engineer [Assistant]: Attila Horváth (03), Gábor Nóniusz
Artwork [Cover]: László "Kraker" Szabo


Skupina:
Cséry Zoltán - Keyboards
Kertész Márton - Guitars
Fehérvári Attila - Bass
Markó Ádám - Drums
Hosté:
Balázs Tanka - Vocal (10)
Diskografie Soul Alert
Vyšlo 12. ledna 2012, Hunnia Records Ltd., HRCD1111

Seznam skladeb:
01. Babel Confusion (7:21)
02. Lazy Boy (5:55)
03. Asparagus (8:16)
04. K2 (6:10)
05. The Untold Chapter (5:11)
06. The Incredible Flower (8:05)
07. Standing Still (3:49)
08. Soul Alert (7:36)
09. Return To Childhood (3:42)
10. Fences Of Reality (3:51)
Total Time: (60:11)
Recenze alba je k dispozici na: http://www.echoes-zine.cz/recenze/special-providence-soul-alert

Skupina:
Adam Marko - Drums
Márton Kertész - Guitars
Zoltan Csery - Piano, Keyboards
István Bata - Bass
Hosté:
Bálint Csongor - Vocals
Máté Tilk - Vocals
Diskografie Labyrinth
Vyšlo 11. December 2008, Hunnia Records Ltd., HRCD 802

Seznam skladeb:
01. Labyrinth (6:09)
02. Deep Smile (5:00)
03. Nitro-gain (5:12)
04. Green Sun (7:18)
05. Dog Power (5:51)
06. Sajkod (7:44)
07. Reptile (5:45)
08. Free Entry Into Your Heart (5:20)
Bonus Track:
09. Nitro-hi-gain (4:53) (Feat. Subscribe)
Total Time: (53:24)


Skupina:
Adam Marko - Drums
Márton Kertész - Guitars
Zoltan Csery - Piano, Keyboards
István Bata - Bass
Hosté:
Ildi Faith - Vocals (10)
Vera Vincze-Fekete - Vocals (10)
Diskografie Space Café
Vyšlo 19. dubna 2007, Hunnia Records Ltd., HRCD701

Seznam skladeb:
01. Space Café (7:48)
02. After The Rain (7:42)
03. Mosquito (5:06)
04. Momsterdam Airplane (6:41)
05. Childhood (7:28)
06. End Of Childhood (8:17)
07. BBB (7:32)
08. Lava (6:15)
09. Little Mouse (5:11)
10. Falling Angels (10:20)
Total Time: (72:22)

Engineer: Ottó TivadarSkupina:
Adam Markó - Drums
Attila Fehervári - Bass
Márton Kertész - Guitar
Zsolt Kaltenecker - Keyboards
Hosté:
Diskografie EU Live Cut 2018
Live, vyšlo 6. května 2019,

Seznam skladeb:
01. Babel Confusion (LIVE) (7:47)
02. Irrelevant Connotations (LIVE) (4:42)
03. K2 (LIVE) (8:12)
04. Surprise Me + Bass solo (LIVE) (7:46)
05. Mos Eisley (LIVE) (5:08)
06. Will (LIVE) (3:42)
07. Akshaya Tritiya (LIVE) (5:31)
08. Northern Lights (LIVE) (3:58)
09. Neptunian Pyramid Chill (LIVE) (6:09)
10. Distant Knowledge (LIVE) (5:47)
11. Lazy Boy (LIVE) (7:18)
Total Time: (66:00)

Produced: Special Providence
Recording Engineer: Peter Kiss
Audio Post, Mixing, and Mastering: Alek Darson
Cover Artwork: Andras Jeli
První živé album kapely obsahuje nejdůležitější skladby z jejich historie. Material byl nahráván během evropského turné v zimě 2018.

Skupina:
Adam Markó - Drums
Attila Fehervári - Bass
Márton Kertész - Guitar
Zsolt Kaltenecker - Keyboards
Hosté:
Diskografie Drum Play - Along Experience
Vyšlo 13. ledna 2017,

Seznam skladeb:
01. Awaiting The Semicentennial Tidal Wave (minusone) (4:17)
02. Awaiting The Semicentennial Tidal Wave (original) (4:18)
03. Awaiting The Semicentennial Tidal Wave (click track) (4:17)
04. Northern Lights (minusone) (4:06)
05. Northern Lights (original) (3:56)
06. Northern Lights (click track) (4:06)
07. Surprise Me (minusone) (5:37)
08. Surprise Me (original) (5:36)
09. Surpise Me (click track) (5:37)
Total Time: (41:50)


Kolekce 3 skladeb z posledního alba Special Providence v originálu pouze sbicími. Partitury jsou také k dispozici pro písně.

Skupina:
Adam Markó - Drums and Percussion
István Bata - Bass
Márton Kertész - Guitars
Zoltan Csery - Keyboards
Hosté:
Diskografie Something Special
DVD, vyšlo 2010, Hunnia Records Ltd., HRDVD 1000

Seznam skladeb:
01. Labyrinth
02. Mosquito
03. Deep Smile
04. Nitro-Gain
05. Dog Power
06. End Of Childhood
07. Sajkod
08. Lava
09. Reptile
10. Free Entry Into Your Heart
11. Space Cafe
Total Time: (72:22)

DVD Extras include:
* About the band
* Behind the Scenes
* SP in the studio
* Interviews


   Zpět
Kertész Márton, Zoltan Csery Jr., Adam Markó a Attila Fehervari


Attila Fehervari, Adam Markó, Kertész Márton, Zsolt Kaltenecker


   Zpět
Oficiální stránky:
http://www.specialprovidence.eu/

https://www.facebook.com/SpecialProvidence
Další zdroje:
www.adammarko.com

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  8.7.2015 
Menu Poslední aktualizace: 29.9.2017
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!