SOUND OF CONTACT
                   

Nahoru
Simon Collins "Sound of Contact" je nově založená britská progresivní rocková kapela v roce 2009, v níž se sešli: Simon Collins (zpěv, bicí), Dave Kerzner (klávesy) a Matt Dorsey (kytara, basa).

Po svých vlastních třech sólových albech se Simon Collins, syn legendárního hudebníka Phila Collinse, rozhodl zkusit něco, co vždycky chtěl dělat. Při jeho dospívání po turné s Genesis, měl Simon vzácnou a jedinečnou perspektivu, která jej inspirovala k tomu, aby si nakonec začal budovat svou vlastní hudební kariéru. Během deseti let psaní, nahrávání a podporování svého sólového materiál, Simon byl stále v kontaktu s několika hudebníky, se kterými měl silné souznění a vzácnou chemii. Díky sdílené vize a silné hudební pouto se objali, co bylo jasně organické evoluce a rozhodla se podat své tvůrčí síly dohromady. Hudební vlivy Simona jsou široké od The Beatles až po Pink Floyd, Genesis, Yes, Tears for Fears, The Police, Coldplay, Radiohead a mnoho jiných.

Simon poprvé vstoupil na hudební scénu v roce 2000 svým debutovým albem "All Who You Are" s písněmi jako "Pride" ovládl žebříčky celé východní a západní Evropy. Album také představilo píseň "Shine Through", kterou napsal společně s Howardem Jonesem. V roce 2005 Simon přidal další album "Time For Truth", na kterém představil více svého organické přístrojového vybavení a moderní rockové vlivy. Album přineslo také setkání Simona s kytaristou Kelly Nordstromem, s nimiž Simon bude spolupracovat i nadále.

V roce 2006 se Simon Collins seznámil s Dave Kerznerem, majitelem firmy na hudební software Sonic Reality a bývalým členem Dave Squids Kerzner kapely Kevina Gilberta "Thud and Giraffe". Oba dva byli v New Yorku na zkouškách Genesis v New Yorku pro jejich závěrečné turné "Turn It On Again Tour". Zjistili, že oba mají podobný hudební vkus a společný zájem o sci-fi, a tak zatímco Genesis vyrazili na turné v roce 2007, Collins a Kerzner, spolu s Kelly Nordstrom nahráli coververzi písně Genesis z roku 1981 "Keep It Dark" z alba Genesis "Abacab" jako poctu otci Simona Collinse, kterým není nikdo jiný než zpěvák a bubeník Phil Collins. Píseň byla předvedena před jedním z posledních koncertů turné Genesis turné v Hollywood Bowl v Los Angeles.

Simon, Dave a Kelly Nordstrom pak společně pracovali na třetím Simonově sólovém albu "U-Catastrophe" v roce 2008. V tu dobu pracoval s vítězem Grammy, producentem Kevinem Churko, který získal ocenění Juno za album. Představil se také jako hostující hudebník ex-kytaristy Genesis Steve Hacketta v písni "Fast Forward The Future", stejně jako při vzrušujícím "bubenickém duetu" mezi Simonem a svým otcem Philem Collinsem v písni "The Big Bang".

Když Simon vyrazil předvést "U-Catastrophe" naživo, setkal se s baskytaristou a multi-instrumentalistou Mattem Dorsey. Po vydání alba se v roce 2009 Collins a Kerzner sblížili natolik, že začali uvažovat v roce 2009 o vytvoření kapely. Takže Simon v roce 2010 s pomoci kolegů Dave Kerznera, Matta Dorseye a Kelly Nordstroma zahájili práce na jejich prvním společném projektu v Miami na Floridě. V letech 2010 až 2012 pak zatím nepojmenovaná skupina tvořila a posléze i nahrávalala své první studiové album.

Zvuk hudebních kořenů skupiny "Sound of Contact" odráží různé pozadí členů kapely. Kerzner v předchozích projektech pracoval se Steve Hackettem a se svoji vlastní hudební softwarovou firmou Sonic Reality, kde spolupracoval s Alanem Parsonsem, Keith Emersonem, Nick Masonem kromě jiných. Prvotní hudební vlivy Simona Collinse pocházejí od jeho otce a kapely Genesis. Podobně jako Kerzner, Collins také pracoval se Steve Hackettem. Kelly Nordstrom byl zapojen do živoucí scény electronické hudby koncem 90 let, ale pozdějí byl ovlivněn i styly pop, rock a akustickými žánry, když hrával se Sass Jordanem a Toni Childs. Od roku 2007 do roku 2010 Dorsey byl členem punkové kapely Dead Mechanical, stejně jako členem doprovodné kapely Simona Collinse.

V roce 2012 Simon Collins a Dave Kerzner opět pracovali na písni Genesis, ale tentokrát to bylo na pozvání Steve Hacketta, který se dával dohromady své album "Genesis Revisited 2". Na albu se představili i Simon a Dave se s vokály a klávesami při eposu Genesis "Supper’s Ready".

Poté, co skupina veřejně oznámila název společného projektu jako kapelu s názvem "Sound of Contact" v prosinci 2012, bylo zároveň vydán i online video teaser alba. Kapela podepsala svoji první nahrávací smlouvu s Inside Out Music v březnu 2013. Album "Dimensionaut" vyšlo celosvětově na konci května 2013 a skladba "Not Coming Down" byla vydána zároveň jako první singl kapely. Nahrávalo se natřikrát ve Vancouveru v British Columbia's Greenhouse Studios, pak se přemístili k práci na albu do Anglie, stejně jako Kerznerova Sonic Reality Studios v Miami. Do mixu alba se zapojil i zvukový veterán Nick Davis (Genesis, XTC, It Bites), který přiletěl z Anglie do Kanady mixovat do The Warehouse ve Vancouveru a Chris Holmes. Se zpěvem vypomohl v doprovodných vokálech jako host i Hannah Stobart (Rocket Moth, Wishing Tree). Album masterovali Gavin Lurssen a Rueben Cohen z Lurssen Mastering. Jedná se o 73 minutové koncepční album, na kterém se textově i hudbou podíleli Simon, Dave, Matt a Kelly. Album získalo prestižní "Limelight Award" na Progressive Music Awards 2013, které se konalo ve Velké Británii za "Nejlepší novou kapelu".

Po podpisu nahrávací smlouvy s Inside Out Music bylo rozhodnuto i o turné a byly naplánovány koncerty s Marillion a Spock Beard, což jsou také skupiny ze stáje Inside Out. Koncertní debut "Sound of Contact" se odehrál 24. března 2013 v Montrealu, Quebek jako předkapela skupiny Marillion při jejich Marillion Weekend Event. Setlist obsahoval následující skladby - Cosmic Distance Ladder, Pale Blue Dot, Remote View, Not Coming Down, Closer To You, Omega Point a Möbius Slip Part 1: In The Difference Engine. Po Montrealu se skupina se vydala i na krátké evropské turné společně se skupinami Spock Beard a Beardfish v rámci Inside Out 20th Anniversary tour, které začalo v květnu 2013 v Sheffieldu, Anglie a končilo v německém Hamburku. 13. července 2013 se "Sound of Contact" objevili mezi vystupujícími na festivalu "The Night of the Prog" v Loreley, Německo ve stejný den jako Steven Wilson, Opeth a další umělci. Dne 1. září 2013 byli hlavními vystupujícími na ProgDay festival v Chapel Hill, NC.

Severoamerické turné "Sound of Contact" pod názvem "Bring The Prog Back" bylo ohlášeno s začátkem v létě 2013. Skupina je ale později odložila až na jaro 2014, když uváděla problémy související s nízkým prodejem vstupenek a povolováním pracovních víz. "Sound of Contact" naplánovali také vystoupení na výletních akcích "Cruise to the Edge" a "Moody Blues Cruise" v dubnu 2014.

Koncertní sestava "Sound of Contact" na turné Dimensionaut Tour byla následující:
Simon Collins - Vocals, Drums
Matt Dorsey - Bass, Vocals
John Wesley - Guitar, Vocals
Dave Kerzner - Keyboards, Vocals
Jonathan Schang - Additional Drums & Keys

Pro rok 2014 Sound of Contact angažovali klávesistu Billa Jenkinse pro jejich nadcházející festivalové vystoupení po odchodu zakládajícího Dave Kerzera v lednu 2014. Zúčastní se mimo jiné Moody Blues Cruise (2.-7. dubna 2014), Cruise To The Edge (7.-12. dubna 2014) a ROSfest (3. května 2014). Sestavu doplní Matt Dorsey, Randy McStine a Ronen Gordon.

Dne 28. dubna 2015 bylo potvrzeno, že DAVE KERZNER a KELLY NORDSTROM, se opět sešli s kapelou a začnou pracovat na novém albu, které vyjde někdy v roce 2016. Čtyřčlenná sestava, v níž jsou Simon Collins, Dave Kerzner, Kelly Nordstrom a Matt Dorsey, začala skládat a nahrávat zbrusu nový materiál ve studiu v Oxfordshire na venkově. "Stýskalo se mi po všech, takže je dobré být zpátky podobně jako nejlepší přátelé," prohlásil zpěvák a bubeník Collins. Nordstrom odstoupil z projektu dříve kvůli rodinným závazkům, následně Kerzner také opustil kapelu v lednu 2014, aby se pokusil o další hudební projekty, včetně sólové kariéry. Nyní oba dva po telefonátu od Simona Collinse opět souhlasili s další spolupráci. Ale 20. ledna 2018 oznámili Collins a Nordstrom svůj odchod ze skupiny. V současné době není známo, zda skupina bude pokračovat, protože Dorsey a Kerzner vytvořili novou skupinu In Continuum, s níž nahrávají materiál původně určený pro druhé album Sound of Contact.

V lednu 2018 Simon Collins a Kelly Nordstrom oznámili, že opouštějí kapelu Sound Of Contact. Ve svém prohlášení na stránce kapely na Facebooku zpěvák a bubeník Collins a kytarista Nordstrom uvedli: "Ahoj všem, tady Simon. Je nám líto, že jsme tuto zprávu doručili, ale Kelly Avril Nordstrom a já jsme se rozhodli opustit Sound Of Contact z důvodů, které nemůžeme sdílet z úcty ke zbytku kapely. Brzy vydáme řádné prohlášení od celé kapely. Nemáme slova, která by popisovala, jak je nám všem našich fanoušků líto. Brzy od nás uslyšíte".

Kapela má za sebou pohnutou historii od vydání debutového alba "Dimensionaut" v roce 2013. První oznámil Nordstrom, že po vydání alba odchází, aby se soustředil na rodinný život, zatímco Kerzner se hlavně soustředil na své vlastní projekty. Oba se ke skupině připojili v roce 2015. Collins byl poté zatčen pro obvinění související s drogami v roce 2014, ale tato obvinění byla později zrušena. Kapela pracovala na navazujícím albu, ale na začátku ledna 2018 oznámila, že se na výletu Cruise To The Edge neobjeví s odvoláním na "nezvladatelné logistické potíže".

V živém příspěvku na Facebooku, který se konal 18. ledna 2018, hráč na klávesové nástroje Dave Kerzner uvedl: "Myslím, že jsme se od začátku rozdělili všemi možnými způsoby. Abych k vám byl upřímný, jsem překvapen, ale nepřekvapuje mě to, protože je zřejmé, že jsme měli potíže".

Nahoru
Členové kapely
Dave Kerzner - Keyboards, Acoustic Guitar, Backing Vocals
Matt Dorsey - Guitars, Bass, Backing Vocals

Bývalí členové:
Simon Collins - Lead Vocals, Drums
Kelly Nordstrom - Guitars, Bass
Hannah Stobart - Guest vocals v "Beyond Illumination"
Koncertně spolupracující hudebníci
John Wesley - Guitars, Vocals (First Contact: Montreal, May 2013 European Tour)
Randy McStine - Guitar (current)
Ronen Gordon - Drums (May 2013 European Tour and current)
Jonathan Schang - Additional Drums & Keys (First Contact: Montreal)

Členové
(celým jménem David Nathaniel Kerzner)
(také Dave "Squids" Kerzner)
(Narozen 10. července 1968, Miami, Florida , USA)
Lead Vocals, Keyboards, Acoustic Guitar


David Nathaniel Kerzner je americký hudebník, skladatel, producent a zvukový designer. Nyní je členem kapely Sound of Contact jako autor, klávesista a co-producnt se Simonem Collinsem. Je také spoluzakladatelem kapely Mantra Vega.

Kerzner spolupracoval s umělci a skupinami jako Alan Parsons, Genesis, Francis Dunnery, Neil Peart, Keith Emerson, Tom Waits a Smashing Pumpkins.

Poprvé začal hrát na syntezátory, když mu bylo 14, a než se dostal k britským kapelám jako je YES, Led Zeppelin, Pink Floyd a Genesis, poslouchal severoamerické kapely jako Boston, Journey, Triumph, Rush...

Již v raném mládí v roce 1990 Kerzner začal sbírat vzácné hudební nástroje. Když se stala 16-bitová stereo digitální samplovací technologie dostupná, Kerzner samploval vzorky těchto nástrojů na licenci od těch nejhlavnějších digitálních výrobců hudebních nástrojů jako Alesis, Roland a Yamaha. Pak přesunul své úsilí do průmyslu hudebního softwaru, kde Kerzner pracoval s takovými interprety, jako je Madonna, Ringo Starr a Moog Cookbook v roli hudebníka i zvukaře.

V roce 1994 spolupracoval s Kevinem Gilbertem na jeho sólovém albu "Thud", objevil se rovněž na CD "Kevin Gilbert Live at the Troubadour". Kerzner se připojil k souboru Giraffe jako klávesista pro jednorázové představení vzdávající hold kapele Genesis a jejich albu "The Lamb Lies Down On Broadway" na Progfest '94 v Los Angeles.

V roce 1996 Kerzner založil hudební společnost Sonic Reality Inc, která po dekádu dodávala samplované zvuky pro hlavní klávesové výrobce a softwarové společnosti, které obohacují zvuky hitů v každém žánru hudby. V roce 2001 se Kerzner spojil s IK Multimedia, když jim nabídl zvuky, které vytvořil pro klávesové nástroje prostřednictvím počítačového softwaru. Produkuje většinu zvukového rozsahu pro první komplexní softwarový virtuální nástroj nazvaný "SampleTank". Zatímco stále působil jako generální ředitel Sonic Reality Inc, Kerzner zůstal aktivní i jako hudebník, stejně jako poskytoval vlastní zvukové programování pro turné a nahrávací s umělci jako jsou Rolling Stones nebo Beyoncé.

V roce 2005 vystupoval Kerzner s Jonem Andersonem z Yes společně s Nickem D'Virgilio, Stanem Cotey, a Markem Hornsby pod jménem kapely "Sonik Elementz" pro jednorázové představení "Long Distance Runaround" během zimní NAMM konference v kalifornském Anaheimu. V letech 2007 až 2010 Kerzner hudebně spolupracoval s Simonem Collinsem. Po prvním setkání v roce 2006 Kerznera se Simonem Collinsem v New Yorku, oba dva hudebníci spoluprodukovali remake písně Genesis "Keep It Dark". Kerzner s Collinsem hrál na klávesy i na jeho albu "U-Catastrophe", objevil se ve skladbě "The Big Bang".

V roce 2010 přispěl Kerzner zvukovým designem a pomocí s hudebním softwarem pro album Steve Wilsona "Grace For Drowning". V roce 2011 založil společnost Kerzner Sonic Elements, progresivní rockový projekt a elektronickou tribut kapelu. Sonic Elements používají samply Sonic Reality k vytvoření jedinečných virtuálních supergroup kombinací různých hudebníků se samplovanými bicími Sonic Reality a dalšími nástroji.


V roce 2010 se Kerzner a Collins rozhodli založit kapelu. V roce 2012 oznámili skupinu jako "Sound of Contact" s Collinsem (zpěv a bicí), Kerzner (klávesy), Matt Dorsey a Kelly Nordstrom na basu a kytaru. Debutová deska kapely "Dimensionaut" vyšla 20. května 2013. Ale 6. ledna 2014 Kerzner opustil skupinu. Oficiální tisková zpráva kapely Sound of Contact ohlásila odchod Kerznera jako "přátelské rozdělení". Kerzner uvedl, že plánuje pokračovat ve svých vlastních sólových projektech a pokračuje v práci se svou společností Sonic Reality.

V listopadu 2014 Sonic Elements oznámili zahájení prací na tributním remake alba Genesis z roku 1974 "The Lamb Lies Down On Broadway", aby připoměli 40. výročí vydání alba. Album bylo nazváno IT a je plánováno k vydání na začátek roku 2015. Album je navrženo tak, aby uvedlo i několik Kerznerových spolupracovníků jako jsou Francis Dunnery (ex ItBites), Nick D'Virgilio, Steve Rothery a Billy Sherwood. Cílem alba je také spojit vyzrálé klasických rockové prvky s orchestrem a produkovat filmový rockový zvuk.

V roce 2015 zformoval novou progressive rockovou kapelu Mantra Vega společně se zpěvačkou Heather Findlay (MOSTLY AUTUMN). Dalšími členy se stali Alex Cromarty, Stu Fletcher Chris Johnson a Dave Kilminster. Jejich první deska "The Illusion's Reckoning" vyšla 7. prosince 2015. V dubnu 2015 se Kerzner vrátil k Sound Of Contact a společně s Nordstromem, Collinsem a Dorseyem začali pracovat v Oxfordshire na druhém albu kapely, ale 20. ledna 2018 oznámili Collins a Nordstrom svůj odchod ze skupiny. V současné době není známo, zda skupina bude pokračovat, protože Dorsey a Kerzner vytvořili novou skupinu In Continuum, s níž nahrávají materiál původně určený pro druhé album Sound of Contact.

Dave Kerzner vydává i sólové desky, vyšly mu už dvě "New World" (2014) a "Static" (2017).

Členové Matt Dorsey
(Narozen ***, Andover, Massachusetts, USA)
Bass, Guitar, Vocals


Matt Dorsey je americký basista a kytarista žijící v Los Angeles, který se jako samouk učí poznávat kreativní hloubku progresivního pop-rocku. Vyrůstal v hudební rodině, kde byl obklopen nástroji, se Matt naučil hrát na kytaru, basu, klávesy, bicí a zpíval. Později vystudoval Andover High School, poté studoval obor filozofie na University of Dallas. Nyní skládá a produkuje vlastní hudbu, často hraje na všechny nástroje. "Nemůžu najít někoho, kdo by se mnou chtěl hrát," vtipkuje. "Ne, ale upřímně řečeno, je to ta nejpříjemnější, nejvíce obohacující věc, kterou jsem v tomto životě našel. A když mohu pracovat s kluky jako Andrew Colyer (klávesista) z Circuline, jsem v nebi."

Matt byl ovlivněn kapelami jako Rush, Yes, Genesis, Pink Floyd, Steely Dan, Police, XTC, ale přináší do svých projektů spletitou citlivost a snaží se přidat něco zvláštního, aniž by se opakoval. "Melodie je moje múza", říká. "Ale není to jen hlavní nástroj. Mám rád, když se všechny nástroje podílejí na podpoře hlavní melodie, ale přesto přidávají svou melodickou barvu. Hoši jako Geddy Lee nebo Chris Squire na basu, Tony Banks nebo Donald Fagen na klávesy, Andy Partridge nebo David Gilmour na kytaru."

V roce 2012 se účastnil projektu "Genesis Revisited II" se Steve Hackettem (ex-Genesis). Hostoval na dvou deskách kapely Circuline "Counterpoint" (2016, Guitar) a "Return" (2015, Bass).

Matt je podporován Spector Basses a koncertoval s hudebníky jako Beth Hart, Simon Collins a Sound of Contact. V roce 2009 se stal jedním ze zakládajích členů Sound of Contact. Vystupoval nebo nahrával také s dalšími kapelami Dead Mechanical, Festipals a Sick Sick Birds. Matt si užívá také sólovou kariéru a je členem progrockové kapely In Continuum. Získal také cenu Limelight za nejlepší novou kapelu se Sound Of Contact na Prog Awards v roce 2013. Dorsey v současnosti hraje (baskytara, pedály, kytara, klávesy a zpěv) s dalšími hudebníky Michaelem Sadlerem, Ryo Okumotem, Jasonem Bielerem a Jonathanem Moverem v nové progresivní rockové kapele předvádějící vlastní cover verze klasického progu v ProgJect.

Členové
(celým jménem Simon Philip Nando Collins)
(Narozen 14. září 1976, Hammersmith, London, England)
Lead Vocals, Drums, Co-producer


Narodil se v Hammersmith, Londýn, Anglie, jako nejstarší syn anglického písničkáře Phila Collinse a jeho první manželky, anglicko-kanadské občanky Andrey Bertorellové. Žije v Kanadě ve Vancouveru v Britské Kolumbii, kam se přestěhoval v roce 1984, když mu bylo osm let, po rozvodu rodičů. Hraje na bicí, ale i na kytaru a klávesy nebo zpívá. Má bratra Joely Collinse, který je kanadsko-britský herec a producent.

Když mu bylo 8 let, odstěhovali se do Vancouveru v Britské Kolumbii, Kanada, kde žije dodnes. Ve věku 8 až 11 let žil se svou matkou Andreou a nevlastní sestrou Joely v nedalekém Richmondu. V září 1987 se s pomocí svého otce přestěhovali do panství zakoupeného ve Vancouveru ve čtvrti Shaughnessy jako prostředek k lepšímu vzdělání pro Collinse a jeho sestru a kvůli dalším úvahám o životním stylu. V roce 1991 byli Simonovi rodiče zapojeni do soudní bitvy u Nejvyššího soudu Britské Kolumbie o získání majetku kvůli nepochopení podmínek vlastnictví domu. Jejich otec již dříve v roce 1987 vložil panství do neodvolatelného pozemkového fondu, který však v dospělosti vlastnily obě děti společně. Jejich otci se podařilo udržet kontrolu nad pozůstalostí až do Simonových dvacátých narozenin, protože soudce v říjnu 1991 rozhodl, že není dost starý na to, aby podepsal svou polovinu majetku své matce, jak zamýšlela. Collins dokončil své středoškolské vzdělání na střední škole ve Vancouveru na Point Grey.

Podobně jako jeho slavný otec, se i Simon obeznámil s hudbou v útlém věku. Poprvé se začal věnovat hudbě, když mu bylo pět let poté, co mu jeho otec koupil bicí soupravu Tama. Na bicí hrával od svých 14 let v některých skupinách po celém Vancouveru. Collins cvičil bubnování hraním spolu s hudebními alby ve sbírce nahrávek svých rodičů a také když doprovázel svého otce na turné s Genesis. Collinsovy zkušenosti na turné mu umožnily být mentorem jeho otce a turné bubeníka kapely Chestera Thompsona. Ačkoli měl instruktora perkusí, když mu bylo deset, Collins preferoval bubnování před umělci jako Stewart Copeland, Gavin Harrison a Keith Moon před formálními lekcemi jazzového bubnování. Simon se poprvé objevil na pódiu po boku svého otce ve 12 letech, když hrál na bicí v "Easy Lover". Objevil se také na jevišti při vystoupení během světového turné Seriously, Live!.

V raném mládí se Collins naučil hrát na klavír a začal rozvíjet schopnosti psaní písní a zpěvu, vlastní hudbu skládá od 16 let. Zatímco hrál na bicí v mnoha hardrockových kapelách od svých 14 let, chtěl se Collins věnovat zpěvu, psaní písní a rozmanitosti hudebních stylů, včetně popu, progresivního rocku, rock and rollu, punku, grunge a elektroniky. Collins si podle svých slov nepřál strávit svůj život "bubnováním na hudbu jiných lidí". Jeho rané skladby byly odmítnuty těžšími rockovými skupinami, pro které hrál, kvůli jejich popovému stylu.

V pozdním dospívání pracoval Collins na částečný úvazek jako diskžokej pod názvem Spacehead na rave scéně ve Vancouveru. Většinu té doby se pohyboval v módních klubech ve Vancouveru a v Berlíně. Jeho zkušenosti s rave kulturou inspirovaly společný dokumentární projekt s jeho sestrou Joely s názvem "Summer Love". Collins u sebe také vyvinul vášeň pro astronomii a sociální problémy během jeho mládí a často se k těmto tématům vrací ve své hudbě.

Po několika letech intenzivních domácích nahrávek, kdy některými získával své hudební zkušenosti, rozhodl se budovat vlastní hudební kariéru. Před začátkem své sólové kariéry byl Collins členem místní punkové kapely Jet Set. Collins podepsal smlouvu s Warner Music po vydání demo nahrávek, které nahrál v roce 2000. V roce 1999 se Collins přestěhoval z Vancouveru do Frankfurtu v Německu, kde vyšlo jeho debutové album "All Of Who You Are", které je ale spíše ve stylu pop. Alba se prodalo 100 000 kopií v Německu a bylo k dispozici ve více než 30 zemích. Vyšly z něj vydány tři singly "Pride", "Money Maker" a "Shine Through". Prodeje alba byly připsány úspěchu singlu "Pride". Druhému singlu "Shine Through" se podařilo zabodovat ve východní i západní Evropě. Napsali jej společně Collins a Howard Jones.

V roce 2003 Collins opustil Warner Music a vrátil se do Vancouveru, aby založil vlastní nahrávací společnost Lightyears Music. Na labelu Lightyear o dva roky později vydal Collins své druhé album "Time For Truth". Na tomto albu hraje na řadu nástrojů, včetně bicích a kláves a zároveň zajišťuje zpěv. Album prokazuje povědomí o životním prostředí a rozvoji osobnosti. Simon popsal album: "Je to jasně odrážející stav dnešního světa z hlediska ekologické, politické a dokonce i duchovní perspektivy." Po seznámení v roce 2006 s Dave Kerznerem v New Yorku pak oba dva hudebníci spoluprodukovali remake písně "Keep It Dark" Genesis z alba "Abacab" jako poctu Genesis. Během produkce "Keep It Dark" se Collins setkal s Kevinem Churkem, který nahrávku mixoval a masteroval. Collins později nechal Churka spolupracovat s ním na produkci jeho třetího alba.

Album "U-Catastrophe", vydané v srpnu 2008 na iTunes a v obchodech pak další měsíc, se stalo Collinsovým prvním severoamerickým nahrávacím projektem. První singl alba "Unconditional" debutoval v žebříčku Billboard Hot Adult Contemporary Tracks na 30. místě v září 2008. Později se dostal na 12. místo v Billboard v listopadu 2008 a ve stejném měsíci se umístil na kanadském žebříčku Hot 100. Na desce s ním již spolupracoval i Dave Kerzner. A od této spolupráce už byl jenom krůček z založení společné skupiny. Kerzner, Kelly Nordstrom a Steve Hackett byli uvedeni ve "Fast Forward The Future", Phil Collins se objevil v "The Big Bang".

Na konci roku 2009 Collins oslovil Kerznera s myšlenkou založit novou kapelu. Poté, co tento nápad přinesli hudebníkům Mattu Dorseymu a Kelly Nordstromovi, začali tito čtyři hudebníci spolupracovat v Greenhouse Studios ve Vancouveru. Skupina, známá do prosince 2012 jako Sound of Contact, zahrnovala Collinse pro zpěv a bicí, Kerznera na klávesy, Dorseyho na baskytaru a Nordstroma na kytaru. Debutové album kapely "Dimensionaut" vyšlo v květnu 2013. Brzy po vydání Dimensionaut kapelu opustil Nordstrom, Kerzner odešel v lednu 2014. Oba se ke skupině vrátili v dubnu 2015 a následně Sound of Contact začali pracovat na svém druhém albu, které ale nedokončili. V roce 2012 se také podílel na albu "Genesis Revisited II", kde spolupracoval se Steve Hackettem.

Spolupráce se nějak zadrhla a po několika personálních obměnách v kapele Sound of Contact v lednu 2018 Simon Collins a Kelly Nordstrom oznámili, že kapelu opouštějí. Ve svém prohlášení na stránce kapely na Facebooku zpěvák a bubeník Collins a kytarista Nordstrom uvedli: "Ahoj všem, tady Simon. Je nám líto, že jsme tuto zprávu doručili, ale Kelly Avril Nordstrom a já jsme se rozhodli opustit Sound Of Contact z důvodů, které nemůžeme sdílet z úcty ke zbytku kapely. Brzy vydáme řádné prohlášení od celé kapely. Nemáme slova, která by popisovala, jak je nám všem našich fanoušků líto. Brzy od nás uslyšíte".


Členové Kelly Nordstrom
(celým jménem Kelly Avril Nordstrom)
(narozen ***, Victoria, British Columbia, Canada)
Guitars, Bass


Kelly hraje na kytaru, baskytaru, je také producentem. Kelly Nordstrom pochází ze západního pobřeží Kanady a je dobře znám jako nadaný hudebník a producent. Narodil se a vyrůstal na ostrově, kde se zdokonaloval ve hře na kytaru a v moto-crossových dovednostech. Kelly se vrátil do Victorie jako absolvent Kootenay School of Music. Rychle se etabloval jako nedílná součást ve vývoji mnoha progresivních projektů v hudební oblasti. Spolupracoval nebo působil v kapelách Dementia (2010), Scrape Chamber, Sound Of Contact, Speed To Kill a TV Heart Attack. Kromě studia a hraním hudby Flamenco, se Kelly stal členem "Flingo Safari", Art Rock powerové trio udávající nový směr na kanadské hudební scéně nebo působil ve skupině PsychEbilly Funksion.

Kellyho rozsáhlá spolupráce se Simonem Collinsem a společností Lightyears Music LTD, LLC od roku 2004 by neměla být zastíněna nedávným úspěchem SOC. Na Simonově desce "U-Catastrophe" pracoval Kelly společně s producenty Kevinem Churkem (Ozzy Osbourne, Shania Twain, Ringo Starr, Five Finger Death Punch, In This Moment, Hinder, Britney Spears, Rob Zombie) získali ocenění pro "nejlepšího inženýra" za práci na tomto albu. Simonova sólová alba také obsahují Kellyho kytaru, kde hraje ve skladbách se speciálními hosty jako jsou Phil Collins a Steve Hacket z Genesis nebo Marcus Deml ze Scorpions.

Ačkoli se bona fide jedná o progresivního rockového kytaristu, Kellyho nesrovnavatelná hudební rozmanitost je doložena nedávnými vystoupeními na pódiu s umělci jako Sass Jordan na SXSS 2010, Toni Childs a Toni Childs a victorianskou legendární Armoros (2019). Kelly také propagoval hudební scénu Live House/Electronica scénu konce 90. let s velmi vynalézavou kanadskou kapelou Velvet, později to byli Kuba Ohms and the Velvet Revolution či Fungkus. Kelly pokračuje ve spolupráci s Kubou Omsem a jejich poslední singl "My Love" překročil od roku 2020 6 milionů přehrání jen na Spotify. Díky dlouhodobému pracovnímu vztahu se Simonem Collinsem získal zkušenosti s velko rozpočtovým nahráváním a produkci představení v oboru Industry and Institution of Music, a to jako projektový manažer na několika turnech. Byl také členem skupiny "Speed to Kill" ve složení Wes Regan (Bass/Synth/Vox), Rob Chursinoff (Drummer) a Kelly Nordstrom (Guitar/Vox).

Od dětství se zajímal o jazzovou umělkyni Louise Rose (Oscar Peterson) a později o život ikonického kanadského kytaristy Seana Ashbyho (Sarah Mclachlan, Grapes of Wrath). Kelly tako dlouho pracoval v nezávislém hudebním průmyslu, stejně jako na korporátních trzích. Kelly studoval široký průřez většiny klasických a moderních stylů jak institucionálně, tak soukromě. Moderní jazz (Selkirk College: Berklee College of Music curriculum) a Flamenco (Gary Owen: Alma de Espana) mají významný vliv na jedinečný přístup Kellyho k tradičním stylům kytary a elektronické hudbě. Kelly a Hayden Cyr z Mindyourself Music spolupracovali na různých projektech za posledních deset let a založili spolu produkční společnost MYM Studios. V roce 2010 společně složili a produkovali hudbu pro film nazvaný "Sync" režirovaný Jeremy Ballem, který byl uveden na mezinárodních filmových festivalech včetně Bumbershoot 2011. V současné době Hayden a Kelly se spojili s Megan Johns, aby vytvářeli komerční show s novou skupinou "Bourbon County".

HUMANMUSIC je Kellyovo nové hudební dítě a prostředek, jak zpřístupnit veřejnosti své bohaté znalosti a zkušenosti. Je to způsob, jak cvičit a produkovat hudbu. V HUMANMUSICu spolupracuje Kelly s producenty a studenty všech úrovní. Ve všem co Kelly dělá, je velká rozmanitost. Ačkoliv jej původně inspiroval k hraní na kytaru zájem o klasický thrash metal, mezi Kellyho zájmy patří tradiční i akustický styl, pop a rock.

Členové
(také Wes Dearth, narozen jako John Wesley Dearth, III)
(Narozen červen 1962, Brandon, Florida, United States)
Guitars, Vocals


JJe americký zpěvák a kytarista, občasný (koncertní) člen kapely Porcupine Tree.

Svoji profesionální hudební kariéru začal v 80. letech 20. století v oblasti Tampa na Floridě, kde v roce 1991 založil s producentem a bubeníkem Markem Pratorem Southwestern Music Conferencea, akční show Autodrive. V následujícím roce se Wesley pustil do sólové kariéry a stal se prvním přdskokanem britských progresivních rockerů Marillion na sedmi po sobě jdoucích turné po celém světě - zejména v Severní a Jižní Americe, ve Velké Británii a v Evropě, kde hrál pro stovky tisíc fanoušků.

V roce 1998 se Wesley pustil se vydal s bývalým frontmanem White Lion Mikem Trampem na rozsáhlé turné, když zahajovali koncerty pro prestižní turné Peter Frampton/Lynryd Skynyrd. Následovalo několik světových turné jako sólový kytarista skotské neo-progové legendy, bývalého zpěváka skupiny Marillion - Fishe. V roce 2001 byl John Wesley primárním spoluautorem Fishova alba "Fellini Days". V roce 2002 začal turné jako hostující kytarista a zpěvák u Porcupine Tree, kde zpíval doprovodné sbory a hrál na kytaru. V této roli pokračoval s kapelou přes čtyři albové cykly odehrál s nimi přes 450 koncertů. S Porcupine Tree také natáčel jejich poslední alba "In Absentia", "Deadwing", "Fear Of A Blank Planet", a "The Incident". V kapele působil devět let, které vyvrcholily v roce 2010 vyprodanými vystoupeními v Radio City Music Hall a Royal Albert Hall.

V roce 2011 Wesley spolupracoval s britským rodákem Dean Tideyem (koncertní kytarista Feeder), aby produkoval jeho EP "The Lilypad Suite". V roce 2011 vystupoval jako kytarista během turné Grace for Drowning Stevena Wilsona v Severní Americe. V roce 2013 koncertoval Wesley jako sólový kytarista s kapelou Sound Of Contact Simona Collinse na podporu alba "Dimensionaut". V roce 2014 už Wesley koncertoval jako hostující kytarista kapely Big Elf. Wesley také cestoval po Spojených státech a Evropě, aby podpořil své sólové aktivity, když hrál jako předskokan pro Marillion, Fishe, Porcupine Tree, Sister Hazel, Stevena Wilsona, Flying Colors, The Winery Dogs a Blackfield.

Wesley spolupracoval rovněž se Seanem Malone, Stevem Hogarthem a Steve Rothery (Marillion). Wesley také hostoval na nahrávkách hudebníků jako Adam Holzman (Steven Wilson, Miles Davis) nebo Conner Green (Haken).

John Wesley vydal zatím 5 sólových desek "Under The Red And White Sky" (1993), "The Closing Of The Pale Blue Eyes" (1995), "The Emperor Falls" (1997), 001 - "Chasing Monsters" (2001) a "Shiver" (2007). Wesleyovo šesté studiové album "Disconnect" vyšlo v roce 2014. A k vydání se připravuje další album "A Way You’ll Never Be".

Členové
(Narozen ***, Johnson City, NY, USA)
Guitar, Vocals


Randy McStine je kytarista, baskytarista, zpěvák, skladatel a producent. Narodil se ve městě Johnson City, NY, USA, nyní žije v Tarrytown, New York.

Randy McStine (přejmenován také na Randy Rhoads) hraje na kytaru od věku pěti let, kterou dostal od svých rodičů. Byla to USA Fender Lead II, kterou má dodnes. O devět měsíců později už mladý kytarista začal brát lekce, a tehdy se začala jeho hudební dráha.

V deseti letech jej jeho učitel hudby mu dal impulz, aby si zahrál s jeho kapelou, načež si McStine založil kapelu vlastní. Stejně jako mnoho dalších hudebníků, i on se snažil najít si cestu tím, že hráli covery kapel, ale psaní a nahrávání vlastních skladeb bylo to, co chtěl dělat.

Když mu bylo 15, hrál McStine ve své původní kapele RMB (Randy McShine Band), v New Yorku, a myslel si, že tato zkušenost by mu mohla stačit na dlouhou dobu, ale to se nestalo. Skupině vyšly desky "Shredding Skin", "Second Shot" a "Guitarizm", jehož polovinu složil již, když mu bylo teprve 12 let! RMB se rozešli po jeho 18. narozeninách a on odešel z domova v Triple Cities dočasně, aby si vyhledal nějaké projekty, ale brzy se vrátil domů. Někdy v té době začal psát nahrávat vlastní hudbu, kde si nahrával i party kytary, bicích, kláves, basové kytary a dokonce zpíval.

Ke konci roku 2009 založil projekt nazvaný "Lo-Fi Resistance", který vydal i jeho první album "A Deep Breath" vyšlo 6. dubna 2010. Na této nahrávce se podílel i např. Doug Pinnick, který je znám především jako oduševnělý zpěvák a basista Kings X. Po tomto projektu si McStine uvědomil, že chce dělat více. V roce 2012 vydal druhou desku tohoto projektu "Chalk Lines", na kterém se objevili také Colin Edwin a John Wesley (Porcupine Tree), Dug Pinnick (King’s X), John Giblin (Kate Bush), a Dave Kerzner (Kevin Gilbert, Steve Hackett). Živě se Lo-Fi Resistance představuje ve složení Randy McStine (zpěv, kytara, klávesy), Todd Evans (kytara, zpěv), John Kanazawich (klávesy, kytara, zpěv), Michael Wu (basa, zpěv) a Jim Rosati (bicí, zpěv).

Je také členem kapely The Fringe, což je rockové trio, které tvoří Nick D'Virgilio (Vocals, Drums), Jonas Reingold (Bass, Vocals) a Randy McStine (Guitar, Vocals).

Randy vydává i sólové desky - "Guitarizm" (2005), "Official Bootleg Vol.1 - Live at Black Bear Winery" (Jun 2012), "Anachronism" (Oct 2017), "Blank" (Mar 2017), "Sunday, 8:12pm" (Jan 2018), "Monday, 2:45pm" (Feb 2018), na kterých spolupracoval i s dalšími hudebníky jako klávesista Adam Holzman (Steven Wilson, Miles Davis), saxophonista Jesse Molloy (Panic! At The Disco, Crush Effect) nebo mu vypomohl s instrumentací smyčců Dave Gregory (XTC, Big Big Train).

Kromě svých projektů se představoval i turné a na festivalech s jinými hudebníky, např. Sting, Clarence Clemons, Phil Collins, Brian Eno, Sheryl Crow, Billy Joel, Enrique Iglesias, Megadeth, Tears For Fears, King Crimson, Porcupine Tree, Miles Davis, Joe Satriani a mnoho dalšími.

Nahoru
Studiové desky:
2013 Dimensionaut
Simon Collins - sólové desky :
2020 Becoming Human
2008 U-Catastrophe
2005 Time For Truth
1999 All Who You AreSestava:
Simon Collins - Vocals, Drums
Dave Kerzner - Keyboards, Backing Vocals
Kelly Nordstrom - Guitar, Bass
Matt Dorsey - Guitar, Bass, Backing Vocals
Hosté:
Hannah Stobart - Vocals
Wells Cunningham - Cello
Diskografie Dimensionaut
Vyšlo 20. května 2013 (Europe), 28. května 2013 (North America), Inside Out

Seznam skladeb:
01. Sound of Contact (2:05)    (Simon Collins, Dave Kerzner)
02. Cosmic Distance Ladder (Instrumental) (4:44)    (Dorsey, Nordstrom, Collins, Kerzner)
03. Pale Blue Dot (4:44)    (Collins, Dorsey, Kerzner, Nordstrom)
04. I Am (Dimensionaut) (6:25)    (Collins, Kerzner, Nordstrom)
05. Not Coming Down (6:25)    (Gene Barnett Siegel, Collins, Kerzner)
06. Remote View (3:54)    (Collins, Kerzner, Nordstrom)
07. Beyond Illumination (5:53)    (Hannah Stobart, Collins, Kerzner, Nordstrom)
08. Only Breathing Out (5:57)    (Collins, Kerzner, Nordstrom)
09. Realm of In-Organic Beings (Instrumental) (2:53)    (Collins, Kerzner)
10. Closer To You (5:05)    (Collins, Dorsey, Kerzner)
11. Omega Point (6:30)    (Collins, Dorsey, Kerzner, Nordstrom)
12. Möbius Slip (19:36)    (Collins, Dorsey, Kerzner, Nordstrom)
     Part One: In The Difference Engine (Instrumental)
     Part Two: Perihelion Continuum
     Part Three: Salvation Found
     Part Four: All Worlds All Times"
Total Time: (73:46)

Nahráno v roce 2010 v Greenhouse Studios, Vancouver, Canada
Produkce: Simon Collins a Dave Kerzner
Nahrávky: Chris "Hollywood" Holmes
Mixed: Nick Davis
Mastering: Gavin Lurssen a Reuben Cohen
"Dimensionaut" je koncepční album o dimenzionálním cestovateli v čase a prostoru, který je na misi, aby rozšířil hranice lidského poznání. Jeho děj sleduje odcizeného, anonymního člověka, který je unaven lidstvem a pojímá svůj osud jako cestující mezi rozměry, časem a galaxiemi po příjezdu na "Cosmic Distance Ladder." I když nejmenovaný hrdina přebírá roli "Dimensionauta" nebo "Dimo", které ohlásil v písni "I Am (Dimensionaut)", v celém příběhu dimensionaut vlastně utíká od reality, když si uvědomil nové zkušenosti a setkání s láskou v tomto procesu. Uvědomil si, chce být se svoji novou partnerkou v "Closer To You", ale že s ní nemůže cestovat, protagonista pomáhá své cestě zpět do reality v "Bod Omega." Závěr alba ale zůstává otevřený, protože dimensionaut jej může buď jen následovat zpátky do reality nebo zůstat věčným cestovatelem, vzdát se objevování.

Album nabízí širokou škálu stylů a dynamiky od temného a tajemného progresivního rocku k nostalgickému klasickému rocku až po vysokou energetickou alternativu k sci-fi filmu nějakého "space rocku".

   SÓLOVÉ DESKY


Nahráli:
Simon Collins - Vocals, Drums, Keyboards
Gaz Williams - Bass Guitar
Robbie Bronnimann - Keyboards, Programming, Sound Design
Kelly Avril Nordstrom - Electric & Acoustic Guitars
Robin Boult - Electric & Acoustic Guitars
Hosté:
Diskografie Becoming Human
Vyšlo 4. září 2020, Frontiers Records

Seznam skladeb:
01. Into The Fray (1:18)
02. Becoming Human (4:18)
03. The Universe Inside Of Me (6:56)
04. Man Made Man (4:33)
05. This Is The Time (3:55)
06. Thoughts Become Matter (5:05)
07. I Will Be Waiting (7:27)
08. No Love (4:02)
09. Living In Silence (4:09)
10. 40 Years (4:18)
11. So Real (4:28)
12. Dead Ends (9:06)
Total Time: (59:38)

Simon Collins se zabýval s opojnými tématy při psaní svého nového alba „Becoming Human“. Mohl trávit hodiny diskusemi o astronomii, kosmologii a kvantové fyzice. Miluje také dobrou konspirační teorii, ale tématem alba je horská dráha, které všichni čelíme, když se staneme člověkem. Album je v konečném důsledku rozhovorem o poddání se, oživení, pozvednutí a smrtelnosti. Toto dílo odráží hlubokou divokou existenciální cestu a zvukovou evoluci. Zvukově nahrávka zkoumá progresivní fúzi elektronických a rockových vlivů, křížové prolínání žánrů splyvajících vesmírných atmosfér a nálad prostředí s progresivním řemeslem popových písní a vytváří futuristické progresivně znějící album. Hostujícími hudebníky na albu jsou originální kytaristka Sound Of Contact Kelly Avril Nordstrom, vynikající baskytarista Gaz Williams a kytarista Robin Boult. Robbie Bronnimann přinesl do mixu své klávesy a zvukový design na míru. Simon hraje také na některé klávesy, spolu s bicími a samozřejmě se všemi vokály. Simona, syn Phila Collinse, to přirozeně jako dítě táhlo k bicím. "Je to součást mé hudební DNA," říká. "Robbie a já jsme spolupracovali na mnoha písních, na albu jsou také spoluautory s Davem Kerznerem a Kelly Avril Nordstrom o písních, které jsem původně přinesl na horu materiálu určeného pro druhé album "Sound Of Contact", dodává Simon.

Sestava:
Simon Collins - Vocals, Guitars, Piano, Keyboards, Drums, Drum Programming, Samplers
Kevin Churko - Guitars, Strings, Keyboards, Drums, Drum Programming, Background Vocals
Steve Hackett - Guitar (12)
Phil Collins - Drums (08)

Keyboards - Dave "Squids" Kerzner (01,02,04-06,08)
Diskografie U-Catastrophe
Vyšlo 2008, Razor & Tie 7930182988-2

Seznam skladeb:
01. U-Catastrophe (5:24)
02. All I've Left To Lose (3:07)
03. Disappearing (4:20)
04. Powerless (3:38)
05. Go (Only One I Know) (4:26)
06. The Good Son (4:54)
07. Unconditional (3:39)
08. The Big Bang (5:54)
09. Eco (5:11)
10. Us (Love Transcends) (4:21)
11. Between I & E (5:02)
12. Fast Forward The Future (6:34)
Total Time: (56:30)

Recorded at Kung Fu Studios, Las Vegas, NV & MAP Studios, Twickenham, England
Producer: Kevin Churko & Simon Collins
Engineer: Kevin Churko
Audio Mixer: Kevin Churko
Sound Designer: Simon Collins
Photographer: Joseph Cultice
V roce 2007 Collins nahrával cover písně Genesis z roku 1981 "Keep It Dark". Při práci se seznámil s Kevinem Churko. Výsledkem bylo, dvojice Collins & Churko se rozhodla prodikovat příští album společně. V písni "The Big Bang" se jako host představil Simonův otec Phil. Ex-kytarista Genesis Steve Hackett zase odehrál part v písni "Fast Forward the Future".

Sestava:
Simon Collins - Vocals, Drums, Drums (01-06,08,10-12), Guitars (01,04-06,08,10), Keyboards (01-08,10-12)
Markus Deml - Guitars (02,03,05,07,08,12)
Diskografie Time For Truth
Vyšlo 2005, Lightyears Music Ltd. LYM001

Seznam skladeb:
01. Time for Truth (6:39)
02. Use Your Imagination (3:47)
03. Reason (4:38)
04. Hold On (4:15)
05. Man on TV (4:59)
06. Out on the Playa (3:07)
07. Sunburn (5:16)
08. Home (4:47)
09. Mirror (4:31)
10. One Nation (5:23)
11. Super Cell (4:45)
12. Awesome Machinery (4:18)

Nahrané skladby, ale neuvedené na albu:
01. Heal in Time (4:04)
02. Belong (Here I Am) (5:18)

Recorded at Fusion Music, Elektrovolt, Schallbau Productions (Frankfurt, Germany), Gismo 7 (Motrill, Spain), Lightyears, Beatty Lane and Desolation Sound (Vancouver, Canada)
Lyrics: Simon Collins
Producer [Additional Vocal]: Peter Steiber
Producer [Additional]: Gareth Jones
Co-producer, Engineer: Paul Alexander Schulte
Mixed at Soundgarten (Hamburg, Germany), Lightyears and Schallbau Productions
Artwork [Design]: Art & Werbeteam

Sestava:
Simon Collins - Vocals, Drums
Jörg Dudys - Guitar (01,04,07,10)
Nena Gerhard - Backing Vocals (01)
Tripe Pillowmint - Guitars (02)
John Bertorelli - Bass (05)
John Wooloff - Guitars (06,08)
A.C. Boutsen - Guitars (11)
Sheldon Clare - Bagpipes (02)
Alan O'Reilly - Drums [Boran Drum] (02)
Fart Goodwun - Flute(02)
Bob Harrison - Bass (06)
Fart Goodwun - Timbales (03)
Pops - Vocals [Chant] (02)
Tara MacLean - Backing Vocals (06)
Sandie Wollasch - Backing Vocals (04,07,09,11)
Linda Carriere - Backing Vocals(08)
Nena Gerhard - Backing Vocals (10)
Diskografie All Who You Are
Vyšlo 20. září 1999, Warner Music, WEA 3984 28994-2

Seznam skladeb:
01. All of Who You Are (4:58)
02. Pride (5:36)
03. Money Maker (5:16)
04. Anymore (4:31)
05. Coast (5:49)
06. Ocean Deep Inside (5:36)
07. Shine Through (3:35)
08. Sphere (5:45)
09. In My Life (5:45)
10. Jaded (4:44)
11. These Dreams (4:45)
12. Light Years Away (6:27)
Total Time: (56:30)

Skladba "Shine Through" byla přidána v reedici.
Lyrics: Mike Callewaert (05), Simon Collins (01-04, 06-11)
Producer: Schallbau
Producer [Additional]: Mike Callewaert
Producer, Artwork, Music: Simon Collins
Mixed: Stevie B-Zet* (10), Joe Gibb (01,02,04-07,11), Ralf Hildenbeutel (03,05,08,09)
Artwork: Achim Karstens, Art & Werbeteam

Nahoru

Dave Kerzner, Simon Collins, Matt Dorsey

Nahoru
OFICIÁLNÍ STRÁNKA SIMONA:
http://www.simoncollins.com

OFICIÁLNÍ STRÁNKA:
http://www.soundofcontact.com

http://www.sonicreality.com
http://squidstravels.blogspot.cz/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  18.5.2013 
Menu Poslední aktualizace: 14.11.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©