Sky ArchitectZpět
Sky Architect je progresivní rocková kapela pocházející z Rotterdamu, Nizozemí. Jejich debutové album "Excavations of the Mind" vyšlo v roce 2010 u ProgRock Records. Bubeník a doprovodný zpěvák Christiaan Bruin je také známý ze svého sólového projektu "Chris". V současné době podepsali smlouvu s ProgRock Records v USA a Galileo Records (GmbH) v rámci EU.

Sky Architect byli založeni v roce 2006 třemi mladíky, kteří studovali na Pop Acadamy v Rotterdamu, Nizozemsko. Wabe Wieringa (kytara), Rik van Honk (klávesy) a Christiaan Bruin (bicí) položili základ Sky Architekt, když začali jako trio především skládat a hrát své instrumentální skladby. Tento tříčlenný soubor se nazýval Seraphine. Během studia se o rok později tři zakladatelé setkali s Tomem Luchiesem (zpěv a kytara) a Guusem van Mierlo (basová kytara), kteří následně doplnili sestavu Sky Architect.

V průběhu několika let kapela skládala a pak nahrála své debutové album "Excavations Of The Mind" vydané v roce 2010. Album získalo obecně dobré recenze od více významných zdrojů, včetně portálu BlogCritics. Jejich debut lze nejlépe popsat jako symfonické, komplexní, dynamické, všestranné a ambiciózní koncepční album. Ve své tvorbě se snaží oživit a znovu objevovat progresivní styl a zvuk 70. let, album přináší naději, že bude kultivovat místo pro symfonickou rockovou hudbu ve 21. století. Nedávno Sky Architect podepsali smlouvu s Galileo Records, která vydá jejich debut "Excavations Of The Mind" celosvětově.

Inspirace jejich hudby má velmi široký záběr, od současných představitelů jako Flower Kings, Pain Of Salvation, Opeth, přes kapely z období největšího rozkvětu žánru Pink Floyd, Genesis, King Crimson vůči divoce různých aktů z oblastí klasické hudby, moderního jazzu, alternativní rock - energie a nasazení kapely jako Rage Against the Machine by bylo nejlepší příklad - a mnoho dalších. Na album se dostalo pět skladeb, mezi nimiž se nachází i čtyřdílná devatenáctiminutová skladba "Deep Chasm".

V příspěvku na svých oficiálních internetových stránkách pak skupina oznámila vydání nového alba s názvem "A Dying Man's Hymn", které bylo vydáno 6. června 2011. Přebal desky vytvořil renomovaný rockový ilustrátor Mark Wilkinson, slavný jeho prací s Marillion, Fishem a Judas Priest. Námětem byl příběh umírajícího člověka, jemuž se hudba stala průvodcem na cestě ke smrti.

Skladby z jejich třetího alba "A Billion Years Of Solitude" představili na koncertě naživo v Alphen a/d Rijn v pátek 11. října 2013, kde spolu s novým materiálem zahráli i některé z jejich nejoblíbenějších songů z předchozích alb. Album pak následně vyšlo 4. listopadu 2013 u labelu Gallileo Records. Pro nové album skupina hledala inspiraci ve sci-fi filmech z 50. a 60. let. Při poslechu alba se přenesete do vesmíru a doby, kdy černé díry a supernovy jsou neodmyslitelnou součástí každodenního života, vedou se intergalactické války a multidimenzionální bytosti čekají kolem nás na každém rohu, aby se na vás vrhly. Všechny skvěle znějící klávesy byly zaznamenány v jednom z největších klávesových studiu v Evropě/světě, a to EP-service studio v Holandsku. Marcel Groot, který je provozuje, je génius a pomohl získat kapele ty správné zvuky.

V jejich krátké historii již stihli vystupovat na festivalech jako Night of the Prog v Loreley (2011), ProgPower a Terra Incognita, vystupovali společně na pódiu s takovými veličinami jako Dream Theater, Riverside a The Tangent.

Po albu "A Billion Years Of Solitude" se kapela rozhodla, že na novém albu se zaměří na méně komplikovaný materiál založený na skladbách. Bylo také velice důležité, aby se co možná nejvíce věnovali hudbě, podobně jako u jejich prvního alba "Excavations Of The Mind". Během alba "Excavations" byli zase všichni studenty konzervatoře a měli k dispozici velmi velké studio, kde mohli zkoušet, komponovat a nahrávat po celé hodiny, několik dní každý týden.

Kapela vydala dne 16. června 2017 své čtvrté studiové album nazvané "Nomad", které vyšlo tentokrát pod hlavičkou labelu Freia Music/Bad Elephant Music. Oproti minulým albům se nyní o pár let později ocitli v obtížnější situaci, kde každý má svoji práci, žijí v různých městech a změnilo se ještě spoustu jiných věcí. Stalo se tak náročnější dostat všechny najednou do stejné místnosti. Jakmile se to stalo, skládali velmi rychle a nápady létaly všemi směry. Výsledkem bylo, že počáteční myšlenka na "jednoduchý materiál založený na písních" byla brzy vyčerpaná, takže se rozhodli, že budou v těchto nejlepších podmínkách v prostředí bez omezení, kde je každý tvůrčí nápad vítán. Nejenže tento způsob práce byl extrémně zábavný, ale také vyzýval všechny v kapele, aby vydali to nejlepší.


Zpět
Členové:
Wabe Wieringa - Guitars
Rik van Honk - Synthesizer, Piano, Mellotron, Hammond Organ, Backing Vocals
Christiaan Bruin - Drums, Backing Vocals
Tom Luchies - Guitars, Lead Vocals, Backing Vocals
Guus van Mierlo - Bass Guitar
Bývalí a koncertní členové:
Laurens Hoppe - Keyboards (only live)

Členové Wabe Wieringa
(Narozen ***, Haag, Holandsko)
Guitars


Studoval na škole Codarts Rotterdam a Pop Acadamy v Rotterdamu.
Členové Rik van Honk
(Narozen ***)
Synthesizer, Piano, Mellotron, Hammond Organ, Backing Vocals

Členové Christiaan Bruin
(narozen 1988, )
Drums, Backing Vocals


Christiaan Bruin je holandský hudebník, skladatel a producent. Jeho autorská práce je většinou progresivní symphonický rock, ale také obsahuje spoustu dalších hudebních stylů ve své, jako je pop, drum'n bass, ambient a metal.

Svoji sólovou kariéru pod jménem CHRIS zahájil svým debutovým albem "A Glimpse Inside" v roce 2009. Od té doby vydal další tři alba "Making Sense" (2010), "City Of Light" (2012) a "Snow Stories" (2012). Na těchto albech Christiaan Bruin napsal veškerou hudbu a texty, nahrál většinu nástrojů, i vokály, a byl také zodpovědný za produkci.

Ve 13 letech začínal ve své první kapele ERROR, pro kterou napsal všechnu hudbu a hrál na kytaru. Dalo by se říci, že počátky hudební kariéry hrál nějakou odnož death metalu! Také ale sbíral zkušenosti z jiných žánrů, jako je hip hop a symfonický metal. Poslouchal v té době kapely jako In Flames, Blind Guardian, Metallica aj. Po nějaké době se také začal zajímat o klávesy a o symfonický rock. Jeho přítel z kapely Knight Area (vydal už své první album) jej uvedl do světa progresivní a symfonické hudby. Začal poslouchat progresivní kapely jako Genesis, Camel, IQ... V roce 2006 ukončil svá studia na škole Groene Hart Lyceum.

V témže 2006 vstoupil do symfonické rockové kapely Arcania, která se ale rozpadla po vydání jejich první EP. Protože však nemohl najít doopravdy takto zaměřené hudebníky, rozhodl se začít skládat na vlastní pěst. Bylo mu 19 let, když začal skládat a nahrávat své první album. Chopil se každého nástroje a nahrával všechno, co vytvořil ve své ložnici, kde strávil každou volnou minutu, aby písničky mohl poskládat. Když byl hotov, poslal nahrávky do některých nahrávacích společností, a naštěstí se mu podařilo dosáhnout jeho vydání.

Christiaan je nyní aktivní i jako bubeník v nově vzniklé progresivní rockové kapele SKY ARCHITECT. Společně se spolužáky z konzervatoře, Wabe Wiering a Rik van Honk, byl jejím spoluzakládajícím členem. Skupina udělala velký dojem na progresivní rockovou scénu v roce 2011 s jejich albem "Excavations of the Mind". Jejich druhé album "A Dying Man's Hymn" je ambiciózní koncepční album, nahrané uprostřed osamělých lesů ve Švédsku. V roce 2011 SKY ARCHITECT hráli na některých větších PROG festivalech v Evropě, jako je "Night of the Prog" a "Progpower Europe".

Christiaan je také členem progresivní metalové kapely ADEIA a orchestrální pop kapely MAYRA ORCHESTRA.
Členové Tom Luchies
(Narozen ***, Zwolle, Holandsko)
Guitars, Lead Vocals, Backing Vocals


Je skladatel, producent, kytarista a zpěvák žijící v Da Lat. Realizuje se sólově v projektu A Silent Sound. Poté, co hrál různých kapelách několik let, nakonec se rozhodl nahrávat svoji vlastní hudbu.

V září roku 2015 opustil Nizozemsko a vydal se na cestu kolem světa se svoji dívkou a občas uvolní nějakou píseň v té době, která je doprovázena příběhem, happeningem, obrázkem nebo nějakým jiným zážitkem z celého světa. Cestuje z Mongolska přes Čínu do Vietnamu a Laosu, do Indonésie, Austrálie a Nového Zélandu.

Předchozí působení: CC Branderij
WWW stránky: www.asilentsound.com
Členové Guus van Mierlo
(Narozen ***, Waalwijk, Holandsko)
Bass Guitar


Je holandský hudebník a naskytarista žjící v Waalwijk¨, Holandsko.

Studoval obor baskytara na Codarts, Rotterdam, což je umělecká škola v Holandsku. Pracuje v DOCdata, kde zajišťuje technický servis. Zároveň se věnuje výuce hry na baskytaru v Music Scool.
Členové Laurens Hoppe
Keyboards (only live)

K hudbě se dostal snad ještě v době, kdy byl krmený lžičkou. Na klavír začal hrát v sedmi letech. Vystudoval Codarts Rotterdam (Rotterdams Conservatorium), kde v srpnu 2010 ukončil studia jako bakalář v oboru jazzový klavír.

Pracuje jako klávesista a účastní se různých projektů, např. s klavíristou Marco Santosem. Koncertně vypomáhá např. kapele Sky Architect. Spolupracuje také s metalovým projektem Adeia. Je učitelem klavíru soukromě nebo na školách Trias v Rijswijku a Koorenhuis v Haagu.

Zpět
2017 Nomad
2013 A Billion Years Of Solitude
2011 A Dying Man's Hymn
2010 Excavations Of The Mind


Skupina:
Tom Luchies - Vocals, Guitars
Wabe Wieringa - Guitars
Guus van Mierlo - Bass
Christiaan Bruin - Drums, Percussion, Vocals
Rik van Honk - Keyboards, Trumpet, Flugelhorn, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Nomad
Vyšlo 16. června 2017, FREIA Music, THOR39, Bad Elephant Music, BEM046

Seznam skladeb:
01. Wasteland (8:04)
02. Endless Roads (11:21)
03. Nomad (6:50)
04. Dune (6:26)
05. Sandwalker (9:30)
06. Race To The Sun (5:29)
07. Into Singularity (11:42)
Total Time: (59:22)

Made: Mediadub
Lyrics: Tom Luchies (01-07)
Music: Sky Architect
Producer: Wabe Wieringa
Mixing: Wabe Wieringa
Mastered: Christiaan Bruin
Design: Christiaan Bruin
Photography [Artwork Photography]: Antti Johannes Saarainen


Skupina:
Tom Luchies - Vocals, Guitars, Effects Pedals
Wabe Wieringa - Guitars
Guus van Mierlo - Bass
Christiaan Bruin - Drums, Cymbals, Backing Vocals
Rik van Honk - Keyboards, Mellotron, Grand Piano, Hammond Organ, Rhodes piano, Clavinet, Moog Synthesizer, Wurlitzer, Flugelhorn, Trumpet, Backing Vocals
Hosté:
Maartje Dekker - Wineglasses (07)
Diskografie A Billion Years Of Solitude
Vyšlo 4. listopadu 2013, Galileo Records GmbH, GLR113CD

Seznam skladeb:
01. The Curious One (Wieringa) (18:06)
02. Wormholes (The Inevitable Collapse Of The Large Hadron Collider) (Bruin/Mierlo/Wieringa) (5:52)
03. Tides (Luchies / Wieringa) (3:24)
04. Elegy Of A Solitary Giant (Bruin/Mierlo/Wieringa) (10:43)
05. Jim's Ride To Hell (Mierlo) (2:27)
06. Revolutions (Bruin/Mierlo) (8:00)
07. Traveller's Last Candle (Honk/Luchies/Mierlo/Wieringa) (12:43)
Total Time: (61:15)

Producer: Wabe Wieringa
Mixing: Wabe Wieringa
Mastering: Christiaan Bruin
Photography: Maartje Dekker
Dva roky po albu "A Dying Man's Hymn" jsou Sky Architect zpátky s jejich vysoce očekávaným třetím albem s názvem "A Billion Years Of Solitude" (Miliarda let samoty). Připravte se na start do vesmíru. Připravte se na červí díry. Připravte se na planetu jedlíků, supernovy a spousta nečekaných zvratů. Tentokrát je nahrávka silně inspirován vintage sci-fi klasikou, Sky Architect se směle pustili do nových teritorií a opět dokazují, že jsou průkopníky v rámci žánru.

Skupina:
Christiaan Bruin - Drums, Background Vocals
Tom Luchies - Guitars, Vocals
Guus Van Mierlo - Bass
Rik Van Honk - Synthesizer, Keyboards, Background Vocals, Grand Piano
Wabe Wieringa - Guitars
Hosté:
Diskografie A Dying Man's Hymn
Vyšlo 6. června 2011, Galileo Records, GLR104CD

Seznam skladeb:
A Rustle In The Wind
01. Treebird (9:14)
02. Melody of the Air - Expositio (6:16)
03. The Campfire Ghost's Song (10:00)
Death's Contraption
04. Woodcutters Vile (12:58)
05. Melody of the Air - Explicatio (11:14)
06. The Breach (11:05)
Dream: Revelation
07. Hitodama's Return (6:37)
08. Melody of the Air - Recapitulatio (4:38)
09. A Dying Man's Hymn (5:11)
Total Time: (77:13)

Producer, Engineer, Mixing: Wabe Wieringa
Engineer, Mastering: Rik Van Honk
Engineer: Christiaan Bruin
Graphic Artist: Mark Wilkinson

Skupina:
Wabe Wieringa - Guitars
Chistiaan Bruin - Drums
Rik van Honk - Keyboards
Tom Luchies - Vocals, Guitars
Guus van Mierlo - Bass
Hosté:
Diskografie Excavations Of The Mind
Vyšlo 2010, Progrock Records - PRR790, Galileo Records - GR023

Seznam skladeb:
01. Deep Chasm (Part. I) (3:38)
02. Deep Chasm (Part. II) (8:03)
03. Deep Chasm (Part. III) (0:42)
04. Deep Chasm (Part. IV) (6:44)
05. The Grey Legend (12:11)
06. Russian Wisdom (5:04)
07. Excavations Of the Mind (11:43)
08. Gyrocopter (2:53)
Total Time: (50:56)


ZpětSky Architect v roce 2009 (zleva doprava): Guus Van Mierlo, Christiaan Bruin, Wabe Wieringa, Rik Van Honk, Tom Luchies
Sky Architect v roce 2010: Wabe Wieringa (guitar), Christiaan Bruin (drums), Rik van Honk (keyboards), Guus van Mierlo (bass), Tom Luchies (vocals, guitar)Zpět ODKAZY
Oficiální stránky:
http://www.skyarchitect.com/


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  24.1.2016 
Menu
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©