THE SIXXIS


Zpět
To, co začalo jako spolupráce různorodých hudebníků dne 6. června 2006 se proměnilo časem v powerhouse kapelu skládající se z prvotřídních muzikantů. The SixxiS vznikli z prvotního nápadu zpěváka Vladdy Iskhakova, který prošel všemi úskalími a turbulencemi původní kapely, kdy se snažili vymanit z hlavního proudu rockové hudby. Jejich hudba se prezentuje jako základní zvuk smíchaný s mnoha vlivů, obzvláště pak z hutné, těžké, přitažlivé a emocionální složky připomínající směs Rush, Muse, Soundgarden, System of a Down, Kings X, a Alice in Chains. Vedle nespoutané energie je to právě instrumentální zdatnost členů kapely, pro kterou jsou The SixxiS zahraničními médii i veřejností doslova opěvováni. Členové The SixxiS dříve jednotlivě hrávali a vystupovali s takovými umělci jako Mariah Carey, Jesse McReynolds, Vince Gill, Jennifer Nettles, Ledisi, Divinity Roxx, Ashton Jones (American Idol), Jennifer Holiday, a Angie Stone. The SixxiS se stali vycházející, avšak velmi prudce stoupající, hvězdou americké rockové scény.

Členové stojící za vytváření zvuku kapely tak mají příležitost, aby si pohráli se zvukem a synkopami, uchopili přitažlivost robustní dynamiky a zaměřili se na individuální zvládnutí každého příslušného nástroje a zároveň nadále působili jako soudržný celek. Texty vyžadující pozornost posluchačů jsou zprávami o duši, volající po duchovním probuzení a uvědomění. Kombinace vemlouvavých melodií, rostoucí vokální harmonie, zkreslené kytary a skutečná "powerhouse" rytmická sekce bicích a basy jsou předpokladem toho, aby SixxiS zněli tak jedinečně a nezapomenutelně. Tato rozmanitost hudebních vlivů umožňuj kapele, když hraje naživo pro širší publikum, podmanit si fanoušky svým fantastickým elektrickým výkonem, ale stejně neméně působivě jako akustické show.

V roce 2012 SixxiS začali experimentovat před různorodým publikem, jezdili své vlastní koncertní trasy, stejně jako sdíleli pódium s kapelami jako Winger, Buck Cherry, The Memorials a The Adrian Belew Power Trio, při kterých se zdokonalovali ve svém živém vystoupení. Když si získali pozornost Grammy oceněného producenta Malcolma Springera, pozval kapelu SixxiS ihned do studia, aby nahráli 5 skladeb na bezejmenné EP, pouze s názvem kapely "The SixxiS", které vydali v roce 2013.

V roce 2013 byli The Sixxis plně vytíženi. Odehráli své první úspěšné 5 týdenní turné, 20 zastávek na turné po Evropě jako oficiální doprovod legendárních Wishbone Ash. Poté, co vyprodali všechny své CD, vrátili se domů s velkou chválou a doporučením nejen od headlineru Wishbone Ash, ale i ode všech organizátorů, manažerů a agentů, kteří byli zapojeny dos organizace turné. Krátce potom byli SixxiS vyzváni, aby se připojily k The Winery Dogs (jeden z Portnoyových projektů ve složení Mike Portnoy, Billy Sheehan a Richie Kotzen) na 15 zastávkové turné v 8 různých zemích zahrnujících západní Evropu (Anglie, Nizozemsko, Německo, Švýcarsko, Itálie, Francie, Španělsko a Portugalsko). Ještě během tohoto koncertního cestování SixxiS dostali pozvánku od The Winery Dogs, aby se připojili také na jejich amerického turné ihned po ukončení evropského.

Jakmile tyhle turné dokončili, SixxiS se vrátili zpátky do studia s dalším v Grammy vícenásobně oceněným producentem Davidem Bottrillem (Tool, King Crimson, Peter Gabriel, Silverchair, Stone Sour) a vrhli se na nahrávání jejich prvního studiového alba s názvem "Hollow Shrine". Album bylo k dostání na iTunes, Amazon, CD Baby a jiných digitálních médiích ke konci jara 2014.

V únoru 2014 byli SixxiS pozváni Mike Portnoyem, aby se připojili k Progressive Nation At Sea 2014, festivalu progresivního rocku odehrávajícího se během cesty po moři, kde SixxiS vystupovali s takovými kapelami jako Kings X, Big Elf, Periphery, Animals as Leaders, Devin Townsend Project, MSPS, Adrian Belew Power Trio, Riverside a mnoha dalšími.

V sestavě The SixxiS se nyní objevují Vladdy Iskhakov (sólový zpěv, housle, klavír a rytmická kytara), Mark Golden (basová kytara, syntezátor) a Josh "JBake" Baker (bicí, perkuse, zpěv). Nedávno se k nim připojili multi-instrumentalisté Paul Sorah a Cameron Allen a doplnili tak jejich sestavu. Každý člen kapely přináší zcela odlišný vliv na celkový zvuk, což vytváří životnost kapely a její zvuk, který se odlišuje ode všech ostatních. Členové se také neustále vzdělávají ve hře na své nástroje a jsou schopni hrát na více než pouze na jednom nástroji, což přináší kapele další charakteristickou specialitu.

Kapela mají velmi osobitý zvuk a má schopnost jej i podat dokonale v živém prostředí. Všichni členové kapely jsou profesionálními hudebníky s tituly ne své nástroje. Vladdy má také ukončené studium na housle a kytarista Cameron Allen nedávno získal mezinárodně uznávaný Bend-Note v kytarové soutěži v Paříži, Francie. Jejich značkou je instrumentální dokonalost, pro kterou jsou dnes velice vyhledávanou kapelou.

SixxiS hrají "hudbu kvůli hudbě," říká Vladdy Iskhakov, zpěvák a kytarista. "Všechno to souvisí s emocemi a všichni se na tom shodneme. Je to ten specifický druh muzikantství, hudební chemie, že blesk v typu lahví prvku, který z nás dělá, kdo jsme."

Kapela The SixxiS vystoupila 11. září 2014 v pražském klubu Roxy jako předkapela progresivní kapely Spock's Beard.

Zpět
Členové:

Vladdy Iskhakov - Lead Vocals, Violin, Piano, Keyboards, Rhythm Guitars
Mark Golden - Bass, Synthesizer
Josh "JBake" Baker - Drums, Percussion, Pads, Vocals
Paul Sorah - Guitars, Vocals, Synth
Cameron Allen - Guitars, Vocals, Synth
Dave Ragsdale - drums (live)

Členové Vladdy Iskhakov
(Narozen 21. srpna)
Lead Vocals, Violin, Piano, Rhythm Guitars, Synth


Vzdělání: Columbus State University

Vlivy: Chris Cornell, Serj Tankian, Alice in Chains, Kings X, J.S. Bach, Lunwig Von Beethoven, Peter Tchaikovsky

Oblíbená hudba: System of a Down, Muse, Alice in Chains, Tool, Rush, Soundgarden, Kings X, Classical Music

Používané nástroje: Fender Strat, Schechter 7 String Guitar, Mesa Bogie Amps and Cabs, Wood Violins, D’Addario Strings, Planet Waves Picks, Cables, Straps

Členové Mark Golden
(Narozen 26. srpna)
Bass, Synthesizer


Vzdělání: Belmont University

Vlivy: Barry Oakley, Victor Wooten, John Paul Jones

Oblíbená hudba: Ravi Shankar, Allman Brothers, The Flecktones, Grateful Dead, Rush, Old Time Music, Jimi Hendrix Band of Gypsys

Členové Josh "JBake" Baker
(Narozen 3. února)
Drums, Percussion, Pads, Vocals


Vzdělání: Atlanta Institute of Music (AIM)

Vlivy: Thomas Pridgen, John Bonham, Chris Coleman, Mike Portnoy

Oblíbená hudba: Drummers

Používané nástroje: TAMA Drums and Hardware, TRX Cymbals, Pro Mark Sticks, Evans Drum Heads, Roland Electronics

Členové Paul Sorah
(Narozen 26.září)
Guitars, Vocals, Synth


Vzdělání: Atlanta Institute of Music (AIM)

Vlivy: David Gilmour, Jimmy Page, Jimi Hendrix, Jimmy Herring

Oblíbená hudba: Queens of the Stoneage, Pink Floyd, Led Zeppelin, Government Mule, Soundgarden

Používané nástroje: Fuchs Audio Amps and Cabs, D’Addario Strings, Planet Waves Picks, Cables and Straps, Dunlop Slides, Gibson Les Paul, Eminence Speakers

Členové Cameron Allen
(Narozen 26. srpna)
Guitars, Vocals, Synth


Vzdělání: Atlanta Institute of Music (AIM)

Vlivy: Allen Holdsworth, Scott Henderson, Guthrie Govan, Jimmy Herring, Brent Mason

Oblíbená hudba: Jazz. Metal, Classical, Rock, Bluegrass, Funk

Používané nástroje: Vigier Guitars, Fractal Audio Systems Axe-FX II, Wampler Pedals, Pickboy Picks, D’Addario Strings, Guitar Pro Software


Zpět


Skupina:
Vladdy Iskhakov - Lead Vocals, Violin, Piano, Rhythm Guitars
Mark Golden - Bass, Synthesizer
Josh "JBake" Baker - Drums, Percussion, Pads, Vocals
Hosté:
Hollow Shrine
Vyšlo 12. září 2014, Soulfood / Glassville Records

Seznam skladeb:
01. Dreamers (4:32)
02. Long Ago (4:55)
03. Nowhere Close (3:28)
04. Home Again (3:28)
05. Forgotten Son (4:11)
06. Waste of Time (3:04)
07. Coke Can Steve (3:54)
08. Opportune Time (3:15)
09. Out Live (5:39)
10. Weeping Willow Tree (4:58)
Total Time: (41:24)

Producer: David Bottrill


Skupina:
Vladdy Iskhakov - Lead Vocals, Violin, Piano, Rhythm Guitars
Mark Golden - Bass, Synthesizer
Josh "JBake" Baker - Drums, Percussion, Pads, Vocals
Hosté:
The Sixxis
EP, vyšlo 8. ledna 2013, WBA Records

Seznam skladeb:
01. Believe (3:36)
02. Snake In the Grass (3:36)
03. I Wanted More (4:01)
04. She Only (3:46)
05. Believe (Russian Version) (3:36)
06. Nowhere Close (live) (3:03)
07. Home Again (live) (3:50)
08. Farewell to Everything (live) (3:59)
Total Time: (29:27)

Producer: Malcolm Springer


Zpět

Josh "JBake" Baker, Vladdy Iskhakov, Mark Golden
Vladdy, Cameron, JBake, Mark, PaulZpět

Oficiální stránky:
http://www.thesixxis.com/
https://www.facebook.com/TheSixxiS
http://www.reverbnation.com/thesixxis

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  29.10.2014 
Menu Poslední aktualizace: 9.5.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©