Sieges Even
Biografie Členové Diskografie Fotogalerie Odkazy

Zpět
Milníky vhistorii kapely:
1982-1985 as Sodom
1985-1997 as Sieges Even
1999-2002 as Looking-Glass-Self
2002-2003 as Val'Paraiso
2003-2008 as Sieges Even

Sieges Even byla progresivní metalová kapela z Mnichova, Německo a její historie měla mnoho tváří a názvů, které postupně měnila, stejně jako styl hudby. Kapela původně vznikla v roce 1982 pod názvem Sodom z podnětu kytaristy Markuse Steffena a basisty Olivera Holzwartha. V roce 1983 ale stihli nahrát jedno kazetové demo, ale pak si museli změnit jméno na Sieges Even, protože již existovala jiná německá kapela se stejným názvem. Přijetím Oliverova bratra Alexa jako hráče na bicí a zpěváka Franze Herde se v 1985 zrodili Sieges Even.

Kapela pod novým názvem nahrála tři demo nahrávky na kazety "Demo 1986", "Demo 1987" a v roce 1988 s názvem "Repression And Resistance". Demo nahrávky byly vysoce ceněny undergroundovým tiske v Evropě a ve Spojených státech. Sieges Eben se stali synonymem pro inovativní a progresivní rock. Teprve v roce 1988 zaujali pozornost producenta Kalle Trappa a německé nahrávací společnosti Steamhammer/SPV, se kterou podepsali kontrakt. Na jaře roku 1988 vstoupili do studia Kalle Trappa "Karo-studio" v Münsteru a začali nahrávat své debutové album "Life Cycle" s producentem Kalle Trappem. Výsledné dílo mělo velmi drsný a energetický zvuk a bylo unikátním hybridem technického trash metalu, progresívneho rocku a jazzu, když vtrhlo jako "bomba" na metalovou scénu. O Sieges Even se píše jako o "jihoněmecké odpovědi na Watchtower" a Sieges Even jsou často zmiňování v médiích v následujících dvou letech.

Poté co získali první pozitivní reakce z tisku od milovníků progressive rock and metal základny, okamžitě začali psát novou hudbu pro své druhé album. V roce 1990 na přelomu března a dubna začínají již nahrávat druhé album "Steps", tentkrát s producentem Charlie Bauerfeindem. Nahrávalo se v "Lakeside-Studios" v Utting poblíž Mnichova. Hudba je opět plná složitých kytarových riffů, rychlopalných rytmů s nečekanými přechody, a to vše v daleko propracovanější verzi zvuku z prvního alba, který již nemá mnoho společného se svým předchůdcem. Ačkoli písně jsou stále velmi složité, nejsou zdaleka tak těžké jako předtím. Nový materiál představuje už vyzralou kapelu. Následující tiskové reakce byly více než brilantní.

Bohužel jejich živé vystupování nebylo ale příliš časté. jedno ale stojí přesto za zaznamenání jako skutečný skvost v historii skupiny. V roce 1991 Sieges Even otevírali koncert pro americkou kapelu "Psychotic Waltz" v německém městě Verl. Před nadšeným davem pocházejícím ze všech koutů Evropy, Sieges Even uvedli několik skladeb z jejich prvních dvou alb a jednu novou skladbu z připravovaného třetího alba.

V roce 1991 se vracejí do studia, kde nahrávají třetí album "A Sense Of Change" se stejným producentem Charlie Bauerfeindem. Je to dobrý název pro album, které přináší nastalé změny. Jednak se mění celkový zvuk skupiny, který je dospělejší, kytarová hra je čistější a je založená na melodických akordach a sólech. Další změnou je nečekaný odchod zpěváka Franze Herdeho během nahrávání. Po tříměsíčním hledání konečně našli celkem neznámého Jogi Kaisera, který nahrál všechky skladby za pouhé tři dny a přispěl tak k tomu, že album bylo jedním z nejlepších v roce 1991.

Po posledním koncertu ve Wiesbadenu v létě 1992 se Markus Steffen rozhodl opustit kapelu z personálních důvodů. Oliver a Alex pokračují v činnosti Sieges Even a vydávají alba "Sophisticated" v roce 1995 a "Uneven" v roce 1997. Zvuk se stává metalovějším k této nejnovější změně přispívají i noví členové Wolfgang Zenk na kytaru, bratři Börk Keller na klávesy a zpěvák Greg Keller, kteří byli známi z dřívějšího nahrávání s Metrical Charm, což byla v té době docela známá německá kapela v undergroundové progresivní metalové scéně. Markus se po odchodu zaměřil na moderní klasickou kytaru, zaznamenal v roce 1999 sólové album "Unsheltered Places" a napsal knihu o hře na kytaru téhož roku.


Komerční úspěch se ale kapele vyhýbal, což vedlo k dlouhé pauze v činnosti Sieges Even. Skupina se rozdělila a bratři Oliver a Alex se objevili jako studioví a koncertní hudebníci v různých jiných projektech a kapelách jako Angra, Blind Guardian a Rhapsody of Fire, nebo účastí na turné s prog-rockovou legendou Emerson, Lake and Palmer. V letech 1997 až 2005 zastával Oliver Holzwarth post koncertního basisty Blind Guardian a jeho bratr Alex byl bubeníkem Rhapsody of Fire. Oba dva také hráli na albu kapely Paradox "Collision Course" v roce 2000.

I přesto, že každý z bratrů rozvyvinul své hudební schopnosti a těžili hodně z práce v hudebních oblastech, které byly zcela odlišné od toho, co udělali se Sieges Even, pořád měli pocit, že tomu něco schází, zbylo něco nevyřčeného. Takže skoro po 6 letech stačil pouhý telefonní hovor, aby přivedl hudebníky zase dohromady. Po poslednímu rozchodu Sieges Even, Oliver, Alex a Markus cítili, že nastal ten pravý čas zase dokončit to, co tehdy začali. V létě roku 1999 se setkali na jejich první zkoušce po 6 letech, aniž by se mezitím někdy navzájem slyšeli. Napsali první skladbu s názvem "Equinox" a okamžitě se rozhodl pokračovat jako nová kapela, protože všechni měli pocit, že jeden z nejdůležitějších faktorů, který každému z nich scházel během těch let byl nakonec zpět - vzájemná chemie. Steffen, Alex a Oliver začali znovu spolupracovat, čímž se kromě zpěváka znovu obnovila první sestava kapely.

První pokusy o znovuzkšísení se rozhodli uskutečnit pod novým názvem Looking-Glass-Self, ale hlavním se stal problém, najít ten správný hlas ke své hudbě. Všechno se zdálo perfektní až poté, když objevili zpěváka André Matose, který byl znám pro jeho práci s brazilským outfitem Angra. Andre se připojil k Looking-Glass-Self a nahrál vokály pro své první promo vydání s názvem "Equinox". CD obsahovalo čtyři skladby "Equinox," "Stigmata," "Footprints of Angels" a "The Valparaiso Dreaming". I když jeho přínos ke skupině byl vysoce ceněn, nikdy se nestal plnohodnotným členem kapely, neboť dával přednost svým sólovým projektům. Takže nebylo překvapením, že mnoho lidí mělo spíše pocit, že LGS nebyla kapela, ale projekt Alexe, Olivera a Markuse plus jedna hostující hvězda jako zpěvák.

To samozřejmě nikdy nebyl záměr. Přestože frustrující hledání adekvátního zpěváka začalo nanovo, všichni tři pokračoval v psaní nových písní. Po nějakém čase naprostého ticha jim to vydrželo téměř dva roky, dokud jeden člověk z Holandska neposlal Markusovi e-mail, ve kterém mu píše, že on by byl ten pravý človek pro tuto práci. A tak v lednu 2003 vstoupili do studia znovu nahrávat vokály pro dvě nové skladby "The Lonely Views of Condors" a "Where Our Shadows Sleep", které již byly nahrány o rok dříve. Jméno nového zpěváka, který přišel po dvou letech, znělo Arno Menses, původně to byl bubeník, ale s velkým množstvím zkušeností s doprovodnými vokály. Vzhledem k tomu, že poprvé po mnoha letech Oliver, Alex a Markus měli pocit, že mají opět celou sestavu kapelu pohromadě, rozhodli se znovu v roce 2002 změnit název a pokračovat pod novým názvem Val'Paraiso, se kterým vydali další demo "Footprints Of Angels". Nakonec všichni čtyři pocítil, že to bylo jen polovičaté rozhodnutí, když nový materiál měl všechny typické znaky jejich Sieges Even. Takže se k konci roku 2003 vrátili k pojmenování původní kapely.

Alex, Arno, Oliver a Markus odehráli jejich první vystoupení v tomto složení v dubnu 2004 na Headway Festivalu v Amstelveen, Nizozemsko, pak následovalo jejich první vystoupení po 7 letech v Německu ve Frankfurtu nad Mohanem v říjnu 2004.

V této sestavě nahráli album "The Art Of Navigating By The Stars", který vychází v létě 2005. Album se tentokrát nahrávalo ve studiu Uwe Lulise Black Solaris Studios ve Frankfurtu. Příchod Arno Mensese vnesl do kapely nové lyrické prvky, které s původním triem vytvořily na albu kombinaci moderního technického progresívního rock/metalu, které se odlišovalo od všeho, co nahráli dříve. Album je velmi pečlivě konstruované, které dovedně předvádí dovednosti každého hudebníka. Je to v pozitivním slova smyslu a nikdy to není na úkor písní. Album získalo celkové uznaní a znamená v podstatě návrat Sieges Even po osmi letech pauzy. Osm let poté, co odešli z hudební scény, kult prog kapely Sieges Even zažil překvapivý comeback a tentokrát, jsou mnohem silnější než kdykoliv předtím. Pokud jde o přirovnání, pak Markus Steffen uvádí jako zdroj inspirace následující kapely a hudebníky: Kansas, Metallica, Madonna, Iron Maiden, Pantera, Yes, Jaco Pastorius, King Crimson, Sarah McLachlan, Allan Holdsworth, Tool, Peter Gabriel, Julian Bream, hodně jazzu, hodně klasické hudby, prostě seznam na několik hodin...

Následně se Sieges Even vydali na turné, které obsahovalo i zastávky v Rusku a evropské společné turné v lednu 2006 po boku kapely Deadsoul Tribe. Kapela také doprovázela americké Journey na německých koncertech v červnu 2008.

Stejná sestava a stejně úspěšná šablona byla použita i na dalším albu "Paramount", který vychází v září 2007. "Paramount" se skládá z deseti zajímavých skladeb, které berou posluchače na dobrodružnou cestu, nastavou volně na různorodé emoce. Texty Sieges Even se vědomě neobejdou bez zpráv a vlastně ani indoktrinace. Menses komentuje: "Jdeme v našich textech stejným způsobem, jako jdeme v naší hudbě. Každý z nich je určen k vytvoření vlastního filmu v mysli posluchače. Naše výklady budou pouze manipulativní a dráždivé. Přesto obsahy skladeb nejsou vůbec všední. Titulní skladba 'Bridge To The Divine' například pojednává o široké škále věcí, o kterých lidé sní, zatímco "Tidal" je více osobní a umožňuje posluchači svobodu individuální interpretace". Hudebně Sieges Eben fungují na nejdokonalejší úrovni. Výše uvedená skladba "Tidal" obsahuje skoro všechny součásti, které dělají Paramount kompletním uměleckým dílem: houževnatost, melodičnost, progresivní části, melancholii, e-kytary, akustické kytary, klávesové nenápadné a vkusné syntetické zvuky. Instrumentálka "Mounting Castles In The Blood Red Sky’" je jakousi hudební verzi slavného proslovu Martina Luthera Kinga "I have a dream", kontrastující ve folk prog AOR baladě "Eyes Wide Open", která určována Menseseho vokálem a zdá se, že tento typ skladby jen málo lidí očekávalo od této kapely. "Před Arnovým příchodem jsme nemohli riskovat takové číslo, ale nyní se zdá zcela přesvědčivé a příhodné," poukazuje Steffen. Album "Paramount" bylo nahráváno ve spolupráci se zvukařem Kristianem 'Köhle' Kohlmannslehnerem v jeho studiu v Seeheim/Jugenheim. Kohlmannslehner také smíchal skladby, jeho kolega Kai Stahlenberg se zase věnoval masteringu.

V říjnu 2007 Sieges Even vyrazili na turné po Německu, Nizozemsku, Belgii a Švýcarsku. V červenci 2008 kapela vydává první živou nahrávku "Playground" u InsideOut Music, které obsahuje 10 skladeb zaznamenaných v letech 2007-2008. Po jeho vydání ale kapela dne 20. září 2008 oznámila svůj rozpad z důvodu vnitřních rozporů a tento rozchod oznámila stroze na svých stránkách: "Sieges Even se rozpadli. Kvůli vnitřním rozporům se kapela rozhodla rozdělit. Děkujeme všem, kteří pomáhali kapele ve všech letech. Podzimní turné Sieges Even bylo zrušeno."

A tak se předběžně uzavírá historie kapely Sieges Even. Steffen a Menses zakládají svoji novou kapelu Subsignal, se kterou nahrávají v roce 2009 album. Alex Holzwarth vyučuje hru na bicí na škole Drummer’s Focus v Nemecku. Alex Holzwarth i Oliver Holzwarth se stávají v roce 2011 platnými členy skupiny Rhapsody of Fire.

Zpět
Poslední sestava:
Arno Menses - Lead Vocals (2003-2008)
Markus Steffen - Guitars (1985-1992, 2003-2008)
Oliver Holzwarth - Bass (1985-2008)
Alex Holzwarth - Drums (1985-1997, 2003-2008)
Bývalí členové:
Franz Herde - Lead Vocals (1985-1991)
Jogi Kaiser - Lead Vocals (1991-1996)
Wolfgang Zenk - Guitars (1995-1997)
Andre Matos - Lead Vocals (1999-2002)
Greg Keller - Lead Vocals (1993-1997)
Börk Keller - Keyboards (1995-1997)
Markus Burchert - Guitars (1985)

Členové
(Narozen ***, Rotterdam, Nizozemí)
Lead Vocals (2003-2008)


Arno Menses je holandský hudebník a zpěvák progresivní rockové kapely Subsignal. Studoval na Grafisch Lyceum Rotterdam.

Svoji hudební kariéru začínal jako bubeník skupiny Bonebag, která vydala svůj debut "Noli me Tangere" v roce 2007. Hrál na bicí ve všech skladbách a poskytoval i doprovodný vokál pro rozdílné písně na albu. Bonebag se ale rychle rozpadli po jejich turné k albu.

Arno se připojil k Sieges Even během jejich rozsáhlé pauzy v roce 2003. Jeho první album s kapelou bylo "The Art Of Navigating By The Stars". Album bylo poznamenáno odchodem od zvuku jejich předchozích dvou alb a byly na něj začleněny delší kompozice a více melodičtější než předtím. V roce 2007 vydali své druhé album s Mensesem pod názvem "Paramount". V roce 2008 vydali své první živé album nazvané "Playgrounds". V návaznosti na turné na podporu americké AOR kapely Journey, skupina měla vnitřní rozpory a byla rozpuštěna. Bratři Holzwarthové dále pokračovali, když se spojili s různými kapelami, zatímco Menses a Steffen podporovali myšlenku na založení jejich vlastní kapely.

A tak původně zamýšlený vedlejší projekt Subsignal založili v roce 2007 bývalí členové Sieges Even Arno Menses (zpěv) a Markus Steffen (kytary).
Členové
Guitars (1985-1992, 2003-2008)

Hra na kytaru jej doprovází od jeho 12 let. Vždycky toužil hrát jako Angus Young z AC/DC, ale zakrátko přišly další ambice: kytara jej přitahovala od samého začátku, a to nejen elektrická, ale i její další verze, velmi brzy se začal zajímat i o klasickou kytaru a její bohaté herní vlastnosti. V průběhu let jej v oblasti elektrické kytary inspirovali další hráči jako Alex Lifeson (Rush), Allan Holdsworth, Joe Satriani a John Petrucci. V klasické kytarř jej zaujal britský kytarista Julian Bream s jeho muzikálnosti, jeho výrazem a zvukem. Oba dva nástroje se u něj navzájem doplňují.

Kromě toho působil mnoho let jako učitel na kytaru, v roce 1999 publikoval kytarovou učebnici s názvem "Klassische Gitarre Exclusiv"(i s CD) v tehdejším KDM Verlag (nyní Alfred Publishing). U stejného vydavatelství působí pro časopis "Guitar Exclusiv" jako autor s články o klasických kytarových skladbách ze všech epoch.

V rámci studia muzikologie rozšířuje své znalosti o historii hudby, hudební teorie, hudební notaci a harmonii. Od dubna 2010 vyučoval ve Vídni ve své vlastní kytarové škole, stejně jako pro Vídeňský chlapecký sbor v profesionálním výuce hry na kytaru.

Na podzim roku 2012 se vrátil do Mnichova, kde také pracuje na různých hudebních školách vedle svého vlastního studia kytary. V současné době členem Státní hudební akademie pro hudební výchovu mládeže v Trossingenu, kde pokračuje dále, i po ukončení vzdělání na podzim roku 2014, jako uznaný učitel hudby.

Od roku 1988 nahrával a publikoval, nejprve jako kytarista, skladatel a textař mezinárodně známé německé progresivní rockové kapely SIEGES EVEN, kterou spoluzakládal a nahrál s ní řadu desek. Vydal s nimi šest plnohodnotných studiových alb až do rozpuštění kapely v roce 2008.
Členové
(Narozen 19. října 1967, Landshut, Německo)
Bass (1985-2008)


Oliver Holzwarth je německý baskytarista. Hrál na basu jako oficiální člen v Rhapsody of Fire spolu s jeho bratrem, bubeníkem Alexem Holzwarth. Oliver byl live i studiovým baskytaristou Blind Guardian v letech 1998 a 2012. Kromě toho, že je členem vedlejšího projektu Coldseed, kterým v roco 2006 vyšlo album "Completion Makes The Tragedy".

Byl také basistou progresivní metalové kapely Sieges Even, které byl on a jeho bratr zakládajícími členy, hrál na basu s power metalovou kapelou Power Quest. V letech 2009-2010 koncertoval s Tarjou Turunen. Od roku 2009 je členem Brutal Godz, kterou založil se svým bratrem a Uwe Lulisem (bývalý kytarista Grave Digger a Rebellion) a Charly Steinhauerem (zpěvák Paradox).

V roce 2011 mu vyšlo EP s názvem "The Mirror Of Silence" s kapelou Pergana.

Také se stal členem Rhapsody of Fire jako stálý basista po odchodu Patrice Guerse, kde zůstal až do svého odchodu v srpnu 2014.
Členové
(Narozen 4. října 1968, Landshut, Bavaria, Germany)
Drums (1985-1997, 2003-2008)


Alex je německý profesionální bubeník. Je bratrem baskytaristy kapely Olivera Holzwarth. Je také bývalým členem Avantasia, bývalým koncertním členem Blind Guardian a současný člen italské symphonic power metalové kapely Rhapsody of Fire.

Začinal hrát na bubny ve věku deseti let. Jeho prvním nástrojem, který si koupil byl Trojan Drum s Paiste hi-hats. Jeho prvním učitelem byl bubeník Seppl Niemeyer.

V roce 2000 vstoupil do italské symphonic/power metalové kapely Rhapsody of Fire při vydání "Dawn Of Victory", když nahradil Daniele Carbonera. Byl také bubeníkem německé progresivní metalové kapely Sieges Even, ve které hrál i jeho bratr na basu. Působil v ní až do jejího rozpadu v roce 2008.

V roce 2001 se Alex stal studiovým bubeníkem projektu symphonic/power metalové opery Avantasia Tobiase Sammeta. Metalová opera představila mnoho hudebníků z power metalové scény, ale Holzwarth nahrával všechny bicí na prvních dvou albech projektu Avantasia (s výjimkou skladby 10 na The Metal Opera Part II). Působil také jako studiový bubeník pro několik písní na nové albu Avantasia s názvem "The Wicked Symphony and Angel of Babylon", které vyšlo v dubnu 2010.

Hrál a nahrával i s dalšími kapelami jako Angra, Paradox, Dol Ammad (2004-2010), Looking Glass Self, Sieges Even, Hexfire a Pergana. Od roku 2009 je členem Brutal Godz, kterou založil se svým bratrem a Uwe Lulisem (bývalý kytarista Grave Digger a Rebellion) a Charly Steinhauerem (zpěvák Paradox). V roce 2013 nahrál dva singly s projektem Timo Tolkki's Avalon.

Byl také hráčem na albu Luca Turilli Rhapsody s názvem "Ascending to Infinity", ale kapelu opustil v roce 2012, aby se mohl plně věnovat hraní v Rhapsody of Fire.
Členové
Lead Vocals (1985-1991)

První zpěvák kapely Sieges Even, který se objevuje na nahrávkách "Demo 1986", "Demo 1987", "Repression And Resistance" a prvních dvou studiových albech "Life Cycle" a "Steps".
Členové
(Joachim "Jogi" Kaiser)
(Narozen 1967, Hamburg, Německo)
Lead Vocals (1991-1996)


Jogi je německý zpěvák, tenorista, který se zabývá mnoha styly - Soul, Rock, Pop, Muzikály. Vystupuje tak v divadelních představeních, ve filmech a v muzikálech.

Navštěvoval Hamburg School of Speech a dramatických umění.

Od roku 2006 působí jako hostující zpěvák s Udo Lindenberg v "Panikorchester". V letech 1995 až 2001 působil jako zpěvák v Berlín Big Bandu "Berlín Dance Orchestra", v "50 Jahre Stern", zpíval i na ozahájení "Ford Ka Kick-off" Formel 1 Party v Monaku.

Pobývá po celém německu Berlín, Hamburk, Frankfurt am Main, Münster, Mallorca, Mainz.
Členové
(Narozen ***, Munich, Germany)
Guitars (1992-1997)


Wolfgang je německý hudebník a kytarista pocházející z Mnichova, Německo. Wolfgang Zenk dosáhl dobré pověsti jako kytarista a skladatel kapely Sieges Even (1992-1997). V 90. letech si na progresivní rockové scéně získala mezinárodní pozornost její alba "Sophisticated" (1995) a "Uneven" (1997). Je členem kytarového dua Twinpicks a spolupracoval s kapelou Stingway.

Je manažerem a učitelem na MGI Munich, nejznámějším německém institutu pro profesionální vzdělávání kytaristů. Jeho více než 15-letá pedagogická zkušenost na MGI se odráží i v jeho hudební rozmanitosti.

Od roku 1999 působí v kapele 7for4, kde hraje na kytaru. její členové jsou Wolfgang Zenk - Guitar, Markus Grützner - Bass, Klaus Engl - Drums a André Schwager - Keyboards. Hrají pouze instrumentální improvizačné hudbu, kterou označují jako progressive metal fusion. Již vydali čtyři alba.
Více na: https://www.facebook.com/7for4

Druhým projektem, ve kterém je aktivně zapojen, je Twinpicks, což je akustické kytarové duo ve složení Wolfgang Zenk a Uli Widenhorn. Hostoval také ve skupině Grand Sermon na jejich albu "Massive Domain" v roce 2010. Jako hostující hudebník se podílel i na sólových nahrávkách Andy Linda nebo spolupracoval s kapelou The Ancestry Program.
Členové

(Celým jménem Andre 'Coelho' Matos)
(Narozen 14. září 1971, Sao Paulo, Brazil)
zemřel 8. června 2019)
Lead Vocals (1999-2002)


Andre byl brazilský zpěvák, pianista a skladatel. Byl zapojen do řady heavy metalových kapel včetně Viper, Angra a Shaaman. Od října 2006 André Matos věnuje svůj čas své sólové kapele.

Matos vyrůstal ve svém rodném městě Sao Paulo, Brazílie. Své hudební vzdělání začal ve věku deseti let, když dostal svůj první klavír od svých rodičů. Jako dospívající se scházel se svými kamarády a poslouchali své oblíbené kapely. Brzy po zahájení výuky začal hudbu také hrát a Matos se připojil k jeho první kapele Viper. Uvedl s v ní poprvé 8. dubna 1985, když mu bylo pouhých třináct let. ve stejném roce nahráli také svoji první demo nahrávku "The Killera Sword".

Matos pokračoval ve zpívání, ale neměl ambice stát se zpěvákem jenom proto, že jeho zpěv byl "nejméně špatný od všech ostatních zpěvů", a proto, že se fyzicky podobal zpěvákovi Iron Maiden Bruce Dickinsonovi. Jeho nástroje volby byly vždy klavír a klávesové nástroje. Matos opustil Viper, když skupina začala měnit svůj hudební styl. Stale se zajímal o klasickou hudbu a cítil, že jeho hudební vize se začala odlišovat od ostatních členů kapely, kteří se chtěli zaměřit na těžší, "syrovější" hudbu.

Po odchodu z Viper se Andre vrátil do školy a dokončil své vzdělání v hudbě se specializací na orchestrální dirigování a hudební kompozice.

V roce 1991 se zformovala skupina Angra, jejímž se stal členem, a první album "Angels Cry" jí vyšlo v roce 1993. Skupina se stala slavnou v Japonsku a Evropě. Později vyšly desky "Holy Land" a "Fireworks". Styl kapely Angra se vyvinul z melodického speed metalu inspirovaného od Helloween s unikátní směsí heavy-metalu, klasické hudby a a tradičních brazilských vlivů, které jim přinesly celosvětově příznivé recenze.

Andre se zúčastnil celosvětové soutěži o výměně Bruce Dickinson v Iron Maiden a byl v Top 3 finalisty spolu s Jamesem LaBrie a pozdějším vítězem Blaze Bayleym.

V roce 2001 Andre opustil kapelu Angra spolu s rytmickou sekcí skládající se z Luise Mariuttiho (basa) a bubeníka Ricardo Confessori z důvodu nesouhlasu s kytaristy Rafaelem Bittencourtem a Kiko Loureirem týkajících se řízení skupiny. Andre zůstal s bývalou rytmickou sekcí Angry a rekrutoval Luisova bratra Huga Mariutti jako kytaristu a společně založili kapelu Shaman, ale před vydáním jejich druhého alba si změnili jméno na Shaaman z právních důvodů.

Kapela se náhle úspěch díky písni "Fairy Tale", která se objevila v brazilské soap opeře Beijo do Vampiro (Vampire Kiss) a tento úspěch se stal po nějaké době celosvětový... Prvního alba s názvem "Ritual" se prodalo více než 200.000 kopií po celém světě v prvním roce jeho vydání, což vyústilo v turné se 150 koncerty po celém světě a vydání DVD s názvem "Ritualive" zaznamenaném před publikem čítajícím více než 7.000 Brazilců v Sao Paulu. Jejich druhé album "Reason" udrželo jeji slávu a vyvrcholilo koncertem před 10.000 lidmi v Rio de Janeiru. Poté majitel kapely a bývalý bubeník Angry Confessori vyhodil Matose a bratry Mariuttiovy z kapely.

Po tomto extempóre se Shaaman Andre spolu s bratry Hugem a Luisem vydal své první sólové album "Time To Be Free" pod svým jménem Andre Matos v srpnu 2007. Album dosáhlo dobré umístění v žebříčcích a to jak v Brazílii a Evropě, ale dostala se na čtvrté místo v ruském žebříčku a na druhé místo v Japonsku. Album mělo úspěch i v odborných kruzích i u fanoušků. "Time To Be Free" je více osobní, a to i přesto, že kytarista Hugo Mariutti napsal téměř každou píseň spolu s Matosem a Pitem Passarelou, což je bývalý Matosův partner z Viper.

Druhé album "Mentalize" vyšlo nejdříve v Brazílii a Japonsku na konci roku 2009. Turné k desce začalo v Brazílii, kde koncerty proběhly v Rio de Janeiru, Recife, Sao Paulo, Fortaleza a některých dalších městech. Na počátku roku 2010 vyšlo album v Evropě, pak Matos hrál na několika letních festivalech.

In 2001 byl Matos jedním z mnoha hostů na metalové opeře Avantasia od Tobias Sammeta, když měl svůj part v "Elderane The Elf" na albu The Metal Opera. Nakonec se zůčastnil i světového turné s Avantasia ke konci roku 2008. V roce 2010 se uvedl na albu "The Wicked Symphony" s vokálem ve skladbě "Blizzard On A Broken Mirror". V listopadu 2010 se Andre připojil k projektu Symfonia, což byla power metalová supergroup zformovaná Timo Tolkkim, Uli Kuschem, Jari Kainulainenem a Mikko Härkinem.

V roce 2012 vydal své třetí sólové album "The Turn Of The Lights". Dne 20. dubna 2012 bylo oznámeno, že se Andre vrátil ke své první vydařené kapele Viper, aby reunionem oslavili 25. leté výročí debutového alba "Soldiers Of Sunrise". Kapela hrála celá svá první dvě alba "Soldiers of Sunrise" a "Theatre of Fate" naživo. Pak se připojili ke společnému vystoupení na největší brazilský a jeden z největších festivalů na světě Rock In Rio pro speciální koncert, když se uvedli před a Helloween a Iron Maiden.

Dne 8. června 2019 zásáhla hudební svět smutná zpráva. Toho dne nás navždy opustil vynikající brazilský zpěvák, skladatel, hudebník, skvělý člověk a kamarád Andre Matos, když podlehl srdečnímu infarktu. Bylo mu pouhých 47 let.

Zpět
Studiová alba:
2008 Playgrounds (live)
2007 Paramount
2005 The Art Of Navigating By The Stars
1997 Uneven
1995 Sophisticated
1991 A Sense Of Change
1990 Steps
1988 Life Cycle
Ostatní nahrávky:
2003 Footprints Of Angels (as Val'Paraiso)
2000 Equinox (as Looking-Glass-Self)
1994 What's Progressive?
1988 Repression And Resistance
1987 Demo 1987
1986 Demo 1986
1983 Demo (as Sodom)


Skupina:
Arno Menses - Vocals
Markus Steffen - Guitars
Oliver Holzwarth - Bass
Alex Holzwarth - Drums
Hosté:
Diskografie Playgrounds
Live, vyšlo červenec 2008, Inside Out, SPV 79842 CD

Seznam skladeb:
01. When Alpha And Omega Collide (5:33)
02. Tidal (4:21)
03. Unbreakable (9:31)
04. The Waking Hours (4:55)
05. Iconic (5:03)
06. These Empty Places (9:06)
07. Duende (5:10)
08. Paramount (8:14)
09. The Lonely Views Of Condors (6:43)
10. The Weight (11:08)
Total Time (69:44)

Producer: Uwe Lulis

Skupina:
Markus Steffen - Guitars
Oliver Holzwarth - Bass
Alexander Holzwarth - Drums
Arno Menses - Vocals
Hosté:
Kristian Kohlmannslehner - Programming, Keyboards (additional)
Sven Rossenbach - Saxophone (10)
Diskografie Paramount
Vyšlo 21. září 2007, Inside Out Music, IOMCD 282

Seznam skladeb:
01. When Alpha And Omega Collide (5:52)
02. Tidal (5:16)15
03. Eyes Wide Open (5:41)40
04. Iconic (4:59)
05. Where Our Shadows Sleep (7:08)
06. Duende (5:11)
07. Bridge To The Divine (5:56)55
08. Leftovers (7:16)
09. Mounting Castles In The Blood Red Sky (5:37)36
10. Paramount (8:50)
Total Time: (61:46)42

Producer, Recording, Mixing, Mastering: Kristian Kohlmannslehner
Engineering (assistant): Kai Stahlenberg
Design, Layout: Thomas Ewerhard
Photography. David J. Nightingale, Jörg Steinmetz


Skupina:
Arno Menses - Vocals
Markus Steffen - Guitars
Oliver Holzwarth - Bass
Alex Holzwarth - Drums
Hosté:
Walter Dorn - Flute
Diskografie The Art Of Navigating By The Stars
Vyšlo 2005, Inside Out, IOMCD 225

Seznam skladeb:
01. Navigating By The Stars (0:29)
02. The Weight (10:13)
03. The Lonely Views Of Condors (6:14)
04. Unbreakable (8:59)
05. Stigmata (8:22)
06. Blue Wide Open (5:13)
07. To The Ones Who Have Failed (7:26)
08. Lighthouse (7:41)
09. Styx (8:55)
Total Time: (63:32)

Producer, Recording, Mixing, Mastering: Uwe Lulis
Executive producer: Sven Lohnert
Artwork: Thomas Ewerhard
Photography: Karin Malwitz
Ústředním tématem alba „The Art Of Navigating By The Stars“ je ztráta naivity, kontaktu s přirozeností, ať už ve smyslu odrůstání dětskému pohledu, nebo ve smyslu metaforickém - ztráta schopnosti navigovat se podle postavení hvězd. Textový koncept není jediným scelujícím elementem nahrávky, s trochou dobré vůle lze o osmi skladbách uvažovat skutečně jako o jednotlivých sekvencích většího celku. Tento celek působí neobyčejně sevřeně a je orámován několika (především) refrénovými leitmotivy, které se pravidelně vracejí a jako krásné melodické milníky ohraničují prostor alba.
Hudebně se SIEGES EVEN řadí k umírněné větvi prog rocku, která rezignuje na sáhodlouhé epické výlevy muzikantského ega, ale o to více soustředí na emotivitu vyznění a čitelnou písňovou strukturu. Německý kvartet vystihuje pokora místy až komorní ladění, výrazná úloha rytmiky, kterou obstarávají bratři Holzwarthové, trochu subtilnější znění kytarových partů a zvláštní vokální stránka. Její autor, muž s obskurním jménem Arno Menzes, nepochybně nepatří mezi technické skvosty, ale jeho výše posazený a nijak silný hlas se příjemně poslouchá, jistě frázuje a neobtěžuje patetickými floskulemi. I díky němu "The Art Of Navigating By The Stars" uplývá jako plachetnice v svěží bríze, nijak si pozornost nevynucuje přílišnou složitostí, ale zároveň jí neztrácí přehnanou banalitou a podbízivostí. Sem tam možná až příliš popustí plachty v rozevlátém brázdění hudebního moře, ale stereotyp se nedostaví v míře nesnesitelné ani jednou.
Jedná se zkrátka o ideální kompromis mezi technikou a obsahem... SIEGES EVEN si i ve stagnujícím žánru dokázali najít svojí specifickou hlásku a obhlížejí svoje území zrakem jistým a charismatickým...
http://metalopolis.net/art_reviews.asp?id=3407
Marigold Zveřejněno: 11.4.2007

Skupina:
Greg Keller - Vocals
Wolfgang Zenk - Guitars
Oliver Holzwarth - Bass
Alexander Holzwarth - Drums
Börk Keller - Keyboards
Hosté:
Diskografie Uneven
Vyšlo 1997, Under Siege/QuiXote Music, 37746-422
Re-Release 2007

Seznam skladeb:
01. Disrepectfully Yours (3:49)
02. What If? (5:20)
03. Trainsong (4:37)
04. Rise And Shine (5:26)
05. Scratches In The Rind (5:57)
06. Different Pace (5:31)
07. What's up God? (6:09)
08. Love Is As Warm As Tears (7:16)
Total Time: (44:05)

Producer: Charlie Bauerfeind


Skupina:
Greg Keller - Vocals
Wolfgang Zenk - Guitars
Oliver Holzwarth - Bass
Alexander Holzwarth - Drums
Hosté:
Markus Grützner - Additional Keyboards
Sascha Paeth - Keyboard programming
Miro - Keyboard programming
Diskografie Sophisticated
Vyšlo říjen 1994/5, Under Siege/QuiXote Music, semaphore CD 32683
Re-Release 2007

Seznam skladeb:
01. Reporter (4:30)
02. Trouble Talker (5:07)
03. Middle Course (6:38)
04. Sophisticated (4:18)
05. Dreamer (6:24)
06. As The World Moves On (3:51)
07. Wintertime (7:13)
08. Water The Barren Tree (5:54)
09. War (5:09)
10. Fatal (3:42)
11. The More The Less (4:53)
Total Time: (57:39)

Mastering, Producer: Charlie "The Champ" Bauerfeind
Lyrics Assistance: Jogi Kaiser


Skupina:
Jogi Kaiser - Vocals
Oliver Holzwarth - Bass
Markus Steffen - Guitars
Alex Holzwarth - Drums
Hosté:
Thomas Hellhake - Violin
Stephanie Luhmer - Violin
Ilse Stemplinger - Viola
Renate Matthias - Cello
Diskografie A Sense Of Change
Vyšlo 1991, SPV/Steamhammer, SPV 084-76412

Seznam skladeb:
01. Prelude: Ode To Sisyphus (1:51)
02. The Waking Hours (4:38)
03. Behind Closed Doors (4:43)
04. Change Of Seasons (5:39)
05. Dimensions (8:12)
06. Prime (5:23)
07. Epigram For The Last Straw (7:27)
08. These Empty Places (9:42)
Total Time (47:35)

Producer: Charlie Bauerfeind

Skupina:
Franz Herde - Vocals
Markus Steffen - Guitars
Oliver Holzwarth Bass
Alex Holzwarth - Drums & Electronic Percussion
Hosté:
Joe Pöhlmann - Piano
Norbert Beyerlein - Keyboards
Thomas Hellhake - Violins
Diskografie Steps
Vyšlo 1. července 1990, Steamhammer/SPV, SPV 008-76211

Seznam skladeb:
01. Tangerine Windows of Solace (25:11)
      I. Alba (instrumental) (0:34)
     II. Epitome (4:01)
    III. Apotheosis (6:29)
    IV. Seasons Of Seclusion (The Prison) (4:45)
     V. An Essay Of Relief (A Tangerine Dream) (2:43)
    VI. Disintegration Of Lasting Hope (6:29)
   VII. Elegy (Window Of Percepiton) (0:46)
02. Steps (4:02)
03. Corridors (6:40)
04. The Vacuum Tube Processor (4:45)
05. On Act of Acquiescence (7:09)
06. Anthem Chapter I (4:33)
07. Anthem Chapter II (1:45)
Total Time: (54:41)

Producer: Charlie Bauerfeind

Skupina:
Franz Herde - Vocals
Markus Steffen - Guitars
Oliver Holzwarth - Bass
Alex Holzwarth - Drums
Hosté:
Diskografie Life Cycle
Vyšlo 1. října 1988, Steamhammer, SPV 85-7537

Seznam skladeb:
01. Repression And Resistance (5:45)
02. Life Cycle (5:07)
03. Apocalyptic Disposition (6:04)
04. The Roads To Iliad (Instrumental) (4:56)
05. David (8:14)
06. Straggler From Atlantis (12:28)
07. Arcane (Instrumental) (0:58)
Total Time: (43:32)

Producer, Mixing, Recording: Kalle Trapp


Skupina:
Markus Steffen - Guitars
Oliver Holzwarth - Bass
Alex Holzwarth - Drums
Arno Menses - Vocals
Hosté:
Diskografie Footprints Of Angels (as Val'Paraiso)
Vyšlo 2003, Self-released

Seznam skladeb:
01. The Lonely Views of Condors (edited version) (4:31)
02. Where Our Shadows Sleep (edited version) (4:04)
03. The Lonely Views of Condors (full version) (5:52)
04. Where Our Shadows Sleep (full version) (5:28)
Total Time: (19:55)

Recorded and mixed: Corny Bartels at Weltraum Studios, Munich, 2003
Produced: Val'Paraiso


Skupina:
Oliver Holzwarth - Bass
Alex Holzwarth - Drums
Markus Steffen - Guitars
Andre Matos - Vocals
Hosté:
Jens Johansson - Keyboards (04)
Diana Grubic - Piano, Keyboards
Diskografie Equinox (as Looking-Glass-Self)
Vyšlo 2000, Self-released

Seznam skladeb:
01. Equinox (5:27)
02. Stigmata (5:18)
03. Footprints Of Angels (5:30)
04. The Val'Paraiso Dreaming (4:16)
Total Time (20:31)

Written: Holzwarth, Matos, Steffen, Holzwarth
Recording, Mixing: Corni Bartels
Demo bylo zveřejněno pouze na website kapely.

Skupina:
Oliver Holzwarth - Bass, Keyboard
Alex Holzwarth - Drums
Markus Steffen - Guitars
Franz Herde - Vocals
Hosté:
Diskografie What's Progressive?
Tape, demo, vyšlo 1994, Self-released

Seznam skladeb:
01. Dreamer ()
02. Legal ()
03. War ()
Total Time (00:00)
Nahráno živě na 24-stopý digitální záznamník dne 4. srpna 1994 v E-Werk Erlangen.
Diskografie Repression And Resistance
Tape, vyšlo 1988, Self-released

Seznam skladeb:
A1. Apocalyptic Disposition (6:23)
A2. Las Palabras Secreto De Libertad (Repression & Resistance) (5:52)
B3. Arcane (instrumental) (0:59)
B4. Straggler From Atlantis (12:18)
Total Time (25:32)Skupina:
Oliver Holzwarth - Bass, Keyboard
Alex Holzwarth - Drums
Markus Steffen - Guitars
Franz Herde - Vocals
Hosté:

Recorded at Charisma Studios, Munich, Jan 1988 in 22 hours
Produced: Sieges Even
Engineered: Michael Müller
Cover Paintings: Sockslashing Fritz
Skladba "Straggler From Atlantis" je inspirována prací od Manly Wade Wellmana.
Diskografie Demo 1987
Tape, vyšlo 1987, Self-released

Seznam skladeb:
A1. Kristallnacht (6:11)
A2. Tell-Tale Heart (7:04)
B1. Enigma / Traveling Through Time (8:23)
Total Time (21:38)Skupina:
Oliver Holzwarth - Bass
Alex Holzwarth - Drums
Markus Steffen - Guitars
Franz Herde - Vocals
Hosté:
Srdceryvný příběh inspirovaný Edgarem Alanem Poe (1809-1849). Recorded on 4 tracks 28/2-1987.

Skupina:
Markus Steffen - Guitars
Oliver Holzwarth - Bass
Alex Holzwarth - Drums
Markus Burchert - Guitars
Franz Herde - Vocals
Hosté:
Diskografie Demo 1986 (Symphonies of Steel)
Tape, vyšlo leden 1986, Self-released

Seznam skladeb:
01. Intro (instrumental)
02. Symphonies of Steel (5:20)
03. Flight to Asgard (7:05)
04. Journey of the Dead (3:16)
05. Bass solo (instrumental)
Total Time (15:41)


Skupina:
Markus Steffen - Guitars
Oliver Holzwarth - Bass
Hosté:
Diskografie Demo (as Sodom)
Tape, vyšlo 1983, Self-released

Seznam skladeb:
01. The Angel Will Die (6:53)
02. Crazy Horde (3:08)
03. Sirens (4:19)
Total Time (14:20)
První demo kapely nahrané ještě pod názvem SODOM.

Zpět


Oliver Holtzwarth   

Zpět
Oficiální stránky:
Oficiální stránky kapely nejsou...

Další zdroje:
https://www.facebook.com/SiegesEven/
http://www.insideoutmusic.com/artist.aspx?IdArtist=453
http://www.metal-archives.com/bands/Sieges_Even/1443
https://www.discogs.com/artist/732041-Sieges-Even

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  2013 
Menu Poslední aktualizace: 5.1.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©