Section IV


          

Zpět...
Kapela Sekce IV byla založena v lednu 2011 v Norwich, East Anglia, a v její sestavě se objevili Nicko J. Ruddock na basu, Robben Harrop na kytaru, Stuart Robertson na bicí, Richard Lockett na klávesy a zpěvu se ujal Sam Linay. Všichni členové kapely jsou zkušení hudebníci, jak na jevišti, tak i ve studiu. Záměrem Sction IV je vytvářet promyšlenou provokující přístupnou hudbu a zpřístupnit tak progresivní hudbu masám posluchačů. Mezi své vlivy kapela řadí především Frost*, It Bites, Marillion, Yes a Pink Floyd. Informace o kapele jsou jinak dost skoupé a tak jediným vodítkem se může stát pouze jejich hudba.

Výsledkem jejich prvotního úsilí je v jejich vlastní režii natočené a vydané album s názvem "Superhuman", které vydali na jaře 2015. V současné době jej propagují koncertně. Album přináší 70 minut opravdu krásného a melodického moderního progresivního rocku s dobrou produkcí a velmi dobrým zvukem. Skupina se zdá perfektně naladěná a jejich hudební dovednosti jsou bezpochyby na velmi vysoké úrovni. Album začíná téměř 13 minutovou titulní skladbou "Superhuma", což je dokonalý příklad toho, jak by se měl hrát moderní progresivní rocks s četnými zvraty v celé skladbě, velmi charakteristickými klávesami a občas vražednými kytarovými riffy. Jako správné progresivní album je i tahle nahrávka koncepčním příběhem o "superbytosti" chránící lidstvo.

Section IV hrají klasický Brit Rock či Neo Prog, který je plně v tradici klasických, progresivních rockových počinů. Kapela představila bohatý hudební zážitek i přesto, že se její členové neobjevili dosud v žádných známých kapelách. Kvintet z Norwich je na svém debutu s živým připomenutím rocku 80. let. Bez staromódního zvuku, s rozpínajícími se bohatými melodiemi, které nechávají zřetelně vyniknout s téměř metalovou tvrdostí. Section IV je vskutku nově přícházející objev ve svém oboru s více než pozoruhodným albem, které by mělo brzy přiníést i své následovníky.

Zpět...
Členové:
Rob Harrop - Lead Guitar
Richard Lockett - Keys
Nicko J. Ruddock - Bass
Stewie Robertson - Drums
Sam Linay - Vocals
Bývalí členové:
Dan Veall
James Peach

Členové
(narozen červenec 1975, Birmingham, UK)

Rob byl prvním ze dvou sourozenců narozených dvěma hudebníkům a již byrzy v 5 letech uchopil kytaru. Většinou byl samouk, jeho rané vlivy se k němu dostávaly od jeho otce, Billy Gibbons (ZZ Top), Leslie West, pak to byli Crossroads a neslavný souboj, kdy objevil Steve Vaie a Joe Satrianiho podobně jako spousta teenagerů!

Byl dobrovolným roadiem na koncertech pro svého otce od raného věku, dostal hodně šancí zajamovat si s mnoha profesionálními hudebníky, což v něm podnítilo nevyslovené umění hrát ve skupině. Rob byl v četných kapelách v celém hudebním spektru v zemi, když hrával na festivalech, v rezidencích ve Španělsku a v Německu, pracoval v pánském klubu na velkém severovýchodě, a to od doom metalu až po death metal v místních i národních kapelách. Životní nehoda v zahraničí narušila Robova páteř v roce 2010, což vedlo k intenzivnímu chirurgickému zákroku a jeho zbrusu novému obratli...

Členové
Jeho dětství bylo normální bez nějakých raných hudebních ambicí. Když povyrostl, naučil se hodně hudebních věcí, hrál na různé nástroje v řadě různých kapel. Pracoval jako nahrávací inženýr v řadě studií. Často měnil místa, ve kterých pracoval.

Vždycky miloval hudbu a mohl zahrát melodii na většině nástrojů - dokonce kdysi hrával na basu a zpíval v kapelách - ale jeho opravdovou láskou jsou klávesy hlavně pro jejich širokou rozmanitost zvuků, které lze získat ze synthezátoru což z něj dělá skutečně fascinující nástroj. Navíc mají spoustu blikajících světýlek... Je hrdý kluky , se kterými v kapele hraje a myslí si, že hudba, kterou dělají společně, je to nejlepší, co kdy udělal...

Členové
Nicko se narodil v malém přímořském městě Lowestoft ve východní Anglii na počátku 90. let. Je nejmladším členem kapely a doufá, že přispěje k modernímu soundu kapely ve svých basových liniích a na pódiu svojí osobnosti. Jeho vášeň pro hudbu se začala již v mladém věku a během dospívání studoval a učil se hrát na mnoho nástrojů. Dával však přednost basové kytaře hlavně pro její hlubokou a dunivou základní kvalitu. Dostalo se mu obrovské množství hudebních vlivů tím, že si vypůjčoval potajnu CD a vinyly z kolekce svého otce včetně takových kapel jako Genesis, Pink Floyd, Thin Lizzy nebo Jimi Hendrix. Jeho nejoblíbenější hudební vzpomínkou, když poprvé zazvonila v jeho uších melodie "Hey Joe" od Jimiho Hendrixe, která měla eminentní dopad na zahájení jeho hudební kariéry, když emoce Jimova vokálu se dokonale promísila se škálou zvuku kapely jako celku. V současné době žije s jednou dámou, která jej opravdu velmi zaujala.

Členové
Hraje už asi 25 let, když začínal v 15 letech, to připadal dostatečně starý na to, aby hrál prog. Začínal ve školních kapelách a setkával se v nich se současnými kolegy. Vždycky měl ájem o hudbu a hlavně o prog. Je to prostě hudba, která vás osloví texty i nástroji, zaobalenými do slušného muzikantství, které jej vždycky zaujalo. Co se týče vlivů, vyrůstal v sedmdesátých a osmdesátých letech, takže první bubeníci, kteří jej zaujali, byli Bonham, Paice a Powell. Bylo to jen něco ve vzhledu a v síle, která jej přitahovala k temné straně. Pak ale objevil Neila Pearta a bylo to přesně to, o čem si myslel, že chce hrát. Pokud posloucháte nebo hrajete prog, vždy se hraje nějaká skladba. Lidé mají rádi melodie. Pokud není žádná melodie, kterou očekávají, lidé na to vždycky reagují. Stuart je ženatý a milujte své děti. Billie, Fern a Teale xxx.

Členové

Sam během tři desetiletí zpíval v různých hudebních projektech. Začal zpívat v místním sboru, když byl velmi mladý a byl objeven lovcem talentů, který jej dal do kontaktu s operním trenérem a začal se věnovat anglické národní opeře. Strávil pak své mládí v různých vystoupeních po celé Evropě. To trvalo až do 14 let, když změnil své hudební zájmy a založil jsem první skupinu s názvem "Milestone", se kterou hrával na klávesy a zpíval v několika místních hospodách. Pak se rychle přehouplo desetiletí a Sam stále vrávoral jako zpěvák v různě funkčních kapelách, dokud neuviděl inzerát prog rockové skupiny hledající frontmana. Odpověděl a dostal se na jejich koncert a nakonec u nich zůstal.

Mezi jeho hudební vlivy patří prog, rock, metal i pop. Je otevřený všemu, co má dobrou melodii. Doufá, že se všem bude líbit hudba, kterou dělají a sdílejí s ostatními.

Zpět...
2015 Superhuman


Skupina:
Rob Harrop - Lead Guitar
Richard Lockett - Keys
Nicko J. Ruddock - Bass
Stewie Robertson - Drums
Bývalí členové:
Hosté:
Diskografie
Vyšlo 31. března 2015, digital

Seznam skladeb:
01. Superhuman (12:45)
02. Out of the Dark (7:46)
03. In Danger (8:01)
04. Inside (4:19)
05. So Far Away (7:05)
06. Idwtstwt (4:10)
07. Guiding Light (4:02)
08. Take You Down (6:34)
09. Exile (16:27)
Total Time (71:09)

Cover Art: Simon Coleby
"Superhuman" vypráví příběh o jedné světské bytosti, která chodila po mnoho let na Zemi, vypadala jako normální člověk, ukrývající se v jasném pohledu a po celou dobu odolávající nutkání ukázat svoji pravou "nadlidskou" sílu. Poté, co byl svědkem autonehody Superhuman, zachrání řidiče a tak začíná svoji neochotnou úlohu ochránce lidstva. Ale pokaždé, když Superhuman používá svoji sílu, fyzicky i duševně mu to ubližuje. Nakonec ztratí nervy a rozhodne se nepokračovat v zachraňování lidstva, neboť je obviňuje za svoji bolest a úzkost. Obrátí se na ty, které kdysi zachránil, ale mnoho národů světa se spojí a povstane proti němu, až jej nakonec vyženou z planety.

Zpět...
Rob Harrop, Sam Linay, Stewie Robertson, Richard Lockett, Nicko J. RuddockZpět...
Oficiální stránky:
http://www.section-iv.com/
www.facebook.com/sectioniv
https://section-iv.bandcamp.com/

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  13.6.2017 
Menu Poslední aktualizace: 23.6.2019
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!