RED BAZAR - progressrock.cz
     


Zpět
V kapele Red Bazar pocházející z Nottinghamu (UK) se sešli kytarista Andy Wilson, baskytarista a klávesista Mick Wilson, a bubeník Paula Comerie. Trio hraje silnou melodickou instrumentální hudbu a jsou jednou z nejlepších instrumentálních rockových kapel, které přicházejí z Velké Británie v posledních letech. Hrají svoji vlastní jedinečnou kombinaci silného, melodického rocku s prog prvky. Název kapely původně zněl Namche Bazaar a byl odvozen podle jména dobře známé horolezecké himálajské vesnice, který nová kapela změnila již bez vazby na Nepál, přidáním označení barvy k názvu (jako mnoho klasických kapel!) a přizpůsobila i pravopis Bazaar.

Vznikli v roce 2007 jako trio ve složení Andy Wilson na kytaru, Paul Comerie na bicí a Mick Wilson na basu a klávesy. Po roce, kdy se poprvé sešli, už byli v roce 2008 schopni vydat své první album "Connections", které získalo skvělé recenze z celého světa.

V návaznosti na úspěch svého prvního alba se objevilo i jejich druhé album "Differential Being", které vyšlo v roce 2010. Znovu bylo přijato se skvělými recenzemi. V následujícím roce účinkoval na sérii koncertů vyvíjející energickou live show. Na desce "Differential Being" se objevuje jedna píseň se zpěvem, takže tvrzení instrumentální hudba není zcela na místě. Basista Mick Wilson nahrál vokály ke skladbě "Is It For Real?".

V roce 2013 kapela vydala tři skladby na EP "After The Ice Storm", na kterém se rozhodli rozšířit svůj zvukový rejstřík. Z tohoto důvodu se rozhodli přijmout na plný úvazek klávesistu a po rozsáhlých konkurzech se jim stal Gary Marshe jako čtvrtý člen kapely. Jako čtyřčlenní Red Bazar měli sérii živých vystoupení, z nichž jedno bylo uspořádáno pro Classic Rock Society, kde doprovázeli Alana Reeda a jeho kapelu.

Od té doby kapela Red Bazar pokračovala psaním materiálu pro jejich další album, ale chtěl zkusit něco jiného. Výsledkem byla spolupráce se zpěvákem Peterem Jonesem, který už vydal své vlastní album "Cocoon" pod názvem "Tiger Moth Tales" (www.tigermothtales.com). Toto rozhodnutí vyvolalo náhodné setkání na koncertě v Nottinghamu vychází instrumentální Prog kapely Red Bazar s podivuhodným talentem Petera Jonese, jehož výsledkem bylo rozhodnutí udělat jejich první vokální album. V letech 2014 a 2015 skupina skládala a nahrávala skladby pro "Tales From The Bookcase", což je kolekce hudebních příběhů, z nichž mnohé jsou založeny na oblíbených Peterových knihách. Album vyšlo 15. března 2016 u labelu White Knight Records.

Také byla oznámena série koncertů na podporu alba v roce 2016. Kapela odehraje svá vystoupení i s Peterem včetně vystoupení na End Festival Summer (U.K.) v říjnu 2016. Kapela rovněž odehrála velký počet koncertů v průběhu let 2016 a 2017 a vystupovala na řadě festivalů a pokračovala ve svých živých vystoupeních a koncertech.

Počátkem roku se v lednu 2019 objevila další deska kapely nazvaná "Things As They Appear", kterou členové vydali ve vlastní režii. "Things As They Appear" je druhé album Red Bazar, na které se představil Peter Jones jako zpěvák. Rovněž v roce 2019 Red Bazar na vydání alba navázal řadou koncertů v průběhu první části roku na podporu svého nového alba. Při vystoupeních hrají v sestavě Andy Wilson kytary, Paul Comerie bicí, Peter Jones vokály a klávesy a Mick Wilson baskytara a vokály. Klávesista Gary Marsh se na polsední desce účastnil jen jako hostující hráč. Album si zachovalo progové základy kapely, ale přidalo přímější a rockovější zvuk, který rozšířil fanouškovskou základnu. Jak album, tak živé vystoupení získalo vysokou chválu.

V listopadu 2020 vyšlo živé DVD natočené při křtu alba "Things As They Appear" v Borderij v Nizozemsku.

Britské progrockové kvarteto Red Bazar oznámilo, že 30. září 2022 vydá své již sedmé album "Inverted Reality" prostřednictvím White Knight Records. Nové album bude třetím albem Red Bazar, na kterém se objeví talent zpěváka Petera Jonese (Camel, Tiger Moth Tales), který se připojil k Andymu Wilsonovi (kytara), Paulu Comeriemu (bicí) a Micku Wilsonovi (baskytara). "S těžším zvukem a agresivnějším přístupem tyto písně skutečně ožily a jsou to některé z dosud nejlepších písní kapely," uvádí skupina. Kapela odehraje 15. října 2022 křest alba v The Old Library v Mansfieldu. Podporu ji udělá Tiger Moth Tales.

Zpět
Členové:
Andy Wilson - Guitars
Mick Wilson - Bass, Keyboardist, Vocals
Paul Comerie - Drums
Peter Jones - Vocals
Gary Marsh - Keyboards

Členové Andy Wilson
(narozen ***, Nottingham, UK)
Guitars

Andy pochází z Nottinghamu, Velká Británie.

Na klasickou kytaru se začal učit hrát, když mu bylo sedm let, ale v 11 letech už přešel na elektrickou kytaru. Od té doby hrál s mnoha kapelami rozličných žánrů. Odehrál koncerty po celém světě, včetně několika festivalů včetně Wacken (Německo) a Metal Meltdown ve Philidelphii (USA).

Od založení Red Bazar v roce 2007 je Andy jejich kytaristou, ale stále rád hraje s ostatními kapelami a hudebníky, a to speciálně jazz.
Členové Mick Wilson
(narozen ***, Nottingham, UK)
Bass, Keyboards, Vocals


Mick je z Nottinghamu, Velká Británie. Svoji hudební dráhu začal hrou na klarinet v 9 letech. Ve 14 letech dpkonce získal diplom za své výkony. Hrával s několika orchestry a občasnými kapelami, koncertoval po Evropě. Na basovou kytaru začal hrát ve 14 letech a od té doby hrál v mnoha různých kapelách a mnoho různých žánrů, včetně lidové kapely Sticky Willy! Od svého nástupu do Red Bazar v roce 2008 také zdokonaloval své dovednosti na klávesy.

Mick také v současné době hraje na baskytaru v nottinghamské prog rockové kapele Coralspin.
Členové Paul Comerie
(narozen ***, Nottingham, UK)
Drums


Paul je z Nottinghamu ve Velké Británii. Na bicí začal hrát již ve svých čtyřech letech. Od té doby se hrál s několika kapelami a koncetroval s nimi po celém světě s nimi. Paul studoval mnoho různých stylů bubnování, které lze zaslechnout v jeho hraní.
Členové Peter Jones
(narozen 6. října 1980)
Keyboards, Vocals


V patnácti měsících Pete ztratil zrak v důsledku retinoblastomu. Již od útlého věku se zajímal o všechno, co se týkalo hudebních věcí a ve čtyřech letech měl svůj první klavír.

"Hudba byla vždy velkou součástí mého života. Kolik z toho bylo ovlivněno mou ztrátou zraku je nemožné říci, ale vždycky jsem měl zručnost pochopit hudbu jenom sluchem docela rychle."(Pete)

Během svých školních let se podílel na všemožných hudebních aktivitách - na školních hrách, hudebních festivalech a koncertech. Jedním z vrcholů jeho dospívání bylo vítězství v juniorském finále BBC soutěže Song for Christmas v roce 1988. V té době začal sledovat i hudební žebříčky a byl také ovlivňován hudbou, kterou poslouchali jeho rodiče. Umělci jako Phil Collins, Paul McCartney a George Michael měli velký vliv, stejně jako kapely Queen, Genesis, Beatles a The Carpenters.
Členové Gary Marsh
Keyboards

Gary pochází také z Nottinghamu, Velká Británie.

Gary je novým členem souboru od konce roku 2013. Jeho prvním nástrojem byla hrncová sestava bicích a kytara Chad Valley, ale pak se objevil i za na klavírem. Dokonce chodil na klavírní lekce po krátkou dobu, ale brzy si uvědomil, že touží psát psát svoji vlastní originální hudbu. Koupil si svůj první syntezátor s jeho Art College grantu a ani nemrkl!

Gary hrál v sestavách mnoha kapel v průběhu let, včetně "divokých let" v zázemí klubových kapel, ale brzy objevil, že to není ta správná cesta a nově objevil svoji zálibu pro všechny progresivní věci. Poslouchá širokou škálu hudby, čerpá vlivy jak z "klasického" prog rocku a dalších podobných žánrů.

Zpět
Studiová alba:
2022 Inverted Reality
2019 Things As They Appear
2016 Tales From The Bookcase
2013 After The Ice Storm (EP)
2010 Differential Being
2009 Connections
Ostatní nahrávky:
2020 Live at the Boerderij 2019 (live)


Skupina:
Andy Wilson - Guitars
Mick Wilson - Bass, Keyboards
Paul Comerie - Drums
Peter Jones - Vocals, Keyboards
Hosté:
Diskografie Inverted Reality
vyšlo 30. září 2022, White Knight Records, (UK)

Seznam skladeb:
01. One Out of Three (6:37)
02. Spirit of Man (8:51)
03. State of Disgrace (5:53)
04. Take Control (10:02)
05. Smoke Screen (10:06)
06. Stop the World (10:16)
Total Time: (51:45)

Produced: Red Bazar
Mastering: 7GATE MEDIA
Artwork: Gary Marsh

Skupina:
Andy Wilson - Guitars
Mick Wilson - Bass, Keyboards
Paul Comerie - Drums
Peter Jones - Vocals
Peter Jones - Vocals, Keyboards (02,04,06,08)
Hosté:
Gary Marsh - Keyboards, Arrangements
Diskografie Things As They Appear
vyšlo 26. ledna 2019, self-released, RB005 (UK)

Seznam skladeb:
01. Temple (6:56)
02. Nothing Left (7:58)
03. Liar (6:29)
04. Rocky Bone Runway (8:27)
05. Spiral (7:39)
06. Future Song (6:56)
07. The Parting (4:53)
08. We Will Find You (5:59)
Total Time: (55:17)

Produced: Red Bazar
Mastering: 7GATE MEDIA
Artwork: Gary Marsh
"Things As They Appear" je druhé album Red Bazar, na které se představil Peter Jones jako zpěvák. Dalších 8 kousků rockové hudby se silnými melodiemi a co mají říz.

Skupina:
Andy Wilson - Guitars
Mick Wilson - Bass, Keyboards
Paul Comerie - Drums
Gary Marsh - Keyboards
Peter Jones - Vocals
Diskografie Tales From The Bookcase
Vyšlo 15. března 2016, White Knight Records, RB004 (UK)

Seznam skladeb:
01. In The Beginning (3:00)
02. Queen Of The Night Part 1. (6:54)
03. Calling Her On. (11:01)
04. City And The Stars (8:34)
05. Lights Of Home (12:24)
06. Sunset For A New World (7:59)
07. Almost Over (11:04)
08. Queen Of The Night Part 2 (12:17)
Total Time: (73:13)

Producer: Red Bazar
Arranged: Red Bazar
Engineer [Recording Engineer]: Mick Wilson
Artwork [Cover Art], Design: Sawtooth Design
První album s pěveckými party od Red Bazar, nakterém se představil nový zpěvák Peter Jones (Tiger Moth Tales). Osm skladeb přináší prog rock té nejlepší kvality.

Skupina:
Andy Wilson - Guitars
Mick Wilson - Bass, Keyboardist
Paul Comerie - Drums
Gary Marsh - Keyboards
Diskografie After The Ice Storm
EP, vyšlo 1. září 2013, Independent Release

Seznam skladeb:
01. The Fixer (6:59)
02. Down Too (6:35)
03. Intoxication (12:24)
Total Time: (25:58)

Toto 24 minutové EP je třetí nahrávkou tria Red Bazar. Kapela vznikla v roce 2008 a má stále skvělé recenze pro jejich fusion s příchutí prog rockového stylu. Spíše než na zpěv, spoléhají na vytvořené melodické linky, které se tady tvoří s kytarami nebo podivnými klávesovými sestavami. Jejich aranžmá je poměrně složité i na nejkratší skladbě "Down Too" [04:54], která začíná v jednom stylu a končí v mnohem rozmachlejším stylu. To nejlepší si však schovali pro svoji nejkomplexnější sklsdbu "Intoxication" [12:34], která skrývá asi tolik not, jak je to jen možné, aniž by se uchylovali k jakémukoliv math-rocku. Trochu do stylu Rush stylizované instrumentální dílo, jen o něco více složitější. Je to prog rock se spoustou nádherných ozdobných pasáží poskládaných do sebe.

Skupina:
Andy Wilson - Guitars
Mick Wilson - Bass, Keyboards, Vocals (04)
Paul Comerie - Drums
Diskografie Differential Being
Vyšlo 1. října 2010, Private Release

Seznam skladeb:
01. Paragon (7:23)
02. Refraction (7:19)
03. Inspirations (9:19)
04. Is It For Real? (10:25)
05. Coupe De Grace (6:02)
06. Miasma Of The North (6:19)
07. The Illusionist (8:12)
Total Time: (54:59)


Skupina:
Andy Wilson - Guitars
Mick Wilson - Bass, Keyboardist, Vocals (04)
Paul Comerie - Drums
Diskografie Connections
Vyšlo 1. září 2008, Private Release

Seznam skladeb:
01. The Meet (4:43)
02. Regards To... (7:43)
03. Ride On A Wing (6:09)
04. Bass Tardo (6:34)
05. Fallen Tears (7:40)
06. Walk The Milestone (8:24)
07. Connections (13:46)
Total Time: (54:59)Skupina:
Andy Wilson - Guitars
Peter Jones - Keyboards, Lead Vocals
Mick Wilson - Bass, Keyboardist, Backing Vocals
Paul Comerie - Drums
Diskografie Live At The Boerderij 2019
Vyšlo 30. července 2020, Private Release

Seznam skladeb:
01. Intro (1:08)
02. Queen Of The Night, Part 1 (7:35)
03. Temple (7:15)
04. Spiral (9:16)
05. Liar (6:28)
06. City And The Stars (9:05)
07. The Meet (5:02)
08. Sunset For A New World (8:54)
09. The Parting (5:20)
10. Nothing Left (8:10)
11. We Will Find You (8:03)
12. Calling Her On (12:41)
Total Time: (88:57)

Recorded Live at Cultuurpodium Boerderij, The Netherlands on 26th January 2019

Zpět


   Zpět
Oficiální stránka:
www.redbazar.webeden.co.uk/

Další zdroje:
http://www.reverbnation.com/redbazar
http://redbazar.bandcamp.com/
Nahoru... ProgressRock
Made by 
©  14.3.2014 
Menu Poslední aktualizace: 28.11.2023
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!