RPWL - progressrock.cz

Zpět
RPWL je německá skupina pocházející z bavorského Freisingu, něco málo okolo 6 kilometrů od Mnichova. Jejich hudbu lze zařadit do kolonek jako je art-rock nebo progresivní rock se silným vlivem Pink Floyd. Ostatně skupina založená v roce 1997 začínala jako cover band Pink Floyd.

RPWL vznikli už v roce 1988 ve Freisingu. Tehdy se ještě jmenovali "Violet District" a předváděli své hráčské umění jako cover band Beatles a Pink Floyd. "Violet District" byli založeni v roce 1988 pod názvem Incubus a vydali pouze jedno album ve vlastní režii nazvané "Terminal Breath" (1992), které získalo skvělé recenze na evropské progrockové scéně. V roce 2000 německý label Tempus Fugit toto album vydal nově remasterované pod stejným názvem "Terminal Breath". Holandský SI magazín po jeho vydání napsal:
"Jedno z nejlepších symfonických alb z Německa... kapela pokračuje tam, kde se Marillion se zastavili v roce 1985". Toto koncepční album nabízí symfonickou neoprog hudbu někde mezi IQ, albem Marillion "Clutching At Straws" a Pink Floyd 90. let. Skvělé vokály, jemné plynulé kompozice, symfonické úpravy, hluboké emoce, citlivé využití kytarových sól...

Ve skupině působili Karlheinz Wallner a Chris Postl, producenta jim dělal a příležitostně si s nimi i zahrál Yogi Lang. Celá sestava kapely byla následující - Mischa Schleypen (vocals, keyboards), Kalle Wallner (guitar), Giselher Richter (keyboards), Christian Brenninger (drums), Thomas Röckemann (drums), Thomas Falkner (bass), Chris Postl (bass) a Yogi Lang (keyboards, production). I přes velký úspěch jejich desky v prog-rockových magazínech (i mezinárodních) stagnující jednání o nahrávací smlouvě s labelem BMG Ariola vedly k tomu, že aktivita kapely se proměnila v rozčarování, zklamání a zastavení další aktivity. To nakonec vedlo k tomu, že se v roce 1997 tato skupina rozpadla a někteří členové založili novou kapelu s názvem RPWL. Jméno skupiny je složenina z počátečních písmen jmen zakladajících členů: Phil Paul Risettio - bicí, Chris Postl - bass, Karlheinz Wallner - kytara a Yogi Lang - zpěv a klávesy.

Srovnání s Pink Floyd a jejich repertoárem vybízí i podobnost hlasu Yogiho Langa s hlasem Davida Gilmoura. Po třech letech přehrávaní cover písní kapela začala skládat vlastní hudbu ne nepodobnou hudbě z jejich coverového období. Během krátké doby si vypracuje vlastní osobitý styl, ale náznaky hudby Pink Floyd jsou v jejich hudbě cítit stále.

V roce 2000 vydali RPWL své první album "God Has Failed", které jim přineslo mezinárodní ohlas, chválu a vynikající hodnocení ve všech hlavních magazínech progressive rockové hudby. Kapela si získala své jméno v progressiv/symphonic rockové scéně a vytvořila si solidní fanouškovskou základnu, koncertovala po celém Německu a Evropě a vystupovala spolu s TOTO na Tollwood-Festival 2003. Zanedlouho ale ztrácí název skupiny svůj původní význam, protože Chris Postl jako "P" z kapely odešel. Nahradil jej jej Stephan Ebner a kvarteto doplbil druhý klávesista Andreas Wernthaler. V tomto složení nahrávají v roce 2002 druhé album "Trying To Kiss The Sun", na němž již mnohem více rozvinuli svůj vlastní soud nepodléhající tolik jejich velkým vzorům. Vzapětí vydali zvláštní album díky nahromaděnému materiálu pod názvem "Stock", které vyšlo v roce 2003 a mělo podtitulek "dříve nevydaný materiál". Jako pocta jejich velkému vzoru se na něm nachází Syd Barettova skladba "Opel", kterou pak kapela používala na koncertech jako jejich zvukovou znělku.

Nastává ale další změna v obsazení kapely, odchází Phil Paul Risettio jako "R", kterého za bicími nahradil Manni Müller. Zároveň odešel také Andreas Wernthalter. V tomto složení nahrávají čtvrté album "World Through My Eyes". Ve skladbě "Roses" se pěvecké role ujal hostující zpěvák a kytarista Ray Wilson (Stiltskin, Ex-Genesis). Album je tématicky ovlivněno východním učením, a to zejména indickou mytologii "Ramayana" a náboženskými knihami o hodnotách lidí. Proto se na albu opakují pasaáže s krásným zvukem sitaru a dalších indických nástrojů. V roce 2004 se vydali i přes Atlantik do Phildadelphie (USA), aby zahráli na jarním festivalu ROS-Fest (Rits-of-Spring-Festvial).

Na následující evropské koncertní turné se do sestavy skupiny vrací zakladájící člen Chris Postl a přebírá post basisty od Stephana Ebnera. Sestavu doplnil ještě klávesista Markus Jehle. V říjnu 2005 vychází koncertní dvojalbum "Start The Fire". Dvojité CD obsahuje celý záznam koncertu kapely v Rockpalast, kde se jako host opět představuje Ray Wilson ve skladě "Roses" a v další písni "Not About Us", kterou Ray nahrál se skupinou Genesis v roce 1997 na jejich album "Calling All Stations". Kapela zahrála i některé covery Pink Floyd "Opel", "Welcome To the Machine", "Cymbaline" a jiné.

V roce 2005 pokračovalo koncertování RPWL v květnu v rámci svého evropského turné, v jehož rámci hráli i jako předkapela ARENY na Eclipsed-Festival na stadionu v Aschaffenburgu. Kalle Wallner označil toto setkání jako počátek svých dobrých kontaktů s Johnem Jowittem a Johnem Mitchellem, kteří se s ním později spojili v jeho sólovém projektu Blind Ego. Úspěšné koncerty RWPL se uskutečnily nejen v Německu, ale také ve Španělsku, Polsku, Belgii, Nizozemsku a ve Velké Británii. V září 2005 s kapelou koncertoval jako host na krátkém turné bývalý člen Pablo Risetti. Rok 2006 se plně odehrál v sérii nekonečného koncertování.

RPWL začala v té době působit jako soběstačná "firma". Pod označením FARMLANDS to skoro to vypadá jako duha. Dvě velká studia Orange Farm a Red Farm, které nabízejí mnoho nahrávacích možností - včetně profesionálů Yogiho nebo Kalleho. RED Farm Records založená ve Freisingu v roce 2006 začala působit jako vydavatelská společnost. BLUE Farm se ujala řízení promoční aktivity pod vedením Michi Kaspera. ORANGE Farm funguje jako studio a nástrojová základna pro nahrávání. BLACK Farm zase řídí koncertní aktivity a agenturní činnost, kterou vede Vipo Maat.

A v březnu 2007 RPWL byli pozváni na Baja Prog v Mexicali, o kterém se Kalle vyjádřil velmi pozitivně a jen si jej chválil. Dne 9. září 2007 vyšlo album s názvem "9". Deska "9" je kompilací všech pěti dříve nevydaných živých nahrávek a objevily se na něm i 4 nové sólové skladby členů Yogi Langa, Chrise Postla, Manni Müllera a Kalle Wallnere, které kapela představila společně. Album "9" bylo vydáno v limitované edici 999 CD a bylo dostupné pouze na jejich webových stránkách.

V roce 2008 přichází album "The RPWL Experience", ale mění se opět sestava. Manni Müller odchází a za bicí usedá Marc Turiaux. V roku 2009 skupina vydala další živé album "The RPWL Live Experience" jako 2CD, DVD či CD/DVD box.

K desátému výročí v roce 2010 vydávají album "The Gentle Art of Music". Jedná se o dvojalbum, kde na prvním CD je klasický Best-of výběr a na druhém CD jsou staré skladby v akustické podobě s početnými hostujícími hudebníky. Sestava skupiny se ale neustále proměňuje. Chris Postl odchází, neboť se chce se plně věnovat svému sólovému projektu Perzivals Eye. Nahrazuje jej basista a zpěvák z Rakouska Werner Taus, aby se kapela mohla vydat na druhou polovinu jejich turné "Gentle Art Of Music", která začla v září třemi koncerty v holandských městech Heerlen, Zaandamu a Den Bosch. Pak kapela hrála na festivalu v Verviers (Belgie) a navázala zahajovacím výstupem na známém mezinárodněm festivalu CalProg ve Whittier, Kalifornie (USA).

Po dvanácti letech konečně uzrál čas na první koncepční album a tak 9. března 2012 vychází první koncepční album skupiny pojmenované "Beyond Man And Time", jehož koncept je volně inspirován z filozofie Nietzscheho a jeho díla "Also Sprach Zarathustra". Zabývá se myšlenkou, co by se stalo, kdyby byla použita Hipokratova látka, která umožňuje poznat skutečný svět, osvobozený od všech iluzí. Po vydaní desky následuje rozsáhlé evropské turné, kde mimo západní Evropy navštíví i její východní část - a to pěti koncerty v Polsku.

V roce 2014 se 14. března na pultech objevilo nové album kapely s názvem "Wanted". Jedná se znovu o koncepční album, které se věnuje další významné postavě 19. století, a to italskému revolucionáři Giuseppe Garibaldimu.

Karlheinz Wallner a Jürgen Lang mají od roku 2007 i boční projekt nazvaný "Blind Ego".

Dne 14.července 2017 pod hlavičkou Gentle Art Of Music vydávají RPWL novou živou nahrávku. její název zní "A New Dawn" a je záznamem speciálního koncertu ze dne 31. října 2015 v Luitpoldhalle v bavorském Freisingu. Tehdy umělci představili rockový koncert s divadelními prvky a multimediálním doprovodem. Celý design je založen na posledních dvou koncepčních albech kapely "Beyond Man A Time" (2012) a "Wanted" (2014). Na jevišti se hudebníci objevili spolu s více než 50 herci a komparsisty.

Kapela v v roce 2019 oslaví své 20-leté trvání i vydáním nového alba "Tales From Outer Space", které je naplánováno k vydání 22. března 2019. Album vydané pod hlavičkou Gentle Art Music bude obsahovat sedm skladeb, které popisují historii žánru science fiction. RPWL jsou na novém dlouhém hráči naprosto oddáni science fiction. Zpěvák a klávesista Yogi Lang vysvětluje: "Tentokrát se v pravém slova smyslu nejedná o koncepční album. Existuje však sedm povídek o sci-fi. Pro nás to bylo nejen tematicky velmi zajímavé, ale i hudebně neuvěřitelné hřiště, které nás doslova pozvalo experimentovat se zvuky a všemi možnými hudebními stylistickými zařízeními." Kytarista Kalle Wallner k albu řekl: "Po třech živých albech bylo neuvěřitelně zábavné skládat znovu vlastní skladby. Jsem neuvěřitelně hrdý na nové album a nemůžu se dočkat, až ho budeme moci konečně poprvé představit!"

S těžkým srdcem kapela oznámila, že jejich klávesista Markus Jehle opouští kapelu po devatenácti letech z osobních důvodů. V roce 2003 s nimi odehrál svůj první koncert ve španělské Peraltě, poslední pak 3. prosince 2022 v polském Lesznu. Kapela mu poděkovala za skvělý společný čas a do budoucna mu popřála vše nejlepší!

Německá formace RPWL představila přebal svého nového alba. Album s názvem "Crime Scene" vyjde 17. března 2023 u Gentle Art Of Music. Připomeňme, že kapela bude toto album propagovat v Polsku na třech koncertech: 13. dubna ve Varšavě (Progresja), 14. dubna v Piekary Śląskie (OK Andaluzja) a 15. dubna v Suchém Las (Centrum Kultury).

Kapela uvedla o poselství písní: "Lidský život se skládá z mnoha prvků, mezi nimiž je neustálý proud výzev a příležitostí. Snažíme se jim čelit s nadšením nebo lhostejností, s odporem nebo rezignací. Někdy volíme bitvy s vědomím, kdy zatlačit a kdy souhlasit. Nejdůležitější však je, že každý člověk je člověk, který má důstojnost a schopnost být autorem svého vlastního příběhu. Tato píseň je o vytrvalosti a odvaze plivat tváří v tvář nepřízni osudu".

Zpět
Současná sestava:
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Karlheinz "Kalle" Wallner - Guitars
Marc Turiaux - Drums (2008-present)
Markus Grützner - Bass

Bývalí členové:
Markus Jehle - Keyboards (2005-2022)
Werner Taus - Bass (2010-present)
Chris Postl - Bass (1997-2002, 2005-1010)
Manni Müller - Drums (2003-2008)
Phil Paul Risettio - Drums, Percussions (1997-2003)
Andreas Wernthaler - Keyboards (2002-2005)
Stephan Ebner - Bass (2002-2005)

1997-2000
2000-2003
2003-2005
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Chris Postl - Bass
Phil Paul Rissettio - Drums
Karlheinz Wallner - Guitars
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Kalle Wallner - Guitars
Phil Paul Rissettio - Drums
Stephan Ebner - Bass
Andreas Wernthaler - Keyboards
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Kalle Wallner - Guitars
Stephan Ebner - Bass
Manni Müller - drums
2005-2008
2008-2010
2010-2018
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Kalle Wallner - Guitars
Manfred Müller - Drums
Chris Postl - Bass
Markus Jehle - Keyboards
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Kalle Wallner - Guitars
Markus Jehle - Keyboards
Chris Postl - Bass
Marc Turiaux - Drums
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Kalle Wallner - Guitars
Markus Jehle - Keyboards
Marc Turiaux - Drums
Werner Taus - Bass
2018-2022
2022-present

Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Kalle Wallner - Guitars
Markus Jehle - Keyboards
Marc Turiaux - Drums
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Kalle Wallner - Guitars
Marc Turiaux - Drums
Markus Grützner - Bass


Členové
(rodným jménem Jürgen Lang)
(narozen 1967, ***)
Vocals, Keyboards


Yogi Lang je německý skladatel a hudebník, hráč na klávesové nástroje. Je nejznámější z jeho dlouholetého působení jako frontman německé kapely RPWL. Objevil se také na albech Eureka, Blind Ego a Parzival's Eye, ale také na posledních sólových projektech bývalých spoluhráčů Kalle Wallnera a Chris Postla.

Yogi Lang udělal své první kroky v hudbě jako hráč na klávesové nástroje a zpěvák už ve školních kapelách. Jeho rostoucí láska k analogovým syntezátorům pak proměnila jeho ložnici v bublající, vířící vesmírnou loď. Na konci 80. let zanechal studia sociální práce a přešel na školu pro zvukové inženýrství. Práce v ateliérech se pak stále více stávala jeho hlavním zaměstnáním. V těchto raných dnech Lang produkoval kapelu Violet District a jejich oslavované debutové album Terminal Breath.

Následovaly roky studiové práce s četnými produkcemi jako rock/popová kapela The Schroeders, včetně jejich hitu "Lass uns schmutzig Liebe machen", který dosáhl zlaté a platinové ocenění, a rock/metalové kapely Megaherz. V tomto období Yogi začal skládat písně a doprovodnou hudbu k filmům, jako je např. film Die Ratte kultovního německého režiséra Klause Lemkeho, německý TV seriál Nicht von Schlechten Eltern a hudba pro školní prázdninový TV program ZDF. Psal a produkoval hudbu pro známé společnosti jako VW, Audi, Mercedes, Toyota a mnoho dalších.

Po těchto úspěšných studiových letech nastal čas vrátit se ke svým kořenům: kapela, společné psaní písní, živé vystupování, a všechno to, co Langa přimělo vybrat si cestu hudby na prvním místě. Na studiové produkci v roce 1997 se Yogi znovu setkal s Kalle Wallnerem a hovořili spolu o živém vystupování. Spolu s baskytaristou Chrisem Postlem a bubeníkem Philem Paulem Rissettio založili kapelu RPWL. Jejich debutové album "God Has Failed" z roku 2000 bylo tak dobře přijato, že se rozhodli pokračovat a činí tak dodnes.

Yogi spolu s Kallem také postavili The Farm Studios poblíž mnichovského letiště, aby mohli pracovat na nahrávkách kapely, a v roce 2010 založili vlastní nahrávací společnost Gentle Art Of Music.

Práce s dalšími kapelami a umělci ve studiu je stále součástí Langova života. Jsou to především Subsignal, Blind Ego, zpěvák Ray Wilson, abychom jmenovali jen některé.

Jeho první sólové album "No Decoder" mu vyšlo v listopadu 2010, druhé "A Way Out Of Here" až po deseti letech v roce 2020.
Členové
(celým jménem Karlheinz "Kalle" Wallner)
(narozen 25. června 1972, Freising bei München, Germany)
Guitars, Bass, Keyboards, Backing Vocals, Programming


Kalle Wallner německý skladatel a hudebník a jako profesionální hudebník na koncerech a ve studiu začal pracovat již téměř před 20 lety. Hlavní zájem ale věnuje kapele RPWL, účastnil se ale i mnoha dalších projektů, např. vlastní skupina s názvem BLIND EGO nebo DOMINO EFFECT, Sneak a Peek. Skládání a produkování se pro něj stává důležitější, stejně jako společné vlastnictví labelu Gentle Art Of Music a nahrávacího studia s názvem Farm-Studios.

Wallner se oženil v roce 2013. Od té doby žije a pracuje ve Freisingu a poblíž Innsbrucku v Rakousku.

Kalle Wallner získal své první hudební zkušenosti v šesti letech, když chodil na hodiny klasické kytary. Od roku 1982 navštěvoval Camerloher-Gymnasium ve Freisingu, kde se učil hru na housle a později se stal členem školního orchestru. V roce 1983 dostal svou první elektrickou kytaru a založil svoji první kapelu, po které následovaly různé místní kapely a vystoupení.

Když začal dělat hudbu, bylo mu asi 12 a měl jsem svou první kapelu. Ale už tehdy skládali vlastní písničky. Ostatní v kapele byli o něco starší. Byl tehdy nejmladší a byl i tak trochu kytaristou. Ale pro něj bylo naprosto jasné, že hrát v kapele znamená také psát vlastní písničky. Kytara je od té doby pro mě prostředek k dosažení tohoto cíle. Píseň funguje i bez kytarového sóla a proti se dal plně do služeb písně.

Jeho formující léta ještě jako dítě patřila hard rocku a metalu. To vše bylo v 80. letech a nepustilo jej to. Má rád spoustu různých hudebních stylů, ale k Pink Floyd se dostal až mnohem později. Přešel přes Rush k Pink Floyd a ne naopak. Poslouchá také velmi rád mnoho moderních rockových kapel a to stejné dnes může prožívat s Blind Ego.

Po absolvování střední školy v roce 1991 vykonával veřejně prospěšné práce u Červeného kříže ve Freisingu. V roce 1991, když mu bylo pouhých 19 let, nahrál první CD své kapely "Violet District" ve studiu producenta Yogi Langa. Album "Terminal Breath" vydal ve vlastní režii v roce 1992. V letech 1992 až 1994 studoval psychologii na univerzitě v Regensburgu, kterou zakončil přípravným diplomem. V letech 1994 až 1996 nakonec studoval na Mnichovském kytarovém institutu (MGI) v Mnichově.

Od roku 1996 pracoval Wallner jako studiový a koncertní kytarista v různých kapelách a projektech a poprvé se objevil s kapelou, která byla pojmenována RPWL v roce 1997 (u příležitosti znovuotevření Lindenkeller Freising). V roce 1999 založil Farm Studios spolu s RPWL kapelníkem Yogi Langem, aby produkoval první RPWL album "God Has Failed", které vyšlo v roce 2000. Do roku 2017 tam bylo vyrobeno celkem 16 alb RPWL, které byly původně vydány na labelech Tempus Fugit a Inside Out do roku 2010.

Od roku 2000 vytváří Wallner vlastní produkce a skládá pro řadu dalších umělců a společností, včetně Fendt, Dr. Spiller. V letech 2003 až 2010 provozoval mj. společně s Yogi Langem společnost Farmlands, která fungovala nejen jako label a bookingová či eventová agentura, ale také jako nahrávací studio a organizátor akcí. Tato společnost založila mimo jiné festival Uferlos ve Freisingu.

V roce 2007 zahájil Wallner svůj sólový projekt Blind Ego, se kterým ve stejném roce vydal album "Mirror", které obsahuje nevydanou skladbu od Violet District. Jako hosté na albu vystupují angličtí hudebníci John Mitchell (It Bites) a Paul Wrightson (Ex-Arena). V letech 2008 až 2014 byl Wallner kytaristou rakouské kapely Cama. V roce 2009 vydal mimo jiné druhé album Blind Ego "Numb" s bubeníkem Sepultury Iggorem Cavalerou a opět jako host Paul Wrightson. Baskytaristou na prvních dvou albech Blind Ego byl Angličan John Jowitt (IQ, Arena, Frost*).

V roce 2010 založil Wallner s Yogi Langem label Gentle Art of Music. Prvním vydáním vydavatelství bylo album "Terminal Breath" od Violet District jako reedice na vinylu. Od svého založení vydal tento label více než 50 alb s distribucí Soulfood, včetně alb RPWL vydaných od roku 2010, a spolupracují s více než 20 umělci.

V roce 2016 vyšlo mimo jiné třetí sólové album Blind Ego s názvem "Liquid" se zpěváky Arno Mensesem (Subsignal), Erikem Ezem Blomkvistem (Ex-Dreamscape) a Aaronem Brooksem (Simeon Soul Charger) a také basovým triem Sebastian Harnack (Sylvan), Ralf Schwager (Subsignal) a Heiko Jung (Panzerballett). Wallner ve stejné době vydal singl "Blackened". Blind Ego absolvovali evropské turné v roce 2017 a vydali celý koncert na YouTube, který byl natočen v Logo v Hamburku. Následně 10. listopadu 2017 vyšlo živé album Blind Ego "Liquid Live", které obsahuje CD "Live at Loreley" a DVD "Live At Logo Hamburg" (identické s videem na YouTube).

Dne 25. února 2022 vydá Kalle Wallner své první sólové album pod svým jménem. Album "Voices" obsahuje šest instrumentálních písní a jednu píseň zpívanou Arno Mensesem ze Subsignal. Speciálním hostem na bicí je Marco Minnemann.

Web: www.kallewallner.com/
www.blind-ego.com
Členové
(narozen ***, Germany)
Drums


Marc Turiaux je německý hudebník a hráč na bicí. Nejprve dokončil studium práv. Pak se rozhodl stát se profesionálním hudebníkem. Absolvoval studium zaměřené na bicí nástroje. Stal se rovněž vyučujícím hry na bicí.

Je členem skupiny RPWL, ale spolupracoval i s kapelami No Way to Vegas, Munich Lounge Lizards Big Band, No Way to Vegas, re:fuze, Ron Flieger a dalších.

Marc Turiaux začal hrát na bicí ve 13 letech, hrával v jazzových formacích a Big Bandech jako je Munich Lounge Lizards Big Band. Svému řemeslu se vyučil v bubenickém projektu Focus Mnichov, kde také léta působí jako učitel.

Na začátku své kariéry vydal několik alb. Po intenzivních zkušenostech v avantgardní rockové kapele Sovetskoe Foto v roce 1991, s níž vydal dvě alba nahraná v New Yorku ve známém B.C. Studios, a krátké spolupráci se zpěvákem a skladatelem Ronem Fliegerem se Turiaux v roce 2008 připojil k k progresivní artrockové kapele RPWL s Yogi Langem a Kalle Wallnerem. Stálost hudebníka v rámci RPWL pokračuje s úspěchem a spokojeností i v posledních letech, až k poslednímu albu "Tales From Outer Space", které se dostalo do top 50 německé hitparády, a následnému "Live From Outer Space", které sklidilo jednomyslný ohlas i ve Francii, Polsku, Španělsku, Holandsku, Belgii a Itálii, stejně jako ve Spojených státech, Kanadě a Mexiku, kde je ctnostný styl tréninku obzvláště oceňován.
Členové
(narozen ***, Munich, Germany)
Bass


Je členem skupiny RPWL, ale spolupracoval i s kapelami 7for4, Federnelken, Breakfast With Babooshka Van Dalen, Cydonian, Mango Fury, Zauberberg, X-ING, Serum a dalšími. Poprvé se s RPWL představil na Artrock Festival 10. dubna 2022 v Reichenbachu.

Markus je baskytarista samouk, který vyrůstal na poslechu a hraní těžké rockové hudby, což jej baví dodnes. Také se věnuje funk rocku a fusion, nakonec se v 90. letech spojil s Wolfgangem Zenkem a vytvořili "Die Anonymen Pentatoniker", fusion kvartet, který se stal jádrem instrumentální kapely 7for4, která vydala 4 alba.

Od roku 2018 není post baskytaristy trvale obsazen. Na tomto místě bychom rádi poděkovali Sebastianu Harnackovi, Franku Thumbachovi a Jürgenu Richterovi, kteří byli v posledních letech našimi hudebními hosty na basu. Zejména Sebastian Harnack s námi byl na turné po mnoho a mnoho vystoupení a zachová si místo v našich srdcích.
Členové
(narozen ***, München, Germany)
Keyboards


Markus Jehle je mezinárodní hudebník, hráč na klávesové nástroje, pianista, skladatel a producent.

Absolvoval studium klavíru na na spolkové akademii v Trossingenu.

Je členem známé kapely RPWL, ale také byl v Antenne Bayern Band a různých dalších projektech.

V současné době take vyučuje hru na klavír na BLUENOTE MUSICSCHOOL.

Web: www.markus-jehle.de
Členové
Bass

Pochází z Rakouska. Má klasické hudební vzdělání na klasické piano a elektrickou basu pro jazzovou a populární hudbu. Studoval i klasický a jazzový zpěv na Vídeňské konzervatoři. Hru na elektrickou basu pro jazz a populární hudbu vystudoval na Vienna Music Institut s titulem bakalář.

Jako profesinál hrával v taneční a koncertní kapele. Byl členem rockové kapely WAMP. Nyní je členem německé kapely RPWL.

Hraje také sólově na piano a kytaru v nejlepších hotelech v Rakousku. Mezi studiové práce lze uvést spolupráci s Unique II, Starmania, Jazz Gitti, Crossing the Lines (filmová hudba).
Členové
Bass, Vocal

Zakládající člen RPWL (P v názvu), působíci i dříve ve skupině VIOLET DISTRICT.

Vždy byl aktivním členem skupiny, po několika letech práce se věnoval rodině, odešel do ústraní, ale vždy se aktivně zapojoval do kapely.

V roce 2005 se ke kapele vrálil, ale brzy se rozhodl věnovat vlastním aktivitám - hlavně projektu PERZIFAL EYE.
Členové
(Uváděn také jako Manii Müller)
Drums


Je profesionální hudebník a hrával například s RPWL, Claudia Korreck, Stefan Obermaier, Groovebox Pirates a dalšími jako Desmond Myers, Rickie Lee Kroell, Timothy, Los Chicos Del Valle, Yogi Lang (RPWL) a Sweet Sound Selection.

Web: http://www.mannim.de

Zpět
Studiové desky:
2023 Crime Scene
2019 Tales From Outer Space
2014 Wanted
2012 Beyond Man And Time
2008 The RPWL Experience
2005 World Through My Eyes
2003 Stock
2002 Trying To Kiss The Sun
2000 God Has Failed
Živé a ostatní nahrávky:
2021 God Has Failed - Live And Personal (live)
2019 Live From Outer Space
2017 A New Dawn (live)
2016 RPWL Plays Pink Floyd “The Man And The Journey” (live)
2015 RPWL Plays Pink Floyd (live)
2013 A Show Beyond Man And Time (live)
Be 2010 The Gentle Art Of Music (komp.)
2009 The RPWL Live Experience (live)
2007 9 (komp.limit.)
2005 Start The Fire (live)

Sólové nahrávky:
2022 KALLE WALNER - Voices
2020 YOGI LANG - A Way Out Of Here
2010 YOGI LANG - No Decoder
2000 VIOLET DISTRICT - Terminal Breath (rem.)
1992 VIOLET DISTRICT - Terminal Breath


Skupina:
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Karlheinz Wallner - Guitars, Bass
Markus Jehle - Keyboards
Marc Turiaux - Drums
Hosté:
Diskografie Crime Scene
Vyšlo 17. března 2023, Gentle Art Of Music, GAOM 073CD (EUR)

Seznam skladeb:
01. Victim Of Desire (8:16)
02. Red Rose (5:35)
03. A Cold Spring Day In '22 (4:21)
04. Life In A Cage (6:11)
05. King Of the World (12:51)
06. Another Life Beyond Control (7:51)
Total Time: (45:05)

Production, Mixing: Yogi Lang
Glass Mastered at Sonopress
Artwork: Juan Ochomba


Skupina:
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Karlheinz Wallner - Guitars, Bass
Markus Jehle - Keyboards
Marc Turiaux - Drums
Hosté:
Torsten Weber - Acoustic Guitar (04)
Guy Pratt - Bass (04)
Manni Müller - Drums (04)
Bine Heller - Backing Vocals (01,05)
Carmen Tannich Wallner - Percussion (05)
Diskografie Tales From Outer Space
Vyšlo 22. března 2019 (EUR), Gentle Art of Music, GAOM061

Seznam skladeb:
01. A New World (8:38)
02. Welcome To The Freak Show (6:15)
03. Light Of The World (10:08)
04. Not Our Place To Be (6:06)
05. What I Really Need (5:20)
06. Give Birth To The Sun (8:58)
07. Far Away From Home (4:33)
Total Time: (49:58)

Production, Mixing: Yogi Lang
Artwork: Juan Ochomba


Skupina:
Yogi Lang - Vocals, Keyboard
Kalle Wallner - Guitars
Marc Turiaux - Drums
Markus Jehle - Keyboard, Piano
Werner Taus - Bass
Hosté:
Diskografie Wanted
Vyšlo 14. března 2014 (EUR),
1. dubna 2014 USA,
Gentle Art of Music, GAOM022

Seznam skladeb:
01. Revelation (5:30)
02. Swords And Guns (9:02)
03. A Short Cut Line (3:02)
04. Wanted (4:39)
05. Hide And Seek (5:19)
06. Disbelief (6:24)
07. Misguided Thought (6:20)
08. Perfect Day (6:32)
09. The Attack (11:31)
10. A New Dawn (5:43)
Total Time: (64:02)
Yogi Lang v jednom rozhovoru k albu říká:
"V koncepčním příběhu "Wanted" kapela nachází látku pro konečné osvobození ducha ode všech iluzí a teď začíná pronásledování. Vládnoucí elita se chová jako vždycky; snaží se nás kriminalizovat. To byla vždy hlavní zbraň v boji proti všem, kteří se nehodí do systému a způsob, jak se jich zbavit. Tak jsme se uchopili naši poslední možnost: stát se nelegálním a působít v undergroundu! Nyní děláme vše pro to, abychom dali lidem možnost vrátit se k sebeurčení člověka; v globálním útoku přidáme látku do vodních zdrojů po celém světě. Ovocem bude nová kultura myšlení v novém úsvitu lidské rasy, na začátku cesty ven z Platónovy jeskyně".

Skupina:
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Karlheinz Wallner - Guitars
Marc Turiaux - Drums
Markus Jehle - Piano, Keyboards
Werner Taus - Bass
Hosté:


Diskografie Beyond Man And Time
Vyšlo 9. března 2012 (USA 13.3.2012),
Gentle Art of Music, GAOM009

Seznam skladeb:
01. Transformed (2:20)
02. We Are What We Are [The Keeper] (9:33)
03. Beyond Man And Time [The Blind] (6:42)
04. Unchain The Earth [The Scientist] (7:19)
05. The Ugliest Man In The World [The Ugly] (8:09)
06. The Road Of Creation [The Creator] (6:40)
07. Somewhere In Between [The Dream Of Saying Yes] (2:06)
08. The Shadow (6:10)
09. The Wise In The Desert (5:51)
     a. The Wide In The Desert
     b. The Silenced Song
10. The Fisherman (16:50)
     a. High As A Mountain [Part 1]
     b. The Abyss
     c. High As A Mountain [Part 2]
11. The Noon [The Eternal Moment Of Return] (4:07)
Total Time: (75:47)

Hörbuch - Jenseits Von Mensch Und Zeit
01. Vorvorwort (2:02)
02. Vorwort (2:16)
03. Verwandelt (1:59)
04. Wir Sind Wer Wir Sind (3:51)
05. Jenseits Von Mensch Und Zeit (3:25)
06. Löst Die Ketten Der Erde (3:18)
07. Der Hässlichste Mensch (2:29)
08. Der Weg Des Erschaffens (3:30)
09. Irgendwo Zwischen Der Welten (2:00)
10. Der Schatten (2:31)
11. Der Weise In Der Wüste (3:21)
12. Der Fischer (4:57)
13. Der Mittag (4:07)
Audio Book - Beyond Man And Time
01. Pre-Preface (1:48)
02. Preface (2:20)
03. Transformed (2:00)
04. We Are What We Are (3:30)
05. Beyond Man And Time (3:09)
06. Unchain The Earth (3:08)
07. The Ugliest Man (2:25)
08. The Road Of Creation (3:27)
09. Somewhere In Between (1:50)
10. The Shadow (2:14)
11. The Wise In The Desert (2:34)
12. The Fisherman (4:04)
13. The Noon (3:42)
Limitovaná edice 2000 kusů obsahovala i audioknihu.

Po dvanácti letech konečně uzrál čas na první koncepční album německých prog rockových RPWL, které je volně inspirované Nietzscheho filozofickým románem "Tak pravil Zaharthustra". Zabývá myšlenkou, co by se stalo, kdyby byla použita Hipokratova látka, která umožňuje poznat skutečný svět, osvobozený od všech iluzí.

"Beyond Man And Time" je lidské a časové hudební putování světem mimo Platónovou jeskyni. Yogi Lang říká: "Velkým cílem je otevřít oči a podívat se kupředu, spatřit více a vidět jinak. Slova, která všichni pronášejí, nevedou jenom k pokroku. Říkáme tomu 'strach z tajemna'. Příliš mnoho našich postojů se časem ztratí v prázdné stejnosti - konformitě. Toto album nechce být konformní - ale skutečně přesným opakem. Je to prosba o originální myšlení, k nesouhlasu, za osvobození.

Je to příběh plný obrazů, myšlenek z našeho života a naší role jednotlivců vhozených do víru tohoto světa. Jednou z hlavních myšlenek v pozadí tohoto příběhu byla věc, které říkáme "Svoboda ducha", možnost odpoutat se od všech starých vzorců víry, ze všech mýtů, kontrolovaných lidskými bytostmi, odpoutat se od průmyslu náboženství a z možných odpovědí na otázky moderního způsobu života.

Zjistili jsme, že je to látka, která vás zavede z Platónovy jeskyně na světlo! Samozřejmě existuje mnoho institucí, které nemají příliš zájem o takovou koncepce "Svobodného ducha". Znalosti jako hlavní ideál jsou klíčem pro změny v našem světě, ale zároveň je to jed pro náš systém! Jak můžete udržet ovce pod kontrolou, pokud změníte názor na moudrosti a poznání? To by byl konec průmyslu našich světových náboženství, jak je známe dnes!


Skupina:
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Karlheinz Wallner - Guitars
Manni Müller - Drums
Christian Postl - Bass
Hosté:
Diskografie The RPWL Experience
Vyšlo 29. února 2008, Gentle Art Of Music,
GAOM018 / GAOM018SE

Seznam skladeb:
01. Silenced (9:52)
02. Breathe In, Breathe Out (3:52)
03. Where Can I Go? (7:19)
04. Masters Of War (6:17)
05. This Is Not A Prog Song (5:35)
06. Watch Myself (6:00)
07. Stranger (8:32)
08. River (7:52)
09. Choose What You Want To Look At (5:04)
10. Turn Back The Clock (6:37)
Total Time: (67:00)
"The RPWL Experience" je páté studiové album kapely. Už od prvního poslechu je jasné, že album patří k těm zdařilejším. Už i předchozí album, "World Through My Eyes" z roku 2005 mělo vysoké ambice, a to nejen díky hostování zpěváka Ray Wilsona (ex-Genesis).

The RPWL Experience je jako procházka rozkvetlou zahradou, kdy nevíte, který květ pochválit více. Každá z písní, je tak trošku z jiného soudku, přitom však dohromady drží jeden celek. Po prvních dvou melancholických skladbách, kdy v první zazní až hawkwindovská mezihra, je na řadě třetí píseň Where Can I Do. Zpěvák Yogi Lang na sobě zapracoval a posluchač si tak může udělat názor, jak by mohli nyní znít Beatles, kdyby mohli znít. Čtvrtý song Masters Of War, ten se zřejmě nevešel na album A Momentary Lapse Of Reason z roku 1987 od Pink Floyd. Sólovému kytaristovi Karlheinz Wallnerovi slyšitelně prospělo, když si na svůj projekt Blind Ego z loňského roku, přizval ke spolupráci kluky z Areny. Roztančená, rytmická píseň s příznačným názvem "This Is Not A Prog Song" vás po floydovském rozjímání probere. Bubeník Manni Müller si konečně zabouchá do škopků. Zasněná Watch Myself se zvolna přeline k sedmičce. Stranger má tajemnou předehru, kdy po přestřelce ze samopalů zazní až nezvykle tvrdá kytara. Zpěvák však však dá svým nástrojem vše do pořádku. Za tuhle skladbu by se ani Porcupine Tree nemuseli stydět. V mezihře je ponechán prostor pro posledního nepředstaveného hráče. Drží vkusnou basovou linku, zatímco klávesové sólo si vzal na starost Yogi. Čtvrtý člen skupiny je Christian Postl, který nahradil Stephana Ebnera. Není však žádný nováček. Byl součástí Violet District a s RPWL nahrál první album. Akustická River, jako opravdová řeka, se svým proudem, vlnami, nezvladatelná a přitom krásná. Elektronická Choose Want You To Look At tak trochu vybočuje, ale s posledním songem Turn Back The Clock se vše vrátí do normálu.

Album vyšlo v limitované edici se dvěma bonusy.

Skupina:
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Stephan Ebner - Bass
Phil Paul Rissettio - Drums
Manfred Müller - Drums
Karlheinz Wallner - Guitars
Hosté:
Ray Wilson - Vocals (04)
Vipo Maat - Guitars
Christl Postl - Bass
Asif Ali - Sarangi
Rlaf Metzler - Piano
Diskografie World Through My Eyes
Vyšlo 2005, Tempus Fugit, TF VÖ 18,
Gentle Art Of Music, GAOM016

Seznam skladeb:
01.Sleep (7:10)
02.Start the Fire (5:06)
03.Everything was not Enough (8:42)
04.Roses (5:39)
05.3 Lights (7:30)
06.Sea Nature (8:10)
07.Day on my Pillow (4:20)
08.World Through my Eyes (10:02)
09.Wasted Land (4:51)
10.Bound to reach the End (6:39)
Total Time: ()

Benedikt Just: Sound Design
Mark Anderton: Choir
Karan, Yashasvi, Arunesh, Pramod, Akram, Saurabh, Seher, Shaslhi, Kamlesh and Shardama - Indian choir
I když jsou členové RPWL často kritizovaní z kopírování a napodobování skupiny Pink Floyd (stále snad mají v krvi to hraní jejich coverů, a to nejen na koncertech), právě proto se stali populárními doma i v zahraničí. A právě milovníky skupiny PINK FLOYD asi toto album osloví. Úvodní píseň "Sleep" se zvukem gilmourovské kytary otevírá celé album, po němž následuje "Start By Fire" již v pohodové atmosféře. Jednou z nejhezčích skladeb je delší a pomalejší skladba "Everything Was Not Enough", která se dá pouštět opakovaně stále dokola. Rychlejší "Roses", kterou nazpíval hostující Ray Wilson (Stiltskin, ex-Genesis), se sice mírně odklání od floydovského stylu, ale zásadně nepokazí ráz celého alba. Další skvělá balada "3 Lights" patří také k nejsvětlejším momentům alba. Rovněž písně "See Nature" a "Day Of My Pillow" jsou pomalejší pohodové skladby, které jsou silnou stránkou RPWL. Další skladba "World Through My Eyes", po níž bylo album pojmenováno, je netradiční a jistě zajímavou kompozicí s doprovodem strunných orientálně znějících nástrojů, které byly použity s obsahem na téma textu písně. "Wasted Land" v rychlejším tempu trošku připomíná kapelu E.L.O., není sice nejpovedenější skladbou, ale poslech a dojem z alba nepokazí. A konečně "Bound To Reach The End", ve smutné a melancholické náladě uzavírá celé album. I když toto album nedosahuje kvality jejich debutového "God Has Failed", které je asi suverénně nejlepším albem skupiny, vyplatí se zařadit album do svých sbírek. Celkově se jedná o melodické a pohodové album, ktoré dokáže oslovit i širší okruh posluchačů.

Skupina:
Jurgen "Yogi" Lang - Vocals, Keyboartds
Karlheinz Wallner - Guitar
Phil Paul Rissettio - Drums (1-01-06)
Markus Jehle - Piano, Keyboards (2-01-11)
Andreas Wernthaler - Keyboards (1-03-06)
Stephan Ebner - Bass (1-03-09)
Manni Müller - Drums (1-07-11)
Marc Turiaux - Drums (2-01-11)
Hosté:
Chris Postl - Bass (1-01,02,10,11, 2-01-11)
Conny Kreitmeier - Vocals (2-02,04,06,08,09,11)
Bine Heller - Vocals (2-02)
Jost Hecker - Cello (2-06, 2-11)
Ferdinand Settele - Saxophone (2-03,08)
Tom Norris - Violin, Viola (2-02,05,06,10,11)
Diskografie Stock
Vyšlo 2003, Tempus Fugit, TF VÖ 10/
Gentle Art Of Music, GAOM15
Inside Out 6 93723 655 12 3/
Suburban SPV 087-65512 CD+DVD/

Seznam skladeb:
01. Opel (5:27)
02. The Way It Is (5:47)
03. Perceptual Response (1:21)
04. Forgive Me - Part 1 (1:39)
05. Gentle Art Of Swimming (10:17)
06. Who Do You Think You Are (3:36)
07. Going Outside (0:24)
08. Sun In The Sky (4:23)
09. Forgive Me - Part 2 (3:01)
10. Forgive Me - Part 3 (3:07)
Total Time: (43:45)

Třetí studiové album německých RPWL se snad najvíéce snaží podobat svým velkým vzorům, legendárním Pink Floyd, což dávají najevo hned první skladbou, coververzí od Syda Barretta "Opel". Jejich verze je jistě aranžersky dokonalejší, než originál starý více než třicet let. Ale i další vlastní skladby skupiny se odehrávají v duchu Floydů, tentokrát z éry jejich posledních tří studiových nahrávek. Vrcholem alba "Stock" je nepochybně desetiminutová skladba "Gentle Art Of Swimming", skutečně výborná prog rocková kompozice, samozřejmě také v atmosféře Pink Floyd. Interesantní je i trojdílná "Forgive Me", jejíž poslední dvě části album uzavírají. Další skladby mají více písničkovější charakter. Třetí studiový produkt RPWL (originál vyšel ve verzi CD+DVD) není sice celkově až tak přesvědčivý, jako debut "God Has Failed", ale relativně vysoký standard si kapela udržela.

Skupina:
Yogi Lang - Vocals, Keyboard
Karlheinz Wallner - Guitars
Phil Paul Rissettio - Drums
Andreas Wernthaler - Keyboard
Stephan Ebner - Bass
Hosté:
Chris Postl - Bass
Stephan Caron - Coral Sitar
Diskografie Trying To Kiss The Sun
Vyšlo 2. července 2002,
Tempus Fugit/Gentle Art Of Music, GAOM014

Seznam skladeb:
01. Trying To Kiss The Sun (3:55)
02. Waiting For a Smile (7:04)
03. I Don´t Know What It´s Like (4:32)
04. Sugar For The Ape (5:03)
05. Side By Side (8:35)
06. You (6:49)
07. Tell Me Why (5:08)
08. Believe Me (5:14)
09. Sunday Morning (4:29)
10. Home Again (8:52)
Total Time: (59:34)

Recorded and mixed at Farmlands Studios, 2001
Produced: Lang and Wallner
Cover design: Stefan Wittmann
Photos: Katharina Steinberger

Skupina:
Phil Paul Rissettio - Drums
Chris Postl - Bass
Karlheinz Wallner - Guitars
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Hosté:
Diskografie God Has Failed
Vyšlo 2000,
Tempus Fugit/Gentle Art Of Music, GAOM013

Seznam skladeb:
01. Hole In The Sky (8:22)
    - part 1 ... Fly
    - part 2 ... Crawl to you
02. Who Do You Think We Are (4:15)
03. Wait Five Years (3:00)
04. What I need - part 1 ...leaving (1:56 )
05. What I need - part 2 ...what I Need (5:19)
06. In Your Dreams (6:47)
07. It's Alright (5:21)
08. Crazy Lane (4:43)
09. Fool (5:27)
10. Hole In The Sky (2:39)
    - part 3 ...The promise
11. Spring Of Freedom (5:52)
12. Farewell (5:50)
13. God Has Failed (2:16)
Total Time: (61:54)

Recorded and Mixed at Farmlands Studios
Producer: Yogi Lang - Karlheinz Wallner
Cover design: Stefan Wittmann
Photos: Birgit Bittermann
Kapela, která se pojmenovala jednoduše podle iniciál příjmení svých zakládajících členů (Rissettio, Postl, Wallner a Lang) zahájila svoji činnost původně jako coverband svých velkých vzorů více, než dobře. Ne každý z posluchačů je fanouškem klonů nebo jen 'plagiátorství v dobrém slova smyslu' v rockové hudbě, ale někdy platí, raději kvalitní kopii než rozpačitý originál. Mozkem skupiny je zpěvák, klávesista a textař Yogi Lang, autor většiny materiálu, který spolu doposud RPWL nahráli a spolu s kytaristou Karlheinzem Wallnerem pilířem kapely. Album by se dalo přirovnat k pinkfloydovskému "A Momentary Lapse Of Reason" a skladby jako "Hole In The Sky (Part 1-3)", "Crazy Lane", "Fool", "Farewell" jsou rovnocenné, nebo snad i lepší než pinkfloydovský standard v době po dvojalbu "The Wall"...

Zpěv Yogi Langa je v podstatě mixem hlasu Dave Gilmoura a Ricka Wrighta, instrumentálně a hudebními motivy a nápady skupina pochopila 'tvůrčí šablonu' kapely Pink Floyd 80. a 90. let a daří se jim to celkom dobře! RPWL sice neobjevili žádnou Ameriku, do progresivního rocku nepřinesli nic skutečně zásadního, ale pro nostalgické milovníky hudby 'dinosaurů 70. let' jsou celkem svěžím pohlazením...


Skupina:
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Kalle Wallner - Guitars, Backing Vocals
Markus Jehle - Keyboards
Marc Turiaux - Drums
Hosté:
Frank Thumbach - Bass
Bine Heller - Vocals
Caroline von Brunken - Vocals
Diskografie God Has Failed - Live And Personal
Live, vyšlo 30. dubna 2021, Gentle Art Of Music, GAOM 069LPO

Seznam skladeb:
01. Hole in The Sky (Part 1: Fly) (5:17)
02. Hole in The Sky (Part 2: Crawl to You) (3:04)
03. Who Do You Think We Are (4:16)
04. Wait Five Years (2:59)
05. What I Need (Part 1: Leaving) (1:37)
06. What I Need (Part 1: What I Need) (5:41)
07. In Your Dreams (8:33)
08. It’s Alright (7:00)
09. Crazy Lane (4:04)
10. Fool (5:33)
11. Hole in The Sky (Part 3: The Promise) (3:04)
12. Spring Freedom (5:40)
13. Farewell (5:53)
14. God Has Failed (3:26)
Total Time: (76:07)


Skupina:
Sebastian Harnack - Bass
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Marc Turiaux - Drums
Karlheinz Wallner - Guitar, Backing Vocals
Markus Jehle - Keyboards
Hosté:
Diskografie Live From Outer Space
Live, vyšlo 15. listopadu 2019, Gentle Art Of Music, GAOM 069LPO

Seznam skladeb:
01. News From Outer Space (3:07)
02. A New World (10:25)
03. Welcome To The Freak Show (7:53)
04. Light Of The World (5:27)
05. Not Our Place To Be (7:53)
06. What I Really Need (5:27)
07. Give Birth To The Sun (10:11)
08. Far Away From Home (4:32)
09. Hole In The Sky (7:14)
10. Sleep (9:15)
11. Master Of War (5:59)
12. Trying To Kiss The Sun (5:05)
13. Roses (7:09)
14. Unchain The Earth (7:44)
Total Time: (97:21)
Recorded live at The Culturpodium De Boerderij in Zoetermeer, NL


Skupina:
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Kalle Wallner - Guitars
Marc Turiaux - Drums
Markus Jehle - Keyboards
Werner Taus - Bass
Hosté:
Diskografie A New Dawn
Live, vyšlo 14.července 2017, Gentle Art Of Music, GAOM 046 CD/DVD

Seznam skladeb:
01. Prologue* ()
02. Revelation (5:13)
03. Introduction* ()
04. Oh Hapless Man* ()
05. Swords And Guns (9:45)
06. This Ancient Formula* ()
07. A Clear Cut Line (4:13)
08. Wanted (4:55)
09. Like To Like* (2:06)
10. The Fisherman (18:29)
11. Sound Of Loneliness* ()
12. Hide And Seek (6:56)
13. From Paul To Saul* ()
14. Disbelief (6:04)
15. Misguided Thought (7:23)
16. Still Asleep (7:59)
17. Home Shopping* ()
18. Perfect Day (6:39)
19. Terror* (1:03)
20. The Attack (10:39)
21. The Eternal Recurrence* ()
22. A New Dawn (6:53)
23. Revelation Reprise (6:19)
Bonus (Bluray / DVD):
* Unchain The Earth (Live) (7:13)
* Swords And Guns (Official Video Clip) ()
* Hole In The Sky (7:30)
* Making Of-Film (deutsch, engl. Untertitel) ()
Total Time: (72:04)
Album je záznamem speciálního koncertu ze dne 31. října 2015 v Luitpoldhalle v bavorském Freisingu. Tehdy umělci představili rockový koncert s divadelními prvky a multimediálním doprovodem. Celý design je založen na posledních dvou koncepčních albech kapely "Beyond Man A Time" (2012) a "Wanted" (2014). Na jevišti se hudebníci objevili spolu s více než 50 herci a komparsisty.

Skupina:
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Kalle Wallner - Guitars, Vocals
Marc Turiaux - Drums
Markus Jehle - Keyboards
Werner Taus - Bass, Vocals
Hosté:
Diskografie RPWL Plays Pink Floyd “The Man And The Journey”
Live, vyšlo 28. října 2016, Gentle Art Of Music, GAOM048

Seznam skladeb:
Part I: The Man
01. Daybreak, Pt. I ()
02. Work ()
03. Afternoon ()
04. Doing It ()
05. Sleep ()
06. Nightmare ()
07. Daybreak, Pt. II ()
Part II: The Journey
08. The Beginning ()
09. Beset By Creatures Of The Deep ()
10. The Narrow Way ()
11. The Pink Jungle ()
12. The Labyrinths Of Auximines ()
13. Behold The Temple Of Light ()
14. The End Of The Beginning ()
Total Time: (00:00)


Skupina:
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Kalle Wallner - Guitars
Marc Turiaux - Drums
Markus Jehle - Keyboards
Werner Taus - Bass
Hosté:
Diskografie RPWL Plays Pink Floyd
Live, vyšlo 21. září 2015, Gentle Art Of Music, GAOM041

Seznam skladeb:
01. Arnold Layne (5:14)
02. The Embryo (17:18)
03. Green Is Zhe Colour (3:24)
04. Atom Heart Mother (11:33)
05. Fat Old Sun (19:26)
06. The Narrow Way (incl. "Behold The Temple Of Light") (8:40)
Bonus Track, taken from the album "9":
07. Let There Be More Light (6:29)
Total Time: (72:04)
21. září 2015 vyšla nová koncertní nahrávka německé formace RPWL. Jeho titul "RPWL Plays Pink Floyd" říká vše podstatné. CD obsahuje sedm velmi starých skladeb z repertoáru Pink Floyd, které němečtí hudebníci předváděli během koncertní činnosti v letech 2010-2015. Z tohoto důvodu se na desce objevily mimo jiné slavný singl "Arnold Layne" složený ještě Sydem Barrettem, nepublikovaná nahrávka "The Embryo" nebo "Atom Heart Mother" v rané verzi.

Skupina:
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Kalle Wallner - Guitar
Marc Turiaux - Drums
Markus Jehle - Keyboards
Werner Taus - Bass
Hosté:
Diskografie A Show Beyond Man And Time
Live, vyšlo 2013, Metalmind

Seznam skladeb:
CD 1:
01. Transformed (3:00)
02. We Are What We Are (The Keeper) (10:45)
03. Beyond Man and Time (The Blind) (6:38)
04. Unchain the Earth (The Scientist) (7:13)
05. The Ugliest Man (The Ugly) (9:02)
06. The Road of Creation (The Creator) (6:11)
07. Somewhere in Between (The Dream of Saying Yes) (9:32)
CD 2:
01. The Shadow (6:59)
02. The Wise in the Desert (6:10)
03. The Fisherman (17:35)
04. The Noon (4:37)
05. Roses (7:43) (voc Ray Wilson)
Total Time: (96:00)
Album vydalo Metal Mind Production (Polsko) jako 2CD verzi video show, nahrávalo se v Theatre Slaski, Katowice, Polsko dne 22. února 2013.

Skupina:
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Kalle Wallner - Guitar, Vocals
Marc Tauriaux - Drums
Chris Postl - Bass, Vocals
Markus Jehle - Keyboards
Phil Paul Risettio - Drums
Manfred Müller - Drums
Andreas Wernthaler - Keyboards
Stephan Ebner - Bass
Hosté:
Manasvee Mezz - Indian instruments
Tom Norris - Violin, Viola
Jost Hecker - Cello
Ray Wilson - Vocals
Conny Kreitmeier - Vocals
Bine Heller - Vocals
Julia Schröter - Vocals
Mehmet Bayrakcoglu - Saz
Ferdinand Settele - Saxophone
Manu Delago - Hang
Diskografie The Gentle Art of Music
Komp., vyšla 2010, 2CD Gentle Art of Music/Soulfood GAOM 002 (2010 Germany)

Seznam skladeb:
CD1 - Compilation (74:36)
01. Hole In The Sky (7:29)
02. Crazy Lane (4:41)
03. I Don't Know (4:02)
04. Home Again (9:04)
05. The Gentle Art Of Swimming (10:18)
06. Sun In The Sky (4:21)
07. Roses (6:36)
08. Wasted Land (4:50)
09. 3 Lights (8:18)
10. Silenced (9:53)
11. Choose What You Want To Look At (5:04)

CD2 - Revisited (56:13)
01. Sleep (6:40)
02. Trying To Kiss The Sun (4:48)
03. Moonflower (3:55)
04. Watching The World (3:59)
05. Start The Fire (4:19)
06. Farewell (5:05)
07. World Through My Eyes (7:47)
08. Cake (4:17)
09. Fool (5:07)
10. Breathe In, Breathe Out (3:50)
11. Bound To Reach The End (6:26)
Total Time: (130:49)

Recorded, Mixed and Mastered at Farmlands
Mixed, Mastered, Producer: Yogi Lang

Skupina:
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Karlheinz Wallner - Guitar, Vocals
Marc Tauriaux - Drums
Christian Postl - Bass, Vocals
Markus Fehle - Keyboards
Hosté:
Diskografie The RPWL Live Experience
Vyšlo 16. července 2009, Metalmind Audio CD (July 14, 2009, Poland), Mass CD 1278 DGD

Seznam skladeb:
01. Hole in the Sky (7:03)
02. Breathe In, Breathe Out (4:05)
03. 3 Lights (9:25)
04. Start the Fire (4:53)
05. Silenced (10:11)
06. This Is Not a Prog Song (9:50)
07. Sleep (9:22)
08. Opel (5:54)
09. Waiting for a Smile (7:12)
10. Trying to Kiss the Sun (5:26)
11. Wasted Land (5:28)
12. Roses (7:30)
13. Biding My Time (5:07)
14. I Don’t Know (5:54)
Total Time: ()

Skupina:
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Karlheinz Wallner - Guitars
Chris Postl - Bass
Markus Jehle - Keyboards
Manfred Müller - Drums
Paul Rissettio - Drums
Hosté:
Diskografie 9
Vyšlo 9. září 2007, RPWL
Seznam skladeb:
01. Trying To Kiss The Sun (4:55)
02. 3 Lights (10:00)
03. Let There Be More Light (6:28)
04. Tell Me Why (5:11)
05. Home Again (8:26)
Part 2: Works
06. Someone Else (5:42)
07. Release Me (5:18)
08. '48 (5:27)
09. Another Day (10:01)
Total Time: (61:28)

CD limited selfreleased fan package (Germany 2007)
Solo-Songs von Manni Müller, Chris Postl, Yogi Lang und Kalle Wallner. Jedoch von RPWL zusammen eingespielt. 06. Someone Else (Kalle Wallner)
07. Release Me (Manni Müller, er singt auch die Lead-Stimme)
08. '48 (Yogi Lang)
09. Another Day (Chris Postl)

Skupina:
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Karlheinz Wallner - Guitars
Stephan Ebner - Bass
Manfred Müller - Drums
Hosté:
Ray Wilson - Vocals (CD1 05,06)
Markus Jehle - live-keys
Diskografie Start The Fire
live, Vyšlo 14. řijna 2005, Tempus Fugit, TF VÖ 20,
Gentle Art Of Music, GAOM017

Seznam skladeb:
CD 1:
01. Sleep (10:09)
02. Start The Fire (4:51)
03. Who Do You Think We Are (4:29)
04. Day On My Pillow (6:19)
05. Roses (6:50)
06. Not About Us (5:00)
07. The Gentle Art Of Swimming (8:47)
08. Wasted Land (5:42)
09. Crazy Lane (4:19)
10. Trying To Kiss The Sun (5:00)
CD 2:
01. World Through My Eyes (11:29)
02. Opel (5:51)
03. Cymbaline (14:56)
04. Welcome To The Machine (7:17)
05. I Don't Know (4:19)
06. Hole In The Sky (10:32)
Bonus Studio Track
07. New Stars Are Born (Studio - Full Version) (12:40)
Total Time: (128:30)


Skupina:
Kalle Wallner (RPWL, Blind Ego) - Guitars, Bass, Keyboards, Programming Yogi Lang (RPWL) - Keyboards, Programming
Marco Minnemann - Drums
Arno Menses (Subsignal) - Vocals (03)
Tanyc (Carmen Tannic) - Vocals (06)
Hosté:
Diskografie KALLE WALNER - Voices
Vyšlo 25. února 2022, Gentle Art Of Music, GAOM 062 (Germany)

Seznam skladeb:
01. One (5:15)
02. Two (7:54)
03. Three (5:56)
04. Four (6:00)
05. Five (3:53)
06. Six (9:30)
07. Seven. Out (11:14)
Total Time: (49:42)Skupina:
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Hosté:
Torsten Weber - Guitars
Kalle Wallner - Guitar solo (04,09)
Klaus Reichart - Pedal Steel, Mandolin
Yvo Fischer - Bass
Stephan Treutter - Drums
Conny Kreitmeier - Backing Vocals
Bine Heller - Backing Vocals
Diskografie YOGI LANG - A Way Out Of Here
Vyšlo 5. listopadu 2020, Gentle Art Of Music, GAOM 062 (Germany)

Seznam skladeb:
01. Move On (9:28)
02. A Way Out Of Here (5:30)
03. Shine On Me (5:45)
04. Don't Confuse Life With A Thought (4:30)
05. Love Is All Around (4:35)
06. Freedom Of The Day (4:20)
07. Early Morning Light (6:25)
08. The Sound Of The Ocean (4:30)
09. I'll Be There For You (5:20)
Total Time: (50:23)

Bonus DVD - Live at De Boerderij 2011:
01. Sacrifice (12:02)
02. Our World Has Changed (5:27)
03. A Million Miles Away (7:56)
04. Sugar For The Ape (4:33)
05. No Decoder (4:51)
06. To The End (6:19)
07. Our Modern World (4:14)
08. Breathe In, Breathe Out (4:11)
09. Sens-value (5:00)
10. A Better Place For Me (7:11)
Total Time: (61:44)

Production & Mixing: Yogi Lang


Skupina:
Yogi Lang - Vocals, Keyboards
Manni Müller - Drums
Guy Pratt - Bass
Torsten Weber - Guitar
Carmen Maier - Percussions
Hosté:
Anne de Wolf - Violon
Dominique Leonetti - Vocals
Kalle Wallner - Guitar
Diskografie YOGI LANG - No Decoder
Vyšlo 5. listopadu 2010, Gentle Art Of Music

Seznam skladeb:
01. Can't Reach You (2:20)
02. Sacrifice (9:30)
03. Our World Has Changed (5:26)
04. Sail Away (5:16)
05. Our Modern World (2:58)
06. No Decoder (5:30)
07. Alison (3:48)
08. A Million Miles Away (8:08)
09. Say Goodbye (4:40)
10. Sensvalue (4:57)
11. A Better Place For Me (3:40)
Total Time: (56:55)
Yogi Lang je frontmanem německé prog rockové kapely RPWL, která v roce 1997 začínala jako cover band PINK FLOYD. Postupem času se sice začali umělecky osamostatňovat, nicméně vliv této anglické legendy experimentálního rocku zůstal v jejich hudbě pořád silně patrný. A platí to i o prvním Yogiho sólovém albu, které je hodně atmosferické, skoro bych řekl křehké, s převládajícím pomalým, někdy i trochu rozvláčným tempem. Inteligentní, nástrojově barevné a kompozičně propracované skladby, z nichž přímo čiší muzikantský nadhled a uvolněná energie. Samozřejmě nechybí ani dynamičtější pasáže, které jsou ale v jednoznačné menšině. Yogi zpívá klidným, uvolněným hlasem ne nepodobným Davidu Gilmourovi, takže se dá říct, že „No Decoder“ je až tak původní, nicméně stále velmi příjemná nahrávka, ideální pro chvíle, kdy potřebujete trochu zvolnit tempo a zklidnit mysl po hektickém dni.

Skupina:
Mischa Schleypen - Vocals, Keyboards
Karlheinz Wallner - Guitars, Backing Vocals
Giselher Richter - Keyboards
Chris Postl - Bass
Christian Brenninger - Drums
Jürgen Lang - Additional Keyboards, Backing Vocal
Hosté:
Diskografie VIOLET DISTRICT - Terminal Breath
remaster, vyšlo 2000, Tempus Fugit

Seznam skladeb:
CD 1: Terminal Breath + Bonus (54:21)
01. Lustreless Fright (6:10)
02. Ego (0:53)
03. Anuishes of a Scoundrel (5:10)
04. Hommage to the Irretrievably Lost (7:43)
05. Assurance (6:55)
06. Together we Fall (3:46)
07. Necessary Goodbyes (5:22)
08. Age Theme (1:26)
09. The Age (4:24)
10. Down and Away (12:05)
CD 2: Live at Feierwerk Munich 1996 (54:30)
01. Necessary Goodbyes (5:39)
02. Capilary Action (10:20)
03. Lustretless Fright (5:57)
04. Ego (0:54)
05. Hommage to the Irretrievably Lost (9:19)
06. Principles of Alternation (12:51)
07. Down and Away (9:30)
Total Time: (108:51)

Skupina:
Mischa Schleypen - Lead Vocals, Keyboards
Giselher Richter - Keyboards
Karlheinz Wallner - Guitars, Vocals
Christian Brenninger - Drums
Chris Postl - Bass
Hosté:
Jürgen Yogi Lang - Drum Programming (08), Organ (05), Moog (13,15,16)
Tim Ciasto - Bass (08,13)
Stephan Ebner - Bass (02,13,14,15)
Christian Krischkowsky - Drums (12-15)
Evi Melzer, Petra Felser, Michael Hinreiner, Jürgen Lang, Monika Neuhofer - Backing Vocals
Diskografie VIOLET DISTRICT - Terminal Breath
Vyšlo 1992,

Seznam skladeb:
01. LUSTRELESS FRIGHT:
     i) Fading Previews (0:45)
    ii) Lustreless Fright (5:51)
02. EGO (THE HIDDEN ONE) (0:54)
03. HOMMAGE TO THE IRRETRIEVABLY LOST:
     i) The Lost (5:01)
    ii) Here and There (1:52)
   iii) Hommage (0:39)
04. ASSURANCE:
     i) Assurance (1:52)
    ii) Incomplete Tableaux (3:37)
   iii) Reprise (A Certain Sequel) (1:32)
05. NECESSARY GOODBYES (5:27)
06. THE AGE:
     i) Age Theme (1:26)
    ii) The Age (4:11)
07. DOWN AND AWAY:
     i) Some Reverend Words (4:52)
    ii) ...Just a White Coffin (0:30)
   iii) Down and Away (3:26)
    iv) Terminal Breath (3:32)
Total Time: (46:03)

Zpět
RPWL 2008

Werner Taus
   RPWL v době vydání alba "Beyond Man And Time" (2012)

RPWL promo 2012


Marc Turiaux, Werner Taus, Yogi Lang, Markus Jehle a Kalle WallnerZpět

Oficiální web:
http://www.rpwl.net
http://rpwl.net/cmdeaktiviert/

Další zdroje:
http://www.farmlands.de
https://www.yogilang.com/
https://www.kallewallner.com/
www.gentleartofmusic.com/press
www.yogilang.com

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  4. 5. 2014 
Menu Poslední aktualizace: 16.9.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©