PURE REASON REVOLUTION      
    
  
    
      

Nahoru

PURE REASON REVOLUTION (Revoluce čistého rozumu) byla britská rocková skupina založená na Universitě ve Westminsteru v 2003. Snažit se PRR zařadit do konkrétního žánru je obtížný úkol a zároveň je to jedna z jejich nejzajímavějších vlastností. Space rock se smísil s některými odnožemi současného rocku, vokální harmonie a melodie papežské tóny spolu s těžkými kytarovými riffy, chytlavé hudební linky se složitějšími strukturovanými skladbami. Jejich hudba, obsahující prvky progresivního rocku, grunge a elektra, vokální harmonie připomínají The Beach Boys, bývá popisována různě jako "Astral Folk" či "New prog". Rick Wakeman dal kapela mimo jiné příznivou recenzi. Členové skupiny společné uznávají díla kapel jako Pink Floyd, Porcupine Tree, Nirvana, Justice, Kraftwerk, Fleetwood Mac, Led Zeppelin, Smashing Pumpkins a Super Furry Animals.

Jon Courtney Kořeny kapely sahají více než deset let zpět kdy přátelé z Readingu Chloë Alper (23) a John Courtney (25) skřížili své cesty při hraní v sérii teeneagetovských kapel. Byly to děti grunge generace. PURE REASON REVOLUTION začínali činoost ještě pod názvem "The Sunset Sound", v nichž působili bratřo Courtneyové, Chloë Alper a jen na krátkou chvíli Jim Dobson. Sestava kapely byla završena, když se k nim připojili Tom Leathes (zpěv, kytara) a Bob Cooper (baskytara). Bratři Courtneyovi předtím hráli s pop punkovou kytarovkou GEL, která byla objevena a a poté smluvně zavázána u Seymoura Chloe Alper Steina, zakladatele Sire. Alper se tehdy zasloužila o "Period Pains", která přinesla hit s anti-Spice Girls písni v roce 1997.

Jon Courtney, Jim Dobson a Greg Jong se setkávali na Westminster University během studií v letech 2000 - 2003 a zjistili, že jsou hudebně plně kompatibilní. Greg Jong byl později nahrazen Jamie Wilcoxem a klávesistou Jimem Dobsonem. Spolu s Chloë a Jonovým bratrem Andrew na bicí se zrodili PURE REASON REVOLUTION. Prošli ještě několika změnami názvu před konečným názvem včetně "Wow" a "Pendulum Dawn". Jejich debutový singl "Moving" zabodoval ve vysílání BBC Radio 1 (kde skupinu prosazoval alternativní hudební guru Steve Lamacq), a rádiích XFM a LA's KROQ. The Reading Chronicle’s Weekender popsal zvuk kapely jako "cukrově sladká vykračující si kytara" a "svěží, propracovaný harmonizovaný kytarový pop" a přirovnal skupinu k Beach Boys hrající písně od Nirvany. Kapela v dubnu 2004 podepsala smlouvu s labelem Poptones od Alana McGee pro jednorázové vydání "Apprentice Of the Universe" (#12 v nezávislých žebříčcích, #74 v národním).

Jim Dobson Přechod k SonyBMG na podzim roku 2004 pak umožnil následující rok skupině vydat dva singly, 12-minutový epos "Bright Ambassadors Of Morning" (název je možno vypátrat ve skladbě Echoes od Pink Floyd na albu Meddle), který získal celkem nadšené recenze, singl "The Intention Craft", a navíc jedno 30 minutové mini-album "Cautionary Tales For The Brave", které vyšlo v říjnu 2005 s vlastním hologramovým potiskem pod SonyBMG.

To byl propuštěn, aby se za zpoždění v záznamu, který znamenal, že kapela bude chybět jeho původní startovací okno. Použití tolik navrhovaných album skladeb na mini-albu vedl kapelu k rozvoji nějaký nový materiál pro album, včetně "The Twyncyn/Trembling Willows".

V březnu 2005 kapela hrála na festivalu South by Southwest v texaském Austinu, před několika dalšími Jamie Willcox přesdstaveními v Severní Americe, mj. Boston, New York, a klubová představení v Montrealu. pravidelně pak hrávala v britských klubech. Během té doby PRR doprovázeli skupiny Mew, Hope of the States, Secret Machines, Blackfield a Oceansize, stejně jako byli hlavní hvězdou svých vlastních koncertů, nahrávali sessions pro rozhlasový pořad Mark Radcliffe's Radio Two a rádio XFM. Kapela občas dovolila fanouškům poslouchat nastreamovaný hudební materiál přes jejich MySpace stránky, včetně prací a průběhu na nahrávání exkluzivní vánoční skladby. Na jaře roku 2005 Jong opustil kapelu, aby byl nahrazen jiným kamarádem z Westminsteru, Jamie Willcoxem, když Jongovo nahrávání bylo zaznamenáno a vyšlo i na jejich první desce "The Dark Third". A tak se oba dva Jong i Willcox ocitli na jedné desce. Album vyšlo 10. dubna 2006 ve Velké Británii prostřednictvím newyorského Nu-Haven hudby, Via Columbia. Produkoval jej Paul Northfield (známý ze spolupráce s Rush, Porcupine Tree, Gentle Giant, Hole). Americká verze alba obsahuje navíc originální přehrané "Cautionary Tales..." v pozměněné sestavě, navíc byla doplněna o novou obálku a v USA vyšla 25. července 2006. Podle Jona se jedná o koncepční album, které se zabývá údajně ostrou hranici mezi sněním a bdělostí.

V létě roku 2006, když manželka Susanne Courtney, čekala své první dítě, Andrew Courtney opustil kapelu. Byl nahrazen Paulem Gloverem, dříve působícím v kapele Wire Jesus. Jim Dobson poté v listopadu 2006 také kapelu opustil. I když neexistuje žádný oficiální oznámení o jeho odchodu, na fóru kapely se objevila informace jen toho charakteru, že se jednalo o "právní důvody". V prosinci 2006 navíc skupina odešla od společnosti se SonyBMG. A tak se 16. února 2007 objevila evropská verze jejich první desky vydaná na základě licence s InsideOut Music, která byla navíc doplněná o bonusový disk.

PURE REASON REVOLUTION podporovali projekt Blackfield na jejich evropském turné v únoru 2007. Toto bylo jejich první turné s novým bubeníkem Paulem Gloverem. Jejich živá setlist měl několik změn, z nichž jedna byla přepracování skladby "Golden Clothes", ve které všechni členové kapely (kromě Glover, který bubnoval) hrají syntezátory a píseň končí zpěvem a la capella. Po turné se kapela začala nahrávat následovníka "The Dark Third". V červnu 2077 se kapela vydala opět zahrát do USA, kde se zúčastnili progressive/art rockového festivalu NEARfest, stejně jako další účinkování ve třech klubech. Na těchto vystoupeních bylo možno shlédnout i debut nové písně s názvem "Deus Ex Machina". PURE REASON REVOLUTION zahajovali koncerty Porcupine Tree na jejich evropském turné "Tour Of A Blank Planet" v červnu / červenci 2007. Jedno vystoupení měla kapela i v UK v roce 2007, a to 15. října na Southampton University.

Skupina vydala 14. dubna 2008 4-písňové EP "Victorious Cupid" na labelu ORG Records, spolu s jednorázovým vystoupením v Londýně dne 12. dubna 2008. Kapela měla i další jednorázový koncert v Camden Barfly 31. července 2008. Po něm následovalo deseti zastávkové mini-turné po Evropě. V rámci něj se odehrál i koncert v německém Bonnu, který byl nahrán pro německý televizní kanál WDR a odvysílal se v únoru 2009. Bylo naplánováno také vystoupení na festivalu Eclipsed Magazine v Colos-Saal, Německo 22. listopadu 2008 a v Cargo v Londýně 26. listopadu 2008. Z jejich vystoupení v Americe vyšlo živé album s názvem "Live At NEARfest 2007", které bylo vydáno 20. června 2008.

V dubnu 2008 kapela podepsala smlouvu s německou společností Superball na vydání jejich dalšího alba, o kterém manažer Jonathan Cooke prohlásil:
"Bylo osvěžující objevit situaci, která v sobě spojuje umělecké odhodlání a indie nadšení mezi hlavními ambicemi. Podepsali jsme dlouhodobější smlouvu se Superball Music na další 2 alba, což bylo celkem snadné rozhodnutí." Dne 28. listopadu 2008 pak potvrdili, že jejich druhé album s názvem "Amor Vincit Omnia" bude vydáno 9. března 2009.

Dne 5. března 2009 se kapela vydala na své nejrozsáhlejší turné, zahrnující asi 12 koncertů ve Velké Británii a přibližně 22 v pevninské Evropě. Skupina byla vysílána jeden týden v rádiu Kerrang! a měla i skladbu dne v Classic Rock Magazine, který také představil na dvojstránce kapelu a jejich čtyřskladbovou prog-rockovou suitu. Singl z alba "Deus Ex Machina" byl vydán pouze ke stažení z netu 24. března 2009. Promo-CD s tři verze singlu byly rozdávány na koncertech během turné v roce 2009.

Poslední materiál skupiny byl mnohem více elektronický, posunuli se z jejich více snového, klasického progresivního stylu "The Dark Third". Podle časopisu Organ "PURE REASON REVOLUTION je taková zvláštní kapela ... představují spáření andělské harmonie prog rockpvého stylu YES a staré školy stylu hip-hop Mana Parrishe a očesaný electro funk kapely Justice. Takhle to vlastně funguje". Změna stylu se odráží i na obálce "Amor Vincit Omnia", jež navrhla basistka a zpěvačka Chloë Alper, která je temnější a méně snivé, zatímco ty stávající byly surrealistické a symbolické.

Když kapela dokončila své třetí studiové album s názvem "Hammer And Anvil", vydala je přes Superball Music dne 15. října 2010 v Německu, Rakousku a Švýcarsku, a 18. října ve zbytku Evropy. Nová hudba pokračovala v temných elektronických tématech "Amor Omnia Vincit" a byla částečně inspirovaná tématy I. a II. světové války. Podle Rock Sound "si kapela zachovala většinu svých těžkých vychytávek k vytvoření velkého crossoverového záznamu. Skladba jako "Last Man Last Round" utkví v hlavě určitě mnoha fanouškům Pendulum, zatímco jejich progresivní prvky jsou více převládající ve skladbě "Open Insurrection". Na albu se autorsky podílel a spoluprodukoval je Courtney a Tom Bellamy.

Plakát z jejich posledního turné... Kapela během léta 2010 odehrála sérii živých vystoupení v Londýně, Německu a Holandsku, krátké turné v Evropě a Velké Británii v listopadu a v prosinci a další mini-turné v Německu během února 2011. Jednorázový koncert ve Scala v Londýně označila kapela za jejich vůbec nejlepší, když v něm zazněly i příspěvky od Toma Bellamyho a zahrála si i smyčcová sekce Clean Bandit, stejně jako jedno z první živé představení "Bullitts Dominae".

Dne 9. srpna 2011 ale skupina oznámila, že se rozcházejí, když se členové rozhodli pokračivat sólově v dalších projektech. Jejich poslední představení ve Velké Británii se uskutečnilo v listopadu 2011 při ukončení turné na podporu jejich alba "Hammer And Anvil" z roku 2010.

Zatím poslední aktivitou kapely bylo dne 5. listopadu 2011 vydání jejich poslední EP "Valour". Od té doby o skupině nejsou žádné nové zprávy. Od té doby Jon Courtney založil Bullet Height a vydal své debutové album "No Atonement" v roce 2017, zatímco Chloë Alper založila novou kapelu s názvem Tiny Giant a také živě vystupovala s Charli XCX & James.

Dne 12. října 2018 byla ohlášeni Pure Reason Revolution jako spolupořadatelé festivalu Midsummer Prog, který se konal v červnu 2019 v Openluchtheater, Valkenburg, Nizozemsko. Jon Courtney a Chloe Alper byli jedinými členy skupiny, kteří se vrátili. Vystoupení okomentovali: "Reakce z festivalu a davu byly neuvěřitelné. Byli jsme dojati, že lidé přicestovali z Kanady, Ruska, Itálie, Španělska, Velké Británie a mnoha dalších zemí. Skladby jsou vzrušující jako vždy a je povzbudivé vidět, že materiál má stále význam a spojení."

Když zasáhne inspirace, umělec následuje volání. Takže když Jon Courtney začal psát materiál, který se více podobal jeho staré progresivní rockové jednotce Pure Reason Revolution, rychle se spojil se spoluspiklenkyní Chloë Alper. Kapela nevydala žádné album už téměř deset let. Musely by existovat dobré důvody, proč kapelu po dlouhé nepřítomnosti znovu sestavit, a tak se Courtney rozhodla oslovit původního kytaristu Grega Jonga, který nakonec pomohl napsat polovinu alba. Ať už to byla spolupráce při psaní písní, nebo nějaký aspekt nepřítomnosti, díky kterému je srdce stále milejší, "Eupnea" je triumfálním návratem, který může být zatím nejlepší nahrávkou Pure Reason Revolution.

Jon Courtney k tomu dodal: "V současné době pracujeme na materiálu pro nové album, které se vrací k progresivnějšímu zvuku a je příjemné připomenout si genezi PRR", zatímco Chloë dodala: "...zní to velkolepě". Po 10minutovém epickém singlu "Silent Genesis" skupina s potěšením odhalí video pro druhý singl z alba "New Obsession". Jon Courtney skladbu okomentoval: "Začíná to pípnutím, pípáním a monitorem z nemocničních přístrojů a zařízení, které nastavují scénu pro album. Měl jsem primitivní, elektroničtější demo, než Greg (Jong) dorazil do Berlína a od tohoto momentu se to katapultovalo úplně novým směrem."

Pure Reason Revolution oznámili rovněž, že 3. dubna 2020 vyjde nové album s názvem "Eupnea" na InsideOut, které bude stylisticky blíže k jejich první nahrávce. Je to jejich první nové studiové album po téměř 10 letech. Většinu alba nahráli Courtney a Alper, pohostinsky se bubnováním zdatně zabýval Geoff Dugmore. Přebal "Eupnea" představuje na přední straně dílo umělkyně Jill Doherty.

Pure Reason Revolution podniknou v říjnu 2020 spolu s norskou art rockovou kapelou Gazpacho společné evropské turné. Kapela PRR se k tomu vyjádřila: "Poskytnout skladby "EupneaL naživo bude výzvou, ale určitě se to vyplatí. Skladby dýchají novým životem, vyvíjejí se. Syntezátorové linie se stávají součástí kytary apod. Toto experimentování je inspirativní a přináší novou kreativitu". První společný koncert je u našich polských sousedů 16. října 2020 v paláci Progresja, Warsaw, závěrená pak 25. října 2020 v Islington Assembly Hall v Londýně.

Pure Reason Revolution oznámili, že jejich páté studiové album "Above Cirrus" vyjde 6. května 2022 na Inside Out Music. Půjde o pokračování alba z roku 2020 "Eupnea", které bylo prvním albem kapely od její reaktivace v roce 2019. Tentokrát se Jon Courtney, Chloë Alper a Greg Jong, který se vrací jako člen na plný úvazek poprvé od EP "Cautionary Tales For The Brave", přizpůsobují světu, který se jim radikálně mění před očima. Kapela už zveřejnila svůj první singl, 9-minutovou skladbu "New Kind Of Evil", ke které videoklip vytvořil Thomas Hicks. Zveřejněn byl i přebal alba se sedmi skladbami, který vytvořila opět berlínská Jill Tegan Doherty, která dříve vytvořila obal pro album "Eupnea".

Greg Jong komentuje skladbu: "Když mi Jon poprvé zahrál svou první verzi "New Kind Of Evil", byl jsem upřímně ohromen krásným spojením poločasového shuffle beatu s tak obřím, ale melodickým kytarovým riffem. Pak vstoupila syntezátorová linka a vokální melodie a zvedly emoce ještě dále - byl to opravdu skvělý okamžik, doufám, že lidé, kteří to slyší poprvé, zažijí podobný pocit". Jon Courtney k tomu dodává: "Jsem velmi nadšený, že se v roce 2022 objeví první náš nový materiál. Toto byla první skladba, na které jsem pracoval v roce 2020, zárodek vzniklý uprostřed přílivových vln nejistoty. Chtěl jsem, aby horská dráha ve skladbě odrážela ten neklid a neskutečné zmatení". A do třetice k novému albu Chloë Alper poznamenale: "Od reunionu Pure Reason Revolution cítím, že tato kapela přijala svou identitu a své místo v žánru progresivního rocku se silou, sebevědomím a vznešeností, která z jejího díla vyzařuje. Tato nová deska mě naplňuje stejně hrdostí jako brněním od hlavy až k patě. Jsem nadšená, že to uslyší komunita milující hudbu, a jsem nadšená z vyhlídky, že to rozšíří náš dosah".

Znovuzrození kapely umožnilo vrátit se zpět ke svým raným vlivům a na "Above Cirrus" je vidět, jak sahají ještě hlouběji do atmosférické, filmové psych-prog kompozice, díky nimž se "Eupnea" vrátila tak bouřlivě. V dubnu bude možno kapelu spatřit na evropském turné po boku Gazpacho.

Nahoru

Současní členové kapely:
Jon Courtney - Vocals, Guitars, Keyboards
Chloë Alper - Vocals, Bass Guitars, Keyboards
Greg Jong - Vocals, Guitars (2003-poč.r.2005, 2022-dosud)

Bývalí členové kapely:
Jamie Willcox - Vocals, Guitars (2005-2011)
Paul Glover - Drums (2006-2011)
Jim Dobson - Keyboards, Bass Guitar, Violin, Guitars, Vocals (2003-11/2006)
Andrew Courtney - Drums (2003-11/2006)

Členové Jon Courtney
(také znám jako Cedo Simplex, KC Blitz)
(narozen ***, Sheffield, England)
Vocals, Guitars, Keyboards


Jon Courtney je britský zpěvák, kytarista a hráč na klávesové nástroje, je nejznámější jako člen rockové skupiny Pure Reason Revolution. Byl také jediným skladatelem, kromě "The Bright Ambassadors of Morning" připsaném dvojici Courtney/Jong, na jejich prvních dvou albech. Mimo Pure Reason Revolution se Courtney podílí na DJ setu All Bangers No Mash pod pseudonymem "Cedo Simplex" a je jedním z členů dua KC Blitz.

Courtney a jeho bratr a bývalý spoluhráč Andrew Courtney vyrůstali v Readingu, Berkshire, stejně jako další kolegové Pure Reason Revolution Chloë Alper a Jamie Willcox. Courtney začal hrát v kapele na střední škole Reading Blue Coat School. On a jeho bratr byli zapojeni do punkové kapely GEL, kterou objevil a zavázal smluvně Seymour Stein, zakladatel Records Sire. Magazín Uncut ohodnotil jejich první (a jediné) album "Sparkly Things" (produkoval je Julian Standen z The Lemonheads), když je popisuje jako "melodický zpěv dospívajících a důkladné pochopení komerční rockové dynamiky přinášející přitažlivý zvuk připomínající časné Undertones".

V rozhovoru Courtney vysvětlil přesný okamžik, přibližně v 11 letech, kdy se rozhodl, že chce být hudebníkem, když viděl kapelu Nirvana na předávání cen MTV v roce 1991. Courtney řekl: "Od té chvíle to bylo jako "wow!" ...byl jsem ohromen televizí, "tohle musím udělat, o tom není pochyb. Druhý den jsem se jen trápil máma na kytaru. Musím hrát na kytaru a pak jsem získal obrovskou posedlost Nirvanou a celou grungeovou scénou. Takže to je pro mě rozhodně silný zlom". Přitažlivost okamžiku připsal "vášni v hudbě a vášni při reakci publika na hudbu".

Courtney začal hrát v kapelách na své střední škole Reading Blue Coat School. On a jeho bratr byli zapojeni do punkové kapely Gel, kterou objevil a podepsal Seymour Stein, zakladatel Sire Records. Časopis Uncut recenzoval jejich první a jediné album "Sparkly Things", produkované Julianem Standenem z The Lemonheads, a popsal je jako "sladký adolescentní vokál a důkladné pochopení komerční rockové dynamiky produkující přitažlivý zvuk, který se odráží od raných Undertones". Skupina hrála na festivalu Reading 1998. Courtney si užíval zážitek z turné a nahrávání a spojil se se svým bratrem Alperem a několika dalšími, aby vytvořili nezávislou popovou kapelu The Sunset Sound, která se dočkala nějakého vysílání, než členové kapely rozpustili kapelu, protože nereprezentovala jejich styl. Hudba skupiny byla také inspirována univerzitním projektem, ve kterém se Courtney podílel na vytváření nové originální hudby pro TV show The Prisoner ze 60. let.

Spolu se svým bratrem a Alperem se Courtney spojila s Gregem Jongem a Jimem Dobsonem, se kterými se Courtney setkala na University of Westminster, aby vytvořili Pure Reason Revolution. Její název kapely byl inspirován Courtneyho tezí o povaze génia a jeho aplikaci na Beach Boy Briana Wilsona, pro kterou studoval Kritiku čistého rozumu od Immanuela Kanta.

Pod jménem Cedo Simplex se Courtney proslavil jako DJ nezávislý na Pure Reason Revolution. Pravidelně hraje klubové večery v rámci DJ setu All Bangers, No Mash, pod tímto pseudonymem, který také použil k vydání remixu singlu Pure Reason Revolution "Victorious Cupid". Jon Courtney (C) spolu s Jamie Kossoffem (K) dělali remixy od července 2010 pro pět různorodých skupin pod značkou KC Blitz, mezi kterými byli Asking Alexandria, The Word Alive, Boxer Rebellion, Norma Jean a Bring Me The Horizon.

Členové Chloë Alper
(Narozena 13. září 1981, Reading, Berkshire, England)
Vocals, Bass Guitars, Keyboards


Chloë Alper je britská zpěvačka, skladatelka a multi-instrumentalistka. Je nejznámější jako členka kapely Pure Reason Revolution.

Její kariéra se začala, když jí bylo 13 let, v dívčí punkové skupině Period Pains v Readingu. Kapela vznikla v roce 1995 s Alper na postu zpěvačky, Felicity Aldridge na kytaru, na basu Laura Warwick a Laura Viney na bicí. Viney později nahradila Magdalena (Magda) Przybylski. Jejich anti-Spice Girls singl z roku 1997 "Spice Girls (Who Do YOU Think You Are?)" vyšel u Damaged Goods. Skupina ale odehrála jen pár živých vystoupení, zejména otevření v roce Dr. Martens Stage na Reading Festival 1997.

Alper se pak připojila k další skupině z Readingu The Sunset Sound, ze která se nakonec stala Pure Reason Revolution, kde zpívala, k basové kytaře se dostala později poté, co předchozí basista odešel. Alper také hraje na klávesy, včetně midi samplů pouštěných během živých představení. Na vystoupeních v letech 2010 a 2011 ona také hrála na kytaru Epiphone SG v některých skladbách. U Pure Reason Revolution vytrvala až do jejich rozpuštění.

V roce 2012 zahájila Alper svoji sólovou dráhu, když natočila několik písně ve spolupráci s Tomem Bellamy (z The Cooper Temple Clause and Losers, který spolupracoval s PRR na jejich posledním albu "Hammer And Anvil") a Robinem COUDERTEm (Phoenix). V dubnu 2012 spolupráce přerostla rámec projektu a stala se z ní skupina FLOOD, kde Chloë Alper spolupracuje s Tomem Bellamy (Losers, The Temple Clause Cooper) a Robinem COUDERT (Phoenix). Flood má jedinečný a konečný zvuk spojující éterické vokály se spalujícím riffy a temně zabarveným popem 80. let.

Dne 24. dubna 2012 v Shepherd’s Bush Empire, London, měla své první sólové vystoupení. V roce 2013 začala Alper pracovat na sólovém projektu, pro který nahrála písně ve spolupráci s Tomem Bellamym (z The Cooper Temple Clause a Losers), který spolupracoval na posledním albu Pure Reason Revolution, Hammer and Anvil) a Robinem Coudertem (z Phoenixu). V roce 2013 se skladba nazvaná "Juno", kterou napsali Alper a ROB (Robin Coudert), objevila jako titulní skladba na originálním filmovém soudtracku k horroru "Maniac", ve kterém si hlavní roli zahrál Elijah Wood. Její první sólové debutové EP vyšlo na jaře 2013.

V roce 2015 Alper oznámila, že se stala zakladatelkou nové kapely Tiny Giant spolu s Grammy a MOBO nominovaným multiinstrumentalistou Matem Collisem. Jejich první singl "Joely" byl vydán 9. května 2016, který jim získal nominaci na cenu Limelight (New Band) na Progressive Music Awards Eon Music. Vydali další tři singly "School Of Hard Knocks", "Draw Me A Line" a "Thirsty & Sad". Uniklé skladby z alba se dostaly na kompilaci Vanity Fair "Playhouse Presents" ze série Sky Arts.

Alper také často vystupuje jako DJ pod pseudonymem Chloe Ramone.

Vlastní stránka: http://chloealper.com/news.html

Členové Greg Jong
(narozen ***)
Guitars


Greg je britský hudebník a hráč na kytaru. Greg pochází z anglických Pacific Northwest, ale sídlí na severozápadě Pacifiku, se každý den hrbí ve svém hudebním úkrytu obklopen nesčetnými kytarami, bicími, syntezátory a perkusemi. Jeho aranžmá, které mají vibrace a výstřednost, zachycují starodávnou britpopovou citlivost spojenou s dobře vypilovanými písňovými kousky, to vše podávané se svěžími a dynamickými tóny. Greg, který není omezen na jediný žánr, přenáší své mnohé vlivy do širokého sortimentu zvuků.

V hlubinách předměstí Los Angeles se usídlil poměrně mladý Angličan s matoucím polo-nizozemským jménem Greg Jong. Již dříve pokoušel hudební slávu s takovými skupinami jako hluboce progresivní kapela Pure Reason Revolution a více popovějším souborem The Procession. Na základě vystupování v těchto tak různorodých hudebních prostředích, se Greg rozhodl o vytvoření své vlastní osobní hudební konstelace.

Zatímco se snaží, aby zcela zmatl posluchače použitím mnoha hudebních vlivů, jak se můžete myslet v době psaní. Jiné vlivy mají tendenci proklouznout bez pozvání, nicméně ony jsou velmi vítány. Ozbrojen láskou k Pink Floyd, Supertramp, ELO, Beatles, Tom Petty, Dandy Warhols, Fleetwood Mac, Kula Shaker a dokonce i Third Eye Blind, se Greg snaží zachytit příliš mnoho žánrů, stylů a obsahu v jeho hudbě.

Ať už jakýmkoliv způsobem podaří je otevřený názor, a to, zda někdo opravdu chce poslouchat prog-popových melodií ovlivněných je rozhodnuto. Ale Greg plánuje tolik pokusů, jak potřebné k vytvoření svého vytouženého směs melodií, kultivovanosti a vkus.

Greg skládal originální hudbu pro značky jako McDonald's, Old Spice a Domino's Pizza a jeho písně byly licencovány společnostmi jako Toyota, Nature Valley, T-Mobile a Exxon Mobil. Kromě své odbornosti v produkci hudby pro reklamu a kreativní marketing je Greg ostříleným umělcem a hudebníkem se zkušenostmi v produkci nahrávek, živého zvukového inženýrství a kreativních úprav a a instrumentace hudby. Spolupracoval se skladatelem Danem Wilsonem, držitelem Grammy, Chop Shop Records (Warner Bros), Wearethemighty.com, skladatelem Mattem Redmanem, držitelem Grammy, Nude/V2 Records a kapelami jako Pure Reason Revolution a licencoval svou hudbu prostřednictvím Marmoset Music. V roce 2009 vydal EP desku "Ever Present Annoyance".

Vlastní www stránky: www.myspace.com/gregjongmusic
O hudbu se pokouší pod značkou Grand Vanity, spolu se svoji kalifornskou maželkou Daniellou. V současné době žijí v Sherman Oaks, California.
http://www.grandvanity.com
http://twitter.com/grandvanity
http://www.myspace.com/grandvanity

Členové Jamie Willcox
(narozen ***, Bristol, United Kingdom)
Vocals, Guitars


Je britský hudebník, producent, autor a DJ. Pochází a žije v Bristolu, United Kingdom. Ke skupině Pure Reason Revolution se připojil v dubnu 2005.

Od roku 2010 vystupuje i jako DJ pod pseudonymem JME.D a pracuje jako producent pro Solid Gold Death Star.

Po ukončení PRR hrál na dvou deskách "Christmas From the Vineyard" (2011, Vineyard U.K. Worship) a "My Soul Yearns: Live Vineyard Worship" (2011, Vineyard U.K.)

Členové Paul Glover
(narozen ***)
Drums


Paul je všestranný a tvrdě pracující britský bubeník. Je znám jako bávalý bubeník skupiny Pure Reason Revolution.

Jeho první zlom přišel během vystupování s electro-popovým umělcem Mr Fogg. Nejenže byl Paul k vidění při vystupování na velkých festivalech ve Velké Británii, ale během těchto koncertů si jej všiml i Jon Courtney z PRR. Netrvalo dlouho a Paul se stal na plný úvazek členem progresivní elektronicko-rockové sestavy PRR, se kterými koncertoval po Velké Británii, Evropě a USA a nahrál s nimi i dvě studiová alba.

Paul začal profesionálně hrát s elektro-maverickem Mr Fogg v roce 2006 a okamžitě přijal příležitost hrát na velkých britských festivalech, místech a živě v národních rádiích. Od roku 2007 do roku 2011 byl Paul stálým členem progresivního elektronicko-rockového souboru Pure Reason Revolution. Během své kariéry vydali čtyři alba, která sklidila velký ohlas u kritiků, a viděli je na mnoha festivalech a turné po Velké Británii, Evropě a USA.

Od rozpuštění PRR na konci roku 2011 Paul hraje s Pipa Scroobius, což je jeden z předních britských představitelů stylu spoken word/hip hop. S Pip a Distraction Pieces Band se Paul těší úspěchu na vyprodaném turné po Velké Británii a Irsku, rozsáhlým evropským turné a rovněž je velmi očekávané vystoupení na některém z největších festivalů ve Velké Británii a Irsku.

V roce 2013 se Paul stal členem alt-rockové superskupiny se dvěma bubeníky Red Kite v čele s bývalým kytaristou a zpěvákem Cooper Temple Clause Danem Fisherem. Druhým bubeníkem, s nímž hrál v duu, byl Jon Cornwell. Kromě toho, že si Red Kite vydobyli reputaci jako vzrušující a zuřivá živá kapela, vydali v roce 2014 své debutové album "Songs For Crow" s velkým respektem.

Během roku 2014 byl Paul pozván na turné po Velké Británii a Irsku s B.Dolanem, vysoce respektovaným americkým hip hopovým umělcem. Během téhož roku měl Paul také příležitost zahrát si na prestižních folkových festivalech s lidovou umělkyní Lisou Knappovou oceněnou cenou BBC, což prokázalo Paulovu schopnost přizpůsobit se jakékoůiv hudební situaci. Navíc ve svém volném čase frontách Paul vlastní jazzovou skupinu pojmenovanou Hengist Quartet.

Chloë Alper se spojila s multiinstrumentalistou a zvukovým inženýrem Matem Collisem nominovaným na MOBO & Grammy, aby vytvořili kapelu Tiny Giant. Paul byl živým bubeníkem od roku 2014 do roku 2017. Kapela byla propagována BBC Introducing & Music Week, hrála v mnoha národních rádiích, byla recenzována v mnoha publikacích včetně NME & Vanity Fair a nominována na "Nejlepší nováčky" v anketě čtenářů Classic Rock Magazine.

V roce 2017 se Paul poprvé stal lídrem kapely vytvořením experimentálního jazz-funkového projektu The Definite Collective. Své debutové EP "Serpent Stones" vydali v roce 2018. Kapela aktuálně pracuje na novém albu, které plánuje vydat v roce 2021. V roce 2020 Paul vyvinul a nahrál materiál s respektovaným skladatelem Richardem Meehanem. Výsledkem byl zrod The Rich Meehan Trio, ve kterém Paul zastává role manažera, koproducenta a bubeníka.

Po studiích na The Academy of Contemporary music v Guildfordu Paul studoval mnoho let u bubenické legendy Boba Armstronga, jednoho z předních učitelů na bicí ve Spojeném království. Paul nabízí individuální a skupinové lekce pro všechny věkové kategorie a schopnosti. Jeho styl výuky se vyznačuje komplexním přístupem zdola nahoru, který studentům nabízí strukturovaný a měřený rámec, ve kterém si mohou budovat sebevědomí a rozvíjet svou hru.

Mezi významné umělce, se kterými spolupracoval, patří Scroobius Pip, Pure Reason Revolution, Lisa Knapp, Marisa & the Moths, The Caligaris, Siobhan O'Flaherty Hilder, Liam Barnes, B.Dolan, Izo Fitzroy, Leah Kardos, Worgie (Warren Borg), The Great Planes (Jim Dare), Fleur Stevenson, Hugh Turner, Amber and Professors, Loveshovel, The Tomcats, Cousin Mary, Reading University Big Band, The Roy Bailey Big Band a dalšími.

Vlastní www stránky:
http://www.paulgloverdrummer.co.uk/paul_glover_drummer_home.html

Členové Jim Dobson
(narozen 24. září 1981 v Oldhamu, Greater Manchester)
Je multi-instrumentalista a hudebník.


James Dobson byl zakládajícím členem britské rockové skupiny Pure Reason Revolution. Byl vzděláván jako instrumentalista a zpěvák na škole Chetham of Music v Manchesteru a následně na University of Westminster. Z kapely byl odejít v listopadu roku 2006 z neznámých důvodů.


Členové Andrew Courtney
(hráč na bicí)

Andrew se připojil SFL (hudební, zvuková a osvětlovací firma) znovu v červenci 2007. Nicméně jeho hlavní práce spočívá v hudbě a jezdí hrát na bicí do všech koutů světa.

Jeho největší zlom přišel, když kapela, v níž tehdy hrál, Pure Reason Revolution podepsala smlouvu se Sony BMG v roce 2004. Andrew pak odešel v létě 2006, když on a jeho manželka očekávali krásného chlapečka!

Nyní hraje na bicí v co největší míře, najde si čas i na vaření, na wakeboarding a má rád Red Rose kari.Nahoru

   Studiové desky a EP    Singly:
2022 Above Cirrus
2020 Eupnea
2011 Live At Scala 09.12.10 (live DVD)
2011 Valour (EP)
2010 Hammer And Anvil
2009 Live At Italia Wave & Heitere Switzerland 2009 (live)
2009 Amor Vincit Omnia
2008 Live At NEARfest 2007 (live)
2006 The Dark Third
2005 Cautionary Tales For The Brave (EP)
2009 Deus Ex Machina
2007 Victorious Cupid
2006 In The Realm Of Divine
2005 In Aurelia
2005 The Intention Craft
2005 The Bright Ambassadors Of Morning
2004 Apprentice Of The Universe


Sestava:
Jon Courtney - Vocals, Guitars and Keyboards
Chloë Alper - Vocals, Bass Guitars and Keyboards
Gregory Jong - Vocals, Guitar & Keyboards
Hosté:
Diskografie Above Cirrus
Vyšlo 6. května 2022, InsideOut Music, 0IO02372

Seznam skladeb:
01. Our Prism (3:30)
02. New Kind Of Evil (8:31)
03.Phantoms (3:30)
04. Cruel Deliverance (5:48)
05. Scream Sideways (10:05)
06. Dead Butterfly (6:49)
07. Lucid (6:58)
Total Time: (45:11)

Cover: Jill Tegan Doherty


Sestava:
Jon Courtney - Vocals, Guitars and Keyboards
Chloë Alper - Vocals, Bass Guitars and Keyboards
Hosté:
Diskografie Eupnea
Vyšlo 3. dubna 2020, InsideOut Music, 0IO02009

Seznam skladeb:
01. New Obsession (5:09)
02. Silent Genesis (10:20)
03. Maelstrom (5:44)
04. Ghosts & Typhoons (8:45)
05. Beyond Our Bodies (4:28)
06. Eupnea (13:23)
Total Time: (47:49)

Cover: Jill Tegan Doherty


Sestava:
Jon Courtney - Vocals, Guitars and Keyboards
Paul Glover - Drums
Chloë Alper - Vocals, Bass Guitars and Keyboards
Jamie Willcox - Vocals and Guitars
Hosté:
Tom Bellamy - Guitars (07)
Diskografie Live At Scala 09.12.10
Live DVD, vyšlo 2011, Superball Music, 0IMP-IO-0305

Seznam skladeb:
01. Blitzkrieg ()
02. Black Mourning ()
03. Valour ()
04. Deus Ex Machina ()
05. Last Man, Last Round ()
06. Patriarch ()
07. Fight Fire ()
08. Avo ()
Encore:
09. Bullitts Dominae ()
10. The Bright Ambassadors Of Morning ()
11. The Intention Craft ()
Total Time: (00:00)

Recorded: Dr.Scardo
Mixed: Sarah Gotts with additional production by Jon Courney
Nahrávalo se ve Scala, London, 9 .12. 2010, vydáno ve vlastní produkci Pure Reason Revolution.

Sestava:
Jon Courtney - Vocals, Guitars and Keyboards
Paul Glover - Drums
Chloë Alper - Vocals, Bass Guitars and Keyboards
Jamie Willcox - Vocals and Guitars
Diskografie Live At Italia Wave & Heitere Switzerland 2009
Live album, vyšlo 2011, Superball Music

Seznam skladeb:
01. Les Malheurs ()
02. Keep Me Sane / Insane / Apogee ()
03. Deux Ex Machina ()
04. Victorious Cupid ()
05. The Twyncyn / Trembling Willows ()
06. The Bright Ambassadors Of Morning ()
07. Avo ()
08. The Intention Craft ()
Total Time: (00:00)

Nahráno v Itálii na Wave Love Festival v Livornu, Italy, dne 17. řervence 2009 a na festivalu Heitere Openair Zofingen, Švýcarsko, dne 8. srpna 2009.

Sestava:
Jon Courtney - Vocals, Guitars and Keyboards
Jamie Willcox - Vocals and Guitars
Chloë Alper - Vocals, Bass Guitars and Keyboards
Paul Glover - Drums
Andrew Courtney - Drums
Jim Dobson - Vocals, Keyboard, Guitar, Bass Guitar, Violin
Diskografie Valour
EP album, vyšlo 20. dubna 2011, SPV/Steamhammer

Seznam skladeb:
01. Valour (Matt Lawrence mix) (3:19)
02. Black Mourning (edit) (3:58)
03. Tempest (5:20)
04. Armistice (edit) (3:42)
05. The Bright Ambassadors of Morning (Paul Northfield edit) (4:57)
06. Gaudete (2:26)
Total Time: (23:33)

EP obsahuje novou exkluzivní track "Tempest".

Sestava:
Diskografie Hammer And Anvil
Studiové album, vyšlo 15. října 2010, Superball Music

Seznam skladeb:
01. Fight Fire (4:29)
02. Black Mourning (5:00)
03. Patriarch (4:18)
04. Last Man, Last Round (4:45)
05. Valour (4:46)
06. Over The Top (4:41)
07. Never Divide (4:48)
08. Blitzkrieg (5:34)
09. Open Insurrection (7:20)
10. Armistice (6:16)
Total Time: (51:09)

Producer: Tom Bellamy, Jon Courtney
"Hammer and Anvil" (Kladivo a kovadlina) je třetí dlouhohrající deskou britské progresivní rockové kapely PURE REASON REVOLUTION, které vyšlo u Superball Music 15. října 2010 v Německu, Rakousku a ve Švýcarsku, 18. října pak ve zbytku Evropy a 25. října ve Spojených státech. Podle Rock Sound si na albu "kapela zachovala většinu svých těžkých odkazů, aby vytvořili velkou crossoverovou nahrávku. Skladby jako "Last Man Last Round" uvízne v hlavách mnoha fanoušků Pendulum, zatímco jejich progresivní prvky jsou převládající v "Open Insurrection".

Album bylo nové pro kapelu tím, že byly všechny písně spoluvytvořil a spoluprodukoval Tom Bellamy, bývalý člen skupiny The Cooper Temple Clause. Bellamy se autorsky podepsal plně pod první skladbou "Fight Fire". Rukopis Jona Courtneye převažuje pak na všech ostatních skladbách.

Sestava:
Jon Courtney - Vocals, Guitar, Programming, Bass and keyboards
Chloë Alper - Vocals   Keyboard
Jamie Willcox - Vocals, Guitar
Paul Glover - Drums
Diskografie Amor Vincit Omnia
Studiové album, vyšlo 9. března 2009, Superball Music

Seznam skladeb:
01. Les Malheurs (5:02)
02. Victorious Cupid (3:39)
03. I) Keep Me Sane/Insane (0:55)
04. II) Apogee III) Requiem For The Lovers (5:22)
05. Deus Ex Machina (5:40)
06. Bloodless (4:55)
07. Disconnect (5:54)
08. The Gloaming (9:10)
09. AVO (4:47)
Total Time: (45:24)

Název alba je latinský výraz "Láska si podmaní všechny". To je také odkaz na malbu "Omnia Vincit Amor" italského barokního malíře Caravaggia dokončené někdy kolem roku 1601. Název skladby "Victorious Cupid" je také druhé jméno stejného obrazu. Zpěvák a skladatel Jon Courtney však tvrdí, že název alba byl odvozen z jeho školního hesla "Veritas Vincit Omnia" (Pravda vždycky zvítězí).

Album představuje více elektronický zvuk než na prvním albu. Kapela intenzivně používá syntezátory, nejvýrazněji ve skladbách "Les Malheurs" a "Deus Ex Machina". Přebal alba a kresby byly navrženy členem kapely Chloë Alperem.

Text "Did you feel loved? Did you ever burn Avalon?" se opakuje u několika skladeb na albu včetně "Deus Ex Machina", "Disconnect" a "AVO".

Sestava:
Jon Courtney - Vocals, Guitar, Keyboards
Chloë Alper - Vocals, Bass, Keyboards
Jamie Willcox - Vocals, Guitar, Keyboards
Paul Glover - Drums
Diskografie Live at NEARfest 2007
live album, vyšlo 20. června 2008, NEARfest Records

Seznam skladeb:
01. In Aurélia (5:33)
02. Borgens Vor (2:30)
03. Deus Ex Machina (5:45)
04. The Bright Ambassadors Of Morning (10:42)
05. Victorious Cupid (3:45)
06. Voices In Winter/In The Realms Of The Divine (7:06)
07. The Twyncyn/Trembling Willows (7:36)
08. Golden Disco (3:05)
09. Aeropause (5:46)
10. Apprentice Of The Universe (3:29)
11. Nimos & Tambos (3:48)
12. Arrival/The Intention Craft (8:36)
Total Time: (67:47)

Adam Whitaker – Mixing
Brett Kull - Recording and Mastering
"Live at NEARfest 2007" je první živé album PURE REASON REVOLUTION a bylo nahráváno živě na North East Art Rock Festival v červnu 2007. Živá nahrávka obsahuje mnoho písní z jejich debutu "The Dark Third", plus několik nových skladeb, které se nakonec objevily na jejich následném studiovém albu "Amor Vincit Omnia", konkrétně skladby "Deus Ex Machina" a "Victorious Cupid". Píseň "Golden Disco" je přearanžovaná skladba "Golden Clothes", která se objevila na druhém disku evropské verze "The Dark Third" od InsideOut.

US vydání

EUR vydání
Sestava:
Jon Courtney - Vocals, Guitar, Programming Bass and Keyboards
Chloë Alper - Vocals   Bass
Andrew Courtney - Drums & Percussion
James Dobson - Vocals, Bass, Keyboards, Programming & Violin
Jamie Willcox - Vocals, Guitar
Gregory Jong - Vocals, Guitar & Keyboards
Diskografie The Dark Third
Studiové album, vyšlo 10. dubna 2006, Holograph

Seznam skladeb:
Prvotní U.K. vydání
01. Aeropause (5:44)
02. Goshen's Remains (5:23)
03. Apprentice Of The Universe (3:59)
04. The Bright Ambassadors Of Morning (11:56) (J. Courtney & G. Jong)
05. The Exact Colour (4:03)
06. Voices In Winter / In The Realms Of The Divine (6:33)
07. Bullitts Domina (5:20)
08. The Twyncyn / Trembling Willows (7:16)
09. He Tried To Show Them Magic! / Ambassadors Return (5:17)

US vydání
01. Aeropause (5:04)
02. Goshen's Remains (5:45)
03. Apprentice Of The Universe (4:16)
04. The Bright Ambassadors Of Morning (11:56)
05. Nimos & Tambos (3:44)
06. Voices In Winter / In the Realms Of The Divine (6:35)
07. Bullitts Domina (5:22)
08. Arrival / The Intention Craft (8:53)
09. He Tried To Show Them Magic! / Ambassadors Return (5:17)
10. Asleep Under Eiderdown (3:00)
Total Time: (55:31)

Všechny skladby napsal Jon Courtney pokud není uvedeno jinak.
Production (with Pure Reason Revolution) & Engineering: Paul Northfield
Assistant Engineer: Dario Dendi
Poslední píseň se objeví jako ukrytá skladba po cca 5 minutách ticha.

Evropské vydání
V Evropě, německý progres rockový label InsideOut vydal album téměř rok po jeho počátečním vydání, 16. února 2007. Album obsahovalo stejné skladby jako americká verze, ale byl zabaleno s bonusovým CD, na němž byly následující skladby:
01. In Aurélia (3:59)
02. Borgens Vor (4:17)
03. The Exact Colour (4:05)
04. The Twyncyn / Trembling Willows (7:16)
05. Golden Clothes (7:31)
The Dark Third je první studiové album Pure Reason Revolution. Jako producent se jej ujal Paul Northfieldu (Rush, Porcupine Tree, Gentle Giant, Hole) a nahrávalo se ve Fairhazel Studios a později RAK Studios. První singl "Apprentice of the Universe" se dostal na #74 příčku. Název se odkazuje na "Dark Third", (temnou třetinu) třetinu z lidského života, kterou strávíme ve spánku a snění. Skladba na druhém disku EUR vydání "In Aurelia" je textově založena podle knihy "Aurelia" od Gérarda de Nerval.

Sestava:
Jon Courtney - Vocals, Guitar, Keyboards
Chloë Alper - Vocals & Bass
Andrew Courtney - Drums
James Dobson - Vocals, Keyboard, Guitar, Bass & Violin
Jamie Wilcox - Vocals, Guitar - připojil se v dubnu 2005
Diskografie Cautionary Tales For The Brave
Studiové mini album, 3. října 2005, SonyBMG, CD 82876725952
10" Vinyl 82876725951

Seznam skladeb:
01. In Aurélia (3:50)
02. The Bright Ambassadors Of Morning (Courtney, Greg Jong) (11:50)
03. Arrival/The Intention Craft (8:35)
04. He Tried To Show Them Magic/Ambassadors Return (5:30)

"Cautionary Tales for the Brave" je mini-album britské kapely New prog čistého rozumu revoluce z roku 2005. Zpěvák Chloë Alper album označil jako "jakési zahřívací kolo k The Dark Third". Většina skladeb se objevila na jejich debutovém albu "The Dark Third" s výjimkou skladby "In Aurelia", o níž Jon Courtney říká, že byla původně napsána pro toto album, dokud se Sony BMG nerozhodli vydat mini-album a pobídli kapelu k napsání dalších písní.


Sestava:
Diskografie Deus Ex Machina
SP, 24. března 2009, Superball Music

Seznam skladeb:Seznam skladeb:
01. Deus Ex Machina ()

Byl dostupný pouze ke stažení z netu.

Diskografie Victorious Cupid
SP, 2007, SonyBMG

Seznam skladeb:
01.Victorious Cupid (3:37)
Limitovaná edice


Sestava:
Jon Courtney - Vocals, Guitar, Keyboards
Chloë Alper - Vocals & Bass
Andrew Courtney - Drums
James Dobson - Vocals, Keyboard, Guitar, Bass & Violin
Jamie Wilcox - Vocals, Guitar - připojil se v dubnu 2005

Diskografie In The Realm Of Divine
EP, vyšel 2006, SonyBMG

Seznam skladeb:
01. The Borgens Vow (4:17)
02. Arrival (8:21)
03. Asleep Under Eiderdown (3:00)
04. Corporate Handshake (1:32)
05. In Aurelia (3:30)
06. Human Zoo (5:34)
07. Nimos And Tambos (3:44)
08. Brief Reminder (3:04)
09. Sound Of Free (3:13)
10. Lil' Doggy (0:43)
11. The Clearing (4:00)
Total Time: (40:58)


Sestava:
Jon Courtney - Vocals, Guitar, Keyboards
Chloë Alper - Vocals & Bass
Andrew Courtney - Drums
James Dobson - Vocals, Keyboard, Guitar, Bass & Violin
Jamie Wilcox - Vocals, Guitar - připojil se v dubnu 2005

Diskografie In Aurelia
Singl, vyšlo listopad 2005, SonyBMG, HLGRPH003

Seznam skladeb:
01. In Aurelia
02. In Aurelia (IDC Remix)


Sestava:
Jon Courtney - Vocals, Guitar, Keyboards
Chloë Alper - Vocals & Bass
Andrew Courtney - Drums
James Dobson - Vocals, Keyboard, Guitar, Bass & Violin
Jamie Wilcox - Vocals, Guitar - připojil se v dubnu 2005

Diskografie The Intention Craft
SP, vyšlo 24. října 2005, SonyBMG, CD 6759302, 10" Vinyl 6759306


Seznam skladeb:
01. The Intention Craft
02. Sound Of Free
03. Asleep Under The Eiderdown
04. The Intention Craft (Video)


Sestava:
Jon Courtney - Vocals, Guitars, Keyboards
Chloë Alper - Vocals, Bass Guitars
Jamie Wilcox - Vocals, Guitars
Jim Dobson - Vocals, Keyboard, Guitar, Bass Guitar, Violin
Andrew Courtney - Drums

Diskografie The Bright Ambassadors Of Morning
SP, vyšel 11. dubna 2005, SonyBMG, CD 6758072, 10" Vinyl 6758076

Seznam skladeb:
01. The Bright Ambassadors of Morning
02. The Bright Ambassadors of Morning (Video)


Sestava:
Jon Courtney - Vocals, Guitars & Keyboards
Chloë Alper - Vocals, Bass Guitars
Greg Jong - Vocals, Guitars
Jim Dobson - Vocals, Keyboard, Guitar, Bass Guitar, Violin
Andrew Courtney - Drums

Diskografie Apprentice Of The Universe
SP, vyšel 19. dubna 2004, Poptones, CD MC5089SCD, 7" Vinyl MC5089S

Seznam skladeb:
01. Apprentice Of The Universe
02. Nimos & Tambos

Sestava:
Jon Courtney - Vocals, Guitars, keyboards
Chloë Alper - Vocals, Bass Guitars
Greg Jong - Vocals, Guitars (odešel poč. 2005)
Jim Dobson - Vocals, Keyboard, guitar, bass guitar, violin
Andrew Courtney - drums


Nahoru


Nahoru
OFICIÁLNÍ STRÁNKA:
Vzhledem k tomu, že skupina ukončila činnost, zůstala činná pouze jejich následující prodejní stránka:
http://prr.tshirtmachine.com/

K dospozici je ještě jejich prezentace na MYSPACE:
http://www.myspace.com/purereasonrevolution

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  14.9.2013 
Menu Poslední altualizace: 29.4.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©