Perfect Beings
    
 
  

Zpět
Kořeny kapely Perfect Beings lze snad zpětně dohledat až dobře přijatému debutovému albu kapely Moth Vellum z roku 2007, na kterém se představil budoucí kytarista a producent Johannes Luley. Po předčasné rozpadu této velmi nadějné skupiny se Luley následně věnoval sólové práci.

V listopadu roku 2012 Johannes Luley (zakladatel kapely již zaniklé kapely MOTH VELLUM) oslovil Ryana Hurtgena o spolupráci na projektu progresivního rocku. S Ryanem se Johannes setkal, když Ryan přišel do jeho nahrávacího studia jako klient. Nahráli společně vánoční píseň a rychle se sblížili. V té době byl Johannes uprostřed produkce svého sólového alba "Tales From Sheepfather's Grove", a tak požádal Ryana, zda by neměl zájem spolupracovat. Nakonec Johannes udělal všechny vokální party tomto albu sám, ale oba dva začali skládat společně. Luleyho záměrem bylo vytvořit album, které by ctilo styl a vitální muzikálnost v tradičních prog rockových médiích. Hurtgen, čerstvě

Dicki, Jesse, Chris, Ryan a Johannes
přestěhovaný skladatel do Kalifornie z Nashville, TN, souhlasil a začali skládat první střípky pro koncepční album založené na sci-fi futuristickém, dystopianském románu autora Suhail Rafidiho "TJ & Tosc: A Field Guide For Life After Western Culture", který se zabývá tématy transformace, sebeidentity, technologie a lásky v post-apokalyptickém světě představovaly perfektní náměty pro spojení s hudbou. Autor Suhail je Ryanův přítel, úžasný vypravěč a vizionář, jemuž Ryan pomáhal upravovat tento román, když ještě žil v Nashvillu, takže měl k příběhu velmi blízký vztah. Písně sledují příběh protagonisty Raymonda, když uteče z vládou kontrolovaného města do Appalačského sídla bojovníků za svobodu. V průběhu děje je mu odstraněn jeho implantovaný čip a on pomalu znovu objevuje svoji pravou osobnost a zároveň překonává deprese a amnézii. V průběhu let 2012 až 2013 Luley a Hurtgen se tak zrodil jejich společný projekt Perfect Beings. Dicki Fliszar, bubeník kapely Bruce Dickinsona, se připojil k nim v pokročilejší fázi skládání. Stalo se to tak, že bubeník Dicki má dceru, která chodila do školy s Johannesovým syn v L.A. a oba dva se setkali v souvislosti se školou. Nakonec Johannes navrhl "Proč si nejdeš zajamovat s námi?" Tak Dicki přišel a už zůstal.

Jakmile byl koncept pro album plně relizován, museli pro doplnění sestavy vyhledat hráče na klávesy a basistu. Klávesy obsadil Jesse Nason, bývalý spoluhráč v kapele Decca Tree, v níž působil i Fliszar. Když Chris Tristram nehrál na basu se Slashem nebo Marjorie Fair, často uvažoval o návratu ke svým hudebním kořenům. Z rozmaru si jen tak natočil sám sebe při nahrávce skladby "Roundabout" od YES a zveřejnil video online na internetu na stránku Craigslist. Téměř 100 tisíc návštěvníků ji sledovalo, včetně zakladatele MOTH VELLUM Johannese Luleye, který hledal hudebníky pro svůj nový projekt Perfect Beings. Bezchybný a jistý výkon Tristrama okamžitě přesvědčil Luleyho, že jeho hledání skončilo.

S pomocí bubeníka Dicki Fliszara, klávesisty Jesse Nasona a basisty Chrise Tristrama těchto pět hráčů začalo zkoušet písničky pro nahrání živého záznamu stejným způsobem jako ve zlatých časech progresivního rocku. V dubnu 2013 s pomocí studiového inženýra Juliana Davida nahrávala kapela Perfect Beings celé 3 týdny v Luleyho vlastním My Sonic Temple studiu v Los Angeles.

První album pak vyšlo 1. února 2014 jen pod názvem kapely "Perfect Beings". První video se skladbou "Helicopter" mělo premiéru ve čtvrtek 21. května 2015. Kapela se rovněž zúčastnila projektu "Sci-fi loves prog". Konal se v knihkupectví "The Last Bookstore" v centru Los Angeles dne 14 srpna 2014. Kapela tam vystoupila s celým albem a zárověň autor knihy Suhail Raafidi předčital ze svého románu "TJ & Tosc". Jejich debutové album vyvolalo pěkný rozruch v prog komunitě, proniklo v žebříčku vysoko mezi prog vydané nahrávky z roku 2014 na progarchives a dostalo i vysoké ocenění. Desky se prodalo 800 kusů na CD a více než 400 stažení na iTunes a Amazon během několika týdnů. Získalo vřelé recenze a více než 1000 fanoušků jsou nyní jejich přiznicvi na Facebooku.

Po úspěchu debutu očekávání skončilo, když druhé album vyšlo 16. října 2015 opět jako bezejmenné "Perfect Beings II", jen očíslováné pořadím desky. Během živého hraní v průběhu roku 2014 skupina přiostřila svůj zvuk a zformovala jej ještě do více pevnějšího celku. Hudebníci byli připraveni vrátit se do studia a nahrát pokračování jejich debutu z roku 2014. Není lepší místo pro nahrávání, než jejich domovská základna ve studiu My Sonic Temple v LA, které provozuje jejich kytarista Johannes Luley. Materiál na album se začal rýsovat již počátkem roku 2015 a chemie kapely byla nepopiratelná. Všichni v kapele byli nadšení sílou nových skladeb. Představují nesporný vývoj a logické rozšíření prvního alba, ale s velkou důvěrou. Hurtgenův impresionistický skladatelský styl je ještě více přítomen na této desce, aby podtrhoval Luleyho svěží a filmovou produkci. Následovník "Perfect Beings I" přináší a zaměstná posluchačovu mysl prožitkem instrumentálních pasáží smíchaných s nesmazatelnými vokálními party. Album "Perfect Beings II" je bouře emocí a surové energie. Spojuje v sobě progresivní, experimentální, klasický, rock, jazz a pop ambient do jedinečného stylu hudby, který nese nezaměnitelný podpis Perfect Beings. Ve skladbě "Mar del Fuego" se navíc přidaly rytmy španělského flamenca, které přirozeně vpluly do kompozice, když Ryan píseň napsal a prezentoval ji na klavír a zahrané akordy k tomu přímo vybízely.

"And Then There Were Three / A pak tam byli tři" - takhle by se dala parafrázovat situace v kapele, která nastala počátkem roku 2016. Bohužel se ani Perfect Beings nevyhly změny v sestavě a stalo se, že bubeník a basista opustili počátkem roku 2016 kapelu. Vzhledem k tomuto překvapivému vývoji musela kapela odvolat v roce 2016 své vystoupení na známém festivalu Rosfest (Rites Of Spring Festival) v Gettysburg, PA dne 7. května 2016. Zbylí členové kapely se proto zaměřili doplnění sestavy a začali pracovat na novém materiálu.

Po vydání nahrávek "Perfect Beings" (2014) a "II" (2015) s pochvalným přijetím se v kapele odehrálo několik personálních změn, když kapelu opustila rytmická sekce. Kluci se rozhodli, že je to neodradí, a nebude to ani tak velkou překážkou. Místo toho si najali náhradu z Minneapolisu, Bena Levina, aby hrál na bicí na jejich dalším albu, přičemž Luley převzal i post basisty kromě hraní na kytary. Výsledkem je vzrušující dvojité album "Vier". Když se skupina přiblížila k dokončení záznamu, obrátili se na label InsideOut, neboť před třemi roky se o ně zajímal šéf Thomas Waber. Strany se dohodly spojit své síly a vydat desku počátkem roku 2018. Levin ale kapelu opustil, načež se ke kapele ve studiu připojil fenomén rockových bicích Sean Reinert, aby přidal ještě více životní síly k již tak silné a vysoce kvalifikované skupině. Seanu Reinertovi bylo věnováno na albu pouze poděkování. Přebal alba "Vier" byl odhalen ve vhodném čase, v době kdy Perfect Beings zveřejnili tracklist, který je rozdělen do čtyř delších vícedílných kompozic.

Kytarista a baskytarista Johannes Luley říká: "Jsme rádi, že se s vámi podělíme o otevření našeho nového alba "Vier" - naší nejambicióznější a nejdobrodružnější prací. Připravte se na jedno peklo".

V květnu 2018 kapela vystoupila na festivalu ROSfest, Gettysburg, PA, kde si s nimi zahrál Sean Reinert a basista Jason Lobell a hráč na soxofon a flétnu Brett McDonald.

Dne 16. prosince 2019 se na internetu objevila zpráva o rozpuštění kapely. Při práci na jejich poslední desce se objevilo několik uměleckých rozdílů. Nakonec se členové kapely shodli na tom, že bude lepší jít na vysoké úrovni, než se spíše nutit k něčemu, co by nepřišlo přirozeně. Rovněž být hudebníkem a podporovat sám sebe jako nezávislého umělce se od vzniku populárních streamovacích platforem stává stále těžší. Tato jednoduchá skutečnost členy zatěžovala (a pravděpodobně i mnoho dalších umělců), kteří se snaží o živobytí tvorbou a hraním originální hudby.

Jednotliví členové budou pokračovat samostatně jako umělci v té či oné formě. Všichni čtyři členové skupiny pracují na různých projektech. Klávesista Jesse Nason vydal úžasné album s kapelou pod názvem "Mono Sources" (monosources.com). Kytarista Johannes Luley pracuje na jazzovém albu (johannesluley.com), zpěvák Ryan Hurtgen pracuje s ambientním zvukovým projektem The Resonance Experience, kde vyvíjí působivou a meditativní hudbu (ryanhurtgen.com). Ben se podílí na různých skvělých projektech v okolí LA (levindrums.com) a Johannes v současné době konceptualizuje jazzové album.

Pokud si chcete koupit hudbu Perfect Beings, všechna tři alba jsou stále v různých formátech a trička pro PBII a Vier k dispozici na adrese https://perfectbeingsband.com/store/.
Zpět
Členové:
Johannes Luley - Guitars [Moth Vellum]
Ryan Hurtgen - Vocals, Piano [Rene Breton]
Jesse Nason - Keyboards [Deccatree, AM]
Sean Reinert - Drums, Percussion
Bývalí členové:
Brett McDonald - Saxophone, Flute (live)
Jason Lobell - Bass (live)
Ben Levin - Drums
Chris Tristam - Bass [Marjorie Fair, Artok, Slash]
Dicki Flizar - Drums [Bruce Dickinson, JR's Great White, Skin]

Členové
(narozen ***)
Guitars [Moth Vellum]


Johannes vyrůstal nedaleko Frankfurtu nad Mohanem, SRN, kde Prog Rock byl vždy populární již od počátků v 60. let. Již od útlého věku poslouchal všechny supergroups 70. let na tátově Hi-Fi. Otec měl opravdu cool sluchátka a Johannes strávil poslechem celé hodiny v době, kdy svět hudby představovaly kapely jako Yes, Pink Floyd, Genesis a ELP. V roce 1993 se odstěhoval do Californie, kde od té doby žije.

Na kytaru začal hrát v 7 letech. Ve věku třinácti let Johannes propadl posedlosti se všemi věcmi spojenými s kytarou, což jej doslova donutilo utratit všechny své úspory za svoji první Fender Stratocaster. Již od svého dospívání vždycky působil v nějaké lokální kapele v Německu. Může za to Dave Gilmour! Krátce poté ještě ve 13 letech začal studovat jazz s holandskou kytarovou legendou Eddy Marronem v jeho "Jazz-Werkstatt" (Jazz Schedule) na spoustu let. To vedlo k velmi hlubokému pochopení teorie hudby, které se ještě později prohloubilo studiem klasické hudby na vysoké škole. Ve svých 20 letech se etabloval jako plodný studiový hráč ve Frankfurtu, Kolíně nad Rýnem a Karlsruhe, doprovázel německou popovou zpěvačku jménem Ina Deter a Justin Haywarda z kapely Moody Blues.

Na začátku 90. let se přestěhoval do Kalifornie, nejdříve do San Franciska a později do Los Angeles. V Kalifornii se v roce 1997 stal členem kapely Ryan Downe and the Hypocrites, když pomáhali při nahrávání jeho alba na Elton John Rocket Records. S touto kapelou také předskakovali kapelám WHO a Iggymu Popovi mezi mnoha dalšími. V roce 1998, poté, co konvertoval s chráněncem Eltona Johna Ryan Downem, založil svoji vlastní produkční společnost My Sonic Temple a začal svoji kariéru producenta / audio inženýra.

V roce 2002 založil s několika přáteli progresivní rockovou kapelu Moth Vellum, která vydala jedno album všeobecně velmi dobře přijaté kritiky. To znamenalo jeho opětovný vstup do prog světa. Návrat k jeho kořenům. Bohužel kapela se rychle rozpadla. V roce 2010 Johannes začal pracovat na svém sólovém debutu "Tales From Sheepfather's Grove", který vyšel 15. ledna 2013.

V poslední době pracuje jako producent a umělec učastnící se více projektů od konce roku 2013. Založil také kapelu Perfect Beings, se kterou už vydal dvě alba. Zároveň se chystá na další sólové album, které se bude jmenovat "Quitara" a mělo by vyjít v roce 2016.

Johannesův styl lze nejlépe popsat jako kombinaci agresivních, někdy vybuchujících Tele riffů a jemnějších jazzově formovaných pasáží. Pečlivě poslouchal kytaristy jako Jeff Beck, Steve Howe, Pat Metheny, Steve Hillage, Wes Montgomery a Roy Buchannan, kteří pomohli Johannesovi vytvořit si svůj vlastní jedinečný kytarový styl. V Moth Vellum pak našel ideální platformu pro vyjádření všeho, o čem sníval, co se týče jeho hry na kytaru.
Členové Ryan Theodore Hurtgen
(Narozen ***, Hillsboro, Missouri, USA)
Vocals, Piano [Rene Breton]


Studoval na University of Missouri, žije v Los Angeles, California.

Před přistěhováním do Los Angeles žil v Nashville, kde hrával v indie kapele jménem Rene Breton. V současné době je zpěvákem a skladatelem v kapele Perfect Beings.
Členové
(Narozen 27. května 1971, Miami, Florida, United States
zemřel 24. ledna 2020, San Bernardino, Southern California, United States)
Drums, Percussion


Sean je moderní progresivní rockový fenomén, který je znám z působení s kapelami Death, Gordian Knot, Æon Spoke a jako zakládající člen Cynic. Je považován za jednoho z nejvlivnějších metalových bubeníků všech dob díky jeho nahrávkám alba z počátku 90. let, které mu otevřely dveře k metal/jazz fusion stylu. Bývá řazen k takovým bubeníkům jako Dave Miranda, John Bonham, Dave Weckl, Gary Husband a Vinnie Colaiuta.

Sean Reinert co si pamatuje, byl vždycky přitahován k hudbě. Ve věku čtyřech chtěl hrát na francouzský roh. V sedmi letech mu jeho máma koupila klavír. V deseti se Sean rozhodl "dočasně" se rozloučit s klavírem a přešel k bubnům! Od těchto narozenin Sean jí, pije a spí s bubnama...

V roce 1987 ve věku 15 let se Sean udělal zkoušky a byl přijat na prestižní New World School of Arts. NWSA byl zbrusu nový magnetem školy modelovaný podle školy "FAME" v NYC, která se nachází v centru Miami a zaměřuje se na divadelní a dramatické umění. Ponořen do všech aspektů hudby se Sean mohl plně rozvíjet a dále pokračovat ve studiu, aby jej mohl dokončit na skvělé úrovni v roce 1989.

V tomtéž roce 1987 se Sean zaměřil na více úloh a rozšířil svůj "učební plán" tím, že společně založil skupinu Cynic s Paulem Masvidalem. Tato různorodá směsice hudebních poloh se začala projevovat v jeho hře přimícháním rockových a metalových stylů, které dříve poslouchal s novějšími vlivy jazzu a fussion. Sean navazuje na umělce jako Chick Corea, "Frank Zappa", Allan Holdsworth a bubeníci jako Gary Husband, Vinnie Colaiuta a Dave Weckl, kteří měli hlavní vliv na jeho bubnování.

V roce 1990 Chuck Schuldiner ze skupiny Death přibral 19 letého Seana, aby nahrál bubny k materiálu, který se stal poznávacím znamením na Death albu "Human". Do Death v téže do vstoupil také Paul Masvidal. Toto album mnoho lidí považuje za počátek technického death metalového žánru. Je ironické, že jeho nemetalové vlivy způsobily, že se k němu přistupovalo jinak než k typickému metalovému bubeníkovi. Jeho vliv na prog-rock a fusion na nahrávce je často citován kvůli tomu, že nejen změnil zvuk alb Death, které následovaly, ale i zvuk celého žánru. Roadrunner jej znovu vydal v roce 2005 jako speciální sběratelské vydání kvůli vysoké poptávce.

Po odchodu z kapely Death Reinert a Paul Masvidal zformovali kapelu Cynic a konečně mohli vydat svoji klíčovou a žánrovou bustu, album "FOCUS", na podzim roku 1993. Album bylo drastickým odklonem od kapel thrash metalového zaměření, které obsahovalo prvky fusion, jazzu a duchovních textů. Album "Focus" je často zmiňováno fanoušky a hudebním průmyslem podobně jako před časem album Death "Human" a je často uváděno jako mezník, který změnil způsob, kterým se hraje technical/progressive metal.

Po rozpadu Cynic v roce 1994 se Reinert stal členem kapely Portal, pozůstalých z Cynic, se kterými nahráli demo, ale nakonec nebylo vydáno. Po přestěhování do Los Angeles Reinert pokračoval v práci v hudební oblasti. Hlavním zaměřením Seana se stalo pokračování v hudebním studiu. Po svém AA z Miami Dade Community College se přestěhoval na University of Miami School of Music, aby studoval kompozici a hudební teorii. Po odchodu z Miami se Sean přestěhoval do Los Angeles, kde dlouhou dobu studoval orchestraci s dlouholetým spolupracovníkem Danny Elfmanem, Stevenem Scottem Smalley stejně jako s legendárním autorem Robertem Drasninem Wild Wild West a Twilight Zone.

Současně v té době pracoval v Capitol Records v oddělení Mastering / Studios. V roce 1999 Reinert pomohl zformovat Æon Spoke spolu s Masvidalem, jejichž hudba je popisována jako "éterický rock". Skupina vydala desky v letech 2004 a 2007 u SPV Records, byla vysílána na národní a satelitních kanálech, vystupovala, hostovala v rozhlasovém vysílání a dokonce se objevila v televizních a filmových soundtracích nebo v mnoha televizních pořadech (One Tree Hill, The Mountain, Smallville apod.).

Během této doby bylo v roce 2006 oznámeno, že Cynic se zreformují na turné, které se konalo v létě roku 2007. Díky vysoké poptávce CYNIC prožili toto turné úspěšně. Po neuvěřitelné reakci a nové inspiraci se Reinert a Masvidal rozhodli nahrávat nové album Cynic. Reformovaná sestava CYNIC pak na podzim roku 2008 vydala svoji druhou nahrávku "Traced In Air", která byla přijata s příznivým ohlasem a následně se kapela vydala koncertovat. Cynic pokračoval v turné po celém světě po několik dalších let, nakonec zaznamenali v roce 2009 a v květnu 2010 ještě dvě další EP "Retraced" a "Carbon Based Anatomy" a ještě jedno plnohodnotné studiové album "Kindly Bent To Free Us" před jejich rozchodem v létě 2015.

V poslední době Sean nadále soustřeďuje své úsilí na televizi a filmovou tvorbu, výuku - stejně jako na svůj osobní projekt "Eggshell Repair Kit". Jeho diskografie se rozprostírá přes tři desetiletí a jeho vystoupení lze slyšet a vidět na rozhlasových stanicích nebo televizních sítích po celém světě.

V květnu 2014 spolu s členem Cynic Paulem Masvidalem veřejně oznámili, že tvoří gay pár. Sean tehdy řekl: "Homosexuální lidé jsou všude, dělají každou práci, hrají nejrůznější hudbu a vždy jsme byli," řekl Reinert pro L.A. Times. "Trvalo mi roky, než jsem byl konečně dost statečný, abych řekl: "Pokud s tím máš problém, pak vyhoď naše nahrávky. To je tvůj problém, ne můj."

V roce 2017 se Reinert formálně rozešel s Cynicem poté, když dosáhl právního urovnání s Masvidalem ohledně jména skupiny, které mu bylo přiznáno. Paul Masvidal k tomu uvedl: "Dnes píši s těžkým srdcem, ale také s odlehčeným duchem. Pokud jde o CYNIC, bylo mezi Paulem a mnou dosaženo dohody. Nemohu prozradit žádné podrobnosti týkající se této dohody, ale jsem s dohodou spokojen. Chystám se odstoupit od CYNIC a pokračovat se svými osobními projekty - Paul bude pokračovat s CYNIC. Chci využít tento poslední příspěvek na Facebooku jako příležitost k pokornému poděkování všem hudebníkům, technikům, technikům, společnostem, rezervačním agentům, manažerům, posádce, tisku, labelům a přátelům, se kterými jsem spolupracoval (a pravděpodobně i nadále budu) za posledních 30 let. Nejvíc ze všeho - děkuji fanouškům, kteří mě dodnes odhodili svou loajalitou a láskou. Vždy jste byli inspirací a palivem pro stroj! Paulovi mu upřímně přeji a hudebníkům, které najímá, jen ty nejlepší."

Bývalý bubeník kapel Death a Cynic Sean Reinert zemřel 24., ledna 2020 ve věku 48 let. Zprávy o smrti technického gigantu začaly obíhat na sociálních médiích mezi dlouholetými přáteli Reinerta, kteří si hudebníka pamatují nebo jej znali. Seanův přítel se vrátil domů z práce a zjistil, že Sean leží nereagující na podlazeu, zavolal ihned záchranku a byl převezen do místní nemocnice sanitkou. Nebyla oznámena žádná příčina smrti a bude provedena pitva. Sean i jeho přítel Tom právě dokončili naše roční fyzioterapii před 3 týdny a oba byli v dobrém zdravotním stavu. Sean neměl žádné problémy se zneužíváním drog.
Členové Jesse Nason
(narozen ***)
Keyboards [Deccatree, AM]


Je studiový a koncertní hudebník, navíc také peofesor na California State University-Long Beach, pochází z Long Beach v Kalifornii. Působil v kapelách:
AM Sounds (Keyboards) - prosinec 2006 - do současnosti (9 let 4 měsíce)
Deccatree (Keyboards) - srpen 2001 - do současnosti (14 let 8 měsíců)
Wonderlove (Keyboards) - duben 1999 - leden 2002 (2 roky 10 měsíců)
Členové Ben Levin
(Narozen ***, Minneapolis, USA)
Drums


Ben je americký bubeník, který byl přizván na natáčení alba "Vier".

Ben vyrůstal v Minneapolis a nyní bydlí v Los Angeles. Byl vystaven mnoha hudebním vlivům v průběhu času a cestování. Hraje na bicí od konce 80. let, kdy ještě jako batole otevřel dveře pro porozumění nejen popové a rockové hudby, ale dal Benovi nástroje pro improvizaci a učení hry na nástroje převážně poslechem. Ben absolvoval technické školení později od mnoha učitelů během svých pozdějších let dospívání a počátkem 90. let, včetně výuky od Gordyho Knudtsona.

Ben hrál v mnoha projektech v Minneapolis z různých stylů. Ben se inspiroval improvizovanou hudbou a společně vytvořil hybridní elektronický avantgardní kolektiv známý jako Inconceivable Master Plan, který hrál v jazzových klubech, i na festivalech elektronické hudby. Ben také nahrával ve studiu s kapelami od alt rocku/popu, jako je první EP od Moonrise Nation u Copy Cat Records, jakož i na více technických a uměleckých projektech, jako je "Vier" od Perfect Being, neo-progové album nedávno vydané na Inside Out Records.
Členové
(Narozen ***, Tenafly, New Jersey)
Bass [Marjorie Fair, Artok, Slash]


Žije v Tenafly, New Jersey, a je zasnouben s Michelle Parkes.
Rodák z New Jersey Chris Tristram toužil odjakživa, aby se stal baskytaristou. Během středoškolských let dostal nabídku hrát se Stray Dogs, kteří měli smlouvu s Multi Median, New Jersey. Chris si pak vybral Regina Richard’s and The Red Hot, kteří byli vázaní k A & M Records, vystupoval s Billy Idolem, Squeeze, Stray Cats a Robertem Gordonem.

Ve stejné době si Chris opatřil místo jako koncertní a studiový nahrávací inženýr v New Jersey. Chrisova vysoce energetická basa a doprovodné vokály tvořily páteř pro Amazing Grace, kteří byli vázání k Cellar Door Management a koncertoval se Slaughter, Winger, Tesla, Trixter, Lillian Axe. Chris účinkoval živě také s Joe Lynn Turnerem (Deep Purple, Rainbow), Leslie Westem z Mountain, Stevem Luongo (John Entwistle sólová kapela), Paulem Morrisem (Rainbow) a Slashem (Guns and Roses).

Po přestěhování do Kalifornie našel Chris a jeho skupina kamarád podepsali smlouvu s Capitol Records a vydávali celosvětové nahrávky s Parlour/Marjorie Fair.

V současné době je Chris basistou v prog rockové skupině Perfect Beings, se kterou vydal už dvě alba. Chris se připojil také k novému projekt "Munroe's Thunder", v jehož čele stojí heavy metalový zpěvák Ronny Munroe (dříve Metal Church a Trans Siberian Orchestra). Chris je velice rád, že může být součásti tohoto projektu. Munroe's Thunder pracují na jejich debutovém albu "The Black Watch", které má být vydáno na podzim 2016.

Chris je nejznámější jako bývalý basista klasické blues rockové kapely "Jack Russell’s Great White", se kterou hrál ve velkých klubech a arénách po celých Spojených státech. Jako studiový hudebník nahrával s mnoha umělci jako Jim Keltner, Joey Waronker, Billy Preston, Nile Rodgers, Bob Clearmountain, Rob Schnapf, Jon Brion, Stephen Bray, Todd Burke, Eddie Krammer, Marty Rifkin, Patrick Warren a Kim Bullard. Chrisova basa je slyšet z televizních reklam, filmových soundtracků, televizních sitcomů a z desek více než 100 různých kapel.
Členové Dicki Flizar
(narozen ***)
Drums


Dicki Fliszar, původem z Německa, je zkušený, velmi solidní a všestranný bubeník světové třídy a hudebník se sídlem v Los Angeles, Kalifornie. Dicki koncertoval po světě s různými kapelami a umělci od Bruce Dickinsona z Iron Maiden a legendárními britskými rockery SKIN až po zpěvačku a skladatelku Annu Nalick.

Uváděl koncerty Bon Jovi, Van Halen, Motörhead, Def Leppard, Journey, ZZ Top, Whitesnake a Slayer a sdílel pódium s One Republic, Michelle Branch, Jason Mraz a mnoha dalšími.

Dicki je smluvně vázán u mnoha velkých nahrávacích společností a hudebních vydavatelů, včetně Atlantic, Parlophone / EMI a Warner Bros. Hrál na bicí na různých oceňovaných albech a hitparádových singlech, jako například "Tears Of A Dragon" od Bruce Dickinsona a No.1 rockové album od SKIN "Lucky". Spolupracoval s multi Grammy oceněňovaným producentem Keith Olsenem a Johnem Shanksem, stejně jako s dalšími úspěšnými rockovými producenty Chris Sheldonem, Tony Plattem, Roy Z a Donem Gehmanem.

Dicki v současné době hraje, nahrává a skládá s Jack Russell’s Great White a Perfect Beings.

Zpět
Studiová alba:
2018 Vier
2015 Perfect Beings II
2014 Perfect Beings I


Skupina:
Ryan Hurtgen - Vocals, Piano
Johannes Luley - Guitars, Bass
Jesse Nason - Keyboards
Ben Levin - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Vier
Vyšlo 19. ledna 2018, InsideOut Music, 0IO01777

Seznam skladeb:
Guedra (18:23)
01. A New Pyramid (4:55)
02. The Blue Lake Of Understanding (2:55)
03. Patience (4:23)
04. Enter The Center (6:09)
The Golden Arc (16:47)
05. The Persimmon Tree (7:53)
06. Turn The World Off (2:14)
07. America (1:52)
08. For A Pound Of Flesh (4:49)
Vibrational (18:17)
09. The System And Beyond (6:51)
10. Mysteries, Not Answers (2:49)
11. Altars Of The Gods (3:27)
12. Everywhere At Once (1:40)
13. Insomnia (3:31)
Anunnaki (18:42)
14. Lord Wind (2:04)
15. Patterns Of Light (3:14)
16. A Compromise (5:42)
17. Hissing The Wave Of The Dragon (4:12)
18. Everything's Falling Apart (3:30)
Total Time: (72:10)

Recorded at My Sonic Temple, Los Angeles, CA
Production: Johannes Luley
Mixed, Mastered: Johannes Luley
Luley připravil pro nové album úplně novou sestavu, v níž se k němu připojil zpěvák a pianista Ryan Hurtgen, klávesista Jesse Nason a nový bubeník Ben Levin.

Skupina:
Ryan Hurtgen - Vocals
Johannes Luley - Guitars
Dicki Fliszar - Drums
Chris Tristram - Bass
Jesse Nason - Keyboards
Hosté:
Diskografie Perfect Beings II
Vyšlo 16. října 2015, My Sonic Temple, CD/Digital

Seznam skladeb:
01. Mar Del Fuego (4:22)
02. Cryogenia (3:49)
03. Samsara (1:36)
04. The Love Inside (8:52)
05. Volcanic Streams (5:55)
06. The Yard (5:27)
07. Go (4:49)
08. Rivermaker (5:08)
09. Cause And Effect (5:12)
10. The Thrill Seeker (4:38)
Total Time: (47:48)

Producer: Perfect Beings
Recorded, Mixed, Mastered, Producer, Composed: Johannes Luley
Mastering: Doug Sax

Skupina:
Ryan Hurtgen - Vocals
Johannes Luley - Guitars
Dicki Fliszar - Drums
Chris Tristram - Bass
Jesse Nason - Keyboards
Hosté:
Diskografie Perfect Beings I
Vyšlo 1. února 2014, My Sonic Temple, MST1401, UPC - 641444145928

Seznam skladeb:
01. The Canyon Hill (2:29)
02. Helicopter (2:40)
03. Bees And Wasps (6:24)
04. Walkabout (9:22)
05. Removal Of The Identity Chip (5:43)
06. Program Kid (4:39)
07. Remnants Of Shields (3:50)
08. Fictions (4:57)
09. Primary Colors (3:30)
10. One Of Your Kind (8:18)
Total Time: (51:47)

Recorded at My Sonic Temple, LA and Ct Soundcraft
Producer: Perfect Beings
Written, Composed: Dicki Fliszar (07), Johannes Luley (01-10), Ryan Hurtgen (01-10)
Mixed At MySonicTemple
Mastered: Ryan Hurtgen
Design [CD & Website Layout]: Johannes Luley
Photography [Blue Sky]: Andy Carr
Photography [Eclipse]: Jens Lucking
Photography [Headshots]: Bianca Greene
Photography [Robot Back Of Head]: Robin Hathaway
Skladba "Removal Of The Identity Chip" zaujme snad každého milovníka dobré melodické a přemýšlivé hudby. Podobně je na tom i skladba "Remnants Of Shields". Album je koncepční a popisuje příběh Salvadora Tosca, umělé inteligence, který byl kdysi člověkem. Kdysi dávno, byl invazivně naskenován do optického počítače jako akt vraždy. O generací později, Salvador požádá o pomoc svého pra vnuka Raymonda, aby mu pomohl vykonat pomstu na zodpovědném kartelu. Poslechněte si tohle album, nebo i přečtěte "TJ & Tosc: A Field Guide for Life After Western Culture" a vstoupte do futuristického světa kybernetického válečnictví a genetického inženýrství, kde roztomilé postavy odhalují nuance lásky a poznání sebe sama a sílu mysli.
Zpět

Dicki Fliszar, Johannes Luley, Ryan Hurtgen, Jesse Nason, Chris Tristram

Suhail Rafidi

Perfect Beings 2015
Johannes Luley, Chris Tristram, Jesse Nason, Dicki Fliszar, Ryan Hurtgen

Perfect Beings 2016
Johannes Luley, Jesse Nason, Ryan HurtgenZpět
Oficiální stránky:
http://perfectbeingsband.com/
https://www.facebook.com/perfectbeingsband
https://perfectbeingsband.bandcamp.com/

http://www.christristram.com/about.html
https://www.levindrums.com/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  31.3.2016 
Menu Poslední aktualizace: 23.2.2020
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©