Paul Cusick

Zpět
Paul Cusick je britský skladatel a multi-instrumentalista, pocházející z Yorku, který zahájil svoji sólovou hudební kariéru v roce 2009 vydáním svého debutového alba "Focal Point". Jako žák navštěvoval školu Archbishop Holgate's School. Později vystudoval obor stavebnictví na škole Heriot-Watt University. Předtím Cusick strávil roky jako kytarista v několika kapelách (Gabriel, Ripped & Riversea), ale v roce 2008 realizoval své novoroční předsevzetí vystoupit zpoza kytary a soustředit se na své vlastní skládání písní a producentské schopností.

Během čtyř měsíců Cusick dostal nabídku k nahrávání od dvou rozdílných progresivních rockových labelů. Tento zájem dal Cusickovi důvěru pokračovat ve skládání a nahrávání svého debutového alba, zatímco stále pokračoval ve své kariéře jako autorizovaný stavební inženýr.

Cusickův kytarový styl byl přirovnáván ke Steve Hackettovi, Davidu Gilmourovi, Steve Rotherymu a Stevenu Wilsonovi. Jeho písně vykreslují zvuky a zvukové krajiny podobně jako skupiny Pink Floyd, Peter Gabriel, Porcupine Tree, Chroma Key či Nine Inch Nails. Přesto dlouhé instrumentální kousky, které jsou někdy spojovány s progresivním rockem přecházejí v chytlavé vokální melodické linky, které vyvolávají odezvu na více více tradiční rockové umělce jako Coldplay, Radiohead nebo U2.

V současné době nevystupuje se žádnou skupinou. Na albu "Focal Point" Cusick nazpíval a nahrál všechny nástroje sám, ve studiu se k němu pouze připojil přítel Alex 'The Groove Monster' Cromarty na bicí. Další bubeník Andy Edwards (FROST*, IQ) se také objevil jako hostující bubeník ve skladbě "Touch". Paul Cusick se zřejmě nebojí vzdát hold některým z velikánů. Skladby "Fade Away" a "Hello" připomínají Rogera Waterse z jeho éry v Pink Floyd, a zejména pak "Nobody Home" z alba The Wall. Náznaky Porcupine Tree můžeme zaslechnout po celém albu, ale nejvíce patrné jsou v "Everblue" a "Big Cars". "Senza Tempo" by se ztratilo mezi skladbami na sólovém albu Davida Gilmoura. Otevírací titulní skladba dokonce obsahuje úryvek ze starého klavírního cvičení "Chopsticks". Přesto všechny skladby nesou značku Cusicka, intenzívní "Soul Words" a zpěvavá "Touch" se řadí mezi nejoriginálnější písně a jsou pravděpodobně nejposlechovější z tohoto alba.

Po úspěchu svého debutového alba "Focal Point" byl Paul motivován svými facebookovými fanoušky a příznivci žádostmi o více hudby. Paul se pak odhodlal pro svoji profesionální kariéru a postavil si vlastní studio a nahrál své druhé sólové album "P'dice" v období leden až listopad 2011. Druhé album vyšlo počátkem roku 2012. Podle Paulových vlastních slov "P'dice" znamená "The Personal Possession Of A Random Prejudice", což je "zkratka pro dotčení" nebo jako se píše v bookletu, "osobním držení náhodných předsudků". Předsudek je něco, co všichni jsou vinni v tak či onak, při dostatečně alespoň inspirovat jeden z nejlepších britských multi instrumentalistů do tvorby tohoto alba. Stejně jako u prvního alba kontaktního místa, Paul udělal většinu práce sám. Psaní textů a hudby, výrobu a míchání. Při nahrávání bicích měl Paul ve studiu k dispozici dva světově nejslavnější bubeníky, Marco Minnemann a Gavin Harrison. Oba dva výborní muzikanti si perfektě sedli s Paulovou hudbou. jako host se zde představila i zpěvačka Sammi Lee ve skladbě "Waiting".

Jelikož je produkování alba v posledních letech velice obtížné, takže aby mohl zajistit realizaci alba, Paul požádal své fanoušky, aby mu pomohli vytvořit album, a tím si mohli získat právo uvést své jméno na stránkách bookletu, kde se nakonec na straně dvě objevila celá řada jmen fanoušků. S albem "Focal Point" Paul všechny překvapil se svoji jemnou směsí emocionální a melodické rockové hudby. Zaškatulkovat tuto hudbu je velmi obtížné.

Na první pohled jsou všechny skladby různorodé a hudební žánr alba je široký, ale přesto je to jen rocková hudba, kterou lze s klidným svědomím označit za progressive rock, emo rock, melodramatický rock. Hudební témata jakoby vzývala dramatické skladatele z minulosti. Je zde spousta vlivů starých "ze 70. let skvělých rockových hvězd". Paul je velmi schopný spisovatel a "Borderlines" nás zavede na výlet skrze hudební čas a prostor. I přesto, že zde jsou patrné vlivy velkých jmen jako Vander Graaf Generator, Porcupine Tree nebo Genesis, Paul v žádném případě nemá v úmyslu je kopírovat, naopak, používá svůj vlastní zvuk a psaní. Tyto vlivy jsou zde jen ve způsobu cítění a vyznění písní.

Zpět
Členové:
Paul Cusick - Lyrics, Music, Vocals and All Instruments, except Drums
Spolupracující hudebníci:
Alex Cromarty - Drums
Marco Minnemann - Drums
Gavin Harrison - Drums

Členové
Drums, Vocals

Alex pochází z Northallerton, York, England.

Navštěvoval školu Allertonshire School v Northallerton, kde žije i v současnosti. Působí jako hudebník již téměř 15 let a ma zkušenosti s koncertováním, televizi, nahráváním a živém rádiovém vysíláni. Pracoval na výletních lodích, pro řadu okresních akcí, na festivalech, ve školách, věznicích, zajišťoval zvláštní potřeby skupin, divadelních skupin, výcvikových kurzů, zahradních slavností apod.

S bubnováním procestoval celý svět, měl štěstí, že mohl hrát od New Yorku až po Afriku, ze Švýcarska do Španělska a po celé Evropě. Pokud se zdržuje v Londýně, měl to štěstí pracovat po boku takových úžasných bubeníků jako JoJo Mayer, Thomas Lang, Mike Dolbear a Steve White, Gregg Bisonette, Billy Ward a Steve Smith z těch nejdůležitějších. Od těchto legendárních hráčů získal spoustu zkušeností. Koncertoval se spoustou umělců jako Heather Findlay Band, Mostly Autumn, Pip Williams, Dave Kerzner, Elliot Randall a další.

Má spoustu práce i jako zpěvák a kytarista a získal i nějaká ocenění za svoji hudbu. Hraje také ale hostinsky na svatbách, večírcích a hospodách, což mu umožňuje napsat spoustu původního materiálu pro nové album.

Od roku 2012 spolupracuje na plný uvazek jako bubeník kapely Mostly Autumn. Vystupuje také s kapelou Halo Blind a stal se i členem kapely Mantra Vega jako bubeník, kde obstarává rytmickou sekci spolu se Stu Fletcherem. Dalšími členy této kapely jsou Heather Findlay a Dave Kerzner (zakládající členové Mostly Autumn a Sound of Contact), Chris Johnson (Halo Blind/Mostly Autumn), Stu Fletcher (We Could Be Astronauts), Alex Cromarty (Mostly Autumn) a legendární kytarista David Kilminster (Roger Waters/Steven Wilson).
Členové
(Narozen 24. prosince 1970, Hanover, Německo)
Drums, Percussion


Žije v San Diego, California.
Biografie na stránce  Marco Minnemann
Členové
Narodil se 28. května 1963 v Harrow, Middlesex, Anglie
Drums, Percussion


Je britský bubeník a perkusionista.
Více na stránkách  Porcupine Tree

Zpět
Studiová alba:
2012 P'dice
2009 Focal Point
Singly:
2011 You Know (SP)
2010 When It Rains (SP)
2009 Christmas Through Your Eyes (SP)
2009 Hold On (RMX) (SP)


Skupina:
Paul Cusick - Lyrics, Music, Vocals and All Instruments, except:
Hosté:
Marco Minnemann - Drums (01,03,04,05,09)
Gavin Harrison - Drums (02,07,08)
Sammi Lee - Additional Vocals (09)
Diskografie P'dice
Vyšlo 16. ledna 2012, Q Rock Records

Seznam skladeb:
01. Everything (5:01)
02. God, Paper, Scissors (5:24)
03. Borderlines (11:36)
04. Tears (6:24)
05. You Know (Album Version) (7:06)
06. Hindsight (4:44)
07. Feel This Way (5:07)
08. When It Rains (Album Version) (4:28)
09. Waiting (6:32)
10. The Human Race (1:51)
Total Time: (58:13)

Recorded At Q Studio
Mastered At Q Studio
Producer, Mixed, Mastered, Art Direction: Paul Cusick
Art Direction: Martin Roberts

Skupina:
Paul Cusick - Vocals, All Instruments, except:
Hosté:
Alex Cromarty - Drums (all tracks), except:
Andy Edwards (Frost*, IQ) - Drums (06)
Diskografie Focal Point
Vyšlo 6. června 2009, Q Rock Records

Seznam skladeb:
01. Focal Point (2:46)
02. Everblue (6:49)
03. Fade Away (6:53)
04. Soul Words (3:31)
05. Scared to Dream (4:40)
06. Touch (5:41)
07. Senza Tempo (2:41)
08. Big Cars (4:03)
09. Hold On (5:30)
10. Hello (4:25)
11. Touch [Groove Monster Mix] (5:40)
Total Time: (52:39)Diskografie You Know
SP, vyšlo 8. března 2011, Q Rock Records

Seznam skladeb:
01. You Know (7:04)
Total Time (7:04)

All Lyrics and Music written and performed by Paul Cusick

Skupina:
Paul Cusick - Vocals, All Instruments

Production: Paul Cusick
Mastering: Paul Cusick, Q Audio Studios
Artwork: Martin Roberts

Diskografie When It Rains
SP, vyšlo 7. června 2010, Q Rock Records

Seznam skladeb:
01. When It Rains (4:24)
Total Time (4:24)

All Lyrics and Music written and performed: Paul Cusick

Skupina:
Paul Cusick - Vocals, All Instruments

Production: Paul Cusick
Mastering: Christian Wright, Abbey Road Studios
Artwork: Martin Roberts
Promoční skladba z druhého alba od Paula Cusicka "P'dice".

Skupina:
Paul Cusick - Vocals, All Instruments
Diskografie Christmas Through Your Eyes
SP, vyšlo 1. prosince 2009, Q Rock Records

Seznam skladeb:
01. Christmas Through Your Eyes (4:47)
Total Time (4:47)

Words and Music: Paul Cusick

Producer: Paul Cusick
Artwork: Martin Roberts

Skupina:
Paul Cusick - Guitars, Keyboards, Vocals, Programming
Hosté:
Alex Cromarty - Drums
Diskografie Hold On (RMX)
SP, vyšlo 6. listopadu 2009, Q Rock Records

Seznam skladeb:
01. Hold On (RMX) (5:27)
Total Time (5:27)

Music written and composed by Paul Cusick


Zpět


...s kapelou Halesworth

Alex CromartyThe Robin & Riversea2

Zpět
Texty You Know

See the man in his pin striped suit?
He looks just like me and you.
But he hears voices inside his head
A secret shame? What can he do?
A distant thought in a broken mind
Hidden far from view.
If he confessed that he thinks they're real
Would you show, truly show him just how you feel?

On the inside, you know, you know
A shame that you hide, but you know
You won't show...

To be told that you're deluded
That things you see have never been
A waking dream that questions who you are.
To include or preclude him
To recognise or look away
A judgement call you know you have to make.

And I hear the voices in my head
And they call to me, yes they call to me
And I hear them crawling in my head
And they call to me, as they crawl in me
Texty When It Rains

It's dark on the road on your own.
The dust stings your eyes then it rains.
Six months have dragged by since the end of your world.
Tomorrow you'll get up again.

I know you look back in anger.
There's hurt, there's fear and there's pain.
I see your spirit fly on different winds.
For you dream of the sun when it rains.

When you're lost, on your own, we can find a way.
Don't look back, don't be scared, I am here to stay.
Take my hand, walk with me to your new home.
Let your heart dance again, you are not alone.

I know you look back in anger.
There's hurt, there's fear and there's pain.
I see your spirit fly on different winds.
For you dream of the sun when it rains.
Texty Christmas Through Your Eyes

I see Tinsel and Christmas Sales,
Credit cards, winter hail,
Batteries included with last minute deals.
You see DVDs , TV shows
Robots on neon snow
Santas in grottos you trust to be real

I hear your voice as you tidy your toys
Making a space for your gifts to appear
I see your face as you gaze up to space
Keeping a look out for 9 flying Deer

I see Christmas through your eyes
I see Christmas through your eyes
Thank you for being here, thanks for another year
I want to thank you for sharing with me
I see Christmas through your eyes

The magic of Christmas Eve
Suspended disbelief
I see the truth behind joy in your face
Lying awake in bed
Wait for the man in red
to drop of your presents, and leave without trace

I recall Christmas Eve
I was small, ill at ease
worried if I had been good for a year.
I'd been told "Stay in bed
Close your eyes, do what I said"
cos Santa knows all and he might not come here

I see Christmas through your eyes
I see Christmas through your eyes
Thank you for being here, thanks for another year
I want to thank you for sharing with me.
I see Christmas through your eyes

Through a child's eyes...
Through a child's eyes...

Midnight is coming
The snows on the ground
The shadowy fingers that don't make a sound
What's that noise on the landing?
I hear it so clear
A distant echo of something quite near
There's a rustle of paper
The creek of a door
I stare at the ceiling
listen some more
I hear my heart pumping
My torch's growing dim
Got to trust mum and dad
That it's just him
When will it happen?
When will he arrive?
Please let me sleep now
I want to survive...

Through a child's eyes...

I see Christmas through your eyes
I see Christmas through your eyes
Thank you for being here, thanks for another year
I want to thank you for sharing with me
I see Christmas through your eyes
Texty Hold On (RMX)

Despite ourselves we cannot win
No magic cream for fragile skin
When the world decides you’ve had your time
Prepare yourself to get in line

Hold on to what you’ve got
‘cos it can all go tomorrow
Hold on to every one you need
Hold on
Things can change

In spite of this we don’t give in
From sudden ends the new begins
When the world decides
To play its hand
Prepare yourself
Forget your plans

Hold on to what you’ve got
‘cos it can all go tomorrow
Hold on to every one you need
Hold on
Things can change

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.paulcusick.co.uk/home
https://paulcusick.bandcamp.com/music
http://www.alexcromarty.co.uk

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  13.8.2016 
Menu Poslední aktualizace: 13.6.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©