Parallel or 90 Degrees


Zpět
Andy Tillison a kytarista a zpěvák Guy Manning měli již dříve neformální kapelu s názvem Gold Frankincense & Disk Drive. Do konečné sestavy kapely také patřili Hugh Banton na varhany a Dave Albone na bicí. Jedna skladba této sestavy "Gap In The Night" byla později zařazena na album Parallel or 90 Degrees "The Corner of My Room", následovníkovi archívní nahrávky "No More Travelling Chess".

Parallel or 90 Degrees oficiálně představili v roce 1996 Andy Tillison Diskdrive a Samantha Baine. Toto klávesové duo nahrálo 2 alba, první (instrumentální) bylo zaznamenáno živě a nazývá se "Sanctum/Acoustic Lens", první vokální album se pak rodilo těžce v jeho šlépějích, když se připojil Guy Manning... V době, kdy byl Manning dočasně nedostupný, Tillison a Baine nahráli ještě v roce 1996 desku "The Corner Of My Room", ale stále odkládali její vydání, až se objevila jako druhá deska kapely. To se už kapela rozšířila na pětičlennou. Novou sestavu Parallel or 90 Degrees, tvořili Tillison, Baine, Lee Duncan (bicí), Jonathan Barrett (basa) a Graham Young (kytara) a kapela podepsala smlouvu s Cyclops Records.

Album této pětice "Afterlifecycle" (1997) vyšlo jako první deska kapely na labelu Cyclops. Nahrávka byla velmi dobře přijata tiskem i veřejnosti podobně a skupina na ni uvedla dlouhou titulní skladbu, která od té doby tvoří nedílnou součást živého setu kapely. Younga později nahradil Gareth Harwood. Kapela odehrála některé ojedinělé koncerty s kapelami jako jsou Credo and Grey Lady Down.

Další album skupina vydala pod názvem "The Time Capsule" v roce 1998. I když bylo celkem dobře přijato a kapela na něm předvedla nějaké další skladby více "písňového" charakteru, kapela z něj neměla tak dobrý pocit jako z předchůdce i přesto, se pro mnoho lidi stalo jejich favoritem. Další vlna koncertů záchvat koncertů Parallel or 90 Degrees přinesla jejich vystupování s Flower Kings, Jadis, Wishbone Ash, stejně jako četné headlinové koncerty. Kapela se také dostala přes moře do Holandska na festival Progworld v Utrechtu. Dne 29. září 2001 vystoupila také na festivalu Symfovaganza v Boerderij, Zoetermeer, Nizozemí, kde stála na podiu s kapelami jako Brassé, The Watch, Parallel or 90 Degrees, Dreamcarnation, Martin Orford Band.

Kapela pak prošla některými personálními změnami a začala přemýšlet o dalším albu. S Alex Kingem na bicí a Kenem Seniorem na baskytaru pak kapela vydala album "Unbranded - Music From The E.E.C. Surplus" s nímž byli všichni členové kapely byli nadmíru spokojeni. Album obsahuje některé skladby jako nejostřejší a nejradikálnější progresivní rockové hudby na mnoho dalších let, což přivedlo Steve Wilsona z Porcupine Tree k hodnocení, že obsahuje "riffy hodné King Crimson nebo VDGG s rytmikou drum and bass a jsou docela jiné. Mě to rozhodně zaujalo."

Mezitím své plány pro další sólové album Tillison přelil do prvního alba kapely The Tangent "The Music That Died Alone" (2003). Album nahrála sestava Roine Stolt, Jonas Reingold a Zoltan Csorsz z The Flower Kings, David Jackson z Van der Graaf Generator a Guy Manning.

Ke konci roku 2008 Andy vydal kompilaci "Best of +", která obsahovala výběr ze všech předchozích alb (nyní prakticky nesehnatelné) a skladeb z nikdy nevydané nahrávky "Kick In The Teeth" kvůli mimořádnému úspěchu Andyho dalšího projektu The Tangent. Harwooda, který později odešel, nahradil Dan Watts na albu "More Exotic Ways to Die".

Po pauze, kdy členové pracovali na jiných projektech, došlo v roce 2009 k návratu kapely Parallel or 90 Degrees s novým albem "Jitters". King a Watts v současné době působí v kapele nazvané British Fiction. Během roku 2009 odehrála kapela koncerty 3. října 2009 na festivalu Spirit of 66 ve Verviers, Belgie, spolu s kapelami Gens de la Lune, Simon Says, Moongarden, Damian Wilson, Mangrove, Accordo dei Contrari, dne 9. října 209 pak na festivalu Summer's End v Town Hall, Lydney, Anglie, kde vystupovali společně se Steve Hackettem, RPWL, Pallas, Pendragon, Karnataka, Quantum Fantay, Ioearth, Also Eden.

Zpět
Členové:
Andy Tillison - Vocals, Keyboards, Guitars, Electric Drums, Organ, Synthesizers
Ken Senior - Bass (1999-dosud)
Alexandra King - Drums (1999-dosud)
Dan Watts - Guitar (2000-dosud)
Bývalí členové:
Samantha Baine - Keyboards, Guitars, Piano
Guy Manning - Backing Vocals, Guitar, Keyboards
Jonathan Barrett - Bass (1997-1999)
Lee Duncan - Drums (1997-1999) (zahynul tragicky v srpnu 2002)
Graham Young - Guitar (1997-1999)
Gareth Harwood - Guitar (1998-2000)
Hugh Banton - Organ

Členové Andy Tillison
Keyboards, Guitars, Vocals

Andy Tillison je britský klávesista a zpěvák, bývalý člen progresivní rockové kapely Parallel or 90 Degrees. Andy v současné době hraje s kapelou progresivního rocku The Tangent, se kterou získal několikrát ocenění "Nejlepší novinka", "Nejlepší Artwork", "Nejlepší debut" a "Album roku" v téměř každém hlaování po celém světě v oblasti progresivního rocku.

Andy Tillison a kytarista a zpěvák Guy Manning byli dříve společně v kapele/projektu nazvaném Gold Frankincense & Disk Drive. Sestavu doplňovali Hugh Banton na varhany a Dave Albone na bicí. Jedna skladba této sestavy "Gap In The Night" byla později zařazena i na desku pozdější kapely Parallel or 90 Degrees "The Corner of My Room", pak znovu na archivním vydání "No More Travelling Chess".

Tillison a Manning pak založili v roce 1996 novou kapelu nazvanou Parallel or 90 Degrees, kde je doplňovala Samantha Baine na klávesy. Když byl Manning dočasně nedostupný, Tillison a Baine nahráli album "The Corner of My Room", která následně vyšla jako druhá deska kapely. Nová sestava kapely Parallel or 90 Degrees, v níž byli Tillison, Baine, Lee Duncan (bicí), Jonathan Barrett (basa) a Graham Young (kytara), podepsala smlouvu s Cyclops Records. Younga později nahradil Gareth Harwood. Kapela vydala desky "Afterlifecycle" (1997) a "The Time Capsule". S Alexem Kingem na bicí a Kenem Seniorem na basu kapela nahrála další album "Unbranded". Harwooda pro další album "More Exotic Ways to Die" nahradil Dan Watts.

Pak už následovalo zrození kapely The Tangent, ve které Andy fuguruje dodnes.
Členové Alexandra King
Drums (1999-dosud)

V současné době působí v kapele nazvané British Fiction, která vystupuje v sestavě Kay Wilkinson - Vocals, Dan Watts - Guitar/Keyboards, Matt Clark - Bass a Alex King - Drums.

Jejich stránky: www.britishfiction.co.uk
http://www.leedsmusicscene.net/article/7080/
Členové Dan Watts
(Narozen 1975, Wakefield, West Yorkshire)
Guitar (2000-dosud)


Dan Watts se narodil v roce 1975 ve Wakefieldu, West Yorkshire. Po několika neúspěšných pokusech s více nástroji si Dan konečně zamiloval kytaru. V roce 1995 se Dan odstěhoval na jih a studoval na Musicians Institute v Londýně, který absolvoval s diplomem v hudbě.

Zatímco pobýval v Londýně, naučil se hrát i na klavír a projevil zájem o hudební technologie a zvukové inženýrství. Působil pod nezávislou nahrávací společnosti s kapelou PO90 v roce 2000 a vydal s nimi dvě alba a živé DVD před tím, než se později začal věnovat pouze skládání hudby pro film a televizi.

Mezi jeho poslední práce patří The World Cup Rock'n'Goal Years pro ITV, propagační krátký film pro Panasonic a For Neda, dokument, který zaznamenal se svým bratrem Samem Wattsem pro HBO. Dan je v současné době skládá pro pátou sérii The Sarah Jane Adventures společně s bratrem Samem.
Členové Samantha Baine
Keyboards, Piano, Synthesizer, Vocals

Samantha Baine doprovázela Andy Tillisona od člensví v kapele Parallel or 90 Degrees až do září 2006, kdy opustila kapelu The Tangent.

S kapelou Parallel or 90 Degrees nahrála alba "After Life Cycle" (1998), "Unbranded: Music from the EEC Surplus" (2000), "More Exotic Ways to Die" (2002) a kompilační album "A Can of Worms: The Best of Po90 1996-2001" (2009).

S kapelou The Tangent nahrála alba "The Music That Died Alone" (2003), "The World That We Drive Through" (2004), a "A Place in the Queue" (2006). Jako hráčka se ještě objevila na živé nahrávce "Going Off On One" (2007).
Členové Guy Manning
(narozen 20. ledna 1957, Leeds, Yorkshire, Anglie)
Acoustic Guitars, Bouzouki, Mandolin, Keyboards, Vocals (Manning, UPF)


Je anglický multi-instrumentalista a zpěvák, nejznámější z jeho sólových desek a členství v progresivních rockových kapelách Parallel Or 90 Degrees, The Tangent a jeho vlastní Manning.

Manning byl zakládajícím členem dvou v Leeds založených kapel v roce 1980, Let's Eat! a Bailey's Return. V roce 1987 byl také vyzván, aby se ujal kláves v art-rockové kapele Through The Looking Glass. Tato skupina se rozešla o rok později a více populárnšjší její odnož KingGlass, která se poté objevila, pokračovala ještě další rok.

Manning a místní klávesista a zpěvák Andy Tillison brzy zformovali bez stálé smlouvy kapelu s názvem Gold Frankincense & Disk Drive. Součástí konečné sestavy této kapely byli David Albone na bicí a hostující varhaník z Van der Graaf Generator Hugh Banton. Jedna skladba této sestavy "Gap In The Night" byla později zařazena do repertoáru Parallel or 90 Degrees jako "The Corner of My Room" ještě předtím, než byla přepracována pro druhé album kapely The Tangent.

Tillison a Manning také natočili album "No More Travelling Chess" v této době, která se obsahovala cover skladby z materiálu Petera Hammilla s několika originálními kousky. Toto album byla poprvé vydána jako zásilková kazeta, rozšířená a remasterovaná verze byla nakonec vydána labelem Cyclops Records v roce 2001 pod názvem kapely Parallel or 90 Degrees, kterou Tillison a Manning vytvořili spolu se Samem Bainem na klávesy.

Manning pak vydával svá vlastní alba, pět na labelu Cyclops a další tři pro americký label ProgRock Records. S další změnou labelu vyšla v roce 2007 deska "Songs From The Bilston House" a v roce 2009 pak deska "Number Ten", která vyšla u Festival Music (F2), což je vydavatelství se sídlem ve Velké Británii. Tillison hostoval na několika z těchto alb, zatímco dalšími speciálními hosty byli Martin Orford (IQ), Ian "Walter" Fairbairn (Hedgehog Pie & Jack the Lad), Stephen Dundon (Molly Bloom), Leon Camfield (Tinyfish), Marek Arnold (Toxic Smile & Seven Steps to the Green Door), Chloe Herington (Knifeworld), John Young (Lifesigns, John Young Band, Asia, Scorpions, Bonnie Tyler a další), Phideaux a Angela Gordon (Mostly Autumn).

Nahrávky u ProgRock Records byly přebaly alb vytvořeny pozoruhodným grafickým umělcem Ed Unitskym.

Manning a Tillison se také spojili do fiktivní italské kapely La Voce Del Vento, aby poskytli dvě delší skladby pro albový projekt Colossus (The Spaghetti Epics #1 a #2). Manning také poskytl nevydanou skladbu pro KINECTIONS, USA ProgDay, album na podporu festivalu.

V dubnu 2008 se objevily zprávy na webových stránkách Classic Rock Society o tom, že Manning vytvořil novou kapelu, v níž působili Kevin Currie, Kris Hudson-Lee, Julie King, Danny Rhodos a Phil Wilkes. Kapela (bez Julie King) debutovala na Classic Rock Society's Tribute v Rob Leighton v červnu 2008. Bubeník Danny Rhodes ale poté brzy odešel a nahradil jej bývalý kolega Davidem Albone v roce 2009. Kapela Manning se představili na prestižním Rites Of Spring Festival v Gettysburg, PA dne 1. května 2010, na němž odehráli materiál z jejich alba "Charlestown", které pak vyšlo v říjnu 2010.

V letech 2001 až 2002 se plánovaná sólová alba Andyho Tillisona transformovala do první nahrávky kapely The Tangent "The Music That Died Alone" (2003). Tato počáteční sestava včetně Manninga a Sam Baine, navíc s Roine Stoltem, Jonasem Reingoldem a Zoltanem Csorszem z The Flower Kings, a David Jackson z Van der Graaf Generator. Další členové Tangent byli Theo Travis, Jaime Salazar, Krister Jonsson a Jakko Jakszyk. Dne 11. května 2010 se objevila zpráva na internetových stránkách, kde Guy Manning naznačuje, že se již podílí na budoucí nahrávkách The Tangent, i když nahrával pouze akustickou kytaru pro album "Le Sacre u Travail" z roku 2013. Manning s nimi nahrál šest oficiálních desek, dvě neoficiální studiové a jedno živé album.

Dne 31. března 2014 se pak Manning objevil v sestavě skupiny United Progressive Fraternity pod vedením Marka "Truey" Trueacka a tří dalších bývalých členů Unitopia.
Členové Jonathan Barrett
Bass (1997-1999)

Jonathan se s Andym T. setkal v kapele Po90 a dokonce i před tím v projektech "A New Opera" a "GFDD" (Gold Frankincense & Disk Drive).

Hrál nam baskytaru celý svůj dospělý život, a snažil jsem se, aby hrál tolik originální hudbu, jak jen to bylo možné, na rozdíl od cover kapel apod. hrál v kapele jako Magna Carta, britská Folk/Prog kapela, kteří vznikli v 60. letech a byl s nimi po dobu více než 10 let, kde spolupracoval s bubeníkem Paul Burgessem (Camel, 10cc), který hrál také na posledním albu Tangent.

Soustředil se především na hru na bezpražcovou basskytaru, která je pro něj ten nejlepší nástroj, ale neodmítá i hraní na pražcovou. Vždycky jsem měl rád prog rock od Yes, ale i další vlivy jako John Martyn, Nick Drake, XTC, Be Bop Deluxe, FOCUS, Pierre Van der Linden (jeden z jeho nejoblíbenějších bubeníků), James Taylor, Alison Krauss a Leonard Cohen. Colin Moulding z XTC je pro změnu jeho nejoblíbenějším baskytaristou.

Jonathan také spolupracoval s Lindou Simpson ze kapely Magna Carta pásmu, když skládal a také přehrával jejich společné úsilí ve vlastní kapele. Sám o této své kapele prohlásil, že to není vůbec prog kapela, ale více kombinace Nicka Drake/Johna Martyna s příležitostným výbuchem hudebního násilí...
Členové Lee Duncan
(zemřel tragicky v srpnu 2002)
Drums (1997-1999)Zpět
Studiová alba:
2009 Jitters
2002 More Exotic Ways To Die
2000 Unbranded - Music From The E.E.C. Surplus
1999 No More Travelling Chess
1998 The Time Capsule
1997 Afterlifecycle
1996 The Corner Of My Room
Další nahrávky:
2009 A Can Of Worms (komp.)
2001 Enjoy Your Own Smell


Skupina:
Andy Tillison - Keyboards, Guitars, Vocals
Dan Watts - Lead Guitars, Keyboards, Treatments
Alex King - Drums
Matt Clark - Bass
Hosté:
Diskografie Jitters
Vyšlo 2009, P and C 2009 Omegatunez, OMGTZ000001

Seznam skladeb:
01. iInterlude (2:47)
02. Standalone (5:48)
03. Threesome (4:32)
04. Enty Level (5:23)
05. Backup (5:27)
06. Jitters (6:23)
07. The Dock Of The Abyss (6:05)
08. On The Death Of Jade (7:06)
Total Time: (43:31)

Skupina:
Andy Tillson Diskdrive - Vocals, Organ & Synthesizers
Sam Baine - Piano & Synthesizers
Dan Watts - Guitars & Samplers
Alex King - Drums & Percussion (02)
Keith Senoir - Bass Guitar
Hosté:
Dave Watts - Noise
Diskografie More Exotic Ways To Die
Vyšlo 9. července 2002, Cyclops Records #CYCL 114

Seznam skladeb:
01. Impaled on Railing (4:44)
02. A Man of Thin Air (5:06)
03. Embalmed in Acid (5:42)
04. The Heavy Metal Guillotine Approach (5:27)
05. Drum One (3:14)
06. The One That Sounds Like Tangerine Dream (1:31)
07. A Body In Free Drift (8:29)
08. The Dream (2:38)
09. Petroleum Addicts (11:02)
Total Time: (47:55)

* Plus a multi-media section

Arranged: PO90* (01-04,07,09)
Recording Date August, 2001 - November, 2001

Skupina:
Sam Baine - Keyboards, Piano, Synthesizer
Gareth Harwood - Guitars
Andy Tillison - Vocals, Keyboards, Guitars, Organ, Synthesizer
Ken Senior - Drums, Bass
Alex King - Bass, Electronic and Acoustic Drums (02)
Hosté:
Martin Orford - Flute
Diskografie Unbranded - Music From The E.E.C. Surplus
Vyšlo 2000, CD CYCLOPS CYCL092

Seznam skladeb:
01. Gods Of Convenience (9:10)
02. Migraine (8:19)
03. Unbranded (8:36)
04. Shoulder To Shoulder (11:26)
05. Space Junk (10:38)
06. An Autopsy In Artificial Light (25:04)
Total Time: (73:13)

Recorded at MBL and RMS Studios
Written: Andy Tillison Diskdrive
Producer: Andy Tillison Diskdrive
Engineer: Andy Le Vein [RMS Studios]
Mastered [Mastering And Digital Processing]: Paul Brow
Cover Design: Andy Tillison
Layout Design: Andy Tillison
Photography: Amanda, Po90, Paul
"Unbranded: Music from the E.E.C. Surplus" je čtvrté studiové album kapely. Andy Tillison zůstal plně v popředí úsilí při vzniku desky, napsal veškerý materiál, zpíval, nahrál klávesy, album produkoval, a dokonce navrhl cover i brožuru. Album je rozděleno do dvou částí. Tu první tvoří pět skladeb, které tvoří převážnou část CD. Hudba se pohybuje stále více a více k přímočarému rocku se silněji písňovými strukturami místo složitého progresivního rocku. Druhou část alba zaplnil 25 minutový epos "An Autopsy In Artificial Light (Afterlifecycle Part 2)", což je skutečný progresivní opus již dříve uvedený na albu skupiny "Afterlifecycle". Je zde uveden jako bonusová skladba, nicméně je nejsilnějším a nejpoutavějším momentem tohoto CD.

Skupina:
Andy Tillison Diskdrive - Drums, Guitar, Keyboards, Vocals
Guy Manning - Guitars, Keyboards, Vocals (Background)
Hosté:
Diskografie No More Travelling Chess
Vyšlo 14. prosince 1999, CD CYCLOPS CYCL086

Seznam skladeb:
01. Arrow (7:45)
02. Roncevaux (6:50)
03. Flight (19:24)
04. Modern (10:02)
05. In The Black Room (12:17)
06. Advance (8:46)
07. Evolutionary Status Quo (4:43)
Total Time: (69:47)

Recording Date 1991-1999
Producer: Gold Frankincense & Disk Drive
Engineer: Gold Frankincense & Disk Drive
Jedná se o tributní album Peteru Hammillovi z Van der Graaf Generator. Prvních pět skladeb napsal Hammill, až poslední dvě složili Andy Tillison a Guy Manning.

Skupina:
Sam Baine - Piano, Synths, Electric and Acoustic Guitars
Andy Tillison-Diskdrive - Organ, Synths, Lead Vocals, Nylon String Guitars
Jonathan Barrett - Bass Guitars and Plectra, Backing Vocals
Lee Duncan - Drums
Gareth Harwood - Electric Guitars, Lead Vocals (03), Backing Vocals
Hosté:
Guy Manning - Guitars (05,07,08.iii), Backing Vocals (03,08.viii)
Diskografie The Time Capsule
Vyšlo 1. prosince 1998, CD CYCLOPS CYCL074

Seznam skladeb:
01. Fast >> Fwd [Fast Forward] (1:47)
02. Encapsulated (7:30)
03. Promises Of Life (7:49)
04. Unforgiving Skies (9:04)
05. The Sea (Parallel Or 90 Degrees?) (6:57)
06. Blues For Lear (6:31)
07. The Single (5:56)
08. The Time Capsule (22:25)
       i. Belonging To Yesterday
      ii. Encapsulated Again
     iii. The Sea Returns
      iv. Thousands Of Suns, Myriads Of Stars
       v. Piano Solo
      vi. Ritual Hammond Thrashing
     vii. Further Encapsulation
    viii. Nostalgiadamus
09. Aftertimecapsule (3:51)
Total Time: (71:50)

Written: Andy Tillison-Diskdrive* (01-08), Bo Hansson (05), Sam Baine (09)
Recording Date: 1997
Engineer: Lee Duncan, Guy Hatton

Skupina:
Graham Young - Acoustic & Electric Guitars
Jonathan Barrett - Bass
Andy Tillison - Keyboards, Electric Drums, Guitars, Voice
Lee Duncan - Drums
Sam Baine - Keyboards, Rhythm Guitars, Voice Inserts
Hosté:
Diskografie Afterlifecycle
Vyšlo 26. května 1998, CD CYCLOPS CYCL060

Seznam skladeb:
Part One - THE AFTERLIFECYCLE SEQUENCE
01. Introduction (1:13)
02. Dead On A Car Park Floor Pt 1 (5:32)
03. Afterlife What? Pt 1 (4:51)
04. Gears Meshing With Dandelions (1:59)
05. Dead On A Car Park Floor Pt 2 (1:58)
06. Moving Lights In A Tunnel (3:40)
07. Afterlife What? Pt 2 (2:35)
Part Two - I THINK THEREFORE NOTHING
08. Music For Burglars (1:20)
09. Cogito Ergo Zip (5:19)
10. If We Fail To Respond (3:10)
Part Three
11. Run In Rings (6:19)
12. Coming Up Roses (8:27)
Part Four - AFTERLIFECYCLE CONCLUSION
13. Lifecycle (6:09)
Bonus Tracks:
14. Flower King Of Flies (orig. The Nice) (6:22)
15. The Third Person (10:47) (just over 6 minutes)
Total Time: (69:41)

Mastering: Darren Wood

Skupina:
Sam Baine - Keyboards (01-09), Guitars (01-09), Piano (01-09)
Andy Tillison - Vocals, Keyboards, Guitars, Electric Drums, Organ
Hosté:
Guy Manning - Backing Vocals (10), Guitar (10), Keyboards (10)
Hugh Banton - Organ (10)
Diskografie The Corner Of My Room
Vyšlo 1996, CD CYCLOPS CYCLUB004

Seznam skladeb:
01. The Third Person (8:10)
02. Cloak & Dagger (3:53)
03. Level Crossing (5:58)
04. Samba In E (Re: Person I know) (7:03)
05. The Media Pirates (10:33)
06. Soliloquy (2:48)
07. The Genuine Article (4:09)
08. Bedtime Routines (A Tale Of Two Cities) (8:56)
09. The Thoughts Of Emerlist Davjack (by THE NICE) (4:20)
Bonus epic track:
10. A Gap In The Night (16:55)
Total Time: (72:45)

Written: Andy Tillison-Diskdrive (01-08,10), The Nice (09)
Producer, Engineer: Andy Tillison-Diskdrive
Arranged: Andy Tillison-Diskdrive
Mastered: Darren Wood (02)
Artwork: Andy Tillison, Sam Baine
Photography: Jill Douglas, Paul Brow
Limitovaná edice - vyšlo jenom 501 kopií nahrávky.


Skupina:
Andy Tillison Diskdrive - Keyboards, Vocals, Guitars, Drums
Sam Baine - Keyboards
Graham Young - Guitars (10)
Lee Duncan - Drums (02,06,10,15)
Jonathan Barrett - Bass (02,06,10,15)
Gareth Harwood - Guitars (02,03,06,08,15), Vocals (06)
Guy Manning - Guitars (02,04), Vocals (04,06)
Alex King - Drums (01,03,07-09,11-14)
Keith Senior - Bass
Ken Senior - Bass (01,03,07-09,11-14)
Dan Watts - Guitars, Devices (01,07,09,11-14)
Daniel Zak "Bnaan" Watts - Devices, Guitars
Roine Stolt - Guitars, Vocals (07)
Hosté:
Alexandra King - Drums
Diskografie A Can of Worms: The Best of Po90 1996-2001
2CD, vyšlo 27. ledna 2009, Progrock Records, PRR680

Seznam skladeb:
DISC 1
01. A Man Of Thin Air (5:05)
02. The Single (5:51)
03. Unbranded (8:33)
04. Modern (6:31)
05. The Media Pirates (10:12)
06. Promises Of Life (7:41)
07. Blues For Lear (8:29)
08. Space Junk (10:32)
09. Petroleum Addicts (16:47)
Total Time: (79:41)
DISC 2
10. Afterlifecycle Sequence (27:46)
11. Embalmed In Acid (5:44)
12. Four Egos One War (19:57)
13. Fadge Part One (3:31)
14. A Kick In The Teeth (6:34)
15. Unforgiving Skies (16:03)
Total Time: (79:35)
Total Time: 2CD (159:16)

Výběr "The best of" skupiny Parallel or 90° z let 1996-2001

Skupina:
Andy Tillison - Diskdrive, Drums, Vocals, Keyboards and Other Instruments
Sam Baine - Keyboards
Graham Young - Guitars (03,06)
Gareth Harwood - Guitars (01,02,04,07)
Guy Manning - Guitars (07), Keyboards, Backing Vocals
Lee Duncan - Drums (02,03,07)
Dan Watts - Guitars, Others Instruments (05,08,10)
Alex King - Drums (01,04,05,08,10)
Jonathan Barrett - Bass (02,03,06,07)
Ken Senoir - Bass (01,04,05,08,10)
Hosté:
Diskografie Enjoy Your Own Smell
Vyšlo 2001,

Seznam skladeb:
01. Unbranded (6:48)
02. Unforgiving Skies (9:00)
03. Dead on a Carpark Floor (5:32)
04. Space Junk (10:37)
05. Blues For Lear (5:44)
06. Run In Rings (6:16)
07. The Single (5:56)
08. The Bastard Behind the Eyes (6:11)
09. Level Crossing (5:53)
10. Impaled on Railing (4:43)
Total Time: (66:40)
Written: Tillison (06), Manning (07), Hammill (01-05)
Producer: Gold Frankincense & Disk Drive*
Engineer: Gold Frankincense & Disk Drive*
Tribute nahrávka pro Petera Hammilla z Van der Graaf Generator. Prvn ích pět skladeb zkomponoval Hammill a poslední dvě Andy Tillison a Guy Manning. Tato nahrávka je ultra-raritní a je žádána celou legií fanoušků Petera Hammilla.

Zpět

Baine, Tillison

  

1998
Baine, Tillison, Lee Duncan (drums), Jonathan Barrett (bass) and Graham Young (guitar)

Tillison, fanoušek, Baine


2009

Zpět
Oficiální stránky:

Další informace:
http://alchetron.com/Andy-Tillison-857727-W#-


Nahoru ProgressRock
Made by 
© 17.4.2016 
Poslední aktualizace: 9.6.2016
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!