Odd Logic


Zpět...
Americká kapela ODD LOGIC, pocházející z Bremerton, Tacoma, Washington, byla založena v roce 2003 poté, co Sean Thompson rozpustil kapelu MINE! po jejím turné v roce 2002. S kapelou MINE! vydal jejich jediné album "Powerlines". Sean Thompson skončil projekt MINE!, protože se rozhodl se jít trochu jiným směrem a zabloudit více do světa progresivního rocku.

ODD LOGIC původně vznikli jako trio, které tvořili Sean Thompson (zpěv, kytary, klávesy), Sam Blades (basa) a Jeffery Leigh (bicí, perkuse, programování). Hudební inspiraci hledali u skupin jako Queensryche, Symphony X a Styx, ale z těchto podnětů si vytvořili vlastní styl progresivního metalu. Kapela koncertovala po státě Washington, když na některých koncertech předskakovala umělcům jako Sting, Journey (obě vystoupení v Gorge Amphitheatre v Georgii, WA) a John Waite.

Odd Logic vznikli v podstatě jako realizační projekt pro Seanovu opravdovou vášeň, kterou byl více progresivní hard rock. V roce 2004 nahráli a vydali demo "Parallax Panorama", na kterém hostoval perkusionista a basista, ale ve skutečnosti je to plně Seanovo alter ego. Odd Logic se pak stalo výlučně sólovým projektem Seana Thompsona, který se rozhodl začít dělat koncepční alba podobným způsobem jako Arjen Lucassen dělá již mnoho let s jeho projektem Ayreon. Převzal sám všechny instrumentální úlohy a pozývá si vždy hosty pro zpěv a mluvené komentáře.

  
Prvním z takto pojatách nahrávek se stala "Legends of Monta Part I", která vyšla v roce 2006, zatímco druhá část této série "Legends of Monta Part II" vyšla o tři roky později v roce 2009.

V roce 2011 vydal album "Over The Underworld", což byl v podstatě vytvořený hudební doprovod k filmu "Underworld" z roku 2003, v němž hlavní roli stvárnila Kate Beckinsale.

Skvělý živý záznam (ale ze studia) se objevil na desce "If We Were Live" z roku 2013, na kterém jej doprovázela celá řada hostujících hudebníků, třebas Kevin Hunter, z místní hudební scény severozápadu, který přispěl svoji hrou na všechny klávesy a klavír.

Po vydání alba "If We Were Live" Sean pocítil nutkání hledat členy, kteří by proměnili projekt v kapelu. Sean hrával naživo v mnoha různých formacích. Navzdory snahám Sean zjistil, že to potrvá mnohem více času pro sestavení kapely, než si zpočátku myslel. Takže zatímco proces hledání pokračoval, Sean se rozhodl dokončit projekt a novou nahrávku sám. Album vyšlo v roce 2016 pod názvem "Penny For Your Thoughts".

V letech 2014-2015 Sean napsal většinu skladeb "Effigy" v době, kdy pobýval v hotelu ve městě. Když se Sean rozhodl, že předvede Odd Logic veřejnosti naživo, přizval svého dlouholetého přítele Stephena, aby se připojil. Oba dva předtím spolupracovali na Stephanově projektu Graphic Light Theory, takže pro Stephena bylo snadné zapojit se do skupiny, která splňují většinu novějších kytaru-řízený zvuk. Mikovo členství v kapele bylo oznámeno v dubnu 2014. Pete vystupoval a a stal se součástí skupiny o rok později v dubnu 2015. Tato čtveřice pak strávila zbytek roku přepracováním materiálu, zkoušením a hraním na první Odd Logic vystoupení v RehearsalWorks v Auburnu, WA, 4. října 2015, které odehráli pro rodinné příslušníky a ohruh přátel.

Pak pokračovali v práci a ve zdokonalování nového materiálu i zvuku, který znovu předvedli v Louie G’s ve Fife, WA, dne 27. listopadu 2015 společně s dalšími třemi místními progresivními kapelami. Jejich třetí živý koncert se konal 19. března 2016 v Hard Rock Cafe v Seattlu. Potí si kapela udělala pauzu od živého hraní a zaměřila se na dokončení nového alba, což byl úkol, který se ukázal být náročnější, protože změnili nahrávací lokality v polovině roku 2016. Při dokončování alba Sean přizval dlouholetého kamaráda Mike Voordda (z HollowBorn) a také Kevina Hunter, aby přidal různé kytarové a klávesové vychytávky.

Album bylo zaznamenáno poměrně rychle a bylo nabídnuto zdarma jako poděkování všem, kteří podpořili projekt za jeho posledních dvanáct let. Ačkoli jej složil, nahrál, namixoval a masteroval pouze Sean, představil zároveň všechny tři nové členy kapely pro kompletní sestavu Odd Logic, která se uvedla o rok později na albu "Effigy", které vyšlo v lednu 2017.

V roce 2017 se ale kapela opět ustálila pro živá vystoupení ve složení Sean Thompson (Vocals, Guitars, Keyboards), Mike Lee (Bass, Vocals), Pete Hanson (Drums) a Stephen Pierce (Guitars, Keyboards), naživo podpořila zatím jejich poslední album z roku 2017 "Effigy".

Podle informací z října 2018 kapela již dlouho pracuje na novém albu, ale nemohou si dovolit obsadit studio dlouhodobě. Tento proces je mnohem nepřístupnější pro nezávislou pracovní pracovní skupinu. Takže fanoušci musí mít trpělivost. Přesto první část bicích, basy, kytary a kláves jej již kompletní pro první 3 skladby, takže to vypadá, že album bude obsahovat asi 8-9 skladeb u bude delší než hodina. Název alba je určen "Last Watch Of The Nightingale" a je to opět koncepční dílo. Až kapela bude v závěrečné fází nahrávání, zveřejní i přebal alba. Hudba pro "Last Watch Of The Nightingale" byla z velké části napsána již v roce 2017 hned po vydání "Effigy". První dokončená dema, která tvořila asi 80% alba, byla dokončena v únoru roku 2018. Pak si kapela vzala dalších 6 měsíců, aby vyhodnotili a vyměnili si podrobnou zpětnou vazbu k jednotlivým demům. V září 2018 byl konečně vytvořen základ pro celé album. První skladby se začaly nahrávat 3. září 2018, poslední skladba pak 1. září 2019. Album bylo mezi těmito daty zpracováno celkem 190 dnů. Album vyjde 28. září 2019 digitálně, v říjnu pk i na CD.

Jedná se o koncepční album, které sleduje osudy dlouholetého kapitána obchodní lodi, který odjíždí od své manželky na poslední cestu na s jeho věrnou lodí Nightingale. Každá píseň přenáší jeho a jeho posádka hlouběji do neobvyklé bouře, až nakonec přivede kapitána do stavu úzkosti a komatózního snění. V okamžiku ponoření využívá svou poslední energii k uvolnění svého povolaného slavíka, kterého mu manželka Anlia poskytla pro ochranu při jeho dlouhých mořských dobrodružstvích. Pták přiletí domů a protože se znovu objevil, pochopila Anlia osud svého manžela. Deníky a přepravní záznamy byly získány od manžela i manželky a jsou zahrnuty do ilistraci k CD. Jsou klíčem k vyplnění zbytku příběhu.

Kapela na své facebookové stránce uvádí daleko větší počet vlivů své hudební kariéry - King’s X, Yes, Kansas, Rush, Queensryche, Dream Theater, Fates Warning, Styx, Rainbow, Enchant, The Police, Symphony X, Jorn, Megadeth, Sylvan, Porcupine Tree, Joe Satriani, Opeth, Al DiMeola a mnoho mnoho mnoho jiných.
Nahrávací společnost: Offseason Studios (Independent)

Zpět...
Členové:
Sean Thompson - Vocals, Guitars, Keyboards
Mike Lee - Bass, Vocals
Pete Hanson - Drums
Stephen Pierce - Guitars, Keyboards
Bývalí členové a hosté:
Kevin Hunter - Keyboards (live)
Mike Vordd - Guitars
Sam Blades - Bass
Jeffery Leigh - Drums, Programming
Steve Eller - Bass
Dan Blackson - Drums

Členové... Sean Thompson
Vocals, Guitars, Keyboards

Seanovo dětství a hudba, kterou dnes dělá, jsou velice svázané, ani ne tak v textových náměteh, ale zcela určitě v samotné hudbě. Svoji hudební kariéru začal v pouhých dvou letech, když usedl za bicí soupravu svého otce 1960 Ludwig. Musel se postavit, aby dosáhl na basový pedál a stále hrál na malý buben, přestože měl ruce nad rameny, když to provedl. To trvalo až do čtyř let, když dosáhl na všechny činely v soupravě. To upoutalo pozornost sousedů a kolemjdoucích, kteří se často zastavili a hodnotili bubnování jeho otce, občas s dotazem, zda by se nechtěl připojit k jejich kapele. Seanův otec v reakci vždy ukázal na svého velmi malého syna, který si získal několik dobrých úsměvů od návštěvníků. "Neříkám, že to bylo k ničemu tenkrát," objasňuje Sean, "ale je to docela zábavná historka." Když Sean vyrostl, jeho otec jej přihlásil na talentové vystoupení a pouliční trhy, kde mohl hrát, o co jej požádali, třebaže se Sean nestaral co, neboť jej to čistě bavilo. To bylo až mnohem později, když zjistil více o melodii, a jak sám říká, "vzácnou komoditu prostoru“ v hudbě. "Poprvé jsem vzal lekce na kytaru ve věku patnácti let, když jsem zjistil, že jsem mohl hrát na hudební nástroj, který dělal skutečné melodie.“

Zatímco Odd Logic se může jevit nejdůležitějším projektem v repertoáru Seana, nebylo tomu tak vždycky. "Mojí první kapelou byla rocková kapela s více neo-prog stalem. Kapela nazvaná Mine! existovala předtím, než internet sehrál tak zásadní roli na nezávislé hudební scéně. Několik let jsme měli dobrý průběh a hráli jsme hezké cool koncerty pro malé publikum." Hráli v The Gorge v George, WA, jako předkapela koncertu Journey a Toma Waiteho. A v následujícím roce dokonce i jako předkapela Stinga. "Mysleli jsme si, že jsme to udělali skvěle, když jsme měli klimatizovaný přívěs s volným podnosem masa a sušenek. Pro nás toho nebylo moc zapotřebí." Kapela Mine! vydala jedno album lokálně, které však nikdy nebylo oficiálně distribuováno.

Když Sean není zcela ponořen do hudby, věnuje se turistice, běhání, baseballu a ochutnáváním piv malých pivovarů. "Wow, myslím, že jsem snob," vtipkuje Sean. "Poslouchající prog, ochutnávač piva, nakrátkostřižený metalový hudebník s bakalářským titulem. Tak takhle jsem dopadl."
Členové... Mike Lee
Bass, Vocals

Mike hraje na basovou kytaru již 27 let. Jeho prvním nástrojem byla vzpřímený kontrabas v jazzové třídě. "Na krátkou dobu jsem měl klavír i kytaru," řekl, "ale basové noty se u vždycky cítily jako doma." To je téměř jisté při poslechuu Mikeova výkonu, je také zcela zřejmé, že hraje přímo ze srdce.

Mikeův styl je dokonale přizpůsoben progresivní hudbě. S jazzovým zázemím a zaujetím pro metal, Mike může velmi pozorně hrát a sbližovat se s mnoha různými scénáři. Při poslechu "Effigy" můžete říci, že jeho styl zahrnuje mnoho stylů Odd Logic od jedné skladby po druhou, zatímco si stále zachovává svůj osobitý styl. Přesto, pokud jde o hudební preference, Mike říká, že jeho vkus se v průběhu let příliš nezměnil. "Pořád mám na mysli od počátku jazzověji zabarvené basové linky."

Před Odd Logic byl Mike součástí mnoha různorodých projektů. Nejpozoruhodnější kapely pro něj byly Krenshaw, Ones and Zeroes, Debris a 10 Point Tokyo. V současné době hraje Mike také baskytaru pro další místní post-metalovou kapelu ze Seattle nazvanou Black Bone Exorcism.

Mike je hudebník každým coulem. "Když nehraju na basu," říká, "poslouchám spoustu heavy kapel, abych zjistil, jak jim to rytmicky zní!"
Členové... Pete Hanson
Drums

Pete hraje na bubny od svých dvanácti let a byl do značné míry samouk. Přestože začínal ve školní kapele, rychle se rozhodl pro nezávislé studium. Na střední škole se věci změnily, když se seznámil s hudebníky z mnoha nových žánrů. "Když mi bylo pravděpodobně čtrnáct, zveřejnil jsem reklamu v místním bulletinu," říká Pete. "Moje kapela hledala basistu, ale byl jsem tak naprosto odlišný - klasická rocková a alternativní rocková alba se mi líbila v té době. Vzpomínám si na reklamu: 'Hledám baskytaristu, musí být spolehlivý', a pak, velkými tučnými velkými písmeny, jsem napsal 'METAL JAKÝKOLIV'!" Takže se stalo, že basista, pro kterého se skupina rozhodla, byl stejně tak velkým metalistou. Brzy nato jej seznámili kamarádi s hudebníkem z Kalifornie, který mu představil Megadeth a Dream Theater. "Změnil se mi život," směje se. "Byl jsem rád. Tohle že je metal? Ne, to nemůže být! To je úžasné! Stal jsem se naprosto posedlý kapelou Dream Theater, všemi jejich vedlejšími projekty a dalšími heavy kapelami jako Symphony X a Megadeth."

Po zbytek studia na střední škole se Pete hluboce zamiloval do progresivní hudby, nové i staré. Velkými objevy se pro něj stali Rush, Symphony X, Opeth, Spock's Beard a The Flower Kings. "Znovu jsem objevil věci, které mi scházely, jako Jethro Tull, Genesis a ELP," dodává. "Popová kultura nevěnuje dostatek pozornosti k dřívějším katalogům." Od té doby Pete hrál na bicí v klasických rockových kapelách a spolupracoval s mnoha různými hudebníky na širokém spektru hudby, včetně metalové skupiny, která hrála covery dívčích popových písně, jazzového standardního tria a projektu, který je těžké klasifikovat. "Jsou na to zábavné vzpomínky," říká. "Bylo to, jako kdyby Primus vytáhl stránku z knihy Barenaked Ladies a napsal skladby, které by byly dělány pro rozhlas. jednoho dney," dodává, "jsem opravdu zatoužil, aby se ta skupina dala dohromady na nějakou opravdovou nahrávku."

Pete byl také bubenickým instruktorem po několik let v soukromém hudebním studiu a vyučoval studenty ve věku od 6 do 60 let. Miluje také lehký jazz, funk a dokonce pop rock 80. let. "Kdybyste prohrabali moji hudební knihovnu, pravděpodobně byste získali nějaký brutální progresivní death metal, po kterém by následovala Enya, pak Fourplay, pak Parliament, nakonec Duran Duran," směje se.

Když se nezabývá jen hudbou, miluje dobré tmavé pivo, dřevoobrábění, tráví čas se svou ženou (která je také hudebnicí), hraje videohry, vytáčí hrnčířský kruh a hraje pinball. Snaží se jednoho dne postavit pinballový automat úplně od základu.
Členové... Stephen Pierce
Guitars, Keyboards

Stephen od svých pěti let hrál kytaru, i když to nebyl jeho první nástroj. Jeho babička jej před několika měsíci začala učit hrát na klavír a naučila jej číst hudební noty. Svoji první kytaru dostal od svého strýce Jima ve věku pěti let - malá akustická Stella. "Pamatuji si to živě," říká. "Bylo mi řečeno, jestli někdy uvidí, že ji odložím, vezme si ji zpátky." Naučil se hrát Yankee Doodle a pak pokračoval k akordu D, o němž citoval, že jej hrál po celé dny. "Myslel jsem si, že jsem skladatel," říká. Stephen se krátce v dětském věku věnoval i lekcím na bicí a trochu se naučil na klavír, který se změnil na klávesy a synthezátorové pedály, na kterých hraje s Odd Logic a jeho dalším projektem Graphic Light Theory. Stephen je také v současné době zapojen do další kapely Bleach Black.

Dá se říci, že Stephen vyrůstal v hudební rodině. Na každoročních rodinných setkáních si starší členové jeho rodiny seděli ve velkém kruhu a hráli country, starého Duane Eddie¨ho a melodie 60. let na kytary Fender. "Sedával jsem blízko a předstíral hru na něco, co vypadalo jako kytara," říká. "Pravítko, koště, cokoli." Každou neděli v kostele Stephenova máma, strýc Jim, Jimova manželka a její sestra hrávali staré písně z evangelia. "Viděl jsem je, jak zkoušejí v naší předsíni po celou dobu," vzpomíná. "Poznal jsem Gibsona, Fendera a Peavey, když jsem byl velmi mladý... kolem se povalovaly velké stohy pedálů a drátů... bylo to úžasné. Vždy mě to zaujalo". Celá jeho rodina jej povzbuzovala. "Můj bratr hraje na kytaru a zpívá docela dobře a mé sestry zpívají duety dodnes. Při vzpomínce na moji mámu znovu můj strýc a jeho manželka zahráli ty stejné staré gospelové písně". To dokonale ukazuje, jak důležitá vždycky byla hudba pro Steva a jeho rodinu.

Stephen se v průběhu let zapojil do mnoha projektů, kapelou Rush ovlivněné power trio koncem 70. let pod názvem Ivory Tower, skupinou motorkářů s mnohem staršími kluky, kteří všichni jezdili na Harleyích, pseudo-komediální kapela nazvaná Knuklhed na Floridě, což byl i jeho první studiový zážitek. Přesunul se do Seattlu na začátku 90. let, kde se setkal s kluky z Graphic Light Theory a hrál s nimi až do vzniku Odd Logic. V Graphic Light Theory byli dva z nejlepších hudebníků, s kterými v životě hrál: John Miguel Mayhan a René Monjaros Gamboa. Graphic Light Theory měli tu čest předskakovat Fates Warning, o kterých se zmiňuje jako o své oblíbené skupině.

Byl také instruktorem na Full Sail College na Floridě na počátku 90. let v oddělení Studio Maintenance. "Věřte tomu nebo ne," dodává, "já jsem byl učitelem na střední škole na počátku osmdesátých let." V roce 2003 dokonce získal ocenění Vynikající učitel roku.

Když není plně zaměstnán ve studiu, Stephen má rád šťourá v opravách kytarových zesilovačů, přestavuje vyřazené v úschovnách uložené pedály varhan do MIDI nožních ovládačů a pracuje na automobilech. Získal si tím přezdívku "The Scientist" (vědec) v kapele.

Stephen je otcem dvou dětí, kteří již dospívají a jsou také mimořádnými hudebníky. Prohlašuje, že si myslí, že jeho dva "humanoidi" jsou tím, na co je nejvíce pyšný, "kromě toho, že se oženil se stejně úžasnou holkou, se kterou se seznámil na střední škole a oženil se před 33 lety.
Členové... Kevin Hunter
Keyboards (live)

Kevin je studiový a koncertní hráč působící v oblasti severozápadu Spojených států.
Členové... Mike Vordd
Guitars

Mike je americký hudebník a skladatele pocházející ze Seattle, WA, a tvoří pod názvem svého sólového projektu HollowBorn, jehož je jediným členem, kde hraje na kytary, klávesy, zpívá, masteruje a produkuje své nahrávky. Jeho tvorba bývá řazena pod hlavičku žánrů thrash metal a progressive metal.

Zpět...
Nahrávky kapely:
2019 Last Watch Of The Nightingale
2017 Effigy
2016 Penny For Your Thoughts
2013 If We Were Live
2011 Over The Underworld
2009 Legends Of Monta: Part II
2006 Legends Of Monta: Part I
2004 Parallax Panorama


Skupina:
Sean Thompson - Lead Vocals, Guitars, Bass, Keyboards
Pete Hanson - Drums & Vocals
Hosté:
Diskografie Last Watch Of The Nightingale
Vyšlo 28. září 2019 (digital), říjen 2019 (CD)

Seznam skladeb:
01. Last Watch (6:17)
02. Garden Of Thorns (6:17)
03. Absence (5:30)
04. Chance Of Gods (6:26)
05. Dreaming In Color (8:02)
06. Of The Nightingale (8:15)
07. Sorrow (4:09)
08. Boundary Division (23:00)
Total Time: (67:56)

Mixed, Mastered, Produced: Sean Thompson


Skupina:
Sean Thompson - Lead Vocals, Guitars, Keyboards
Stephen Pierce - Guitars & Live Add'l Keys
Mike Lee - Bass & Live Background Vocals
Pete Hanson - Drums & Guttural Vocals
Hosté:
Mike Vordd - Outro Guitar Lead (08)
Kevin Hunter - Additional Keyboards (02,06,08)
Diskografie Effigy
Vyšlo 17. ledna 2017, Self-released

Seznam skladeb:
01. Effigy (17:29)
02. Master Of The Moor (6:13)
03. Mercenary (5:13)
04. The Yearning (3:08)
05. Witch Runner (6:50)
06. Iron Skyline (10:20)
07. Memories Of Light (6:50)
08. Maiden Child (11:33)
Total Time (67:36)

Artwork, Design and Layout: Ryan Parks
Additional Consultation: Ben "Jammindude" Straley
"Effigy" (Podobizna) je sedmé album kapely. Vyšlo digitálně dne 17. ledna 2017, na CD pak 7. února 2017. Odd Logic podstoupilo změnu, když se frontman Sean rozhodl vytvořit stálou sestava hudebníků, která by plně zhmotnila tehdy připravované album a jeho zvuk. Jakmile se mu to povedlo, stejná sestava hrála album naživo při několika příležitostech v průběhu roku 2015 a 2016, z nichž jedno se odehrálo večer v Hard Rock Cafe v Seattlu v březnu roku 2016.

"Effigy" je hlubší koncepční album, z nějž vystupuje jedinečný fantasy příběh. Dlouholetý spolupracovník a přítel Kevin Hunter je spoluautorem příběhu.

Skupina:
Sean Thompson - Vocals and All Instruments
Hosté:
Mike Lee - Voiceover (02), Guttural Vocals (03)
Pete Hanson - Voiceover (02), Guttural Vocals (06,08)
Stephen Pierce - Frantic Lab Technician (04)
Heather Thompson - Voice of Penny (Lab Director) (01,05,10)
Camille Hanson (roz. Gomez) - Operatic Vocals (03)
Rene Monjaras - Spanish Voiceover (03)
Diskografie Penny For Your Thoughts
Vyšlo 26. března 2016, Digital album/Bandcamp

Seznam skladeb:
01. Penny (1:12)
02. The First (5:24)
03. Life, Lore & Love (6:43)
04. Secrets (5:09)
05. The Traveler (6:12)
06. Court Of Ancient Rulers (5:55)
07. Mr. Compromise (3:31)
08. The Island (8:05)
09. Lighthouses (5:57)
10. Agent Unknown (1:46)
Total Time (44:30)

Mixing and Mastering by Sean Thompson at Offseason Studios in Lakebay, WA
Producer, Engineering, Mixing, Mastering: Sean Thompson
Penny (Lab Director): Heather Thompson
Story Editor: Dan Blackson
Artwork, Design and Layout: Thomas Ewerhard
"Penny For Your Thoughts" je další Odd Logic album vydané výhradně díky tvůrčímu úsili Seana. Album tradičním způsobem mísí významně různé žánry a styly do jednoho soudržného spojení progresivního rocku, který je stejně úchvatný od začátku do konce, protože je různorodý a muzikální. Podílí se na něm mnoho hostujících hudebníků, včetně všech tří stávajících členů Odd Logic podílejících se i na poslední desce "Effigy" z roku 2017. "Penny For Your Thoughts" je další koncepční album, ve kterém příběhu navazuje na duševní a duchovní cestu jednoho rozkolu člověka mezi několik osobností.

Skupina:
Sean Thompson - Vocals, Guitars
Stephen Pierce (Graphic Light Theory) - Guitars
Steve Eller (ex Dread Effect) - Bass
Kevin Hunter (ex Custom) - Piano/Keyboards
Dan Blackson (ex Heartless) - Drums
Hosté:
Diskografie If We Were Live
Vyšlo 22. října 2013, Self-Released
*Re-Recorded from "Parallax Panorama"

Seznam skladeb:
01. Pre-Show Exclusive (1:30)
02. The One (3:21)
03. Perfect Day (6:41)
04. Spirit Girl (6:05)
05. The Dark Poet (11:47)
06. Naked Mannequin (6:32)
07. Revenge of the Spirit (4:43)
08. The Great March (18:06)
09. The Tide (3:01)*
10. Post-Show Exclusive (3:52)
Total Time (65:38)

Artwork: Thomas Ewerhard
Jedná se o další album Odd Logic, které napsal výhradně frontman Sean Thompson. V té době to bylo jejich nejtěžší, nejtemnější a nejprogresivnější album. "If We Were Live" je raritou v Odd Logic diskografii v tom, že se nejedná o koncepční album, ale spíše tradiční více skladbové album. Ani to nezní příliš zvláštní samo o sobě, ale to, co dělá, aby to tak unikátní, je její prezentace. Podle informací kapely, neměli žádné plány hrát mimo studio, ale i tak měl Sean pocit, že je vhodné vytvořit zážitek, který by fanoušci mohli ocenit, a to jakoby Odd Logic odehráli album na na jevišti. Později skupina skutečně hrála naživo na podporu jejich alba z roku 2017 "Effigy".

Skupina:
Sean Thompson - Vocals, All instruments, Lyrics
Hosté:
Various guests - Vocals, Voiceovers
Stephen Pierce - Additional Lead Guitars
Heather Thompson - Additional Vocals
Diskografie Over The Underworld
Vyšlo 1. dubna 2011, Independent

Seznam skladeb:
01. How Are Things Progressing (11:45)
02. Not Anymore (10:12)
03. Stickem (9:15)
04. Move Move Move (16:04)
05. Soon I Will Become the Hunted (20:34)
06. Last Track (1:45)
Total Time: (55:11)

Artwork: Thomas Ewerhard
"Over The Underworld" je opravdá vitrína Seanovy kreativity. Není to koncepční ani tradiční hudební album, ale spíše „druhý soundtrack.“ Ve stejném duchu jako klasické Wizard of Oz/Dark Side of the Moon byl tento jev diskutován po celé generace, "Over The Underworld" působí jako doprovod akční fantasy z roku 2003, filmu Underworld, v němž hlavní roli stvárnila Kate Beckinsale. Album se nejlépe poslouchá vedle filmu při jeho prvním poslechu, protože mnoho z písní se mění s podněty a přechody mezi scénami.

Skupina:
Sean Thompson - Vocals, All instruments
Hosté:
Various guests - Vocals, Voiceovers
Diskografie Legends Of Monta: Part II
Vyšlo 27. února 2009

Seznam skladeb:
01. An Old Book Reopens / A Call To Gather (2:32)
02. Ruins / Anniversary Tears / Take Us Away (5:24)
03. The King's Wizard / Assembly Of Heroes (6:01)
04. Ship Of Lore (7:39)
05. The Stonelands (5:34)
06. Deceiver / Hills Of Shadows (6:46)
07. The Horse Scroll (6:54)
08. Power Of Five (6:42)
09. A Father's Warning (7:27)
10. The Jauggerbeast (2:00)
11. Betrayal? / Shine As One (4:13)
12. The Last Scroll (5:26)
13. War Of Kyrias / Rising Sun / An Old Book Ends (7:06)
Total Time (73:44)

Artwork: Felipe Machado Franco
"Legends Monta, Pt. II" je druhá závěrečná část plnohodnotné ságy Odd Logic. Hudba je perfektně postavená na silných stránkách svého předchůdce a posiluje její celkový zvuk, aby vytvořila vynikající a sthující závěr celé suity.

Skupina:
Sean Thompson - Vocals, All instruments
Hosté:
Various guests - Vocals, Voiceovers
Diskografie Legends Of Monta: Part I
Vyšlo 1. října 2006, Am

Seznam skladeb:
01. An Old Book Opens (1:03)
02. A Walk for Destiny (0:59)
03. Beacon of Hope (5:58)
04. Darkness of Dreams (4:12)
05. The Sabin Dance (0:47)
06. Man From Nowhere (5:33)
07. Master Planet (1:19)
08. Piree's Report (2:38)
09. The Governor's Death (3:23)
10. Nova's Escape (7:25)
11. The Sword Gavel Calls (1:04)
12. The Great Council (6:25)
13. Fate in Motion (4:22)
14. Singer (1:21)
15. Chaos Simmer (0:25)
16. Bright Light (3:41)
17. Kiss of the Shadow (4:16)
18. Whispers From the Dark (1:32)
19. Weeping in Secret (2:04)
20. The Sound of Evil (1:58)
21. Monta Strike (5:16)
22. The Aftermath of Doom (2:53)
23. The Chosen Walk (4:40)
24. An Old Book Closes (1:01)
Total Time: (74:15)

Artwork: Felipe Machado Franco
"Legends Monta, Pt. I" je první část dvoudílné koncepční sci-fi fantasy ságy. Ve skutečných klasických progresivních formách, album představuje fantaskní příběh ne nepodobný dílu J.R.R. Tolkienovu "Pánu prstenů", s důrazem na vyprávění a podmanivé publikum. Hudba silně předvádí všechny prvky progresivního rocku a metalu, který dokonale doprovází bohatý a okouzlující příběh.

Skupina:
Sean Thompson - Vocals, Guitars, Keyboards
Sam Blades - Bass
Jeffery Leigh - Drums, Percussion, Programming
Hosté:
Diskografie Parallax Panorama
Vyšlo 26. února 2004,

Seznam skladeb:
01. Broken Fantasy (1:20)
02. Backfire (5:19)
03. All on You (4:05)
04. Apt A (3:59)
05. Otherwords (4:42)
06. Wasting Away (3:39)
07. Wander (3:01)
08. The Tide (2:28)
09. Miracle (3:58)
10. Revelation Sun (1:57)
11. To the End (6:08)
12. Final Approach (3:23)
Total Time: (43:59)

Artwork: Sam Blades
Album kontrastuje s novějšími nahrávkami v tom, že je mnohem jednodušší a přístupnější, než typické prog alba. Dokonce ta muzikálnost je přesně to, co lidé očekávají Seana a Odd Logic.

Zpět...
Zpět...
Oficiální stránky:
http://www.oddlogic.band/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  10.6.2017 
Menu Poslední aktualizace: 16.9.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©