North Atlantic Oscillation
    
    
    
    
    

Zpět

North Atlantic Oscillation (=NAO) je skotské trio, které založili Sam Healy (zpěv, kytara, baskytara, klávesy, syntezátory, saxofon, bicí), Ben Martin (bicí, perkuse, programování) a Bill Walsh (bass, synth basa, zpěv). Je to post-progresivní rocková a electronická kapela pocházející z Edinburghu, Skotsko. Smlouvu mají podepsanou s vydavatelstvím Kscope Records Steve Wilsona.

Skupinu původně založili v roce 2005 Healy, hrající předtím v několika kapelách, s Martinem, který se přesunul z anglického Midlands studovat do Edinburghu. Právě tam se Sam setkal s Benem a dvojice se spříznila díky jejich společné zálibě v neobvyklých rytmech, jazzu, Tom Waits, Squarepusher, post-rock outfity jako Godspeed You black Emperor a tisíce jiných dalších nesourodých zvuků. Z tohoto pohledu byli dva cizinci vzájemně souznějící. Původem z Midlands (středozemí), Ben tíhl k Edinburghu jako student, zatímco Sam hrával v různých kapelách a strávil nějaký čas v Dublinu a ve Spojených Státech. Když ale jejich společný zájem vyšel brzy najevo, stally se z nich spřízněné duše a kapela byla na světě. Sice pouze dvoučlenná - ale skupina jako všechny jiné.

Sam zpíval písně, hrál na kytaru, baskytaru, klávesy a dokonce i občas na saxofon, zatímco Ben byl bubeník, který byl také náhodou nápomocen při dab programování. Zvolili si název NAO a duo pak strávilo 6 měsíců na zkouškách před prvním živým vystoupením souborem písní, které již měli dlouho připraveny. Jméno si kapela zvolila podle kolísavé změny atmosférického tlakového rozdílu, který existuje mezi islandskou tlakovou níži a tlakovou výši nad souostrovím Azory. Vzhledem k tomu, že NAO jsou neustále se vyvíjející bytost, šílení studioví vědci, kteří dávají přednost zvukovým experimentům na jevištích na rozdíl od tisíců usazených vědátorů po celé zemi. NAO na svých vystoupeních hrávali s Explosions In The Sky, Everything Everything, Stardeath a White Dwarfs a mnoha dalšími.

Duo se později rozšířilo na tříčlennou sestavu, když se k nim přidal Bill Walsh ke koncertnímu vystupování. Po Walshově odchodu na konci roku 2009 jej nahradil Chris Howard, ačkoli Walsh se na jevišti stále objevuje se skupinou čas od času na kytaru a klávesy a produkoval také několik remixů kapely.

Svůj první singl "Some Blue Hive" vydali u One Records v červnu 2007. V roce 2009 kapela podepsala smlouvu s Kscope a Snapper Music, kde vydali EP s názvem "Callsigns". Nahrávka obsahovala jejich vlastní píseň "Cell Count", ale také skladbu "77 Hours", remix od Engineers (také od Kscope) a cover skladbu "I Only Have Eyes For You", píseň vyprodukovanou populární americkou doo-wop skupinou The Flamingos v roce 1959.

V průběhu roku 2008, díky Healyho financování letů mezi nahráváním ve studiu v Glasgowě a mixováním v Dublinu každé dva týdny, nahrála kapela své debutové album "Grappling Hooks", které vyšlo ve Velké Británii 22. března 2010 již pod labelem Kscope. Čerstvě vyzbrojeni kompletním albemm pak získali zájem osmi nabídek od nahrávacích společností. "Šli jsme do jednání s chladnou hlavou," vzpomíná Sam. "Kontaktovali jsme desítky lidí nezávazně celkem v klidném období, a pak začaly přicházet nabídky. A kupodivu to fungovalo." Kapela si pak zvolila pro podpis smlouvy label Kscope, kde jsou vázáni také Anathema, Porcupine Tree, nebo Engineers. Nahrávka si časem získala přízeň klíčových hudebních odborníků nebo médií jako Zane Lowe, Guy Garvey, Marc Riley, BBC 6Music, BBC Scotland, BBC Introducing Prog Magazine, Drowned In Sound, NME a mnoha dalších. Nahrávka získala do značné míry pozitivní recenze od kritiků, včetně NME a magazínu Uncut. Clash popsal album jako "téměř trestuhodnou zásobu pípání, bzukotu a rušivých zvuků bohatě rozstříkané přes prostorné psychedelické rockové plátno". Přesto někteří kritici vyslovili i negativní názory mezi něž patřil i Drowned ze Sound. Nicméně v průběhu týdne zahrávka byla vyhlášena jako "Album týdne" od Zane Lowe, který uvádí populární večerní show BBC Radia 1. Skladba "Drawing Maps From Memory" si získala zvláštní zájem z Radia BBC, včetně živého uvedení "Hollywood Has Ended" na 6Music. Lowe popsal hudbu jako "super vzrušující nový Rock'n'Roll pro nové desetiletí". Jejich hudba bývá přirovnávána k současným americkým kapelám Grandaddy a The Flaming Lips, skotské kapele The Beta Band nebo k prog-rocku 70. let od kapely Pink Floyd. Jejich hudba v sobě spojuje prvky elektronických beatů s alt-rockovou kytarou a "zamlženým zpěvem". NAO si získala početnou fanouškovskou základnu už od jejich debutu v roce 2010. Zdá se, že NAO je dokonalé pojmenování pro kapelu takových kontrastů - kontrast splynutí nadčasových rockových pohybů se sekvencemi a nejnovější technologií laptopů (kapela je hrdá na to, že si každý sampl vytvořili sami), kontrasty odkazující se na vlivy jako Blur, Chick Corea a Orbital, kontrast temných zlověstných tónů a serotoninem blažené poháněné pastorální nálady.

Začátkem roku 2011 koncertovali po Velké Británii a Evropě s dalšími kapelami ze stáje Kscope Anathema a Blackfield. Pak se kapela vrhla nahrávání jejich druhého alba s producentem Tonym Doogan (Super Furry Animals, Teenage Fanclub, Belle a Sebastian, Delgados). Album s názvem "Fog Electric" plně navázalo na jejich debut z roku 2010. Titul byl převzat z textu skladby "Mirador", která přináší bouřlivé téma, které se prolíná celou nahrávkou - v elektronickém bzukotu, jemném ukolébání, tajemství a skryté duši pod povrchem: leitmotiv se odráží také v typickém stylovém a dramatickém přebalu desky. "Je to album o pochybnostech a ztrátách, ale je tu vyvažující pocit rezignace a dokonce také příliš optimismu," vysvětluje zpěvák Sam Healy. "Jedním z hlavních témat je, že hledávání významu ve vědeckém, post-náboženském světě. Věda je naprosto silou dobra, ale poté, co nám to ukázalo, že fyzický svět je všechno kolem, a že daleké odcizování se od zkušenosti s jejich tajemnými zjeveními vlastně dělá svět tajemnější, že jsme byli nějak ponecháni na vlastních zařízeních, pokud jde o improvizovanou produkci, improvizované drama, kterým je život-minus-bůh".

V roce 2013 frontman Sam Healy vydal své první sólové album nazvané "Sand", které vydal label Kscope Music a nahrál na něm hudbu mnohdy teplejší, jako intimnější pohled na zvuk skupiny skupiny NAO. Kapela v roce 2013 vyrazila na v červnu na turné po Velké Británii, kde na vystoupeních v Edinburghe, Glasgowě, Manchesteru, Londýně a Newcastle byla jako headliner, na dalších vystupovala společně s Bobem Mouldem.

V srpnu 2014 North Atlantic Oscillation oznámili vydání jejich třetího studiového alba. Na jejich třetím albu "The Third Day", které vyšlo 6. řijna 2014 u Kscope, edinburgští NAO vytvořili takový tok energie, že si opravdu zaslouží své pojmenování po meteorologickém jmenovci. Album se nijak výrazně neliší od svého předchůdce, ale přesto je krokem vpřed. Písně jsou ve větší míře tvarnější, živější, více se zaměřují na anthemická živá vystoupení. Frontman a skladatel Sam Healy zřetelně zdokonalil své řemeslo od roku 2012 prostřednictvím svého sólového projektu Sand. Loňské vynikající bezejmenné album Sand se zdá být podobné NAO ve všem kromě jména, přestože všechny prvky jeho skupiny jsou dány najevo, přesto je "The Third Day" lepší album než "Sand". Je zřejmé, že Healy odvádí ještě lepší hudební práci ve spolupráci s Benem Martinem.

Kapela zahájila mini turné po Velké Británii v březnu 2015 se zastávkami v Londýně a Manchesteru. Kscope bude rovněž vydala zbrusu nové, pouze digitální 'Deluxe' vydání verze alba "The Third Day", která obsahovalo i v záři vydané EP "Glare".

Skupina absolvovala úspěšné turné po Spojeném království jako headlineři i jako podpora pro Porcupine Tree, Anathema, Engineers, Blackfield a Boba Moulda. V roce 2016 si Sam Healy opět našel čas a připravil druhé album svého projektu Sand, které vyšlo pod názvem "A Sleeper, Just Awake" dne 30. září 2016 tentokrát pod labelem Vineland Music. Na kompilačním CD "Lightning Strikes the Library", které se objevilo v roce 2016 vydané opět u Kscope, představila NAO své nejvíce oceňované skladby z obou jejich hudebních světů - progresivního i electronického. Z jejich druhého alba "Fog Electric" se na výběru objevily skladby "Soft Coda" a "Expert With Altimeter" a čtyři skladby z jejich třetího alba nebo píseň "Glare", která předtím nikdy nebyla k dispozici digitálně.

Síla NAO je v jejich jedinečnosti - oni skutečně nezní jako nikdo jiný. A přesto je jejich zvuk organický a přirozený. Jejich postavení mimo ostatní hudební přihrádky je jim jedno, jsou více než jenom spokojeni.

V listopadu 2018 kapela North Atlantic Oscillation vydala své čtvrté album "Grind Show" pod hlavičkou labelu Vineland Music. "Grind Show" staví na náladě alba sólového projektu Sand, přičemž si zachovává svoji temnou, postprogresivní naléhavost předchozích nahrávek North Atlantic Oscillation. "Low Earth Orbit" je dobře zvolená zahajovací skladba se svými posunujícími se zvuky - od těsně sekvenovaných syntetizátorů až po více přechodů ke kytaře. To vytváří scénu pro album, které se vyvíjí po celou dobu jeho cesty. "Weedkiller" je brzká lahůdka. Smutná klavírní linka sedí na krásně texturovaném elektronickém základu před charakteristickými NAO bicími a post-punkovými kytarovými riffy. Jak je u NAO zvykem, písně se dramaticky mění a hudba okamžitě padá, aby vás v jiném směru vyvedla ven. "Needles" mají pohádkovou, téměř zkroucenou kvalitu Disney k uspořádání. Nabízí se tu využití efektů, téměř hrané jako nástroj v této skladbě, vířivé a míchané s electronikou. "Needles" končí jemným, drsným Healyho vokálem.

Zpět
Členové:
Sam Healy - Vocals, Guitars, Keyboards
Ben Martin - Drums, Synth, Programming

Bývalí členové a koncertní hosté:
Chris Howard - Bass, Bass Synth, Backing Vocals
Bill Walsh - Bass, Bass Synth, Backing Vocals, Remixes
Pete - Guitars, Drum Machine, Vocals

Členové Sam Healy
Vocals, Guitars, Keyboards

Členové Ben Martin
Drums, Programming

Na bicí už hraje přes 21 let. Studoval na Napier University v Edinburgh v letech 2001-2005, kterou ukončil s titulem Bachelor of Arts (B.A.) v populární hudbě. V roce 2006 začal vyučovat hru na bubny a rychle se stal vedoucím lektorem v Drum Central se sídlem v Glasgowě, kde navazuje na Rica Chandlera (Calvin Harris, Amy Studt, Tricky, a další). V současné době pracuje v Glasgow Music Studios jako jejich hlavní odborník na bicí soupravy.

S kapelou NAO podepsali smlouvu s Kscope Records (London) a vydali zatím tři studiová alba. Také občas pracuje jako studiový hudebník, naposledy zahrál bicí pro film Dredd film a je vázán k Sony/BMG.
Členové Chris Howard
Bass, Bass Synth, Backing Vocals

Členové Bill Walsh
Bass, Bass Synth, Backing Vocals, Remixes

Bill působí jako oceňovaný textař na volné noze, ilustrátor, filmař. Je cyklistou. Tátou. Někdy je členem North Atlantic Oscillation. Bangorian a Musselburghian.

Zpět
Studiové desky:
2018 Grind Show
2016 Lightning Strikes The Library (komp.)
2014 The Third Day
2012 Fog Electric (2CD)
2012 Fog Electric
2015 Grappling Hooks (2CD)
2010 Grappling Hooks
EPs
2015 Glare
2013 Chirality
2012 Soft Coda (SP)
2009 Callsigns

Sólové desky:
Sam Healy
2016 A Sleeper, Just Awake
2013 Sand


Skupina:
Ben Martin - Drums, Synths, Programming
Sam Healy - Vocals, Guitars, Keyboards, Bass, Programming
Hosté:
Diskografie Grind Show
Vyšlo 16. listopadu 2018, Vineland Music, VLCD002 / KScope, KSCOPE1035

Seznam skladeb:
Vinyl:
A.1. Low Earth Orbit [05:23]
A.2. Weedkiller [05:44]
A.3. Sirens [06:37]
A.4. Spinning Top [04:01]
B.1. Fruitful Little Moons [04:04]
B.2. Hymn [05:46]
B.3. Sequoia [03:35]
B.4. Fernweh [07:49]

CD:
01. Low Earth Orbit (5:23)
02. Weedkiller (5:44)
03. Fruitful Little Moons (4:04)
04. Needles (4:43)
05. Spinning Top (4:01)
06. Sirens (6:37)
07. Hymn (5:46)
08. Downriver (6:57)
09. Sequoia (3:35)
10. Fernweh (7:49)
11. Kcenrebbur (1:20)
Total Time (55:22/57)


Skupina:
Ben Martin - Drums, Synths, Programming
Sam Healy - Vocals, Guitars, Keyboards, Bass, Programming
Hosté:
Diskografie Lightning Strikes The Library
Kompilace, vyšla 2015,

Seznam skladeb:
01. Cell Count (4:56)59
02. Glare (5:02)00
03. Wires (3:46)
04. Ceiling Poem (4:07)12
05. Soft Coda (4:22)20
06. 77 Hours (5:09)3:38
07. Dust (7:19)28
08. Hollywood Has Ended (4:57)58
09. August (4:39)38
10. Drawing Maps From Memory (3:46)45
11. Clay (4:34)32
12. Expert with Altimeter (5:18)16
13. A Pill to Keep The 'Plane from Crashing' (6:37)35
Total Time (00:22)


Skupina:
Sam Healy - Lead Vocals, Guitar, Keyboards, Bass, Programming
Ben Martin - Drums, Synths, Programming
Chris Howard - Bass
Hosté:
Diskografie The Third Day
Vyšlo 6. října 2014, KScope, KSCOPE287

Seznam skladeb:
01. Great Plains II (2:45)
02. Elsewhere (5:38)
03. August (4:38)
04. A Nice Little Place (2:59)
05. Penrose (3:42)
06. Do Something Useful (4:44)
07. Wires (3:46)
08. Pines of Eden (5:57)
09. Dust (7:28)
10. When To Stop (3:13)
Total Time: (44:50)

Mixed: Sam Healy
Mastering: Ross McGowan
Bass Engineer, Mixing: Pete Meighan
Drum Engineering: James Haselhurst
Cover Artwork: Ross McRae and Brendan McCarthy
Art direction: Sam Healy, Brendan McCarthy


Skupina:
Sam Healy - Vocals, Guitars, Bass, Keyboards, Synths, Sax, Percussion
Ben Martin - Drums, Percussion, Programming
Chris Howard - Bass, Synth Bass, Vocals
Hosté:
Diskografie Fog Electric
2CD, vyšlo 3. června 2013, Kscope (special edition)

Seznam skladeb:
CD1
01. Soft Coda (4:20)
02. Chirality (4:04)
03. Mirador (4:36)
04. Empire Waste (5:45)
05. Interval (4:04)
06. Savage With Barometer (5:32)
07. Expert With Altimeter (5:16)
08. The Receiver (5:57)
09. Downhill (3:54)
10. (Theory of Tides)
Total Time: (43:28)
CD2
01. Chirality (radio edit)
02. Savage With Barometer (Alternate Mix)
03. Chirality (The Invisible remix)
04. One Good Reason
05. Soft Coda (Nedry remix)
Bonus 7":
A - Soft Coda (radio edit)
B - One Good Reason
"Fog Electric" je nové album od NAO. V této verzi vyšlo jako 2CD sada, která uvádí originální album spolu s bonusovým diskem obsahujícím EP "Chirality", který bylo dříve k dispozici pouze digitálně.

Skupina:
Sam Healy - Vocals, Guitars, Bass, Keyboards, Synths, Sax, Percussion
Ben Martin - Drums, Percussion, Programming
Chris Howard - Bass, Synth Bass, Vocals
Hosté:
Bill Walsh - Guitar, Keyboards, Vocals
Tom Smith - Trombone (Tenor)
Gareth Brady - Clarinet
Mick Cooke Flugelhorn, Horn Arrangements, Trumpet
Diskografie Fog Electric
Vyšlo 2012, Kscope, KSCOPE207

Seznam skladeb:
01. Soft Coda (4:22)
02. Chirality (4:05)
03. Mirador (4:38)
04. Empire Waste (5:46)
05. Savage With Barometer (5:33)
06. Interval (4:06)
07. Expert With Altimeter (5:18)
08. The Receiver (5:58)
07. Downhill (3:58)
08. Theory Of Tides (4:18)
Total Time (48:02)

Arranger, Composer, Producer: North Atlantic Oscillation
Additional Production, Engineer, Mixing: Tony Doogan
Mastering: Frank Arkwright
Engineer: Pete Meighan
Photo Retouching: Carl Glover
Design, Photography: Scott Mitchell
Artwork, Design, Remixing: Bill Walsh
Nahrávání alba "Fog Electric" řídil a produkoval Tony Doogan (Super Furry Animals, Mogwai, Teenage Fanclub, Belle & Sebastian). Album bylo navazuje na jejich předchozí debutovou nahrávku z roku 2010, za kterou obdrželi masivní pochvalný ohlas.

Skupina:
Skupina:
Sam Healy - Vocals, Guitars, Bass, Keyboards, Synths, Sax, Percussion
Ben Martin - Drums, Percussion, Programming
Chris Howard - Bass, Synth Bass, Vocals
Hosté:
Diskografie Grappling Hooks
2CD, vyšlo 16th March 2015, Kscope, KSCOPE171

Seznam skladeb:
Disc 1:
01. Marrow (2:04)
02. Hollywood Has Ended (4:55)
03. Cell Count (4:57)
04. Some Blue Hive (4:49)
05. Audioplastic (4:25)
06. Ceiling Poem (4:10)
07. Alexanderplatz (3:37)
08. 77 Hours (5:08)
09. Star Chambers (3:14)
10. Drawing Maps From Memory (3:45)
11. Ritual (7:08)
12. [untitled] (0:44)
Disc 2:
01. Cell Count (Funkspiel Remix) (4:17)
02. 77 Hours (Engineers Remix) (4:25)
03. Cell Count (Nick Trepka Remix) (4:32)
04. Alexanderplatz (Worldengine Remix) (3:39)
05. I Only Have Eyes For You (4:50)
06. Drawing Maps From Memory (live BBC session) (3:49)
07. Hollywood Has Ended (live BBC session) (4:53)
Total Time: (00:34)
Kapela se chystala začít pracovat na svém druhém albu a toto je speciální 2CD vydání debutu "Grappling Hooks", obsahujících výběr remixů skladeb z alba spolu se skladbami zaznamenaných na BBC 6 Music session a krásný cover kapely doo-wop clasiky "I Only Have Eyes For You".

Skupina:
Sam Healy - Vocals, Guitars, Bass, Keyboards, Synthesizer, Saxophone, Percussion
Ben Martin - Drums, Percussion, Programming
Bill Walsh - Bass, Synthesizer, Vocals
Hosté:
Diskografie Grappling Hooks
vyšlo 22. března 2010, Kscope143

Seznam skladeb:
01. Marrow (2:07)
02. Hollywood Has Ended (4:58)
03. Cell Count (4:59)
04. Some Blue Hive (4:54)
05. Audioplastic (4:26)
06. Ceiling Poem (4:12)
07. Alexanderplatz (3:40)
08. 77 Hours (5:11)
09. Star Chamber (3:14)
10. Drawing Maps From Memory (3:48)
11. Ritual (7:10)
12. [untitled] (0:44)
Total Time: (49:23)

Arranger, Composer, Producer: North Atlantic Oscillation
Additional Production, Engineer, Mixing: Pete Meighan
Drum Recordings, Mastering: Ross McGowan
Design: Scott Robinson
Concept, Cover Design, Illustrations: Bill Walsh
"Grappling Hooks" je debutové album kapely North Atlantic Oscillation, které vyšlo 22. března 2010 pod labelem Kscope.


Skupina:
Sam Healy - Vocals, Guitars, Bass, Keyboards, Synths, Sax, Percussion
Ben Martin - Drums, Percussion, Programming
Chris Howard - Bass, Synth Bass, Vocals
Hosté:
Diskografie Glare
EP, vyšlo 16. března 2015, Kscope, KSCOPE287P

Seznam skladeb:
01. Glare
02. Wires [Steven Wilson Remix]
03. Sisters of Mercy (Leonard Cohen)
04. Penrose (Alt mix)
Total Time: (00:34)

Jedná se o EP rock-electronického tria North Atlantic Oscillation, které obsahuje remix Stevena Wilsona písně "Wires". Na EP byla také zařazena nevydaná skladba "Glare", která vznikla během nahrávání alba "The Third Day" a cover skladby Leonarda Cohena "Sisters Of Mercy", stejně jako alternativní mix mix skladby "Penrose".

Skupina:
Sam Healy - Vocals, Guitars, Bass, Keyboards, Synths, Sax, Percussion
Ben Martin - Drums, Percussion, Programming
Chris Howard - Bass, Synth Bass, Vocals
Hosté:
Diskografie Chirality
SP, vyšlo 14. května 2013, Kscope Records

Seznam skladeb:
01. Chirality (4:04)
02. Savage With Barometer (Alternate Mix) (5:33)
03. Chirality (The Invisible remix) (4:25)
04. One Good Reason (4:54)
05. Soft Coda (Nedry remix) (4:10)
Total Time: (23:06)

Produced: Tony Doogan


Skupina:
Sam Healy - Vocals, Guitars, Bass, Keyboards, Synths, Sax, Percussion
Ben Martin - Drums, Percussion, Programming
Chris Howard - Bass, Synth Bass, Vocals
Hosté:
Diskografie Soft Coda
SP, vyšlo 30. dubna 2012, Kscope Records, kscope207sp

Seznam skladeb:
01. Soft Coda (Single Edit) (3:44)
02. One Good Reason (4:54)
Total Time: (8:38)

Produced: Tony Doogan
Na singlu se objevil i cover skladby "One Good Reason" od Boba Moulda z jeho alba "Black Sheets of Rain". Po vyslechnutí této verze skladby byl Mould tak ohromen, že pozval skupinu, aby jej podporovala na jeho nadcházejícím turné po Velké Británii.

Skupina:
Sam Healy - Vocals, Guitars, Bass, Keyboards, Synths, Sax, Percussion
Ben Martin - Drums, Percussion, Programming
Chris Howard - Bass, Synth Bass, Vocals
Hosté:
Diskografie Callsigns
EP, vyšlo 2. Nov. 2009, Kscope, KSCOPE144S

Seznam skladeb:
01. Cell Count (radio edit) (3:37)40
02. Ceiling Poem (4:12)14
03. I Only Have Eyes For You (4:48)50
04. 77 Hours (Engineers mix) (4:24)25
Total Time: (17:01)

Hudba North Atlantic Oscillation bývá popisována jako prog-pop a elektro-rock, ale ve skutečnosti prostě dělají hudbu. Vítejte ve zvukovém světě vznosných harmonií, hlasitých kytar, zasněných syntezátorů, těžkých bicích, efektů a spousty neočekávané změn myšlenek. Sami sebe popisují, že pouze hrají na své nástroje v rámci počítačové zvukové stěny zvuků. "Callsigns" je skupinový debut a poskytuje ideální úvod před vydáním jejich prvního debutového alba "Grappling Hooks". Na 4 skladbovém EP je k dispozici radivá úprava skladby "Cell Count" a "Ceiling Poem" (obě převzaty z "Grappling Hooks", cover "I Only Have Eyes For You" a "77 Hours" - remix skladby kapely Engineers.


Skupina:
Sam Healy – Everything, Apart from...
Peter Meighan – Ambient Guitar (01), Sampled Guitar (02), Bowed Guitar (05), Bass & Banjo (06)
Hosté:
Diskografie A Sleeper, Just Awake
Vyšlo 30. září 2016, Vineland Music, VLCD001

Seznam skladeb:
01. Mayfly (5:14)
02. L.T.G.B. (4:18)
03. Commitment To The Bit (4:55)
04. Seldom Used Furniture (4:26)
05. Berceuse (3:57)
06. Embers (4:05)
07. Initial (3:13)
08. Coward (6:53)
09. Earth Mound Square (10:31)
Total Time: (47:32)

Additional Mixing & Production: Peter Meighan
Mastering: Ross McGowan
O Healym (sólo) a o North Atlantic Oscillation se dají říci, že dělá/jí tři věci s ryzí dokonalostí. Za prvé, jeho hlas je vždy dokonale uplatněn jako oba nástroj a jako samostatný umělec, nechává svoji osobnost přicházet skrze svůj téměř neposkvrněný vokál. Healyho hlas a jeho používání a sebekontrola jen přidává to nejlepší s každým novým albem. Za druhé Healy přesně ví, jak udělat průběh alba. To je konečný cíl v podstatě veškerého art rocku. Healy ví přesně, kdy se mají věci zozpohybovat či roztančit, a pokud je třeba, věci i náladově zdržovat. Za třetí Healy má šíleně chladný způsob míchání cynického textu a jeho podivuhodné prezentace.

Za povšimnutí stojí skladba "Earth Mound Square" trvající cca 10,5 minutym ve které Healy v některých ohledech bláznivě krásným způsobem kombinuje disharmonické keltské smyčce a Reichianský minimalismus. Výsledkem je čistá géniální skladba.

Skupina:
Sam Healy – Everything, Apart from...
Hosté:
Diskografie Sand
Vyšlo říjen 2013, Kscope, KSCOPE270P

Seznam skladeb:
01. Life Is Too Easy (5:50)
02. Clay (4:35)
03. Destroyer (6:57)
04. Meanwhile (4:19)
05. On A Spent Sea (3:02)
06. Astray (5:30)
07. Elegy For The Old Forty-foot (1:35)
08. A Pill To Keep The Plane From Crashing (6:37)
09. Don't Nod (0:48)
10. Red Queen Freezes (4:00)
Total Time: (43:13)
"Sand" debutová sólo nahrávka/project člena NAO Sama Healyho, který byl vydán Kscope v žíjnu 2013. "Měl jsem některé hudební nápady, o kterých se mi zdálo, že patří jinam, než k NAO, a také jsem chtěl zkusit míchání a produkování alba na vlastní pěst". prozradil o projektu.

Album Sam napsal, zahrál a nahrál v letech 2012 a 2013 jiným způsobem. Melodické pasáže a konvenční popové struktury jsou orámované změnami v dynamice, vytvářející dramatickou zvukovou paletu, která se pohybuje od sotva slyšitelných zvuků k divokým zvukům a zase zpět, často i v rámci jedné skladby.

Zpět

Zpět
Oficiální stránky:
www.naoband.com

http://www.kscopemusic.com/northatlanticoscillation/grapplinghooks/index.php
http://www.sandtheband.com/

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  16.3.2017 
Menu Poslední aktualizace: 22.6.2019
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!