MYSTERY

je kanadská progresivní rocková skupina, která vznikla v roce 1986 z podnětu multi-instrumentalisty Michela Saint-Pere. Aktuální sestavu Mystery tvoří St-Pere a zpěvák Jean Pageau, na koncertech je doprovázejí hudebníci Benoît Dupuis, François Fournier, Sylvain Moineau a Jean-Sébastien Goyette.

Kanadská frankofonní provincie Québec byla vždy nakloněna progresivnímu rocku. Možná je to nějaké zakořeněné evropské hudební vědomí nebo je to možná proto, že pracují velmi těžce, aby si udrželi a podporovali svoji vlastní hudební kulturu, která se tak stále obohacuje o klasické, lidové, jazzové a rockové žánry. Nemělo by proto být překvapující, že většina kanadských progresivních rockových kapel pochází z Quebecu. A jednou z nich je i Mystery.

Mystery založil v roce 1986 Michel Saint-Pere, v době kdy mu bylo 17 a pracoval v nahrávacím studiu Studio Illusion jako zvukový inženýr. Jeho první vážný hudební projekt byla kapela, která se původně jmenovala Century, ale přejmenovali se po zjištění, že ve Francii již působí kapela s tímto názvem a zrovna vydala album. Po noci frustrací, kdy vyškrtávali jedno jméno za druhým, to byla přítelkyně a pak klávesistka Sylvain Deharhais, která navrhla název Mystery a jméno už zůstalo. Mystery začali sice fungovat v roce 1986, ale stejně jako u většiny kapel ve svých počátcích, stabilní sestavu bylo těžké najít a tak členové přicházeli a odcházeli. Během této doby se St-Pere s pomocí svého otce vrhl do budování nahrávacího studia a studoval nahrávání hudby a produkci.

Členové nadále přicházeli a odcházeli, a takhle to tvalo až do roku 1990, než vytvořila stabilní sestava, kterou tvořili St-Pere (kytary), Stéphane Perreault na bicí, Raymond Savoie na postu zpěváka a Benoît Dupuis u kláves. Tato sestava nahrála demo s nadějí, že by mohli získat smlouvu u některého labelu. To přece jen vzbudilo zájem ze strany některých nahrávacích společností, které navrhly kapele, že by mohli být budoucími YES, ale nakonec žádné nabídky nepřišly. Výsledkem bylo, že otec Michela St-Pere navrhl, že by měli sami řídit svůj vlastní osud a vydávat hudbu nezávisle, což se později také stalo.

Během nahrávání svého prvního EP s pěti skladbami v zimě roku 1991 se skupina se skládala ze šesti členů Michel St-Pere (elektrické a akustické kytary), Stéphane Perreault (bicí a perkuse), Benoît Dupuis (klávesy), Raymond Savoie (zpěv), jeho bratr Gary Savoie (zpěv), který se připojil až během natáčení, a Richard Addison (basa). Nakonec Mystery vydali své debutové EP v březnu 1992 s oběma zpěváky Raymondem i Garym. Toto EP je v současnosti jedinou nahrávkou Mystery, která vyšla mimo label Unicorn Digital.

Pak ale v roce 1991 postihla tragédie bubeníka kapely Stéphane Perreaulta, když díky ochromující nemoci, která postihla obě nohy, byl tak zesláblý, že musel začít používat invalidní vozík. Zatímco bubeník bojoval se svou nemocí, kapela si dala pauzu a všichni členové se věnovali jiným věcem. Přestávka v činnosti kapely se protáhla až do podzimu roku 1993, kdy se kapela kapela dala znovu dohromady. Michel St-Pere a Savoie vstoupili do studia v létě roku 1993, aby nahráli dema dalších 20 písní, které pak přidali ke stávajícím 25 písním kapely, které již měli "v šuplíku". Mnohé z těchto skladeb nebo jejich části se pak objevily na budoucích nahrávkách.

V létě roku 1994 přijali pozvání účinkovat živě v provincii Quebec, kde mohli své dovednosti předvést na pódiu v živém prostředí. Později v průběhu roku kapela začala nahrávat materiál pro své první regulérní album kapely "Theatre of the Mind". V této době kapelu tvořili Michel Saint-Pere (elektrické a akustické kytary, syntezátory), Stéphane Perreault (bicí, programování, syntezátory a bicí), Benoît Dupuis (klávesy), Raymond Savoie (zpěv), Gary Savoie (sólový zpěv), Richard Addison (basa) a Michel Painchaud (klasické a akustické kytary), který se ke kapele se připojil jako hráč na na saxofon a akustickou kytaru. Být v kapele na plný úvazek se ale ukázalo jako celkem náročný úkol, takže k překvapení ostatních, když se nahravací práce chýlily ke konci, Richard Addison a Michel Painchau, poté co dokončili své party pro album, se rozhodli kapelu opustit. V roce 1995 se tak počet členů skupiny snížil na čtyři.

Během procesu nahrávání se hudebníci rozhodli, že spíše než hledat vydavatelství, aby mohli vydávat svoji hudbu, může být jednodušší založit své vlastní vydavatelství. Úkolu se chopil St-Pere a v roce 1996 založil svoji vlastní vydavatelskou značku, Unicorn Digital. Bylo to v raných dobách internetu a nikdo nevyskočil z křoví, aby podepsal smlouvu s kapelou, protože hlavní vydavatelské společnosti jsou spíše konzervativní v mnoha ohledech. St-Pere se rozhodl zaměřit se na rozvoj Unicorn Records jako na prostředek, jak díky němu upoutat pozornost na kapelu a její nahrávky tak přiblížit k rukám fanoušků. Takže se zrodila Unicorn Records a její první nahrávkou bylo vhodně pojmenované nové album "Theatre of the Mind", které vyšlo v roce 1996. Všechny nahrávky Mystery od tohoto okamžiku pak byly vydávány na tomto labelu. Album získalo skvělé recenze, což pomohlo kapele oslovit i publikum mimo jejich domovskou Kanadu, začali dostávat nabídky i mimo Kanadu, když progresivní rockové rozhlasové stanice začaly přehrávat hudbu kapely rostoucí progresivní fanouškovské základnu po celém světě.

Po vydání alba odchozího basistu Addisona nahradil Patrick Bourque, který již hrál na basu ve skladbě "Rythmizomena" při nahrávání a byl tak obeznámen s kapelou a jejím hudebním přístupem. Propojení kapely na turné i ve studiu nyní bylo mnohem těsnější. Album "Destiny?" bylo první album, se kterým St-Pere přivedl další hudebníky a hlasový talent pomoci realizovat jeho kreativní vize. To ale znamenalo také odchod původního bubeníka Perraulta, který skupinu v roce 1996 opustil a zaměřil se věnovat kariéře v grafickém designu. Mimo jiné navrhl obal jednoho z dalších alb Mystery. Za bicí usedl nový Steve Gagné, kterého do skupiny přivedl zvukový inženýr Gilles Peltier. V květnu 1998 Mystery vydali své třetí a jeji nejprogresivnější album pod názvem "Destiny?" a jako součást rostoucí kariéry kapely vyšlo nejen u vlastního labelu Unicorn, ale také v licenci u jednoho z největších progresivních rockových labelu Musea se sídlem ve Francii.

Recenze, které začaly přicházet byly vesněs dobré. Kapela nabírala na obrátkách v rámci komunity progresivního rocku komunity a hudba, kterou složili byla dobře přijata. Ale ne všechno bylo v pořádku uvnitř Mystery. Napětí se zvyšovalo a trhlinky se začaly objevovat, neboť někteří členové kapely nebyli přesvědčeni o tom, že směrování k progresivnímu rocku je správné, aby skutečně udrželo kapelu úspěšně v mainstreamových médií. Paradoxně jeden z těch nejhlasitějších hlasů o směřování kapely byl zpěvák Savoie, což je ironické, protože mnoho z hodnocení přicházelo a vítalo jej jako jednoho z nejlepších zpěváků progresivního rocku zpěváků vystupujících v té době. Přesto "Destiny?" dostávala stále skvělé recenze z prog časopisů, ve kterých St-Pere označoval tento hudební směr za další směřování kapely. Po odchodu dvou členů to vypadalo jako dobrý čas, dáat si pauzu ve skupině. Poté, co z kapely odešli Dupuis a Painchaud, kapela byla opět čtyř členná, Gary Savoie (sólový a doprovodný zpěv), Michel St-Pere (elektrické kytary, 6 a 12 strunné akustické kytary, kytary a syntezátory), Patrick Bourque (vztekal a bezpražcová baskytara) a Steve Gagné (bicí).

Do určité míry to znamenalo konec jedné kapitoly této kapely, ale v roce 1999, když se kapela chystala vstoupit do studia začít pracovat na novém materiálu, který by se stal základem jejich čtvrté desky, dlouholetý zpěvák Gary Savoie oficiálně oznámil svůj odchod kvůli rozdílným hudebním názorům. V příštích několika letech ale St-Pere posunul svůj zájem především k rozšíření své gramofonové společnosti, což vedlo k odložení psaní materiálu pro nové album Mystery. Ve stejné době značka Unicorn začala přitahovat pozornosti od kapel z celého světa, které k natáčení demo nahrávek přijížděly denně. První podporu labelu získala místní kapela Spaced Out, rychle je následovali Hamadryad a pak první nekanadská kapela Xinema. Z těchto prvních tří posil se značka rozrostla na více než 50 umělců a desítky produkovaných CD, velmi mnoho z nich bylo domácích z kanadské progresivní rockové líhně. Ale to je jiný příběh.

Kapela v roce 2012

Změna obsazení, propagace vydavatelství a psaní nového materiálu, to vše přispělo ke zpoždění ve vydání nového alba Mystery. Takže se rozhodlo, že nejjednodušší způsob, jak udržet kapelu v očích veřejnosti, bude vydání některého z dřívějších materiálu kapely. Po návratu na hudební scénu v roce 2000 Mystery vydali kompilační CD s názvem "At The Dawn of a New Millenium", obsahujícím více starších nahrávek a více progresivnější materiál kapely. Remasterovaný materiál z prvních tří alb skupiny se ukázal být velkou připomínkou starým i novým fanouškům kapely a představoval i uzavření této kapitoly hudební kariéry kapely.

Začátek nového tisíciletí znamenal také začátek obnovení a oživení Mystery, i když to bude trvat ještě dlouhou dobu než si všechny kousky skládanky sednou. Bývalého zpěváka Savoie nahradil vokalista Benoît David, kterého St-Pere potkal již o dva roky dříve na koncertu kapely Close To The Edge, tributní kapely YES (tou dobou pojmenovanou Gaia) ještě před Savoiovým odchodem z kapely.

V roce 2000 Mystery nahráli pouze dvě písně, jednu pro tribut album Pink Floyd a jednu pro progresivní rockové kompilační album "Hey You" a demo titulní skladby alba "Beneath the Veil of Winter's Face". Mystery také vydali album kompilací "At the Dawn of a New Millennium", podtrhující přechodné období v kapele. Během příštích několika let bylo dosaženo pokroku v dalším studiovém albu kapely, s hrubým mixem písně "As I Am", která se objevila na kompilačním albu v roce 2004. V roce 2006 Mystery vydali cover album "Visions of Paradise" jako Moody Blues tribute album.

S vidětelně rostoucím úspěchem digitálního labelu Unicorn St-Pere strávil předchozích pět let podporou stále se rozšiřujícího seznamu umělců, kteří se přiřazovali k vydavatelství. Rostoucí progresivní rocková komunita stále více toužila po nové hudbě a label byl schopen poskytnout širokou škálu hudby k uspokojení mnoha chutí. Současně ale skládal hudbu pro další album Mystery, které se tak konečně mohlo objevit v roce 2007. "Beneath the Veil of Winter's Face", třetí studiové album, vyšlo po dlouhém očekávání 15. května 2007 a bylo prvním albem s novým zpěvákem Benoit Davidem. Kapelu kromě zpěváka už tvořili jenom Michel St-Pere (kytary, basa a klávesy), Steve Gagné (bicí) a Patrick Bourque (bass na 5 a 8). Díky dlouhé době, po kterou trvalo dokončení alba, se nahrávka může pochlubit velmi komplexnín a uhlazeným zvukem. Kompozice jsou dlouhé a dobře strukturované, bohaté na symfonické struktury a svěží aranžmá. Ke zvýšení stylistické různorodosti byli pozváni další dva basisté do studia během nahráváni. Antoine Fafard přidal svoji vizitku ve třech skladbách a Benoît Pépin se uvedl na třech dalších. Bohužel ale basista Patrick Bourque, žijící v Nashvillu, zemřel několik měsíců po vydání alba v září 2007, jako příčina smrti se uváděla sebevražda. Byl také členem Emerson Drive ještě měsíc před svou smrtí. Byl členem Mystery téměř 10 let a jeho smrt byla docela rána. Pozůstalí členové kapely Bourque, St-Pere, David a Gagné ale usilovně pracovali dále. Najali François Fourniera, aby jej nahradil na baskytaru a přivedli rovněž druhého kytaristu Deana Baldwina do osazenstva kapely. Bývalý hráč na klávesy Benoît Dupuis se vrátil ke kapele ve své původní roli.

Album "Beneath the Veil of Winter's Face" získávalo úspěch u fanoušků a kritiků a bylo zařazeno mezi "Top 10 Best of" alba na mnoha webových stránkách, rozhlasových pořadech a časopisech věnovaných progresivnímu rocku. Toto nejuhlazenější album Mystery pevně zakořenilo v symfonickém prog stylu a nové CD se stalo i nejprodávanějším albem v době vydání a prodeje i nadále stoupaly v následujících měsících. Kapela se chystala začít práce na svém dalším albu. David ale dostal nabídku, kterou neočekával - "... zda by se nechtěl připojit k YES na turné?" David uviděl malé okno pro tuto příležitost a tak využil této nabídky a nakonec žongloval svým časem mezi oběma skupinami. V roce 2008 se tak David stal novým zpěvákem YES (do roku 2012), stejně jako zůstával členem Mystery. U YES nahradil Jona Andersona, který kvůli nemoci nemohl absolvovat koncertní turné. I když díky tomu mohla kapela oslovit širší publikum, způsobilo to pro Mystery i komplikace, že se museli přizůsobovat plánům YES. Ještě jako člen Mystery byl také požádán o možnost připojit se na turné a objevit se živě na Montreal Progressive Rock Festival v roce 2009, aby si zahrál s ostřílenými veterány, kapelou Saga. Dvě další živá vystoupení dala kapele ještě více času strávit naživo hrou pro své fanoušky.

Příležitost hrát v naživo na pódiu měli Mystery během roku 2010 ještě třikrát, včetně pozvání otevírat výroční hudební festival "Right of Spring" známý pod zkratkou jako RoSfest v Majestic Theatre v roce 2010 v Gettysburgu. Tyto živé akce byly plánovány v době, kdy David zároveň působil v Yes. I když Mystery živě moc nehrávali, náležitě si vychutnávali každou příležitost dostat se před fanoušky. Základna fanoušků kapely rostla a Davidovo spojení s Yes je neodrazovalo. Ve skutečnosti to bylo právě naopak. Když fanoušci šli na koncert Yes a slyšeli Davida zpívat, mnoho jich se pak zase objevilo i na vystoupení Mystery a začali poslouchat stejně i jejich hudbu.

Druhé album Mystery "Destiny?" bylo remixováno a vyšlo s novým přebalem a bonusovými skladbami u jejího 10. výročí vydání v roce 2009. Nová sestava také odehráli svůj první koncert, když zahajovali přehlídku The Musical Box 3. dubna 2009.

Všechny tyto aktivity nakonec přinesly další album Mystery s názvem "One Among The Living ", které vyšlo v roce 2010. Kapela se v té době zúžila na pouhé tři základní členy - Benoît David (zpěv), Michel St-Pere (elektrické a akustické kytary, basa a klávesy) a Steve Gagné (bicí). Hostující hudebníci na albu ale byli na nejvyšší úrovni, včetně Daryla Stuermera (kytara), Olivera Wakemana (klávesy), Johna Jowitta (basa), Antoine Fafarda (basa), Claire Vezina (zpěv) a Richarda Lanthiera. Většina hostujících umělců vydává svá hudební díla také na labelu Unicorn Digital. Kompozice obsahovaly mnoho nových částí, stejně jako přepracování některých kusů napsaných před mnoha lety, ale vyčkávající na správný okamžik. David se také významně podílel na nejméně dvou kompozicích. Kapela byla na vzestupu a reakce kritiků byly velmi pozitivní.

Pak se ale objevily u Davida zdravotní problémy s hlasivkami, což si vynutilo odpočinout od svých pěveckých povinností s Yes, a otevřelo se více času na větší zapojení s Mystery pro jejich nové album. Bubeník Gagné opustil kapelu v roce 2011 jako řádový člen, když nebyl schopen účastnit se nahrávání příštího alba, nicméně ale zůstal s kapelou jako koncertně vystupující člen pro turné. Kapelu nyní tvořili jediní dva členové Michel St-Pere (kytary, klávesy) a Benoît David (zpěv). Jako studiový hráč byl vybrán Nick D' Virgilio, který na jejich další album nahrál všechny party na bicí, podobně Antoine Fafard z kapely Spaced Out zaznamenal všechny basové linky a Marilene Provencher-Leduc flétnu. Mystery vydali své páté studiové album s názvem "The World Is A Game" dne 10. srpna 2012. Album se stalo zářným příkladem symfonické progresivní dokonalosti jako by se roky skládání a nahrávání sešly, aby vytvořily ohromující sadu skladeb.

Nové album získalo nadšené kritiky a díky tomu bylo dohodnuto sestavit živou kapelu skládající se z Davida a St-Pere spolu s koncertujícími členy Benoît Dupuis (klávesy), François Fournier (baskytara), Sylvain Moineau (kytara) a Jean-Sébastien Goyette (bicí). Na turné s kapelou toho během roku 2013 hodně procestovali a Mystery účinkovali živě poprvé i mimo Kanadu. Své první koncerty odehráli v Mexiku, Nizozemsku a Velké Británii. Dne 10. května 2013 kapela odehrála a zaznamenala svůj první evropský koncert v Holandsku, ze kterého bylo naplánováno vydat dvojité živé album a koncertní film v první polovině roku 2014.


Ještě na jaře roku 2012, když se Mystery připravovali na své první evropská představení, Benoit hovořil s Michelem jeho touze udělat si přestávku od hudby a tajemství si chvíli pozdržet. David splnil své všechny koncertní závazky, které byly rezervované pro Mystery až do vystoupení v Torontu v červnu. Léto skončilo a na podzim jim Benoit oznámil, že oficiálně opouští kapelu. Od té doby hledali nového zpěváka. Dne 28. července 2012 oznámili, že Sylvain Moineau nahradí Baldwina na postu kytaristy pro jejich další show, a pak se stal i členem koncertijícím na plný úvazek. Podobně 2. ledna 2013 oznámili, že Jean-Sébastien Goyette bude hrát na bicí v koncertní sestavě místo Gagného, když se poprvé s kapelou představí na vystoupení 7. února 2013 v Centrepointe Theatre.

Remasterovaná verze "At the Dawn of a New Millennium" byla ohlášena na 26. února 2013 spolu s novou kompilaci, která pod názvem "Unveil The Mystery" byly vydána 12. března 2013 a obsahovala hudbu kapely od roku 2007 až do roku 2012. Kapela nahrála píseň Gene Simmonse "See You Tonight" pro KISS tribute album "A World With Heroes". Todd Farhood zpíval vokály, zatímco zbytek Mystery (St-Pere, Dupuis, Fournier, Moineau a Goyette) odehrál party na své nástroje. Remasterovaná verze "Mystery?" byla ohlášena 16. prosince 2013 s tím, že její vydání je naplánováno v roce 2014.

Dne 14. března 2014 bylo oznámeno, že Benoît David opustil kapelu, poté když v kapele probrali jeho přání vzít si pauzu od hudby ještě před začátkem turné "The World is a Game Tour". Poté, co David splnil své všechny koncertní závazky, mohla to skupina oznámit. Jeho nástupcem se stal nový zpěvák Jean Pageau, který oficiálně vstoupil do kapely na 9. března 2014. Kapela zahájila přípravy na nové studiové album a na podzimní turné po Evropě s Pageau. Jean Pageau se předtím zúčastnil koncertu kapely Saga v únoru 2013, který Mystery právě zahajovali.

Dne 7. července bylo oznámeno, že Antoine Michaud, který již několik měsíců cvičil s kapelou, obsadí post za Sylvaina Moineaua pro všechny koncerty v roce 2014. V srpnu a září skupina absolvovala druhou sérii koncertů podporující "The World is a Game Tour", která se odehrávala v Kanadě a Evropě. Dne 2. listopadu kapela informovala o začátku nahrávání dalšího studiového alba. Dne 9. června 2015 byl oznámen název alba již s novým zpěvákem "Delusion Rain", které se dne 1. listopadu 2015 objevilo na pultech obchodů. Jako hosté se na něm objevili kytarista Antoine Michaud (koncertní host Mystery, Monochrome Seasons) a známý zpěvák z kapely Huis Sylvain Descoteaux. Na desce se nachází šest skladeb a k jedné z nich, skladbě "Delusion Rain", hudebníci připravili i lyrické video. Nejdelší kompozice trvá přes 20 minut a její skladba "The Willow Tree". Od konce září do začátku listopadu skupina koncertovala v Kanadě a Evropě.

Dne 3. dubna 2016 skupina hrála na festivalu Progdreams V v Nizozemsku, který byl natočen a vyjde jako živé album a video pod názvem "Second Home" v létě roku 2017. Dne 2. září 2016 hrála skupina na festivalu 2Days Prog+1 v Itálii. Hned nato 5. září 2017 Michaud oznámil, že je novým klávesovým hráčem kapely poté, co Dupuis opustil skupinu po koncertě na Progdreams V. v dubnu 2016.

V srpnu a září 2017 skupina navštívila Evropu a Kanadu při oslavě 10. výročí alba "Beneath the Veil of Winter's Face", které uvedla na koncertech vždy v plné délce. Kanadská formace Mystery oznámila vydání svého prvního živého DVD. Materiál, který se objeví během léta 2017 vyjde pod názvem "Second Home - Live At ProgDreams V". Album bylo zaznamenáno v nizozemském Boerderij během festivalu dne 3. května 2016.


V březnu 2018 jsou Mystery opět ve studiu a právě pracují na následovníkovi světově uznávaného alba "Delusion Rain". Nové album bude obsahovat 7 písní, které budou představeny na festivalu Night of the Prog v Lorelei v Německu 14. července 2018. Kapela je opravdu nadšená novou hudbou a nemůže se dočkat, až ji bude sdílet se svými fanoušky. Mystery si dali pauzu od studia a vyjeli koncertovat do Evropy koncem dubna na dvou týdenní turné, po kterém se vrátili do studia dokončit album, aby jej již v květnu mohli mixovat. Dne 30. května bylo ohlášeno dokončení nového alba.

Nové studiové album MYSTERY bude předstaeno na Night of the Prog Festival 2018 v německém Loreley, kde jste mohli přijít oslavit vydání desky "Lies And Butterflies" s kapelou a mnoha přáteli, skupina měla vystoupení v sobotu 14. července 2018. Nové album bude také k dispozici od 1. srpna všem pod hlavičkou kanadského labelu Unicorn Digital. Album obsahuje 7 písní, asi hodinu nové tajemné hudby, kterou opět produkoval a míchal Michel St-Pere, mastering provedl Richard Addison a krásným přebal je od Julie de Waroquier. Nové album bude také k dispozici na Vinylu velmi brzy od polského labelu OSKAR Records.

O něco více než 2 roky po vydání světového uznávaného alba "Delusion Rain" a rok po dvojitém živém albu "Second Home" a DVD stejného jména, se opět sešli mysteriózní zpěvák Jean Pageau s flétnou a klávesami, Francois Fournier na basu a klávesy, Jean-Sebastien Goyette na bicí, Sylvain Moineau u kytar a kláves, Antoine Michaud u kláves a Michel St-Pere s kytarou a klávesami, aby společně přinesli album, plné emocí a nálad, a už se těší, až nový materiál předvedou brzy na pódiu.

Dne 15. listopadu vydá Unicorn Digital/Oskar novou koncertní nahrávku kanadské skupiny Mystery. Album s názvem "Live In Poznań" bylo nahráno v klubu Blue Note v Poznani 7. dubna 2019 během koncertu v rámci turné Live and Butterflies Tour. Kapela navštívila osm zemí včetně tří koncertů v Polsku. Jedná se o třetí dvojité album Kanaďanů a obsahuje všechny skladby z posledního alba "Lies And Butterflies" a vybrané písně z diskografie sestávající ze 160 minut materiálu. Podle kapely bude nahrávka určitě skvělým suvenýrem pro všechny, kteří se zúčastnili koncertů tohoto turné. Deska bude k dispozici také na vinylu (4LP).

První čtyřpísňové EP od MYSTERY, které původně vyšlo v roce 1992 na Pagi Records, spatřilo světlo světa v limitovaném počtu 500 kopií. MYSTERY od té doby vydali mnoho dalších alb, ale EP bylo uloženo v trezoru a ztraceno na mnoho let a od té doby nebylo nikdy zpřístupněno. O 30 let později společnost Unicorn Digital ji s hrdostí představila k 30. výročí jejího vydání. Pásky Multi Track byly pečlivě restaurovány a digitálně přeneseny a kompletně remixovány. I když nám dnešní technologie umožňuje provádět opravy, které v té době nebyly možné, byla zvláštní pozornost věnována zachování nahrávky tak, jak byla nahrána v roce 1992. "The Lost Tapes", remixované Michelem St-Perem a masteringem Richarda Addisona, jsou dokonalým doplňkem kolekce alb MYSTERY a svědectvím o vizích a snech, které dnes vytvořily zvuk MYSTERY.

Kanadská progresivní kapela Mystery vydává své nové studiové album "Redemption" 15. května 2023 prostřednictvím Unicorn Digital. Album produkoval a mixoval kytarista Michel St-Pere a bude obsahovat stejnou sestavu, která se poskládala v roce 2017 a nahrála předchozí album formace "Lies And Butterflies", tedy Jean-Sebastien Goyette na bicí, Francois Fournier na baskytaru a klávesy, Sylvain Moineau na kytary, Antoine Michaud na klávesy a kytary a Jean Pageau na zpěv, flétnu a klávesy. Album bude obsahovat také bonusovou skladbu od klávesisty Johnnyho Maza z Huis a Code18, který se krátce připojil k Mystery na jejich turné v roce 2022, aby nahradil Antoina Michauda. V říjnu 2022 hudebníci odhalili první skladbu propagující album "Behind The Mirror".

Členové:
Michel St-Pere - Electric & Acoustic Guitars, Back Vocals, Keyboards, Bass (1986-present)
Jean Pageau - Lead Vocals, Flute, Keyboards (2014-present)
Antoine Michaud - Keyboards, Guitars (2016-present)
François Fournier - Bass Guitar and Taurus Pedals, Back Vocals (2017-present)
Sylvain Moineau - Electric & Acoustic Guitars, Back Vocals (2012-present)
Jean-Sébastien Goyette - Drums, Back Vocals (2013-present)

Koncertní členové:
Benoît Dupuis - Keyboards (2011-present; official member - 1990-1995, 2007-2016)
Antoine Fafard - Fretted & Fretless Bass, Acoustic Guitars
Olivier Martin - Bass (March 22, 2013)

Bývalí členové:
Benoît David - Lead Vocals (1999-2013)
Raymond Savoie - Lead Vocals (1988-1991)
Gary Savoie - Lead Vocals (1991-1999)
Richard Addison - Bass (1991-1994)
Patrick Bourque - Bass (1994-2007, 2007 zemřel)
Stéphane Perreault - Drums (1989-1997, 2005 zemřel)
Michel Painchaud - Acoustic Guitars, Saxophone (1994-1995)
Steve Gagné - Drums (1997-2011; kobcerty (2011-2013)
Dean Baldwin - Guitars (2007-2011; koncerty (2011-2012)

Členové Michel St-Pere
(narozen 28. srpna ***, Canada)
Guitars, Keyboards, Bass
(1986-present)


Narodil se v Montrealu a již od svého mládí projevoval zájem o hudbu, neboť jeho otec by také kytaristou. Otec jej naučil hrát již v 9 letech. Svoji první smlouvu na desku podepsal s kapelou BECK (frankofonní rocková kapela), bylo mu v té době 16 let! Skupina se ale krátce nato rozpadla. Chtěl sice pokračovat s BECK, ale s anglickými texty, což se nepovedlo. Pak založil kolem roku 1986 skupinu MYSTERY s klávesistou Sylvainem Desharnaisem. První EP vydali v roce 1992.

Michel pak založil v roce 1995 label Unicorn Records za účelem podpory hudby Mystery a dalších kapel. Vytvořil tak domov pro mnoho umělců s více než 100 nahrávkami do současnosti. Absolvoval studium, aby se stal zvukařem.
V roce 2014 vydal album s kapelou HUIS.

Michel St-Pere se připojil k projektu United Progressive Fraternity a nahrál některé kytarové skladby pro jejich nadcházející album "Planetary Overload". Michel řekl o projektu: "Marka znám mnoho let a jsem fanouškem jeho práce. Je pro mě ctí být součástí tohoto projektu s ním a mnoha dalšími skvělými hudebníky."
Členové Jean Pageau
(Narozen ***, Gatineau, Quebec, Canada)
Je kanadský zpěvák.


Jako fanoušek kapely Saga Jean byl na jejím vystoupení v Ottawě v únoru 2013. Kapela, která byla zahajobala tento večer se jmenovala Mystery, která tehdy hrála svou první show s Jeanem Sebastienem Goyettem. Málokdo tehdy tušil, že Mystery budou hledat nového zpěváka o několik měsíců později.

Jean se již mnoho let zabývá hudbou, nahrává new age music a také zpívá v několika cover kapelách. Do Mystery nastoupil na jaře roku 2014, právě včas, aby skupina kapela mohla vyrazit na turné do Evropy na podzim roku téhož roku. Dne 9. března 2014 se oficiálně stal novým zpěvákem kapely Mystery. Jean natočil svůj debut s MYSTERY na albu "Delusion Rain".
Členové Antoine Michaud
(Narozen ***, Montrealu, Quebec, Kanada)
Keyboards, Guitars (2016-present)


Antoine je nový klávesistka a kytarista prog rockové kapely Mystery pocházející z Montrealu, Quebec, Kanada. Provozuje také svůj ambientní sólový projekt Monochrome Seasons. Je to nezávislý hudebník, který se snaží inspirovat ostatní.

Téměř před 4 lety se pustil do snahy stát se nezávislým hudebníkem a vydělávat si na živobytí svoji hudbou. Antoine přednostně vyučuje děti na základních školách a získává zbytek z turné, vyučuje soukromé lekce, prodává své alba a zpeněžuje svůj kanál na Youtube.

V závěru roku 2013 začal realizovat svůj kanál Youtube Monochrome Seasons. Jeho cílem bylo vytvořit více hudby a inspirovat další hudebníky s jeho řemeslem. Vydal již 3 alba a 2 EP od té doby: "Autumn Stories" (2013), "Under The Crystal tree Part I" (2014), "Under The Crystal Tree Part II" (2015), "Scordatura" (2015) a "Space Culture" (2017).

Od roku 2014 se věnuje progresivní rockové skupině Mystery, když Sylvain Moineau nebyl schopen cestovat po Evropě s kapelou a potřebovali dočasnou náhradu. Byl navržen 21 letý Antoine Michaud, který se naučil všechny písně na kytaru a po několika zkouškách letěl do Evropy s Mystery na jejich "The World is a Game" turné v roce 2014. Od 5. července je stálým členem kapely Mystery. Za dva měsíce nato již s kapelou vystupoval na koncertě ve Veruno, Itálie. Rád přijal tuto výzvu, získal vybavení, tentokrát se naučil všechny klávesy a debutoval v Itálii.

Antoine je hlavně kytarista a klávesista, ale také hraje mnohem více nástrojů, jako jsou basa, klavír, flétna, francouzský roh a trumpet.
Členové François Fournier
Bass
(2011-present; official member - 2007-2011)


Do MYSTERY vstoupil v roce 2008 jako baskytarista. Francois je ale multiinstrumentalistou, neboť také hraje bicí, kytary a klávesy. Jeho první studiová práce s MYSTERY byly Taurus pedály a baskytara na albu z roku 2010 "One Among the Living". Nahrál také všechny basy, Taurus pedály a doprovodné vokály na prvním Mystery živém dvojalbu "Tales From The Netherlands" a na studiovém albu "Delusion Rain", kde hraje také hraje klávesy.
Členové Sylvain Moineau
Guitars
(2012-present)


Sylvain se přesídlil z Paříže ve Francii a usadil se v Quebecu v Kabadě. Sylvainovo první dílo pro Mystery bylo v roce 2009, když byl požádán, aby přepsal a napsal hudební grafy pro nové Mysterons. V roce 2012 nahradil v kapele Mystery Deana Baldwina a jeho první show s Mystery se odehrála 9. srpna 2012 při zahajování koncertu SAGA. Téhož večera skupina uvedla své nové studiové album "The World The Game". Sylvainova první nahrávka s Mystery lze slyšet na živém dvojalbu "Tales From The Netherlands" a na studiovém albu "Delusion Rain".
Členové Jean-Sébastien Goyette
Drums
(2013-present)


V roce 2012, po videohovoru s Neal Morse Band, byl Jean-Sebastien v Nashvillu pozván na nový konkurz kapely v Nealově nahrávacím studiu. Ačkoli nebyl vybrán, video z jeho konkurzu upoutalo pozornost MYSTERY, kteří hledali náhradu za Steva Gagne, který informoval kapelu o tom, že opustí kapelu na začátku roku 2013.

Jean-Sébastien byl pozván, aby navštívil koncert Mystery u posledního vystoupení Steva a o dva týdny později již hrál jako první show zahajovací koncert Mystery jako předkapely Saga v Ottawě 7. února. Jean-Sébastien již můžete slyšet na živém dvojalbu z roku 2014 "Tales From The Netherlands" a na studiovém albu "Delusion Rain".
Členové Benoît Dupuis
Keyboards
(2011-present; official member - 1990-1995, 2007-2011)

Členové Antoine Fafard
Fretted and Fretless Bass, Acoustic Guitars

Antoine Fafard je skladatel a hudebník z Montrealu (Kanada), nyní žije v Londýně (Velká Británie). Antoine komponuje doprovodnou hudbu pro televizi a vystupuje jako studiový baskytarista. Od konce roku 1990 se Antoine vlastní hudbou prezentuje prostřednictvím kapely Spaced Out, pro níž skládá, aranžuje a hraje na baskytaru. Kapela vydala pět studiových alb a vystupovala na mezinárodních festivalech, jako je například Nearfest v roce 2002 (USA), Crescendo festival v roce 2006 (Francie) a na FMPM v roce 2008 (Kanada).
Basista a duchovní otec kapely Spaced Out Antoine Fafard nahrál všechny basové party skladeb pro album Mystery "The World is a Game". Antoine také nahrál několik skladeb na předchozích dvou albech Mystery.
Antoine také vydal své první sólové album Solus Operandi.
Členové Benoît Gerard Guy David
(Narozen 19. dubna 1966, Montreal, Quebec, Canada)
Je kanadský zpěvák.


Byl sólovým zpěvákem kapely Mystery v letech 1999-2013, ale je znám také jako jako zpěvák v anglické progresivní rockové skupině Yes (2008-2012), kde nahradil dlouholetého zpěváka a zakládajícího člena Jona Andersona. David musel opustit YES kvůli špatnému zdravotnímu stavu. Před nástupem k Mystery a YES byl David zpěvákem YES cover kapely Close to the Edge.

Benoit se připojil k Mystery v roce 1999 a vydal s nimi alba "Beneath The Veil Of Winter’s Face" (2007), "One Among The Living" (2010) a "The World Is A Game" (2012).

Členové DALŠÍ SPOLUPRACUJÍCÍ HUDEBNÍCI:

Nick DiVirgilio

Daryl Stuermer

Oliver Wakeman

Richard Lanthier

Claire Vezina

Dean Baldwyn

Patrick Bourque

Benoit Pepin

Gary Savoie


Studiová alba:
2023 Redemption
2022 1992 The Lost Tapes (EP)
2018 Lies And Butterflies
2015 Delusion Rain
2012 The World Is A Game
2010 One Among The Living
2007 Beneath The Veil Of Winter's Face
1998 Destiny?
1996 Theatre Of The Mind
1992 Mystery (EP)
Živé nahrávky:
2019 Live In Poznañ (2CD)
2017 Second Home – Live At ProgDreams V
2014 Tales From The Netherlands (2CD live)

Kompilace a ostatní nahrávky:
2013 Unveil The Mystery (komp.)
2000 At The Dawn Of A New Millennium (live)

DVD:
2020 Caught in the Whirlwind of Time
2017 Second Home - Live at Progdreams V


Skupina:
Jean Pageau - Lead Vocals, Flute, Keyboards
Michel St-Pere - Guitars, Keyboards
Benoît Dupuis - Keyboards
François Fournier - Bass, Taurus Pedals, Keyboards
Sylvain Moineau - Guitars
Jean-Sébastien Goyette - Drums
Hosté:
Antoine Michaud - Guitars (Monochrome Seasons)
Sylvain Descoteaux - Vocals (Huis)
Diskografie Redemption
Vyšlo 15. května 2023, Unicorn Digital,

Seznam skladeb:
Total Time: (00:00)

Bonus Tracks:
08. The Last Glass of Wine (live) (6:44)
09. If You See Her (live) (6:11)
10. Wall Street King (live) (6:30)

Produced, Mixed: Michel St-Pere
Mastering: Richard Addison
Artwork: Julie de Waroquier

Skupina:
Michel St-Pere - Electric and Acoustic Guitars
Richard Addison - Bass Guitar
Benoît Dupuis - Keyboards
Stéphane Perreault - Drums & Percussion
Gary Savoie - Vocals (01-02,04)
Raymond Savoie - Vocals (03)
Diskografie 1992 The Lost Tapes
EP, vyšlo 28. srpna 2022, Unicorn Digital, UNCR-5099

Seznam skladeb:
01. Heart Of Stone (4:53)
02. Never Close Your Eyes (3:41)
03. In My Dreams (4:58)
04. Cinderella (7:23)
Total Time: (20:55)

Produced, Remix: Michel St-Pere
Mastering: Richard Addison

Skupina:
Jean Pageau - Lead Vocals, Flute, Keyboards
Michel St-Pere - Guitars, Keyboards
Benoît Dupuis - Keyboards
François Fournier - Bass, Taurus Pedals, Keyboards
Sylvain Moineau - Guitars
Jean-Sébastien Goyette - Drums
Hosté:
Antoine Michaud - Guitars (Monochrome Seasons)
Sylvain Descoteaux - Vocals (Huis)
Diskografie Lies And Butterflies
Vyšlo 14. července 2018, Unicorn Digital, UNCR-5120

Seznam skladeb:
01. Looking For Something Else (16:55)
02. Come To Me (5:17)
03. How Do You Feel? (4:53)
04. Something To Believe In (7:34)
05. Dare To Dream (6:57)
06. Where Dreams Come Alive (7:26)
07. Chrysalis (15:07)
Total Time: (64:09)

Bonus Tracks:
08. The Last Glass of Wine (live) (6:44)
09. If You See Her (live) (6:11)
10. Wall Street King (live) (6:30)

Produced: Michel St-Pere
Mastering: Richard Addison
Artwork: Julie de Waroquier


Skupina:
Jean Pageau - Lead Vocals, Flute, Keyboards
Michel St-Pere - Guitars, Keyboards
Benoît Dupuis - Keyboards
François Fournier - Bass, Taurus Pedals, Keyboards
Sylvain Moineau - Guitars
Jean-Sébastien Goyette - Drums
Hosté:
Antoine Michaud - Guitars (Monochrome Seasons)
Sylvain Descoteaux - Vocals (Huis)
Diskografie Delusion Rain
vyšlo listopad 2015, Unicorn Digital

Seznam skladeb:
01. Delusion Rain (10:04)
02. If You See Her (6:11)
03. The Last Glass of Wine (6:47)
04. The Willow Tree (19:30)
05. Wall Street King (6:39)
06. A Song for You (12:35)
Total Time: (61:32)

Produced: Michel St-Pere
Na desce se poprvé představuje zpěvák Jean Pageau, který nahradil Benoita Davida známého ze spolupráce s kapelou Yes.

Skupina:
Benoît David - Vocals
Michel St-Pere - Electric and Acoustic Guitars, Keyboards
Hosté:
Antoine Fafard - Fretted and Fretless Bass, Acoustic Guitars
Nick D'Virgilio - Drums
Marilene Provencher-Leduc - Flute
Diskografie The World Is A Game
vyšlo 10. srpna 2012, Unicorn Digital
CD - Unicorn Digital - UNCR-5090 - 2012
CD - Disk Union - DUPG133 - 2012

Seznam skladeb:
01. A Morning Rise (Michel St-Pere) (1:18)
02. Pride (Michel St-Pere) (11:28)
03. Superstar (Michel St-Pere) (6:59)
04. The Unwinding of Time (Michel St-Pere) (0:49)
05. The World is a Game (Michel St-Pere, Benoît David) (7:57)
06. Dear Someone (Michel St-Pere, Benoît David) (6:21)
07. Time Goes By (Michel St-Pere) (6:04)
08. Another Day (Michel St-Pere) (19:02)
Total Time: (59:58)

Recorded October 2011 - 2012
Producer: Michel St-Pere
Nahrávání alba bylo provedeno ve třech studiích. Bicí Nicka D'Virgilio byly zaznamenány v Chemical Sound v Torontu dne 3. a 4. října 2011, pak basové a akustické kytary Fafarda byly nahrány v jeho ateliéru, Inhus Studio, v Anglii, poslední party alba byly dohrány ve studiu St-Pere a Serge Gangloffa nazvaném Studio Illusion III.
Cover art alba vytvořil polský fotograf Leszek Bujnowski. Originál fotografie se nazývá Rainy Circus.

Skupina:
Benoît David - Lead Vocals
Michel St-Pere - Guitars, Keyboards
Steve Gagné - Drums
Benoît Dupuis - Keyboards
Dean Baldwin - Guitars
François Fournier - Bass, Taurus Pedals
Hosté:
Antoine Fafard - Bass
Claire Vezina - Back Vocals (09)
Daryl Stuermer - Guitar Solo (09)
John Jowitt - Bass
Oliver Wakeman - Moog Solo (05)
Richard Lanthier - Bass
Diskografie One Among the Living
vyšlo 1. května 2010, Unicorn Digital
CD, Unicorn Digital - UNCR-5080 - 2010

Seznam skladeb:
01. Among the Living (Michel St-Pere) (1:13)
02. Wolf (M.St-Pere, Benoît David) (5:53)
03. Between Love and Hate (M.St-Pere) (5:53)
04. Till the Truth Comes Out (M.St-Pere) (9:25)
05. Kameleon Man (M.St-Pere, Benoît David) (5:01)
06. Through Different Eyes
     I. When Sorrow turns to Pain (M.St-Pere) (3:56)
    II. Apocalyptic Visions of Paradise (M.St-Pere) (1:48)
   III. So Far Away (M.St-Pere) (5:51)
    IV. The Point of No Return (M.St-Pere) (2:21)
     V. The Silent Scream (M.St-Pere) (5:57)
    VI. Dancing with Butterflies (M.St-Pere) (2:42)
07. One Among the Living (M.St-Pere) (6:27)
08. The Falling Man (M.St-Pere) (7:39)
09. Sailing on a Wing (M.St-Pere) (4:55)
Total Time: (69:01)

Producer: Michel St-Pere

Skupina:
Benoît David - Lead Vocals
Michel St-Pere - Electric and Acoustic Guitars, Bass, Keyboards
Steve Gagné - Drums
Patrick Bourque - Bass
Hosté:
Antoine Fafard - Bass
Benoît Pépin - Bass
Serge Gangloff - Special Wind FX
Diskografie Beneath the Veil of Winter's Face
vyšlo 15. května 2007, Unicorn Digital
CD, Unicorn Digital - UNCR-5040 - 2007
CD, ProgRock Records - PRR640 - 2008

Seznam skladeb:
01. As I Am (Michel St-Pere) (5:41)
02. Beneath the Veil of Winter's Face (Michel St-Pere) (5:58)
03. Snowhite (Michel St-Pere) (4:07)
04. Travel to the Night (Michel St-Pere, Dré) (8:38)
05. The Scarlet Eye (Michel St-Pere) (5:35)
06. The Third Dream (Michel St-Pere) (6:11)
07. Voyage to the Other Side (Michel St-Pere) (6:24)
08. The Sailor and the Mermaid (Michel St-Pere) (5:23)
09. The Awakening (Michel St-Pere) (11:12)
10. The Preacher's Fall (Michel St-Pere) (3:30)
Total Time: (62:39)

Producer: Michel St-Pere
První album s novým zpěvákem - Benoît David. Jedná se ale také o poslední album s basistou Patrickem Bourque, který zemřel krátce po vydání alba.

Skupina:
Gary Savoie - Lead Vocals
Michel St-Pere - Guitars, Keyboards
Patrick Bourque - Bass
Steve Gagné - Drums
Hosté:
Diane Hébert - Back Vocals (05)
Olivier Demers - Violin
Serge Gangloff - Special FX
Dré - Strange Personalities
Anne Gangloff - French Narration
Kiwi - The Dog
Diskografie Destiny?
vyšlo květen 1998, Unicorn Records
CD, Unicorn Records - UNCR-2030 - 1998
CD, Musea Records - FGBG 4259 - 1998
CD, Unicorn Digital - UNCR-5060 - 2009

Seznam skladeb:
01. Legend (Michel St-Pere) (2:40)
02. Destiny? (Michel St-Pere) (4:55)
03. Slave to Liberty (Michel St-Pere) (5:35)
04. Before the Dawn (Michel St-Pere, Gary Savoie) (6:28)
05. Queen of Vajra Space (Michel St-Pere) (9:20)
06. The Mourning Man (Michel St-Pere) (4:46)
07. Submerged (Michel St-Pere, Dré) (7:52)
08. Shadow of the Lake (Michel St-Pere, Dré) (14:51)
09. Heaven Can Wait (Michel St-Pere) (6:53)
Total Time: (56:37)

Producer: Michel St-Pere
Poslední Mystery album se zpěvákem Gary Savoie, ale také první album představující Patrick Bourque na basu a Steve Gagné na bicí.

Skupina:
Gary Savoie - Lead and Background Vocals
Michel St-Pere - Electric Guitar, 6 & 12 String Guitars, Classical Guitar & Synthesizers
Stéphane Perreault - Drums, Percussion, Drum Programming, Glockenspiel & Synthesizers
Benoît Dupuis - Keyboards
Michel Painchaud - Classical & Acoustic Guitars
Richard Addison - Fretted & Fretless Bass Guitars
Hosté:
Patrick Bourque - Bass
Patrice Bédard - Keyboard
Sylvain Langlois - Tenor & Soprano Saxophones
Pierre Léger - Flutes
Josée Lariviere - Background Vocals
Marie-Claude Masse - Violin
Marie Lacasse - Violin
Ahimsa Gilbert - Cello
Serge Gangloff - Special FX Synthesizer
Gilles Peltier - Special FX & Synthesizer Programming
Diskografie Theatre of the Mind
vyšlo 1996, Unicorn Records
CD, Unicorn Records, UNCR-2002 - 1996
CD, Unicorn Records - UNCR-2020 - 1998

Seznam skladeb:
01. Theatre of the Mind (Michel St-Pere) (6:07)
02. Lonely Heart (Michel St-Pere) (4:31)
03. Peace of Mind (Michel St-Pere) (4:50)
04. Virtual Mentality (Benoît Dupuis) (1:16)
05. The Inner Journey - Part I (Michel St-Pere) (3:39)
06. Black Roses (Michel St-Pere) (8:06)
07. Rythmizomena (Stéphane Perreault, Michel St-Pere) (1:51)
08. In my Dreams (Michel St-Pere) (5:28)
09. Believe in your Dreams (Michel St-Pere, Stéphane Perreault, Sylvain Desharnais) (6:43)
10. The Inner Journey - Part II (Michel St-Pere) (4:35)
Total Time: (47:06)

Producer: Michel St-Pere

Skupina:
Michel St-Pere - Electric and Acoustic Guitars
Richard Addison - Bass Guitar
Benoît Dupuis - Keyboards
Stéphane Perreault - Drums & Percussion
Gary Savoie - Vocals (01-03,05)
Raymond Savoie - Vocals (04)
Diskografie Mystery
EP, vyšlo březen 1992, PAGI Records
Mini CD, PAGI Records - MYSC-1001 - 1992

Seznam skladeb:
01. Dreaming (Michel St-Pere) (1:17)
02. Heart Of Stone (Michel St-Pere) (3:30)
03. Never Close Your Eyes (Michel St-Pere) (3:35)
04. In My Dreams (Michel St-Pere) (4:52)
05. Cinderella (Michel St-Pere) (7:20)
Total Time: (20:34)

Producer: Michel St-PereRaymonda Savoie nahradil jeho bratre Gary Savoie v zimě roku 1991. Raymondův zpěv je ale možno slyšet ve skladbě "In my Dreams" na albu, ale zbytek už nazpíval Gary. Je to jediná vydaná píseň, na níž zpívá Raymond. "In my Dreams" byla remasterovaná s Garym zpívajícím na "Theatre of the Mind" a kompilaci "At the Dawn of a New Millennium". Toto album je jediné album Mystery, které nevyšlo na labelu Unicorn Digital.


Skupina:
Jean Pageau - Lead Vocals
Michel St-Pere - Guitars
Jean-Sébastien Goyette - Drums
Sylvain Moineau - Guitars
Antoine Michaud - Keyboards
François Fournier - Bass
Hosté:
Diskografie Live In Poznañ
2CD, vyšlo 15. listopadu 2019, Unicorn Digital/Oskar

Seznam skladeb:
CD 1 (78:30)
01. Delusion Rain (10:56)
02. Come to Me (5:15)
03. How Do You Feel? (4:43)
04. Something to Believe In (8:00)
05. Pride (7:30)
06. The Scarlet Eye (5:51)
07. The Willow Tree (18:12)
08. Shadow of the Lake (12:43)
09. The Sailor and the Mermaid (5:20)
CD 2 (81:34)
01. Looking for Something Else (15:33)
02. Dare to Dream (6:30)
03. Where Dreams Come Alive (7:11)
04. A Song for You (13:03)
05. Through Different Eyes (20:31)
06. Chrysalis (14:48)
07. The Preacher's Fall (3:55)
Total Time: (160:04)

Produced: Michel St-Pere
Nahráno v poznaňkém klubu Blue Note 7. května 2019 v rámci turné Live and Butterflies Tour.

Skupina:
Jean Pageau - Lead Vocals, Flute, Keyboards
Michel St-Pere - Guitars, Keyboards
Benoît Dupuis - Keyboards
François Fournier - Bass, Taurus Pedals, Keyboards
Sylvain Moineau - Guitars
Jean-Sébastien Goyette - Drums
Hosté:
Antoine Michaud - Guitars (Monochrome Seasons)
Sylvain Descoteaux - Vocals (Huis)
Diskografie Second Home - Live At ProgDreams V
DVD, Vyšlo 2017

Seznam skladeb:
01. Delusion Rain
02. Travel to the Night
03. If You See Her
04. Another Day
05. Wall Street King
06. Pride
07. The Last Glass of Wine
08. Shadow of the Lake
09. Dear Someone
10. Through Different Eyes
11. The Preacher's Fall
Total Time: (107:43)

Produced: Michel St-Pere
Nahráno živě v Boerderij Cultuurpodium v Zoetermeer, The Netherlands, 3. května 2016.

Skupina:
Benoît David - Lead Vocals
Michel St-Pere - Electric Guitars, Backing Vocals
Benoît Dupuis - Keyboards, Backing Vocals
Sylvain Moineau - Electric and Acoustic Guitars, Backing Vocals
François Fournier - Bass Guitars, Moog Taurus, Backing Vocals
Jean-Sébastien Goyette - Drums, Backing Vocals
Diskografie Tales From The Netherlands
Live 2CD, vyšlo 15. října 2014, Unicorn Digital, UNCR-5100
Seznam skladeb:
CD 1:
01. Unveil The Mystery (1:27)
02. As I Am (5:49)
03. Dear Someone (6:52)
04. Sailing On A Wing (5:00)
05. Wolf (5:38)
06. Another Day (19:24)
CD 2:
01. Pride (12:19)
02. Through Different Eyes (22:16)
03. Time Goes By (6:44)
04. Travel To The Night (9:26)
05. The Preacher's Fall (4:58)
06. Between Love and Hate (7:50)
Total Time: (107:43)

Produced: Michel St-Pere
Nahráno živě v Boerderij Cultuurpodium v Zoetermeer, The Netherlands, 10. května 2013.


Skupina:
Benoît David - Vocals
Michel St-Pere - Guitars, Bass, Keyboards
Steve Gagné - Drums
Patrick Bourque - Bass
Benoît Pépin - Bass
Antoine Fafard - Bass
Nick D'Virgilio - Drums
Marilene Provencher-Leduc - Flutes
Benoît Dupuis - Keyboards
François Fournier - Bass, Taurus Pedals
Claire Vezina - Vocals
Daryl Stuermer - Guitars
Diskografie Unveil The Mystery
kompilace, vyšlo 2013, Unicorn Digital
CD Unicorn Digital UNCR-5095 (2013)

Seznam skladeb:
01. As I Am (5:37)
02. Wolf (5:37)
03. Dear Someone (6:21)
04. Beneath the Veil of Winter's Face (5:48)
05. Pride (11:27)
06. The Sailor and the Mermaid (5:29)
07. One Among the Living (6:27)
08. Time Goes By (6:05)
09. Travel to the Night (8:34)
10. Sailing on a Wing (4:56)
Total Time: (66:21)


Skupina:
Michel St-Pere - Guitars, Synthesizers
Gary Savoie - Lead and Back Vocals
Stéphane Perreault - Drums
Patrick Bourque - Bass
Michel Painchaud - Classical and Acoustic Guitars
Richard Addison - Fretted and Fretless Bass
Steve Gagné - Drums
Benoît Dupuis - Keyboards
Diskografie At The Dawn Of A New Millennium
kompilace, vyšlo 2000, Unicorn Records
CD Unicorn Records UNCR-2040-Can (2000)
CD Unicorn Digital UNCR-5085-Can (2013)

Seznam skladeb:
01. Destiny? (5:00)
02. Theatre of the Mind (6:04)
03. Before the Dawn (6:28)
04. In My Dreams (5:27)
05. Black Roses (8:05)
06. The Inner Journey (part II) (4:33)
07. Cinderella (7:20)
08. The Mourning Man (4:46)
09. Submerged (7:53)
10. Shadow of the Lake (14:55)
Total Time: (70:41)Skupina:
Jean Pageau - Vocals, Keyboards, Flute
Antoine Michaud - Keyboards
Michel St-Pere - Electric & Acoustic Guitars, Keyboards
Sylvain Moineau - Guitars, Keyboards
François Fournier - Bass, Taurus Pedals, Keyboards
Jean-Sébastien Goyette - Drums
Diskografie Caught In The Whirlwind Of Time
3CD/DVD, vyšlo 28. listopadu 2020, Unicorn Records

Seznam skladeb:
CD 1 (63:27)
01. Looking For Something Else (16:09)
02. The Scarlet Eye (5:40)
03. Come To Me (5:09)
04. The Willow Tree (17:48)
05. How Do You Feel? (4:48)
06. Shadow Of The Lake (13:53)
CD 2 (51:27)
07. Delusion Rain (10:24)
08. Dare To Dream (6:33)
09. Where Dreams Come Alive (7:32)
10. The Sailor And The Mermaid (4:56)
11. Wall Street King (6:17)
12. Pride (7:58)
13. Something To Believe In (7:47)
CD 3 (49:45)
14. Travel To The Night (10:15)
15. A Song For You (14:40)
16. Chrysalis (16:38)
17. The Preacher's Fall (8:12)
Total Time: (164:39)

Blu-Ray
01. Looking For Something Else
02. The Scarlet Eye
03. Come To Me
04. The Willow Tree
05. How Do You Feel?
06. Shadow Of the Lake
07. Delusion Rain
08. Dare To Dream
09. Where Dreams Come Alive
10. The Sailor And The Mermaid
11. Wall Street King
12. Pride
13. Something To Believe In
14. Travel To The Night
15. A Song For You
16. Chrysalis
17. The Preacher's Fall

Bonus Video
01. Time-Lapse - Something To Believe In
02. A View from the Balcony - Travel To The Night

Recorded and Filmed November 17th 2018 at the Boerderij Cultuurpodium, Zoetermeer, Netherlands

Skupina:
Jean Pageau - Vocals
Michel St-Pere - Guitars
Sylvain Moineau - Guitars
Benoît Dupuis - Keyboards
François Fournier - Bass
Jean-Sébastien Goyette - Drums
Diskografie Second Home - Live at Progdreams V
DVD, vyšlo 8. ledna 2017, Unicorn Records, UNCDVD-005
2CD, vyšlo 9. ledna 2017, Unicorn Digital, UNCR-5115

Seznam skladeb:
01. Delusion Rain (11:00)
02. Travel To The Night (9:20)
03. If You See Her (6:10)
04. ? Another Day (19:15)
05. Wall Street King (6:45)
06. Pride (7:40)
07. The Last Glass Of Wine (7:07)
08. Shadow Of The Lake (12:43)
09. Dear Someone (6:26)
10. A Song For You (13:34)
11. Through Different Eyes (22:02)
12. The Preacher's Fall (4:38)
Total Time: (126:40)

Live recording from ProgDreams V Festival, April 3, 2016, Zoetermeer, Netherlands

Oficiální stránky:
http://www.therealmystery.com/
Facebook:
https://www.facebook.com/mysterysound/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  23.5.2014 
Menu Poslední aktualizace: 10.3.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©