Maschine


Zpět
MASCHINE je britská progressivní kapela, kterou vytvořili dva ex-členové The Tangent, Luke Machin a Dan Mashal. Kapelu tak tvoří Luke jako zpěvák a kytarista, Dan jako basista, Georgia Lewis - zpěv a klávesy, další kytarista Elliot Fuller a bubeník Doug Hamer. Kapela podepsala smlouvu s InsideOut Music a Luke a Dan tak navázali na spolupráci s tímto vydavatelstvím z doby jejich působení s The Tangent. Kapela se začala vlastně formovat, už když Luke poprvé přišel na Brighton Institute of Modern Music (BIMM) v letech 2007-20008. Po několika různých sestavách našel silnou jednotnou skupinu hudebníků, jejichž motivace, směřování a hudební schopnosti se vhodně doplňovaly. Všichni studovali na BIMM včetně jejich současného bubeníka Jamese Stewarta.

Poté, co se z původní kapely Concrete Lake přeměnili na Maschine, jsou na nejlepší cestě zajistit si první místo v Prog magazinu Best v hlasování u nových kapel, stejně jakopři hraní na několika koncertech a festivalech, Šéf společnosti Thomas Waber při odpisu smlouvy prohlásil: "Luke a jeho kapela jsou opravdu mladá a talentovaná parta. Těšíme se na spolupráci s nimi a na jejich debutové album!"

Machin, který pracoval a sdílel pódium s legendami jako Francis Dunnery (ex-It Bites), Robert Plant (Led Zeppelin), Bernie Marsden (Whitesnake) a Jeff Beck (Yardbirds), je tvůrčí silou Maschine a snažil se o vydání alba s jeho vlastní pečetí už několik let. Luke se uvedl do světa jako mimořádný kytarista na albu The Tangent "COMM", kde si výkonem získal všeobecné uznání.

Luke se setkal s basistou Danem Mashem poté, co jsme byli konkurz na konci termínu koncertu spolu a hned jsem se ho zeptal, jestli by chtěl vstoupit poté, co jsem slyšel, co by mohl udělat na basu. Brzy poté, Dan a já jsme byli spolu v BIMM i v kapele. Georgia Lewis, doprovodná zpěvačka a klávesistka se připojila poté, co Luke uslyšel její hlas a zeptal se jí, zda by se připojila ke skupině. Pak se objevil i Elliott Fuller, dobrý přítel obou, a navíc je i dobrým kytaristou.

Maschine byli vyhlášeni jako "Best New Band" v Prog magazine a také u Classic Rock Society za rok 2011. Maschine zanechali velmi silný dojem na Cambridge Rock Festival v roce 2012 navzdory tomu, že jeden člen odešel a hráli jako čtyřčlenná kapela.

Některé skladby vznikala po dobu pěti let a jsou tak syntézou i některých dřívějších nápadů a myšlenek. Při tvorbě skladeb pro album Luke vytvořil slušné ozvučení demo k veškerým nástrojům. Pak je poslal kapele aby se vytvořila základní struktura písní. Pak Luke pracoval s každým členem kapely, aby shrnul své myšlenky a připravil se pro nahrávání. Nejdříve byly nahrány bicí v Aubitt studiu v Southamptonu, kde zvukař Rob Aubrey inženýrství získal neuvěřitelný zvuk bicích. Dostal jsem všechny soubory dema zpátky a pak nahrávky dopracoval ve svém domácím studiu v Brightonu. Tam bylo nahráno všechno ostatní.

Poté, co kapela pobyla ve studiu po dobu několika měsíců, je kapela v extázi z toho, že album konečně spatřilo denní světlo. Album s názvem "Rubidium" vyšlo 29. července 2013. Kapelník Luke Machin k jeho vydání uvedl: "Jsem nesmírně šťasten ze způsobu, kterým jsme to album dali dohromady, nic bych na něm nezměnil. Nemůžeme se dočkat, až přeneseme toto album na jeviště a začneme předvádět tento materiál na živých vystoupeních v blízké budoucnosti, bude to vražedné! Album je dokumentem jedné životní etapy a konečně se nyní o tento zážitek můžeme podělit s vámi všemi na nahrávce."


Nedávno ale vyměnili bubeníka Douga Hamera, který hraje na albu. Dough chtěl pokračovat ve studiích na právu a tak kapela vyzkoušela asi 8 bubeníků, až volba padla na Jamese, který jediný odehrál skladby notu po notě a bavil se tím, navíc dokázal dát vlastní pečeť nahraným skladbám. James Stewart nahrával s kapelami Divine Chaos, Written in Waters, Vader a Maschine.

Dne 31. července 2014 se na stránkách kapely objevila zpráva, že klávesistka Georgia Lewis opouští kapelu. Lewis se chce ve větší míře zaměřit na její folkovou hudební kariéru. Novou členkou kapely se stala hráčka na klávesové nástroje Marie-Eve de Gaultier, kterou odcházející Georgia popsala jako "elegantní" doplněk jejich sestavy. Luke se k odchodu Georgie vyjádřil: "Georgie byla velkým přínosem a významnou měrou se podílela na všech našich úspěších až dodnes. Bohužel, její energie ji netáhne tak daleko, jak v současnosti vyžaduje tato role, protože její pravá identita a plná pozornost spočívá v jejím zaměření na lidovou hudbu." Lewis dodává: "Byla to skvělá zkušenost hrát po boku takových skvělých muzikantů a těším se na vydání Lukova druhého alba a přeji vše nejlepší kapele..."

Kapela Maschine oznámila, že jejich druhé album "Naturalis" vyjde 18. listopadu 2016 opět u labelu InsideOutMusic a bude prvním s novým bubeníkem Jamesem Stewartem a klávesistkou a zpěvačkou Marie-Eve de Gaultier. Kytarista a zpěvák Luke Machin říká: "Album odráží mnohem více toho, co se chystáme. Jako progresivní kapela v pravém slova smyslu, nikdy nebudeme opakovat sami sebe a půjdeme vždy dál. Ale můžete slyšet soudržnost v našem stylu a zvuku. Získali jsme inspiraci z tolika různých oblastí hudby. Vzal jsem si pocity z alb a skladeb, které na mě dělají dojem a oživily hudbu Maschine".

Trojici Machin, Stewart a de Gaultier doplňují kytarista Elliot Fuller a basista Dan Mash. Album "Naturalis" bude vydáno jako zvláštní vydání digipaku CD a digitální download, na obou se představí dvě bonusové skladby nahrané živě v roce 2015 na Veruno Prog festivalu v Itálii. V únoru 2018 se stal novým kytaristou Andy Morgan, který nahradil Elliota.


Zpět
Členové:
Luke Machin - Guitars & Vocals
Daniel Mash - Bass
James Stewart - Drums (Vader)
Marie-Eve de Gaultier - Keyboards, Vocals
Andy Morgan - Guitars & Vocals (únor 2018-dosud)

Bývalí členové:
Elliot Fuller - Guitars (-08/2018)
Georgia Lewis - Keyboards, Vocals
Doug Hamer - Drums
Tomo - Keyboards (Concrete Lake)

Členové Luke Machin
(Narozen 22. listopadu 1988, Congleton, Cheshire, UK)
Guitars & Vocals


Luke Machin hraje na kytaru snad od chvíle, kdy ji poprvé uzvedl ve věku dvou let. Ve věku mezi 8 a 12 léty již na ní hrával skoro osm nebo 10 hodin tréninku denně, což bylo dost šílené. Byla to ale dobrá praxe, aby se dostal na úroveň, kterou si přál.

Machin už v době, kdy mu bylo 22 let, stál na pódiích s Jeffem Beckem, Francisem Dunnery (ex-It Bites), Robertem Plantem (ex-Led Zeppelin) a dostal se tak právě na doporučení Francise Dunneryho i k práci s kapelou The Tangent.

Luke má již poměrně bohaté zkušenosti od školy, protože již od 12 let využíval nahrávací software Logic, který byl v nahrávacích studiích po celou dobu ve škole a na vysoké škole. Nahrával si všechny kytarové party a co-produkoval tak desku Tangent "COMM", takže poznal, že lze vytvořit dobrý zvuk i v domácím studiu na kytaru i zpěv.

Jakmile vidíte, muž si zahrát víte, proč se všechny tyto věci se s ním stalo. Jako student Guthrie Govana Machin dokonale spojuje klouzavé jazzové linky s pyrotechnickým drcením, aby si vytvořil svůj zvuk jako osovní ochrannou známku. Luke je více než jenom kompletní kytarista, je to muzikant pro svoji vlastní kapelu Maschine je také autorem. není divi, že prošel jednou z britských nejprestižnějších hudebních škol (Brighton Institute of Modern Music) jako "student roku". O dva roky později si za svůj výkon na albu Tangent "COMM" vysloužil číslo 2 při mezinárodním hlasování jako prog kytarista, kde měl Steve Hacketta jako jediného konkurenta.

"Snažím se o svůj vlastní styl a zvuk. Při poslechu Pink Floyd, například, uslyšíte ihned, nezaměnitelný zvuk pražcové hry Dave Gilmoura. Instinkt pro originalitu projevu je to, co definuje můj přístup k hudbě..." vysvětluje Luke. "Chtěl bych , aby se totéž říkalo o mém scénickém výkonu. A pokud jde o živá vystoupení, věřím, že pokud odevzdáte publiku energii, ono vám ji vrátí zpátky."

Hudební vlivy: Francis Dunnery, It Bites, Pain of Salvation, Guthrie Govan, Porcupine Tree, Dream Theater, Steve Vai, Opeth, John Coltrane, Prodigy, Mars Volta, Wes Montgomery, Planet X
Oblíbené jídlo: Pho's Curry, Farley's Rusks, Nando's
Oblíbené pití: Jupiler, Stella, Crabbies, Fruli, Hoegaarden
Členové Daniel Mash Mashal
(Narozen 9. řervence 1988, Bognor Regis, UK)
Bass, Vocals (nyní Maschine)


Danovi se toho podařilo dosáhnout hodně ve velmi krátkém časovém období. Jeho hudební paleta je vytříbena z jeho lásky k různorodým stylům, zřejmých od vlivů velkých basových hráčů jako Wooten, King, Pastorius a Jamerson. Má značnou technickou zdatnost a obrovský cit pro své hraní, má dobrý sluch pro melodii a může trávit hodiny zaujetím pro umělce, kteří jsou obvykle zařazováni jinam než k Prog rocku, jako je Wind & Fire nebo raný Michael Jackson.

Jeho koketování s funky se stalo pro The Tangent charakteristickým znakem, a stávající hudebníci v The Tangent brzy pochopili, že tento styl hraní je vlastně velmi vhodný způsob, jakým přistupovat k progresivnímu rocku, podobně jako hraní Chrise Squire z legendárních Yes, které je ať už záměrně nebo ne, "velmi funky", jak říká Dan.

Dan se setkal Luke Machinem (The Tangent, Maschine) při BIMM v Brightonu, kde Dan studoval pod dohledem Franc O'Shea a spolupracovali na mnoha projektech. V době, kdy se uvolnila pozice bassisty v The Tangent, nepřipadal ani nikdo jiný v úvahu. Dan byl ten správný člověk!

"Snažím se zachytit melodickou kvalitu hráčů, jako je Jaco a McCartney a kombinovat je s rytmem basistů jako Wooten a Jamerson..." říká. "Pokud se nalezne rovnováha mezi rytmem a melodií basové linky, že bude nejen sedět dobře, ale doplní a podpoří harmonii dané skladby."

Hudební vlivy: Victor Wooten, The Mars Volta, Jaco Pastorious, MICHAEL JACKSON, Earth Wind and Fire, Motown, Guthrie Govan
Oblíbené jídlo: Chicken Ceylon
Oblíbené pití: Mojito
Členové James Stewart
Drums

Nahrával s kapelami Divine Chaos, Written in Waters, Vader a Maschine.

Již od 12 let hrál a koncertoval po dobu 10 let. Studoval hru na bicí u některých velkých učitelů včetně Billy Cobhama, Steve Whitea, Pat Garvey a Adam Bushella, který dal Jamesovi průpravu v mnoha stylech hudby, takže James rozhodně není průměrný metalový hráč.

Od roku 2008 James byl bubeníkem v thrash metalové kapele, Divine Chaos.

V srpnu 2011 se 21 letý anglický bubeník James Stewart (DIVINE CHAOS) stal členem polské death metalové kapely VADER. Kapelu Vader upoutal, když UK thrash metalová kapela Divine Chaos podporovala Vader na Blitzkrieg V turné po severní Evropě a Skandinávii. Pak James nahrával ve studiu s polskou kapelou Crionics a tam se setkal s manažerem Vader. Když se stávající bubeník Pawel rozhodl odejít, doporučil jej a manažer Vader Jamese požádal, aby přišel na konkurz.
Členové Marie-Eve de Gaultier
Keyboards, Vocals

Nová klávesistka a doprovodná zpěvačka kapely, která nahradila v roce 2014 předchůdkyni Georgii Lewis.
Marie-Eve De Gaultier přinesla do skupiny dynamickou eleganci a bohatou muzikálnost. Její plynulý a okouzlující styl se velmi dobře hodí ke zvuku Maschine. Mnohonásobně talentovaná belgická hudebnice je nejen dokonalou klavíristkou a zpěvačkou, ale i zdatná flétnistka. Ve věku 22 let Marie-Eve již dosáhla pozoruhodné úspěchy, když studovala v Japonsku nebo hrála ve vysoce uznávaném a prestižním klubu Anjou Gakuen Brass Band. Kapela koncertuje po Evropě a Americe a skládá se z asi 100 členů. V posledním ročníku studia získala ocenění "Student of the Year", a to díky vynikajícímu kurzu a aktivně předvádějícímu svůj hudební talent.

Marie-Eve hraje s Danem ve vlastním projektu Lunar Maria, což je kapela v jejíž hudbě se spojují klidné a složité melodie s vlivy "trip-hopu", "ambient chillout" a rockové hudby. Marie-Eve své vlivy čerpá od Hooverphonic a Arid, skladatelky Shiina Ringo a belgického skladatele Michela Lysighta a má i vlastní bohatou hudební paletu, ze které neustále čerpá. Marie-Eve říká: "Dotýká se mě hudba, která mi může dát jiný pohled na svět a pomoci lidem získat duševní nezávislost na nevyřčených zákonech diktovaných naší společností. Když hraju hudbu, snažím se lidi přivést na místa, která mohou prozkoumat, vidět a pochopit způsobem, jakým si přejí."
Členové Andy Morgan
(Narozen ***)
- Guitars & Vocals


Andy poprvé uchopil kytaru už ve věku 6 let a od té doby ji sbnad neodložil. Začal hrát poté, když sledoval jeho Step-Dad na jeho akustice, hrál "House Of The Rising Sun", a riffy od Deep Purple a Fleetwood Mac.

Andy a Luke spolu nehrají v kapele poprvé. Během jejich dospívání se setkali, a vytvořili skupinu Fire Garden, ve které se snažili stát se tím nejlepším co tehdy mohli, vybrušovali své techniky a dovednosti k úrovni zřídka viděné u hráčů podobného věku, nebo dokonce staršího věku.

Nyní je již absolventem renomovaného institutu Leeds College of Music, který absolvoval v roce 2013. Andy a jeho milovaný Stratocaster hráli hudbu přímo v celém spektru. Od hudebního divadla, přes hip-hop až po Drum and Bass. V roce 2012 zvítězil v soutěži BBC v seriálu Chris Moyles 'Radio 1 Breakfast Show se svou kapelou Citizen, po které si užil řadu koncertů na vysoké úrovni, na britských a mezinárodních festivalech, včetně Parklife, Global Gathering a Hideout (Chorvatsko), sdílel scénu s některými dnešními největšími umělci, takový jako DJ Fresh, Andy C, Chase and Status nebo Annie Mac či The Wurzels.

Andy se nyní s Maschine rád vrátil k progresivní hudbě.

Andy pracuje jako manager ve společnosti Cafe At The Outset. Kromě Maschine je také kytaristou kapely Heavy Lemo. V současné době žije v Manchesteru.
Členové Elliot Fuller
(Narozen 21. června 1990, Croydon, London, UK)
Guitars


Elliot popadl kytaru, když si zvolil studovat hudbu na GCSE a vždy měl vášeň pro rockovou hudbu. Elliott rychle postupovala na tomto nástroji zpočátku učením se písní kapely Metallica, pak prodělal běžné lekce po dobu 10 měsíců od kytarového učitele Adama Hootona, který jej upozornil na kapely jako Dream Theater, Steve Vai, Planet X a Necrophagist. Po této velmi poučné zkušenosti se Elliott začal věnovat více technické stránce hraní a zlepšování techniky.

Poté, co se seznámil s Lukem během prvního ročníku na Brighton Institute of Modern Music (BIMM), získal další inspiraci dále se prosadit v rámci profesní činnosti a zaměřil se více na tón a orchestrální praxi. Rychlý púostupoval vpřed během dvou let, až se Elliott ocitl na jevišti s kapelou Maschine bez zkoušky, aby odehrál nervózní verzi "Eyes PT1" (aspoň podle něj!). Krátce nato byl Elliott přizván do kapely a měl nesmírnou radost, že může hrát s tak inspirující kolekci hudebníků.

Elliott doufá, že jeho úsilí s Maschine bude jednoho dne inspirovat i ostatní, aby pozvedli nástroj a bavili se hudbou.

Hudební vlivy: Dream Theater, Pain of Salvation, Planet X, Periphery, Steve Morse, Francis Dunnery, Guthrie Govan, Steve Vai, The Beatles, The Police, Tool and Cheesy 80's pop
Hudební vlivy: Madras Curry
Oblíbené pití: Brooklyn Beer
Členové Georgia Lewis
(Narozen 26. září 1989, Bradford-on-Avon, Brighton, UK)
Keyboards, Vocals


Georgia má vášeň pro hudbu po celý život. Začala hrát na klavír už v 11 letech a už v době, kdy opouštěla školu, vynikala ve zpěvu, hře na klávesy a v hudební technologii. I když se nejdříve klasicky vzdělala, Georgie také studovala a hrála jazz. Bylo to na jedné osudové jazzové zkoušce, kde se setkala s kolegyz, kteří ji uvedli i do světa a zvuků progresivního rocku, kde se často objevila často se objevující drogu nazvanou Dream Theater. Od té doby nebylo cesty zpět. Na základě svého klasického a jazzového cítění, Georgie tento zvuk přináší i do rockového světa osobitý amalgám, kterým uvolňuje hudební spektrum od éterického až k agresivnímu.

Na Brighton Institute of Modern Music zatím studuje obor Profesionální muzikantství. Známou se stala již za působení pod názvem kapely Concrete Lake, když kapela jejím přijetím získala novou hudební sílu, která ji posunula dále.

V současné době žije v Brightonu, Georgie také vystupuje s folkovou kapelou Tanith a spolupracuje s kapelou The Red Jacks. Také se učí a skládá filmovou hudbu.

Hudební vlivy: Tool, Perfect Circle, Opeth, System of a Down, Black Stone Cheery, Dream Theater, Pain Of Salvation, Beth Hart, Evanescence, Alanis Morrisett, Tori Amos, Lamb, Sheila Chandra
Oblíbené jídlo: Uzený losos a hranolky, jehněčí moussaka
Oblíbené pití: Aqua libra, Amaretto s ledem
Členové Doug Hamer
Drums

Během studií na na Brighton Institute of Modern Music (BIMM) se seznámil s Lukem a začal hrát v jeho kapele. Posléze se ale rozhodl studovat dále práva a kapelu opustil.

S kapelou ještě stihl nahrát jejich první album.


Zpět

Skupina:
Luke Machin - Guitars & Vocals
Elliot Fuller - Guitars
Dan Mashal - Bass
James Stewart - Drums
Marie-Eve de Gaultier - Keyboards, Vocals
Hosté:
Naturalis
Vyšlo 18. listopadu 2016, Inside Out Music (EU)

Seznam skladeb:
01. Resistance (11:52)
02. Night And Day (5:08)
03. Make Believe (7:10)
04. Hidden In Plain Sight (7:01)
05. A New Reality (8:45)
06. Megacyma (11:46)
Bonus Tracks:
07. Eyes Pt.2 (Live in Veruno) (8:55)
08. Rubidium (Live in Veruno) (8:47)
Total Time: (69:24)

Bonus tracks recorded live in 2015 at Veruno Prog Festival in Italy

Engineered: Luke Machin
Coverart: Thomas Ewerhard


Skupina:
Luke Machin - Guitars & Vocals
Elliot Fuller - Guitars
Dan Mashal - Bass
Doug Hamer - Drums
Georgia Lewis - Keyboards, Vocals
Hosté:
Rubidium
Vyšlo 29. července 2013 EU, Inside Out Music,
20. srpna 2013 USA

Seznam skladeb:
01. The Fallen (10:15)
02. Rubidium (8:14)
03. Cubixstro (8:51)
04. Invincible (10:00)
05. Venga (6:20)
06. Eyes Pt.1 (5:52)
07. Eyes Pt.2 (8:35)
08. Chains (5:49)
09. Reach Out (6:24)
Total Time: (70:20)

Engineered: Luke Machin
Coverart: Thomas Ewerhard


Zpět
Logo původní kapely

Maschine 2014

Maschine 2016

Zpět
Oficiální stránky:
https://www.facebook.com/maschineuk
twitter.com/maschineuk
http://www.maschineuk.com

Nahoru ProgressRock
Made by 
©   2.1.2015  
Poslední aktualizace: 30.5.2019
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!