Mahogany Frog - progressrock.cz


       


Zpět
Kapelu Mahogany Frog vytvořila čtveřice hudebníků z kanadského města Winnipeg, Manitoba. Již první zvláštností na ní je fakt, že ji tvoří jeden bubeník a trojice multiinstrumentalistů, kteří se všichni podílejí na klávesových prvcích. Na baskytaru hraje Scott Ellenberger, na elektrické kytary a klávesy Graham Epp a Jesse Warkentin. Sestavu uzavírá bubeník Andy Rudolph, který se také podílí na elektronických efektech. Hudbu kapely ovlivnily především psychedelie 60. let, electronika, progressive/kraut-rock 70. let, jazz, "ultra" lounge 50. let a ambient/experimentalism. Ve své hudbě využívají mnoho analogových i digitálních kláves (Moog/ARP/Farfisa/Korg/Rhodes/Nord), kakofonní zvuky, zpětné kytarové vazby, fuzz-bass a spoustu elektroniky. Pomocí všech těchto prvků kapela vytváří dynamické, multi-layered skladby, které rozvíjejí tone, mood and composition.

Kanadská kapela MAHOGANY FROG byla založena v roce 1998, když se během zápisu na vysokou školu v Saskatoon, Saskatchewan, noise-tvůrci Graham Epp a Jesse Warkentin setkali s basistou Nathanem Loewenem, což byl stará Jesseho kamarád. Společný zájem o hlasitou, psychedelickou a experimentální hudbu je svedl dohromady a společně s různými bubeníky se účastnli rušných živých vystoupení. První živé vystoupení si kapela odbyla v prosinci 1998. Graham a Jesse měli v té době 19 let a měli v oblibě hudbu takových umělců jako Jimi Hendrix, Smashing Pumpkins, Pink Floyd, Sloan, The Who, Jethro Tull a spoustu dalších punkových kapel. Místní scéna byla v té době velmi mnohobarevná a kreativní. V roce 1999 se jim podařilo získat i regulérního bubeníka Jean-Paul Perrona. Kromě jeho dovednosti s jeho hlavním nástrojem, měl i odborné znalosti v oblasti využívání samplerů a smyček přidal další elektronické přednosti, které v hudbě kapely využíval.


V té době kapela také začala spolupracovat s dalšími umělci, přesstavovala se na vystoupeních spojenými s dalšími akcemi společně jako výstyvy etnického jídla, výtvarného umění a performance art integrované s hudbou v celkovém prostředí, tyto akce se staly velmi populární. Kapela si během tohoto období získala slušnou a pravidelnou fanouškovskou základnu. Kapely, se kterými v té době společně vystupovali nesly jména jako Watercolour Movement, Sian Askesis Ensemble, The Albatross Project, Letu Tetu, Lady Gates, Lorca, Crown Nectar a The Junior Pathers.

Hrávali po místních hospodách, klubech a divadlech, někdy v pronajatých tělocvičnách a komunitních centrech. Lidé byli neustále přitahováni na jejich představení, které se stávaly stále více a více bombastičtější, zvláště poté, co se členem kapely stal Jean-Paul Perron na bicí. Bylo pro posluchače vždycky vzrušující slyšet tyto nahrávky, což vydrželo až do roku 2001. Tehdy se konečně dostali do garážového studia jejich kamaráda v malém městečku Hague, SK. Nahráli tam první dva záznamy rovnou naživo s několika následnými dohrávkami.

Mahogany Frog se začali objevovat s více a více známějšími kanadskými kapelami jako předskokani známějších headlinerů, např. kapely Eric's Trip and Projektor. Mezi těmi všemi různými živými vystoupeními si našli čas i k vytvoření prvního alba "Plays The Blues", které se objevilo v jejich vlastní režii v roce 2001.

Jesse v té době odcestoval na několik měsíců, zatímco Graham byl zalezlý v jednom pokoji svého bytu se starým elektrickým klavírem a akustickou kytarou a pracoval na materiálu, ze kterého se později vyklubala další deska. V té době Graham poslouchal hodně Milese Davise a Johna Coltrane a opravdu se chtěl oprostit od melodií vytvářených výhradně kytarou. Když se Jesse vrátil z jeho cest, měsíce strávili prací s akustickou kytarou a další měsíc pak pracovali s novým basistou. K těmto třem hudebníkům se přidal JP na bicí. S novým materiálem absolvovali vyčerpávající celodenní zkoušky. Přehrávali skladby z alba a najednou si uvědomili, že potřebují více hlasů, aby zahráli všechny party takže následující období přineslo změny v sestavě. Ke konci roku 2002 se stala kapela šestičlennou, když se připojili Shaun Mason (zpěvák, basa - zakladatel montrealských Dumb Angel), který nahradil zakládajícího člen Nathana Loewena, dále Jordan Perry (klávesy, syntezátory - spoluzakladatel saskatoonských Linus Hemmingway/Blood Music a montrealských Derelict) a Mike Spindloe na saxofon. Pak přehráli opus ještě několikrát a zaznamenali jej naživo ve studiu. Album dostalo název "The Living Sounds" a vyšlo v roce 2003.

Pak nastal čas, aby kapela pokročila dále a tak se Jesse, JP a Graham v roce 2003, základ Mahogany Frog, přestěhovali ze Saskatoon do města Winnipeg a začali psát další kapitolu Mahogany Frog. Kapela se stala opět čtyřčlennou. Basista Mason sice zůstal v sestavě, ale nevydrželo to dlouho, když jej nahradil Scott Ellenberger (basa, trubka). Takto pozměněná sestava vstoupila do studia v létě roku 2003, aby nahrála své nejkomplexnější hudební exkurzi do té doby. Album "VS Mabus", vydané na začátku roku 2004 vznikalo za spolupráce s hudebníkem a zvukovým technikem Mikem Petkau (zakladatel Les Jupes/Head v Sand Productions/Record of the Week Club). Na tomto albu kapela opravdu začala šířeji využívat klávesy a syntezátory, což do jisté míry přetváří jejich zvukový sound.

Čtvrtá nahrávka kapely z roku 2005 "On Blue" pokračovala v nastoupeném trendu a hudebním výrazu, i když přineslo kratší, kompaktnější hudební výlety. Koncept alba přinesl Grahamův výlet do Morraco, které navštívil se svoji ženou.

V době, kdy kapela vydává své páté album "DO5" v roce 2008, jejich komplexní a eklektický přístup k hudbě dosahuje nových výšin. Nahrávalo se opět pod rukama Mike Petkaua ve winnipegském MCM Studios od října 2006 do května 2007. Skladba "T-Tigers & Toasters" byla snad 2 roky zdokonalována na turné, než se dostala na desku. S výjimkou "Last Stand..." a "Loveset" byly všechny písně hrány na turné dávno předtím, než je nahráli. Album je hodnoceno za nejvíce eklektickou nahrávku v diskografii ve srovnání s již dříve představeným materiálem, z velké části nemožném nalézt podobný v daném žánru hudby. Mahogany Frog jsou stále více populárnější, vyjíždějí na turné ve více či méně pravidelných intervalech a stále přitahují pozornost diváků, což jim mnohé prog projekty mohou jen závidět. Na podzim roku 2008 se odehrála zatím jedna z posledních změn v sestavě, když se ke kapele přopojil bubeník a perkusista Andy Rudolph, který nahradil dlouholetého člena Jean-Paula Perrona.

Na jaře roku 2010 účinkoval naživo při předvedení filmu "CAS'L", výstřední work-in-progress vytvořený animátorem Brucem Bickfordem, který je nejznámější z jeho spolupráce v sedmdesátých letech s Frankem Zappou. Od roku 2010 kapela hojně koncertovala, když vystoupila například na Pop Montreal, Winnipeg Jazz Festival, WSO New Music Festival, JUNOfest, Prog Day (Chapel Hill, New York).

Nový materiál nahrávali s Johnem Paulem Petersem ve Winnipeg's Private Ear Recordings a jejich zatím poslední album nazvané "Senna" vyšlo na podzim v roce 2012. Přestože skupina pracuje s osvědčenými postupy z art rocku, psychedelie nebo fusion, nejedná se v jejím podání o pouhopouhý výlet do alternativní minulosti. Na konci února 2012 Mahagon Frog odehráli dvě představení na SESC v brazilské metropoli Sao Paulo - jednom z největších měst na světě a rodiště jezdce formule One Ayrtona Senny, který zemřel při tragické nehodě v roce 1994. Šesté album kanadského kvarteta je věnováno právě této legendární postavě, která má status národního hrdiny ve své rodné zemi.

Základ alba je vystavěn z opravdu klasických rockových žánrů, což pozná posluchač při prvním poslechu. "Zvukově řečeno, nahrávka je obrovským skokem od toho, co jsme udělali předtím," uvedl Epp hudební růst kapely. Epp také uvedl, že přesto zde nejsou žádné vokály na albu, neznamená, to že by zde něco scházelo. "Vokály jsou jen dalším nástrojem," říká Epp. "Je tu spousta dalších nástrojů, které můžeme z naší hudby vypustit. Nerozlišuji hudbu na hudbu s vokály nebo hudbu bez vokálů. Mozart napsal instrumentální hudbu a také hudbu, která má zpěv. Nemyslím si, že to muselo mít jedno nebo druhé." Do současnosti posouvá nahrávku kvalitní ozvučení i různé moderní elektronické hračky, kombinace analogových a digitálních nástrojů nebo také nového přístupu ke hře na nástroje, například v případě groovově postavené basové linky.

Epp tvrdí, že instrumentální hudba nutí posluchače, aby jí věnovali větší pozornost. "Není to jen rytmus a kytara. Je tu melodie, množství melodií, je tu toho spoustu k poslechu," řekl Epp. "Vokály můžete dokonce vzít i pryč z písně. Navíc tam není mnoho prostoru pro vokály v naší hudbě. Máme docela svěží aranžmá s mnoha příspěvky a není tam vždy prostor pro vokální linku," řekl Epp. "Je příjemné nechat noty proudit a nespoléhat se na příběh."

V roce 2013 byli také vyhodnoceni cenou Western Canadian Music Award za nejlepší instrumentální nahrávku roku a byli nomiováni v téže kategorii v roce 2014 na JUNO Awards.

V následujících letech se pak kapela vrhla na koncertování po Kanadě. Své 20 leté výročí založení oslavili vystoupením 5. května 2018 na festivalu MUFFEST III v Osler, SK. I pro rok 2019 mají naplánováno několik koncertů, např. 28. června ve Winnipeg, MB s The Goodwill, 2. července v Saskatoon s Shirley a The Pyramids, 5. července pak zahrají ve Smithers, BC, na Midsummer Music Festival.

I když jste mohli kapelu slyšet a vidět v posledních několika letech na velkých vystoupeních, jako je Festival du Voyageur nebo otevírá The Flaming Lips v roce 2018, od alba "Senna" z roku 2012 jste neměli šanci koupit si novou desku od Mahogany Frog. Proto oznámení na The WPG bylo překvapením, že v březnu 2021 vydají 2LP/CD u MoonJune Records s názvem "In The Electric Universe". Členové pracovali tvrdě a vytvářeli pro své fanoušky experimentálnější zážitky, takže se nezapomeňte podívat na The WPG (https://thewpg.ca/), kde najdete další aktualizace od Mahogany Frog.

Počátkem prosince 2020 Mahogany Frog vydali Trippy Single z jejich chystaného a očekáváného dvojitého LP. Album dostalo název "In The Electric Universe" a její vinylová verze vyšla 4. prosince 2020, CD a digitálně pak 1. března 2021 u Moonjune Records. Fuzzed-out space rockeři Mahogany Frog uvedli nový singl a posunuli se kousek výše než kdy jindy. Nahrávka, která vznikala šest let, ilustruje vpád do forem zvukového hledání, které skupina dříve nezkoumala. Na základě přístupů v orchestraci zachycené na jejich počinu "SENNA" z roku 2012 si skupina položila za cíl vytvořit nekonečně se měnící vlny zvuku, které přesahují konvenční vnímání instrumentace a zároveň nabízejí melodické a rytmické uzavření. S využitím postupného rozvíjení témat, rozsáhlého opakování, texturního vrstvení a křupavých groove s těžkými rytmy, vyvolávají melodie zážitek z poslechu, který je jako trans a hypnotický. Rozsáhlé použití syntetizovaných arpeggiátorů, často odtržených od rytmu a nerozhodných v tempu, vytvářejí hřejivé a dezorientující kulisy jinak přístupným strukturám. Smyčky z pásku a zpoždění pásku se používají experimentálně, zdůrazňují rozpad a fragmentaci. Skladby slouží jako základy pro melodické vrstvení, tonální zkoumání a dekonstrukci, výsledkem je dynamická a barevná kolekce hudby bohatá na výraz, hravost a rozhodnost. "CUbe" zní jako soundtrack k futurescape z 80. let - sen o horečce Tron. Ve vší své blokové slávě je "CUbe" vizuálně zachycen v nekonečně převráceném moři pixelů, který vytvořil experimentální mediální umělec Colby Richardson.

Během posledních dvou desetiletí Mahogany Frog vydali sedm desek, napsali a předvedli řadu živých partitur, uváděli vysoce profilovaná vystoupení na Pop Montreal, Sled Island Music & Arts Festival, Winnipeg Jazz Festival, WSO New Music Festival, JUNOfest, Prog Day (Chapel Hill, NC), Reeperbahn Festival (Hamburg, GER) a SESC (Sao Paulo, BZ) a sdíleli pódium s významnými umělci, jako jsou The Flaming Lips, Caribou, Deerhoof, BADBADNOTGOOD, Venetian Snares, SUUNS, Besnard Lakes nebo Eric's Trip . Jejich deska z roku 2012 "SENNA" získala ocenění Instrumentální album roku 2013 na Western Canadian Music Awards a bylo nominováno ve stejné kategorii na JUNO Awards 2014.

Dne 4. března 2022, asi po dvou letech, bude k dispozici nová deska kapely Mahogany Frog. Kapela ji nahrála v ustáleném složení Graham Epp, Jesse Warkentin, Scott Ellenberger a Andy Rudolph s hostujícím hráčem na bass clarinet Danem Morozem. V jejich nejnovější nahrávce "Faust" Mahogany Frog spojuje jejich společné zkušenosti v oblasti kompozice, experimentování, elektroniky, intenzivního rock & rollu a spalující fuzz kytary. Společně utkávají temnou a různorodou partituru kolem Faustova zadumaného příběhu o korupci, devastaci a vykoupení. Album "Faust" od Mahagony Frog je originální partitura podle stejnojmenného německého němého filmu z roku 1926. Film Faust v režii F. W. Murnaua je všeobecně považován za jeden z největších filmů němé éry. Nálada "Faust" je různorodá a složitá. Existuje mnoho tváří Mahogany Frog. Drsný hluk, elektronické drony a pulzující textury proudí dovnitř a ven z temné a těžké, kytarové riffy. Uklidňující nádech melodického synth-popu proudí sirupovitými, liknavými orgány, aby je zahladil křik zatracených a samotného ďábla.

Hudba pro Fausta byla původně napsána a zkoušela po dobu tří měsíců, což vyvrcholilo premiérovým představením v Roxy Theatre, historickém kině s atmosférou v Saskatoonu. Následovala další tři vystoupení v Edmontonu, Calgary a Winnipegu. Kapelu na tomto turné doprovázel zvukový inženýr Grant Trippel, který později nahrál studiové zkoušení v EDR v únoru 2020. Mezitím Mahogany Frog pracovali na své sedmé studiové nahrávce Mahogany Frog "In The Electric Universe". Po práci na "…Electric Universe" byly živé nahrávky přehodnoceny a práce na "Faust" začala znovu. Zatímco "…Electric Universe" byl pevně vytvořen, vyleštěn a pozitivní, "Faust" bylo vnímáno jako temný, syrový a emocionální příběh. Během 12 měsíců zkoušek ve čtyřech různých studiích přinesli materiál pro hutnou a maximalistickou zvukovou tapisérii. Finální úpravy, mixování a mastering byly dokončeny během následujících 3 měsíců.

Zpět
Členové:
Scott Ellenberger - Electric & Acoustic Bass, Briscoe Organ, Percussion
Graham Epp - Electric Guitars, MicroMoog, Organ, ARP String Ensemble, Korg MS2000, Electric & Acoustic Pianos
Jesse Warkentin - Electric Guitars, MicroMoog, Farfisa Organ, Farf Muff, ARP String Ensemble, Korg MS2000, Electric & Acoustic Pianos
Andy Rudolph - Drums, Percussion & Electronics

Bývalí členové:
Jean-Paul Perron - Drums
Nathan Loewen - Bass

Členové
(Electric & Acoustic Bass, Briscoe Organ, Percussion)

Členové
(Electric Guitars, MicroMoog, Farfisa Organ, Farf Muff, ARP String Ensemble, Korg MS2000, Electric & Acoustic Pianos)

Graham je kanadský hudebník, pochází ze Saskatchewan, žije v Winnipegu a je leaderem kapely Mahogany Frog.

Členové
(Electric Guitars, MicroMoog, Farfisa Organ,
Farf Muff, ARP String Ensemble, Korg MS2000,
Electric & Acoustic Pianos)


Jesse je kanadský hudebník pocházející ze Saskatchewan a žijící ve Winnipegu, Kanadas, je členem kapely Mahogany Frog. Studoval na škole Red River College.

Členové
(Drums, Percussion & Electronics)

Členové
(Drums, Percussion, Samples)

Zpět
Nahrávky kapely:
2022 Faust
2020 In The Electric Universe
2012 Senna
2008 DO5
2005 On Blue
2004 Vs Mabus
2003 The Living Sounds
2001 Plays The Blues


Skupina:
Graham Epp - Guitars & Keyboards
Jesse Warkentin - Guitars & Keyboards
Scott A. Raizenne Ellenberger - Bass Guitar & Synthesizers
Andy Rudolph - Drums, Synthesizers, Sampling
Hosté:
Dan Moroz - Bass Clarinet (05,10)
Diskografie Faust
LP, 4. března 2022, Moonjune Records
CD/digital, 25. března 2022, Moonjune Records

Seznam skladeb:
01. Introduction (1:14)
02. Faust I (Including Alchemy) (4:29)
03. Plague I (4:31)
04. Dirge I (7:46)
05. Crossroads (9:41)
06. Stoned I (2:43)
07. Flying Carpet I (4:44)
08. Faust II (1:18)
09. Introduction II (Smokey Reflections) (2:18)
10. The Mando Glass (3:32)
11. Muhme Marthe (4:03)
12. We Encircle Within This Ring (5:09)
13. A Decision Of The Flower (5:32)
14. Flying Carpet II (Sword Fight) (5:41)
15. Dirge II (4:19)
16. Plague II: Insanity (3:33)
17. Stoned II (Funeral Pyre) (3:50)
18. Faust III: Ascension (1:49)
Total Time: (00:00)

Produced: Mahogany Frog
Recorded: Grant Trippel at Exchange District Studios
Andy Rudolph at Video Pool Media Arts Centre, 70 Albert Street and The ADDA Radiophonic Research Facility, Winnipeg, Manitoba
Mixed & Mastered: Andy Rudolph at The ADDA Radiophonic Research Facility
Artwork: Parker Thiessen


Skupina:
Graham Epp - Guitars & Keyboards
Jesse Warkentin - Guitars & Keyboards
Scott A. Raizenne Ellenberger - Bass Guitar & Synthesizers
Andy Rudolph - Drums, Synthesizers, Sampling
Hosté:
Diskografie In The Electric Universe
LP, 4. prosince 2020, Moonjune Records
CD/digital, 1. března 2021, Moonjune Records

Seznam skladeb:
01. Theme From P.D. (14:13)
02. Psychic Police Force (6:57)
03. Floral Flotilla (Sail To Me My Love In Your...) (5:37)
04. CUbe (5:18)
05. Octavio (Including: The Ascension of the Moonrise Children) (8:20)
06. ((Sundog)) (17:41)
Total Time: (58:06)

Produced: Mahogany Frog
Recorded 2013 - 2019 by Andy Rudolph, John Paul Peters & Mahogany Frog @ Private Ear Recording, Video Pool Media Arts Centre, 70 Albert Street and Uncle Stan’s Basement, Winnipeg, MB, Canada
Mastered: Harris Newman @ Greymarket Mastering, Montreal, PQ, Canada
Photo: Delf Gravert
Design: Jesse Warkentin


Skupina:
Graham Epp - Electric Guitars, MicroMoog, Farfisa Organ, Farf Muff, ARP String Ensemble, Korg MS2000, Electric & Acoustic Pianos
Jesse Warkentin - electric guitars, MicroMoog, Farfisa Organ, Farf Muff, ARP String Ensemble, Korg MS2000, Electric & Acoustic Pianos
Scott Ellenberger - Electric & Acoustic Bass, Briscoe Organ, Percussion
Andy Rudolph - Drums, Percussion & Electronics
Hosté:
Eric Lussier - Harpsichord (08)
Diskografie Senna
Vyšlo 18. září 2012, Moonjune Records, MJR048

Seznam skladeb:
01. Houndstooth Part 1 (4:04)
02. Houndstooth Part 2 (5:29)
03. Expo '67 (5:04)
04. Flossing With Buddha (4:35)
05. Message From Uncle Stan: Grey Shirt (8:29)
06. Message from Uncle Stan: Green House (3:49)
07. Saffron Myst (4:02)
08. Aqua Love Ice Cream Delivery Service (7:46)
Total Time: (43:18)

Co se ale nedá upřít kapele Mahogany Frog je, že mají opravdový talent na melodie. Na desce se nachází osm písní a podíleli se na nich lidé, kteří se opravdu nebáli obsáhnout velká témata, která jsou podpořena množstvím efektních doplňků a hudebních přechodů. Jednoznačně lze cítit, že hudebníci svými výkony na desce přesvědčují o jejich skladatelském talentu a vynikající hráčské technice, která se neprojevuje pouze při sólových partech. Skladby na desce plynou za sebou jako součást jednoho hudebního celku, což utvrzuje příjemný dojem při poslechu. Příjemné melodie v kombinaci s tematickou monumentálností a muzikantskou zručností nabízí kvalitní zážitek, který se nevytrácí ani s opakovaným poslechem desky. Album "Senna" je hodně svébytné dílo a bude vždy jedním z těch alb, ke kterým se člověk rád vrátí, neboť mu nabídne vždy příjemné retro/neretro dobrodružství do alternativního rockového prostředí, snad někam až k počátkům Pink Floyd, Jimiho Hendrixe, samozřejmě v moderním hávu.

Skupina:
Graham Epp - Trumpets, Guitars, Keyboards, Synths
Jessie Warkentin - Guitars, Keyboards, Synths
Scott Ellenberger - Bass, Organ, Percussion, Trumpet
Jean-Paul Perron - Drums, Conch & Electronics
Hosté:
Diskografie DO5
Vyšlo 22. března 2008, Mafrogany Hog, MFH-000005 (Canada)

Seznam skladeb:
01. G.M.F.T.P.O (1:30)
02. T-Tigers & Toasters (11:11)
03. Last Stand At Fisher Farm (3:52)
04. You´re Meshugah! (3:46)
05. I Am Not Your Sugar (2:28)
06. Demon Jigging Spoon (4:35)
07. Medicine Missile (4:22)
08. Lady Xoc & Shield Jaguar (8:55)
09. Loveset (6:25)
Total Time (58:27)

Recorded: Mike Petkau

Skupina:
Jesse Warkentin - Guitars, Keyboards
Graham Epp - Guitars, Keyboards, Trumpet
Jean-Paul Perron - Drums, Percussion, Electronics
Scott Ellenberger - Bass, Keyboards, Percussion, Trumpet
Hosté:
Diskografie On Blue
Vyšlo 5. června 2005, Mafrogany Hog, MHF 001 (Canada)

Seznam skladeb:
01. Introduction (0:31)
02. Baroque (6:06)
03. Zulumatic (4:59)
04. Various Artists Q (4:06)
05. Sanchez Says (4:13)
06. ... And Soon The Aces Will Ensue (3:57)
07. UXB41 (6:40)
08. Springtime For Canadian Youths (0:36)
Total Time (31:08)

Skupina:
Graham Epp - Guitars, Keyboards, Synthesizer, Trumpet
Jesse Warkentin - Guitars, Keyboards, Synths
Scott Ellenberger - Bass, Trumpet, Percussion
Jean-Paul Perron - Drums, Percussion, Samples
Hosté:
Diskografie Vs Mabus
Vyšlo 27. března 2004, Mafrogany Hog

Seznam skladeb:
01. Spooky (11:53)
02. St. Helga of Argyle (3:19)
03. The Third Machine (11:53)
04. Paul's Overalls Hold Mould (17:30)
05. Boat Alone (We're Not Sailing in This...) (13:24)
Total time: (57:59)


Skupina:
Graham Epp - Guitars, Trumpet, Piano
Jesse Warkentin - Guitars
Shaun Mason - Bass
Jean-Paul Perron - Drums, Tapdancing, Samples
Jordan Perry - Piano, Organ, Synthesisers
Mike Spindloe - Saxophone
Hosté:
Diskografie The Living Sounds
Vyšlo 28. března 2003, Mafrogany Hog

Seznam skladeb:
01. One (8:30)
02. Two (24:26)
03. Three A (22:20)
04. Three B (10:09)
05. Four (0:10)
Total time: (65:35)


Skupina:
Graham Epp - Guitars, Trumpet, Piano
Jesse Warkentin - Guitars
Nathan Loewen - Bass
Jean-Paul Perron - Drums, Tapdancing, Samples
Hosté:
Diskografie Plays The Blues
Vyšlo 2001,

Seznam skladeb:
01. Lunar (9:27)
02. Food (4:41)
03. Cyborg (10:02)
04. Sea Quill (12:36)
05. You Crashed My Microbuzz (6:08)
      I. We Live Here 2
     II. ...and the Pyloric Overview
    III. Canacaboosapy
06. Ode To The Dewey Decibal System (2:28)
07. Christmas In June (7:32)
08. Muscle Spasms Of The Poor And Unpopular (4:13)
Total Time: (57:07)


Zpět

Mahogany Frog - Jesse Warkentin, Andy Rudolph, Graham Epp a Scott Ellenberger

kapela v roce 2012

kapela v roce 2018

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.mahoganyfrog.com/
http://soundclou.com/mahogany-frog
http://mahognayfrog.bandcamp.com/
http://music.cbc.ca/#!/artists/Mahogany-Frog

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  28.6.2015
Menu Poslední aktualizace: 27.3.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©