LOST KITE

    
                 

Zpět
Lost Kite je alternative/progressive hudební projekt pocházející z Linköpingu, Švédsko, skládající se ze dvou rodinných příslušníků otce Carlssona Stefana a syna Davida. Otci Stefanu bylo už 60 let v době vydání jejich první nahrávky a jeho syn David měl 25 let. Oba dva společně sdílejí zájem o hudbu a zejména "prog-éru" hudby 70. let.

Stefan by mohl být znám fanouškům prog rocku jako basista canterburish fusion kapely Kultivator ze 70. a 80. let minulého století. Ačkoli duo sdílí stejný zájem o hudbu, stylisticky je to hodně daleko od kapely Kultivator. Je to vlastně docela těžké ji porovnat, protože jejich hudba je velmi unikátní, uvolněná, symfonická, melancholická, znepokojující a akustická, i když existují i některé důležité části, které věci mohou změnit.
Stefan Carlsson hraje na elektrické kytary a akustickou španělskou kytaru, basu, syntezátory, flétnu, tenor saxofon. Zpívá a nahrává elektronické bicí. David Carlsson, jeho syn, přidává elektrické a akustické kytary, 12-strunnou španělku, klavír a zpívá.

Duo vydalo již tři nahrávky, a to bezejmennou "Lost Kite" v roce 2012, druhou lakonicky pojmenovanou "Two" v roce 2013 a na zatím poslední nahrávku "Remains" si museli fanoušci počkat až do roku 2016.

Zpět

Členové:
Stefan Carlsson - 6-string electric guitar, spanish guitar, bass, flute, synth, vocals, electronic drums
David Carlsson - 6- and 12-string acoustic guitars,spanish guitar, vocals and 12-string electric guitar

Zpět
Nahrávky kapely:
2016 Remains
2013 Two
2012 Lost Kite


Skupina:
David Carlsson - Acoustic and Electric 12-string Guitars, Spanish Guitar, Piano, Vocals
Stefan Carlsson - Electric and Acoustic 6-string Guitars, Spanish Guitar, Bass, Synthesizers, Flute, Tenor Saxophone, Bass and Tenor recorders (all other woodwinds played with Akai windsynthesizer), Vocals, Electronic Drums
Hosté:
Diskografie Remains
Vyšlo 19. března 2016, CD and Digital

Seznam skladeb:
01. Rise (7:25)
02. Where Swallows Fly (10:08)
03. Up And Down The Gravelpit (4:01)
04. Selma By The Window (2:45)
05. Old Limp Duck (1:58)
06. Goat Island (3:52)
07. Ma Fourmi Noire (3:41)
08. Off-season Shores (1:24)
09. Prayer (2:03)
10. Remains (8:14)
11. Winter's Presage (3:05)
12. Dark Woods-Dawn Meadows (11:50)
13. Seven Waves Apart (3:08)
Total Time: (63:34)
V širším kontextu je "Remains" převážně jemným symfonickým albem, i když má mnoho momentů, které jsou dostatečně energické, aby udržely pozornost posluchače. Klávesy a akustické kytary vytvářejí svěží textury, které trochu připomínají Tony Bankse. Další srovnání může být Höstsonaten pro instrumentální pasáže. Jsou na něm i některé vokální sekce, které mají sklon ke zvuku jako Kaukasus - melancholický a atmosférický, s pěknými melodiemi a dramatickým vrcholem. Kromě jejich dříve známého talentu jako basista Stefan dokazuje, že je schopný klávesista, a jeho party dřevěných dechů poskytují krásné zbarvení ve všech 13 skladbách. Jeho syn David ovládá většinou kytary, spolu s klavírem, oba sva zpívají. Percussion jsou používány šetrně, skládají se z elektronických bicích. Celé album je příjemné, snad nejoblíbenější části jsou, když Stefan těžce našlapuje na fuzz pedál pro basu. Skladby na "Remains" jsou strukturovány spíše jako klasická hudba, než jako popové písně, dokonce rozšířeně progresivní, a poskytují mnoho materiálu pro opakovaný poslech. Lost Kite je jedinečný a hodnotný projekt, stojící za pozornost.

Skupina:
David Carlsson - 6- and 12-string acoustic guitars,spanish guitar, vocals and 12-string electric guitar
Stefan Carlsson - 6-string electric guitar, spanish guitar, bass, flute, synth, vocals, electronic drums
Hosté:
Diskografie Two
Vyšlo 30. listopadu 2013

Seznam skladeb:
01. Broken (6:23)
02. Organic (8:14)
03. Forgotten Garden (2:58)
04. Lullaby For the Sleepless (2:38)
05. Moons (6:06)
06. Singed Thoughts (2:06)
07. The Girl From the Moor (11:07)
08. Ascend (6:12)
Total Time: (45:44)
Hudba na "Two" je v mnoha ohledech dobrá instrumentální nahrávka, i když se tam objevují některé velmi pěkné vokály u několika skladeb. Album začíná docela v temném a intenzivním stylu, první dvě písně připomínají dvě další švédské kapely Anekdoten a Anglagard (a místy snad i Van Der Graaf Generator), ale Lost Kite zůstávají více melodičtější než kterákoliv z nich, protože přidali některé velmi pěkné akustické pasáže (tj. kytara španělka). Poté se hudba posune více k melodické pasáži, která tvoří střední část alba. Tato část připomíná Anthony Phillipse (The Geese and the Ghost) nebo novější období Camel. Závěrečné úseky na disku CD se vracejí k těžším prvkům, ale stále ve velice melodické náladě.

Skupina:
David Carlsson - acoustic 12-string guitar, electric 12-string guitar (track 3), Spanish guitar, voice
Stefan Carlsson - acoustic and electric 6-string guitars, bass, guitar synthesizer, electronic drums
Hosté:
Diskografie Lost Kite
Vyšlo 7. října 2012

Seznam skladeb:
01. A Walk (13:19)
02. Sails Across The Sky (9:32)
03. The Hopoo's Call (4:31)
04. With Eyes Wide Open (15:30)
Total Time: (42:52)
Deska "Lost Kite nám nám představuje místy velmi pěknou instrumentální melodickou a reflexní prog hudbu, v mnoha ohledech ispirovanou stylem ze sedmdesátých let. Například první skladba "A Walk" nabízí srovníní s Marillion (a také Gazpacho), ale také "Tales From Topographic Oceans" éry Yes. V další skladbě "With Eyes Wide Open" je zase více vlivu Mike Oldfielda, apod. Ale veškeré odkazy jsou velmi jemné. Přesto je hudba Lost Kite velmi originální a kreativní, i když to dělá zůstat u některé dobře cestoval (a rád) silnice. Lost Kite je projekt "otce a syna" a lze se jen dohadovat, že oba dva tuto práci milují. Fanoušci melodického prog rocku 70. let by rozhodně neměli opomenut tuto kapelu.

Zpět
Zpět

Stránky o skupině:
http://lostkite.bandcamp.com/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  27.5.2014 
Menu Poslední aktualizace: 1.5.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©