Long Distance Calling


     
        
      

Zpět
Post-rockeři Long Distance Calling z města Münster, Nordrhein-Westfalen, Německo, představují se svými prog-rockovými kompozicemi jeden z nejzajímavějších projektů post-rockové scény. Skupina se představila českému publiku již v roce 2010 jako support Katatonie. Kapela Long Distance Calling se se svou pouze několikaletou historií počítá k těm služebně mladším. Přesto má na svém kontě již čtvrtou dlouhohrající nahrávku, zvládla koncertovat s Anathemou a Katatonií, ale především dokázala vytvořit skvělou instrumentální rockovou muziku, kterou chytla za srdce nejednoho hudebního fandu.

V listopadu 2005 se ve městě Münster v Německu setkávají kytarista Florian Füntmann, basista Jan Hoffmann a bubeník Janosch Rathmer. Po několika společných zkouškách se k nim připojil další kytarista David Jordan. Sestavu skupiny doplnil ještě v březnu 2006 Reimut van Bonn, který si vzal na starost elektroniku, programování apod. Původně skupina hledala i zpěváka, ale když během několika měsíců vyzkoušeli spoustu kandidátů a žádný vhodný se nenašel, prostě to nefungovalo a neměli z toho dobrý pocit. A tak když nahráli demo i první studiovou nahrávku bez zpěvu, zjistili, že jejich hudba funguje dobře i tak, rozhodli se hrát pouze instrumentální hudbu.

Ke konci roku 2006 se odhodlali vydat demo EP DMNSTRTN. Název EP je odvozen jednoduše ze slova "Demonstration", jenom bez samohlásek. Tato deska byla v hudebním tisku přijata celkem velmi pozitivně.


Už v roce 2007 podepisují kontrakt na jedno album u Viva Hate Records a v dubnu, během tří dnů, nahrávají svůj debut "Satellite Bay", který pak vyšel v říjnu. Použili i některé písně z předchozího EP. Do jediné zpívané skladby na albu "Built Without Hands" si vypomohli hostujícím vokalistou Peterem Dolvingem ze švédské trash-metalové skupiny The Haunted. Skupina intenzívně koncertuje, většinou jako doprovod jiných kapel, ale také na festivalech, jako je například německý Rock am Ring.

V roku 2008 podepisují kontrakt se společností Superball Music. V listopadu téhož roku nahrávají druhou desku "Avoid the Light", která pak vyšla v dubnu 2009. V mezidobí mezi "Satellite Bay" a "Avoid The Light" o postu zpěváka začali znovu uvažovat a právě tehdy se nadobro rozhodli, že o něčem podobném už neuvažovat nebudou a vrhnou veškeré své úsilí vloží do psaní instrumentálních skladeb. Na albu je přesto jedna zpívaná skladba "The Nearing Grave". Role hostujícího zpěváka tentokrát připadla na Jonase Renskeho ze švédské kapely Katatonia. Po vydání desky následuje další šňúra koncertů. Vystupují také jako doprovodná kapela takových známých skupin jako Opeth, Katatonia nebo Anathema.

V létě 2008 nahrávají své třetí album. Zpívanou skladbou je tentokrát skladba "Middleville" a role zpěváka se ujal John Bush, bývalý zpěvák Anthrax, v současnosti zpívající u formace Armored-Saint. Album je bezejmenné pojmenované pouze názvem skupiny "Long Distance Calling". Důvodem je podle prohlášení skupiny skutečnost, že byli s nahrávkou poprvé kompletně spokojeni, ale spíše se zaměřili na koncept alba, který titulu zcela odpovídá. Pětice muzikantů se na nahrávce soustředila na témata jako jsou čas, vesmír a vzdálenost. "My všichni jsme jen malou částí neustále se vyvíjejícího vesmíru. Je to naše třetí nahrávka a je velmi důležitá," tvrdí. "Není to skutečné koncepční album, ale tématicky pojednává o záležitostech času, prostoru a vzdáleností. Vesmír a prostor nemají žádné hranice a naše hudba by měla být stejná. Chceme být volní a svobodní a zkoumat cokoliv chceme a kdekoliv chceme. Všechny názvy skladeb na nové desce jsou nějakým způsobem spojené s tímto "tématem prostoru". Dokonce máme v bookletu výrok genia fyziky vesmíru Stephena W. Hawkinga (We are just an advanced breed of monkeys on a minor planet of a very average star / Jsme jen vyspělé plemeno opic na nevýznamné planetě z velmi průměrné hvězdy)".

Na jaře 2011 a na jaře 2012 znovu koncertují. V sestavě kapely dochází k první personální změně, když se počátkem dubna 2012 Long Distance Calling přátelsky rozešli se zakládajícím členem a elektronickým průvodcem Reimutem von Bonn. Jeho odchod však otevřel nové možnosti pro zbývající členy souboru. Kapela předtím pracoval s hostujícími zpěváky, jako je John Bush (Armored Saint, Anthrax) nebo Jonas Renkse (Katatonia), a oni cítili, že nový materiál se jeví jinak a tíhne někam dále od čistě instrumentálního rocku. "Jen jsme si všimli, že přidáním hlasu to prostě dávalo smysl. Stagnace a speciální formule jsou naše věci, takže dělat tento krok bylo snadné." Vzhledem k tomu, všichni členové v Long Distance Calling mají různé záliby v hudbě, bylo pro ně snadné se rozhodnout, na co se nezaměřovat: Žádné křičení nebo syrový chrapot. Místo toho jim ladil nadčasový houpavý hlas v duchu Faith No More nebo Soundgarden a této role se dokonale zhostil Martin "Marsen" Fischer (Pigeon Toe, ex-Fear My Thoughts). "Na turné jsme se s Martinem Marsenem již potkali. Proto jsme věděli, že se navzájem sedneme osobně a byli jsme si jistí, že bychom se přesně mohli shodnout, pokud jde o hudbu. Skutečnost, že hraje na klávesy je pak jen pěkným doplňkem, protože se také zařadil do sestavy." Deska "The Flood Inside" vyšla počátkem března roku 2013.

"Stagnace", "vzorec", "očekávání" - tato slova jsou již dávno zakázána z lexikonu Long Distance Calling. Je to zlehčený postoj, který je hnacím motorem k tomu, aby nahráli tři alba, odehráli několik turné po celé Evropě, sbírku slotů na renomovaných festivalech jako je Rock am Ring, Summer Breeze, Wave-Gotik-Treffen nebo Roadburn a dokonce jim to zajistilo impozantní příčku #36 v německém žebříčku Media Control. Ale pokud jste si mysleli, že tyto úspěchy by vás měly přesvědčit, Long Distance Calling tomu nasadili korunu jejich čtvrtým albem "The Flood Inside", kde se kapela namísto toho pokusila o ještě odvážnější metamorfózu všeho.

Skupina Long Distance Calling již odehrála svůj koncert i v České republice, který se odehrál v pátek dne 8. března 2013 v pražském klubu HooDoo Praha. Nehráli tam sami, neboť to byl společný koncert tří kapel Long Distance Calling, Sólstafir a Audrey Horne.

V lednu 2016 se objevila zpráva, že nové album kapely s názvem "TRIPS" vyjde 29. dubna 2016 u Inside Out Records. Vzhledem k soukromé situaci Martin "Marsen" Fischer opustil kapelu po nahrání alba, když se chtěl více zaměřit na malování, ale stihl zaznamenat většinu z klávesových a zvukových efektů na přucházející nahrávku. V kapele se nově představil zpěvák Petter Carlsen, kterého kapela znala již od roku 2010 z turné s kapelou Anathema, takže jsme se stali přáteli. Petter také zpíval s Vincentem na předchozím albu na "Welcome Change". Kapela se tak ocitla v situaci, že nahráli album, ale neměli žádného zpěváka. Takže zavolali Petterovi: "Co děláš příštích pár týdnů? Nechtěl by ses stavit?". Řěkl "Ok" a pak strávil čtyři dny ve studiu v jejich rodném městě. Polovina nových písní je se zpěvem a Petter odvedl zatraceně dobrou práci. Kapela byla opravdu ráda, že se takto mohl uvést nový člen kapely. Někteří z fanoušků jej již možná znají z písně "Welcome Change“ (The Flood Inside).

Peter se k připojení ke kapele vyjádřil: "Okamžitě jsem se stal fanouškem Long Distance Calling v době, kdy jsme se potkali na turné s kapelou Anathema někdy v roce 2010 - a to jak jejich hudby, tak i jejich osobnosti. Jsem vděčný za jejich "dlouhé vzdálené volání" do Norska, aby mě požádali, abych se k nim připojit na tomto albu a já jsem velmi hrdý na to, být nyní jejich součástí. Zažili jsme skvělý čas v Principal Studios, byl soustředěný, uvolněný a velmi kreativní tenkrát. Bylo mi potěšením přidat svůj hlas k těmto skvěle vybudovaným písním."

Kapela samozřejmě s novým albem vyrazí opět na turné, aby je předvedla v plné parádě i s novým zpěvákem.


Pokud by si chtěl někdo poslechnout jejich desky, našel jsem odkazy na YouTube na celá alba...

Long Distance Calling - Long Distance Calling (2011) [full album]
http://www.youtube.com/watch?v=5NB-pjiHiSk

Long Distance Calling - Satellite Bay (2007) [full album]
http://www.youtube.com/watch?v=nhckxMFPsak
Dne 24. listopadu 2017 kapela Long Distance Calling oznámila vydání svého šestého studiového alba s názvem "Boundless" u labelu InsideOut Music na 2. únor 2018. Po dvou albech, na kterých skupinu experimentovala s přidáním vokálů k jejich zvuku, se skupina se vrátila k základům a vytvořila čistou pouze instrumentální nahrávku.

Kapela k nahrávce uvedla: "Jsme rádi, že ohlašujeme nové album "BOUNDLESS", které spatří světlo světa 2. února 2018. Tentokrát jsme se ve čtveřici zamkli v místnosti za několik měsíců a doopravdy jsme se vrátili zpátky do doby, kdy jsme začínali jako skupina, která chytí tento pocit "jít s tokem". To je pravděpodobně nejčistší LDC album vůbec, žádný host, žádný vokál, vše instrumentální. Jak se pak ukázalo, toto album dostalo hodně energie, těžkostí, melodií a víření, takže doufáme, že se vám bude líbit stejně jako nám."

Long Distance Calling také oznámili řadu evropských termínů vystoupení, které se budou konat v únoru a březnu 2018. Na den 10. března 2018 je plánováno vystoupení i v Praze v klubu Nová Chmelnice.

Německá skupina Long Distance Calling vydává 1. listopadu 2019 své první koncertní album. Deska se nazývá "STUMMFILM - Live From Hamburg" vychází pod hlavičkou společnosti InsideOut Music a představí na ní materiál nahraný na začátku roku 2019 během turné Seats & Sounds. Kapela k tomu dodala: "Po více než deseti letech jsme cítili, že je čas na vytvoření správného živého alba a jsme velmi potěšeni konečným výsledkem...". Vydavatel desku propaguje klipem pro píseň "Black Paper Planes".

Long Distance Calling oznámili 24. dubna 2020 vydání svého sedmého studiového alba. Jeho příchod je očekáván 26. června 2020 a dostalo název "How Do We Want To Live?". Kapela k tomu uvedla: "Všichni teď procházíme bláznivými časy a přemýšleli jsme o odložení této zprávy o několik měsíců. Ale máme pocit, že naše nové album "How Do We Want To Live?" je skvělým společníkem pro současnou situaci a naše životy. Nahrávání jsme zahájili v únoru a dokončili jsme jej během karantémy. To samo o sobě z toho dělá zvláštní kapitolu, rozšířili jsme také náš hudební vesmír, aniž bychom pominuli naše známé ochranné známky".

"Album pojednává o koexistenci člověka a stroje a osvětluje některé momentálně (děsivé) relevantní aspekty. Jsme nesmírně hrdí na to, čeho jsme dosáhli, a děkujeme všem, kteří se na tom podíleli. Mnoho z vás se již ptalo, jak nás můžete podpořit. Máme docela jednoduchou odpověď: obstarejte si nové album! Dali jsme tomuto dítěti hodně lásky a úsilí a nemůžeme se dočkat, až se o ně s vámi konečně podělíme. Zůstaňte zdraví! Mír LDC!"

"Jak chceme žít?“ Vidí skupina ostře definovaná a umělecky přísná zkoumání vztahu mezi lidstvím a umělou inteligencí a stavem digitálního pokroku. Skládá se z 10 skladeb, které obsahují všechny klasické ochranné známky kapely a zároveň přinášejí ambiciózní používání elektronických zvuků na stole je i něco zcela nového a nečekaného, perfektní symbióza mezi člověkem a strojem. "How Do We Want To Live?" bude k dispozici jako CD s limotanou edicí, Gatefold Black 2LP+CD i digitálně. Vydán bude také limitovaný luxusní setbox, který bude obsahovat speciální barevné vydání alba, exkluzivní 7'' se dvěma remixy, krásným plakátem alba a ohromující umělecká díla Maxe Löfflera včetně 4 individuálně podepsaných uměleckých karet. Z alba je k dispozici pro poslech již první singl se skladbou "Hazard", ke kterému bylo vytvořeno i hezké digitální video.

Relativně brzy po vydání alba "How Do We Want To Live" bylo zřejmé, že Long Distance Calling budou muset plánované turné "Seats & Sounds" ještě jednou odložit. Bylo však možné, aby kapela odehrála několik živých vystoupení do konce léta 2020, než se koncerty opět staly nemožnými. Aby se tvůrčí proud příliš nepřerušil a zároveň se překlenul čas bez koncertů, sešla se čtveřice chlapíků v odlehlém venkovském domě, aby během tří dnů pracovali na nové EP. Výsledek dostal jméno "Ghost" a vyšel 26. února prostřednictvím Avoid The Light Records. "Ghost" se skládá ze šesti písní, které jsou založeny na nápadech z třídenní jam session a byly nahrány živě. Toto vydání nemá žádné falešné dno a připomíná EP "Nighthawk" z roku 2014, které bylo vytvořeno na základě podobného přístupu.

Stejně jako u "How Do We Want To Live", i "Ghost" obsahuje elektro zvuky, které kapela obratně integruje do typického zvuku kapely. Ale to už bylo se srovnáváním vše, protože u "Ghost" je v centru pozornosti spontánnost. Je vybudováno na opravdu těsném zvuku, hudební šířka pásma na "Ghost" je velmi široká. Na jedné straně je tu klidná a pohodová "Old Love", která má téměř lounge atmosféru. Na druhou stranu je zde i skladba "Negative Is The New Positive", která tvoří temné a tísnivé finále.

V roce 2020, přestože nebyla schopna vyrazit na cestu, kapela vydala svou sedmou a dosud nejvíce pohlcující studiovou desku "How Do We Want To Live?". Tenkrát se jim nepodařilo dostat svou novou hudbu přímo k lidem, a proto se rozhodli vrhnout se s nadšením do tvůrčího procesu úplně znovu. Konečný výsledek této kreativity je nepochybně předurčen k tomu, aby se stal jednou z největších progresivních desek roku. Osmé album německého outfitu Long Distance Calling nese název "Eraser" a je to přímá a srdeční pocta postupné erozi přírody v rukou lidstva. "Eraser" vychází 26. srpna 2022 a je věnován světově ohroženým druhům, přičemž každá skladba představuje jednoho konkrétního tvora, kterému hrozí vyhynutí. Pohlcující, progresivní a nekonečně vynalézavý "Eraser" je dalším samozřejmým vrcholem kariéry těchto oddaných hudebních individualit.

Kapela komentuje poselství alba následovně: "S "Eraser" chceme zdůraznit spojení mezi námi, lidmi a přírodním prostředím, jehož jsme součástí, že jsme zodpovědní za své činy a škody, které již napáchali v této velmi křehké rovnováze. Během několika následujících týdnů a měsíců chceme tuto důležitou otázku osvětlit a dále ji rozvinout. Našli jsme pro toto úsilí milého partnera, takže nám brzy zůstaňte naladěni. Je čas na změnu! Prvním singlem propagujícím album je "Kamilah", který ctí gorilu velkou". Album vydává label earMUSIC. První singl z tohoto alba "Kamilah" byl dostupný 22. dubna 2022 a uctívá gorilu divoce dynamickou cestou přes blažené, třpytivé post-rockové výhledy, naléhavá a svalnatá metalická crescenda a hluboce melodické a melancholické rozuzlení. Důkladně nakreslené a animované hudební video, jehož autorem je Costin Chioreanu, představuje téměř 7-minutové mistrovské dílo.

Zpět
Současní členové:
David Jordan - Guitars
Florian Füntmann - Guitars
Jan Hoffmann - Bass
Janosch Rathmer - Drums
Bývalí členové:
Martin Fischer - Vocals, Keyboards (do 2015)
Reimut van Bonn - Elektronics, Keyboards
Petter Carlsen - Vocals, Guitars

Členové David Jordan
(Guitars)

Hrával dříve v melodic-death-metalové kapele The Ghost Dance Movement.
Pochází z Polska z Osvětimi, ale v pěti letech se odstěhoval do Německa.
Členové Florian Füntmann
(Guitars)

Hrával dříve v melodic-death-metalové kapele Misery Speaks.
Jeho první ještě akustickou kytaru dostal jako dárek od někoho, kdo pracoval jako stěhovák. Jeho rodina, která se takéhodně přemisťovala, se jí chtěla zbavit a věděli, že se Florian chce naučit hrát na kytaru. Bylo mu tehdy 10 let. První elektrickou kytaru dostal, když mu bylo 12 nebo 13 let, a byl to levný Fender Squier. Ne sice dost dobrá kytara, ale dost dobrá na to, aby to celé začala. Pro někoho, kdo se začal učit hrát na kytaru, to bylo to naprosto adekvátní. Brzy si pak začal zlepšovat své vybavení. Velmi si cení své kytary Gibson Les Paul Standard 1996. Další model, který si chrání je starší model Les Paul a naprosto úžasná vlastní kytara vyrobená firmou Helliver z Německa, model z roku 1996 je Floriana výjimečný z více důvodů. Nejprve ji dostal jako dárek od matky, když mu bylo 17, její kytarový krk se dvakrát zlomil a pokaždé se ji podařilo zachránit. Třetím důvodem je, že s touto kytarou nahrál své první demo vlastních skladeb jeho vůbec první kapely.

Florian je také členem grindcore kapely Eiter a hardrockové kapely Healer.
Členové Jan Hoffmann
(Bass)

Bassista Jan Hoffmann hrával dříve v metalové kapele Dogday.
Členové Janosch Rathmer
(Narozen 24. února 1982, Münster)
(Drums)


Hrával dříve v melodic-death-metalové kapele Misery Speaks, nyní je členem Zodiac a Long Distance Calling.
Členové Martin "Marsen" Fischer
(Vocals, Keyboards)
(Pigeon Toe, ex-Fear My Thoughts)

Je německý zpěvák, kytarista a hráč na klávesové nástroje. Zpívá v kapelách Long Distance Calling a Pigeon Toe. Dříve působil v Fear My Thoughts, Backslide a Mongouse.

Fischer založil v roce 2000 s bubeníkem swingo-rockovou kapelu Mongouse, se kterou vydal tři studiová alba. V roce 2004 nastoupil pod pseudonymem Marsen Angler do punk-rockové kapely Backslide. V roce 2007 Fischer nahradil Mathiase Benedict Ockla u Fear My Thoughts, s nímiž nahrál v roce 2008 album Isolation. Dříve Fischer pracoval pro kapelu jako obchodní zástupce a náhradní basista. Martin Fischer později založil se svým bratrem Hansem progresivní rockovou kapelu Pigeon Toe, která v roce 2012 vydala své první studiové album pro něž Fischer navrhl i obal alba. Ke konci roku 2012 Fischer vstoupil do původně instrumentální kapely Long Distance Calling, kde vedle vokálů také převzal roli klávesáka. Dne 1. března 2013 se pak vyšla studiová deska kapely s Martinem "Marsen" Fischer. O dva měsíce později, dne 3. května 2013 vydal s Backslide třetí studiové album kapely "A Dark And Blackened Night", které vyšlo u německého labelu Concrete Jungle Records.

Z kapely odešel, aby se mohl více věnovat rodině.
Členové Reimut van Bonn
(Elektronics, Keyboards)

Hrával dříve v kapele Muad'dib.
Členové Petter Carlsen
(Narozen ***, Alta, Finnmark, Northern Norway)
(Guitars, Vocals)


Petter pochází z Alta, daleko ze severu Norska. Petter Carlsen pokračuje při vytváření jeho krásné osobní i atmosférické hudby, která odráží chladné, temné a divoké prostředí ze severu. Jeho debutové album "You Go Bird" vyšlo v srpnu 2009.

Své druhé album "Clocks Don’t Count" vydal v lednu 2011 prostřednictvím UK indie labelu Function Records. Bylo oceněno velkou odezvou ohlasů z celé Evropy. Po získání fanoušků z celého světa s oběma alby začal hrát na festivalech a v klubech, když předskakoval britské kapele Anathema, dánskému umělci Timu Christensenovi, Carlsen si tak postupně získával půdu pod nohama jako umělec.

V září 2014 Carlsen vydal své třetí album "Sirens", které produkoval Wetle Holte (Eivind Aarset, Anja Garbarek, Wibutee), koprodukoval a mixoval Christer A. Cederberg (Anathema). Nové album odhaluje změnu kurzu, když obsahuje více rytmických a elektronických prvků, ale stále je to silný podpis Peterova hlasu, který posluchače vždy zaujme.

Na koncertech se objevují ve složení:
Petter Carlsen - vocals and guitars
Wetle Holte - drums, dulcimers, keys, omnichord, bells
Asbjorn Ebbesvik - sound
V dubnu 2014 vydal další nahrávku, tentokrát EP s názvem "You Begin Where Everything Ends" u labelu Friskt Pust Records.
WWW stránky: http://www.pettercarlsen.com/

Zpět
Studiové desky:
2022 Eraser
2021 Ghost (EP)
2020 How Do We Want To Live?
2018 Boundless
2016 Trips
2014 Nighthawk
2013 The Flood Inside
2011 Long Distance Calling
2009 Avoid The Light
2008 090208 (komp.)
2007 Satellite Bay
2006 DMNSTRTN (EP)

Živé nahrávky:
2019 STUMMFILM - Live From Hamburg


Sestava:
Jan Hoffmann - Bass
Janosch Rathmer - Drums
David Jordan - Guitars
Florian Füntmann - Guitars
Diskografie Eraser
vyšlo 26. srpna 2022, earMUSIC (Germany), vinyl

Seznam skladeb:
01. Enter: Death Box ()
02. Blades ()
03. Kamilah ()
04. 500 Years ()
05. Sloth ()
06. Giants Leaving ()
07. Blood Honey ()
08. Landless King ()
09. Eraser ()
Total Time: (00:00)

All songs written and performed: Long Distance Calling

Sestava:
Jan Hoffmann - Bass
Janosch Rathmer - Drums
David Jordan - Guitars
Florian Füntmann - Guitars
Diskografie Ghost
EP, vyšlo 26. února 2021, Avoid The Light Records (Germany), vinyl

Seznam skladeb:
01. Dullahan (2:14)
02. Old Love (5:28)
03. Black Shuck (3:38)
04. Seance (8:15)
01. Fever (4:53)
02. Negative Is The New Positive (8:50)
Total Time: (33:18)

Written and recorded in November 2020 at Gästehaus Alte Liebe, Borgholzhausen
Recorded: Florian Steppke
Lacquer Cut at SST GmbH
Mixed, Mastered: Johannes Brunn at Go-Recording Studios Münster
All songs written and performed: Long Distance Calling
except tracks 01 and 02: Written and Performed: Long Distance Calling & Florian Steppke
Artwork, Design: Nik Birkemeyer

Sestava:
Jan Hoffmann - Bass
Janosch Rathmer - Drums
David Jordan - Guitars
Florian Füntmann - Guitars
Diskografie How Do We Want To Live?
Vyšlo 26. června 2020, InsideOut Music, 0IO02036

Seznam skladeb:
Disc 1
01. Curiosity (Part 1) (2:56)
02. Curiosity (Part 2) (4:26)
03. Hazard (6:08)
04. Voices (7:54)
05. Fail / Opportunity (3:07)
06. Immunity (5:40)
07. Sharing Thoughts (7:25)
08. Beyond Your Limits (6:24)
09. True / Negative (2:33)
10. Ashes (6:12)
Disc 2 Side 1
01. Curiosity (Part 1) (2:56)
02. Curiosity (Part 2) (4:26)
03. Hazard (6:08)
Disc 2 Side 2
01. Voices (7:54)
02. Fail / Opportunity (3:07)
03. Immunity (5:40)
Disc 3 Side 1
01. Sharing Thoughts (7:25)
02. Beyond Your Limits (6:24)
Disc 3 Side 2
01. True / Negative (2:33)
02. Ashes (6:12)
Disc 4 Side 1
01. Voices (KeeMo Remix) (5:03)
Disc 4 Side 2
01. Ashes (Stubborn Flows Remix) (6:04)
Total Time: (00:00)

Artwork: Max Löffler

Sestava:
Jan Hoffmann - Bass
Janosch Rathmer - Drums
David Jordan - Guitars
Florian Füntmann - Guitars
Diskografie Boundless
Vyšlo 2. února 2018, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. Out There (9:13)
02. Ascending (4:59)
03. In the Clouds (6:00)
04. Like a River (4:56)
05. The Far Side (5:45)
06. On the Verge (6:02)
07. Weightless (6:56)
08. Skydivers (5:32)
09. Flashback (6:46)
Total Time: (56:09)


Sestava:
Jan Hoffmann - Bass
Janosch Rathmer - Drums
Reimut van Bonn - Elektronics
David Jordan - Guitars
Florian Füntmann - Guitars
Petter Carlsen - Vocals
Diskografie Trips
Vyšlo 29. dubna 2016, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. Getaway (4:13)
02. Reconnect (3:41)
03. Rewind (4:27)
04. Trauma (4:45)
05. Lines (4:41)
06. Presence (1:42)
07. Momentum (5:56)
08. Plans (6:48)
09. Flux (12:36)
10. Escape (4:42)
11. Echo (6:29)
Total Time: (59:00)

Producer: Vincent Sorg
Artwork: Martin Großmann

Sestava:
Jan Hoffmann - Bass
Janosch Rathmer - Drums
Florian Füntmann - Guitars
David Jordan - Guitars
Marsen Fischer - Vocals, Keyboards
Diskografie Nighthawk
EP, vyšlo 1. srpna 2014, Avoid The Light Records

Seznam skladeb:
01. NH 0223 (2:25)
02. NH 1100 (11:02)
03. NH 0550 (5:52)
04. NH 0319 (3:21)
05. NH 0218 (2:20)
06. NH 0713 (7:14)
07. NH 0423 (4:23)
Total Time: (36:37)

Jedná se o instrumentální live jam.

Sestava:
David Jordan - Guitar
Janosch Rathmer - Drums
Florian Füntmann - Guitar
Jan Hoffmann - Bass
Martin "Marsen" Fischer - Vocals/Sounds, Fender Rhodes (03), Hammond Organ (07)
Hosté:
Petter Carlsen - Vocals (05)
Vincent Cavanaugh - Vocals (05)
Ula Gehret - Vocal Samples
Henrik Freischlander - Guitar Solo (01)
Max Klaas - Percussions
Robot Koch - Additional Programming (01,02,05)
Alex Komlew - Additional Programming (04,08)
Mario Cullmann - Additional Programming (06)
Diskografie The Flood Inside
Vyšlo 4. března 2013, Superball Music

Seznam skladeb:
01. Nucleus (7:13)
02. Inside the Flood (6:43)
03. Ductus (6:48)
04. Tell the End (6:02)
05. Welcome Change (7:09)
06. Waves (6:39)
07. The Man Within (6:35)
08. Breaker (8:14)
Total Time: (55:46)

Album atakovalo #33 pozici v německém žebříčku. Je to první album, na kterém zpívá Martin "Marsen" Fischer.

Sestava:
Jan Hoffmann - Bass
Janosch Rathmer - Drums
Reimut van Bonn - Elektronics
David Jordan - Guitars
Florian Füntmann - Guitars
Host:
John Bush - Vocals (Disc 1-06)
Diskografie Long Distance Calling
Vyšlo 21. února 2011, Superball Music

Seznam skladeb:
Disk 1:
01. Into The Black Wide Open (8:32)
02. The Figrin D'an Boogie (6:08)
03. Invisible Giants (7:10)
04. Timebends (8:12)
05. Arecibo (Long Distance Calling) (5:53)
06. Middleville (8:30)
07. Beyond The Void (11:40)
Total Time: (56:05)

Disk 2 (Bonus):
01. Black Paper Planes (8:00)
02. Fire In The Mountain (8:42)
03. I Know You, Stanley Milgram! (8:51)
04. Philadelphia Bluntset (6:03)
05. The Very Last Day (9:28)
06. Metulsky Curse Revisited (10:12)
Total Time: (51:16)

The song Middleville features John Bush on vocals
Němečtí LONG DISTANCE CALLING přistupují k žánru post rock trochu odlišným způsobem. Podle vlastních slov je pro ně nejdůležitější písnička, kolem níž pak budují složitější hudební konstrukci, která z ní ve výsledku dělá zajímavě strukturovaný celek, spadající spíše do žánru progresivního rocku. Aktuální třetí studiovou desku jim produkoval Benjamin Schäfer (CELTIC FROST, SUBWAY TO SALLY) a LDC na ní kombinují post rock s klasickým hard rockem a prog rockovými tendencemi. LDC sice podle vlastních slov nikdy nechtěli být instrumentální kapelou, ale prostě to tak nakonec vyšlo. Jak už to tak bývá, zpočátku nemohli najít nikoho dost dobrého, aby po nějakém čase zjistili, že jejich hudba funguje docela dobře i bez zpěváka. Na novém albu však přece jen učinili malou výjimku, když jim skladbu „Middleville“ pohostinsky nazpíval John Bush (ex ANTHRAX, aktuálně ARMORED SAINT) a jistě vás nepřekvapí, že právě i díky jeho zpěvu výsledek připomíná trochu subtilnější ALICE IN CHAINS. Ale to je skutečná výjimka, jinak je celé album spíše ovlivněno hudbou RUSH, PINK FLOYD, DREAM THEATER, ale částečně třeba i LED ZEPPELIN nebo OCEANSIZE. Trpělivě a s příkladnou německou pečlivostí kladou LDC jednu vrstvu na druhou a postupně budují atmosféru svých skladeb, které jsou kompozičně propracované a hráčsky vytříbené, přesto jejich podstatou stále zůstává klasická písnička, takže se rozhodně nebojte nic neříkajících hudebních ploch bez konce. LDC nejsou žádnými hudebními mesiáši, ale svému řemeslu opravdu rozumí a pokud máte k výše jmenovaným kapelám blízko, bude vás tohle album bavit jistě hodně dlouho.

Sestava:
Jan Hoffmann - Bass
Janosch Rathmer - Drums
Reimut van Bonn - Elektronics
David Jordan - Guitars
Florian Füntmann - Guitars
Host:
Jonas Renkse - Vocals (05)
Diskografie Avoid The Light
Vyšlo 24. dubna 2009, Superball Music

Seznam skladeb:
01. Apparitions (12:16)
02. Black Paper Planes (7:17)
03. 359° (7:55)
04. I Know You Stanley Milgram! (10:26)
05. The Nearing Grave (7:48)
06. Sundown Highway (9:10)
Total Time: (54:52)

Recorded November 2008, Tonstudio45 Koblenz
Před kapelou LONG DISTANCE CALLING, pocházejícími z města Münster, není potřeba brát nohy na ramena. Není příliš pravděpodobné, že jejich snaha vzbudí mnoho bezmezného nadšení, ovšem ani pocit spokojenosti nad solidně vyvedenou žánrovou nahrávkou není určitě málo.

K tomuto tvrzení opravňuje celkově zdařilé provedení šestiskladbového alba „Avoid The Light“, které se především konzervativně drží v liniích „měkčí“ post-rockové větve. Delší stopáž jednotlivých skladeb už tak trochu prozrazuje, že půjde především o rozjímavější hudební záležitost, ve které hrají prim poloakustické kytary s podporou klávesových nástrojů. S výjimkou jedné písně se jedná o ryze instrumentální hudbu s patrným důrazem na náladotvorný prvek. Tedy vše v intencích post-rockového žánru tak, jak se vyvinul během posledních pár let. Už od prvních tónů úvodní skladby dávají Němci najevo, že se i přes některé náznaky nehodlají pouštět do zdolávání stylotvorných výzev. „Apparitions“ je typickým představitelem kompozice s ospalou atmosférou, jež je tvořena jemným kytarovým vybrnkáváním, jednoduchým rytmem a typickým vyvrcholením v podobě nástupu elektrických kytar.

Skupině rozhodně nechybí schopnost sestavit posluchačsky příjemné post-rockové skladby, ani cit pro melancholii a gradaci. Jediným, a to dost podstatným nedostatkem je však jejich přílišná upjatost a menší odvaha k razantnímu rozletu. Přitom potenciál k němu rozhodně nepostrádají. To dokazují například ve výborné „Black Paper Planes“, jež na albu nese pořadové číslo dva. Razantní kytarový úvod přechází v jemnější prostřední část vyplněnou jednoduchou klávesovou linkou a podmanivou melodií, během jejíhož poslechu stačí jen zavřít oči a nechat se unášet. Prakticky každá ze sexteta skladeb, tu více, tu méně, splňuje kvalitativní nároky kladené na nadprůměrnou post-rockovou kompozici, ale do nejvyšší ligy LONG DISTANCE CALLING stále chybí větší důraz na osobitost a schopnost vymanit se z pevné svěrací kazajky dobrého žánrového standardu.

Za jednu z možných cest by se dala považovat vyvedená balada „The Nearing Grave“, jež jako jediná na nahrávce disponuje vokální složkou. Hlas Jonase Renkseho (KATATONIA) je rozhodně dostatečně výrazným prvkem schopným oživit i méně povedené skladby, avšak v tomto případě je skvěle sladěná hudební i pěvecká část. Problém je ovšem ten, že píseň více než LONG DISTANCE CALLING připomene kousek, jež se nevešel na některé z posledních alb Renkseho domovské kapely. Nepochybně chytlavá a podmanivá záležitost je příjemným oživením v závěru už lehce nudícího alba, ale o další budoucnosti německé kapely toho nejspíš mnoho neprozradí.

„Avoid The Light“ je příkladem nahrávky, na níž se názory mohou diametrálně lišit od úplného odmítnutí, až po nadšené příjetí. Hodně záleží na pohledu na post-rock jako takový, respektive na jeho podobu, jak jí během posledních let formovaly řady a řady kapel snažících se naskočit do dobře rozjetého vlaku. LONG DISTANCE CALLING však rozhodně nepatří k těm, kteří by se zoufale drželi posledního vagónu, ale do první třídy jim také ještě leccos chybí. Nemám však důvod nevěřit, že nejsou na dobré cestě.

http://metalopolis.net/art_reviews.asp?id=5096
Dalas, Zveřejněno: 18. 2. 2010

LONG DISTANCE CALLING:
David Jordan - Guitars
Florian Füntmann - Guitars
Jan Hoffmann - Bass
Janosch Rathmer - Drums
Reimut van Bonn - Elektronics
LEECH:
Urs Meyer - Guitars, Piano
Marcel Meyer - guitars, Piano
Serge Olar - Drums, Percussion
Tobias Schläfli - Synths, Sounds
Dave Hofmann - Bass, Guitars
Diskografie 090208
EP, kompilace, vyšlo 2008, Viva Hate Records

Seznam skladeb:
Od Long Distance Calling:
01. Metulsky Curse Revisited (7:27)
02. Black Bird Vs. Red Bug (5:48)
03. Intermission (0:51)
Od Leech:
04. Oktober (6:37)
05. Inspiral (13:09)
Total Time: (33:52)

Sestava:
Jan Hoffmann - Bass
Janosch Rathmer - Drums
Reimut van Bonn - Elektronics
David Jordan - Guitars
Florian Füntmann - Guitars
Host:
Peter Dolving - Vocals (06)
Diskografie Satellite Bay
Vyšlo 5. října 2007, Viva Hate Records

Seznam skladeb:
01. Jungfernflug (10:36)
02. Fire In The Mountain (7:28)
03. Aurora (8:24)
04. Horizon (5:53)
05. The Very Last Day (10:22)
06. Built Without Hands (8:12)
07. Swallow The Water (7:26)
Total Time: (58:39)


Sestava:
Jan Hoffmann - Bass
Janosch Rathmer - Drums
Reimut van Bonn - Elektronics
David Jordan - Guitars
Florian Füntmann - Guitars
Diskografie DMNSTRTN
EP, Vyšlo 30. listopadu 2006
Seznam skladeb:
01. Fire in the Mountain (7:38)
02. The Metulsky Curse (6:12)
03. Red Bug vs. Black Bird (6:18)
04. The Very Last Day (11:06)
Total Time: (56:09)Sestava:
Jan Hoffmann - Bass
Janosch Rathmer - Drums
David Jordan - Guitars
Florian Füntmann - Guitars
Diskografie STUMMFILM - Live From Hamburg
2CD, Vyšlo 1. listopadu 2019, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. Into The Black Wide Open ()
02. The Very Last Day ()
03. In The Clouds ()
04. Like A River ()
05. On The Verge ()
06. Interlude ()
07. Out There ()
08. Apparitions ()
09. Black Paper Planes ()
10. 359° ()
11. I Know You, Stanley Milgram! ()
12. Sundown Highway ()
13. Flux ()
14. Metulsky Curse Revisited ()
Total Time: (00:00)


Zpět
Zpět
   Oficiální stránka:
   http://www.longdistancecalling.de

   https://www.facebook.com/longdistancecalling/

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  9.1.2014 
Menu Poslední aktualizace: 2.5.2022
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!