Little Atlas


   
   
   
   

Zpět
Steve Katsikas LITTLE ATLAS je originální progresivní rocková kapela pocházející z Miami, USA. Kapela kráčí ve šlépějích tradičního moderního progresivního rocku a klasického art rocku 70. let minulého století podpořeného silným skladateským umem. Úspěšně spojují drive a energii novější rockové hudby s krásnými analogovými klávesovými zvuky. Jejich styl přináší mimořádně širokou škálu hudebního experimentování mezi různými žánry, jako je progresivní rock, hard rock, symfonický rock a klasický rock.

Kapela Lttle Atlas se zrodila z popela skupiny Waxing Poetic, když se Steve Katsikas vrátil do Miami v roce 1994. Waxing Poetic se skládala z pouhých 4 hudebníků, kteří nakonec spolu se Stevem vytvořili Little Atlas. Byli to kromě Steva David McKean na basu, Dan Katsikas (Stevův bratr) na bicí, Joanna, Stevova žena, se ujala doprovodných vokálů. Na sextet je doplnili Kim Houghton, dlouholetý kamarád obou bratrů, který se posadil za klávesy, a Jamie Izrael stal kytaristou.

Kapela Waxing Poetic existovala dostatečně dlouho na to, aby vydala demo, několikrát vystoupila a pak se rozpadla. Hudba, kterou hráli byla povětšinou odtržená od reality. Napsali sice zajímavý materiál a osobní styl každého z jejich členů byl bohatý a pestrý. Jak říká Steve Katsikas: "Bylo to něco jako salát, v němž každá ze složek byla dokonalá, ale celkově to jídlo nechutná, dokud se nedodá nějaká přísada". Jamie, který navštěvoval školu UM pro jazzovou kytaru, byl první, kdo skupinu opustil a zároveň opustil i školu. Pak jej následoval Kim Houghton, který nemohl vydržet Katsikasovo autokratické vedení a neprojevil ani účast při hledání jiného kytaristy. Takže lze říci, že Waxing Poetic se zhroutili jako domeček z karet.

Steve se tak musel více spoléhat na sebe a tak přešel k akustickému projevu, spíše baladičtějšímu hraní. Vyrážel se svoji ženou každý večer koncertovat do provinčních klubů. Postupně se zlepšovalo jeho frustrace z rozpadu kapely a Steve začal znovu skládat písničky. Nahromadil nějaký nový materiál a zeptal se opět svého přítele basisty Davea, zda by mu pomohl při nahrávání. Nakonec se připojily i klávesy, neboť jeho bratr byl vždy připraven. Po nějaké době si uvědomili, že nebyli zase tak špatní, aby nespolupracovali i nadále jako kapela. Už se neví, čí to byl nápad, zda Stevův nebo Daveuv, ale začali hledat nového kytaristu. Po několika neúspěšných džemech s různými kytaristy Dave zavolal svému starému příteli Aaronu Whitmanovi. Ten sice řekl prakticky jedním dechem, že prodal všechny své věci, ale rád by přišel na konkurz. Aaron pak zřejmě šel do Guitar Center, koupil si Les Paul, podlahové pedál pro efekty a Marshall Cab. Ukázal se hned dalšího dne, aby všechny ohromil svými kytarovými dovednosti. Byl melodický, zmírněný a bluesový ve svém přístupu. Aaron se ukázal zdaleka nejlepším kytaristou, kterého vyzkoušeli. Joanna byla ještě ochotna na vystupování a nová skupina byla vytvořena.

Steve někdy hodně dávno kolem roku 1992 napsal píseň s názvem "Little Atlas". Píseň byla inspirována skutečným dítětem, se kterým měl tehdy tu čest pracovat jako terapeut. Bylo to jedno z nejvíce znepokojivých dětí, které kdy potkal. Všechno bylo jeho vinou. Bylo jeho vinou, že se rodiče hádali. Bylo jeho chybou, že jeho sestra nemohla držet krok ve škole, bylo jeho vinou, že jej otec zbil natolik, že ochranna dětí musela zasáhnout. Přesto tento kluk byl posedlý vnitřní sílu, která mu nakonec umožnila pochopit, že by neměl nést příslovečnou tíhu světa na svých bedrech. Bylo to krásná dialektika obsažená v křehkosti a síle překonat nepřízeň osudu, který Steva inspiroval k napsání textu písně. Píseň "Little Atlas" jej pak provázela v každé kapele. Pak někdo řekl: "nazvěme kapelu Little Atlas". To se stalo v roce 1997.

Měsíce zkoušení se konečně začalo vyplácet. Nenápadný bar s názvem Cheers jim poskytl prostor každý večer a kapela se rozhodla ukázat v tom nejlepším světle. Pozvali všechny své přátele a hráli dokud jim nevyhořel zesilovač. Nepodařilo se jim navázat na první vystoupení, neboť bar byl o týden později zavřen. Stejný osud potkal i jiné bary, kde hrávali Rose, South Beach Pub, Brandt Break. Zatím ale dál hráli až se konečně odhodlali vstoupit jejich skromného studia, v němž byl jen 8-kanálový analogový magnetofon a počítač, a začali nahrávat první skladby. Tak vzniklo jejich první album "Neverworldly". Album je pozoruhodnou směsicí stylů, aranží, nápadů a příběhů. Prominentní jsou jedinečné melodické linky a texty, které jsou vloženy do bohatých harmonií. Duo mužských a ženských hlasů a převážně folkový zvuk písní, plus skutečnost, že Steve hrál pouze na akustickou kytaru, vedly k tomu, že je přirovnávali k Jefferson Airplane. Nahrávali je, mixovali a mastering zvládli asi za 6 měsíců. Křest jejich desky se odehrál v Miami v nejlepším koncertním místě Power Studios. Ale pak se stalo, co kdykoliv předtím. Během několika měsíců se i Power Studios uzavřelo. Album se prodávalo celkem dobře a napsali o něm i krásnou recenzi v Miami Herald.

Po prvním albu jejich basista Dave oznámil "Jdu si udělat MBA". Dojíždění do Gainesville mu mělo zabrat pouze jeden týden v měsíci, ale samozřejmě to bylo jinak. Požadavky vyššího vzdělání zabralo mnohem víc než jeden týden měsíčně. Měl stále méně a méně času hrát s kapelou, zkoušet a vystupovat. Po prodaných 200 kopií prvního alba tak odehráli pouhopouhé 3 koncerty za rok... Frustrace z nekoncertování byla jen část problému. Hudebně se rozcházeli v různých směrech ve vizi jejich hudby. To pravděpodobně vedlo Steva k rozhodnutí opustit akustickou kytaru a zaměřit se na klávesy, což je nástroj, který mu více vyhovoval a na které hrál mnohem lépe. Vlivem toho se zvuk kapely dramaticky změnil. Dave a Steve nakonec stáli před problémem, že jeden z nich musí opustit kapelu. Obchodní modely, nákladové účetnictví a teorie podnikání bylo pro Deva mnohem zajímavější než nevýrazné manželství, které tehdy představovali Little Atlas. Brzy poté, co odešel Dave, kapelu opustil i bratr Dan, neboť jeho nová mateřská společnost nedávno koupila dům 40 mil daleko a obojí by zvládat nedokázal. I přesto chtěli Steve a Aaron s kapelou pokračovat. Rychle objevili Scotta Fanslera, jednoho z nejnadanějších basistů, které kdy potkali. Scott jim představil na žánr hudby "prog". Jako dlouholetý fanoušek 70. art rocku Steve tenkrát neměl jsem tušení, že existují kapely jako Spock’s Beard, Echolyn, Kevin Gilbert nebo Izz. Steve byl uchvácen tímto druhem hudby. Nyní už potřebovali nového bubeníka. Opět museli začít s konkurzem, který trval dobrých 5 měsíců, než se ještě předtím, než se Stevovi narodil první syn ozval Tom Vazquez, obrovský fanoušek progresivního rocku a zajímal se o bubnování. Poté, co Steve přivezli svého syna domů a věci se usadily, přišel Tom a předvedl 3 jejich skladby, které slyšel na internetu, notu po notě. Takže skupina přežila svoji první krizi.

Takže ve složení Tom na bicí, Scott na basu, Aron u kytary, Joanna při doprovodných vokálech a Steve, zažila kapela Little Atlas období nesrovnatelné produktivity. Písně vznikaly rekordním tempem a kapela se více sblížila jako hudebníci i jako přátelé. Vystupovali často a znovu získali důvěru a vyrovnanost. Když nahromadili spoustu materiálu, začali mluvit o nahrávání nového alba. Začli nahrávat bicí a basové stopy. Jenže pak Scott oznámil, že se bude stěhovat do Denveru kvůli svému zaměstnání řídící letového provozu. Scottův odchod byl těžký pro něj, stejně tak pro zbytek skupiny. Rozhodli se ponořit do práce ve studiu a mezitím hledat nového basistu. Tento plán ale také brzy vzal za své, když Aaron řekl, že není nespokojen s novými písněmi, nedostatkem velkých koncertů a rostoucím odporem vůči Stevovu přístupu k vedení kapely, a rozhodl se opustit Little Atlas. Začal pak hrát s jižanský pop/rock s kapelou jeho bývalých spoluhráčů. Když Aaron přemluvil Toma, aby se k němu připojil na novém projektu, Tom prostě vyhodnotil situaci ve stávající kapele Little Atlas a rozhodl se zachytit poslední záchranný člun do bezpečí. A ta Steve zůstal opět sám.

Vlastně nebyl sám, vždy s ním byla jeho věrná manželka, v podstatě druhý nejdéle působící člen Little Atlas. Joanna byla i důvodem, proč tvořil hudbu a vždy jej v tom podporovala. Krátce poté, co zavolal odcházející Tom, řekla Stevovi, že by měl vytrvat a najít způsob, jak pokračovat v hudební tvorbě. Steve začal odpovídat na inzeráty hledajíci klávesisty. Zdálo se, že každá kapela v roce 2001 chtěla být jako "Creed". Little Atlas se stávali rychle blednoucí vzpomínkou pouze s některými stopami bicích a basy v počítači. Jednoho dne ale zazvonil telefon a muž s venezuelským přízvukem se zeptal, jestli už našli dalšího basistu. Byl to Rik Bigai, kdo uviděl inzerát kapely v místních novinách a chtěl se připojit ke skupině hrající progresivní rock. V tom chaosu té doby Steve zapomněl, že dali před časem inzerát v novinách. Rychle mu vysvětlil, že kapela v poodstatě již není, ale on stále naléhal, že by měli něco společně udělat.

Steva nadchla jeho motivace a nadšení, ale nebyl si jistý, zda by znovu snesl sérií konkurzů, aby našel hudebníky, kteří by chtěli hrát hudbu Little Atlas. Dali tomu volný průběh. Až o několik dní později se ozval Tom a řekl, že udělal "chybu", když odešel a že jeho srdce bilo opravdu pro Little Atlas. Rychle se rozhodli vyzkoušet Rika, který do studia a předvedl všechny skladby, které si stáhl z internetu. Po další sérii bolestivých konkursů se konečně setkali s Royem Strattmanem, který jako nejvíce inovativní kytarista dokonale zapadl do Little Atlas, a to svoji uvolněněnou osobností a intenzivním dobrodružstvím při jeho hraní. Little Atlas opět povstali od okraje vyhynutí.

Kapela zkoušela s nadšením a vystoupení odehráli s nespoutanou vášní. Rozhodli se vrátit se zpátky do studia a začali přehrávat skladby, které daly základ pro album "Surface Serene". Po bicích následovaly basové stopy a až pak zpěv, klávesy a kytara. A pak Tom opustil skupinu... opět. S rezervováním mnoha koncertů, s téměř hotovým albem se zdálo nemyslitelné, aby někdo v kapele mohl uvažovat o odchodu. Ať už byly důvody Tomova odchodu jakékoliv, nakonec se vrátil pokračovat do Aaronovy kapely jižansko-rockové kapely.

Naštěstí jim trvalo přesně týden, než našli dalšího bubeníka jménem Diego Pocovi. Diego měl dlouhou historii s basistou Ricardem v jejich společném hraní ve Venezuele. Diego hrál v Radio Clip, mimořádně úspěšné venezuelské kapele. Naučil se celý soubor skladeb za 2 týdny a mohli tak odehrát všechny naplánované koncerty. Navíc přehrál všechny perkuse a nové bicí u všech skladeb pro album "Surface Serene". Jedna nahrávka se z inernetu donesla do rukou Shawna Gordona, který se chystal založit label, pod kterým chtěl prodávat prog-rocková alba. Shawn a Steve se setkali, diskutovali o albu, a tak v rekordním čase Little Atlas podepsali nahrávací smlouvu s ProgRock Records. V dubnu 2003 pak album "Surface Serene" vyšlo. "Surface Serene" je poutavá hudební cesta, která vás vezme zpátky do těchto "klasických" progresivních písní, ale s mnoha novými zvraty a energií. Celkově to skvělé album se závanem čerstvého vzduchu. Takže pokud hledáte novou vzrušující hudbu pro připojení do své sbírky progu nebo posloucháte-li kapely jako Genesis a Yes, je tohle abum dosti samozřejmě dobrou volbou.

Po "Surface Serene" kapela vydala další dvě úspěšná alba "Wanderlust" (2005) a "Hollow" (2007) a nadále pokračuje v tvůrčí činnosti. Nejnovější zprávy na oficiálních stránkách skupiny sahají až do 10. února 2008. Uvádí se tam, že členové skupiny realizují své vedlejší projekty a opět se setkají, aby navázali na spolupráci v roce 2009. Co tam tam dále odehrává ve skupině Little Atlas mezi hudebníky, to se už nedozvíme...

Tak přece jenom... Členové kapely se v tomto období vrhli i na další vedlejší projekty s cílem vrátit se do studia v roce 2009. Roy Strattman začal pilně pracovat na svém prvním sólovém albu, které by mělo vyjít u 10T Records někdy v polovině roku 2009 (ale vyšlo až v roce 2014). Rik začal hrát se Supersam a upoutali pozornost některých hlavních labelů. Diego Pocovi se vrátil k legendární skupině Radioclip s příslibem nového materiálu a případně dalšího turné a jak se ukázalo už se ke kapele nevrátil. Steve ve studiu řídil a jak zvukař pracoval s novou kapelou French TV s basovou legendou Mikem Sary. Vydání alba je ohlášeno na rok 2009 a ke konci roku 2008 je plánováno jejich evropském turné. Steve také začal hrát na klávesy a zpívat s cover kapelou Pink Floyd nazvanou The Darkside Of The Wall. Leč pauza kapely se o něco protáhla.

Little Atlas se vrátili z 5-leté nepřítomnosti s jejich zbrusu novým plnohodnotným albem "Automatic Day". Mixáže alba se ujal trojnásobný vítěz Grammy Award Joe Palmaccio, který výtečně zvládl konečné mixy. Na albu se uvedl nový bubeník Mark Whobrey, který nahradil Digo Popovi. Album přináší 10 skladeb a vydalo je vydavatelství 10T Records dne 18. července 2013. "Automatic Day" je nejzralejší a nejvýznamněšjší nahrávkou kapely. Všechny z určujících prvků zvuku Little Atlas jsou zde pevně na svém místě, ale jsou jen podloženy temnější, více filmovým základem, silnější produkcí a celkově více agresivním přístupem, který jejich již tak jedinečný zvuk přenáší do nového dobrodružného a neprobádaného teritoria.

"Jsme opravdu šˇastní, že jsme mohli pokračovat ve vytváření hudby společně, deset let po naší první nahrávce," říká zpěvák a klávesista Steve Katsikas. "Nejsem si jistý, zda skupina někdy hrála s takovou jistotou, takovou soudržností a s takovým zaměřením. Vytvořili jsme přesně album, které jsme chtěli vytvořit."

"Toto album představuje obrovský nárůst," opakuje kytarista Roy Strattman. "Je to jako kdyby se chemie kapely stala mnohem silnější, během našeho pětiletého úseku mezi alby. "Automatic Day" je přece jen o něco více, než jen souhrn jeho skladeb - je to součin úsilí skupiny, které přesahuje přínos každého jednotlivce. To je také náše nejlépe znějící album: teplé, detailní a zvukově silné".

K dalším aktivitám členů kapely patří nahrávka sólového alba kytaristy Roy Strattmana, která vyšla 17. června 2014 u labelu 10T Records pod názvem "The Lie of the Beholder". Představili se na ní Roy Strattman - Vocals, Guitars, Keyboards, známý bubeník Nick D'Virgilio - Drums, Rik Bigai - Bass a samozřejmě Steve Katsikas - Piano, Cajon. Takže tři členové Little Atlas a světoznámý a uznávaný bubeník Nick D'Virgilio, známý z působení v kapelách Genesis, Kevin Gilbert, Spocks Beard, Mike Keneally a Tears for Fears. Naživo album bylo předvedeno 2. května 2015 v Gettysburgu, PA, USA, na uznávaném festivalu RosFest (The Rites of Spring Festival), kde doprovázející kapela vystoupila ve složení Roy Strattman, Rik Bigai, Steve Katsikas, bubeník Mark Whobrey a kytarista Eric Haugen.

Dne 25. července 2019 kapela Little Atlas oznámila smutnou zprávu, že jejich kytarista Roy Strattman zemřel. V krátkém prohlášení kapela Little Atlas z Miami oznámila smutné umírání kytaristy Roy Strattmana v důsledku přetrvávajících následků zranění, která utržil při nevyprovokovaném útoku. V prohlášení napsali: "Sdílíme některé strašné zprávy s nejtěžším srdcem. Roy Strattman, náš přítel, náš kytarista, náš hudební bratr, zemřel. Mnozí z vás věděli o útoku, který přežil před několika lety. Pomalu se zotavoval, ale některá zranění byla příliš těžká na to, aby byla překonána, bez ohledu na to, jak silnou měl vůli. Zanechává po sobě odkaz lásky a hudby. Milujeme tě navždy, Royi."

V prosinci 2019 se objevilo debutové sólové album "Hidden Village" leadera kapely Steve Katsikase a je albem, které v některých ohledech zobrazuje jeho desetiletou tvorbou. Steve k albu napsal: "Skrytá vesnice" přináší neuvěřitelné příspěvky 20 jedinečných hudebníků, přátel ze zakroucené cesty, která mě vedla z města do města, od žánru k žánru, skupiny k skupině a od životní události k životní události. "Village" je komunitou hudebníků, která toto album připravila. Album bylo obtížné vyrobit z mnoha důvodů... nejvíce hlavně kvůli nedávné a tragické ztrátě mého přítele, důvěrníka a hudebního bratra Roya Strattmana, jehož úžasná kytarová práce se objevuje skrze celé album. Je stále těžké slyšet jeho vášeň naplněné skladby a doprovázet písně, ale je to také způsob, jak s ním trávit čas a ctít jeho hudební dary. Smutek je zde promíchán s láskou a vděčností".

Zpět
Členové:
Steve Katsikas - Lead Vocals, Keyboards, Guitars, Saxophone, Mandolin
Rik Bigai - Bass, Bass Synthesizers, Cuatro
Mark Whobrey - Drums, Percussion, Vocals

Bývalí členové:
Roy Strattman - Electric & Acoustic Guitars, Vocals
Diego Pocovi - Drums & Percussion
Joanna Katsikas - Vocals
Aaron Whitman - Lead Guitars, Vocals
David McKean - Bass

Hosté:
Eric Haugen - Guitars
Scott Leamon - Rhythm Guitars
Tom Vazquez - Drums
Bill Ayasse - Violin
Claudia Sarmiento - Cuatro (05)

Členové
Lead Vocals, Keyboards, Guitars, Saxophone, Mandolin

Steve Katsikas je hráč na klávesové nástroje, saxofonista, kytarista a skladatel. Je klávesistou, zpěvákem a hlavním skladatelem kapely Little Atlas, stejně jako dlouholetý klávesista cover kapely Pink Floyd nazvané The Dark Side Of The Wall.

Katsikas také hrával s prog kapelami Man On Fire a French TV. Byl hlavním klávesistou na albu French TV pojmenovaném "I Forgive You for All My Unhappiness" a absolvoval mnoho hostujících vystoupení na různých projektech včetně saxofonu na albu "Unweaving the Rainbow" projektu Frameshift (mimo jiné tam zpíval James LaBrie). Steve hraje na klavír a cajon na Strattmanově albu "The Lie Of The Beholder".

V prosinci 2019 se objevilo debutové sólové album "Hidden Village" leadera kapely Steve Katsikase, které v některých ohledech zobrazuje jeho desetiletou tvorbou.
Členové
(celým jménem Ricardo Bigai)
Bass, Bass Synthesizers, Cuatro


Ricardo Bigai začal svou kariéru jako zvukový inženýr pro Audio Film Siglo XXI před více než dvaceti lety. Jako dokonalý baskytarista Ricardo strávil příští desetiletí vystupováním, jako zvukový inženýr a producent u více než padesáti alb s mezinárodními umělci jako jsou například Julio Iglesias Jr., Guillermo Davila a Aguilar.

Stal se basistou Little Atlas na jejich posledních čtyřech albem včetně nejnovějšího poříznivě přijatého "Automatic Day". Bigai je basistou na Strattmanově albu "The Lie Of The Beholder". Také mixoval a masteroval album.
Členové
Drums, Percussion, Vocals

Mark Whobrey Je elitní bubeník, který nedávno uvedl svůj působivý debut na albu Little Atlas "Automatické Day". Je také bubeníkem cover kapely The Dark Side Of The Wall, spolupracoval hodně s Waynem Youngem z Dick Clark, Caravan of Stars.
Členové
(narozen ***, zemřel 25. července 2019)
Electric & Acoustic Guitars, Vocals


Roy Strattman je americký multiinstrumentalista a skladatel, který je primárně členem progresivní rock/art rock/psychedelic rock komunity. Od roku 2002 je sólovým kytaristou a skladatelem v progresivní rockové kapele Little Atlas a vydal s nimi čtyři alba. Strattman kytara práce byla popsána jako decentní, kreativní a dynamický s důrazem na zvýraznění skladeb namísto předvádění se.

V roce 2014 Strattman vydal svoji první sólovou nahrávku nazvanou "The Lie Of The Beholder", která je konglomerací různých stylů, ale především je považováno za progresivní. Kromě autorství všech skladeb na albu Strattman nahrál kytaru, klávesy a zpěv. Na albu hostoval bubeník Nick D'Virgilio (Genesis, Kevin Gilbert, Spocks Beard, Mike Keneally, Tears pro strachy) a kolegové z Little Atlas Ricardo Bigai (Little Atlas, Supersam, Julio Iglesias) na basu, Steve Katsikás (Little Atlas, The Dark Side of the Wall) na klavír a Cajon.

Dne 25. července 2019 kapela Little Atlas oznámila smutnou zprávu, že jejich kytarista Roy Strattman zemřel. V krátkém prohlášení kapela Little Atlas z Miami oznámila smutné umírání kytaristy Roy Strattmana v důsledku přetrvávajících následků zranění, která utržil při nevyprovokovaném útoku.
Členové
(Narozen ***, Caracas, Venezuela)
Drums & Percussion


Diego Pocovi je kameraman, hudebník, audio-video technik a video producent, žije v Miami.

Diego se stal členem Little Atlas při nahrávání alba "Surface Serene" v roce 2003 a hrál s nimi pak až do roku 2011.

Byl také členem legendární venezuelské skupiny Radioclip, s níž nahrál album "Brilla".

V současné době působí jako Creative Director pro Diego Pocovi Event Cinematographer.
Členové
Vocals, Background Vocals

Joanna je manželkou Steva Katsikase a byla dlouhodobě zpěvačkou Little Atlas.

Se svým manželem působí také od roku 2015 v indie rockové kapele Grackle z Louisville, KY. Jejími členy jsou Steve Katsikas (Vocals, Keyboards), Jeff Gard (Drums /French TV), Steve Dietrich (Bass) a Joanna Katsikas (Backing vocals). V roce 2016 vydali desku nazvanou "Wintergarden".
Členové
Guitars

Eric Haugen strávil jeho dospívající roky studiem s aktuálním kytaristou Guns'n Roses Ron "Bumblefoot" Thalem. Od něj se naučil základy, jak číst noty, akordy, jak hrát klasiku a jak improvizovat. Eric pak pokračoval ve studiu, když navštěvoval Berklee College of Music v Bostonu. Zde si vytvořil svůj vlastní styl jako hudebník.

Pak promoval s titulem B.A. jako profesionální hudebník se zaměřením na skládání a instrumentaci. Když se Eric odstěhoval do Triangle, pokračoval ve studiu při spolupráci s Paulem Gruenem na raném jazzu a gypsy swing hudbě, fascinující, nemilosrdné a s rychlým tempem. Byl také štěstí, že studoval se zesnulým velkým Howard Morgenem, se zaměřením na pokročilá sóla založená na akordech.

V současné době hraje s kapelami Fake Swedish a Outboards.
Členové
Lead Guitars, Vocals

Zakládající člen kapely, který v ní působil do roku 2003, kdy odešel pro neshody a začal hrát v kapele vyznávající jižanský rock.

Zpět
Nahrávky kapely:
2013 Automatic Day
2007 Hollow
2005 Wanderlust
2003 Surface Serene
1998 Neverwordly
Živé nahrávky:
2012 Live in Louisville

Steve Katsikas:
2019 Hidden Village

Roy Strattman:
2014 The Lie Of The Beholder


Skupina:
Steve Katsikas - Lead Vocals, Keyboards, Rhythm Guitar, Sax
Roy Strattman - Guitar
Rik Bigai - Bass
Mark Whobrey - Drums
Hosté:
Diskografie Automatic Day
Vyšlo 16. července 2013, 10T Records, 10063

Seznam skladeb:
01. Oort (8:53)
02. Apathy (8:32)
03. Twin Of Ares (7:52)
04. Emily True (7:03)
05. At The End Of the Day (8:42)
06. Illusion Of Control (9:58)
07. Darvocet Eyes (8:38)
08. We All Remember (4:17)
09. Automatic Day (5:57)
10. Escape Velocity (3:10)
Total Time (73:02)

Producer: Little Atlas
Mixed: Rik Bigai
Mastering: Joe Palmaccio
Graphic Design: Steve Carroll

Skupina:
Steve Katsikas - Vocals, Keyboards, Saxophone
Rik Bigai - Bass, Synths, Cuatro
Diego Pocovi - Drums & Percussion
Rod Strattman - Electric & Acoustic Guitars, Vocals
Hosté:
Joanna Katsikas - Additional Vocals
Diskografie Hollow
Vyšlo 9. října 2007, 10T Records, 10025

Seznam skladeb:
01. Hollow (5:02)
02. Silence (10:47)
03. Paranoiac (5:47)
04. Contumacious (4:28)
05. Preying (4:45)
06. Orderly (5:05)
07. Hiding (5:50)
08. Stage (4:32)
09. Symbiosis (7:14)
10. Special (4:05)
Total Time: (57:35)

Producer: Steve Katsikas
Mastered At The Place...For Mastering
Mastering: Joseph M. Palmaccio
Engineer: Rik Bigai
Artwork: Norman Adams, Jeff Gaither, Brad White
Artwork [Back Cover] – David O. Schuster
Artwork [Front Cover Art Sculpture] – Judson Baker
Layout [Graphic Design Layout]: Alejandra Bigai
Photography: [Image Photography]: Geoff Carr

Skupina:
Steve Katsikas - Vocals, Keyboards
Rik Bigai - Bass
Diego Pocovi - Drums & Percussion
Roy Strattman - Electric & Acoustic Guitars
Hosté:
Bill Ayasse - Violin (07)
Claudia Sarmiento - Cuatro (05)
Diskografie Wanderlust
Vyšlo 14. června 2005, ProgRock Records, 0092

Seznam skladeb:
01. The Ballad Of Eddie Wanderlust (7:34)
02. Higher (9:37)
03. Weariness Rides (6:25)
04. The Prisoner (10:41)
05. Home (6:41)
06. On And On (5:53)
07. Mirror Of Life (5:28)
Total Time (52:19)

Lyrics: Katsikas
Music: Pocovi, Bigai, Strattman, Katsikas
Recorded at Encanta Productions and HipKat Studios
Producer: Steve Katsikas
Mastering: Rodney Mills
Mixed at Encanta Productions and HipKat Studios
Mixed, Recorded: Rik Bigai, Steve Katsikas
Mastered: Rodney Mills
Design [Graphic Design]: Alejandra P. Bigai
Artwork [All Original Artwork]: Xavier Cortés
Photography [Insert Photos]: Diego Pocovi, Natalia Strattman
Photography [Back Picture, Photo]: Jesus Cabrera

Skupina:
Steve Katsikas - Lead Vocals, Keyboards, Rhythm Guitars, Saxophone
Joanna Katsikas - Backing Vocals
Diego Pocovi - Drums
Rik Bigai - Bass
Roy Strattman - Guitars
Hosté:
Scott Leamon - Rhythm Guitars (11)
Tom Vazquez - Drums (02,11)
Diskografie Surface Serene
Vyšlo 16.listopadu 2003, Little Atlas Self-released, LA75346
ProgRock Records, PRR 170CD

Seznam skladeb:
01. Faceless (5:49)
02. Surface Serene (4:50)
03. Can I Find It (7:33)
04. Changeover (6:42)
05. Dance (6:08)
06. Honesty (5:36)
07. Salmon Song (4:22)
08. Momentary Thread (5:26)
09. Collapsing (4:19)
10. Glacier (3:57)
11. Shine (Bonus Track) (7:28)
Total Time: (62:10)

Recorded at HipKat Studios, Big Eye Studios, Miami, Florida
Engineered at MuzMedia, Indianapolis
Producer, Engineer: Steve Katsikas
Mastering: Daniel Fernández
Recorded, Mixed: Rik Bigai, Steve Katsikas
Engineer [Engineered By At MuzMedia]: Scott Leamon (11)
Programmed By [Enhanced CD Programming]: Jaime Verdaguer
Mastered: Daniel Fernández (11) and Rik Bigai at Encanta Productions

Design [Graphic Design] – Alejandra P. Bigai
Artwork: Xavier Cortés

Skupina:
Steve Katsikas - Lead Vocals, Keyboards, Guitars, Saxophone, Mandolin
Dan Katsikas - Drums
Joanna Katsikas - Vocals
David McKean - Bass
Aaron Whitman - Lead Guitars, Vocals
Hosté:
Diskografie Neverwordly
Vyšlo 1998, rerelease 25. října 2006, HipKat Records

Seznam skladeb:
01. Living Outside Of My Head (3:58)
02. Give Myself Away (5:18)
03. Little Atlas (4:57)
04. Hiding In The Shadows (5:58)
05. Harlow's Monkeys (4:12)
06. Love Is All Around (4:08)
07. Take The Chance (3:54)
08. Alive (3:36)
09. Inside Of Me (4:13)
10. Seek The Grey (5:26)
11. I Might Let You Fall (3:14)
12. Picture Of Your Soul (3:18)
Total Time: (52:12)


Skupina:
Steve Katsikas - Vocals, Keyboards, Saxophone
Rik Bigai - Bass
Diego Pocovi - Drums
Roy Strattman - Vocals, Lead Guitars
Mark Whobrey - Rhythm Guitars, Vocals
Hosté:
Diskografie Live in Louisville
Vyšlo 16. dubna 2012, 10T Records

Seznam skladeb:
01. Symbiosis (7:59)
02. Can I Find It (7:50)
03. Paranoiac (5:43)
04. Higher (9:38)
05. The Stage (4:36)
06. Fifth Of Fifth (9:58)
07. The Ballad of Eddie Wanderlust (8:13)
08. Silence (10:53)
09. The Prisoner (10:30)
Total Time: (75:20)

Recorded November 18th, 2011
Little Atlas a jejich label se spojili, aby nabídly jejich "první oficiální živý bootleg" kapely na DVD, který zachycuje vystoupení z 18. listopadu 2011 v Louisville v legendární Headliners Music Hall. Kapela si na show střihla i klasiku od Genesis, skladbu "Firth Of Fifth". Byl to společný koncert s chicagskou skupinou District 97.


Nahráli:
Steve Katsikas - Vocals, Keyboards (01-10), Guitars (06,10), Acoustic Guitar (02,05,08,11), Saxophone (03), Percussion (09), Piano (11)
Roy Strattman - Guitars (01,03,05,06,10)
Luis Nasser - Bass (01,
John Lieto - Trombone (01)
Karsten Nelson - Bass (02,09), Electric Guitars (02,09)
Jeff Gard - Drums (01
Justin Shaw - Drums (02,09)
Rik Bigai - Bass (03,05,06,10)
Allie Summers - Violin (03,04), Cello (04)
Mark Whobrey - Drums (03,06,08,10)
Diego Pocovi - Drums (05,10)
Dan Katsikas - Drums (07)
Gary Swiontec - Bass (07)
Kirk Whitehouse - Bass (08)
Allen Needham - Electric Guitars (08)
Travis Carlisle - Cello (10)
Myra Kean - Violin (10)
Jeff Hodges - Keyboards (11), Drums (11)
Eric Sands - Bass (11), Electric Guitars (11)
Diskografie Hidden Village
Vyšlo 3. prosince 2019, HipKat Records, digital

Seznam skladeb:
01. America (5:13)
02. Life Is A Movie (5:25)
03. Solitary (7:43)
04. Authors And Architects (2:36)
05. Across The Universe (4:06)
06. Sleep Is For Longer Days (6:28)
07. Fall (3:45)
08. Shoulders (5:02)
09. My Song Goes On (6:06)
10. The Gunner's Dream (5:04)
11. The Clock Restarts (4:19)
Total Time: (00:00)

All songs copyright: Steve Katsikas except Across the Universe (Lennon/McCartney) and The Gunner’s Dream (Waters)
All songs produced and engineered: Steve Katsikas, HipKat Recording, Louisville, KY,
except "The Clock Restarts", produced by Jeff Hodges, Charleston Sound
All songs mastered: Shelley Anderson, Black Lab Mastering, Louisville, KY
Cover Artwork: GrandeDuc
Debutového sólové album "Hidden Village" Steve Katsikase je album, které je v některých ohledech zobrazuje desetiletou tvorbou. Steve k albu napsal: "Skrytá vesnice" přináší neuvěřitelné příspěvky 20 jedinečných hudebníků, přátel ze zakroucené cesty, která mě vedla z města do města, od žánru k žánru, skupiny k skupině a od životní události k životní události. "Village" je komunitou hudebníků, která toto album připravila. Album bylo obtížné vyrobit z mnoha důvodů... nejvíce hlavně kvůli nedávné a tragické ztrátě mého přítele, důvěrníka a hudebního bratra Roya Strattmana, jehož úžasná kytarová práce se objevuje skrze celé album. Je stále těžké slyšet jeho vášeň naplněné skladby a doprovázet písně, ale je to také způsob, jak s ním trávit čas a ctít jeho hudební dary. Smutek je zde promíchán s láskou a vděčností. Členové Little Atlas, Rik Bigai, Mark Whobrey a Diego Pocovi jsou také protkáni v mnoha písněch představených na tomto albu. Některé skladby byly melodie, které se do této skupiny prostě nehodily, ale naše dlouhá historie společně vytvořila pocit pohodlí a sebevědomí, které dokonale vedly k jejich příspěvkům. Moji hudební bratři z Dark Side Of The Wall, Allen Needham a Karsten Nelson, přidali své úžasné doteky, stejně jako můj dobrý přítel a groovemaster, Justin Shaw, který propůjčil projektu jeho hladké a silné bicí udvou skladeb. Moji spoluhráči z Grackle přiskočili (vlétli?), aby pomohla, včetně Jeffa Garda na bicí a s naší úžasnou smyčcovou sekcí: Myra Kean na houslích a Travis Carlisle na cello. Jeff Hodges, producentský mimořádný producent, přispěl svoji produkci a klávesovým talentem do závěrečné písničky a jeho jedinečný přístup přišel jako dokonalý způsob, jak album ukončit. Ostatní muzikanti, zdaleka i zblízka, přidali do "Village" své významné doteky, aby pomohli vytvořit tento speciální projekt. Patří k nim Allie Summers (housle a violoncello), Luis Nasser (basa), Eric Sands (kytara a basa), Gary Swiontek (basa), Dan Katsikas (bubny), John Lieto (pozoun) a Kirk Whitehouse (basa). Když dávám toto album volně k dispozici, zároveň se ptám mnoha posluchačů, protože písně pokrývají neuvěřitelně širokou škálu stylů a pocitů. Nikdy to nemělo být "soudržné" album v tom smyslu, že všechny písně "spolu žijí", ale "navzájem neintegrují". Mé rozhodnutí zahrnout dva covery bylo úmyslné přikývnutí mým hudebním hrdinům a cítil jsem se, jako by patřili k písním, které inspirovali. Jsem také vděčný za masteringový talent Shelley Andersonové, která rozladila melodie do tokové a zvukové postavy, která umožňuje tak široké škále písní mít zvukovou srozumitelnost a konzistenci, k čemuž dochází pouze ve prospěch velkého mistrovského inženýra. Užívejte si hudbu, sdílejte ji s přáteli a užívejte si jedinečných příspěvků, které každý hudebník poskytl, aby každé písni dal svůj vlastní život".

Skupina:
Roy Strattman - Vocals, Guitars, Keyboards
Nick D'Virgilio - Drums
Rik Bigai - Bass
Steve Katsikas - Piano, Cajon
Hosté:
Diskografie The Lie Of The Beholder
Vyšlo 17. června 2014, 10T Records

Seznam skladeb:
01. A Better World (6:00)
02. Caught Inside The Rain (6:09)
03. A Candle In The Sun (7:40)
04. Jaded (2:32)
05. The Scene Of The Crime (3:35)
06. Detonation (5:10)
07. Solace (5:35)
08. The Lie Of The Beholder (6:03)
09. Connection Lost (3:49)
10. No Way Home (5:48)
11. The Fire Dies (3:51)
Total Time: (75:20)

Recorded at Big Eye Studios, Miami

Cajon je 6 stranná krabice ve tvaru bubnu pocházející z Peru
K aktivitám členů kapely patří i sólová nahrávka kytaristy Roy Strattmana, která vyšla 17. června 2014 u 10T Records pod názvem "The Lie Of The Beholder". Představili se na ní Roy Strattman - Vocals, Guitars, Keyboards, známý bubeník Nick D'Virgilio - Drums, Rik Bigai - Bass a samozřejmě Steve Katsikas - Piano, Cajon. Takže tři členové Little Atlas a světoznámý a uznávaný bubeník Nick D'Virgilio, známý z působení v kapelách Genesis, Kevin Gilbert, Spocks Beard, Mike Keneally a Tears for Fears. Naživo album bylo předvedeno 2. května 2015 v Gettysburgu, PA, USA, na uznávaném festivalu RosFest (The Rites of Spring Festival), kde doprovázející kapela vystoupila ve složení Roy Strattman, Rik Bigai, Steve Katsikas, bubeník Mark Whobrey a kytarista Eric Haugen.

Zpět

Steve Katsikas, Ricardo Bigai, Roy Strattman a Diego Pocovi


Diego Pocovi, Roy Strattman, Steve Katsikas a Ricardo Bigai


Rik Bigai, Steve Katsikas, Mark Whobrey, Roy Strattman

Zpět
Oficiální stránky:
https://www.facebook.com/littleatlas/
http://10trecords.com/artists/genres/progressive-experimental/little-atlas/


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  3.9.2016 
Menu Poslední aktualizace: 3.1.2020
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©