Liquid Tension Experiment

   Zpět Dolů...

Zpět


V projektu s názvem Liquid Tension Experiment se měl bubeník Dream Theater Mike Portnoy zprvu sejít s baskytaristou Billy Sheehanem (ex- David Lee Roth, Mr. Big) a klávesistou Jensem Johanssonem (spolupracoval např. s Yngwie Malmsteenem nebo Allanem Holdsworthem). Tyto plány však koncem roku 1996 ztroskotaly na tom, že se nepodařilo nalézt vhodného kytaristu. Původně totiž Portnoy ve svém instruktážním videu "Liquid Drum Theatre" uvedl, že jeho první volbou pro post kytaristy byl Dimebag Darrell, ale ten nemohl se připojit kvůli koludujícímu časovému plánu. Dvě další primární rozhodnutí, Steve Morse (Dixie Dregs, Kansas, Deep Purple) a Jim Matheos (Fates Warning) byli také nedostupní. Projekt byl realizován až na jaře příštího roku, kdy měla čas Portnoyova přednostní dvojice, basista King Crimson Tony Levin a tehdejší klávesista Dregs Jordan Rudess (nikdo netušil, že se k Portnoyovi o pár let připojí v kapele Dream Theter, když jejich první nabídku Rudess předtím odmítl a připojil se k Dixie Dregs). Kytarista John Petrucci byl nakonec nalezen přímo pod svícnem, tedy v Dream Theater, i když zpočátku chtěl Portnoy projekt zcela oddělit od své mateřské kapely Dream Theater.

Combo se nakonec zformovalo jako vedlejší projekt k Dream Theter v roce 1997. V nádherném světě progresivního rocku, kde se příliv a odliv kreativních sil kříží a jiskří, je Liquid Tension Experiment zvláštním zlomem a výsledkem dřívějších směrů jako jedna magická kolize. Setkání rockových myšlenek ze čtyř různých mozkoven kytaristy Johna Petrucciho a bubeníka Mika Portnoye z Dream Theater s pohodovým electro-jazz kouzelníkem na klávesy Jordanem Rudessem, a živými monstrozními basovými liniemi Tonyho Levina, vytváří skvělé společnství.

K natočení (a zkomponování) debutového alba Liquid Tension Experiment stačil jediný týden v září roku 1997. Finálního mixu se zhostil producent Kevin Shirley. Bezejmenná deska Liquid Tension Experiment vyšla pod hlavičkou Magna Carta Records v roce 1998 a sklidila ohlas jak u kritiků, tak posluchačské obce, a tak nebylo žádného důvodu k tomu, aby se čtveřice fenomenálních instrumentalistů loni na podzim nesešla ve studiu znovu. Výsledkem je opět kolodějská porce fenomenálního hudebního materiálu, který pod laxním názvem Liquid Tension Experiment 2 zasahuje snad do všech stylů příbuzných s rockem, a takové muzikantské intenzity, že jedinci uvyklému čitelným melodiím a líbivým popěvkům nezbývá než třeštit zraky (přesněji řečeno slechy, že...) jako jelen na jedenadvacítku. Jediný rozdíl v porovnání s předchozí kolekcí lze dílem spatřovat snad jen v poněkud zklidněnější povaze kompozic. To je možno přičítat na vrub nepochybně vyšší míře hudební souhře zúčastněných, tak méně hektické přípravné fázi, neboť pobyt ve studiu byl tentokrát dvaapůlkrát delší.

První skladba "Acid Rain" je stejně jako u debutu největší akustickou explozí, ovšem řízenou s bravurou těch nejerudovanějších atomových inženýrů. Tvrdé (a těžké) riffy Petrucciho sedmistrunné kytary jistě udělají radost fanouškům Dream Theater, což platí i o Portnoyových animálně nespoutaných bicích. I Levinova hra na Chapmanův stick je bezpříkladná a Rudessovy klávesy dokáží vykreslit jakýkoliv akustický obraz, lhostejno v jakém stylu. Liší-li se v něčem toto album od svého předchůdce, tak je to právě v prostoru, který tentokrát dostal tento nástroj, když John Petrucci musel studio vyměnit za porodní sál, kde v té době pobývala jeho žena (důkaz najdete v intru skladby "When The Water Breaks"). Tato skutečnost dala vzniknout několika jamům bez jeho účasti - skladba 914 zůstala zcela bez kytar, v "Chewbacca" Petrucci následně zdvojil Rudessovy party a Liquid Dreams dodatečně "dojamoval". To však neznamená, že by toto album vzniklo obdobně jako prvotina pouze na improvizační bázi - příkladem je například kolosální sedmnáctiminutová kompozice "When The Water Breaks", která je z větší části řádně složená - během čtyř dnů... Vše uvedené by však nemělo vzbudit dojem, že Liquid Tension Experiment útočí na posluchače pouze nějakou suchopárnou profesorskou virtuozitou. Jistě, řadu momentů mezi nápady, které by vydaly na pět současných progresrockových alb, a fakt, že improvizace mohou mít větší smysl než ty nejpromakanější kompozice řady jiných kapel, bezezbytku ocení jenom muzikanti, avšak výsledná jízda je tak živelná a spontánní, až se zdá, že tahle hudba žije vlastním životem a člověk snadno zapomene, že ji někdo hraje - tak přirozeně plyne. Tihle lidé by snad mohli tahat kočky za ocasy a pořád by to byla mistrovská hudba...

A aby byl podán důkaz o nadhledu, je třeba zmínit kabaretní klávesovou tečku za posledně zmíněnou kompozicí a ulítlou akordeonovou mezihru v "Another Dimension". Na prvním albu to zase byl Portnoyův a Levinův jam "Chris And Kevin´s Excellent Adventure" s dohraným pískaným dialogem a závěr skladby "Universal Mind" s citací z Fučíkova Pochodu gladiátorů. Kde ještě, co ještě... Co třeba nějakou 'fakt pěknou písničku'? Prosím: závěrečný živě nahraný akustický duet Rudesse a Petrucciho "Hourglass", tato jednoznačně nejpřístupnější skladba z celého disku, byť jsou i v ní použity postupy z jazzu i vážné hudby...

Druhé CD, a zároveň možná poslední??, neboť zřejmě nebude mít valného smyslu pokračovat v projektu, na němž se podílejí tři členové jedné skupiny (a že Rudessův nástup do Dream Theater jejich žánrovou identitou zamíchal si můžete být jisti!) dokazuje, že rock může ještě i dnes působit víc než životaschopně, a jednou z cest je eliminovat neduhy jménem strojovitost a repetitivnost na tu nejúnosnější míru. Na jazz je ještě zdá se času dost... A že na celém albu nikdo nezpívá? Naštěstí!

Odehráli také pár živých vystoupení v New Yorku, Philadelphii, Los Angeles a Londýně. Mike Portnoy pak uvedl v mnoha rozhovorech (a na jeho internetových stránkách), že asi už nebude třetí album LTE, protože tři ze čtyř členů kapely byli také součástí Dream Theater a materiál by byl příliš podobný. V roce 2007 však uvedl, že je možné třetí vydání, ale že jeho problémy s Magna Carta jsou spíše překážkou, než aby si členové kapely mohli společně zajamovat. Situace, která měla co do činění se společností, která vydala "Liquid Drum Theatre" VHS pásku pomocí videozáznamu Liquid Tension Experiment ve studiu, aniž by požadovala povolení Magna Carta.

Nicméně několik skladeb a riffů z projektu bylo začleněno do živých vystoupení Dream Theater, například "Instrumedley" na "Live In Budokan", který obsahuje úryvky z písní "Paradigm Shift" a "Universal Mind".

Dne 4. října 2007 bylo oznámeno, že LTE budou v červnu vystupovat na NEARfest 2008. Dne 29. března 2008 bylo v červnu 2008 vyhlášeno šesti zastávkové turné s programem Liquid Tension Experiment, aby oslavili 10 let od založení kapel, a vytvořili tak "zcela nový hudební experiment". Kapela Liquid Tension Experiment zaznamenala na svém turné v roce 2008 řadu CD záznamů, včetně kompletních představení z New Yorku a Los Angeles na DVD a CD (LA show také na Blu-ray), na nahrávce Liquid Trio Experiment 2 z Chicaga a disk improvizací z jiných vystoupení na turné. Představení v New Yorku a Los Angeles byly také vydány samostatně na CD nebo DVD, vše prostřednictvím oficiálního bootlegového webu Dream Theater, jejich YtseJam Records, pobočky Lazy Tomato Entertainment.

Mike Portnoy se vrátil do Magny Carta v roce 2007, aby uvolnil novou nahrávku "Spontaneous Combustion" tentokrát popd názvem Liquid Trio Experiment. Nenechte se zmást názvem Liquid Trio Experiment a pokud vás zaujali na konci devadesátých let dvě instrumentální alba projektu Liquid Tension Experiment, zbystřete pozornost. Pod trochu jinou hlavičkou a názvem "Spontaneous Combustion" vychází nahrávka společného jamu klávesisty Jordana Rudesse, bubeníka Mikea Portnoye a baskytaristy Tonyho Levina, kteří zůstali při nahrávání druhé desky LTE osamoceni v připraveném a zamluveném studiu, neboť kytarista John Petrucci odjel se svou těhotnou manželkou do nemocnice. Co se ve studio odehrálo, je zachyceno ve třinácti skladbách na tomto CD, a to v původním živém provedení, bez dalších úprav. Album vydal label Magna Carta 23. října 2007 v USA. Album bylo nahráno z DAT od Mike Portnoye, protože původní pásek zmizel ještě před mixem.

Příznivci s Dream Theater souvisejícího instrumentálního projektu Liquid Tension Experiment se mohou těšit na jarní vydání koncertního CD a DVD, ale zajímavé bude také aktuální živé CD "When The Keyboard Breaks: Live In Chicago" vydané v roce 2009 pod hlavičkou Liquid Trio Experiment 2. Druhá inkarnace Liquid Trio Experiment 2 se nečekaně přihodila při koncertu v Chicagu, IL, dne 25. června 2008, když na začátku svého setu začaly klávesy Jordana Rudessa hrát polovinu kroků co čtvrtou klávesu. Na konci skladby "Universal Mind" pak odešel z pódia, aby si promluvil s technickou posádkou, aby zjistil, zda by to mohlo být opraveno. Mezitím ostatní tři muzikanti na pódiu pokračovali ve hře a improvizovali v tom, co se ukázalo jako celý zbytek koncertu. Rudess byl na telefonu s firmou Roland po většinu času, a nakonec si uvědomil, že klávesy byly v té době nepoužitelné, takže přišel na scénu a vzal Petrucciho kytaru a připojil se k jamoivání s kapelou. Petrucci vzal Levinovu basu a Levin se přidal na Chapman Stick. Ke konci vystoupení Charlie Benante od skupiny Anthrax přišel a hrál na bicí, zatímco Portnoy si zahrál na basu. Celý tento improvizovaný koncert byl vydán v roce 2009 právě pod názvem "When The Keyboard Breaks: Live In Chicago".

Dne 19. července 2012, na druhém vystoupení Dream Theatre v Huntingtonu NY, se Tony Levin připojil k Petruccimu, Rudessovi a Mike Manginimu (současnému bubeníkovi Dream Theateru) na pódiu, aby si společně zahráli "Paradigm Shift". Pozdnějí v roce 2012 Portnoy zahrál "Acid Rain" živě s PSMS, což byla jeho skupina, kterou pro koncertování zformoval s Derekem Sherinianem, Tony MacAlpinem a Billy Sheehanem. Nahráli živé DVD v Tokiu včetně této skladby.

Dne 10. února 2017 se Mike Portnoy a Tony Levin sešli na pódiu v Tampě, Florida, aby zahráli skladby "Paradigm Shift", "Acid Rain" a "Universal Mind". Doprovázeli je členové neméně známé progresivní metalové skupiny Haken.

Měli bychom být připraveni na další iteraci experimentu Liquid Tension Experiment, které zahrnovalo hudebníky Jordan Rudess a John Petrucci z Dream Theater, bývalého bubeníka Dream Theater Mike Portnoye a Tonyho Levina z King Crimson. Kapela nehrála živě od roku 2008, kdy se vydala na krátké turné u příležitosti desátého výročí debutu s vlastním názvem. Rudess během fanouškovské video zprávy v květnu 2020 na Cameo prozradil, že setkání superskupiny "vypadá velmi dobře". Rudess seděl u svého klavíru a během hraní odpověď na otázku pro Vince Palamaru a prohlásil: "No, odpovědí je, že se díváme na naše plány, organizujeme čas. S pandemií bylo trochu obtížné koordinovat tento typ osobního setkání, ale vypadá to velmi dobře, příteli".

Tato informace navazuje na rozhovory s Jordanem Rudessem a Johnem Petruccim v roce 2019, ve kterých oba uznali možnosti opětovného spojení s Portnoyem pro LTE. Rudess v té době řekl Ghost Cult Magazine: "Všichni se tím zabývají. Všichni se trochu shodujeme, že by to bylo v pohodě. Je to spíše otázka načasování. Je to kombinace nalezení správného času k tomu. Každý má tolik na talíři se seznamem věcí, které chtějí dělat, a musí dělat. Je to něco, co chceme udělat, a uděláme to v určitém okamžiku, ale z časového hlediska je to komplikované".

V březnu 2019 pak Petrucci prohlásil prostřednictvím The Everyman Podcast: "Vím, že to je něco, na co jsou lidé zvědaví a určitě by si to užívali. Jsem tomu otevřený, přece jen jsme však zaneprázdněni a máme před sebou turné, ale všichni jsme přátelé, jsme všichni v kontaktu a otevření, takže jsem si jistý, že to je něco, co by každý v určitém okamžiku rád udělal".

Rok 2020 byl ukončen představením návratu LIQUID TENSION EXPERIMENT a vydáním nového alba na InsideOutMusic. Dnes legendární superskupina složená z Mike Portnoye (Transatlantic, Sons of Apollo), Johna Petrucciho (Dream Theater), Jordana Rudesse (Dream Theater) a Tony Levina (King Crimson, Peter Gabriel) s potěšením oznámila, že nové album "Liquid Tension Experiment 3" vyjde 26. března 2021 prostřednictvím InsideOutMusic, 22 let po posledním studiovém albu kapely.

"Po více než 20 letech od chvíle, kdy jsme naposledy nahrávali společně, jsme všichni čtyři vstoupili do studia a bylo to, jako by vůbec neuplynul čas! Všechna kouzla, díky nimž byla první dvě alba LTE tak výjimečná, tu stále byla a my jsme se při nahrávání této nahrávky skvěle bavili. Jsem nesmírně hrdý na to, co jsme společně vytvořili, a nemůžu se dočkat, až to uslyší všichni!" řekl John Petrucci.

"Nejlepší věcí, která vzešla z roku 2020, bylo toto dlouho očekávané setkání! A rozhodně to stálo za to čekat, protože po všech těch letech magická chemie stále byla a silnější než kdy jindy!" dodal Mike Portnoy.

"Co se stane, když dáte čtyři nejtalentovanější hudebníky na planetě do jedné místnosti? LTE. Všichni jsme čekali velmi dlouho, až toto album přijde, a jsme velmi hrdí na to, že toto album vydáme. Tohle je pro fanoušky!" řekl Thomas Waber, manažer labelu InsideOutMusic. Petrucci dodává: "S Thomasem Waberem se všichni známe velmi dlouho a nedávno jsme s Jordanem zjistili, jak skvělé by bylo konečně spolupracovat, když se před několika lety Dream Theater připojili k rodině Inside Out. Opravdu neexistuje lepší domov pro LTE a všichni se těšíme, až budeme spolu dělat skvělé věci!" Což se vskutku brzy naplnilo.

Zpět
Členové kapely:
John Petrucci - Guitars
Jordan Rudess - Keyboards
Mike Portnoy - Drums & Percussion
Tony Levin - Chapman Stick, Bass Guitar, Double Bass


Členové JOHN PETRUCCI
(Narozen 12. července 1967, Long Island, New York, USA)
Guitars


Narozen 12. července 1967, John Petrucci vyrůstal v hudebí rodině v LongIsland, New York. I když jeho rodiče nehrajou na žádný nástroj, jeho starší sestra hrála na klavír a varhany, jeho bratr hraje na basu a jeho mladší sestra hraje na klarinet. Zatímco jeho sestra ho inspirovala v některých jeho zájmech muziky, John říká, že hlavní důvod proč si vybral kytaru bylo protože všechny děcka z jeho sousedství hrály a vypadalo to zábavně. Když mu bylo 12, začal brát kytarové lekce a od té doby se stal jedním z nejvýraznějších kytarových hráčů.


Členové JORDAN RUDESS
(Narozen 4. listopadu 1956, New York, USA)
Keyboards


V devíti začal Jordan Rudess navštěvovat cvičení na klasický klavír na prestižní škole Julliard School of Music. V devatenácti začal zahrnovat rapidní světový vývoj syntetizátorů do svých nahrávek a vystoupení. Dnes je Jordan nahravacím umělcem, skladatelem, producentem a učinkujícím. V roce 1994 byl zvolen časopisem Keyboard Magazine Reader's Poll, nejlepším novým talentem stejně jako druhý nastupjící Keith Emerson v kategorii The Best Keyboardist. Jordan je nejnovějším členem skupiny Dream Theatre. Jordan také hrál s kytaristou Stevem Morsem v Dregs během Full Circle tour. Nahrával a koncertoval s kytaristou Vinniem Moorem. Také koncertoval s mezinárodním klávesovým odborníkem Janem Hammerem a legendárním bubeníkem Tonym Williamsem a pravidelně nahrával a vystupoval s vítězem Grammy, Spolkem Paula Wintera. Jeho hudbu můžem slyšet s mezinárodním kouzelníkem, vítězem roku Jeffem McBridem. Jordan utvořil "power duo" s bubeníkem Rodem Morgensteinem z Dregs poté co s nim v Dregs hrál. Rudessův projekt Morgenstein je vysoce energické progersivní rockové duo kláves a bicích. CD bylo vydáno společností Domo Records po celém světě. Jordananovo třetí sólové album už bylo vydáno a jemnuje se "Resonance." Jordan Rudess se přidal k Dream Theater v lednu 1999.


Členové MIKE PORTNOY
(Narozen 20. dubna 1967, Long Beach, New York, USA)
Drums & Percussion


Mike Portnoy se narodil 20. dubna 1967 a vyrůstal na Long Beach v New York, kde jeho zájem o hudbu začal v brzkém věku. "Můj otec byl rockn' rollovým disc jockeyem, takže jsem byl neustále obklopen hudbou. Když jsem byl ještě mladý, měl jsem tuto obrovskou kolekci nahrávek. Miloval jsem Beatles a později Kiss. Bylo nevyhnutelné, abych se stal muzikantem." Ačkoliv se Mike učil na bicí sám, začal brát teorii na střední škole. Během toho hrál v místních kapelách Intruder, Rising Power a Inner Sanctum, kteří později vydali své vlastní album. Mike opustil kapelu poté co se dostal na Berklee Music College v Bostonu. Mike říká, že nejvíc jej ovlivníli bubeník z Rush, Neil Peart a později Frank Zappa. Další oblíbení bubeníci jsou Terry Bozzio, Vinnie Colaiuta, Simon Philips, John Bonham a Keith Moon a kapely jak jsou The Beatles, Queen, Yes, Metallica, Jellyfish, Iron Maiden, U2 a Jane's Addiction. Je také fanouškem rapové hudby.


Členové TONY LEVIN
(Narozen 6. června 1946, Boston, Massachusetts)
Chapman Stick & Bass


Tony Levin se narodil v Bostnu 6. června 1946. Vyrůstal na předměstí Brooklinu a v deseti začal hrát na basu. Na střední škole se chopil tuby jako sólista s koncertní kapelou. Taky založil barbershopové vokální kvarteto. Ale především hrál klasickou hudbu, na nejvýznačnějším představení v Bílém domě s mládežnickým orchestrem pro Johna a Jackie Kennediovy. Poté nastoupil na Eastman School of Music v Rochesteru NY a hrál v Rochestereské Filharmonii. Na škole byl taky Steve Gadd, nyní renomovaný bubeník, který uvedl Tonyho na vyšší stupeň hry jazzu a rocku. Vyměnil svou dětskou basu Ampeg za (v té době) starší Fender Precision, která byla jeho jediným nástrojem po mnoho let.


Zpět
Studiové desky:
2021 Liquid Tension Experiment 3
2007 Spontaneous Combustion
1999 Liquid Tension Experiment 2
1998 Liquid Tension Experiment
Ostatní nahrávky:
2009 When The Keyboard Breaks: Live In Chicago (CD/DVD)
2009 Liquid Tension Experiment Live In NYC (CD/DVD)
2009 Liquid Tension Experiment Live In LA (CD/DVD)
2007 Liquid Tension Experiment Live 2008 (CD/DVD)Nahráli:
Tony Levin - Chapman Stick & Bass
John Petrucci - Guitars
Mike Portnoy - Drums & Percussion
Jordan Rudess - Keyboards
Diskografie Liquid Tension Experiment 3
Vyšlo 26. března 2021, InsideOutMusic

Seznam skladeb:
01. Hypersonic (8:22)
02. Beating The Odds (6:09)
03. Liquid Evolution (3:23)
04. The Passage Of Time (7:32)
05. Chris & Kevin’s Amazing Odyssey (5:04)
06. Rhapsody In Blue (13:16)
07. Shades Of Hope (4:42)
08. Key To The Imagination (13:14)
Total Time: (61:42)

Bonus Disc:
Includes almost an hour of improvised jams

Recorded: 2020, Millbrook Sound Studios
Produkce: Liquid Tension Experiment
Engineering: Chris Cubeta
Mastering: Jim Brick


Nahráli:
Tony Levin - Chapman Stick & Bass
Mike Portnoy - Drums & Percussion
Jordan Rudess - Keyboards
Diskografie Spontaneous Combustion
Vyšlo 23. října 2007, Magna Carta, MA-9060-2 (USA)
22. října 2007 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Chris & Kevin's Bogus Journey (7:54)
02. Hot Rod (6:21)
03. RPP (3:06)
04. Hawaiian Funk (4:39)
05. Cappuccino (3:26)
06. Jazz Odyssey (8:49)
07. Fire Dance (8:23)
08. The Rubberband Man (6:52)
09. Holes (4:38)
10. Tony's Nightmare (2:49)
11. Boom Boom (6:33)
12. Return of the Rubberband Man (9:43)
13. Disneyland Symphony (4:47)

Total Time: (78:06)

Recorded: October 1998 - Millbrook Sound Studios
Produkce: Liquid Tension Experiment
Engineering: Chris Cubeta
Mastering: Jim Brick


Skupina:
Tony Levin - Chapman Stick & Bass
John Petrucci - Guitars
Mike Portnoy - Drums & Percussion
Jordan Rudess - Keyboards
Diskografie Liquid Tension Experiment 2
Vyšlo 1999, Magna Carta, MA-9035-2 (USA)

Seznam skladeb:
01. Acid Rain (6:35)
02. Biaxident (7:40)
03. 914 (4:01)
04. Another Dimension (9:50)
05. When The Water Breaks (16:58)
06. Chewbacca (13:35)
07. Liquid Dreams (10:48)
08. Hourglass (4:26)
Total Time: (73:57)

Produkce: Liquid Tension Experiment
Nahrával: Chris Cubeta v Millbrook Sound Studios, Millbrook, New York - září až listopad 1998
Mixáž: Kevin "Caveman" Shirley v Avatar Studios, New York City - leden 1999
Úpravu řídili: Pat Thrall, Spyros Poulos a Kosaku Nakamura
Asistence: Rich Alvy
Konečná ůprava: Leon Zervos v Absolute Audio, NYC
Foto: Paul La Raia
CD Design: 4D Advertising


Skupina:
Tony Levin - Bass, El. Contrabas, NS Electric Upright Bass
John Petrucci - Guitars
Mike Portnoy - Drums
Jordan Rudess - Keyboards
Diskografie Liquid Tension Experiment
Vyšlo 1998, Magna Carta (MA-9023-2) (USA)

Seznam skladeb:
01. Paradigm Shift (8:54)
02. Osmosis (3:26)
03. Kindred Spirits (6:29)
04. The Stretch (2:00)
05. Freedom Of Speech (9:19)
06. Chris And Kevin's Excellent Adventure (2:21)
07. State Of Grace (5:01)
08. Universal Mind (7:53)
09. Three Minute Warning (28:31)
     * Part 1 (8:20)
     * Part 2 (4:02)
     * Part 3 (5:18)
     * Part 4 (4:20)
     * Part 5 (6:31)
Total Time: (73:55)

Produkce: Liquid Tension Experiment
Engeneering: Paul Orofino v Millbrook Sound Studios, Millbrook, New York - září 1997
Mixing: Kevin "Caveman" Shirley v Avatar Studios, New York - listopad 1997
Asistence: Kosaku Nakamura, Rich Alvy
Konečná úprava: Leon Zervos v Absolute Audio, NYC
Muzikanty fotografoval: Bob Feather Photography
Nástroje fotografoval: Paul La Raia
Úprava obalu CD: 4D Advertising Design


Nahráli:
Tony Levin - Chapman Stick & Bass
Mike Portnoy - Drums & Percusion
John Petrucci - Bass (07)
Mike Portnoy - Bass (08)
Charlie Benante - Drums (08)
Jordan Rudess - Guitar (07)
Diskografie When The Keyboard Breaks: Live In Chicago
Vyšlo 14. února 2009, Lazy Tomato Entertainment, LTE001
Magna Carta, MA-9035-2 (USA)
Lazy Tomato Entertainment

Seznam skladeb:
01. Universal Mind (When the Keyboard Broke) (2:21)
02. The Chicago Blue & Noodle Factory (7:03)
03. Fade Away or Keep Going? (5:03)
04. The Haunted Keyboard (9:34)
05. Close Encounters of the Liquid Kind (15:13)
06. Ten Minute Warning (5:55)
07. That 'Ol Broken Down Keyboard Blues (6:34)
08. Liquid Anthrax (4:55)
09. That's All Folks! (2:12)
Total Time: (78:00)

Recorded Live at Park West in Chicago on June 25th 2008
Engineer [Live Audio]: Stew Wilson
Mastered: Fred Kevorkian
Artwork By [Layout]: "Setlist Scotty" Hansen
Photography [Live Photos]: Rob Olewinski, Tony Levin

Official bootleg
http://www.ytsejamrecords.com/
Skladba 8 obsahuje úryvek z "How Many More Times" od Led Zeppelin.


Nahráli:
Tony Levin - Chapman Stick & Bass
Mike Portnoy - Drums & Percusion
John Petrucci - Bass (07)
Mike Portnoy - Bass (08)
Charlie Benante - Drums (08)
Jordan Rudess - Guitar (07)
Diskografie Liquid Tension Experiment Live In NYC
Vyšlo 2009, Ytsejam Records/Lazy Tomato Entertainment, LTE001

Seznam skladeb:
Disc 1
01. Acid Rain (9:25)
02. Kindred Spirits (8:00)
03. Biaxident (7:39)
04. Freedom of Speech (9:00)
05. Improv Jam #1 (8:10)
06. Another Dimmension (10:51)
07. State of Grace (6:20)
08. Universal Mind (9:36)
Total Time: (61:09)

Disc 2
01. When the Water Breaks (16:49)
02. Improv Jam #2 (11:31)
03. Rhapsody in Blue (George Gershwin cover) (13:49)
04. Osmosis (3:43)
05. Paradigm Shift (9:31)
Total Time: (55:23)
Nahráli:
Tony Levin - Chapman Stick & Bass
Mike Portnoy - Drums & Percusion
John Petrucci - Bass (07)
Mike Portnoy - Bass (08)
Charlie Benante - Drums (08)
Jordan Rudess - Guitar (07)
Diskografie Liquid Tension Experiment Live In LA
Vyšlo 2009, Ytsejam Records/Lazy Tomato Entertainment

Seznam skladeb:
Disc 1
01. Acid Rain (10:43)
02. Kindred Spirits (7:53)
03. Biaxadent (7:34)
04. Freedom Of Speech (8:54)
05. Improv Jam #1 (8:21)
06. Another Dimension (10:31)
07. State Of Grace (6:00)
08. Universal Mind Pt. 1 (3:36)
09. Keyboard Solo (5:19)
10. Universal Mind Pt. 2 (3:46)
Total Time: (82:37)

Disc 2
01. When The Water Breaks (17:52)
02. Improv Jam #2 (13:03)
03. Rhapsody In Blue (George Gershwin cover) (13:34)
04. Osmosis (5:52)
05. Paradigm Shift (9:17)
Total Time: (59:38)
Nahráli:
Tony Levin - Chapman Stick & Bass
Mike Portnoy - Drums & Percusion
John Petrucci - Guitars
Jordan Rudess - Keyboards

LTE Box Set je jedinečný suvenýr z Liquid Tension Experiment's 10th Anniversary Reunion Tour.
Je v něm zahrnut deluxe balení obou představení v NYC a LA na obou mediích (obě na CD a DVD), ale také Liquid Trio Experiment 2CD a dvě položky z toho jsou exclusivní, Live In LA on Blu Ray disc a bonusové CD ze všech improvizačních jamů, LTE 2008 shows.

The Special Edition include:
* LTE Live In NYC (2 CD)
* LTE Live In NYC (1 DVD)
* LTE Live In LA (2 CD)
* LTE Live In LA (1 DVD)
* LTE Live In LA (1 Blu-ray) Available only in the boxset
* LTE Bonus Disc (1 CD) Available only in the boxset
* Liquid Trio Experiment 2 - When the Keyborad Breaks: Live In Chicago (1 CD)
* 24 Pages Booklet
Diskografie Liquid Tension Experiment Live 2008
Vyšlo 2007, Magna Carta, MA-9035-2 (USA), Limited Edition Boxset

Seznam skladeb:
LIVE IN NYC
01. Acid Rain (9:25)
02. Kindred Spirits (8:00)
03. Biaxident (7:39)
04. Freedom Of Speech (9:00)
05. Improv Jam #1 (8:10)
06. Another Dimension (10:51)
07. State Of Grace (6:20)
08. Universal Mind (9:36)
09. When The Water Breaks (16:49)
10. Improv Jam #2 (11:31)
11. Rhapsody In Blue (13:49)
12. Osmosis (3:43)
13. Paradigm Shift (9:31)
Total Time: (2:04:24)

LIVE IN LA
01. Acid Rain (10:43)
02. Kindred Spirits (7:53)
03. Biaxident (7:34)
04. Freedom Of Speech (8:54)
05. Improv Jam #1 (8:21)
06. Another Dimension (10:31)
07. State Of Grace (6:00)
08. Universal Mind part 1 (3:36)
09. Keyboard Solo (5:19)
10. Universal Mind part 2 (3:46)
11. When The Water Breaks (17:52)
12. Improv Jam #2 (13:03)
13. Rhapsody In Blue (13:34)
14. Osmosis (5:52)
15. Paradigm Shift (9:17)
Total Time: (2:12:15)

WHEN THE KEYBOARD BREAKS: LIVE IN CHICAGO
01. Universal Mind (When The Keyboard Broke) (2:21)
02. The Chicago Blue & Noodle Factory (7:03)
03. Fade Away Or Keep Going? (5:03)
04. The Haunted Keyboard (9:34)
05. Close Encounters Of The Liquid Kind (15:13)
06. Ten Minute Warning (5:55)
07. That 'Ol Broken Down Keyboard Blues (6:34)
08. Liquid Anthrax (4:55)
09. That's All Folks! (2:12)
Total Time: (58:50)

LTE BONUS DISC
01. NYC (Early Show) Improv Jam #1 (6:54)
02. NYC (Early Show) Improv Jam #2 (7:41)
03. NEARfest Improv Jam #1 (3:42)
04. NEARfest Improv Jam #2 (5:43)
05. Chicago Improv Jam #1 (7:58)
06. San Francisco Improv Jam #1 (10:41)
07. San Francisco Improv Jam #2 (13:17)
Total Time: (55:56)


Zpět  
  


 Zpět
Zdroj informací: New Gibraltar Encyclopedia of Progressive Rock

Jordan Rudess       Mike Portnoy       John Petrucci       Tony Levin

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  14.8.2007 
Menu Poslední aktualizace: 12.1.2021
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!