LEPROUS
                    

   Zpět
Leprous (Malomocný) je norská progressive metalová kapela, která byla založena v roce 2001 v Notodden, Norsko. Kapela si získala svoji proslulost jako doprovodná kapela zakladatele skupiny Emperor, zpěváka Ihsahna, na jeho studiových albech. Ihsahn se zase podílel na několika albech Leprous jako zpěvák ("Thorn" na "Bilateral" a "Contaminate Me" na "Coal") a jako co-producent alba Coal.

Po vydání dvou demo nahrávek "Silent Waters" v roce 2004 a "Aeolia" v roce 2006 (bohužel se velmi špatně shánějí) s relativně nestálou sestavou, se kapela konsolidovala v okamžiku, když začli nahrávat své debutové album "Tall Poppy Syndrome" v srpnu 2008. Americký label Sensory Records podepsal s kapelou smlouvu a vydal jim album v květnu 2009. Alex Henderson z Allmusic pochválil debut skupiny pohybující se stylově "spolehlivě v mentalitě raných 90 let" a současné progresivní metal smícháním vlivů Pink Floyd a King Crimson s alternativními metalových kapelami jako např. Tool.

Album získalo kladná hodnocení, zatímco si kapela získávala pozornost jako koncertní kapela zakladatele skupiny Emperor, zpěváka Ihsahna, jehož manželka je sestrou zpěváka Leprous Einara Solberga. Oficiální hudební spolupráce s Ihsahnem začala roku 2009, kdy kapelu požádal, zda bychom s ním nechtěli odehrát pár živých vystoupení. Kapela byla tehdy ještě úplně neznámou kapelou, ale tvorbu Ihsahna všichni velmi dobře znali a byli přesvědčeni, že ji budou schopni interpretovat. Taková nabídka se prostě nedala odmítnout a nakonec se z toho stalo vítězství pro obě strany. Ihsahn mohl zkoušet a vystupovat s ucelenou kapelou, která vyznávala podobnou hudební filozofii, což mu ušetřilo spoustu práce, a Leprous získali možnost hrát po celém světě po boku jedné z největších současných metalových ikon. Posloužilo to navíc jako skvělá propagace a zároveň si užili spoustu legrace. "S Ihsahnem je zkrátka fantastická spolupráce. Je sice velmi skromný, ale je to ohromný profesionál a workoholik." pochvaloval si Einar Solberg.

V roce 2010 se Leprous objevili na ProgPower v USA a ProgPower v Evropě, později doprovázeli Therion na jejich evropském turné. Po turné s Therion kapela oznámila, že se rozchází s basistou Halvorem Strandem, kterého nahradil Rein Blomquist.

Na konci února 2011 kapela oznámila, že podepsala novou smlouvu s InsideOut s celosvětovou distribucí prostřednictvím Century Media. Debut kapely u InsideOut Records, album "Bilateral" vyšlo 24. srpna 2011. Norové si pro obal nové desky "Bilateral" zvolili jako autora amerického surrealistického umělce Jeffa Jordana a španělského designéra Ritxi Ostarize. Jordan dělal obal např. Pro The Mars Volta, Ostariz pro změnu už s kapelou spolupracoval na předchozí desce "Tall Poppy Syndrome" (2009, Sensory Records). Desku masteroval Jens Bogren ve Fascination Street studios. Na albu se představili jako hosté zpěvák Ihsahn a na trubky zahrál Vegard Sandbukt. Hudba na "Bilateral" se jeví mnohem vyspělejší deskou, když písně jsou více strukturované, ale zároveň komplexnější. Autorem všech textů byl kytarista Tor Oddmund, Einar pouze vypomáhal s jejich úpravou a sem tam zaměnil nějaké slovo, aby text lépe seděl do hudby. Turné na podporu desky absolvovali společně s kapelou AMORPHIS. Zavítali také do ČR v rámci turné s prozaickým názvem „European Progressive Assault“, když společně se skupinami LOCH VOSTOK, PERSEFONE a ORKENKJOTT odehráli svůj set 6. října 2012 v klubu Exit-Us v Praze.

Ke spolupráci s Jeffem Jordanem na obal desky došlo tak, že skupina si přála hodně surrealistickou grafiku a zároveň jsou velcí fanoušci jeho prací, které udělal pro THE MARS VOLTA. Španělský designér kapely Ritxi Ostáris jek tedy požádal, zda by neměl zájem vytvořit cover i pro Leprous a Jeff překvapivě nadšeně souhlasil. Spolupráce s tímto velikánem světového surrealistického umění pro nás byla úžasná podle kapely a doufají, že bude pokračovat i v budoucnu.

Dne 20. května 2013 Leprous vydali další album "Coal". Zpěvák Einar Solberg popsal album jako "více melancholičtější a temnější album, než předchozí "Bilateral". Tou temnotou nemám na mysli více agresivní, ale mnohem závažnější. Je na něm ještě velký rozsah dynamiky, ale žádné přechody mezi různými náladami během písně."

Dne 5. května 2014 kapela ohlásila odchod bubeníka Tobiase Ornese Andersena, který se při více projektech nedokázal naplno věnovat kapele. Nahradil jej velmi talentovaný mladý bubeník Baard Kolstad, který hrál s Leprous po celou dobu jejich turné k desce "Coal" v roce 2013 a patří vůbec k nejlepším norským bubeníkům. Zároveň skupina ohlásila, že v současné době pracuje na materiálu pro jejich další album. V roce 2013 v rámci turné Coal tour 2013 hráli Leprous opět v Praze v klubu Nová Chmelnice 17. října 2013 společně s polskou kapelou Blindead. Zároveň proběhla náhrada za basistu Reina Blomquista, který v Česku na festivalu Brutal Assault 2013 odehrál svůj poslední koncert s kapelou. Jméno nového bysisty zní Martin Skrebergene a představil se na již na dalších koncertech LEPROUS v Česku a na Slovensku.

Na počátku června 2014 Prog Magazine v rádiovém show na stanici Rock Radio ve Velké Británii oznámili společné turné pro Inside Out Records s dalšími kapelami z pod tohoto labelu jako Haken, Maschine na podzim 2014 ve Velké Británii a v Evropě.

Skupina se s fascinující lehkostí ve svých skladbách pohrává s hudebními motivy i styly, s vokály i se zvuky jednotlivých nástrojů. V jejich hudbě jde slyšet čistý, i vícehlasý zpěv, scream i blackmetalový growl. Něžné kytarové vybrnkávačky se náhle a nečekaně rozburácí do rock-metalové pumelenice, aby burácející kytary vzápětí vystřídala jemná melodie kláves a tichý zpěv, připomínající ukolébavku. V jedné jediné písni se u nich vystřídá tolik nápadů, motivů a nálad, že by to jiné skupině vystačilo na celé album a ještě by zbylo. Nemůže snad překvapit ani přítomnost tak nemetalového nástroje, jakým je trumpeta - můžeme ji slyšet v písni "Thorn" z alba "Bilateral", na které také zpívá host kapely, věhlasný norský blackmetalový vokalista Ihsahn.

Leprous rozhodně není kapela, se kterou si při druhém poslechu můžeme pobrukovat refrén - už proto, že v jejich písních se klasická konstrukce sloka - refrén - sloka… téměř nevyskytuje. Ona taky málokterá jejich píseň trvá míň než pět minut. Hlavní vokalista Einar k jejich stylu uvádí: "Termín progresivní metal je v současné době hodně všeobecný - stačí, aby kapela zařadila do písně pár neobvyklých změn v rytmu a nějaké zvláštní sólo a hned se hlásí k prog-metalu. Ale aby kapela byla opravdu progresivní, nesmí se bát překračovat hranice a porušovat zažité konvence. A já jsem spokojený, že my právě tohle dokážeme."

Kapela momentálně pracuje na následnikovi alba "Coal", které by se mělo objevit v květnu 2015 u InsideOutMusic. Nahrávání se odehrává ve švédských Fascination Street/Studio v Gröndalu s Davidem Castillo (Katatonia, Opeth) a podobně jako "Coal" a "Bilateral", je bude mixovat Jens Bogren ve Fascination Street studio.

Kapela LEPROUS pro rok 2015 nachystala v květnu vydání svého nového alba s názvem "The Congregation". Stejně jako na předešlých nahrávkách, i na této novince Ihsahnovi chráněnci pracovali se zvukovým kouzelníkem Jensem Bogrenem (OPETH, KREATOR, Symphony X), který se ujal mixáže alba. Kapelník Einar Solberg se k natáčení alba vyjádřil: "Když spočítám, kolik času jsme mu věnovali, a kolik krve, potu a slz prolili, bylo tohle album zatím to nejnáročnější. O to víc jsem na něj hrdý. Myslím, že je to naše nejodvážnější, nejtechničtější a nejvyspělejší nahrávka. Většinu té hudby jsem skládal doma na počítači, takže jsem při tom tentokrát využíval převážně své uši, nikoliv vědomosti. Když totiž používáte jen vědomosti a při každém albu postupujete stejně, zákonitě skončíte v začarovaném kruhu zaběhaných zvyklostí. A o nebezpečenstvích pramenících z kráčení s davem a rutinérství je celé album vlastně i textově."

Míchání a mastering alba měl proběhnout na konci ledna, takže vydání alba je opravdu možno očekávat dokonce v upřesněném termínu 25. května v Evropě a 2. června ve Spojených Státech. Vychází opět u labelu InsideOut. Bicí na nové album LEPROUS nahrávali ve Sweden's Fascination Street / Studio Gröndal s Davidem Castillo (Katatonia, Opeth) a bude je podobně jako "Coal" a "Bilateral" mixovat Jens Bogren ve studiu Fascination Street. Vokály se pro změnu nahrávaly spolu s Heidi Solberg Tveitan a Vegard Tveitan v Mnemosyne Studios v Norsku. Dne 20. února kapela uvedla na svých stránkách, že album je kompletní.

Současně kapela ohlásila nové turné v roce 2015 a světe zboř se, 25. října 2015 kapela vystoupí v Praze v klubu Nová Chmelnice!!! (Sun. 25.10.2015 - Prague (Czech Republic) - Nova Chmelnice)

Koncem podzimu roku 2016 se kytarista Øystein rozhodl opustit kapelu. Øystein byl součástí všech nahrávek a od poloviny roku 2004 je velkou součástí kapely. Má svoji kariéru i rodinu, což mu ztěžuje spojení se všemi projekty kapely. Leprous i Øystein to již věděli dávno, přesto se k tomu nikdo nechtěl odhodlat. Až nyní. V kapele se ale představl nový člen Robin Ognedal, který nahradil kytaristu Oystein Landsverka. Robin Ognedal již hrál s kapelou loni na jejich severoamerickém turné v roce 2016. Je také členem koncertní sestavy Ihsahna a navíc je i dlouholetým přítelem kapely.

Norská progresivně metalová formace Leprous připravila své vůbec první koncertní DVD. Je to živá nahrávka s titulem "Live At Rockefeller Music Hall" a přináší vystoupení kapely z domovského Osla, který se uskutečnil 4. řervna 2016. K dostání je v několika formátech DVD, 2CD, samostatné DVD, a také na třech LP a dvou CD. A jak hodnotí živou nahrávku hudebníci? "Nahrávání šlo skvěle a shodli jsme se, že to byl jeden z nejlepších koncertů v naší kariéře," prozradil zpěvák kapely Einar Solberg.

Leprous zahájili severoamerické turné s první zastávkou 27. září 2016 v Atlantě. Během turné je doprovázejí Devin Townsend Project a Between The Buried And Me v Evropě, ve Velké Británii pak Devin Townsend Project a Tesseract počátkem roku 2017.

Norská kapela Leprous oznámila vydání nového alba, které vyjde 25. srpna 2017 pod labelem Inside Music s názvem "Malina". Podle zpěváka a klávesisty Einara Solberga je nástupce předchozí nahrávky "The Congregation" dokonalým příkladem toho, jak můžete začít s nějakou vizí... a skončit s materiálem, který nemá nic společného s původní myšlenkou. Psaní alba začalo s nápadem zdokonalit zvuk a pracovní metodu, se kterou začali na "The Congregation". Zatímco proces psaní byl ve skutečnosti docela podobný (30 skic, eliminační proces apod.). Postupně si začali všímat podobnosti zvuku a skládání jako na předchozím albu, přestože chtěli znít jinak. Postupně si uvědomili, co je třeba udělat. Tento album musí znít živěji, organičtěji a dynamičtěji. Kapela vstoupila do studia s Davidem Castillem v Ghostward ve Švédsku, zatímco o míchání se znovu postaral Jens Bogren. "David okamžitě pochopil, kam chceme jít. V ateliéru jsme strávili asi čtyřikrát tolik dní, než u všech ostatních záznamů, které jsme udělali, protože jsme se poučili, že pokud chceš znít jedinečně, děje se to hlavně během nahrávek, ne až v mixu. Chtěli jsme, aby to znělo, jak to zaznělo. Nechtěli jsme digitalizovat zvuk." Podle hudebního klubu se jim podařilo vytvořit přirozeně znějící, organické album se skvělými skladbami, které ale stále zní současně. Přesto album zní více rockověji než metalově. Einar pokračuje: "Zatímco jsme stále velmi zněli jako Leprous, věřím, že s tímto albem se přesněji definujeme jako rocková skupina než metalová. Jsme šíleně hrdí na toto album a nemůžeme se dočkat, až se s vámi o ně podělíme". Tento pocit se odráží i v ohromujícím přebalu alba. "Chtěli jsme tentokrát zkusit něco nového a pracovat s novým umělcem. Někteří naši dobří hudební přátelé nám doporučili Corey Meyersovou. Prohlédl jsem její dílo a je zatraceně dobrá. Toto je poprvé, kdy jsme obdrželi dokonalý obal na první pokus. Reprezentuje album dokonale a vypadá docela úžasně!"

Dne 28. října 2017 zahají koncertem v Dánsku podporu alba "Malina", během něhož budou kapelu doprovázet soubory Agent Fresco (Island), AlithiA (Austrálie) a Astrosaur (Norsko). V rámci turné hudebníci navštíví i Polsko s vystoupením 21. listopadu 2017 v Proxima nebo Prahu 27. listopadu 2017 v Rock Café. V kapele se ale představí její nový člen Robin Ognedal, jenž nahradil kytaristu Oystein Landsverka, který z kapely odešel v roce 2016. Robin již nahrával některé party na posledním albu "Malina". Další změnou v sestavě je, že se oficiálně ke kapele připojí basista Simen Borven, který v roce 2015 spolupracoval se skupinou Leprous.

Počátkem března 2019 Leprous už dávali dohromady materiál pro své šesté studiové album, které by mělo začít natáčet v průběhu tohoto roku. Bubeník Baard Kolstad hovořil o tom, jak jdou práce ve studiu a potvrdil, že bicí jsou již nahrány na polivinu desky. "Vstoupili jsme do studia, kde jsme nahrávali bicí na polovinu alba minulý týden s Davidem Castillom v Ghostward/Fascination Street Studios - ve stejném studiu, kde jsme nahráli dvě nejnovější alba. Když jsem nahrával samotný, měl jsem více času než kdy jindy, abych dokončil a experimentoval se svým zvukem téměř bez kompromisů, takže děkuji zpěvákovi a klávesistovi Einarovi Solbergovi a Davidovi za jejich trpělivost!"

"Také jsme spolu nahráli jednu píseň, bicí a basu, něco, co ani Leprous ještě nikdy předtím neudělali." Kolstad dodává: "Byl to velmi dobrý pocit odejít po nahrávání bicích téměř na pů alba, které se má začít nahrávat v květnu. Těším se, až se za pár dní uslyší výsledek kytaristé, jak se jich to dotkne. Určitě to bude jiné album Leprous, ale pořád Leprous!" Kapela Leprous je v současné době počátkem roku na turné po Jižní Americe a vrátí se do Evropy ke konci roku 2019 na několik zastávek.

Dne 25. ledna 2019 vydali Leprous cover skladby "Angel" od Massive Attack spolu s doprovodným hudebním videem. Kapela ji již předvedla živě během koncertů koncem roku 2018. Leprous vstoupili do studia, aby na začátku roku 2019 nahráli své šesté album. Dva roky od předchozího alba "Malina" kapela oznámila vydání novinky, která je připravena k vydání 25. října 2019 pod hlavičkou německého labelu InsideOut Music. Album s názvem "Pitfalls" bylo oficiálně oznámeno 26. srpna 2019 spolu s určeným datem vydání na 25. říjen 2019, stejně jako coverem alba a seznamem skladeb. Nové album se blíží víc neprobádané oblasti, ve které se nacházejí jména jako David Bowie nebo Prince. Leprous mají na tomto albu dost podobnou charakteristiku, stejný androgynní výraz, sklony k přehánění, ale také snadno zapamatovatelné melodické motivy, které se zavrtávají do mozku, a velmi zřetelný důraz na osobní i hudební stylizaci. Hudebně je to dílko jednoduše dokonalé, albu není co vytknout, při poslechu snad nelze přeskočit jedinou skladbu. Nahrávka přináší naprosto vynikající pěvecký výkon, skvělé, chytré kytarové nápady, elegantní bicí, variabilní hru na baskytaru, dobrodružství v pozadí jasného hudebního příběhu.

Leprous nadále pravidelně vystupoval živě po celé roky 2020 a 2021, přičemž události byly streamovány online z jejich domovského města Notodden. To zahrnovalo plné odehrání každého z jejich studiových alb (kromě "Tall Poppy Syndrome"), včetně několika živých debutů a mnoha skladeb provedených poprvé v aktuální sestavě kapely.

Rockový outfit Leprous s potěšením oznámil vydání svého nového studiového alba "Aphelion", které vyjde 27. srpna 2021 po celém světě prostřednictvím InsideOut Music. Následovník vysoce oceňovaného alba "Pitfalls" z roku 2019 vznikal v loňském roce album ve třech různých studiích Ghost Ward Studios ve Švédsku, Ocean Sound Recordings v Norsku a Cederberg Studios v Norsku. Album opět mixoval Adam Noble (Placebo, Biffy Clyro, Nothing But Thieves atd.), masteroval Robin Schmidt (1975, Placebo, The Gaslight Anthem atd.). Cover artwork navrhla Elena Sigida a je založen na fortografii Oysteina Aspelunda. Album má být představeno prvním singlem, který se objeví 25. června 2021. Seznam skladeb ještě nebyl odhalen.

Dne 9. června 2021 Einar Solberg jměnem kapely napsal: "Neměli jsme v plánu začít s novým albem, ale pak přišel Covid". Novinka "Aphelion" je velmi odlišné album. Je intuitivní a spontánní. Experimentovali jsme s mnoha zcela odlišnými způsoby psaní hudby a zkoumali nové způsoby práce. Nebyl prostor pro přemýšlení, přehnaný perfekcionismus nebo pečlivě naplánované písně. Věřím, že je to jedna ze silných stránek tohoto alba. Působí živě, cítí se svobodně a nepřipadá ani příliš vypočítavě. Album bylo nahráno ve třech různých studiích a několik písní bylo skutečně nahráno ve všech třech studiích, Ghost Ward Studios, Ocean Sound Recordings a Cederberg Studios. "Afelion" je bod na oběžné dráze objektu, kde je nejvzdálenější od slunce, a má symbolickou hodnotu, kterou ponechám vaší vlastní interpretaci".

Leprous také oznámili, že oslaví v prosinci 2021 své 20. výročí řadou speciálních evropských vystoupení. První koncert je plánován 1. prosince v Oslu (Norway) ve Vulkan Arena, zatím záverečný pak 16. prosince v Berlíně (Německo) v Columbia Theater. Bohužel termín v České republic se neobjevil.

   Zpět
Členové:
Einar Solberg - Lead Vocals, Keyboards (2001-present)
Tor Oddmund Suhrke - Vocals, Guitars (2001-present)
Robin Ognedal - Guitars, Backing Vocals (2017-present)
Simen Børven - Bass (2015-present)
Baard Kolstad - Drums (2014-present)

Bývalí členové:
Øystein Landsverk - Guitars, Backing Vocals (2004-2016)
Martin Skrebergene - Bass (2013-2015)
Tobias Ørnes Andersen - Drums (2007-2014)
Rein T. Blomquist - Bass (2010–2013)
Halvor Strand - Bass (2002–2010)
Tor Stian Borhaug - Drums (2005–2007)
Truls Vennman - Drums (2001–2005)
Kenneth Solberg - Guitars (2001–2003, 2003–2004)
Esben Meyer Khristensen - Guitars (2001–2003)
Stian Lonar - Bass (2001–2002)
Koncertní hudebníci:
Petter Hallaråker - Guitars (2015)
Baard Kolstad - Drums (2013)
Hostující hudebníci:
Vegard Sverre "Ihsahn" Tveitan - Vocals (2011-2013)

Členové EINAR SOLBERG
Vocals, Keyboards/Synths
(Narozen 28. dubna 1985, Notodden, Telemark)


Einar má bratra Lorda PZ, Kenneth Solberg a Ihriela, švagra spolupracujícího s Ihsahnem.

LOCATION: tady a tam, ale nyní ve Walsall, UK

EQUIPMENT: Clavia Nord Stage a Clavia Nord Wave

OTHER BANDS NOW: Ihsahn (studiově)
PREVIOUS BANDS: Emperor (studiově), Brisjim, Den, Oil

FAVORITE LEPROUS SONG: Forced Entry (nová skladba), od TPS - Dare You

BIGGEST MUSICAL INSPIRATION: King Crimson and Porcupine Tree
BIGGEST INSPIRATION ON MY LIFE: My family and fiancée
Členové TOR ODDMUND SUHRKE
Guitar, Vocals
(Narozen 7. června 1986, Notodden)


LOCATION: Mo i Rana, Norway

EQUIPMENT: PRS custom 24 guitar, Ibanez 8-string, Mesa Boogie Dual Rectifier

OTHER BANDS NOW: Ihsahn (studiově)
PREVIOUS BANDS: Gripomenus, Den, Oil, Brisjim, We are the bombsquad, SMS

FAVORITE LEPROUS SONG: Forced Entry (nová skladba), od TPS - Dare You

BIGGEST MUSICAL INSPIRATION: Opeth, Porcupine Tree, Pain of Salvation
BIGGEST INSPIRATION ON MY LIFE: přítelkyně, přátelé, rodina a Leprous
Členové ROBIN OGNEDAL
Guitar, Backing Vocals
(Narozen 1989)


INSTRUMENT IN BAND: Guitar, Backing Vocals

Byl členem:
2017 - Leprous (guitars)
2005-2013 Above Symmetry - (guitars)
2009 Morgenroede - Guitars / Nemesis (Single)
Live musician
2015 - Ihsahn - guitars, backing vocals
Členové SIMEN DANIEL LINDSTAD BØRVEN
Bass
(Narozen ***, Skien)


INSTRUMENT IN BAND: Bass Guitar

v roce 2007 ukončil studia na škole Skien Videregaende Skole. Na střední škole pak studoval v Universitetet i Agder. V roce 2010 ukončil studia v Universitetet i Tromso s hudebním zaměřením.

Žije v Kristiansand, je ženatý od 16. červemce 2016 s Henriette Amadea Lindstad Borven.
Členové BAARD KOLSTAD
Drums
(Narozen 1991, Asker, Norway)


Vítěz soutěže: World Champion in the Roland V-Drums World Championship 2012
Bubeníkem Leprous od 7. května 2014

LOCATION: Kristiansand, Norway

PREVIOUS BANDS: Hellhaven, Oceans of Time, Borknagar (2012-present), ICS Vortex (2012-present), GOD SEED, IHSAHN, SOLEFALD, IN VAIN, RENDEZVOUS POINT

BIGGEST MUSICAL INSPIRATION: Gavin Harrison, Thomas Lang, Mike Portnoy, Steve Gadd, Dave Weckl, Vinnie Colaiuta, Aaron Spears
Členové OYSTEIN SKONSENG LANDSVERK
Guitar, Backing Vocals
(Narozen 30. března 1988)


INSTRUMENT IN BAND: Guitar, Backing Vocals
LOCATION: Oslo, Norway

EQUIPMENT: Ibanez guitars, Elmwood M60, Godin Multiac Nylon SA, Line6

OTHER BANDS NOW: Ihsahn (studiově)
PREVIOUS BANDS: P7, Emblaze, Funk it Up!

FAVORITE LEPROUS SONG: Forced Entry (nová skladba), od TPS - Dare You, Tall Poppy Syndrome

BIGGEST MUSICAL INSPIRATION: Asi Iron Maiden, když jsem začínal hrát
BIGGEST INSPIRATION ON MY LIFE: přítelkyně, přátelé, rodina, Leprous a hlavně hudba
Členové MARTIN SKREBERGENE
Bass (2013-2015)
(Narozen ***)


Členové TOBIAS ØRNES ANDERSEN
Drums
(Narozen 5. července 1990, Rjukan)
Drums (2007-2014)


LOCATION: Oslo, Norway

EQUIPMENT: Sonor Drums

OTHER BANDS NOW: Ihsahn (studiově), ABOVE SYMMETRY, Minutes of Death and Back, Strand/Strand/Ornes Andersen Trio
PREVIOUS BANDS: Orkenkjott, Jonnet

FAVORITE LEPROUS SONG: Thorn (nová skladba), od TPS - Phantom Pain

BIGGEST MUSICAL INSPIRATION: 60s Miles Davis, Motorpsycho, Jojo Mayer, Stian Westerhus
BIGGEST INSPIRATION ON MY LIFE: lidé, hudba, učení
Členové REIN T. BLOMQUIST
Bass (2011-2013)
(Narozen 1989, (Bo i Telemark)


EQUIPMENT: ***

OTHER BANDS NOW: Above Symmetry
PREVIOUS BANDS: ***

FAVORITE LEPROUS SONG: ***

BIGGEST MUSICAL INSPIRATION: ***
BIGGEST INSPIRATION ON MY LIFE: ***

   Zpět
Studiové desky:
2021 Aphelion
2019 Pitfalls
2017 Malina
2015 The Congregation
2013 Coal
2011 Bilateral
2009 Tall Poppy Syndrome
2006 Aeolia
2004 Silent Waters (EP)
Ostatní nahrávky:
2016 Live At Rockefeller Music Hall (DVD)


Skupina:
Einar Solberg - Vocals, Keyboards, Synth
Tor Oddmund Suhrke - Guitars
Oystein Landsverk - Guitars
Simen Daniel Borven - Bass
Baard Kolstad - Drums
Hosté:
Raphael Weinroth-Browne - Cello
Henriette Lindstad Borven - Violin
Ellen Fjarvoll Samdal - Violin
Karen Suhrke - Cello
Pal Gunnar Fiksdal - Trumpet
Diskografie Aphelion
Vyšlo 21. srpna 2021, Inside Out Music

Seznam skladeb:
01. Running Low ()
02. Out Of Here ()
03. Silhouette ()
04. All The Moments ()
05. Have You Ever? ()
06. The Silent Revelation ()
07. The Shadow Side ()
08. On Hold ()
09. Castaway Angels ()
10. Nighttime Disguise ()
Total Time: (00:00)

Mediabook & vinyl bonus track: 11. A Prophecy To Trust ()
12. Acquired Taste (Live 2021) ()

Recorded at Ghost Ward Studios, Ocean Sound Recordings and Cederberg Studios
Mixed: Adam Noble (Placebo, Biffy Clyro, Nothing But Thieves)
Mastered: Robin Schmidt (The 1975, Placebo, The Gaslight Anthem)
Cover Artwork: Elena Sigida, based on photography by Øystein Aspelund

Skupina:
Einar Solberg - Vocals, Keyboards
Tor Oddmund Suhrke - Guitar, Backing Vocals
Oystein Landsverk - Guitar, Backing Vocals
Rein Blomquist - Bass
Tobias Ornes Andersen - Drums
Hosté:
Diskografie Pitfalls
Vyšlo 25. října 2019, Inside Out Music

Seznam skladeb:
01. Below (5:53)
02. I Lose Hope (4:44)
03. Observe The Train (5:08)
04. By My Throne (5:45)
05. Alleviate (3:42)
06. At The Bottom (7:21)
07. Distant Bells (7:23)
08. Foreigner (3:52)
09. The Sky Is Red (11:22)
Total Time: (58:48)

Drums, guitars and bass recorded at Fascination Street, Sweden
Vocals recorded at Mnemosyne Studios, Norway
Mixing: Jens Bogren at Fascination Street
Mastering: Tony Lindgren
Recording: David Castillo
Recording (vocals): Vegard Tveitan
Recording (vocals): Heidi Solberg Tveitan
Cover Artwork: Corey Meyers

Skupina:
Einar Solberg - Vocals, Keyboards
Tor Oddmund Suhrke - Guitar, Backing Vocals
Oystein Landsverk - Guitar, Backing Vocals
Rein Blomquist - Bass
Tobias Ornes Andersen - Drums
Hosté:
Simen Daniel Borven - Bass
Diskografie Malina
Vyšlo 25. srpna 2017, Inside Out Music

Seznam skladeb:
01. Bonneville (5:28)
02. Stuck (6:48)
03. From the Flame (3:51)
04. Captive (3:43)
05. Illuminate (4:21)
06. Leashes (4:09)
07. Mirage (6:48)
08. Malina (6:15)
09. Coma (3:55)
10. The Weight of Disaster (6:00)
11. The Last Milestone (7:30)
Total Time: (58:48)

Drums, guitars and bass recorded at Fascination Street, Sweden
Vocals recorded at Mnemosyne Studios, Norway
Mixing: Jens Bogren at Fascination Street
Mastering: Tony Lindgren
Recording: David Castillo
Recording (vocals): Vegard Tveitan
Recording (vocals): Heidi Solberg Tveitan
Cover Artwork: Corey Meyers

Skupina:
Einar Solberg - Vocals, Keyboards
Tor Oddmund Suhrke - Guitar, Backing Vocals
Oystein Landsverk - Guitar, Backing Vocals
Rein Blomquist - Bass
Tobias Ornes Andersen - Drums
Hosté:
Simen Daniel Borven - Bass
Diskografie The Congregation
Vyšlo 25. května 2015, Inside Out Music

Seznam skladeb:
01. The Price (Einar Solberg & Baard Kolstad) (5:14)
02. Third Law (Einar Solberg & Tor Oddmund Suhrke) (6:19)
03. Rewind (7:07)
04. The Flood (Einar Solberg & Tor Oddmund Suhrke) (7:52)
05. Triumphant (4:26)
06. Within My Fence (Einar Solberg & Martin Skrebergene) (3:17)
07. Red (6:36)
08. Slave (6:38)
09. Moon (7:13)
10. Down (Einar Solberg & Baard Kolstad) (6:26)
11. Lower (4:34)
12. Pixel (Bonus Track) (Einar Solberg & Tor Oddmund Suhrke) (5:16)
Total Time: (70:58)

Recorded Fall 2014, Spring 2015
Drums, guitars and bass recorded at Fascination Street, Sweden
Vocals recorded at Mnemosyne Studios, Norway
Mixing: Jens Bogren at Fascination Street
Mastering: Tony Lindgren
Recording: David Castillo
Recording (vocals): Vegard Tveitan
Recording (vocals): Heidi Solberg Tveitan
Cover Artwork: Nihil

Skupina:
Einar Solberg - Vocals, Keyboards
Tor Oddmund Suhrke - Guitar, Backing Vocals
Oystein Landsverk - Guitar, Backing Vocals
Rein Blomquist - Bass
Tobias Ornes Andersen - Drums
Hosté:
Hakon Aase - Violin
Ihsahn - Vocals (additional) (08)
Diskografie Coal
Vyšlo 20. května 2013, Inside Out Music, Century Media Group

Seznam skladeb:
01. Foe (5:17)
02. Chronic (7:19)
03. Coal (6:50)
04. The Cloak (4:09)
05. The Valley (8:59)
06. Salt (4:30)
07. Echo (9:41)
08. Contaminate Me (9:04)
Limited edition digibook/Vinyl LP
09. Bury (4:45)
10. Foe (Remix) (4:02)
Total Time: (55:49)

Recorded: podzim 2012, jaro 2013
Music and lyrics written: Leprous
Mixing: Jens Bogren
Mastering: Tony Lindgren
Booklet Artwork: Ritxi Ostáriz
Art direction and design: Ritxi Ostáriz
Cover painting: Jeff Jordan

Skupina:
Einar Solberg - Synth, Vocals
Tor Oddmund Suhrke - Guitar, Vocals
Oystein Landsverk - Guitar, Backing Vocals
Rein Blomquist - Bass
Tobias Ornes Andersen - Drums
Hosté:
Ihsahn - Vocals (ex-Emperor) (04)
Vegard Sandbukt - Trumpet (04,10)
Diskografie Bilateral
Vyšlo 22. srpna 2011 (EUR), 23. sprna 2011 (USA), Inside Out Music

Seznam skladeb:
01. Bilateral (4:00)
02. Forced Entry (10:20)
03. Restless (3:30)
04. Thorn (5:47)
05. Mb. Indifferentia (6:33)
06. Waste of Air (5:32)
07. Mediocrity Wins (6:07)
08. Cryptogenic Desires (2:45)
09. Acquired Taste (5:13)
10. Painful Detour (8:18)
Total Time: (58:11)

Recorded: Spring 2011
Bylo nahráváno v Ivory Shoulder Studios a Juke Joint Studio po vedením Vegard Tveitan a Heidi Solberg Tveitan
Mixed and mastered at Fascination Street Studio - Jens Bogren
Additional editing: Ivar Barstad
Music written: Leprous
Hudbu aranžovala celá skupina
Lyrics: Einar Solberg, Oystein Landsverk, Tor Oddmund Suhrke
Art direction and design: Ritxi Ostáriz
Cover painting: Jeff Jordan
Recording: Vegard Tveitan, Heidi Solberg Tveitan
Recording (Trumpet and additional keyboards): Rune Boro
Additional Editing: Ivar Barstad
Mixing, Mastering: Jens Bogren
Booklet Artwork: Ritxi Ostáriz
Artwork: Bjorn Tore Moen
All songs published by Magic Art Publishing
Na albu se představil i hostující zpěvák Ihsahn ve 4 skladbách, Thorn a trubku on Thorn a Painful Detour nahrál Vegard Sandbukt. Trubky a další klávesy nahrál v Kulturkirken Jacob, Oslo, Rune Boro.

Skupina:
Einar Solberg - Synth, Vocals
Tor Oddmund Suhrke - Guitar, Vocals
Halvor Strand - Bass
Oystein Landsverk - Guitar, Backing Vocals
Tobias Ornes Andersen - Drums
Hosté:
Diskografie Tall Poppy Syndrome
Vyšlo 5. května 2009, Sensory Records, SR3047

Seznam skladeb:
01. Passing (8:31)
02. Phantom Pain (6:51)
03. Dare You (6:46)
04. Fate (4:38)
05. He Will Kill Again (7:32)
06. Not Even A Name (8:47)
07. Tall Poppy Syndrome (8:28)
08. White (11:31)
Total Time: (63:04)

Recorded August 2008
Music written: Leprous
Recorded and Mixed: Black Lounge Studio/The Abyss - Jonas Kjellgren
Mastered: West West Side - Alan Douchess
Recording, Mixing: Jonas Kjellgren
Hudbu zkomponovala celá skupina a texty napsal Halvor Strand a Tor Oddmund Suhrke. Art Design: Ritxi Ostariz.
Cover art: Bjorn Tore Moen

Skupina:
Einar Solberg – Synth, Vocals
Tor Oddmund Suhrke – Guitar, Vocals
Halvor Strand – Bass
Oystein Landsverk – Guitar, Backing Vocals
Tor Stian Borhaug – Drums
Hosté:
Diskografie Aeolia
Vyšlo 2006

Seznam skladeb:
01. Disclosure (11:03)
02. Black Stains (4:49)
03. Last Word (6:50)
04. Aeolus Shadow (7:15)
05. The Great Beast (6:06)
06. Indecisive (6:40)
07. Close Your Heart (11:02)
08. Deformed Beauty (Instrumental) (1:17)
09. Eye Of The Storm (10:54)
Total Time: (65:56)

Music written: Leprous
Lyrics: Halvor Strand
Recording, Mixing: Mnemosyne
Cover art: Bjorn Tore Moen
Aeolia je demo CD vydané v roce 2006 norskou progressive kapelou Leprous. Byla nahrávána a mixována ve studiích Symfonique a Juke Joint Studio v Mnemosyne. Hudbu zkomponovala celá skupina a texty napsal Halvor Strand. Art Design vytvořil Bjorn Tore Moen.

Skupina:
Einar Solberg - Synth, Vocals
Tor Oddmund Suhrke - Guitar, Vocals
Halvor Strand - Bass
Oystein Landsverk - Guitar, Backing Vocals
Tobias Ornes Andersen - Drums
Hosté:
Diskografie Silent Waters
Demo EP, vyšlo 2006, self-release

Seznam skladeb:
01. Silent Waters (9:04)
02. Beauty of Death (9:39)
03. Collapse (9:46)
Total Time: (28:29)

Recorded April/May 2004
Design: Tor Oddmund Suhrke, Einar Solberg

Skupina:
Einar Solberg - Synth, Vocals
Tor Oddmund Suhrke - Guitar, Vocals
Halvor Strand - Bass
Oystein Landsverk - Guitar, Backing Vocals
Tobias Ornes Andersen - Drums
Hosté:
Ihsahn - Vocals, Guitar (additional) (14)
Diskografie Live At Rockefeller Music Hall
DVD, vyšlo 25. listopadu 2016, InsideOut Music

Seznam skladeb:
CD1:
01. The Flood (8:01)
02. Foe (3:08)
03. Third Law (6:15)
04. Rewind (7:15)
05. The Cloak (4:11)
06. Acquired Taste (6:53)
07. Red (6:40)
08. Slave (9:09)
CD2:
09. The Price (5:34)
10. Moon (7:46)
11. Down (6:29)
12. The Valley (7:39)
13. Forced Entry (10:45)
14. Contaminate Me (10:18)
DVD bonuses
01. Behind The Scenes
02. Slave (Lyric Video)
03. Restless (Video Clip)
04. The Cloak (Video Clip)
05. The Price (Video Clip)
06. Leprous At Rockefeller 13 Years Earlier
Total Time: (00:00)
"Live At Rockefeller Music Hall" přináší vystoupení kapely z domovského Osla, který se uskutečnil 4. řervna 2016.

   Zpět
Halvor Nordal Strand, Oystein Landsverk, Einar Solberg a Tor Oddmund Suhrke


Tor Oddmund Suhrke, Einar Solberg, Halvor Nordal Strand a Oystein Landsverk


Oystein Landsverk, Einar Solberg, Halvor Nordal Strand a Tor Oddmund Suhrke

2014

2015
Leprous 2015: Baard Kolstad, Oystein Landsverk, Einar Solberg, Tor Oddmund Suhrke, Simen Borven

2017
Leprous 2017: Simen Daniel Lindstad Borven, Baard Kolstad, Einar Solberg, Robin Ognedal a Tor Oddmund Suhrke

2021

   Zpět
Website:
www.leprous.net
Facebook:
www.facebook.com/pages/leprous
Další zdroje:
Ihsahn: www.ihsahn.com
www.last.fm/user/leprousband
Nahoru ProgressRock
Made by 
©  1.7.2014 
Menu Poslední aktualizace: 3.7.2021
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!