LEAP DAY
                    
      

      

     

Zpět
LEAP DAY (= přestupný den) je symfonická progresivní rocková skupina pocházející z Bakkeveen, Friesland, Holandsko. Byla založena 29. února 2008 a jejím zakládajícím členem je Koenem Roozenem. Hudba kapely je ovlivněna kapelami jako Spock Beard, The Flower Kings, Porcupine Tree, IQ, Arena a další klasické kapely jako Yes, Genesis a Camel.

V roce 2007 se setkali Koen a Derk Evert Waalkens, kteří krátce před tím vydali nádherné album "Somateria Spectabilis" spolu s Hansem Gerritsem (Nice Beaver) pod názvem King Eider. Derk Evert také hledal jiné symfo hudebníky, aby mohli album předvést i koncertně. Koen a Derk Evert sdíleli stejné myšlenky a tak se k nim brzy připojil zpěvák Jos Harteveld (Pink Floyd Project) a vytvořili jádro nové kapely.

V září 2007 se objevila idea na založení kapely během představení King Eider na Progfarm 2007, ve kterém se projevila znamenitá souhra zůčastněných hudebníků. Jejich první zkouška se konala právě dne 29. února. Mnoho zkoušek a pár živých vystoupení jim dalo solidně znějící progresivní rockovou kapelu. Původně byl požádán kytarista Hans Gerritse (Nice Beaver), aby přidal se k souboru, což musel odmítnout, neboť vzdálenost mezi jeho bydlištěm a místem zkoušení byla příliš velká. Proto po úspěšném představení Progfarm Hans opustil kapelu. Hudebníci nato oslovili Eddie Muldera (The Pink Floyd Project, ex-Flamborough Head), aby jej nahradil.

Současně v té době Eddie Mulder (Trion, Pink Floyd Project) opustil Flamborough Head, takže netrvalo dlouho a Koen požádal Eddieho, aby se připojil jako kytarista k jeho kapele, což Eddie rád udělal. Kapelu tak vytvořili známí holandští hudebníky Koen Roozen (bicí, Flamborough Head), Eddie Mulder (kytary, Trion), Peter Stel (basa, Nice Beaver), Gert van Castel Sant'Angelo (klávesy, King Eider Live Band), Derk Evert Waalkens (klávesy, King Eider) a Jos Harteveld (zpěv, Pink Floyd Project). Tento nizozemský symfonický outfit je poskládán z členů známých kapel ze světa progresivního rocku jako Flamborough Head, King Eider, Nice Beaver, Trion a The Pink Floyd Project. Takže celá šestice hudebníků se opět mohla pusti do skládání hudby a zkoušení.

Dne 29. února 2008 se hudebníci rozhodli přejmenovat kapelu na Leap Day. Po dvouletém hlůedání se tak Koenu Roozenovi konečně podařilo dát dohromady nový nizozemský symfoband. V listopadu 2008 vydali své bezejmenné demo CD, které získalo skvělé recenze na Progwereld.org a IO stránkách. Obsahuje jejich tři písně včetně "Awaking The Muse", což je i název jejich prvního plnohodnotného studiového alba. Podepsali nahrávací smlouvu s OSCAR Music vrhli se na přípravu jejich debutového alba "Awaking The Muse", které po vydání v roce 2009 získalo v recenzích uznání jako velmi profesionální album mezinárodního kalibru.

Skladby z jejich dalšího alba již bylo množno zaslechnout na živých vystoupeních, např. na Star Sound Studio v Utrechtu, kde v říjnu 2010 odehráli vynikající koncert. Během tohoto vystoupení již předvedli některé nové skladby z jejich připravovaného druhého alba. Diváci si tak mohli mohli vychutnat skvělé písně jako "Road To Yourself", "Walls" a "Skylge's Lair". Poslední skladba byla také vybrána jako titulní skladba z nového alba "Skylge’s Lair", které vyšlo v únoru 2011 opět u stejného labelu.

Kapela odehrála v březnu 2011 spolu s The Watch koncerty v Polsku, tedy v zemi, kde se nachází label kapely. Po malém turné v Polsku v roce 2011 a mnoha koncertech v Holandsku začali skládat a nahrávat své třetí studiové album. Bude to koncepční album o kontroverzních myšlenkách Immanuela Velikovskeho. Kytarista Eddie Mulder narazil na tuto teorii a chtěl ji použít pro koncepční album. V té době byl ještě členem Flamborough Head, a dotázal se, zda by to nepoužili pro jedno z jejich alb. Nicméně ostatní členové kapely nejevili zájem a proto se snažil téma použít pro album Trion. Ale znovu jeho kolegové hudebníci neměli zájem. Nakonec navrhl tuto myšlenku členům kapely Leap Day, kteří se zdáli být uchváceni tímto příběhem, a tak začali pracovat na konceptu koncept. Byli tak nadšeni, že napsali příliš mnoho skladeb pro jedno album a výsledkem bylo rozhodnutí vydat veškerý materiál na dvou albech. Zpočátku zamýšleli vydat dvojalbum, ale nakonec se dohodli, že být lepší bude vydat dvě samostatnáh alba. Nazvali je "From The Days Of Deucalion, Chapter 1 / 2". Během prvního ročníku Northern Prog Festival kapela prezentovala "From The Days Of Deucalion, Chapter 1". Přehráli velkou část nového alba v době, když většina z těchto skladeb byla úplně nových a neznámých.


V říjnu 2013 pak vydali první album jejich koncepčního projektu "From The Days Of Deucalion, Chapter 1" . Druhá část koncepčního příběhu vyšla 2. listopadu 2015 pod názvem "From The Days Of Deucalion - Chapter 2". V roce 2016 vydali Leap Day své první živé album s názvem "Live At The Northern Prog Festival". V roce 2018 pak vydala kolekci nazvanou "Timelapse", kterou si kapela přimopěla sobě i fanouškům 10. výročí jejich založení.

V roce 2018 Peter Stel opustil kapelu a nahradil jej Harry Scholing. Peter odešel poté, co dokončili 10th Anniversary Celebration Release "Timelapse", které bylo vydáno 15. července 2018. Jos Harteveld kapelu opustil v lednu 2020 a byl nahrazen zpěvákem Hansem Kuypersem. Pak nastal čas nahrát nové album "Treehouse", do jehož nahrávání se již začlenili oba noví hudebníci. Album bylo ohlášeno k vydání v listopadu 2021. Nové album bude představeno na koncertě dne 6. listopadu 2021 v NPF, Nizozemsko.

Zpět
Členové kapely:
Koen Roozen - Drums
Gert van Engelenburg - Keys, Backing Vocals
Eddie Mulder - Guitars, Backing Vocals
Derk Evert Waalkens - Keys, Backing Vocals
Harry Scholing - Bass
Hans Kuypers - Vocals


Bývalí členové a spolupracující:
Jos Harteveld - Lead Vocals (2008-2020)
Peter Stel - Bass (2008-2018)
Hans Gerritse - Guitars, Guitar-synthesizer, Bass, Backing Vocals

Koen Roozen Členové
(drums)
(Narozen 12. října 1959 v Haarlem, The Netherlands)


Ve svých 17 letech si koupil svoji první bicí sestavu, starý Pearl. V roce 1979 založil kapelu Endless Road (pojmenovanou po skladbě nizozemské kapely Focus), spolu s některými přáteli a kolegy. V roce 1984 se přestěhoval do Twente, kde založil kapelu Stiffener společně s Marcelem Derixem (Flamborough Head) a André Centsem (ex Flamborough Head) a zpěvačkou. Když se přestěhoval do Bakkeveenu v roce 1989, začal okamžitě hledal novou kapelu, se kterou by hrál. V roce 1991 se setkal s Edo Spanningem. Společně s Edo Spanningem, Marcelem Derix, Siebe Rein Schaaf a André Centsem zformovali Flamborough Head, kteří stále vystupují.

V roce 2006 začal hledat nové hudebníky, aby mohl založit novou holandskou symfonickou rockovou kapelu, mimo aktivit ve Flamborough Head. Po mnoha setkáních a hledání se setkali Derk Evert Waalkens (King Eider), a krátce nato i Jos Harteveld (Pink Floyd Project). Nakonec se Peter Stel (Nice Beaver), Gert van Engelenburg a Eddie Mulder (ex-Flamborough Head, Trion a Pink Floyd Project) přidali ke trojici. Dne 29. února 2008 se rozhodli pojmenovat kapelu Leap Day.
Gert van Engelenburg Členové
(Narozen 8. října 1962)
Keyboards, Backing Vocals


Jako sedmiletý chlapec začal hrát na varhany. Po sedmi letech klasické výuky začal hrát v kapele, ačkoli žádná z nich nebyla nijak významná. Kromě kláves Gert také hrával v té době trochu na kytaru. Během studií získal titul v oboru Dětská hudba. Gert napsal spoustu dětských muzikálů, ale také složil pro divadlo dospělé. Kromě psaní hudby pro Leap den dál skládá dětské muzikály. Gert je učitelem na základní škole a je šťasten spolu s Harriettou, jeho třemi dětmi a jejími dvěma dětmi a vede rodinný život. Gert se občas chopí také producentsví a režie.
Eddie Mulder Členové
(Narozen 26. dubna 1959)
Guitars, Backing Vocals


Již od svých šesti let je aktivním kytaristou. I když byl obklopen všemi druhy hudby po celý život, byl to především symfonický nebo progresivní rock ze 70. let, který měl a stále má na něj hlavní vliv, a to jak na hraní i komponování.

Eddie spolupracuje s kapelami: French Connection, Trion, Trion, Two Faces a samozřejmě Leap Day.
Nástroje, které Eddieho užívá v Leap Day jsou dvě Galama Stratocasters a efekty AT&T zesilovačů.

WWW stránky: Eddie www.eddiemulder.nl
Derk Evert Waalkens Členové
(narozen 26. října 1967, žije v Assen)
Keyboards, Backing Vocals


Pracuje jako školitel a učitel pro ochranu rostlin a dopravu, skladování a balení nebezpečného zboží.

Začínal již jako malé dítě hrát na bicí z lepenkových krabic a používat mámino nádobí jako činely. Také prozkoumal jasné zvuky jejich rozbitého klavíru. Ve věku patnácti letech začal hrát na klávesy v několika kapelách a projektech. Nejpamátnější byli Face To Face, Harrie Rijnbergen a King Eider. Mimo hraní na klávesy je Derk Evert také zaměstnáván jako producent.

Derk Evert pravidelně mění své vybavení. Vedle více tradičních nástrojů a zvuků jako Hammond, piano CP70, Mellotron se nevyhýbá využívání více experimentálních zvuků.
Harry Scholing Členové
(narozen ***)
Bass


Harry začínal v roce 1975 jako kytarista. O pět let později se již stal baskytaristou kapely Vanilla. V této kapele pracoval několik let s Eddiem. V té době hodně poslouchal kapely jako Alquin, Solution, Yes, King Crimson, Weather Report, UK a další. Po práci s Vanilla pokračoval v tvorbě hudby ve dvou dalších kapelách společně s Eddiem. Poté se jejich cesty na 35 let rozdělily.

Skončil na hudební scéně ve Zwolle a hrál v kapelách jako Genuine Leather a Dupe. Poté hrál v Leon And The Lions a dodnes je stále členem kapely Van Lunteren. Všechno jsou to cover kapely se soulovým, bluesovým a rockovým repertoárem. A nyní po všech těch letech může vyjádřit i svou lásku k symfonickému/prog rocku v Leap Day. Příležitost, která se mu naskytla, uvítal jako velmi vítané překvapení.
Hans Kuypers Členové
(narozen ***)
Vocals


Když bylo Hansovi asi 7 let, měl hodně rád hudbu a poslouchal v rádiu kapely jako The Beatles, Boston, Led Zeppelin a Nazareth. Začal zpívat v rockové kapele a ve 25 letech si koupil svůj první Shure 58. Chodil na hodiny zpěvu a naučil se skládat písně. Hansovy vokální vlivy pocházely od Johna Lennona, Ronnieho Jamese Dia a Geoffa Tatea.

Jako zpěvák a skladatel působil v několika (cover) rockových/metalových kapelách a různých (sólových) projektech. Jeho snem bylo stát se předním zpěvákem v progresivní symfonické rockové kapele a nyní... se připojil k Leap Day. Je to pro něj kreativní zkušenost, výzva a nová cesta.

Jos Harteveld Členové
(Narozen 5. dubna 1978 v Drachten)
Lead Vocals, Guitars


Má dvě vášně - jízda na motorce a hudba. Ještě když byl malý chlapec, byl už zapojen do hudby a zpěvu. Preferuje hraní na kytaru a začal také docela brzy zpívat. Poté účinkoval v několika kapelách. Kromě zpěvu a hře na kytaru také skládá hudbu pro Leap Day. Symphonic Rock je jeho hlavní hudební vkus. Kromě Lead Day také hraje v dalších dvou kapelách Pink Floyd Procect a Heroes Of Rock.
Peter Stel Členové
(Narozen 1966)
Bass


Začal hrát na baskytaru v sedmnácti a (k zármutku mnoha) se této produkci věnuje neustále. Před Leap Day hrál v 9 různých kapelách. Žádná z nich nebyla ale tak úspěšná, a některé byly velmi krátce působící. Získal v nich ale vynikající vyškolení a posílil své zkušenosti. V současné době Peter je také baskytaristou v Nice Beaver, což je poměrně úspěšná kapela nizozemské prog rockové scény.

Hudební vlivy: The Police, U2, Simple Minds, Japan, David Sylvian a další "new wave" kapely z počátku 80. let (takže žádná z progrock oblasti). Později jej upoutaly kapely jako Spock's Beard a Pain Of Salvation. Peter hraje na Fender Jazzbass a používá basové kombo Hartke téměř bez žádných efektů.
Hans Gerritse Členové
(Narozen 22. března 1967, Dordrecht, Holandsko)
Electric & Acoustic Guitars, Guitar-synthesizer, Bass, Backing Vocals


Žije v Boxtel
Působil v kapelách: Scotty!, On The Loose, Rockfour, Nice Beaver, King Eider
Pracuje jako: novinový redaktor a reklamní agent

Zpět
Studiové desky:
2021 Treehouse
2018 Timelapse (komp.)
2016 Live At The Northern Prog Festival (live)
2015 From The Days Of Deucalion - Chapter 2
2013 From The Days Of Deucalion - Chapter 1
2012 Half Man Half Machine (SP)
2011 Skylge's Lair
2009 Awaking The Muse
2008 Demo
2007 Somateria Spectabilis


Skupina:
Gert van Engelenburg - Keyboards, Backing Vocals
Hans Kuypers - Vocals
Eddie Mulder - Electric & Acoustic Guitar, Backing Vocals
Koen Roozen - Drums
Derk Evert Waalkens - Keyboards, Backing Vocals
Harry Scholing - Bass
Diskografie Treehouse
Vyšlo 15. listopadu 2021, Oskar, OSCAR 10XXCD

Seznam skladeb:
01. Like Icarus (10:43)
02. Clementine (8:51)
03. Raining (7:30)
04. Treehouse (9:24)
05. May 5th (7:24)
06. Autumn (11:58)
Total Time: (55:50)

Recorded at Wallplug Studio
Producer: Leap Day
Recorded: Derk Evert Waalkens
Mastered: Henk Stel
Artwork: Rafal Paluszek

Skupina:
Gert van Engelenburg - Keyboards, Backing Vocals
Jos Harteveld - Lead Vocals, Guitars
Peter Stel - Bass
Eddie Mulder - Electric & Acoustic Guitar, Backing Vocals
Koen Roozen - Drums
Derk Evert Waalkens - Keyboards, Percussion, Backing Vocals
Diskografie Timelapse
Sub-titled "10th Anniversary Celebration Release"
Vyšlo 2018, Oskar, OSKAR 1078 CD

Seznam skladeb:
01. March Under The Symbol (Lyrics: G.T. Dik, Music: D.E. Waalkens) (6:00)
02. Mind The Gap (L: G. van Engelenburg, J. Harteveld, M: D.E. Waalkens, G.T. Dik, G. van Engelenburg) (10:51)
03. Little Green Men (L: J. Harteveld, M: D.E. Waalkens, G. van Engelenburg) (4:40)
04. Half Man, Half Machine (L: G. van Engelenburg, J. Harteveld, M: G. van Engelenburg) (4:35)
05. Ancient Times (L: E. Mulder, M: D.E. Waalkens, E. Mulder, G. van Engelenburg) (5:11)
06. Awaking The Muse (M: G. van Engelenburg (5:12)
07. Deucalion (Music, Lyrics: G. van Engelenburg) (10:57)
Total Time: (47:26)

Recorded at Wallplug Studio
Producer: Leap Day
Recorded: Derk Evert Waalkens
Mastered: Henk Stel
Artwork, Layout: Rafal Paluszek
Tracks 01,02 & 06 are previously unreleased
Tracks 03,04 & 05 are alternative versions
Track 07 recorded "live NPF 2016" (previously unreleased track from the same recording as Leap Day - Live At The Northern Prog Festival)

Skupina:
Gert van Engelenburg - Keyboards, Backing Vocals
Jos Harteveld - Lead Vocals, Guitars
Peter Stel - Bass
Eddie Mulder - Electric & Acoustic Guitar, Backing Vocals
Koen Roozen - Drums
Derk Evert Waalkens - Keyboards, Percussion, Backing Vocals
Diskografie Live At The Northern Prog Festival
Vyšlo 5. listopadu 2016, Oskar 1070 CD

Seznam skladeb:
01. The Messenger (7:31)
02. Changing Directions (7:28)
03. Amathia (Homo Ignoramus) (4:05)
04. Walls (8:50)
05. What Would You Do (6:59)
06. Sandgrains (6:24)
07. Haemus (4:57)
Total Time: (46:16)
Recorded at De Uithof, Siegerswoude
Producer: Leap Day
Recorded: Dammes Nienhuis
Recorded: [Additional Recording], Edited: Peter Stel
Mixed: Henk Stel at The Office, Eindhoven
Mastered: Henk Stel at The Office, Eindhoven
Artwork, Layout – Rafal Paluszek
Photography: Arthur Haggenburg
Jedná se o první koncertní nahrávku holandské kapely Leap Day pořízenou na festiwalu Norther Prog Festival, který každoročně organizují v listopadu členové kapely.

Skupina:
Gert van Engelenburg - Keyboards, Backing Vocals
Koen Roozen - Drums
Jos Harteveld - Lead Vocals, Guitars
Eddie Mulder - Electric & Acoustic Guitar, Backing Vocals
Peter Stel - Bass
Derk Evert Waalkens - Keyboards, Percussion, Backing Vocals
Diskografie From The Days Of Deucalion - Chapter 2
Vyšlo 1. listopadu 2015, OSKAR 1060 CD

Seznam skladeb:
01. Pseudo Science (3:00)
02. Amathia (Homo Ignoramus) (4:50)
03. Taurus Appearance (7:28)
04. Phaeton (7:29)
05. Ya-Who (8:45)
06. God Of Wars (7:06)
07. Deucalion (10:53)
08. In The Shadow Of Death (9:19)
09. Ancient Times (Reprise) (5:05)
Total Time: (63:59)

Recorded throughout 2014 and 2015 at Wallplug Studio, Assen, The Netherlands
Additional recording at Breitner Studio, Groningen, The Netherlands and Salvesen Studio, Texas, USA
Mastered at RDS Studio, Sneek, The Netherlands
Post mastering at Wallplug Studio
Arranged [All Arrangements]: Derk Evert Waalkens, Leap Day
Producer, Recorded, Engineer: Derk Evert Waalkens
Mastered: Rein Zwerver
Mastered [Post Mastering]: D.E. Waalkens
Released in digipak with a separate 12-page booklet
Translated, Narrator: Bing Qin Yan (05), Stenn Salvesen (05)
Concept [Initial Concept And Ideas]: Eddie Mulder
Artwork, Design: Rafal Paluszek
Deska přináší pokračování koncepčního projektu, který začal první nahrávkou z roku 2013.

Skupina:
Gert van Engelenburg - Keyboards, Backing Vocals
Peter Stel - Bassgitar
Jos Harteveld - Lead Vocals, Acoustic Guitar
Eddie Mulder - Electric & Acoustic Guitar, Backing Vocals
Koen Roozen - Drums
Derk Evert Waalkens - Keyboards, Percussion, Backing Vocals
Diskografie From The Days Of Deucalion - Chapter 1
Vyšlo 12. října 2013, OSKAR 1059 CD

Seznam skladeb:
01. Ancient Times (2:08)
02. Signs On The 13th (9:40)
03. Changing Directions (7:48)
04. Insects (11:12)
05. Hurricane (5:09)
06. Ambrosia (5:09)
07. Haemus (5:30)
08. Llits Doots Nus - Sun Stood Still (6:57)
Total Time: (53:37)

Recorded at Wallplug Studio and Breitner Studio
Producer, Recorded, Engineer: Derk Evert Waalkens
Arranged: Derk Evert Waalkens, Leap Day
Mastered: Mike Van Dalm
Concept [Initial Concept And Ideas]: Eddie Mulder
Artwork, Design: Rafal Paluszek
Koncept alba je založen na díle od Immanuela Velikovsky "Worlds In Collision".
"Worlds In Collision" je kniha, kterou napsal rusko-židovského psychiatr Immanuel Velikovsky (1895-1979). V roce 1950 vydal Immanuel Velikovský svoji populární knihu "Worlds In Collision", kde tvrdí, že v pradávných časech zažila Země nebeskou katastrofu, při které byla zničena většina civilizace. Vytvořily se povodně, které zaplavily celé kontinenty a to způsobilo zánik mnoha zvířat. Většina vědecké komunity nazvala jeho dílo "Velikovského aférou", což způsobilo skandál v Americké i Evropské vědě. Objekt změnil oběžnou dráhu Země a způsobil četné katastrofy, které byly uvedeny v časných mytologiích a náboženstvích po celém světě a Velikovsky hledal odkazy v mýtech a písemné historii nesouvisejících kultur po celém světě. Historicko-kosmologický příběh této knihy je tedy založen na historických textech mnoha národů celého světa, ale také odkazuje na klasickou literaturu, eposy severních národů, svaté knihy, tradice, folklór primitivních národů, staré astronomické nápisy a grafy, archeologické nálezy a geologický nebo paleontologický materiál.

Více k tomuto tématu na:
http://www.matrix-2012.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1532:immanuel-velikovsky&catid=64:rzne&Itemid=88

Skupina:
Gert van Engelenburg - Keyboards, Backing Vocals
Jos Harteveld - Lead Vocals, Guitar
Eddie Mulder - Guitars, Backing Vocals
Koen Roozen - Drums
Peter Stel - Bass
Derk Evert Waalkens - Keyboards, Backing Vocals
Diskografie Half Man Half Machine
SP, vyšel 29. února 2012, digital

Seznam skladeb:
01. Half Man Half Machine (6:46)

Lyrics: Jos Harteveld / Gert van Engelenburg
Music: Gert van Engelenburg

Původní zaznamenáno v nizozemském jazyce a na kompilačním albu "Prog NL" v roce 2011. Nově nahrána skladba v angličtině vyšla 29. února 2012 jako digitální singl.

Skupina:
Gert van Engelenburg - Keyboards, Backing Vocals
Jos Harteveld - Lead Vocals, Guitar
Eddie Mulder - Guitars, Backing Vocals
Koen Roozen - Drums
Peter Stel - Bass
Derk Evert Waalkens - Keyboards, Backing Vocals
Diskografie Skylge's Lair
Vyšlo 2011, Oscar OSKAR 1052 CD

Seznam skladeb:
01. The Messenger (7:33)
02. Road To Yourself (7:10)
03. Home At Last (8:22)
04. Humble Origin (1:39)
05. Walls (9:11)
06. The Willow Tree (4:23)
07. Skylge's Lair (6:20)
08. Time Passing By (7:25)
Total Time: (55:58)

Recorded at Wallplug Studio and Breitner Studio
Recorded, Engineer, Producer: Derk Evert Waalkens
Recorded [Additional Recordings]: Peter Stel
Mastered: Mike Van Dalm
Design [Cover Design], Artwork: Henny van Veenendaal
Skladby z jejich druhého alba již bylo množno zaslechnout na živých vystoupeních, např. na Star Sound Studio v Utrechtu, kde v říjnu 2010 odehráli vynikající koncert. Během tohoto vystoupení již předvedli některé nové skladby z jejich připravovaného druhého alba. Diváci si tak mohli mohli vychutnat skvělé písně jako "Road To Yourself", "Walls" a "Skylge's Lair", z nichž ta poslední dala název celého alba. Nové album je také dobře vyvážené, když obsahuje rychlejší skladby, propracované jemné části a balady. Lze to slyšet v instrumentální skladbě "Humble Origin" a "The Willow Tree". V první z nich Eddie Mulder hraje velmi uvolněně na svoji akustickou kytaru, doprovázený pouze smyčcovými tóny synthesizeru.

Skupina:
Gert van Engelenburg - Keyboards, Vocals
Jos Harteveld - Vocals
Koen Roozen - Drums
Eddie Mulder - Guitar, Vocals
Peter Stel - Bass
Derk Evert Waalkens - Keyboards, Vocals
Diskografie Awaking The Muse
Vyšlo 2009, Oskar 1045 CD

Seznam skladeb:
01. When Leaves Fall (8:41)
02. What Would You Do (7:08)
03. Secret Gardener (7:04)
04. Shop Window Dummies (8:00)
05. Eyes Wide Open (8:38)
06. Sandgrains (6:36)
07. Little Green Men (9:32)
Total Time: (55:46)

Recorded at Wallplug Studio
Recorded, Engineer, Producer: Derk Evert Waalkens
Mastered: Mike Van Dalm
Design [Cover Design], Artwork: Henny van Veenendaal
Sestava hudebníků ze známých holandských kapel zaznamenala dohromady vynikající album "Awaking The Muse". Během vystoupení projektu King Eider na Progfarm 2007 bylo jasné, že souhra mezi hudebníky by mohla snadno vést k další skupině nebo projektu, což se také stalo. Zvolili si jméno Leap Day jako název kapely, protože jejich první zkouška proběhla právě 29. února. Odehráli mnoho zkoušek a pár živých vystoupení, což z nich vytvořilo solidně znějící progresivní rockovou kapelu, které se podařilo napsat jemný materiál pro svoji debutní nahrávku.

Skupina:
Gert van Engelenburg - Keyboards, Vocals
Jos Harteveld - Vocals
Eddie Mulder - Guitar, Vocals
Koen Roozen - Drums
Peter Stel - Bass
Derk Evert Waalkens - Keyboards, Vocals
Diskografie Demo
Vyšlo 2008, limited

Seznam skladeb:
01. Little Green Men (9:44)
02. Secret Gardner (6:52)
03. Awakening the Muse (5:08)
Total Time: (21:44)
V listopadu 2008 vydali Leap Day své bezejmenné demo CD, které získalo skvělé recenze na Progwereld.org a iO stránkách. Obsahuje jejich tři písně včetně "Awaking The Muse", což je i název jejich prvního plnohodnotného studiového alba.

Skupina:
Derk-Evert Waalkens - Keyboards, Drums, Backing Vocals
Hans Gerritse - Electric & Acoustic Guitars, Guitar-synthesizer, Bass, Backing Vocals
Dik Pomp - Drums
Rini Huigen - Vocals
Eric Holdtman - Vocals
Diskografie Somateria Spectabilis
Vyšlo 2007, CD Musea FGBG 4632.AR

Seznam skladeb:
01. Hatching (1:56)
02. Somateria Spectabilis (10:37)
03. King Of Ducks (5:08)
04. In Detain (10:46)
05. Hatch, Walk, Fly (2:20)
06. The News (7:02)
07. Arctic Skies (4:36)
08. Atlantis '69 (11:34)
09. Exxon Valdez (2:24)
Total Time: (56:23)
Zpět


LeapDay 2021

Zpět
Oficiální website:
http://www.leapday.nl/index.htm

Další stránky:
http://www.myspace.com/leapdaymusic

Record Label: OSKAR (Polsko)

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  28.12.2015 
Menu Poslední aktualizace: 3.1.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©