Lazuli


Zpět
Lazuli je francouzská progresivní rocková kapela, která se zformovala v Gard, region d'Ales, jižní Francie, v roce 1998 z podnětu bratrů Claude a Dominique Leonetti. Hrají kombinaci různých stylů - progresívní rock, world music a electro. K jejich charakteristickým znakům bývá řazeno používání neobvyklých nástrojů jako vibrafon, lesní roh, marimba apod. Mezi nástroje uvádějí i Léode Claude Leonettiho, což je nástroj odvozený ze Stick kytary, který si sám vymyslel a upravil, když zjistil, že po nehodě na motorce nemůže používat levé rameno.

V první sestavě kapely figurovali Claude Leonetti, hrající na Léode, Dominique Leonetti - zpěv, akustické kytary, Pol Amar - akustická kytara, Yohan Siméon - bicí, Frédéric Juan - marimba, perkuse, Sylvain Bayol - basa, chapman stick.

V roce 1999 vydali své první album jen pod vlastním jménem "Lazuli", které se obtížně dostávalo k publiku pro malý zájem a dosáhlo pouze nízké popularity. Jejich hudební debut byl drsný, neohrabaný a neoriginální, přesto zde byly náznaky příslibu do budoucna. Odehráli ale několik příležitostných koncertů, které si získaly u veřejností alespoň nějaký úspěch. V roce 1999 odehráli koncert FIMU v Belfortu, který se jim ale moc nepovedl, což vzhledem k další historii kapely je jen epizodní připomínka. Přesto dochází k první změně v sestavě, když odchází Pol Amar a nahrazuje jej Marc Almeras.

Skupině se ale podařilo podepsat kontrakt s vydavatelskou a distribuční firmou Night & Day a hned poté mohli vydat v roce 2004 jejich druhé album nazvané "Amnésie", které je zařadilo mezi inspirativní nové kapely a zcela tak zatratilo jejich nepovedený debut.

Ve dnech 2. až 3. července 2005 se Lazuli zúčastnili Montreux Jazz Festival, Švýcarsko, kde obdrželi ocenění za vystoupení "Under The Sky". Jejich kytarista Marc Almeras ale v sestavě dlouho nevydržel a nahradil jej Cédéric Byar, který je s kapelou dodnes. Dvakrát si zahráli na známém festivalu Baja Prog Festival v Mexiku v letech 2006 a 2007 a jejich popularita začíná narůstat. V roce 2006 ještě vystupovali na německých festivalech Colos-Saal, KOMMZ-Festival. Byli pozvání na Ange, odehráli samostatný koncert v Bergerac, Francie. Na Baja Prog fest 2007 hráli ve složení Claude Leonetti (Léode), Dominique Leonetti (Vocals, Guitar), Yohan Simeon (Percussion), Fred Juan (Marimba, Percussion), Sylvain Bayol (Stick, Warr Guitar) a Gédéric Byar (Guitar).

V roce 2007 vydávají své třetí album "En avant doute...", které bylo distribuovano labelem Musea Records. Obsahuje také bonusové DVD s nahrávkou koncertu v Nimes, který odehráli pár let nazpět.

V červnu 2009 vychází čtvrté album nazvané "Réponse incongrue a l’inéluctable". Rok 2009 se ale také ukázal jako zlomový v historii kapely. V listopadu 2009 totiž kvůli názorovým rozdílům kapelu opouštějí najednou tři zakládající členové Sylvain Bayol, Frédéric Juan a Yohan Siméon, kteří chtěli založit nový jejich vlastní projekt. Zbývající tři Dominique a Claude Leonettiové spolu s Cedericem Byarem chtějí ale pokračovat a začínají hledat nové spoluhráče. Už v prosinci se jim podařilo tyto nové hudebníky nalézt a byli jimi Romain Thorel - klávesy, lesní roh a Vincent Barnavol - bicí a perkuse. Místo tří hudebníků přijali jako náhradu pouze dva hudebníky, což v rozhovoru okomentovali tím, že všichni převezmou více hudebních povinností. Začínají znovu zkoušet a v květnu 2010 již Lazuli odehráli první koncert v novém složení.

V roce 2010 jim vychází živé DVD "Six Frenchmen in Amsterdam - Live at Paradiso". Je na něm záznam koncertu z prosince 2008 z klubu Paradiso z Amsterdamu. Lazuli zde vystupovali jako doprovod polské skupiny Riverside.

V roce 2011 vydávají páté album "(4603 Battements)", jehož hlavním tématem je čas. Mnozí sice argumentují, že jejich dobrodružství v nahrávce jsou hodně odlišná a méně vzrušující problém, než jejich živá vystoupení, ale pokud někdo slyšel neuvěřitelnou skladbu "15h40" a její zobrazení času tikajícího bez pocitu údivu. Název alba se překládá jako "4603 tepů", protože jej jich přesně tolik jako ve všech 11 skladbách na albu.

V roce 2013 vychází druhé živé DVD "Live @ l'Abeille Rôde", které má v názvu i jméno jejich nové vydavatelské společnosti L'Abeille Rôde. Na DVD se nacházejí živé nahrávky z vystoupení na Loreley NOTP Festival, Německo, z července 2012, vystoupení na Prog Festival Veruno, Itálie, ze srpna 2012, živé studiové nahrávky z listopadu 2012, dokonce i akustická studiová nahrávka z listopadu 2012 a vystoupení na hudební škole Maurice André z února 2013.

Kapela vyrazila na turné 26. října 2015 a trvalo až do 16. prosince 2015. Odehráli přitom třicet koncertů a ujeli patnáct tisíc kilometrů v Německu, Nizozemsku, Švýcarsku, Polsku a ve Velké Británii. Při několika vystoupeních vystupovali společně s britským zpěvákem Fishem. Nové album chtěli dokončit ještě před velkým turné, ale po návratu z cest během vánočního období, si uvědomili, že je nutné udělat mastering a některé změny obalu desky.

Nicméně zatím poslední album kapele vyšlo již v lednu 2016 pod názvem "Nos âmes Saoules" (Naše opilé duše). "Nos âmes Saoules" je poměrně temné album, aniž by ale bylo negativní. Zajímavé jsou zvláště texty, ve kterých se odráží temná strana, ale objevuje se tam ještě záblesk naděje ve většině textů nebo v určitém hudebním zabarvení. Dominique Léonetti prozradil, že "texty jsou sice temné, ale nejsou žádným rozčarováním. Současný zmatek je bohužel zdrojem inspirace, tím více se jako autor cítí bezmocný a musí psát a házet svoji láhev do moře. Snad jsou to trochu zoufalé zprávy, které je možné zapomenout, pokud nebudou nalezeny. Ale Necítí se být tak pesimistický už jen proto, že má silnou víru v to, že jeho láhve budou otevřeny." Název alba do značné míry odráží stav, ve kterém se kapela ponořila do roku 2015, jako omámená ze zuřivosti světa. Stejnojmenná píseň na albu "Nos âmes Saoules" hovoří o chudých snílcích, kteří jsou zmítaní a ztratili se jako teenageři v tomto světě v naději, že nastanou lepší časy a zvítězí touha dostat se ven z tohoto bludného kruhu.

Na podporu alba vyrazili také na koncerty, které proběhly v Itálii, následně v Německu, několik termínu měli naplánováno také ve Francii. Skladby z nového alba hráli poprvé v Itálii, včetně Říma, Florencie a Verony.

Dne 20. března 2018 kapela vydala své další album "Saison 8" a uvedla k tomu: "Každé naše nové album přichází jako nová sezóna televizního seriálu a každá píseň je epizodou našeho života. Saison 8, osmé album Lazuli, přichází jako jaro, jako mladý výstřel na ledové půdě, který se rozhodně drží na temnotě svého času, ukotvený k zemi, ale zoufale přitahovaný oblohou..."

Po vydání alba členové Claude Leonetti, Gédéric Byar, Dominique Leonetti, Romain Thorel a Vincent Barnavol vyrazít na turné po celé Evropě, ale zatím jsou uvedeny koncerty jen ve Švýcarsku, Nizozemí, Německu a Belgii.

Lazuli vydali své deváté studiové album "Le Fantastique Envoi de Dieter Böhm" (Fantastický let Dietera Böhma) dne 14. února 2020. Album, navazující na velmi uznávanou nahrávku "Saison 8", je alegorickou bajkou a je zvláštní poctou všem jejich věrným fanouškům. Je věnována Dieterovi Böhmovi, německému fanouškovi, který cestuje po celé Evropě, aby je viděl hrát naživo. Koncept alba vypráví, jak hudebník zasadí notu na pouštní ostrov, který se pak rozroste na melodii a nakonec na píseň. Poté, stejně jako zpráva v láhvi, je vhozena do vln, aby našla posluchače, v tomto případě je příjemcem Dieter, který se poté spojí se zvukem. "Toto album je děkovným darem všem našim posluchačům, inspirované tvářemi, které před námi vidíme na koncertech," vysvětluje zpěvák Domi Leonetti.

Kapela také odhalila termíny koncertů "The Fantastic Tour 2020", na které se od února do října setkají s protagonisty v Evropě a jejich vystoupení jsou vždy plná energie a zapojení. Bohužel nakonec je vše kvůli epidemii všechno rozvráceno.

Francouzští prog rockeři Lazuli oznámili, že kytarista Gédéric Byar opustil kapelu. Byar se připojil ke skupině v roce 2007 a objevil se na jejich posledních sedmi albech, včetně "Saison 8" (2018) a letošního "Le Fantastique Envol de Dieter Böhm". "Opouštím 15 let tvrdé práce a čistého šílenství, abych naboural Evropu a část Francie, abych se s vámi setkal a dal vám, v což doufám, že se mnou budete štěstí sdílet," prohlásil Byar.

Byarův odchod přichází poté, co skupina musela kvůli pandemii v březnu omezit své rozsáhlé evropské turné z roku 2020. Odehráli jen dvě ze svých plánovaných britských vystoupení, propagujících jejich nové album "Le Fantastique Envol de Dieter Böhm", když se museli vrátit do Francie, než se země uzavřela.

"Tři týdny poté, co jsme se dostali z uzavření, nám Ged řekl, že chce skončit s dobrodružstvím v Lazuli," vysvětluje zpěvák a zakládající člen Dominique Leonetti. "Jeho oznámení mělo účinek 10 metrů vysoké vlny odrážející se v našich tvářích. Nejprve tomu nerozuměli a pokusili se s ním o pom promluvit, ale brzy jsme pochopili, že toto rozhodnutí bylo dlouho zvažováno. Těch 15 let vedle Geda bylo krásné a plné lásky, bez mráčku, ve šťastných chvílích i v těch nejtěžších. Proto jsme byli jeho rozhodnutím zmateni. Dnes se Ged vydal na jinou cestu daleko od hudby, a přestože lituji jeho otočení o 180°, nemohu jej za to soudit. Kapela není vězení, ani v přátelství, ani v lásce, u dveří není klíč".

Byar je nahrazen v Lazuli kolegou Francouzem Arnaudem Beyneyem, který hraje v M.A.N. s multiinstrumentalistou Lazuli Romainem Thorelem. "Arnaud je vynikající hudebník, ale nejen to, že je také krásnou lidskou bytostí," dodává Leonetti. "Jeho energie a jeho úsměv pozvedly naši náladu. Ged je jedinečný, stejně jako Arnaud; dva opravdu rozdílní hudebníci, takže nebude možné je srovnávat."

Francouzská progresivní rocková skupina Lazuli vydala nové speciální album s názvem "Dénudé", což znamená "obnažený" nebo "nahý", vhodné pro těchto šestnáct unplugged verzí nahraných v roce 2020, které byly vybrány z prvních osmi studiových alb kapely. Tyto "obnažené" písně, akustické nebo jiné, jsou přímější, blíže svému původu a pocitům, které pociťujete při psaní. Zpěvák/skladatel Dominique Leonetti to vysvětlil takto: "Jeden způsob, jak se v těchto časech nuceného odstupu přiblížit našim posluchačům, zkrátit kilometry mezi námi, jako zvuk, který napadne ticho, zaplňující prázdnotu". Docela poetické. "Dénudé" vyšlo 16. března 2021, což je symbolické datum, protože to znamenalo přesně rok od posledního živého koncertu Lazuli [den poté]. Rok 2020 byl pro kapelu v mnoha ohledech turbulentním rokem. Kytarista Gédéric Byar se v polovině roku rozhodl odejít. Byarův odchod přišel poté, co kapela musela v březnu 2020 kvůli pandemii omezit své rozsáhlé evropské turné v roce 2020. Odehráli pouze dvě z plánovaných britských koncertů propagujících jejich nové album "Le Fantastique Envol de Dieter Böhm", když se museli vrátit do Francie, než se země uzavřela. Byl to emotivní moment pro všechny zúčastněné a také naprosté překvapení. Byar je součástí francouzského kvintetu více než 15 let a spolupracoval na jejich nejnovějším studiovém albu "Le Fantastique Envol de Dieter Böhm". Byarovou náhradou je talentovaný francouzský kytarista Arnaud Beyney a plně se podílel na nahrávání "Dénudé". Lazuli zpočátku doufali, že budou moci obnovit své turné již v roce 2021, aby mohli nový materiál zahrát živě, nedávno se však rozhodli odložit všechna vystoupení až na rok 2022. Bohužel bude ještě nějakou dobu trvat, než si budeme moci kapelu opět užít na pódiu.

Hudba souboru se pohybuje někde mezi progresivním rockem, písněmi, electro a world music, atypická hudba Lazuli působí jako snový průzkumník, který nás vede mimo obvykle vyšlapané cesty s neobvyklou tvorbou a nástroji: marimba, lesní roh, klávesy, perkuse, bicí, kytary, mandolína, zpěv... stejně jako unikátní nástroj - Léode. Lazuli považují písně za plátno a pomocí míchání barev jako nástrojů pak vykreslují jejich vlastní svět. Texty jsou na pomezí někde mezi Jacques Prévertem a Timem Burtonem, slova zpochybňující zla současnosti. Hudební svět Lazuli vytváří univerzální jazyk a kdykoliv se objeví na jevišti vždycky zaujme a okouzlí...

Lazuli je velmi zajímavá a jedinečná 5 členná kapela z Francie. Jejich hudba připomíná progresivní kapely z 80. let minulého století jako King Crimson s rozmáchlými sóly, jao by vypadly z autorské dílny Davida Gilmoura, je tu také nekompromisní kvalita. Kromě toho je tu i spousta "world music" zvuků, něco jako je Peter Gabriel, plus nějaké alt-rock pocit, snad trochu Joshua Tree éry U2.

Lazuli 3. srpna 2022 odhalili, že pracují na studiovém pokračování alba "Le Fantastique Envol De Dieter Böhm" z roku 2020. Beatlesovští šílení francouzští progeři se na podzim vrátí do svého studia L'Abeille Rôde, aby obnovili práci na desce. Bude to jejich první s novým kytaristou Arnaudem Beynaudem. "Pandemie nás zanechala ve stavu šoku, pak pomalu introspekce, kterou umožnila, spustila krizi psaní," vysvětluje zpěvák a kytarista Dominique Leonetti. "V tomto období jsem hodně skládal. Otisk atmosféry posledních let je přítomen v barvě tohoto budoucího alba [a obsahuje] směs odtažitosti a snů o svobodě. Texty jsou někdy temné a melancholické, ale noty se snaží vymanit ze svého osudu. Možná něco atmosféričtějšího než obvykle".

Bratři Claude a Dominique vedli počátkem roku 2022 pět nahrávacích relací, ačkoli postup u nových skladbách byl pozastaven, když pobývali na turné. Francouzská skupina se znovu spojila v roce 2021 pro album "Dénudé", která obsahovala ořezané přepracování některých jejich písní. V roce 2022 se na podzim vracejí do Spojeného království s řadou živých dat, včetně vystoupení na festivalu Summer’s End v říjnu 2022. V kapele říkají: "Už se nemůžeme dočkat, až se vrátíme do země Beatles!" Dokonce 11. října 2022 vystoupí v Liverpoolu ve slavném The Cavern Club.

Francouzští progrockeři Lazuli oznámili 18. ledna 2023, že vydali své zbrusu nové studiové album pojmenované jednoduše "11", které je k dispozici v internetovém obchodě kapely. Je to první album kapely s novým kytaristou Arnaudem Beynaudem. "Napsání těchto 11 písní nám pomohlo udržet hlavu nad vodou během pandemie," říká kapela. "Teď nám nepatří. Nyní je na vás, abyste je přivedli zpět k životu tím, že nakrmíte své gramofony..."

Album "11" je pokračováním alba "Le Fantastique Envoi de Dieter Böhm" z roku 2020, které je věnováno fanouškům kapely prostřednictvím jednoho z jejich nejnavštěvovanějších fanoušků, kteří nabídli příběh.

Zpět
Členové:
Claude Leonetti - Léode (1998-present)
Dominique Leonetti - Vocals, Guitars (1998-present)
Vincent Barnavol - Drums, Percussion, Marimba (2010-present)
Romain Thorel - Keyboards, French Horn (2010-present)
Arnaud Beyney - Guitars (07/2020-dosud)
Bývalí členové:
Gédéric Byar - Guitars (2004-2009, 2011-/2020)
Fred Juan - Marimba, Percussion (1998-2009)
Sylvain Bayol - Chapman Stick, Warr Guitars (1998-2009)
Yohan Simeon - Drums, Percussion (1998-2009)
Marc Almeras - Guitars (2000-2007)
Pol Amar - Guitars (1998-2000)

Členové Claude Leonetti
Léode (1998-present)

Hráč na Léode, což je nástroj odvozený ze Stick kytary v kombinaci se syntezátorem, který si sám vymyslel a upravil, když zjistil, že po nehodě na motorce v roce 1986 nemůže používat levé rameno. Sestrojil je za pomocí Vincenta Mauryho z MAS Innov'art a trvalo jim to bezmála dva roky... Léode byl vytvořen v roce 1995. Ve skutečnosti se jedná o nepravděpodobný mix kytary, syntezátoru a melodické pily (s kusem dřeva). V Léode se ovládá i sampler a multi-efekt midi systém. Proto může pracovat na své syntéze nebo vzorku zvuky, kterou slýchá všude kolem sebe.

Je znám jako člen kapel Eclats v poslední době hlavně Lazuli, kde vystupuje se svým bratrem Dominiquem.
Členové Dominique Leonetti
Vocals, Guitars (1998-present)

Dominique je fracouzský hudebník hráč na kytaru. Je znám jako člen kapel Eclats v poslední době hlavně Lazuli, kde vystupuje se svým bratrem Claudem.
Členové Vincent Barnavol
Drums, Percussion, Marimba (2010-present)

Bubeník skupin Lazuli a Hord (Drums, Synths, Backing Vocals, 2002-2014)

Vincent začíbal s hudbou ve věku 7 let. Studoval klasickou hru na bicí a moderní hudbu na konzervatoři v Nîmes, kde získal dvojitý D.E.M a státní diplom v oboru současné hudby.

Za celou dobu působení v hudbě Vincent sdílel pódium s kapelami jako Sepultura, Fear Factory, Textures, Katatonia, Meshuggah, The Ocean, Planet X (Virgil Donati), Steve Hacket, Anneke Van Giersbergen, Angelo Branduardi, Black Bomb A, Sybreed, Breed Machine, Punish Yourself, Haken, RPWL, Raoul Petite...

V současné době, když není na jevišti, vyučuje Vincent soudobou hudbu na konzervatoři v Nîmes.
Členové Romain Thorel
Keyboards, French Horn (2010-present)

Je člen rockové skupiny Lazuli, se kterými natočil desku a koncertoval v několika zemích Evropy a ve Francii. V současné době absolvuje jazzové osnovy na CRR Montpellier ve třídě Serge Lazarevitche.
Členové Arnaud Beyney
(narozen ***, Toulouse, France)
Guitars (07/2004-present)


Arnaud je francouzský hudebník a kytarista. Působil jako člen koncertní sestavy doprovodné kapely zpěvačky M.A.N. (Marina Anne Nolles), kde působil společně se členem Lazuli Romainem Thorelem (keyboards, french horn). V červenci 2020 se připojil ke skupině Lazuli, když nahradil jejich dklouholetého člena Gédérica Byara.

Členové Gédéric Byar
Guitars (2004-2009, 2011-present)

Gédéric Byar je francouzský kytarista a člen skupiny Lazuli. Chce kráčet ve šlépějích atypických kytaristů jako Reeves Gabrels, Jeff Beck, Adrian Belew... a rozvíjí své vlastnosti a hudební osobnost. V roce 2004 se připojil ke skupině Lazuli.

V řervenci 2020 Gédéric zaskočil po uvolnění coronavirové krize svým odchodem z kapely, když se rozhodl pro jinou životní cestu. V kapele působil bezmála 15 let. nahradil jej Arnaud Beyney.

"Nechávám za sebou 15 let tvrdé práce a čistého šílenství, abych rozbil Evropu a část Francie, abych se s vámi setkal a dal vám to, v co doufám, je pro mě sdílené štěstí," řekl Byar.

Členové Fred Juan
Marimba, Percussion (1998-2009)

Členové Sylvain Bayol
Chapman Stick, Warr Guitars (1998-2009)
Žije v Nîmes, France.

První hudební kroky už idělal v 11 letech, když dostal do ruky kytaru. Věnoval se jí pár let, ale brzy se obrátil k elektrické base, syntezátorům a počítačové hudbě. V roce 1989 so odbyl své první zkušenosti jako skladatel a zvukař s Ericem Lerochem pro výstavu současného umění otevřenou v Sauve.

V první polovině 90. let studoval dvojici basových jazzových škol, JAM v Montpellier s Michelem Bismutem a CIM v Paříži s Yvesem Rousseau a klasický kontrabas na konzervatoři v Montpellier, Avignonu a Tremblay-en-France. Mezitím Sylvain studoval s André Pelatem hru na Chapman Stick, později u Thierry Carpentiera.

Svou profesní kariéru zahájil v roce 1992 připojením jako basista k divadelní skupině "Zéro de conduite" v Nîmes pro představení "Faust" s hudbou Jeana Marca Padovaniho.

V letech 1995 až 2014 Sylvain hostoval a účastnil se nahrávek různých studiových alb a hrál v několika formacích: World music (Zaragraph), Rock (Lazuli), jazz (Stéphane Morilla), elektronická hudba, elektroakustická (David Caulet, Guy-Jean Maggio) a experimentální (William Gosselin, Pascal Deleuze).

Zpět
Studiové album:
2023 11
2021 Dénudé
2020 Le Fantastique Envol de Dieter Böhm
2018 Saison 8
2016 Nos âmes Saoules
2014 Tant Que L'herbe Est Grasse
2011 (4603 battements)
2009 Réponse incongrue a l'inéluctable
2007 On Avant Doute...
2003 Amnésie
1999 Lazuli
DVD:
2013 Live @ l'Abeille Rôde
2010 Six Frenchmen In Amsterdam - Live At ParadisoSkupina:
Dominique Leonetti - Vocals, 6- & 12-string Guitars
Romain Thorel - Keyboards, French Horn
Arnaud Beyney - Guitars
Claude Leonetti - Léode
Vincent Barnavol - Drums, Percussion, Marimba
Hosté:
Diskografie 11

Vyšlo 18. ledna 2023, L'Abeille Rôde, BZZ 042 (France)

Seznam skladeb:
01. Sillonner Des Océanas De Vinyles (5:03)
02. Trsite Carnaval (5:03)
03. Qui D'autre Que L'Autre (4:36)
04. Égoïne (5:22)
05. Lagune Grise (5:21)
06. Parlons Du Temps (5:05)
07. Le Pleureur Sous La Pluie (5:04)
08. Les Mots Désuets (3:09)
09. La Bétaillère (4:05)
10. Milles Rêves Hors De Leur Cage (6:20)
11. Le Grand Vide (5:11)
Total Time: (54:19)

Recorded at Studio L'Abeille Rôde (France)
Mixed at Studio L'Abeille Rôde (France)
Administrator: Maryse Leonetti
Arranged: Arnaud Beyney, Romain Thorel, Vincent Barnavol
Photography: Aline
Recorded, Mixed, Arranged: Claude Leonetti
Written, Composed, Arranged, Artwork, Photography: Dominique Leonetti

Skupina:
Dominique Leonetti - Vocals, 6- & 12-string Guitars
Arnaud Beyney - Guitars
Claude Leonetti - Léode
Romain Thorel - Keyboards, French Horn
Vincent Barnavol - Drums, Percussion, Marimba
Hosté:
Diskografie Dénudé

Vyšlo 16. března 2021, L'Abeille Rôde,, BZZ 042 (France)

Seznam skladeb:
01. J'attends un printemps (4:33)
02. Dans le formol au muséum (3:00)
03. Cassiopée (5:12)
04. 15h40 (3:56)
05. Mes semblables (5:04)
06. Tristes moitiés (4:06)
07. Multicolere (3:08)
08. Une ombre au tableau (3:42)
09. Vita est circus (4:31)
10. Naif (4:20)
11. En avant doute (3:17)
12. La valse a cent ans (4:20)
13. La vie par la face nord (3:27)
14. Une pente qu'on dévale (4:41)
15. Nos âmes saoules (5:04)
16. Un automne (4:17)
Total Time: (66:38)

Recorded at Studio L'Abeille Rôde (France)
Mixed at Studio L'Abeille Rôde (France)
Administrator: Maryse Leonetti
Arranged: Arnaud Beyney, Romain Thorel, Vincent Barnavol
Photography: Aline
Recorded, Mixed, Arranged: Claude Leonetti
Written, Composed, Arranged, Artwork, Photography: Dominique Leonetti

Skupina:
Claude Leonetti - Léode, Backing Vocals
Gédéric Byar - Guitars
Dominique Leonetti - Vocals, Guitars
Romain Thorel - Keyboard, French horn, Backing Vocals
Vincent Barnavol - Drums, Percussion, Marimba
Hosté:
Diskografie Le Fantastique Envol de Dieter Böhm

Vyšlo 14. února 2020, L'Abeille Rôde, BZZ041 (France) incl. 60-page booklet

Seznam skladeb:
Prologue
01. Sol (4:27)
Acte 1
02. Les chansons sont des bouteilles a la mer (6:13)
03. Mers lacrymales (5:04)
Acte 2
04. Dieter Böhm (5:33)
05. Baume (3:31)
Acte 3
06. Un visage lunaire (4:15)
Acte 4
07. L’envol (2:25)
08. L’homme volant (5:37)
Epilogue
09. Dans les mains de Dieter (5:37)
Total Time: (38:15)

Recorded At Studio L'Abeille Rôde (France)
Mixed At Studio L'Abeille Rôde (France)

Skupina:
Claude Leonetti - Léode, Backing Vocals
Gédéric Byar - Guitars
Dominique Leonetti - Vocals, Guitars, Mandolin
Romain Thorel - Keyboard, French horn, Backing Vocals
Vincent Barnavol - Drums, Percussion, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Saison 8

Vyšlo 20. března 2018, L'Abeille Rôde (France), BZZ038

Seznam skladeb:
01. J'attends Un Printemps (5:12)
02. Un Linceul De Brume (6:00)
03. Mes Amis, Mes Frères (5:45)
04. Les Côtes (6:03)
005. Chronique Canine (6:15)
06. Mes Semblables (4:55)
07. De Deux Choses Lune (4:06)
08. Les 4 Mortes Saisons (4:45)
Total Time: (43:01)

Recorded At Studio L'Abeille Rôde (France)
Mixed At Studio L'Abeille Rôde (France)

Skupina:
Claude Leonetti - Léode, Backing Vocals
Gédéric Byar - Guitars
Dominique Leonetti - Vocals, Guitars, Mandolin
Romain Thorel - Keyboard, French horn, Backing Vocals
Vincent Barnavol - Drums, Percussion, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Nos âmes Saoules
(Naše opilé duše)
Vyšlo 29. ledna 2016, L'Abeille Rôde (France), BZZ038

Seznam skladeb:
01. Le Temps Est A La Rage (7:00)
02. Le Lierre (5:54)
03. Vita Est Circus (5:23)
04. (Fanfare Lente) (1:01)
05. Chaussures A Nos Pieds (5:55)
06. Le Mar Du Passe (4:17)
07. (Le Labour D'un Surin) (1:19)
08. Les Sutures (6:08)
09. Nos Ames Saoules (5:12)
10. (Un Oeil Jete Par La Fenetre) (2:04)
Total Time: (44:13)

Recorded At Studio L'Abeille Rôde (France)
Mixed At Studio L'Abeille Rôde (France)

Skupina:
Claude Leonetti - Léode, Choirs
Gédéric Byar - Guitars
Dominique Leonetti - Vocals, Guitars, Mandolin
Romain Thorel - Keyboard, French Horn, Choirs
Vincent Barnavol - Drums, Percussions, Choirs
Hosté:
Fish - Vocals (08)
Diskografie Tant Que L'herbe Est Grasse
(Dokud je tráva zelená)
Vyšlo 1. dubna 2014, L'Abeille Rôde

Seznam skladeb:
01. Déraille (4:36)
02. Une Pente qu'on Dévale (5:12)
03. Homo Sapiens (3:55)
04. Prisonniere d'une Cellule Mâle (4:56)
05. Tristes Moitiés (3:20)
06. L'essence des Odyssées (4:34)
07. Multicolere (3:30)
08. J'ai Trouvé ta Faille (6:21)
09. Les Courants Ascendants (6:07)
Total Time: (42:31)

Recorded At Studio L'Abeille Rôde (France)
Mixed At Studio L'Abeille Rôde (France)
Produced At Studio L'Abeille Rôde (France)

Skupina:
Claude Leonetti - Léode
Dominique Leonetti - Vocals, guitar, mandolin
Gédéric Byar - Guitar
Romain Thorel - Keyboards, French Horn
Vincent Barnavol - Drum, percussions, marimba
Hosté:
Diskografie (4603 battements)
Vyšlo 2011, Eclats Production, BZZ035

Seznam skladeb:
01. ( (0:08)
02. Je te laisse ce monde (5:35)
03. Le miroir aux alouettes (6:05)
04. Dans le formol au muséum (5:18)
05. 15h40 (4:56)
06. Les malveillants (7:20)
07. Quand la bise fut venue (2:55)
08. L'azur (4:58)
09. Saleté de nuit (5:07)
10. Festin ultime (4:35)
11. ) (1:18)
Total Time: (48:15)

Lyrics: Dominique Leonetti
Mixed: Claude Leonetti
Music: Dominique Leonetti
Cover: Dominique Leonetti
Illustration: Dominique Leonetti
Photography: Frank Seifert

Skupina:
Claude Leonetti - Léode
Sylvain Bayol - Warr Guitars
Gederic Byar - Guitars
Dominique Leonetti - Vocals, Guitars
Yohan Simeon - Percussions, Métalophone, Choirs
Frederic Juan - Marimba, Vibes, Percussions
Hosté:
Jean Pascal Boffo - Guitars, Programmation (06)
Diskografie Réponse incongrue a l'inéluctable
Vyšlo 2009, Musea Records/Eclats, bzz033

Seznam skladeb:
01. Abîme (6:46)
02. On Nous Ment Comme On Respire (7:32)
03. La Vie Par La Face Nord (5:33)
04. Aimants (5:40)
05. Toujours Un Gars Sur Un Pont (7:59)
06. La Belle Noirceur - Prologue (2:00)
07. La Belle Noirceur (5:16)
08. La Belle Noirceur - Épilogue (3:45)
09. L'essentiel (2:50)
Total Time (47:30)


Skupina:
Claude Leonetti - Léode
Sylvain Bayol - Warr Guitar, Stick Chapman
Frédéric Juan - Marimba, Vibes, Percussions
Dominique Leonetti - Vocals, Guitar
Yohan Siméon - Percussions, Métalophone
Gédéric Byar - Guitar
Hosté:
Diskografie On Avant Doute...
Vyšlo 2007, Musea Records

Seznam skladeb:
01. En Avant Doute (3:02)04
02. Laisse Courir (5:11)59
03. Le Repas De L'ogre (5:07)11
04. Capitain Coeur De Miel (part 2) (5:03)05
05. La Valse a Cent Ans (4:20)21
06. Film D'aurore (4:26)30
07. Ouest Terne (3:32)35
08. L'arbre (4:18)21
09. Cassiopée (6:36)
Total time: (41:42)

DVD - Bonus tracks on live videos:
01. L'impasse
02. L'arbre
03. Le repas de l'ogre
04. Laisse courir
05. Mal de chien
06. Chansons nettes

Recorded At Studio L'Abeille Rôde (France)
Mixed At Studio L'Abeille Rôde (France)
Mastered At Yak Prod
Filmed At L'Odéon
Recorded, Mixed: Claude Leonetti (CD-1 to CD-9), Lazuli (CD-1 to CD-9)
Mastered: Alain Pype (CD-1 to CD-9)
Mixed: Claude Leonetti (DVD-1 to DVD-10)
Cover, Illustration: Dominique Leonetti
Design: Yohan Simeon
Živé party DVD byly natočeny a zaznamenány v Théâtre de L'Odéon - Nîmes (11. listopadu 2004). DVD obsahuje dokiment o kapele, videoklipy a fotogalerii.
CD se natáčelo a míchalo na "L'Abeille Rode" (Francie) v roce 2006, masterováno v Yak Prod (Francie)
DVD se mixovalo v "L'Abeille Rode" (Francie) v lednu 2005.

Skupina:
Claude Leonetti - Léode, Backing Vocals
Sylvain Bayol - Warr Guitar, Stick Chapman, Contrabass, Percussion, Guitar, Backing Vocals
Marc Almeras - Guitars
Dominique Leonetti - Vocals, Guitars, Mandolin
Yohan Siméon - Percussions, Métalophone, Guitars, Marimba
Pol Amar - Acoustic Guitar, Backing Vocals
Frédéric Juan - Marimba, Vibes, Percussions
Hosté:
Jean-Luc Imbert - Horn, Tuba, Cornet (05,06)
Fabrizio Leonetti - Clarinet (05)
Aline Leonetti - Backing Vocals (14)
Narayana - Bansuri (13)
Fred Mathieu - Percussion (07)
Frederic Juan - Marimba, Vibraphone, Percussion, Piano, Backing Vocals
Michael Luitaud - Trumpet (06)
Alex Clapot - Piano (10)
Diskografie Amnésie
Vyšlo 2004, Night & Day/ Musea, FGBG 4694.AR

Seznam skladeb:
01. Une Ombre Au Tableau (3:19)
02. Un Automne (3:37)
03. Chansons Nettes (2:30)
04. Rien d'Important (3:54)
05. Mal de Chien (4:12)
06. Nos Voix Se mélangent (5:49)
07. Naif (4:11)
08. Un Hiver (3:57)
09. Merci (5:21)
10. Un Printemps (2:09)
11. Un Eté (2:52)
12. L'Impasse (3:53)
13. Naif 2 (4:34)
14. Amnésie (6:18)
Total Time: (00:00)

Lyrics: Dominique Leonetti
Music: D. Leonetti, Lazuli
Recorded By: Christophe Donzel, C. Leonetti, Dirk Offringa
Recorded, Mixed, Mastered By: Dominique Leonetti, Lazuli
Photography: Alec Leonetti, Aline Leonetti

Skupina:
Claude Leonetti - Léode
Pol Amar - Acoustic Guitars
Dominique Léonetti - vocals, 12-string acoustic guitar
Fred Juan - marimba, percussion
Yohan Siméon - Percussions, Métalophone
Sylvain Bayol - Warr Guitar, Stick Chapman
Diskografie Lazuli
Vyšlo 1999,

Seznam skladeb:
01. Mater les couleurs ()
02. D'yeux que pour dieu ()
03. Ma fenetre ouverte ()
04. L'ere du quadrilatere ()
05. Laisse courir ()
06. Les elfes ()
07. L'effet mere ()
08. Dans le formol au museum ()
09. Compote ()
10. Un homme a la terre ()
11. Joliciel ()
12. La valse a 100 ans ()
13. Simili-vies ()
14. L'arbre ()
Total Time: (00:00)


Skupina:
Claude Léonetti - Léode
Gédéric Byar - Guitars
Vincent Barnavol - Drums, Marimba
Romsin Thorel - Keyboards, French Horn
Dominique Léonetti - Gesang, Guitars
Hosté:
Live @ l'Abeille Rôde
DVD, vyšlo 2013, L'abeille rôde Productions, BZZ 036

Seznam skladeb:
Live @ l'Abeille rôde studio Nov. 2012
01. Je te laisse ce monde ()
02. Abîme ()
03. L'arbre ()
04. Festin ultime ()
05. 15H40 ()
06. Dans le formol au museum ()
07. Ouest terne ()
08. Le miroir aux alouettes ()
09. L'azur ()
10. Mal de chien ()
11. Capitaine cour de miel ()
12. La valse a cent ans ()
13. On nous ment comme on respire ()
14. Cassiopée ()
15. Saleté de nuit ()
16. Les malveillants ()
Live @ Loreley NOTP Festival Juli 2012
17. Je te laisse ce monde ()
18. Le miroir aux alouettes ()
19. Les malveillants ()
20. Film d'aurore ()
(Prog Festival Veruno/Italien, Aug. 2012)
21. 9 hands around the marimba ()
(22-23: Akustik-Session Nov. 2012
22. Joliciel 2.0 ()
23. L'essentiel ()
L'école de musique Maurice André, Feb. 2013
24. Solo piano improvisation on the theme of "la valse a cent ans"
Total Time: (00:00)
Tracks 1-16: Live @ l'Abeille rôde
Recorded Live at l'Abeille rôde studie (FRANCE) in november 2012.
A film by Ermanno di Nicola, Angelo Di Nicola, Emidio Frattaroli & Francesca di Giovanni
Tracks 17 - 20: Live @ Loreley & Veruno
Filmed at Loreley NOTP Festival
in the Amphitheatre of St. Goarshausen (GERMANY) on july 8th 2012.
Track 21: Live @ Loreley & Veruno
Filmed at 2 days Prog Festival in Veruno (ITALY) on august 9th 2012.
Tracks 22 - 23: Acoustic Sessions
Filmed under the tilia tree in november 2012.
Track 24: Acoustic Sessions
Filmed at "l'école de musique Maurice André" in Ales (FRANCE) on february 25th 2013.

Skupina:
Claude Leonetti - Léode
Dominique Leonetti - Chant, Guitars
Frédéric Juan - Marimba, Vibraphone, Percussions
Gédéric Byar - Guitars
Sylvain Bayol - Warr Guitar
Yohan Siméon - Percussions, Métalophone
Hosté:
Six Frenchmen In Amsterdam - Live At Paradiso
DVD, vyšlo 2010, Eclats Productions

Seznam skladeb:
00. Intro (0:35)
01. Laisse Courir (4:56)
02. Film D'aurore (4:37) 03. L'impasse (4:06)
04. Capitaine Coeur De Miel (5:23)
05. L'arbre (5:30)
06. On Nous Ment Comme On Respire (7:50)
07. Cassiopée (6:31)
08. Abîme (7:20)
09. Aimants (7:20)
99. Credits (2:25)
Total Time: (55:46)

Filmed by Fab Channel at Paradiso, Amsterdam, Holland, the december 10th 2008
Recorded: Fab Channel
Copyright: Rob Palmen And Eclats Production
Filmed At Paradiso Amsterdam
Produced: Rob Palmen, Eclats Productions

Zpět

Gederic Byar, Vincent Barnavol, Romain Thorel, Dominique Léonetti a Claude Léonetti


Vincent Barnavol, Romain Thorel, Gederic Byar, Kai R Joachim Photography a Nadege Porcher

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.lazuli-music.com/


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  8.8.2016 
Menu Poslední aktualizace: 23.1.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©