Lana Lane
Zpět

Lana Lane je skvělá rocková zpěvačka s dlouhou historií alb a koncertování. Narodila se v Concord, Kalifornie do hudební rodiny. Lana vyrůstala s vyváženou stravou rockové hudby a big bandové swingové hudby. Vzhledem k tomu, že hudba v jejich domě byla vždy přítomna, zpěv se stal pro Lanu velmi přirozený a začala zpívat v různých kapelách ještě na na střední škole. Aby podpořila svoji kariéru, odstěhovala se Lana koncem 80. let do Los Angeles, kde poznala svého muže, hudebníka a producenta Erika Norlandera.

Lana zpívá jako sólová zpěvačka ve své stejnojmenné kapele, zpívala doprovodné vokály pro skupinu Rocket Scientists svého manžela a hostovala také jako zpěvačka na albech Ayreon a manžela Erika Norlandera. Erik koprodukuje její alba v jejím vlastním studiu Think Tank Media ve Woodland Hills, California.

Její první album "Love Is An Illusion" vyšlo v roce 1995 a i když bylo produkováno s omezeným rozpočtem, přesto bylo dobře přijato a sklídilo pochvalné recenze, všechny kopie výlisků si rychle našly cestu mezi fanoušky. Tlak fanoušků neustále rostl během jejich dalších nahrávek, když její popularita neustále rostla. Přepracovaná a propracovanější verze alba byla vydána v roce 1998 s novými bonusovými skladbami a pouze tato nová verze je dneska k dispozici. Lana Lane brzy upoutala pozornost japonské nahrávací společnosti Marquee Belle Antique, který spatřovala velký potenciál v hudbě a samozřejmě také v jejím v hlasu. Tak začíná příběh o vzájemném prolínání Lana Lane a Rocket Scientists, Think Tank Media a jejich japonského labelu Avalon.

Lana se stala hlavní autorkou při vzniku jejího druhého a více experimentálního alba "Curious Goods", které společnost vydala zpěvačce v roce 1996. Tuto formu skládání dobře znají fanoušci kapely Renaissance, Lane a kytarista Neil Citron pracovali jako Betty Thatcher a Michael Dunford, když procházeli pásky dopředu a pozpátku a zaznamenávali každý nápad. Citron, který hostoval na debutovém albu je ovlivněn jinými velkými kytaristy včetně Jeffa Becka, přispěl silnými hudebními základy a progresivním stylem, který Lana požadovala zařadit do nahrávky. Tentokrát spolupracovali s menší skupinou hudebníků včetně Neila Citrona a Tony Franklina a dvou členů Rocket Scientists, bubeníkem Tommym Amato a Erikem Norlanderem. Výsledek se ukázal jako vysoce vycizelovaný výstavní kousek s mimořádnou hloubku, přičemž několik skladeb, například "Take A Breath", působí velice přístupně. Skladba "Clouds", která je procítěnou baladou odezpívanou jen společně s odlehčenou instrumentací, je zpívána citlivě a jedná se o první skaldbu, jež předsatvuje lehčí, méně dynamický, ale stejně evokující vokální styl zpěvačky. Zde Lana odvedla technicky vynikající výkon v poloviční intenzitou hlasu, což je oblast, která bývá obtížná pro jiné zpěváky, a poskytla tak první pohled do jejího stylu balad, který se objevil opět v nejnovější čtvrté verzi písně "Stardust" na její kompilaci "Ballad Collection".

Následně v roce 1998 společnost Marquee založila nový vysoce profilový label pojmenovaný Avalon, jejíž vlajkovou lodí se stala právě Lana Lane jako hlavní umělec.

Po dvou velmi úspěšných albech a s rozvíjející se pověsti jako progresivní rocková diva Lana Lane vydala své třetí album nazvané "Garden Of The Moon", které bylo uvedeno v lednu 1998 již novou společností Avalon. Znovu se na něm představili členové Rocket Scientists Tommy Amato, Don Schiff, Mark McCrite a Erik Norlander. Neil Citron a Danelle Kern byli i nadále součástí sestavy kapely Lany Lane. Album plně potvrdilo její rozrůstající se kariéru na mezinárodní scéně, když se objevilo i v prvním evropském vydání. Záměrem alba bylo uchopit to nejlepší z hard rock / heavy metalového stylu z debutového alba a připojit více symfonický progresivní zvuk z druhého. Třetí album tak míří oběma směry se svěží symfonickou upravou v "Seasons", nebo v silném heavy rockové hymnu "Evolution Revolution" od Erika Norlandera. Tento crossover styl se posléze ukázal jako ochranná známka stylu zpěvačky a odlišil její vlastní nahrávky od ostatních umělců na začátku své sólové kariéry. Zkrácené album dříve nevydaných skladeb a alternativních verzí vyšlo o měsíc později, před prvním japonským turné Lany Lane v roce 1998, které bylo příznačně nazvané Echoes From The Garden. Hned poté vydala kompilační album "Ballad Collection". Výběrové album "Sisyfos Sampler Volume: Music From The Underground", které vyšlo v roce 1998 rovněž obsahuje verzi "Destination Roswell."

V dubnu 1998 vydané EP "Echoes From The Garden" obsahuje dříve nevydané skladby a alternativní mixy vytvořené před "Garden Of The Moon" a vyšlo před zahájením Lanina turné v Japonsku. The "Echoes Mix" ze "Seasons" je vokálně bohatší, zatímco dva nové mixy "Coloured Life" a "Cold Outside" mají bicí sekce jinak namixovány a vyvolávají tak odlišný pocit z písní. Vokální pasáže byly také mírně upraveny ve studiu. S vynikající celkovou kvalitou produkce album představuje více symfonickou atmosféru s bohatšími klávesami, obohacenými vokály a jiným celkovým zvukem od předchozích verzí. Jednou z nových skladeb je mírně bluesová dramatická balada "Leaving Stardust" oživená varhanami Hammond a zpívaná ve stylu Tracy Hitchings. Na druhé straně je velmi známý cover od Davida Bowie, Pata Methanyho a Lyle Mays naladit "This Is Not America" z památného filmu The Falcon And The Snowman.

Lana Lane a Neil Citron pak v dubnu 1998 koncertovali po Japonsku se členy Rocket Scientsits - Mark McCrite, Tommy Amato, Don Schiff a Erik Norlander. Vícestopý záznam jejich prvního vystoupení bylo proveden v klubu Citta v Kawasaki, Japonsko, dne 18. dubna 1998 a smíchán v Kalifornii o měsíc později. Kvalitní živé album vyšlo pak jen dva měsíce po vystoupení pod názvem "Live In Japan". Přidána byla i živá nahrávka skladby "Symphony Of Angels", která byla zaznamenána v Německu během turné v roce 1997. Živé vystoupení v Zippal Hall v Tokiu dne 29. října 1998 doprovázel pouze Erik Norlander na klavír, kdy Lana odezpívala tři skladby, které se pak objevily na propagačním EP "Acoustic Live In Tokyo".

Album Lany Lane "Ballad Collection" vydané v roce 1998 dále ilustruje měkčí, akusticky orientovanou a méně elektronickou stranu její prvotní proměny. S přidáním violových partů u dvou skladeb od Novi Novog album nahrávala stejná sestavu včetně Neil Citrona a členy Rocket Scientsits - Mark McCrite, Tommy Amato, Don Schiff a Erik Norlander, který také celou nahrávku produkoval. Greg Ellis přidal další bicí, zatímco navrátivši se Tony Franklin a Tully Winfield přidali basu a vokály. Mark McCrite rozsáhlé party na akustickou kytaru jsou patrné u několika skladeb alba.

Po předchozím roce úspěšných úniků pokrývajících různé styly od hard metalu přes progresivní opusy až k měkčím náladovým baladám Lana Lane připravila čtvrté album z původního materiálu. Deska dostala název "Queen Of The Ocean". Třebaže měli pevný časový rozvrh pro dokončení nahrávání během pouhých šesti týdnů, intenzivně pracovali ve svém vlastním studiu, což výrazně přispělo k obrovské konzistenci hotového díla. Dvě verze alba - japonské a evropské obsahují ucelený soubor nového materiálu, pouze evropská verze obsahuje další bonusy z úspěšného vydání v Japonsku z roku 1998. Album bylo navrženo tak, aby oslovilo diváky na obou stranách dvou hlavních oceánů. Při jeho nahrávání bylo účinně přidáno bohatší symfonické aranžmá k jejímu repetoáru a ve výsledku se to projevilo jako vysoce vybroušená a plně integrovaná nahrávka. Album je vyvážené symfonickým a metalovým zvukem, objevily se na něm mnohem výraznější klávesy nahrané producentem Erike Norlanderem na Mellotron, Minimoog a originální varhany Hammond. Komplexní orchestrální úpravy a delší téměř epická délka skladeb přinesla album s bohatším celkovým zvukem, což ukazuje další vývoj stylu Lany Lane. Stoupající zpěv, nádherné harmonie a improvizace ve stylu instrumentálních překlenutí byly zaznamenány v excelentní kvalitě produkce, která překonala dokonalost nahrávání dřívějších prací. Erik Norlander napsal o albu "Queen Of The Ocean", že "má neobvyklý, velmi náročný koncept, ve kterém jsou četné klouzající kytary v kombinaci se dvěma nebo více smyčcovými nástroji, dechovými nástroji či partiturami pro Moog. Naleznou se zde kontrapunkční pasáže vedle polyfonních linek." Kromě působivých vokálů Lany Lama se na albu představili členové kapely Neil Citron, Tony Franklin, Danelle Kern a členové Rocket Scientists Mark McCrite, Tommy Amato a Erik Norlander. Greg Ellis, Tully Winfield a Don Schiff z Rocket Scientists hostovali pouze v instrumentálně bohatší skladbě "Let Heaven In".

"Echoes From The Ocean" z roku 1999 je druhé ze série minialb Lany Lane, které navazují na studiové album. Celkem 33 minutový záznam se skládá z pěti skladeb, které obsahují nevyužité záznamy a dosud nevydaný materiál. Minialbum s typickým přebalem ve stylu polského Jaceka Yerka obsahuje i jednu zbrusu novou píseň, remix Lane klasicky, dvě alternativní verze skladeb z "Queen Of The Ocean" a ve velmi ranou verzi jiné klasiky od Lany Lane. Novou skladbou je "Rhapsody," kterou napsal Mark McCrite a Erik Norlander a je plně ve stylu "Queen Of The Ocean", pohybující se symfonickém rocku se sladkými klávesami, dynamickou kytarou, vokály a charakteristickým zpěvem Lany Lane. Je zde verze 1999 skladby "Escher's Staircase" s hřejivější symfonickou instrumentací a je určitě nejlepší verzí Lany Lane až dodnes.

Lana Lana vyrazila na turné po Japonsku opět v dubnu 1999. Příští měsíc pak Lana a Rocket Scientists spolu hráli na International Progressive Music Festival (ProgFest) v San Francisku. Ve velmi skvělém a kritikou vyzdvihovaném výkonu Rocket Scientists zahráli sadu svých vlastních skladeb a pak doprovázeli Lanu Lane, aby uvedli i její repertoár.

Výběrové album "The Best Of Lana Lane 1995-1999" z roku 1999 obsahuje nahrávky z prvních pěti let zpěvaččiny kariéry. Album obsahuje jedenáct z jejích nejklasičtějších skladeb a bonusovou skladbu - neuvěřitelné živé ztvárnění progresivního rockové klasiky "In The Court Of The Crimson King", která byla nahrána v Club Quattro ve Shibuya, nedaleko Tokya v Japonsku, nebo cover skladbu kapely ELO "When Time Stood Still".

Na prahu nového tisíciletí Lana Lane vydala páté sólové album "Secrets Of Astrology", které přineslo další transformaci stylu umělkyně, a to i díky významným změnám v sestavě doprovodné kapely, výsledkem je pak pokračování jejího vývoje na cestě stanovené jejími předešlými alby. Příspěvky od evropských umělců přidaly rozlohu a váhu symfonického uspořádání progresivních eposů, zatímco živé smyčce přidaly prostor charakteristickým baladám. Stejně jako v předchozích albech, předehra a dohra ohraničují celé album. Produkoval je a především napsal Erik Norlander. "Secrets Of Astrology" obsahuje dvanáct kompletně nových skladeb plus jako finální bonus skladbu buď "Romeo and Juliet" pro Avalon (Japonsko) vydání a "Rhapsody" z "Echoes Of The Ocean" pro label Limb Music Products / Inside Out (Německo). Obě verze alba trvají necelých 74 minut. Lana Lane a Erik Norlander si ponechali vedoucí postavení v sestavě i nadále. Jednou z hlavních změn v sestavě je sólová, rytmická, akustická a basová kytara a basové příspěvky od autora projektu Ayreon Arjena Lucassena. Jeho styl přispívá k významnému vývoji zvuku alba. David Victor připojil kontrastní kytarový styl v typickém stylu Lany Lane. Tony Franklin se vrátil ke hře na fretless basu a speciálně vyrobenou kytaru, zpěv a perkuse. Lane a Norlander také uvedli na albu extra rychlého bubeníka Ed Warbyho ze stáje Ayreon. Smyčce připojili Cameron Stone (cello), Novi Novug (viola) a Istvan Szeker (violin). Člen Rocket Scientist Mark McCrite dodal hru na akustickou kytaru a Mellotron ve skladbě "Guardian Angel". A nakonec Robert Soeterboek poskytl doprovodné vokály na albu.

Další kompilační album "Balada Collection Special Edition" z roku 2000 obsahuje 13 skladeb a navazuje tak na album s podobným názvem z roku 1998 "Ballad Collection". K los angeleským umělcům Lane a Norlanderovi se připojili na nahrávce Neil Citron (kytara), Mark McCrite (akustická kytara, harmonie zpěv), Tony Franklin (fretless baskytara, elektrická kytara), Don Schiff (Chapman a N/S Stick), Greg Ellis (bicí) a bratr od Lane Greg Phelps (harmonie zpěv, akordeon). Na albu se objevily cover písně a zbytek tvoří originální skladby Lany Lane. Covery alba jsou "Nether Lands" od Dana Fogelbarga, od Eltona Johna "Goodbye Yellow Brick Road", dvoudílná skladba "To the Last Whale..." od dua David Crosby/Graham Nash, píseň Toma Waitse "Innocent When You Dream", "If Everyone Was Listening" od kapely Supertramp.

Jako suvenýr vyšlo v roce 2001 CD nazvané "Lana Lane and Erik Norlander European Tour 2001" a jednalo se o limitované vydání připravené pro European Tour 2001 Lany a Erika v dubnu až květnu téhož roku. Kompaktní disk se skládá z necelých 74 minut živých a studiových nahrávek z umělců a je považován za raritní nahrávku pro fanoušky Lany Lane a Rocket Scientists. Lana tak rozšířila své úsilí koncertováním po Evropě v roce 2001 na podporu desky "Secrets Of Astrology" spolu s dalšími turné v letech 2003 a 2004.

"Project Shangri-la" je šesté studiové album symfonické rockové divy Lany Lane a jedno z jejich nejsilnějších alb. Vyšlo 15. ledna 2002 a obsahuje dvanáct nových neuvěřitelné skladeb opět v rozmezí od intimních akustických balad až ke kosti drtícím neo-classic metalovým opusům. Hudební vystoupení jsou dramatické a suverénní a hlavním znakem je samozřejmě nezapomenutelný hlas Lany Lane. Album opět produkoval její manžel, progresivní rockový mistrovský klávesista Erik Norlander. K nim se připojili dlouholetí spolupracovníci Neil Citron (sólová kytara), Mark McCrite (rytmická kytara, harmonie zpěv) a Don Schiff (Chapman Stick). Poprvé se zde objevuje bubeník Vinny Appice (Black Sabbath, Dio). Zpěv doplnili také vynikající hostující zpěvák Mark Boals (Ring of Fire, Yngwie Malmsteen) a kytarista Helge Engelke (Fair Warning). Album uzavírá promíchaný s italským jazykem duet Lany Lane a Marka Boalse "Time To Say Goodbye". "Project Shangri-La" kompletuje druhou trilogii, která začala v roce 1999 s "Queen Of The Ocean", s pokračováním na "Secrets Of Astrology" v roce 2000.

Lana Lane pokračuje ve své tradici mistrovských studiových alb vydáním nahrávky "Winter Sessions" v roce 2003 , která představuje odvážný nový projekt, který obsahuje původní materiál a některé covery. Po návratu z European Tour v létě roku 2003, Lana začala nahrávat novou sadu písní, tentokrát všechny založené na zimní tématice. Za producentské podpory manžela a klávesisty Erika Norlandera, Lana vytvořila velmi melancholické, náladové a atmosférické album ve vysokém kontrastu s jejími předchozími díly. Lana totiž také miluje hudbu s hlubší melodikou a harmonickým obsahem - hudbu s komplexními akordy a s vypracovanými aranžmá orchestrálního stylu. A to je právě záměr alba "Winter Sessions". Vyznění alba není příliš rozdílné od mnoha klasických nahrávek 70. let od Supertramp, ELO a The Alan Parsons Project, kde se akustické nástroje a prostorové space zvuky mísí s elektrickými kytarami a syntezátory v sérii přímo audiofilských divů. Na albu je také part dechových nástrojů, které nahrál David Schiff z Delaware, bratr dlouholetého spolupracovníka Lany Lane Dona Schiffa.

Lana vydala také své první DVD "Storybook: Tales from Europe and Japan" v roce 2004, které dokumentuje její první roky cestování po obou dvou kontinentech.

Lana Lane se objevila jako hostující zpěvačka na dvou albech projektu Ayreon, " Universal Migrator Part 1: The Dream Sequencer" a "Universal Migrator Part 2: Flight of the Migrator", kde zpívala sólové i doprovodné party. Poskytla také elektronický upravený hlas pro obě alba. V roce 2003 Lana zpívala roli královny Guinevere na koncepčním albu "Once and Future King Part I" od Gary Hughese.

10. výročí svého prvního alba Lana oslavila v roce 2005 a následně vydala živé DVD/CD z jejího koncertního turné k 10. výročí. Lana také vydala vydala uznávanou kolekcí klasických rockových coverů na konci roku 2006 s názvem "Gemini".

Nové studiové album od Lany Lane se nazývá "Lady Macbeth". Vyšlo v dubnu 2005 a je kolekcí písní založených na Shakespearově tragédii Macbeth, ale z pohledu Lady Macbeth. Jedná se o heavy symphonic koncepční album napsané podle hry Vanguard anglického básníka Williama Shakespeare. Producent a klávesista Erik Norlander nahrál album "Lady Macbeth" ve dvou etapách, první v Evropě a druhé ve Spojených státech. Po návratu z Ruska v zimě 2004 Norlander zaznamenal evropské turné Lany Lane v Schiedam, Nizozemí s virtuosním kytaristou Peer Verschurenem, bubeníkem Ernst Van Ee, spolu s nově příchozím hostem do rodiny Lany Lane, švédským baskytaristou Kristofferem Gildenlöw, bývalým členem vynikající prog metalové skupiny Pain of Salvation. Norlander se pak vrátil do Kalifornie těsně před Vánocemi 2004, aby nahrál party známého obsazení amerických přispěvatelů do projektu Lany Lane, a to Mark McCrite (kytara, zpěv), Neil Citron (kytara) a Don Schiff (NS / Stick). Norlander také angažoval hvězdného zpěváka sólových alb Kelly Keelinga, s cílem připojit ohromující harmonické vokály na album. Výsledkem je silné euro - americký feeling alba, který vstřebává vlivy hudebního spektra z celého světa. Takto svěží a bohatý zvuk poskytuje ideální zázemí pro vášnivě silné vokály jeho manželky Lany.

Její nahrávkou z roku 2007 je album "Red Planet Boulevard", což je originální melodické rockové album, které se nahrávalo v Nizozemsku a v San Francisco, Kalifornie. "Red Planet Boulevard" v sobě spojuje pocit evropské přesnosti a starosvětského tajemství se stylem a náladou z oblastí legendárního stylu zálivu, který je čistou magií severní Kalifornie. Všehochuť těchto míst se ukazuje i na produkci alba, která je zároveň bombastická a náladová, jasná a silná, intimní a extrovertní. Producent a klávesista Erik Norlander na sebe převzal post baskytaristy, když v této pozici už se objevil na Lady Macbeth tour 2007. Dlouholetí spolupracovníci, Holanďané Peer Verschuren (kytara) a Ernst Van Ee (bicí), kompletní instrumentální trio, které Norlander nazvala "jakousi" instrumentací Led Zeppelin, kde fungují pouze kytara, bicí a na basu hraje klávesista. Na "Red Planet Boulevard" je skutečně nejkompaktnější hudební sestava, která se kdy objevila na albu Lany Lane, ale i pouhé trio neváhá při vytváření masivního symfonického rockového zvuku, kterým se Lana Lane proslavila. Stěny kytar, ploché krajiny kláves a tektonické desk basy a bicích vytvářejí energií a nevázanost kapely, která šla do studia rovnou z turné.

V roce 2009 Lana nazpívala primární vokály na album "Terra Incognita", kde hudbu skládal její manžel Erik Norlander ve spolupráci se sci-fi spisovatel a textařem Kevinem J. Andersonem. Na albu se kromě ní uvedla celá řada hostujících vokalistů, včetně Jamese LaBrie, Johna Payne, Michaela Sadlera z kapely Saga. V témže roce Lana také zpívala na dalším koncepčním albu, které složil bratranec Davy Vain podle románu německého sci-fi spisovatele Wolfganga Hohlbein, pro CD "Blaze And Ashes" od Delany.

Po čtyřleté přestávce od svého posledního alba Lana Lane vydala zatím její poslední album nazvané "El Dorado Hotel", které vyšlo v roce 2012. Veteránská symfonická rocková diva přináší procházku 10 jemně vytvořenými originálními skladbami v produkci jejího manžela a klávesisty Erika Norlandera. Ohledně dlouhé přestávky mezi alby "El Dorado Hotel" a jejím předchúdcem "Red Planet Boulevard" Lane odpovídá: "Jako umělec, doufáte, že máte stále něco nového říci každou nahrávkou. To se stalo těžší a těžší dodržovat - zvláště když v průběhu několika let, kde vyšly dvě nebo více nových desek od Lany Lane. Já chci vydávat desky jen té nejvyšší kvality, upřímně vytvořené alba a rozhodně nechci vydat album, jen aby vyšlo. Po téměř 15 letech práce non-stop byl čas na trochu volna. Potřebovala jsem si odpočinout od tlaku a získat čas a získat nějakou perspektivu s výhledem mého směřování."

Na desce se objevili již známí hudebníci, ale také některé nové tváře. Freddy DeMarco a Mark Matthews udělali fantastickou práci na Erikově sólovém projektu "The Galactic Collective" a na následném turné. Pak to jsou John Payne (ex-Asia Featuring John Payne), se kterýn Erik hrál asi 5 let, Jay Schellen, Guthrie Govan a Bruce Bouillet (ex-Racer X). A nakonec to jsou Mark McCrite, Neil Citron a Don Schiff, všichni tři byli na mnoha albech Lany Lane od jejího prvního alba v roce 1995.

Zatím to v roce 2016 vypadá, že opět nabírá autorskou kuráž pro nové album a mezitím vypomáhá manželově kapele Rocket Scientists při živých vystoupeních nebo při propagaci jeho sólové desky.

Lana Lane byla označena jako "královna symfonického rocku" od jejích fanoušků a tisku, přesto ale zůstala velmi všestrannou umělkyní schopnou pohybovat se hudebně od intimních jazzových skladeb ("Ballad Collections", "Winter Sessions") až po na kosti drtící progresivní metal ("Secrets Of Astrology", "Lady Macbeth", aj.). Ale nakonec je to především Lanina záliba pro melodie a umění, která vládne nade tím vším. Lana je řazena k umělcům, který své řemeslo odvádějí s grácií a integritou.

Frontiers Music Srl zveřejnila v prosinci 2021 video ke skladbě "Remember Me", což je nový singl zpěvačky Lany Lane převzatý z připravovaného alba "Neptune Blue", které vyjde 28. ledna 2022 po dlouhých 10 letech nepřítomnosti na nahrávací scéně. "Neptune Blue" je vítaným a vzrušujícím návratem, ve kterém Lane spojuje moderní AOR s progovými prvky, které produkoval její manžel a kolega z labelu Erik Norlander (Dukes Of The Orient). NA nahrávce se představuje vynikající sestava hudebních talentů, která zahrnuje Norlandera na klávesy, Jeffa Kollmana na sólové a rytmické kytary, Marka McCritea na rytmické a akustické kytary plus baskytaru, Dona Schiffa na NS Stick, Grega Ellise na bicí a perkuse a Johna Payna na doprovodné vokály.

Lana Lane byla často nazývána "královnou symfonického rocku", přesto zůstává všestrannou umělkyní, schopnou přecházet od intimních jazzových skladeb "Ballad Collections" či "Winter Sessions" k drásajícímu progresivnímu metalu v "Secrets Of Astrology" nebo "Lady Macbeth". Ale nakonec je to oddaná umělkyně, která ke svému řemeslu přistupuje s grácií a integritou, a je to její láska k melodii a umění, která na jejich nahrávkách vládne svrchovaně.


A které byste čekali její oblíbené desky nebo zpěváky?
Deset oblíbených alb:
01. Heart - "Dreamboat Annie"
02. Heart - "Little Queen"
03. Deep Purple - "Deepest Purple"
04. Deep Purple - "Slaves And Masters"
05. Pink Floyd - "Dark Side Of The Moon"
06. ELO - "Eldorado"
07. Styx - "Pieces Of Eight"
08. Henry Mancini - "Uniquely Mancini"
09. Ella Fitzgerald - "The Verve Years"
10. Chris Cornell - "Euphoria Morning"
Pět oblíbených zpěvaček/zpěváků:
01. Ann Wilson
02. Glenn Hughes
03. Chris Cornell
04. Tony Bennett
05. Joe Lynn Turner


Zpět
Členové kapely:
Eric Norlander - Keyboards, Bass
Peer Verschuren - Guitars, Back Vocals
Ernst Van Ee - Drums

Bývalí členové:
Tony Franklin - Bass (ex-Blue Murder, ex-Glenn Hughes)
Don Schiff - NS-Stick, Chapman Stick, Bowed Guitar, Contrabass
Tommy Amato - Drums (Rocket Scientists)
Danelle Kern - Guitars
David Schiff - Flute, Saxophone, Oboe
Gregg Bissonette - Drums
Neil Citron - Guitars, Back Vocals, Mandolin
Mark McCrite - Guitars, Back Vocals (Rocket Scientists)
Vinny Appice - Drums
Kelly Keeling - Vocals
Kristoffer Gildenlöw - Bass, Back Vocals (ex-Pain Of Salvation)

Členové
(Narozen 1967, Hollywood, California)
Keyboards


Erik je ženatý se známou progresivní / symphonic rockovou zpěvačkou Lana Lane. Zůčastnil se nahrávání jako klávesista a skládal skladby na mnoha z jejích alb.

Hudebně začínal v roce 1993, když Norlander spoluzaložil kapelu Rocket Scientists. V listopadu 2007 Erik bylo oznámeno, že nastupuje jako hráč na klávesy v odnoži kapely Asia nazvané Asia Featuring John Payne. Zpočátku s ní pouze koncertoval, ale nakonec nahrál i jedno album.

Nahrával také jako studiový hudebník pro Marka Boalse, Ayreon, Star One a mnoho dalších. Vydal pět sólový alb a živé album, mezitím vystupoval se svými dvěma kapelami. Na svých sólových albech spolupracoval s takovými známými umělci jako Glenn Hughes, Edward Reekers, Arjen Lucassen, Robert Soeterbek a Donald "Buck Dharma" Roeser, stejně jako na albech jeho manželky a jeho spoluhráčů z Rocket Scientists.

V roce 2009 se Norlander zapojil do projektu s názvem Roswell Six, který nahrál album námětově vycházející z díla sci-fi spisovatel a textař Kevina J. Andersona. Erik produkoval a skládal hudbu pro album tohoto projektu s názvem "Terra Incognita: Beyond the Horizon". Na albu se uvedla celá řada hostujících vokalistů, včetně Jamese LaBrie, Johna Payne, Michaela Sadlera z kapely Saga a Erikova manželka Lana Lane.

Norlander také koncertoval po Evropě v roce 2009 se zpěvákem Joe Lynn Turner a kapelou Big Noize, ve které se uvedli baskytarista Phil Soussan, kytarista Carlos Cavazo a bubeník Simon Wright. V roce 2011 Norlander znovu hrál s Big Noize, tentokrát zreformovanou bubeníkem Vinny Appicem. V roce 2014 nahrál Norlander varhany Hammond na blues rockové album hudebníka Alastaira Greene "Trouble At Your Door".

Norlander také hodně spolupracoval s neziskovou organizací Bob Moog Foundation, pro kterou se od roku 2009 prezentuje jako hudebník i poradce.

Hrával také:
Delany - Keyboards
2009 "Blaze And Ashes" - Keyboards
Mark Boals
2002 "Edge Of The World" - Keyboards
Rocket Scientists
Ambeon - Additional Keyboards, Voice of news reporter
2001 "Fate Of A Dreamer" - Voice of news reporter (09), Additional Keyboards (08,09)
Joshua Perahia - Keyboards
Roswell Six - Keyboards, Songwriting
2009 "Terra Incognita: Beyond the Horizon" - Songwriting, Keyboards
Last In Line (live) - Keyboards (2016-present)

Členové
(Plným jménem Peter Verschuren)
(Narozen 8.prosince 1959, Breda, Nizozemí)
Guitars, Back Vocals


Peer je kytarista, který pochází z města Breda, Holandsko, které má cca 150 tis. obyvatel. V dětství byl Peer přesně tím, co se nazývá problémové dítě. Jako každé dítě měl své záliby - hlavně fotbal (na WDS) a kreslení. Jeho první hudební kroky byly ale bubenické, když byl zjevně fascinován rytmem. Jakmile ale dostal kytaru jako dárek, bylo dílo dokonínano.

Mezi jeho rané vlivy patřili Rory Gallagher nebo kapela Golden Earring a Ten Years After kytaristy Alvina Lee. O něco později to pak byli hudebníci jako Johnny Winter a Frank Marino. O mnoho let později pak poslouchal další kytaristy jako Mark Knopfler, Al di Meola, Johnny Winter, Michael Schenker (Peer pojmenoval svého syna po MS), Eddie Van Halen, Dave Gilmour, Peter Frampton, Jan Akkerman, Roy Buchanan, Uli Roth, Frank Marino, Neal Schon, Andy Powell a Laurie Wisefield.

V roce 1978 se poprvé objevil jako člen kapely, kterou byl cover kapaley Budge. Po ní pak následovaly další cover aktivity hrající hudbu kapel Thin Lizzy, UFO, Saxon, Golden Earring, Ten Years After a Krokus. Až po nějako době se Peer připojil ke známé regionální kapele pojmenované Highway, kteří hráli své věci, ale mimo to hráli i cover skladby Michael Schenker Group, Scorpions, Y & T a Judas Priest. Kolem roku 1981 ale Highway změnili svůj název na Rancid a začali hrát převážně vlastní písně.

Po období stráveným s Rancid Peer začal dělal blues jamsessions až do roku 1987, kdy se připojil ke známé hard rockové kapele Vengeance. Na konci roku 1989 ji ale Peer opustil a začal opět dělat celou řadu věcí. Hlavně hrál v cover kapelách tzv. Top 100 hits a hrál si i v několika dalších kapelách jako Houdoe En Bedankt, Blues Bucket Band, Wang Dang Sweet Poontang (zformovanou po úmrtí Rory Gallaghera) a The Boldinis (bluesrock a cover).

V roce 1994 poté, co znovu zpěvák Leon Goewie zformoval Vengeance, požádal pal Arjena Lucassena, aby mu pomohl nastartovat znovu kariéru. Arjen napsal všechny skladby na 2. debutovém albu "Back From Flight 19", pro které Arjen využil některé písně, které se nedostaly na jeho vlastní alba. Peer byl znovu požádán, aby připojit kVengeance spolu s Janem Somersem. Sestava kapely byla dokončena po připojení Barends Courboise na basu, Paula Thissena na bicí a Rolanda Bakkera na klávesy. Třebaže album si nevedlo nijak dobře, koncerty byly téměř to, co bývaly před deseti lety.

Takhle to vydrželo až do roku 2001, kdy kapela změnila basistu a bubeníka, bez toho aniž by najala nového hráče na klávesy, a začala nahrávat demo. Ale bohužel předtím, než byly provedeny nahrávky, skupina se znovu rozdělila kvůli rozdílným názorům. A tento rozpad byl definitivní.

Bylo pak přirozené, že se Peer připojil k Lana Lane na její evropské turné v roce 2001. Recenze se zmiňovaly o vynikající kytarové práci od Holandska až po Španělsko. Repertoár z alba "Secrets Of Astrology" Lany Lane se přiblížil tomu, co má Peer v hudbě rád. Na albu byl patrný vliv Arjena Lucassena jako autora i jako hudebníka, který dodal albu glanc, takže měli výpomoci i na následovníkovi v roce 2002, albu "Project Shangri-La". Vzhledem k dramatu WTC v září 2001ale plánovaná účast ve studiu Peera i Arjena Lucassena nebyla možná.

V lednu 2003 Peer zaznamenal svůj kytarový part na album Erika Norlandera "Music Machine" ve svém rodném městě Breda. Album pak vyšlo v červnu 2003 a proto se některé skladby z tohoto alba hrály i živě na jevišti během vystoupení. Krátké evropské turné začalo v červnu a na podiu se vedle Lany Lane a Erika Norlandera představili Ernst van Ee na bicí, Kelly Keeling jako hostující vokalista a Don Schiff na Chapman Stick. Po skončení tohoto turné Peer pokračuval v práci na sólové CD, pro které Don Schiff již přehrál některé basové stopy.

V prosinci 2006 Peer založil novou kapelu, se kterou přání udělat spoustu klasických hard rockových písní. Kapela dostala název "Into The Arena".

Byl členem:
Vengeance - Guitars (1987-1988, 1997-1998)
1987 "Take It Or Leave It" - Guitars
1997 "Back From Flight 19" - Guitars
Hostoval:
Erik Norlander (As Peer Verschuren):
2003 "Music Machine" - Guitars (tracks 1-6, 11 (Disc 1), 1-4, 8, 9, 10 (Disc 2)
2004 "Stars Rain Down" (Live album) - Guitars
2006 "Live In St. Petersburg" (Video) - Guitars

Členové
(Narozen ***, Rotterdamu)
Drums


Rodák z Rotterdamu Ernst van Ee usedl za bící poprvé, když mu bylo devět let. Pak docházel do hudební výchovy, když jeho velkým vzorem byl Cozy Powell. Jeho první opravdová kapela se jmenovala Highway Chile, která začínala na počátku osmdesátých let. Highway Chile se stala známou band v Holandsku a brzy doprovázeli na turné skupiny jako Y & T, Motörhead, Accept nebo MSG. Highway Chile nahráli v roce 1982 album "Storybook Heroes" a mini-album "Fever" v roce 1983 a stali se nejvyhledávanější kapelou v zemích Beneluxu. Kvůli problémům uvnitř kapely se Ernst vzdal členství na počátku roku 1984 a následně se kapela rozešla.

Spolu s bývalým kytaristou Highway Chile Benem Blaauw zformovasl melodickou heavy-rockovou kapelu Helloise. S tímto silným outfitem nahrál alba "Cosmogony" (1985) a "Polarity" (1987). Obě alba jsou dodnes považovány za vrchol nizozemské hard rockové historie. Když se Helloise rozpadli, Ernst se rozhodl poněkud změnit svou kariéru.

Stal se hudebníkem na volné noze a studiovým bubeníkem a začal dělat také koncertovat v rámci "drum clinic", což mu dalo příležitost dále trochu rozvíjet své schopnosti a v bubnování si zahrát několik typů rockové hudby. Během té doby dal do kupy s kytaristou Peterem Magnee a nahrál s ním instrumentální album "Voodooplay". V té době dobře známý maďarský kytarový virtuos Tamas Szekeres pozval Ernsta, aby hrál na jeho albech a kobcertoval s ním. Van Ee hrál na třech Tamasově nahrávkách, což bylo pro hudbu maďarského kytaristy velmi potřebné a velmi vítané.

S příchodem 90. let si Ernst vybudoval reputaci jako hybná síla, že po spojení s vámi vám pomůže vyřešit hudební problémy. Tento ničitel problémů vypomáhal kapele Vengeance na rozloučkovém turné, cestoval s jugoslávským kytaristou Misha Calvinem, také pomohl zviditelnit Elegy zpěváka Iana Parryho, když hrál v jeho živé kapele a některém z jeho alb. Rovněž nahrával a koncertoval s death metalovou kapelou Threnody, což byla úplně jiná hudební skušenost. Ernst rovněž nahrál veškeré bicí na prestižním prvním albu Ayreon "The Final Experiment" od Arjena Lucassena. Mezi tím vším čtenáři holandského časopisu Slagwerkkrant (časopis specializující se na bubeníky a bicí) vyhlásili Ernsta van Ee mnohokrát za nejlepšího rockového bubeníka mimo Benelux.

V roce 1996 Ernst se samozřejmě zapojil, když se Helloise rozhodli obnovit činnost. Když vyšly první dvě alba Helloise alba na CD poprvé v Holandsku a Japonsku, byl to Ernst, kdo navrhl, aby je podpořili velkým klubovým turné. Lidé ale chtěli slyšet nový materiál, takže nahrála kapela zbrusu nové album v původním složení s názvem "A Time And A Place For Everything". Další velké turné následovalo a skupina se rozhodla nahrát album, které by se perfektně hodílo do změněného heavy-rockového klimatu. Album mělo být více bombastická a progresivní. V roce 2001 album s názvem "Fata Morgana" konečně vyšlo.

Nové tisíciletí odstartoval Ernst van Ee svým prvním sólovým albem s názvem "Powerplay", které později vyšlo v Evropě pod názvem "Dance With An Angel". Vypomohl mu na něm kytarista Peter Magnee, který je také produkoval. V roce 2000 se Ernst připojil k metalcorové kapele Blind Justice, s nímž také vystupuje jako doprovod holandská hiphoppers kapela Osdorp Posse. Absolvovali velké turné společně s koncerty na velkých festivalech jako Lowlands a Pukkelpop.

V roce 2002 Ernst se obnovil Highway Chile spolu s originálním kytaristou Martinem Mensem. Na kytaru a baskytaru přizvali Attila Szabo a Edwin Den Haag od Blind Justice, jako zpěváka přizvali Roberta Soeterboeka. V této sestavě nahráli živé album na turné. Po několika letech nejdříve Attila a Robert opustili kapelu a později i Edwin. jejich posty zaujali Gert Nijboer na kytaru, Marchell Remeeus na basu a Stan Verbraak jako zpěvák - poslední dva jsou známí také z Helloise. Odehráli mnoho koncertů a v roce 2008 nahráli nové studiové album s názvem "Keeper Off The Earth". Až dodnes kapela každoročně koncertuje.

V letech 2003 až 2008 se Ernst stal součástí kapel amerických progrockerů Lany Lane a Erika Norlandera, se kterými cestoval několikrát po Evropě, Americe a Japansku. Společně s ním v těchto kapelách působil i kytarista Peer Verschuren (ex-Vengeance) z Holandska. K vrcholům tohoto období jsou 2CD Lana Lane s názvem "Lady Macbeth" a "Red Planet Boulevard" a živě DVD natočené v Japonsku s názvem "10th Anniversary concert". Mezi hlavní koncert patřilo vystoupení na prestižním festivalu Sweden Rock Festival. Erik Norlander a přáteli Ernst nahrál album "Stars Rain Down" a živé DVD "Live In St Petersburg". Na tomto DVD se uvedl Kelly Keeling jako zpěvák a basista.

V roce 2005 se odehrál krátký reunion Threnody, když nahráli nové album s názvem "Control", ale po několika koncertech se rozhodli opět pozastavit aktivitu. V roce 2007 se Ernst připojil k blues rockové trojici Rob Orlemans & Half Past Midnight, s nímiž ve stejném roce nahrál živé DVD "Open The Cage". Po mnoha koncertech po celé Evropě vydali v roce 2010 nové studiové album s názvem "Into The Spirit". Bšhem dalších koncertních turné si našli čas i na přípravu dalšího alba, které pak vyšlo počátkem roku 2013 pod názvem "Highway Of Love".

Rok 2013 se stal také rokem fanoušky dlouho očekávaného reunionu Helloise. Po krátkém přípravném období pal kapela odehrála jednorázový koncert v De Boerderij v Zoetermeeru. V poslední době Ernst vystupuje s řadou kapel, jako např. nový projekt BadCoh Classic jako rock cover skupina, která vzdává hold Bad Company. také se chystá k vydání reunionový koncert Helloise na DVD.

Členové
(Celým jménem Anthony James Franklin)
(Narozen 2. dubna 1962, Derby, Derbyshire, England, United Kingdom)
Bass


Jména několika málo basistů v posledních dvou desetiletích se staly synonymem pro hru na bezpražcovou basovou kytaru. Jedním z nich je i Tony Franklin - s přezdívkou "the Fretless Monster"! Jako své vzory uvádí Johna Deacona, Paula McCartneyho a Jaca Pastoria.

Tony je rozený umělec, když poprvé stanul na jeviště v 5 letech. Pražcovou basu už měl ve svých rukách v 11 letech. Jeho matka mu ukázala pár akordů a možná i několik dalších základů prvního dne, ale jinak se vypracoval jako samouk z hraní a poslechu. Od svých 18 let se už věnuje hlavně hře na bezpražcovou baskytaru. Jeho velký zlom nastal v roce 1984, když se stal basistou v hvězdné supergroup The Firm s kytarovou legendou Jimmym Pagem, zpěvákem Rodgersem a bubeníkem Chris Sladem (AC/DC, Manfred Mann’s Earth Band). Franklinovo charakteristické berpražcové vrnění je výrazný a okamžitě rozpoznatelný prvek na prvním hitu kapely "Radioactive".

Po dvou hitových albech s Firm Franklin pokračoval s kapelami a hudebníky jako Blue Murder (John Sykes, Carmine Appice), David Gilmour, Kate Bush, Whitesnake, Donna Lewis, Gary Hoey, Pat Travers, Banyan (Stephen Perkins), Doug Aldrich, Gregg Bissonette, Kelly Keeling, Robbie Krieger (The Doors), Scott Kail, Simon Phillips, Steve Fister, Terry Bozzio, Warren DeMartini a mnoho dalšími. Jako žádaný studiový basista se objevil na více než 150 albech. Franklin vydal dvě sólová alba "Brave New Tomorrow" a "Wonderland" a instruktážní DVD pro basisty.

Tony Franklin se také objevil v desítkách televizních pořadů včetně Late Show With David Letterman, Beverly Hills 90210, The Rosie O’Donnell Show, Good Morning America, Top of the Pops (U.K.), VH-1, MTV, Don’t Forget Your Toothbrush (Finsko) a v desítkách japonských programů. V roce 2006 firma Sony vydala "Tony Franklin: Not Just Another Pretty Bass", první vzorkovou knihovnu Franklinových samplů.

Franklin se vrátil do hudebních vystoupení na plný úvazek v polovině roku 2011, kdy nastoupil do koncertní sestavy kapely Kenny Wayne Shepherda na turné podporující kytaristovo album z roku 2011 "How I Go". Franklina také můžeme slyšet na Shepherdově albu "Goin 'Home", které vyšlo v létě 2014.

V roce 2015 bylo možno spatřit Franklina nahrávat a koncertovat s Heart Of Storm, s živým Russian Rock Ballet - s prvotřídním ruským baletem a živou rockovou kapelou, kterou tvořili Doug Aldrich, Gregg Bissonette, Derek Sherinian, Brent Woods a Brandon Fields. Živé DVD bylo natočeno v Orpheum Theater v Los Angeles. Další živá vystoupení pak odehráli v roce 2016.

Na závěr letního turné 2015 s kapelou Kenny Wayne Shepherda Franklin zahajoval vystoupení Van Halen, které vyvrcholilo dvěma koncerty v legendárním Hollywood Bowl v Los Angeles.

Hraje s:
Freakshow - Bass
2009 "Freakshow" - Bass
Kenny Wayne Shepherd Band - Bass (2011-present)
Marco Ferrigno - Bass
2006 "Hanging Gardens" - Bass
Rated X - Bass (2014-present)
Roy Harper - Bass (1982-present)
The Cage - Bass
2002 "The Cage 2" - Bass
VHF (aka Vinciguerra Hoekstra Franklin) - Bass

Hrával s:
Blue Murder - Bass, Keyboards, Vocals (backing) (1988-1992)
Docker's Guild - Bass (1994-1995, 2012)
Donna Lewis - Bass
Erik Norlander - Bass
2003 "Music Machine" - Bass, Guitars (acoustic)
2000 "Into The Sunset" - Bass
Gary Hoey - Bass (1993-?)
Lana Lane - Bass, Fretless Bass (1995-?)
Legacy X - Bass (2013-2014)
Marty Friedman - Bass (1996)
1996 "True Obsessions" - Bass
Menchen - Bass
2008 "Red Rock" - Bass
Pearl - Bass (1997-?)
Sir Lord Baltimore - Bass (2005-?)
2006 "Sir Lord Baltimore III Raw" - Bass
The Firm - Bass, Keyboards (1984-1986)
The Jimmy Whip Project - Bass
2009 "The Jimmy Whip Project" - Bass

Koncertoval:
Heaven & Earth - Bass (2013)
Whitesnake - Bass (1997)

Hostoval:
Audiovision
2005 "The Calling" - Bass
Derek Sherinian
1999 "Planet X" - Bass
2001 "Inertia" - Bass (02,03,04,08)
2003 "Black Utopia" - Bass (02-09)
2004 "Mythology" - Bass (01,02,05,08)
2006 "Blood of the Snake" - Fretless Bass (01,02,04-06,08), Bass (10)
2009 "Molecular Heinosity" - Fretless bass (06,09)
2011 "Oceana" - Bass (05,09)

Členové
(Narozen 9. listopadu 1955, Wilmington, Delaware)
NS-Stick, Bowed Guitar, Contrabass


Don Schiff je hráč na basovou kytaru, Chapman Stick, NS-Stick, Bowed Guitar na mnoha nahrávkách, hudbě určené pro TV a pro filmový doprovod. Je jedním z prvních Stick, a NS-Stick hráčů, a také Bowed kytary. Pomohl zpopularizovat NS-Stick a techniku hraní na něj pomocí nahraných smyček jako prezentaci a tappovacího zařízení.

Rodák z Wilmingtonu, Delaware se přestěhoval do Las Vegas, Nevada, hned po střední škole v roce 1974. V jeho 19 letech si rychle získal reputaci a během pěti měsíců nastal jeho první zlom, když se stal "domovským basistou" pro Flamingo Las Vegas a Hilton Hotel Showrooms. Tam hrál s takovými umělci jako Elvis Presley, Tina Turner, Peggy Lee, Sammy Davis Jr., Ann-Margret, Perry Como a The 5th Dimension.

Schiff si koupil svůj první Chapman Stick v roce 1975 a rychle jej zvládl a vytvořit si svůj vlastní styl hraní. Postupně někdy v době, kdy se přestěhoval do Los Angeles v roce 1977, začal používat jej používat i během živých vzstoupení a studiových nahrávek pro různé umělce jako jsou Eddie Money, Lana Lane, Dwight Yoakam, Erik Norlander a Sheryl Crow. Seznámil se se scenáristou a režisérem Sean Patrick Duncanem, který jej najal k nahrávání hudby pro filmy Live From Death Row a Family Values. Spatřit jej můžeme letmo i v obou těchto filmech, protože jej Pat Duncan obsadil i do filmů, které režíroval a přidal je do některých scén.

V roce 2000 Emmett Chapman a Ned Steinberger vyvinul první prototyp NS - Sticku. Schiffovi byl pak svěřen jeden z prvních dvou prototypů k vyzkoušení. Don pro něj vyvinul mnoho nových technik na to včetně technik nazvaných "tapping while plucking" a "slide technique" za použití karabiny, zatímco poklepává na tlačítko.

Píseň "Cerebral Man", kterou napsal spolu s Tully Winfield, byla nahrána na album Benatar s názvem "Wide Awake In Dreamland", které interpretka obdržela zlatou desku v roce 1988. Skadbu "With Every Word" nahrál pro Nia Peeples pro jejich eponymní album, na kterém se také autorsky podíleli Schiff a Winfield. Schiff v současné době hraje na NS - Stick v kapele Rocket Scientists. Také napsal hudbu a textová témata pro webový seriál "The Guild".

Sólová alba:
1999 "Timeless"
2002 "Wait By The River"
2005 "Peering Over Clouds"

Vlastní stránky: www.donschiff.com

Členové
(Narozen ***, Cleveland, Ohio)
Drums (Rocket Scientists)


Tommy vyrůstal jako hráč na bicí v klubech a studiích v Clevelandu v Ohiu předtím, než se v roce 1984 odstěhoval do Los Angeles, Kalifornie, věnoval se tak své vášni pro práci ve studiu a koncertován. Během svých 27 let v LA měl Tommy tu čest spolupracovat s Kiss, Doro Pesch, Silent Rage, Warrant, Lita Ford, Neil Giraldo, Billy Steinberg, Gene Simmons, Paul Sabu, Tony Kishman, Only Child, Claudia Scott, Erik Norlander, Gary McGrath, Lana Lane, Vicky Peterson, Rocket Scientists, Jennifer Rush and Tim Scott z těch nejznámějších. Kromě psaní, nahrávání a koncertování Tommy také vystupoval v řadě videí, televizních pořadech a filmech.

Pak ale v jeho životě zasáhla rakovina v roce 2001 a znovu v roce 2003. A pak se zrodil Tommy Amato Rock Relief - každoroční benefiční koncert v Clevelandu s místními hudebníky věnovaný boji s rakovinou. Po návratu do Clevelandu v roce 2011 a spolupracuje na nahrávkách s umělci jako Robin Stone, Anne E. DeChant, Bob Gatewood, Billy Morris (Warrant), Frank Amato (Beau Coup) a mnoha dalšími. Tommy hledal tu správnou cestu pro jeho nově nalezenou touhu po životě a lásku k backbeatům.

Znovu se aktivovala kapela Victory Highway vedle s Tommym s Cy, Brucem a Mikem jako kdysi v H.C.Hooker (cca 1978).

Členové
(narozen 9. června 1959, Detroit, Michigan)
Drums


Gregg Bissonette je americký bubeník. Byl koncertní i studiový hráče, nahrával na plný úvazek bicí v mnoha jazzových a rockových kapelách. Je dobře známý pro svá instruktážní videa, "drum clinic" a z členství v kapele Davida Lee Rotha.

Bissonette se narodil v hudební rodině. Jeho otec Bud Bissonette hrál na bubny, jeho matka Phyllis hraje na klavír a vibrafon, bratr Matt Bissonette na basovou kytaru a jeho sestra Kathy hraje housle. Bissonette se začal učit hrát na bicí už v 5 letech pod vedením svého otce. Gregg pak pokračoval ve studiu na University of North Texas, kde získal základní hudební vzdělání. Vystupoval v známé kapele One O'Clock Lab Band. Po vysoké škole se Gregg připojil k bratru Mattovi v orchestru Maynard Ferguson Big Band s nimiž nahrál desku "Live from San Francisco".

Jedna z jeho prvních nahrávek deska Brandona Fielda nazvaná "The Other Side Of The Story" z roku 1985 a představil se na ní také David Garfield na klávesy. O několik let později Bissonette začal hrát na vystiuoeních s Brandonem, Davidaem a Steve Lukatherem na kytaru a s Johnem Penem na basu jako Los Lobotomys pouze pro stojící diváky. Tyto koncerty se konaly v The Baked Potato, jazzovém klubu a restauraci, který se nachází v Los Angeles, Kalifornie, kde hrali rock, jazz a latinskou hudbu apod.

Bissonette byl bubeníkem, Steve Vai kytaristou a Billy Sheehan baskytaristou na multi-platinových albech Davida Lee Rotha "Eat 'Em And Smile" (1986) a "Skyscraper" (1988). Bissonette se také objevil na Rothově albu "A Little Ain't Enough" (1991) a na albu Joe Satrianiho "The Extremist" (1992) společbě se svým bratrem Mattem hrajícím na baskytaru. V říjnu 1989 byl Bissonette pozván nahrát dvě písně s kapelou Buddy Riche pro Buddy Rich Memorial Scholarship Concert. Dostal se tak mezi kolegy umělce jako Dennis Chambers, Louie Bellson, Dave Weckl, Vinnie Colaiuta či Steve Gadd. Záznam se později objevil i na DVD.

V letech 1990 a 1993 Bissonette vydal instruktážní videa "Private Lesson" a "Playing, Reading & Soloing with a Band". Koncem roku 1995 nahradil Simona Phillipse během Toto Tambu Tour (1995-1996), protože stávající bubeník kapely měl problémy s bolestí zad v průběhu první části turné. Když byl Bissonette součástí turné, pořídilo se i DVD záznam s názvem "Live 1996 Tambu Tour".

Gregg a Matt založili svou vlastní kapelu The Mustard Seeds v roce 1993 spolu s kytaristy Doug Bossim a Georgem Bernhardtem. Všichni čtyři členové skládali písně společně a zpíval vokály a vícehlasy. Gregg vzpomíná na tuhle kapelu jako velmi kreativní a obohacující hudebně čas. "Bylo v tom něco velmi zvláštního, být ve své vlastní kapele se svým bratrem," vzpomíná.

V roce 1997 hrál na bicí na "In a Metal Mood: No More Mr. Nice Guy" od Pata Boone, jde Boone nahrál covery z hard rocku a heavy metalu, ale v jazzovém / big band stylu. V roce 1997 Gregg hrál na bicí na albu Steve Lukathera "Luke" a na následném turné. V roce 1998 cestoval s Larry Carltonem a Steve Lukatherem po Japonsku. Živé album "No Substituce", který byl zaznamenáno během těchto show, získalo v roce 2001 Grammy za nejlepší popové instrumentální album.

V roce 2001 se Gregg a jeho bratr Matt objevili na DVD "Zoom Tour Live", které bylo zaznamenáno pro CBS Television City v Los Angeles a později odvysíláno jako PBS speciál. V témže roce oba bratři také měli koncertovat s Jeffem Lynne na podporu studiového alba "Zoom" kapely Electric Light Orchestra. Turné ale bylo rychle zrušeno kvůli nevalnému prodeji vstupenek.

V roce 2002 vypomohl nahrát album kapely Jughead s Ty Taborem (King's X) a Derek Sherinianem (ex-Dream Theater) a bratrem Mattem. Je také uveden jako bubeník na bonusové skladbě Foo Fighters "Danny Says" z jejich alba "One by One". V roce 2003 Gregg a jeho bratr Matt doprovázeli Ringo Starra na propagačním turné po Spojených státech. Oba bratři podpořili Starra znovu v roce 2005 při živém představení v Irving Plaza v New Yorku v červnu 2005, v Genesse divadle v Waukegan, IL na ukázku zvukové PBS, a v El Rey Theatre v Los Angeles, Kalifornie, stejně jako na několika televizních vystoupeních (CBS This Morning, atd.). Bissonette nahrál bicí také na multi-platinovém albu Carlose Santany "Supernatural". Bissonette také hrál v situační komedii NBC "Friends/Přátelé", stejně jako ve filmech American Pie a American Pie 2, Payback, Waiting For Guffman, Best In Show a A Mighty Wind. Koncertoval také s Jamesem Taylorem a polo-fiktivní kapelou Spinal Tap.

V letech 2004 a 2008 Gregg vystupoval v několika písních pro Richarda Marxe na albech "My Own Best Enemy", "Emotional Remains" a "Sundown". V roce 2005 vydal Bissonette oblíbené DVD s názvem "Musical Drumming In Different Styles". Bissonette je známý jako velmi univerzální a dobře proměnlivý bubeník, což se ukázalo i na tomto DVD. Odhalil mnoho stylů bubnování během hraní osmi zvukových stop z jeho CD "Submarine". V roce 2007 se Gregg podílel jako bubeník na albu La La Land od Daniela Glen Timmse. V letech 2008, 2010 a 2012 pak Bissonette opět cestoval se společenstvím Ringo Starr & His All-Starr Band.

V roce 2009 se Bissonette objevuje na albech "Weve" od Jason Sadites a "Back From The Dead" od Spinal Tap. V témže roce byl Bissonette pozván rozhovorám a vystupování s basistou Abrahamem Laborielem na Christian Musician Summit v Buffalu, New York. Ve dnech 15. až 17. května 2010 hrál v Itálii v Bologni, kde Bissonette obsadil bubenický post pro "The Ultimate World Guitar Exhibition". Tam hrál více než čtyři hodiny pro 30 000 lidí spolu s Neil Murrayem, Derekem Sherinianem, Glennem Hughesem, Yngwie Malmsteenem, Doug Aldrichem, Jennifer Battenem, Stef Burnsem, Seymour Duncan W., Timo Tolkkim a George Lynchem. V létě roku 2010 Gregg koncertoval porduhé s Ringo Starr & His All-Starr Band.

Také v roce 2010 byl Bissonette uveden na následujících albech: "The Return Of Randy Dynamite" od Randy Jacobse, "Brand New World" od Grand Illusion, "The Art Of Pop" od Ralfa Junga, "Hands On" od Mark Nilan Jr., "World Gone Crazy" od The Doobie Brothers a bezejmenném albu od Jet Velvet, kde se představil Matt Bissonette jako basista, zpěvák a skladatal, Paul Dexter jako zpěvák a skladatal. V létě roku 2011 se Bissonette opět připojil k Ringo Starr & His All-Starr Band na velké evropské turné.

V roce 2012 byl uveden na albu " The Mystic Technocracy - Season 1: The Age of Ignorance" od Douglase R. Dockera, což je prog rocková space opera od Docker Guild, v níž vystoupili Tony Franklin, Guthrie Govan, Jeff Watson, Goran Edman, John Payne, Tony Mills a Amanda Somerville. Gregga Bissonette lze také slyšen na mnoha rockových instrumentálních a nejprogresivnějších rockových albech, včetně "Temporal" od Shadrane, "Deep Forest" od Deep Forest, "Bass Invader" od Martina Motnika, "Inner Galactic Fusion Experience" od Richie Kotzene, "Shadow King" od Steve Fistera, "Revolution Road" od kapely Rocket Scientists, "In The Eye Of Time" od Vox Tempus, Bug Alley a na soundtracku k filmu The Endless Summer II od Gary Hoey, "Instrumentality" od Marco Cardona a na několika albech Steve Vaie.

Greg se představil také jako bubeník epické rockové kapely Clobus od Yoava Gorena na albu s názvem "Epicon". V roce 2014 byl znovu na turné s Ringo Starrem, v roce 2015 hrál na bicí na Starrově albu "Postcards from Paradise", jehož skladby byly napsané v průběhu roku 2014 s All Starr Band.

Členové
(Celým jménem Vincent "Vinny" Appice)
(Narozen 13. září 1957, Brooklyn, New York, USA)
Drums, Percussion


Vincent „Vinny“ Appice je rockový bubeník, známý pro své působení především ve skupinách Dio a Black Sabbath, resp. Heaven and Hell, WWIII nebo doprovázel umělce jako John Lennon či Rick Derringer. Je mladším bratrem o 11 let staršího rockového bubeníka Carmine Appice, který hrál ve skupinách Vanilla Fudge, Cactus, Blue Murder nebo King Kobra.

Vinny Appice usedl za bicí ve věku devíti let, docházel na lekce ke stejnému učiteli jako jeho bratr Carmine Appice. Když mu bylo šestnáct, Appice a jeho skupina BOMF se setkala s Johnem Lennonem v Record Plant Studios, což vedlo k tomu, že se objevil na několika Lennonových nahrávkách. V rokoch 1976 až 1978 pôsobil u Ricka Deringera. Z tohoto působení je možno jej spatřit na živé nahrávce z Clevelandu "Live in Cleveland", která představuje některá vystoupení z roku 1977. Pak už ale zformoval vlastní power rockové trio Axis společně s kytaristou Danny Johnsonem a Jay Davis, se kterou nahrál desku "It's A Circus World" (1978). V období 1980-1996 hrál stříedavě s Black Sabbath a kapelou Dio.

Samozřejmě hrál a nahrával i s mnohými dalšími kapelami a umelci, kromě Axis také s Raven Storm či World War III, ale hlavně Heaven and Hell, zanechal po sobě více než 25 alb.

Vinny má za sebou miliony prodaných alb a jeho bicí jsou slyšet také na mnoha filmových snímcích - např. Wayne´s World 2, Heavy Metal nebo Iron Eagle. Je rovněž autorem instruktážní příručky "Rock Steady" nebo DVD "Hard Rock Drumming Techniques". Své bubenické umění také předvádí na mnoha bubenických instruktážních vystoupeních „clinic“ po celém světě. V mnoha publikacích napsaných o skupinách Black Sabbath a DIO je zmiňován jeho velký přínos na zvuku nahrávek těchto kapel.

V novém tisíciletí se také objevil ve filmové hudbě, když složil skladbu "Inside Of You Inside Of Me" pro hollywoodskou re-makovou komedii Bedazzled a také se vrhl do jiné oblasti, když otevřel svůj vlastní bar s živou hudbou v Bakersfield, Kalifornie. Studiové práce nebo koncertování se zpěváčkou Lana Lane a Mark Boals jej zaměstnalo v prvních letech tohoto desetiletí, po němž přišel reunion kapely WWIII v roce 2004.

V říjnu 2012 vystoupil spolu se svým bratrem v rámci projektu Drum Wars v Brně. V současné době od roku 2006 působí ve skupině 3 Legged Dogg nebo hrál se skupinou Big Noize. Od roku 2014 také vystupuje se skupinou Last in Line.

Členové
(Narozen 25 června 1966 1968, Lafayette, Louisiana, United States)
Vocals


Kelly Keeling je americký hudebník a skladatel. Hrát začal již ve věku 14, kdy se poprvé projevil a zahájil kariéru na hudební scéně, která jej provedla po celém světě několikrát jako nahrávajícího umělce, zpěváka, skladatele, multi-instrumentalistu a producenta. Ve své kariéře spolupracoval s mnoha významnými hard rockovými počiny, psal filmové hity a hrál také s křesťanskými rockovými kapelami.

Na hudební scéně se objevil v roce 1986 jako sólový zpěvák americké heavy metalové kapely Baton Rouge. Podpis smlouvy s Ahmet Ertegün v roce 1987 z Atlantic Records skupinu Baton Rouge přivedl na očí veřejnosti díky MTV, uvedení v AOR rádiu a na dvou vysílacích okruzích USA. Rok 1990 byl rušný rok pro Kelly Keelinga, neboťť pracoval na albu Alice Coopera "Hey Stoopid", kde byl spoluautorem písně "Snakebite", zpíval vokály. Také složil 3 písně pro film "Rich Girl" a odstěhoval se do Los Angeles, CA.

Po vydání třetího alba v roce 1991 se skupina Baton Rouge rozdělila kvůli Kellyho vstupu do kapely Blue Murder, kde se setkal s Carminem Appice a Tonym Franklinem. Jejich výsledné album "Nothing But Trouble" trvalo dva roky, než je dokončili, produkoval je John Sykes a vyšlo u Geffen Records. V roce 1994 Kelly a Yngwie Malmsteen nahráli píseň "Speed King" pro "Smoke on the Water: A Tribute to Deep Purple".

V roce 1995 se Kelly stal zpěvákem John Norum Band, s nimiž nahrál dvě alba a absolvoval turné ve Švédsku. Kelly se objevil také na albu "Another Destination, Worlds Away & Face It Live '97". Kelly se stal zpěvákem, skladatelem, producentem, kytaristou a klávesistou na albech Carmine Appices Guitar Zeus, kde se představili nejlepší kytaristé na světě. Nakonec vydali tři alba "Carmine Appices Guitar Zeus" (1995) u Revel Music, "Guitar Zeus II: Channel Mind Radio" (1997) u One Music a "Conquering Heroes" (2009) u Sony International. Byl spoluautorem a přispěvatelem dvou písně pro film "Dish Dogs" (1998). Kelly se také objevil, spolu s Denny Lainem, Rogerem Daltrey a Carminem Appice na soundtracku k filmu "Chasing Destiny", pro který Kelly napsal, produkoval a hrál 4 písně. Kelly také nahrál zvukový doprovod k filmu "Totally Irresponsible".

V roce 1998 se stal zpěvákem Michael Schenker Group na albu "The Unforgiven" a následném turné "The Unforgiven World Tour". Také se objevil na 25. výročním CD "Tales of Rock 'n' Roll", které představilo všechny zpěváky MSG. Kelly napsal tři skladby pro toto album, dva pro předchozí MSG zpěváky Grahama Bonneta a Gary Bardena a jednu pro sebe ("Big Deal"), která otevírá album. V roce 2000 se podílel na tributním albu Grand Funk Railroad " A Tribute to Grand Funk Railroad ... an American Band". V roce 2000 se Kelly přesunul ke skupině Heaven and Earth, kterou založili metalový kytarista Stuart Smith, Kelly byl zpěvákem jejich druhého alba "Windows to the World" (2001) vydaného Frontiers Records. V roce 2001 byl Kelly rekrutován Don Dokken, aby se stal asistentem skladatelem, doprovodným zpěvákem a producentem u 7 písní na CD "Long Way Home" (2002). Spolupráci s Dokken si zopakoval v roce 2004, kde skládal a produkoval album "Hell to Pay". Uvedl se také na albu Furious George a koncertoval s Georgem Lynchem.

Kelly se uvedl jako zpěvák na albu Erika Norlandera "Music Machine" (2003) a následujícím evropském turné v červnu, kde také uváděl skladby ze wsvého sólového alba, které bylo ve fázi mixování v té době. Tuto tříčlennou kapelu tvořili kromě něj také Erik Norlander a Vinnie Appice. Koncem léta 2004 znovu koncertoval jako zpěvák a basista s Lana Lane a Erikem Norlanderem v USA, Evropě a Rusku. Vydali také živé album "Stars Rain Down".

První sólové album Kellyho se jmenuje "Giving Sight to the Eye" (2005) a uvedli se na něm Kerry Livgren, Roger Daltrey, Don Dokken, Denny Laine, Tony Franklin, Carmine Appice & Vinnie Appice (Black Sabbath, Dio) a další přátelé, které poznal během koncertování.

Keeling nahrával a koncertoval s kapelou O'2L, kde působili všichni členové ze západního pobřeží větvi Trans-Siberian Orchestra a nahrál osm písní určených pro další sólové album, které se ale nakonec objevily na prvním studiovém albu projektu Paris Keeling s výkonným producentem Marty Parisem. V té době koncertoval s Erikem Norlanderem, Trans-Siberian Orchestra a kapelou Rock4Xmas Wayne Morrissona.

V roce 2012 Kelly založil kapelu Balance spolu s kytaristou a spoluautorem Kim Royem, zakladatelem kapely Kingdom, reaktivoval kapelu Baton Rouge pro nové album, které se objevilo na Frontier Records, která zanikla v roce 2013. V roce 2015 se Keeling uvedl jako sólový zpěvák u Foundry, americké rockové kapele z Las Vegas, v níž působili Kelly jako zpěvák, bubeník Marc Brattin a James Fucci na kytaru. Jejich debut vyšel 15.ledna 2015 a obsahuje 10 Hard Rock / Pop skladeb, nahraných pod vedením Matta Breuniga (The Killers) a mixoval je 7x Grammy oceněný producent Steve Thompson (Guns N 'Roses, pusa, Marallica, Korn a Soundgarden). Keeling, Brattin a Fucci nyní skládají originální skladby pro druhé album, které plánují na vydat v lednu 2017.

Keeling i nadále hraje v Louisianě, kde uvádí své Piano Show a měsíčně představení Beatles Night. nechybí ani místní High School sbory a College Horn oddíly.

Působil také v:
Dali's Dilemma - Vocals
Red Zone Rider - Voices, Fretless Bass, Organ (2014-present)
Baton Rouge - Vocals, Guitars (1986-1991,1997,2009)
Blue Murder - Vocals (lead), Guitars (rhythm) (1992-1993)

Zpět
Studiové desky:
2022 Neptune Blue
2012 El Dorado Hotel
2007 Red Planet Boulevard
2005 Lady Macbeth
2003 Winter Sessions
2002 Project Shangri-La
2000 Secrets Of Astrology
1999 Queen Of The Ocean
1998 Garden Of The Moon
1996 Curious Goods
1995 Love Is An Illusion

Živé nahrávky:
2004 Return To Japan
1998 Live In Japan

DVD:
2006 10th Anniversary Concert
2004 Storybook: Tales From Europe And Japan
Kompilace:
2008 Best Of Lana Lane 2000 - 2008
2006 Gemini (komp.)
2003 Covers Collection
2000 Ballad Collection, Volume 2
2000 Ballad Collection - Special Edition
1999 Best of Lana Lane 1995 - 1999
1998 Ballad Collection, Volume 1

EP, SP
Lana Lane and Erik Norlander

2003 European Tour 2003 Souvenir
2001 European Tour 2001 Souvenir
Lana Lane
2000 Seasons End (EP)
1999 Echoes From The Ocean (EP)
1998 Echoes From The Garden (EP)Skupina:
Lana Lane - Vocals
Erik Norlander - Keyboards, Vocals
Hosté:
Jeff Kollman - Guitars
Mark McCrite - Guitars, Bass and Vocals
Don Schiff - NS Stick
Greg Ellis - Drums and Percussion
John Payne - Backing Vocals
Diskografie Neptune Blue
Vyšlo 28. ledna 2022, Frontiers Music Srl

Seznam skladeb:
01. Remember Me ()
02. Under The Big Sky ()
03. Really Actually ()
04. Come Lift Me Up ()
05. Bring It On Home ()
06. Don’t Disturb The Occupants ()
07. Lady Mondegreen (She’s So Misunderstood) ()
08. Miss California ()
09. Someone Like You (Psych Version) ()
10. Far From Home ()
11. Neptune Blue ()
Total Time (00:00)

Produced: Erik Norlander for Think Tank Media
Mastered: Maor Applebaum at Maor Applebaum Mastering

Skupina:
Lana Lane - Vocals
Erik Norlander - Keyboards, Additional Guitars, Bass and Programming
Hosté:
John Payne - Harmony and Choral Vocals, Mandolin
Mark McCrite - Guitars, Bass, Choral Vocals, Programming
Bruce Bouillet - Guitars
Neil Citron - Guitars
Freddy DeMarco - Guitars
Guthrie Govan - Guitars
Don Schiff - NS/Stick
Mark Matthews - Bass
Jay Schellen - Drums
Diskografie El Dorado Hotel
Vyšlo 25. ledna 2012, Think Tank Media TTMD-1055
Avalon MICP-11033 (Japan)

Seznam skladeb:
01. A Dream Full Of Fire (8:25)
02. Maybe We'll Meet Again (5:39)
03. El Dorado (6:12)
04. Darkness Falls (5:12)
05. Hotel (3:40)
06. Believe (6:03)
07. Life Of The Party (4:03)
08. Gone Are The Days (6:23)
09. Moon God (5:08)
10. In Exile (11:43)
Total Time (62:31)

Produced: Erik Norlander for Think Tank Media
Mastered: Maor Applebaum at Maor Applebaum Mastering

Skupina:
Lana Lane - Vocals
Erik Norlander - Keyboards & Bass
Peer Verschuren - Guitars
Ernst Van Ee - Drums
Hosté:
Diskografie Red Planet Boulevard
Vyšlo 23. listopadu 2007, Avalon, (Japan)
3. prosince 2007, Frontiers Records, FR CD 355 (EU)
29. ledna 2008, Think Tank Media, TTMD-1053, (USA)

Seznam skladeb:
01. Into The Fire (5:13)
02. The Frozen Sea (5:07)
03. Capture The Sun (7:25)
04. Jessica (6:02)
05. Stepford, USA (4:08)
06. Shine (4:33)
07. Lazy Summer Day (5:46)
08. No Tears Left (5:34)
09. Save The World (6:22)
10. Angels And Magicians (6:01)
11. The Sheltering Sorrow (4:50)
12. Red Planet Boulevard (7:56)
Total Time: (69:02)

Produced: Erik Norlander for Think Tank Media
Recorded [Assisted]: Davy Vain, Henry McIlveen
Mixed By, Mastered: Erik Norlander
Artwork: Jacek Yerka
Photo: Mark Leialoha
Na "Red Planet Boulevard" je skutečně nejkompaktnější hudební sestava, která se kdy objevila na albu Lany Lane, ale i pouhé trio neváhá při vytváření masivního symfonického rockového zvuku, kterým se Lana Lane proslavila. Stěny kytar, ploché krajiny kláves a tektonické desk basy a bicích vytvářejí energií a nevázanost kapely, která šla do studia rovnou z turné. Všech dvanáct původních písně přináší pestrou paletu skladeb - heavy rock skladeb "Into the Fire", "Capture The Sun" a "Angels and Magicians" ta stojí vedle power balady "Jessica" odkazující zpátky někdy do roku 1995 k jejímum debutu, zatímco v kontrastu stojí hymnické "Shine", "The Frozen Sea" a "No Tears Left" se zvukem zřetelně příslušným do 21. století, který se perfektně hodí k dnešní generaci iPod fanoušků. Zrychlené tempo "Stepford, USA" znovu vypráví příběh klidného venkovského městečka s temným tajemstvím, zatímco "Sheltering Sorrow" je srdceryvná balada tvořící epos v měřítku k odkazům až do konce 60. let, kdy vládl majestátní raný symfonický rock. Album uzavírá poslední a titulová skladba "Red Planet Boulevard", v níž se opakují témata z každé písně alba ve velkém orchestrálním rockovém stylu.

Skupina:
Lana Lane - Lead and Harmony Vocals
Erik Norlander - Grand Piano, Mellotron, Hammond Organ, Synthesizers, Fender Rhodes Piano, Clavinet, Mini Moog, Taurus Bass Pedals, Moog Bass, Additional Guitars, Bass (01)
Peer Verschuren - Lead, Rhythm and Harmony Guitars
Mark McCrite - Acoustic, Rhythm and Lead Guitars, Harmony Vocals
Kristoffer Gildenlow - Fretless and Fretted Basses
Ernst Van Ee - Drums
Kelly Keeling - Harmony Vocals
Don Schiff - NS-Stick (01,03,06,07)
Neil Citron - Lead Guitars (01,05,06,07), Mandolin (06)
Hosté:
Diskografie Lady Macbeth
Vyšlo 2005, Think Tank Mediam, TTMD-1040
Avalon, MICP-10497 (Japan)

Seznam skladeb:
01. The Dream That Never Ends (7:54)
02. Someone To Believe (4:44)
03. Our Time Now (5:23)
04. Summon The Devil (5:54)
05. No Tomorrow (4:39)
06. Shine On Golden Sun (5:35)
07. The Vision (4:06)
08. Keeper Of The Flame (5:45)
09. We Had The World (6:33)
10. Dunsinane Walls (3:39)
Total Time: (54:16)

Skupina:
Lana Lane - Lead and Harmony Vocals
Erik Norlander - Keyboards, Additional Bass, Guitars, Backing Vocals
Mark McCrite - Acoustic and Electric Guitars, Lap Steel, Harmony Vocals
Neil Citron - Lead Guitars
Peer Verschuren - Lead and Rhythm Guitars
David Schiff - Flute, Oboe, Tenor and Alto Saxophones
Don Schiff - N/S Stick
Gregg Bissonette - Drums and Percussion
Hosté:
Diskografie Winter Sessions
Vyšlo 21. listopadu 2003, Avalon, MICP-10404 (Japan)
1. prosince 2003, Think Tank Media, TTMD-1034

Seznam skladeb:
01. What A World (5:03)
02. Spirit Of The Gypsy (8:21)
03. A Whiter Shade Of Pale (4:58)
04. December Moon (6:06)
05. I'll Be Seeing You (4:04)
06. Carnivale (Let It Rain) (6:20)
07. Carry Me Home (5:33)
08. Ill Wind (You're Blowin' Me No Good) (4:24)
09. California Dreamin' (4:02)
10. Winter Song (5:02)
11. Terminus Pro Tempore (5:15)
Total Time: (59:30)

Skupina:
Lana Lane - Lead and Harmony Vocals
Erik Norlander - Hammond Organ, Mellotron, Piano, Rhodes Piano, Modular Moog and other synthesizers, ARP String Ensemble, Taurus pedals
Neil Citron -Lead and Rhythm Guitars
Mark McCrite - Rhythm Guitars, Acoustic Guitars, Additional Lead Guitars, Harmony Vocals
Don Schiff - NS/Stick and Chapman Stick
Vinny Appice - Drums
Hosté:
Mark Boals - Lead vocal (10), Duet, Harmony Vocals
Helge Engelke - Rhythm and Theme Guitars (03,), 1st solo (02)
Bonus track guest
Gregg Bissonette - Drums ("I Believe In You") (Japanese bonus track)
Ed Warby - Drums ("Romeo and Juliet") (Euro/USA bonus track)
Arjen Lucassen - Rhythm Guitars ("Romeo and Juliet") (Euro/USA bonus track)
David Victor - Guitar solo ("Romeo and Juliet") (Euro/USA bonus track)
Tony Franklin - Fretless Bass ("Romeo and Juliet") (Euro/USA bonus track)
Diskografie Project Shangri-La
Vyšlo 15. ledna 2002, LMP, LMP 0202-037 (Germany)
Avalon, MICP-10280 (Japan)

Seznam skladeb:
01. Redemption, Part I (2:27)
02. Project Shangri-La (6:03)
03. Encore (4:00)
04. Before You Go (6:20)
05. The Nightingale (4:17)
06. The Beast Within You (5:56)
07. Tears Of Babylon (6:34)
08. Ebbtide (5:18)
09. (Life Is) Only A Dream (6:42)
10. Time To Say Goodbye (4:10)
11. Redemption, Part II (3:00)
Japanese bonus track
12. I Believe In You (Wetton)
European / USA bonus track:
12. Romeo And Juliet (5:57)
Total Time: (60:44)

Produced: Erik Norlander for Think Tank Media

Lana Lane píše ve svých poznámkách, že ona a její manžel Erik Norlander právě začínali pracovat na tomto albu, když se odehrála tragédie 11. září 2001. Píše o obtížích, které se zabývají začátkem práce ve středu všeho toho dění. Album je doopravdy věnováno "Memory Of All Lost On September 11, 2001". Přesto se zdá, jakoby nahrávka nevznikala v těžkých časech. Naopak se zdá, že odvedli skvělou práci v pokračování jejího hudebního dědictví, značně přístupného progresivního rockového stylu, který se přiklání občas k prog metalu.

Skupina:
Lana Lane - Lead and Harmony Vocals
Erik Norlander - Keyboards, Mellotron, Hammond Organ, Fender Rhodes Electric Piano, Minimoog, Oberheim, Roland and Alesis Synthesizers, ARP String Essemble, Harpsichord, Taurus Pedals and Percussion
Tony Franklin - Fretless Bass, Acoustic Guitars, Harmony Vocals, Electric Guitars, Percussion
Arjen Anthony Lucassen - Rhythm, Lead and Acoustic Guitars, Bass, Mellotron (08), Harmony Vocals (13)
David Victor - Harmony Guitars, Lead Guitars
Mark McCrite - Acoustic Guitars, Mellotron (01)
Robert Soeterboek - Harmony Vocals
Ed Warby - Drums
Istvan Szeker - Violin
Novi Novog - Viola
Cameron Stone - Cello
Neil Citron - All Guitars (13)
Tommy Amato - Drums (13)
Hosté:
Diskografie Secrets Of Astrology
Vyšlo 19 April 2000, LMP, LMP 0004-019, (Germany)
Avalon, MICP-10176 (Japan)

Seznam skladeb:
01. Astrology Prelude (3:59)
02. Secrets Of Astrology (8:33)
03. Alexandria (Lana Lane/Lana Lane) (5:16)
04. Raining (6:17)
05. The Bell (Lane, Norlander/Lane, Norlander) (5:16)
06. Speed Of Sound (5:24)
07. Under The Sun (4:43)
08. Tarot (Lane, Norlander/ Lane, Arjen Lucassen) (4:47)
09. Asherah (6:52)
10. Guardian Angel (Lane, Norlander/ Mark McCrite) (6:41)
11. Long Winter Dreams (5:51)
12. Astrology Postlude (3:38)
Europe Bonus track:
13. Rhapsody (5:25)
Total Time (73:42)

Japan & USA Bonus track:
13. Romeo And Juliet (Lane, Norlander/Lane, Norlander)

All tracks written by Erik Norlander, except where indicated
Producer, Engineer, Mixing, Mastering: Erik Norlander
Producer: Erik Norlander
Engineer, Mixing: Oscar Holleman
Engineer: Stephen van Haestregt
"Secrets Of Astrology" z roku 2000 je páté studiové album od symphonic rockové vocalistky Lana Lane. Je to její páté album vydané v USA a osmé v Japonsku. Album bylo nahráno v Holandsku a v Los Angeles, mixáže se ujal Oscar Holleman také v Holandsku. Mastering zajistily studia vt Abbey Road Studios v Londýně. "Secrets Of Astrology" je album z obrovských kontrastů. Dominují zde stoupající evokující vokály Lany Lane, skladby pohybující se v rozmezí od symfonických eposů k citlivým baladám jsou opět zarámovány mezi instrumentální předehru a dohru a lze na něm rozpoznat bezprostřední vliv hudebníků kolem Ayreon na zvuk alba. Album obsahuje 13 písní, ta třináctá skladba je bonusová. V Severní Americe a Japonsku je bonusovou skladbou "Romeo And Juliet", kterou Lana nahrála ve studiu během při tvorbě tohoto alba. V evropském vydání je pak bonusem skladba "Rhapsody", která byla živě nahrána pro její předchozí album.

Skupina:
Lana Lane - Lead and Backing Vocals
Neil Citron - Lead and Rhythm Guitars
Mark McCrite - Acoustic Guitars, Electric Rhythm Guitars, Backing Vocals
Tommy Amato - Drums, Percussion
Tony Franklin - Fretless Bass, Bass
Erik Norlander - Mellotron, Hammond Organ, Rhodes Piano, Minimoog, Yamaha & Alesis Synthesizers, Vocoder and Backing Vocals
Hosté:
Danelle Kern - Rhythm Guitars (02,06)
Dan Schiff - NS-Stick (04,10,11), Bass (09)
Greg Ellis - Percussion (04)
Tully Winfield - Backing Vocals (04,08,09)
Diskografie Queen Of The Ocean
Vyšlo 21. listopadu 1999, Avalon, MICY-1083 (Japan)

Seznam skladeb:
01. In The Hall Of The Ocean Queen (1:42)
02. Night Falls (7:14)
03. Queen Of The Ocean (9:52)
04. Let Heaven In (6:43)
05. Frankenstein Unbound (5:26)
06. Souls Of The Mermaids (5:40)
07. Rainbow's End (6:07)
08. Without You (8:07)
Bonus tracks:
09. Through The Rain (5:59)
10. Escher's Staircase (live in Japan) (6:24)
11. Symphony Of Angels (live in Japan) (7:15)
Total Time: (71:00)

Recorded At The Walden West Recorder
Mixed At The Walden West Recorder
Mastered At Bernie Grundman Mastering
Recorded, Mixed: Erik Norlander
Producer: Erik Norlander
Mastered: Chris Bellman
Photography: Neil Zlozower
Cover: Jacek Yerka
Krátce poté, co album vyšlo, Lana dala nahlédnout k některým písním. Řekla: "Na 'Queen Of The Ocean' byla první píseň "Night Falls" vlastně napsána o snu, který jsem měla. Píseň "Queen Of The Ocean" složil Marc a Eric ji opatřil textem. Je to opravdu o anděli strážném. Věřím ve strážní anděly, protože jsem naživu. "Queen Of The Ocean" je o mě a o mém anděli strážném." Lana pokračovala: "Další píseň "Let Heaven In" je o umožnění otevřít sebe sama svému srdce. Skladbu "Frankenstein Unbound" napsal Eric a je ve skutečnosti psáno z ženské stránky pohledu. Všichni byli tak vystrašení z monstra - ale ne tvůrce. Další píseň je o mém strachu z moře. Děsí mě to. Tak jsem psala o krásném městě, které leží pod hladinou moře. Máme tam také cover od Marillion. "Rainbow's End" je jen rocková záležitost. "Without You" byla napsána mým bratrancem a je o ztrátě někoho milujícího." Nakonec dodala: "Jsou to příběhy, které se dotýkají moře. Více či méně samé tragických věcí."

Nahráli:
Lana Lane - Lead and Harmony Vocals
Erik Norlander - Hammond Organ, Synthesizers, Mellotron, Fender Rhodes Electric Piano, Grand Piano, Vocoder, Harmony Vocals and Sound fx
Neil Citron - Lead and Rhythm Guitars, Acoustic Lead
Mark McCrite - Acoustic, Rhythm & Lead Guitars, Harmony Vocals
Don Schiff - Chapman Stick, N/S Stick
Tony Franklin - Fretless Bass
Tommy Amato - Drums and Percussion
Danielle Kern - Rhythm Guitar
Diskografie Garden Of The Moon
Vyšlo 1998, Avalon, MICY-1032 (Japan)
Angular Records, SKAN 8212.AR (Germany)

Seznam skladeb:
01. River Of The Stars (2:40)
02. Destination Roswell (6:39)
03. Seasons (5:45)
04. Moongarden (6:05)
05. Evolution Revolution (7:16)
06. Under The Olive Tree (6:29)
07. Eternal Waters (5:57)
08. Dream Of The Dragonfly (7:30)
09. Garden Of The Moon (2:46)
Bonus track:
10. Symphony Of Angels (live) (6:06)
Total Time: (57:13)
Záměrem alba bylo uchopit to nejlepší z hard rock / heavy metalového stylu z debutového alba a připojit více symfonický progresivní zvuk z druhého. Třetí album tak míří oběma směry se svěží symfonickou upravou v "Seasons", nebo v silném heavy rockové hymnu "Evolution Revolution" od Erika Norlandera. Podle svěží dramatické instrumentální a vokální předehry s názvem "River Of The Stars", se album "Garden Of The Moon" ukázalo jako nejambicióznější nahrávka v dosavadní kariéře. Instrumentálně komplex s neokázalou progresivní elektrickou kytarou a klávesovými party, ktere se do té doby objevily, pak album otevírá obrovský výkon a zpěv v eposu "Destination Roswell". Podobnost s ostatními umělci byla nenávratně pryč a plně se zde projevil jedinečný zvuk Lany Lane. Polovina písní na albu jsou delší než 6:00 minut. Titulová a symfonická skladba uzavírající album pak vyvolává odezvu na úvodní skladbu a slouží jako spojovací článek mezi oběma skladbami. Album obsahuje skladby napsané ve spolupráci Lane s několika různými partnery. Poprvé skládala s Donem Schiffem a "Eternal Waters" a "Seasons" jsou výsledkem této spolupráce. Dříve Schiff přispěl skladbami "Cold Outside" a "Take A Breath", které ale společně složil s Tully Winfieldem. Jejich podíl na tomto albu představuje skladba "Under the Olive Tree" se svými nezapomenutelnými sbory a vokálními harmoniemi. Ohromující klávesami oživenou symfonickou baladu "Dream Of The Dragonfly" napsala Lana s producentem Erikem Norlanderem, který také napsal skladby "Evolution Revolution", "Destination Roswell" a dvě instrumentálky alba. "Moongarden" napsala Lane s rockovým kytaristou Danelle Kernem, což je skladba podle které je album pojmenováno. Bonusová živá verze "Symphony Of Angels" hrála živě s Rocket Scientists a slouží jako nádherný přídavek uzavírající album a poskytuje první pohled na atmosféru živého vystupování Lany Lane a Rocket Scientists.

Nahráli:
Lana Lane - Lead and Harmony Vocals
Erik Norlander - Synthesizers, Piano, Organ, Samples, Vocoder, Percussion, Harmony Vocals
Neil Citron - Electric and Acoustic Guitars, Electric Sitar, Harmony Vocals
Tony Franklin - Fretless and Fretted Bass
Tommy Amato - Drums
Hosté:
Mark McRite - Acoustic Guitars (04,05,06,11,13), Harmony Vocals (13)
Don Schiff - N/S Stick (11), Cello (13)
Vinny Appice - Drums (11)
Diskografie Curious Goods
Vyšlo 1996, Belle Antique, BELLE-96298 (Japan)

Seznam skladeb:
01. Curious Goods Part One (4:32)
02. Emerald City (6:51)
03. Escher's Staircase (6:08)
04. Heart Of Dawn (1:34)
05. Take a Breath (6:08)
06. Reverie (6:38)
07. Satyr's Moon (5:50)
08. Symphony Of Angels (6:36)
09. Two Can Play That Game (5:20)
10. Voices (6:51)
11. You Only Live Twice (3:04)
12. Curious Goods Part Two (3:28)
13. Clouds (4:11)
Total Time: (67:17)
Předehra na albu nazvaná "Curious Goods Part One" je postavená na tématu předehry debutového alba. Progresivní instrumentálku napsal Erik Norlander a skladba vykazuje jemnou rovnováhu sólové kytary, kláves, zpěvu i bicích nástrojů a hudebně shrnuje skladby, které ji následují. Vokální party nahrávky byly označeny jako "jasné, sladké a expresivní", "smutné", "dramatické" a "andělské," v nichž Lana kombinuje její oblibu zpěvačky Ann Wilson z kapely Heart s jinými styly, včetně big bandů a jazzu a vytvořila tak pestrý vokální styl. Zatímco kytara je velmi výrazná, vokály jsou mixovány stupňovitě, ovšem rostou harmonickým způsobem společně s instrumentací. Nejzapamatovatelnějšími skladbami z alba jsou pravděpodobně píseň "Escher's Staircase" a progresivními klávesami oživené spacy intro "Heart Of Dawn", které je připojeno k rockové hymně "Take A Breath", nebo odkaz na hlasový styl Chrissie Hynde zřejmý v "Symphony Of Angels" spojený s dynamickými bicími, ze kterých se některým až zatají dech.

Skupina:
Lana Lane - Lead and backing Vocals
Erik Norlander - All Keyboards, Vocoder, Sound Effects, Backing Vocals
Neil Citron - Lead & Rhythm Guitars, Backing Vocals
Mark McCrite - Acoustic, Lead, Rhythm & Slide Guitars, Bass (09), Backing Vocals
Don Schiff - Chapman stick, N/S stick, Bass (03,04,08,11), Cello, Contrabass (12)
Tommy Amato - Drums
Hosté:
Tony Franklin - Bass (06)
Danny Lorenze - Drums (01,09)
Danelle Kern - Rhythm Guitar (05,07,12)
Tully Winfield - Backing Vocals (02,04,06,08,10,11)
Diskografie Love Is An Illusion
Vyšlo 1995, Pseudonym Records, CDP-1081-DD
Rereleased 1998, Think Tank Media

Seznam skladeb:
01. LIAA Prelude (2:25)
02. Love Is An Illusion (4:06)
03. Coloured Life (5:26)
04. Cold Outside (4:15)
05. Into The Ether (5:21)*
06. Through The Fire (5:25)
07. LIAA Interlude (3:06)*
08. Through The Rain (7:10)
09. Faerie Tale State Of Mind (4:58)
10. Dream Burnin' Down (5:18)
11. Can't Find My Way Home (5:06)
12. A Night In The Garden (7:59)*
13. LIAA Postlude (4:46)
Total Time: (65:21)

Bonus tracks marked with * in track listing
Album bylo původně nahráno jako zcela integrované koncepční album s instrumentální a vokální "Prelude" a "Postlude", stupňovanou hlavní linkou. První album představuje skladby ve stylech od Beatlea v "Coloured Life" až k hymnické "Through The Rain" a vším mezi tím, včetně srdcové záležitosti a ohromující "Cold Outside" a procítěné oblíbené baladě, skoro ukolébavce "Faerie Tale State Of Mind". Album bylo později označeno nálepkou jako hard rock / heavy metalové. Aby uspokojila i progresivní publikum, přidala další instrumentální a vokální dílko s názvem "LIAA Interlude," byla přidána při remixované ve verzi z roku 1998. Pozornost Erika Norlander a Franka Rosato k detailm během procesu mixování působivě navýšila dynamický rozsah a celkový výraz výsledné nahrávky.

Nově vydána vyšla nahrávka v roce 1998 pod Avalon Productions v remixované a remasterované verzi s novými skladbami.


Skupina:
Lana Lane - Lead Vocals
Eric Norlander - Keyboards, Programming
Don Schiff - N/S Stick
Vinny Appice - Drums
Peer Verschuren - Guitar
Neil Citron - Lead Guitar, Vocals
Mark McCrite - Rhythm Guitars, Vocals
Tommy Amato - Drums
Kelly Keeling - Harmony Vocals (CD1 - 09,16)
Hosté:
Diskografie Return To Japan
Vyšlo 2004, Avalon, MICP-90015 (Japan)

Seznam skladeb:
Disc 1 (Lana Lane Band)
01. Introductory Medley: Dark Water Part III (1:59)
02. Introductory Medley: Fanfare For The Dragon Isle (0:43)
03. Introductory Medley: Garden Of The Moon (1:18)
04. Introductory Medley: In The Hall Of The Ocean Queen (0:40)
05. Escher's Staircase (6:09)
06. The Beast Within You (5:41)
07. Rainbow's End (7:06)
08. Queen Of The Ocean (7:54)
09. Project Shangri-la (5:37)
10. Evolution Revolution (8:29)
11. Frankenstein Unbound (6:16)
12. Athena's Shadow (4:55)
13. Night Falls (7:42)
14. Astrology Prelude (3:31)
15. Redemption Part II (1:12)
16. Secrets Of Astrology (5:43)
Total Time: (75:03)

Disc 2 (acoustic and special events)
01. Take A Breath (4:25)
02. Stardust (4:56)
03. Symphony Of Angels (5:20)
04. Dream On (4:02)
05. Alexandria (5:15)
06. Autumn Leaves (4:03)
07. Let Heaven In (6:51)
08. Dreamcurrents (0:29)
09. Avalon (4:22)
10. Seasons End (4:50)
Remastered bonus tracks (full band)
11. In The Court Of The Crimson King (9:09)
12. Long Live Rock 'n' Roll (4:53)
Total Time: (58:40)

Skupina:
Lana Lane - Vocals
Don Schiff - Bass
Tommy Amato - Drums
Mark McCrite, Neil Citron - Guitars
Erik Norlander - Keyboards
Hosté:
Diskografie Live In Japan
Vyšlo 1998, Avalon, MICY-1065 (Japan)

Seznam skladeb:
01. Garden of the Moon (4:21)
02. Coloured Life (5:25)
03. Destination Roswell (6:38)
04. Seasons (5:10)
05. Love Is an Illusion (4:13)
06. Under the Olive Tree (6:07)
07. Moongarden (6:04)
08. Through the Fire (4:09)
09. Escher's Staircase (6:37)
10. Faerie Tale State of Mind (7:17)
11. Symphony of Angels (8:06)
Total Time: (78:24)

Recorded by Atsushi Pat Kakuta at Club Citta, Kawasaki, Japan, 18. 04. 1998

Mixed At The Walden West Recorder
Mastered: Chris Bellman At Bernie Grundman Mastering
Producer: Erik Norlander
Mixed: Erik Norlander
Photography: Osamu Suzuki
Stage Manager: Yasu Kaminaga
Artwork: Jacek Yerka


Skupina:
Lana Lane - Vocals
Erik Norlander - Keyboards
Mark McCrite - Guitars, Vocals
Peer Verachuren - Lead and Rhythm Guitars
Kristoffer Gildenlöw - Bass
Ernst van Ee - Drums
Hosté:
Diskografie 10th Anniversary Concert
DVD/CD, vyšlo 2005, Frontiers Records, FR CDVD 011 (Italy)

Seznam skladeb:
DVD:
01. Astrology Prelude
02. Secrets Of Astrology
03. LIAA Overture
04. Into The Ether
05. Curious Goods Part One
06. Emerald City
07. Athena's Shadow
08. Nevermore
09. Garden Of The Moon
10. In The Hall Of The Ocean Queen
11. Souls Of The Mermaids
12. Romeo And Juliet
13. The Vision
14. Redemption Part One
15. Tears Of Babylon
16. Someone To Believe
17. December Moon
18. Destination Roswell
19. Symphony Of Angels
CD:
01. LIAA Overture (2:44)
02. Into The Ether (5:26)
03. Curious Goods Part One (3:48)
04. Emerald City (7:22)
05. Athena's Shadow (4:36)
06. Nevermore (5:05)
07. Garden Of The Moon (2:21)
08. In The Hall Of The Ocean Queen (0:43)
09. Souls Of The Mermaids (5:42)
10. Romeo And Juliet (6:22)
11. The Vision (1:52)
12. Redemption Part One (1:41)
13. Tears Of Babylon (6:43)
14. Someone To Believe (5:45)
15. December Moon (7:46)
16. Destination Roswell (3:44)
17. Symphony Of Angels (7:05)
Total Time: (78:51)

Skupina:
Lana Lane - Vocals
Don Schiff - Bass
Tommy Amato - Drums
Mark McCrite, Neil Citron - Guitars
Erik Norlander - Keyboards
Hosté:
Diskografie Storybook: Tales From Europe And Japan
DVD, vyšlo 2004, Frontiers Records, FR DVD 005 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Introductory Medley
02. Dark Water Part III
03. Fanfare For The Dragon Isle
04. Garden Of The Moon
05. In The Hall Of The Ocean Queen
06. Escher's Staircase
07. Rainbow's End
08. Project Shangri-La
09. Queen Of The Ocean
10. Destination Roswell
11. Frankenstein Unbound
12. Before You Go
13. Under The Olive Tree
14. The Beast Within You
15. Night Falls
16. Through The Rain
17. Seasons
18. Love Is An Illusion
19. Avalon
20. Evolution Revolution
21. Symphony Of Angels
22. Astrology Prelude
23. Redemption Part II
24. Secrets of Astrology
Total Time: (00:00)


Skupina:
Lana Lane - Lead and Harmony Vocals
Erik Norlander - Keyboards
Hosté:
Mark MacCrite - Acoustic and Electric Guitars, Harmony Vocals
George Lynch - Lead and Rhythm Guitars
Tony Franklin - Fretless Bass
Vinny Appice - Drums
Kelly Keeling - Duet and Harmony Vocals
Diskografie Gemini
Vyšlo 31. ledna 2006, Think Tank Media, TTMD-1051 (USA/EUR/Canada)
24. listopadu 2006, Avalon, MICP-10621 (Japan)

Seznam skladeb:
01. White Room (5:01)
02. White Rabbit (2:28)
03. Long Long Way From Home (3:33)
04. You Can Never Go Home (6:05)
05. Breathe Introduction (1:16)
06. Johnny Moon (3:01)
07. Breathe In The Air (1:45)
08. On The Run (2:05)
09. Time (5:21)
10. Breathe Reprise (1:28)
11. Dream Of The Archer (4:20)
12. Starrider (5:28)
13. Sunshine Of Your Love (4:58)
14. Wooden Ships (4:32)
15. Nights In White Satin (5:19)
Total Time: (56:40)

Skupina:
Lana Lane - Lead and Harmony Vocals
Erik Norlander - Keyboards, Bass, Guitars
Hosté:
Gregg Bissonette - Drums (01-09)
Nick D Virgilio - Drums (10)
Ed Warby - Drums (11)
Mark McCrite - Guitars, Harmony Vocals (01,02,03,05,09)
Gabriel Moses - All Guitars (06,08)
Neil Citron - All Guitars (10)
Arjen Lucassen - All Guitars (11)
Tony Franklin - Fretless Bass (01,02,11)
Novi Novog - Viola (01,03,07,09)
Cameron Stone - Cello (02,11)
Diskografie Covers Collection
Vyšlo 18. prosince 2002 (Japan)
30. ledna 2003 (USA)
březen 2003, Transmission Records, TMD-031, Netherlands
Avalon, MICP-10342, Japan

Seznam skladeb:
01. The Wall (4:54)
02. Kashmir (8:27)
03. Soaring (4:55)
04. Hold Your Head Up (4:55)
05. Innocence (4:57)
06. I'll See You In My Dreams (4:57)
07. Don't Try So Hard (4:18)
08. Northern Lights (4:24)
09. Still Loving You (4:59)
10. Weep In Silence (5:41)
11. Stargazer (7:58)
Total Time: (60:25)


Skupina:
Lana Lane - Vocals
Erik Norlander - Keyboards
Mark McCrite - Acoustic Guitars
Tony Franklin - Bass
Greg Ellis - Drums
Diskografie Seasons End
EP, vyšlo 2000, Pseudonym, CDEP-1083-DD

Seznam skladeb:
01. Seasons End (5:15)
02. Seasons End (Previously Unreleased Live Version) (4:52)
03. The River Maid (5:49)
Total Time: (15:56)

Producer: Erik Norlander
Artwork: Jacek Yerka
Music: Lana Lane (03), Ian Mosley, Mark Kelley, John Helmer, Pete Trewavas, Steve Hogarth, Steve Rothery (01,02)
Lyrics: John Helmer (01,02), Lana Lane (03), Steve Hogarth (01,02)
Track 2 recorded at Club Quattro, Tokyo, Japan on 20. 4. 1999
Track 1 and 2 from album Ballad Collection Special Edition 2-CD set Pseudonym CDP-1078-DD

Skupina:
Lana Lane - Lead and Harmony Vocals
Erik Norlander - Keyboards
Tony Franklin - Bass
Tommy Amato - Drums
Mark McCrite - Guitars
Neil Citron - Guitars
Diskografie Echoes From The Ocean
EP, vyšlo 15. dubna 1999, Avalon, MICY-1106

Seznam skladeb:
01. Rhapsody (5:25)
02. Escher's Staircase (1999 remix) (6:06)
03. Frankenstein Unbound (long echoes version) (8:36)
04. Without You (early version) (7:51)
05. Through The Fire (1995 version) (5:08)
Total Time: (33:06)

Producer: Erik Norlander
Artwork: Jacek Yerka

Skupina:
Lana Lane - Lead and Harmony Vocals
Diskografie Echoes From The Garden
EP, vyšlo 18. dubna 1998, Avalon MICP-10052 Japan

Seznam skladeb:
01. Seasons (Echoes Mix) (6:05)
02. Leaving Stardust (4:30)
03. This Is Not America (5:12)
04. Coloured Life (Woodcliff Remix) (5:28)
05. Evolution Revolution (Long Version) (8:16)
06. Cold Outside (Woodcliff Remix) (4:13)
Total Time: (23:44)
V dubnu 1998 vydané EP "Echoes From The Garden" obsahuje dříve nevydané skladby a alternativní mixy vytvořené před "Garden Of The Moon" a vyšlo před zahájením Lanina turné v Japonsku. The "Echoes Mix" ze "Seasons" je vokálně bohatší, zatímco dva nové mixy "Coloured Life" a "Cold Outside" mají bicí sekce jinak namixovány a vyvolávají tak odlišný pocit z písní. Vokální pasáže byly také mírně upraveny ve studiu. S vynikající celkovou kvalitou produkce album představuje více symfonickou atmosféru s bohatšími klávesami, obohacenými vokály a jiným celkovým zvukem od předchozích verzí.

Zpět


  

  Zpět
Oficiální stránky:
http://www.lanalane.com/
http://www.musicaldiscoveries.com/reviews/lanalane.htm
http://nigelbaker.name/?m=201603

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  17.10.2016 
Menu Poslední aktualizace: 8.12.2021
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©