KONCHORDAT
   
 

Zpět...
Konchordat je progressivní rockový projekt pocházející z Margate v Kentu. Jejich hudba je majestátní, plná a epická obsahem. K jejich hudebním vlivům uvádějí umělce jako Steve Hackett, Nick Magnus, Pallas, It Bites, Muse, Porcupine Tree, Queen, Yes, Genesis, Rush a Led Zeppelin.

Jedná se o skupinu pocházející z Velké Británie z Margate v oblasti Kentu. KONCHORDAT vznikli v roce 2008, když se nejdříve jednalo o projekt multi-instrumentalisty Steve Corka. Brzy se k němu přidal druhý multi-instrumentalista Lee Harding. Oba dva byli ovlivnění několika prog rockovými kapelami jako Yes, Genesis, Queen. Nahrávání prvního alba se zůčastnil Stuart Martin, který byl hostujícím hráčem pro většinu z kytar a rovněž jako zpěvák na prvním albu.

Trojice s některými dalšími hostujícími umělci mohla vydat své debutové album "English Ghosts" počátkem roku 2009. Písně mají významné znaky progresivního rocku, v nichž převládá jemný, někdy až symfonický zvuk.

Zpěvák a bubeník Lee Harding často sní, že se jako Greg Lake pustí do obrovských projektů jako legendy ELP a další. Steve Cork na basu a klávesy maluje živé obrazy a píše přemýšlivé texty. Za kytarami se skrývají hosté Stuart Martin, Phil Spence a Oz Craggs, kteří všichni přispívají k celkové vysoké hudební kvalitě. Konchordat ukazují, že se jedná o přesný rukopis kapely se společnou a silnou hudební vizi. Výsledkem je povznášející, stylová a ambiciózní práce. Vynikající texty na "English Ghosts" napsal Lee Harding. Spolu se Stevem Corkem Konchordat úspěšně zakotvují Kent pobřežního města Margate pevně na mapě prog rocku. Dvojice má nepochybně schopnost vytvářet nádherné, nádherné, monumentální chvíle, které zůstávají jako povznášející dvacátým hru tak, jak byly na prvním místě.

Ve studiu začali pracovat na novém albu v listopadu 2009 a pracovali s nahrávkami až do března 2010. Změna v obsazení nastala v roce 2010, když Lee Harding v září 2010 oznámil, že vystuje z projektu. Odešel z "Konchordat" rozhněván v polovině roku 2010 kvůli "osobním a profesním rozdílům" s novým dočasným hostem Stuartem Martinem během psaní a nahrávání ve studiu jejich druhého alba. Zbývající duo (Cork a Martin) se systematicky vymanilo z odkazu na období s Lee Hardingem a pokusit se omezit svoji hudební produkci a muzikálnost. Stuart Martin připojil ke kapele na plný úvazek a byl povýšen do role zpěváka / kytaristy a začal se prosazovat i do nového partnerství při psaní se Stevem. Výsledkem snahy obou je nové album "The New Crusade", které vyšlo v roce 2011. Jedná se skoro o znovuzrození Konchordat, ideální - epicko-symfonický progresivní rock s emocionální hranou - se smísil s dravější rockovou hranou. Po druhém albu Konchordat začli fungovat jako plnohodnotná kapela až do konce roku 2011 a do 2012 po vydání nové CD The New Crusade vidíme prostor, aby se jejich příběh pokračovat rozvinout... Aby mohli i živě koncertovat v letech 2011 až 2012, doplnili sestavu Neil Hayman na bicí / perkuse a Neil Watts na klávesy, a vokál.

Třetí dlouhoočekávané album kapely "Rise to the Order" vyšlo v roce 2016. Nahráli jej v sestavě Steve Cork - Bass, Piano, Keyboards, Acoustic Guitar, Bass Pedals, Stuart Martin - Guitars, Keyboards, Lead Vocals, Neil Hayman - Drums a na klávesy se připojil nově Neil Watts.


V lednu 2018 začala nová a vzrušující kapitola v příběhu Konchordat, když s kapelou začal zkoušet kytarista Chris Gill, který nahradí Stuarta Martina. Stuart s ním měl společné zkoušky, aby jej trochu podpořil a zároveň se seznámil s kamarádem. Scházely jim sice bubny, když se Neil Hayman zotavuje z operace, ale nebude to trvat dlouho, než se vrátí a spolu s Chrisem jim to bude opět ladit. Kapela ještě hledá nového zpěváka. Kapela 15. dubna 2018 s potěšením oznámila, že jejím novým kytaristou se stal Chris Gill (Band of Rain). A navíc kapela začíná pracovat na svém čtvrtém albu.

Zpět...
Členové kapely:
Steve Cork - Bass Guitars, Bass Pedals, Keyboards
Neil Hayman - Drums & Percussion
Neil Watts - Keyboards & Backing Vocals
Chris Gill - Guitars, Keyboards, Vocals
Bývalí členové:
Stuart Martin - Guitars, Keyboards, Vocals
Lee Harding - Drums & Percussion

Členové Steve Cork
(Narozen 27.února 1963)
Žije v Margate, Kent.


Steve je zakládajícím členem Konchordat a také se zabývá management, PR a provozuje také nahrávací společnost. Steve hrál na basu již od 15 let a ovlivnili jej Chris Squire, Geddy Lee a John Deacon jako jeho hlavní vzory. Začal klavírní lekce na konci 80. let a dnes je jedinou osobou, aby se zapojili do Konchordat, kteří umí číst hudbu.

Steves basy jsou z roku 1979 Fender Precision,! 975 Rickenbacker 4001, Ibanez 6 bas řetězce, Jaydee 5 řetězec.
On také vlastní krásnou sadu MK1 Moog Taurus basové pedály.
Jeho backline je Ampeg SVT3 hlavy a 4x10 Ampeg.
Jeho největší lítost v životě prodává své milované Rickenbacker 4 +6 řetězce dvojité krku pro téměř nic... FOOOOOL.
Členové Stuart Leslie Martin
(Narozen 5. 4. 1966)
Žije v Woolwich. SE Londýně.


Se stal na plný úvazek členem Konchordat krátce po vydání "English Ghosts" v roce 2009.
Při psaní nového alba "The New Crusade", bylo rozhodnuto, že Stuart převezme také roli hlavního zpěváka. Stuart hraje na kytaru asi 30 let a mezi své vlivy počítá kytaristy jako Ritchie Blackmore, Alex Lifeson, Gary Moore a Dave Meneketti. Stu se rovněž ujal role producenta alba "The New Crusade".

Pro ty, které to zajímá, Stuart používá Ibanez S470, SZ720, Variax 500, 2 1992 japonský Squier Straocasters, Marshall JMP1, Peavey Rockmaster, Roland GP16, Crate výkonu bloku a Marshall AVT150??.
Při nahrávání vokálu Stuart používá Shure SM7b přes Golden Age Project Pre73.
Kytary byly nahrány za využití Shure SM57 SM7b a přes Pre73 a Joe Meek Mic Pre.
Členové Neil Hayman

Podobně jako mnoho jiných, začal Neil mlátit kolem sebe na hrnce a pánve v útlém věku šesti let. Vážněji začal hrát až ve věku 12 let. Neil je nejstarší a nejvýznamnější vliv u něj měl vždy Carl Palmer. Neil Peart je další bubeník, který je inspiruje. Neil využívá celou řadu bubnů Ludwig Vistalite na zajázku od Remo. Nicméně jeho živý a oblíbený kit je jeho milovaný 80's 'Rising Sun' Pearl doplněný Zildjian a Sabian činely. Neil miluje svou účast v Konchordat a stal skvělým doplněním kapely.
Členové Neil Watts

(Pochází z Maidstone, Kent)
Keyboards, Backing Vocals


Žije v Londýně. Navštěvoval školy Loughborough University a The Ravensbourne School. Vystudoval obor Metalurgie na škole Poplar Technical College.
Členové Chris Gill

(Pochází ***)
Guitars, Backing Vocals


Od 15. dubna 2018 se stal členem kapely Konchordat.
Členové Lee Harding
(Narozen 16. června 1963, London)
Voice, Piano, Keyboards, Acoustic Guitars, Programming, Drums, Percussion


Je hudebníkem od roku 1980. Vyrůstal v Londýně, kde zůstal až dodnes. Lásku k hudbě zdědil od svého otce (který sám dosáhl "pop úspěchu" jako zpěvák s Lee Diamondem & Cherokees koncem 60. let) a jeho babičky, která chodila zpívat po hospodách v jejím rodném městě Carrickfergus v Severním Irsku.

Lee byl ovlivněn mnoha různými styly hudby od popu přes heavy rock, jazz až po klasickou hudbu, folk a avantgardu. Mezi jeho oblíbená alba patří: Relayer - Yes, Paradise Lost - Symphony X, In A Glass House – Gentle Giant, Scarlet’s Walk – Tori Amos, Scenes From A Memory – Dream Theater, Wind & Wuthering – Genesis, Abbey Road – The Beatles, Greatest Hits – Abba.

Lee také vystudoval umění na vysoké škole, a jeho díle je design, který zdobí přebal prvního alba Konchordat "English Ghosts". Lee je zadaný, má kočku, ale touží mít psa, je "chocoholic" a nemá příznaky alergie. Lee je také docela možná šílený!

Do jeho repertoáru patří: Vocals, keyboards, drums, bass, occasional guitar, cello, Celtic harp, composition/arrangement.

Předcházející projekty: Fallout, Monolith, ARQUE, After Dark, UNION, MASQUE, Just Us, Instruments Of Torture, THYMENTYDE, SYDE-EFFEKT, KONCHORDAT, QUEER MESSIAH BANNED. Současná skupina: FIRMAMENT.
http://firmamentuk.wix.com/firmament#!musical-history/c10x0

Zpět...
Sestava:
Steve Cork - Bass, Piano, Keyboards, Acoustic Guitar, Bass Pedals
Neil Hayman - Drums
Stuart Martin - Guitars, Keyboards, Lead Vocals
Neil Watts - Keyboards
Rise To The Order
Vyšlo 29. dubna 2016, CD Konchordat Music, KMCD1001 (2011 UK)
Bad Elephant Music

Seznam skladeb:
01. Like A Heart Attack (9:30)
02. Nowhere Left To Go (8:33)
03. Save Me From The Rain (7:56)
04. My Energy (8:17)
05. Dream Forever (9:29)
06. Statement Of Intent (7:17)
07. Tired And Helpless (6:07)
08. Temple Of The Damned (6:57)
Total Time: (64:06)

Produced and Mixed: Stuart Martin
Cover painting: Stefano Bonazzi

Sestava:
Steve Cork - Bass, Piano, Keyboards, Acoustic Guitar
Stuart Martin - Guitars, Vocals, Keyboards
Hosté:
Liam Green - Electronic Drums / Roland V-Drums
The New Crussade
Vyšlo 4. července 2011, CD Konchordat Music, KMCD1002 (UK)

Seznam skladeb:
01. The New Crusade (14:30)
02. A Coming of Age (9:44)
03. Panic Room (12:12)
04. Heaven's Gate (5:41)
05. Scars Inside (4:34)
06. Time to Go (9:10)
Total Time: (55:51)

Recorded February 2010-April 2011 at Sovereign Studio
Produced: Stuart Martin
Mixed: Stuart Martin with constant interference from Steve
Mastered: Stuart Martin
Album cover concept and painting: "The Sword, Stone and Anvil", bu George Skeggs.
Konchordats druhé album "The New Crussade" vyšlo v červenci 2011 a podařilo se mu spojit všechny nejlepší prvky neo prog s novými tvrdšími hranami rockového zvuku. Pohybují se stylově od Genesis, Rush a Queen až po Dream Theater, Queensryche a It Bites. Hard rockový vliv je patrný zejména ve skladbách jako "Panic Room", "Scars Inside" a 14 minutové titulní skladbě "The New Crussade", ale stále se jim daří udržovat neotřesitelný "prog" vliv.
Sestava:
Steve Cork - Bass, Piano, Keyboards, acoustic Guitars
Lee Harding - Voice, Piano, Keyboards, Acoustic Guitars, Programming, Drums, Percussion
Hosté:
Stuart Martin - Guitars, Vocals
Phil Spence - Guitars (04)
Oz Craggs - Guitars (03)
English Ghosts
Vyšlo 2009, 13. dubna 2010, Konchordat Music, KMCD 1001

Seznam skladeb:
01. Prelude [1:12]
02. The Human Element [5:42]
03. Consequences [11:16]
04. No Words [6:00]
05. English Ghosts [19:39]
    a. Waking The Dead
    b. English Ghosts
    c. Laying The Ghosts To Rest
06. Motion [7:44]
07. The Road Goes Ever On [6:28]
08. Coda [4:35]
Total Time: (62:36)

Produced: KONCHORDAT
Mixed: Stuart Martin
Mastered: Nick Magnus
Releases information
CD Konchordat Music KMCD1001 (2009 UK)

Zpět...


Zpět...
Oficiální web:
http://www.konchordat.com
Další zdroje:
http://www.myspace.com/lee.harding63/blog/539313727
Nahoru ProgressRock
Made by 
©  7.7.2014 
Menu Poslední aktualizace: 16.4.2018
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!