JOLLY
       
  Zpět
Příběh JOLLY (někdy také jako The Incredible Jolly) začačali psát čtyři kluci, kteří vyrůstali v New York City. Chodili do veřejné školy a společně sdíleli a prožívali rock 90. let, všichni byli navíc velcí fanoušci The Fresh Prince of Bel-Air.

JOLLY je shrnutím čtyř myšlenkového nastavení revoluce umění zvuku. Pod rouškou rockové hudby, JOLLY vymysleli terapeutický sluchový zážitek vědecky navržený tak, aby přivedli mozek do stavu čistého štěstí. Kombinací důmyslných opatření, ambientního aranžmá, agresivní dynamiky a infujících melodií s binaurální technologií mozkových vln, se rodí nové médium. Kapela v současné době dlí na pobřeží v Howard Beach, NY. Kapela prostě v hudbě využívá koncept binaurálních tónů, ke které se v počátcích kapely dostal Anadale a začal ji využívat.

Kdo by si pomyslel, že pojmenují kapelu Jolly? Klávesový hráč Joe Reilly má dojem, že je nutný brainstorming na milion dalších jmen, ale Jolly zdá se vydrželo, ale oni věděli, že jsou progresivní metalovou kapelou, protože Reilly si nebyl příliš jist tímto jménem. Bubeník Louis Abramson si pamatuje svého starého basáka, když mu dali přezdívku tak hloupou, že se kluci rozhodli mu najít znovu nějakou jinou, ale vše, co našli, byly samé blbosti. A co "veselý" (jolly) znamená? Vyvolává to úsměv, smích, velkého kulatého tlustého muže s bílým plnovousem, tanec, štěstí a hudbu. Hudba jsou Jolly.

V průměrných denních teplotách v listopadu 2006, se čtyři kluci, každý zatím samostatně, rozhodli začít hledat a budovat jejich ideální kapelu. Jedna nechutná odpověď, jeden vysokoškolský školní sraz a jedna nepříjemná konverzace později vedla ke vzniku skupiny JOLLY v nynější sestavě, Anadale, Joe Reilly, Anthony Rondinone a Louis Abramson, kterou společně založili. Začali psát a nahrávat písničky, uváděli své nahrávky na jejich Myspace stránce. Vlastník jedné nahrávací společnost ze Švýcarska je uslyšel a nabídl jim nahrávací smlouvu a najednou kapela mohla realizovat své plány při nahrávání EP a přeměnit je na nahrání celé studiové desky.

"Chtěli jsme hlavně hrát po New Yorku - jen hrát koncerty a získat cit pro naše živá vystoupení", vysvětluje Reilly. "Vlastně jsme opravdu vyjít ven a vydat se na turné, ale o mnoho let později. Tak jsme se jen hledali příležitosti a koncertovali po okolí. Ten chlápek od Galileo Records nás kontaktoval s manažerem Riverside, Robem Palmen. To on nás vlastně vytáhl v dubnu 2010 odehrát pár koncertů s Riverside. Takže jsme byli kapela, která ještě nedávno hrála pro 40 nebo 50 lidí, v klubech v New Yorku a najednou jsme v se postavili před 1000 lidí v Nizozemsku. Byl to docela radikální skok pro nás. V roce 2009 jsme vlastně skoro hrávali jen po okolí."

V červenci 2009 vydali své debutové album JOLLY "Forty-Six Minutes, Twelve Seconds of Music" u labelu Galileo/ProgRock Records. JOLLY způsobili nemalý rozruch a někteří dokonce říkali, že to bylo jedno z jejich nejoblíbenějších alb roku. Album obsahovalo binaurální tóny, které když posloucháte samostatně mají nízký "woo-woo-woo-woo" zvuk, ale vědecký výzkum ukazuje, že ony mohou doopravdy obohatit pocity uvolnění, soustředění, kreativity a štěstí.

V dubnu 2010 JOLLY prolétli během erupce sopky, aby se dostali do Evropy a odehráli zde malé turné spolu s Riverside a Pure Reason Revolution. Letoun potravin byl tak slaný a let tak dlouhý, že se kolem JOLLY vytvořil rozruch, což vedlo k nahrávací smlouvě s firmou InsideOut Music/Century Media Records.

V březnu 2011 vydali The Jolly album "The Audio Guide To Happiness (Part 1)" (2011), první díl z dvoudílného kompletu se je vědecky navržena, aby posluchače dostala do stavu skutečného štěstí. Skupina spolupracovala s profesorem a některými postgraduálními studenty na nedaleké univerzitě, kteří provedli studií na více než 5000 subjektech, aby perfektně využili binaurální tóny pro optimalizaci zážitku z poslechu Jolly. Byl to vrchol domýšlivosti kapely, ale ukázal se jako velmi prospěšný podnik.

Po vydání "Guide I", který získalo ohlas u kritiků a které mnozí považují za jedno z nejlepších alb roku, JOLLY odjeli turné po USA a Evropě. Opět platí, že letadlo jídlo byla slaná a let tak dlouho, ale kapela sledoval opakování přátel, jak trávit čas. Krátce po návratu z turné, Mike Portnoy JOLLY vyzval, aby otevírali kobcerty jeho kapely Flying Colors v Best Buy Theater v Times Square. On dokonce prohlásil: "Jsem velký fanoušek posledních dvou alb Jolly a vybral jsem si je k zahajení koncertu Flying Colors v New Yorku."

V říjnu 2012 hurikán Sandy udeřil na Jolly tvrdě, když zničil dům bubeníka a producenta Jolly Louis Abramsona, který také fungoval jako zázemí kapely a nahrávací studio a grafický ateliér. Všechen majetek Louise a mnoho vybavení kapely bylo zničeno. Již nahrané album zachránilo jen to, že bylo už v počítači, který nezůstal v přízemí, kde bylo všechno zatopeno. Po bouřce jsme s Louisem společně, pomáhalo v podstatě 10 lidi, pracovali po dobu 10 hodin, prostě vyházeli všechno ven. Bylo vše pokryto odpadní vodou a bahnem. Členové Jolly byli psychycky zlomeni, ale snažili se zůstat pozitivní. Načasování nemohlo být horší, neboť se kapela nacházela uprostřed dokončování "The Audio Guide To Happiness, Part II" (2013), ale museli se odtrhnout od alba a vyhodit Louisovy 'věci a úplně zrekonstruovat jeho domov. Na potřebné nové vybavení Jolly zahájil sbírku pomocí stránky "Indiegogo.com/jollyband" a promovidea na ní. Během 10 dnů získali potřebný obnos formou předobjednávek nové desky a darů. Jejich neuvěřitelní fanoušci tak velkou měrou přispěli k tomu, aby pomohli obnovit soubor po této velké katastrofě.

Přesně dva roky po vydání části 1 tak album "The Audio Guide To Happiness, Part II" (2013) je nyní tady, připraveno k v březnu 2013. Kromě hudby, je to stálý symbol Jolly zotavení před bouří. Ti, kteří byli unešeni z jednoho audio průvodce, mohou konečně dokončit svoji cestu za štěsím.

Kapela říká: "Nemůžeme být více nadšeni, než že konečně můžeme sdílet "The Audio Guide To Happiness, Part II" s celým světem. Po zpustošení, které jsme zažili s hurikánem Sandy, jsme byli jsme ve fázi přestavby a vydání tohoto alba se jeví jako významný milník v naší obnově. Hudebně jsme směřovali tak, aby Audio Guide 2 přineslo naši bohatěji znějící nahrávku, která nabízí solidní momenty, zajímavé uspořádání a zvukové aranže pokrývající širokou škálu stylů. Jsme velmi hrdí na to, co jsme vytvořili."

Od vydání Jolly zatím poslední "The Audio Guide To Happiness, Part II", se kapele podařilo natočit a upravit svůj druhý videoklip k písni "Firewell" a téměř současně dokončit velmi úspěšné turné se 16 zastávkami po celé Evropě s spolu s kapelou Riverside. Kapela uvedla: "Máme rychlokurs na to, jak to udělat co7 nejlépe. Naštěstí jsme se všichni sladili do jedné barvy." Na tomto novém videu, lze spatřit členy kapely, jak hraji na své nástroje stylově oblečení v černých oblecích během této skladby, jak se baví dělat tím nejlepším, co umějí... hrají skvělou hudbu.

Na otázky v jednom rozhovoru členové kapely odpovídali takto:

Kdo a co vás inspirovalo hudebně, dokonce je slyšet kousky Kick Saigon ve vaší hudbě?
"Oh připomínám si Saigon Kick, ti co dělali pro Sega Genesis správně? Je to dost o videohrách, inspirovaly nás hudebně tuny žánrů a kapel. Abychom jmenovali alespoň některé, tak Pink Floyd, Radiohead, Madonna, Tears for Fears, Tool, Mike Patton, Depeche Mode, Michael Jackson, Tito Jackson, cirkusy, videohry, Messhugah, Sade, Jazz, Dance, R & B, Incubus, DMX, Smashing Pumpkins, Korn, Stone Temple Pilots, Metallica, Dream Theater, Type O Negative, Devin Townsend, Black Sabbath, Tim Burton, Joe Satriani, Dave Mathews Band, Strapping Young Lad, Alice in Chains, Nirvana, to je jen několik z nich...

Jste po turné po Evropě s Riverside - jaké dojmy si odvážíte s sebou domů do USA?
Poznali jsme, že evropské publikum je úžasné a nemůžeme se dočkat, až se vrátíme. Opravdu nás přivítali, pro mnoho z nich to bylo poprvé, co nás viděli nebo slyšeli a měli jsme zrovna takový velký ohlas. Měli jsme tu čest mluvit s některými lidmi po koncertech, když si kupovali CD, poslouchali od nich zpětnou vazbu, že našli neuvěřitelný pocit. Zdá se, že hledají novou a svěží hudbu. Také jsme se dozvěděli, jaké jsme měli štěstí, že většina z nich mluví anglicky!

Kapela Jolly oznámila přípravu nového alba už v listopadu 2015 a zahájila k jejímu financování kampaň Patreon. Jejich specializovaná fanouškovská základna dychtivě podporovala novou platformu kapely a Jolly tím poskytli prostředky, jak pracovat přímo pro své fanoušky. Kapela odhalila, že její čtvrté album bude mít název "Family", což odráží vztah, který měli se svými fanoušky. Před vydáním celého alba uvolňovali jednotlivé skladby jednotlivě. První zveřejněnou skladbou na videu s byla píseň s názvem "Ava". Novou desku si kapela nahrává zcela ve vlastní režii bez dohledu žádného labelu. "Family" je důkazem toho, že JOLLY mohou dělat hudbu bez ohledu na překážky. Díky úspěchům a výzvám zůstavají JOLLY odhodláni vytvářet hudbu díky svým neuvěřitelným fanouškům. Budoucnost nabízí pro JOLLY vzrušující možnosti.

Krátce po vydání prvních tří písní z "Family" na Patreon členové JOLLY začali mít vlastní rodiny. Produkční práce se významně zpomalily, když je takto dohnala realita života. Členové kapely si vzali čas na přizpůsobení svého osobního a profesního života a přitom si stále udržovali závazek dokončit album a pokračovat jako kapela. Kapela mezitím zveřejňovala jednotlivé skladby, jednu po druhé z připravovaného alba už více než rok svým fanouškům prostřednictvím svého účtu Patreon na www.patreon.com/jollyband. Fanoušci, kteří se zaregistrovali, jsou prý schopni obdržet hudbu brzy. Po několika letech sporadických vydávání JOLLY zrychlili tempo v roce 2018 a brzy byli nadšeni, že v červnu 2019 konečně vydají "Family" a "Family (Deluxe)".

V listopadu 2018 kapela konečně oznámila, že dlouho očekávané čtvrté album skupiny "Family" oficiálně vyšlo 22. června 2019. Album vyšlo v souladu s plánovaným vystoupením kapely na letním festivalu Midsummer-Prog 2019 v Holandsku. Na podporu vydání alba si JOLLY naplánovali řadu evropských turné.

Zpět
Členové:
Anadale - Guitar, Vocals
Joe Reilly - Keyboards
Anthony Rondinone - Bass
Louis Abramson - Drums
Bývalí členové:
Mike Rudin - Bass (2006-2009)

Členové Anadale
Guitar, Vocals

Anadale je zpěvák a kytarista z New Yorku, NY. Od roku 2008 je sólovým zpěvákem neo-prog / alternativní rockové kapely Jolly.

Dne 28. května 2013 vydal sólové EP s názvem "Mix2" výhradně fanouškům, kteří slíbili, že Jolly pomohou zotavit se z napáchaných škod hurikánu Sandy. Podle Anadala EP "nebude prodáváno ani vydáno (alespoň ne dlouho)".
Členové Joe Reilly
Keyboards
Členové Anthony Rondinone
Bass
Členové Louis Abramson
Drums

Louis Abramson je producent na volné noze, skladatel, inženýr míchání a zakládající člen progressive rockové kapely JOLLY.
Členové Rob Palmen
Management
Zastupuje skupiny:
Jolly, The Pineapple Thief.
Rob Palmen - RPMP agency.


Zpět
Studiové desky:
2019 Family
2013 The Audio Guide To Happiness, Part II
2011 The Audio Guide To Happiness (Part 1)
2009 Forty-Six Minutes, Twelve Seconds Of Music


Složení kapely:
Anadale - Guitar, Vocals
Joe Reilly - Keyboards, Sampler
Anthony Rondinone - Bass, Vocals
Louis Abramson - Drums
Hosté:
Angelo Chery - Violin (02)
Shaun Roland - Narration (02)
Michael Herczeg - Trumpet (08)
Diskografie Family
Vyšlo 22. června 2019, Insideout Music / EMI

Seznam skladeb:
01. Lie To Me (6:37)
02. Lazarus (Space Masala) (6:25)
03. Rain (4:56)
04. Ava (4:52)
05. Who Will Remember (When You Forget) (2:11)
06. Let Go (10:42)
07. Violet (4:39)
08. Circuit Heaven (6:55)
09. With Me (4:36)
10. Love (4:26)
11. Endless Ground (Let Go reprise) (5:42)
12. Ava (acoustic) (4:17)
13. Masquerade (5:25)
14. For Isaac (5:01)
Total Time: (76:44)

All Music & Lyrics Written: Jolly
Recorded at Mr. Showboat Studios in NYC
Produced & Mixed: Louis Abramson
Mastered: Dave McNair @ Dave McNair Mastering
Artwork & Design: Anthony Rondinone


Složení kapely:
Anadale - Guitar, Vocals
Joe Reilly - Keyboards
Anthony Rondinone - Bass
Louis Abramson - Drums
Rob Palmen - Management
Diskografie The Audio Guide To Happiness, Part II
Vyšlo 5. března 2013, Inside Out Music, IOMCD 367, 0635-2 (Germany)

Seznam skladeb:
Part Two, Phase Three (Transcending The Subjective)
01. Guidance Three (01:43)
02. Firewell (06:43)
03. You Against the World (05:11)
04. Aqualand and the 7 Suns (04:07)
05. Dust Nation Bleak (05:10)
Part Two, Phase Four (Achieving Happiness)
06. Golden Divide (05:45)
07. Guidance Four (01:00)
08. Lucky (02:38)
09. While We Slept in Burning Shades (05:17)
10. Despite the Shell (06:42)
11. As Heard on Tape (05:34)
12. The Grand Utopia (06:18)
Total Time: (56:08)Složení kapely:
Anadale - Guitar, Vocals
Joe Reilly - Keyboards
Anthony Rondinone - Bass
Louis Abramson - Drums
Rob Palmen - Management
Diskografie The Audio Guide To Happiness (Part 1)
Vyšlo 28. února 2011, Inside Out Music IOMCD 338, 0544-2 (Germany)

Seznam skladeb:
Part One, Phase One, Acknowledging Confinement
01. Guidance One (0:54)
02. Ends Where It Starts (5:24)
03. Joy (4:39)
04. Pretty Darlin' (3:51)
05. The Pattern (6:25)
06. Storytime (3:49)
Part One, Phase Two, Defusing Coping Mechanisms
07. Guidance Two (1:01)
08. Still A Dream (5:56)
09. Radiae (4:14)
10. Where Everything's Perfect (6:10)
11. Dorothy's Lament (3:36)
12. Intermission (0:07)
Total Time: (46:06)

Producer: Louis Abramson
Mastered: Andy VanDette at Masterdisk NYC
Mixing: Forrester Savell
Mastering: Dave McNair
Artwork: Louis Abramson
Photography: Joe Rondinone


Složení kapely:
Anadale - Guitar, Vocals
Joe Reilly - Keyboards
Anthony Rondinone - Bass, Vocals
Louis Abramson - Drums
Rob Palmen - Management
Diskografie Forty-Six Minutes, Twelve Seconds Of Music
Vyšlo 19. května 2009, Galileo Records GmbH, GR019,
ProgRock Records, PRR730

Seznam skladeb:
01. Escape From DS-3 (6:07)
02. Renfaire (5:32)
03. Peril (4:48)
04. Red Sky Locomotive (4:47)
05. We Had an Agreement (0:58)
06. Downstream (5:48)
07. Carousel Of Whale (4:50)
08. Solstice (4:08)
09. Inside the Womb (9:14)
Total Time: (46:12)

Producer: Louis Abramson
Mastered: Andy VanDette at Masterdisk NYC


Diskografie Mix 2
EP, vyšlo 28. května 2013, streaming

Seznam skladeb:
01. Dwell (6:21)
02. Bliss (3:34)
03. We Live (3:33)
04. Elysium (3:42)
05. Circuit Heaven (5:04)
Total Time: (22:14)Zpět
Jolly a Riverside

Zničené studio
Zpět
Oficiální stránka kapely:
http://www.jollyband.com

Další stránky:
http://www.myspace.com/jollyband
http://www.twitter.com/jollyband
http://www.youtube.com/theincrediblejolly
http://www.jollyband.proboards.com

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  2013 
Menu Poslední aktualizace: 25.3.2019
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!