THE INTERSPHERE

  
  

Zpět
Čtyři členové kapely se setkali v Mannheimu, kde se poznali na Pop Academy a spojili se v roce 2006 pod názvem Hesslers - po jménu zpěváka Christopha Hesslera. Od roku 2009 se přejmenovali na The Intersphere. Dalšími členy jsou kytarista Thomas Zipner, basista Sebastian Wagner a Moritz Müller na bicí. Byli aktivní od začátku, a to zejména díky koncertování a podařilo se jim tak rychle dát o sobě vědět na hlavních festivalech jako je Rock am Ring/Rock im Park. Dokonce i v sousedních zemích, kde se konají.

Příběh The Intersphere se čte jako moderní rocková pohádka. V roce 2006 se čtyři muzikanti ve svých pětadvaceti letech se setkali ve zkušebně a to, co se stalo tohoho dne je překvapilo více, než kdokoliv jiného. "Tehdy jsem opravdu jen chtěl, aby jsme si zahráli některé z mých písní a užili si to," vzpomíná zpěvák Christoph Hessler. Bylo rychle jasné, že všichni čtyři mají stejné hudební vize, jak melodie a riffy se mi zdály se rodí samy společně a oni zažili ty kouzelné okamžiky, které jen rocková hudba může poskytnout.

Už s jejich debutovým albem "Small One’s Brainpain/s.o.b.p" (což je zkráceně název jedné skladby "SmallOnes Brainpain") The Interesphere přinesli malou senzaci v německé rockové scéně. Jejich následné album "interspheres >< atmospheres", konečně přineslo to, co se ostatní kapely snaží udělat celou jejich hudební kariéru - album, které uchvátí posluchače od první do poslední noty a přivede je na cestu objevování vyznění.

Album nahrávali v Horus Sound Studio v Hannoveru pod vedením producenta Fabia Trentini (Guano Apes, H-Blockx). Frontman Hessler, kytarista Thomas Zipner, Sebastian Wagner (bass) a bubeník Moritz Müller provedli 12 skladeb s takovou originalitou, že to těžko dá zařadit do jediné kategorie. Vytvořili mix art rocku s alternativou, přidali trochu jarního dozvuku, který je unášen s psychedelickou kytarou a vytvářejí zvuk, který je někde u hippie blaženosti. Mocná post-rocková moderna, jejich zvuk vytváří obraz a vůni utrmácených davů ve zpocených tričkách v malých klubech a na letních festivalech. Pokud kluci jsou z poloviny tak cool jako jejich písní, pak budou schopni zvládnout i nadcházející srovnání s kapelami jako Muse, Dredg nebo Incubus. Zejména proto, že The Intersphere, se všemi jejich bláznivými experimenty, se nikdy se nenechali rozptylovat od podstaty dobré písně - vypracované melodie, která se zahloubá sama více do vašeho podvědomí, kde stále zní. Stručně řečeno, album, které zní, jako kdyby se Pink Floyd a The Police dali dohromady po pár magických cigaretách a hovořili o koncepčních albech a perfektní bubenících a vyměnili si recept na dokonalou skladbu v závěru noci.

Kromě toho však, také vydávají pravidelně alba, která byla chválena kritiky, ale přinesla průlom. Po pěti letech intenzivní koncertní aktivity a více než 350 vystoupení ve známých klubech i na festivalech po celé Evropě a dvou vydaných albech, Intersphere se nyní konečně dostali k vydání svého třetího studiového alba, které nahrávali v Toolhouse Studio. Osobitý styl kapely je více patrný, než kdy jindy, spojili vlastní ohromující energii, nejvyšší estetické standardy a přístup k psaní písní, které jsou zcela komplexní i atraktivní. Pouze s třetím albem "Hold On, Liberty!" se ocitli poprvé v roce 2012 v německých hitparádách. Album se skládá z živě zaznamenaných studiových nahrávek bez větších přepracování.

V polovině prosince 2015 se ale rozešly cesty The Intersphere a jejich basisty Sebastiana Wagnera. Obě strany uvedly ve svém prohlášení, že životní okolnosti jednoduše neponechaly Wagnerovi dostatek času pro kapelu, a opouštěl je s těžkým srdcem. Náhradník již byl nalezen a kapela se již dívá kupředu. "Sebastian opustí kapelu do konce roku," napsali The Intersphere na Facebooku. "Samozřejmě, že po 10 letech setrvání je to extrémní krok, ale změny v životě někdy nutí dělat důležitá rozhodnutí a věřte nám... Sebastian to nedělal snadno, protože The Intersphere je víc než jen hudba. Díváme se zpět na skvělé časy, kdy kapela rostla a rostla společně, kde jsme společně mnoho zažili a dosáhli spoustu věcí." Sebastian asi zvažoval, zda opustí kapelu. Své poslední show s kapelou odehrál 12. prosince 2015 v Pforzheimu. Jeho nástupcem se stal Daniel Weber, který Wagnera již vystřídal na třiceti koncertech na basu a "celkem zapadl". V novém obsazení, skupina už začala ve studiu se skladbami pro nástupce posledního alba. Rovněž potvrdila první festivalové vystoupení pro rok 2016.

Za ta léta si Intersphere vyvinula zvláštní schopnost spojit hloubku významu a formální složitosti s chytlavými melodiemi a téměř přítulnými písněmi. Nyní sami nastavili definitivní výzvu pro svůj vlastní perfekcionismus nahráním jejich posledního alba naživo v Horus Studios pouze v sedmi dnech - žádné pozměňovací návrhy, bez korektur, bez estetické chirurgie. Všechny ostré hrany jsou součástí, společně se vším, co tvoří kouzlo skutečného záznamu. A výsledek je blíže k vize kapely, kdykoli více než předtím...

Čtvrté album "Relations in the Unseen", které bylo vydáno 30. listopadu 2018, není koncepční album, ale obsahuje určitě širší myšlenky celkově. Zpěvák Christoph Hessler se o albu vyjádřil: "Všichni jsme komunikovali, a to nejen přímo, ale také nepřímo prostřednictvím gest, řeči těla, myšlenek a souvislostmi, které jsou v podvědomí na prvním místě. Textově se album se zaměřuje na tyto nevědomé věci, které ovlivňují naše pocity, myšlenky a reakce. Každý den jsme nabídli bezpočet příkladů tohoto - neviditelna, neznáma. Mimo vzdálenost, čas a prostor."

Námětem pro následující album "The Grand Delusion" je vysoce subjektivní otázka, kterou ve své stejnojmenné knize představil Paul Watzlawick, ale ta nyní dosáhla zcela nové dimenze v šílenství mediálního pokrytí: Jak skutečná je realita? Písně se netýkají pouze myšlení a předstírání v sociologických a společenských kontextech, v systémech, řádech a interpretacích skutečnosti vytvořené lidmi, ale také odrazem sebe samého, na introspekci a na otázku "Na čem spočívá moje existence?“ Téměř 5 let od předchozí nahrávky, po osobních krizích a změnách, je "The Grand Delusion" lyricky nejosobitějším albem Intersphere, ale také jedním z nejrozmanitějších, nejhlasitějších a nejhloupějších.

Produkce byla zaměřena na záznam 4 hlavních nástrojů naživě a co nejblíže, velkolepě a detailně, a tak se do značné míry zamezilo duplikaci. Experimentovali také s novým více otevřeným laděním a nesčetnými zkresleními a fuzzovými pedály, díky nimž je zvuk zkreslený a rozvláčněný. Ale je tu také několik opulentně uspořádaných písní, které obohacují zvuky The Intersphere o nové barvy a aspekty, které od nich nebylo možno nikdy předtím zaslechnout.

Podobně jako předchozí nahrávku album produkoval Christoph Hessler a The Intersphere, nahrávalo se naživo v Toolhouse Studios v Rotenburgu (Německo), mixoval je a ko-produkoval Moritz Enders a masteringu se ujal Robin Schmidt. Přebal desky je opět dílem dlouholetého spolupracovníka skupiny Pierra Schmidt Dromsjela.

První singl "Secret Place" kapela dala k dispozici 30. září 2018. Dne 23. listopadu 2018 zvěřejnila kapela singl skladby "Mind Over Matter" ke streamování.


Turné na podporu desky začalo 29. listopadu 2018 v Lagerhaus, Bremen, a končilo předvánoci 15. prosince v Luxoru, Kolín. Pro rok 2019 mají naplánováno letní turné, když první koncert bude 20. června 2019 ve Vier Linden, Düsseldorf, a zatím poslední je naplánován na 25. srpna 2019 na festivalu Karben Open Air, Karben.

Zpět
Členové kapely:
Christoph Hessler - Vocals
Thomas Zipner - Guitars
Moritz Müller - Drums, Percussion
Daniel Weber - Bass
Bývalí členové:
Sebastian Wagner - Bass

Členové Christoph Hessler
(Narozen 1979, Aschaffenburg, Německo)
Zpěvák


Christoph začínal dělat hudbu poměrně pozdě. V roce 1991 ve věku 12 let dostal první kytaru, ale s tou správnou motivací mu dali až Nirvana, Soundgarden a Alice in Chains. Pod jejich vlivem cvičil a prorazil o 2 roky později ve školní kapele a v prvních vlastních kapelách. Ve věku 16 let hrál Christoph na kytaru s elektro-prog kapelou a získal tak angažmá. Poprvé přichází do styku se sekvencery, DAW a samplery a naučil se s nimi rychle pracovat. Celkem rychle začíná také s vlastními nahrávkami, jejichž cílem je mixovat vlastní napsanou kytarovou hudbu se zvuky bigbeatu a TripHopu. Od tohoto okamžiku jde současné vzdělávání jako prodavač nakladatelství pouze na vedlejší kolej.

Každoročně si pečlivě zaznamenával své vlastní nápady a písně a sám si dal jasný cíl: studovat hudbu, hrát na kytaru, psát písně, ale také nahrávat, produkovat a mixovat - hudbu jako životní cíl - hudbu jako zaměstnání. Vystudoval obor vydavatelství co nejrychleji. v letech 1996 - 2002 dokončil odborné vzdělání a získal pracovní zkušenosti jako asistent nakladatelství v Main-Echo Kirsch GmbH & Co v Aschaffenburgu. Pak se vydal na vedlejší cestu, odjel přímo do Mannheimu, kde Christoph v říjnu začal studovat na nově založené Pop Academy studijní program pop music design se zaměřením na produkci, songwriting a kytaru pro začátek. Absolvoval ji v letech 2003 - 2006.

Seznamoval se s mnoha novými lidmi, s podobně smýšlejícími lidmi, kapelami a budoucími členy The Intersphere. Pak dělal stáže s mixing producentem Peterem Schmidtem v tanečním sále v Berlíně nebo také v nočním studiu v Offenbachu, kde Christoph také pracoval o několik měsíců později jako producent. Po 3 letech studia začínal Christoph v roce 2006 jako producent na volné noze, skladatel a hudebník. V roce 2006 - 2010 působil jako zvukový technik a producent ve studiu Studio des Nachtwandler Produzententeams v Offenbachu, od roku 2010 působí jako režisér, producent a skladatel v Songs of the Century.
Členové Thomas Zipner
(Narozen ***, Essen, Německo)
Kytarista
2003 - 2006


Thomas navštěvoval školu Bischöfliches Gymnasium Am Stoppenberg. Pak absolvoval Pop Academy Baden-Württemberg (B.A. Popmusikdesign), hlavní obor - kytara

Hudební kariéru v podstatě začal s kusem dřeva se šesti strunami, který se vždy doma nacházel a vydával fascinující zvuky. Vzhledem k tomu, že tyto zvuky nebyly příjemné celé rodině, otec mu ukázal pár akordů a konečně byl schopen získat kytarové lekce a hrát a hrát... a hrát.

Pak mnoho let hrál v různých kapelách a projektech, později se ocitl na Pop Academy, aby znovu studoval hudbu. a tam se také zrodili The Intersphere, se kterou pak tráví většinu času koncertováním a nahráváním. Vydali už čtyři alba a odehráli více než 400 koncertů.

Žije v Mannheimu a kromě práce s kapelou také vyučuje.
Členové Moritz Müller
(Narozen 7. února 1985, Würzburg, Německo)
Drums, Percussion


Moritz je německý hudebník a člen kapely The Intersphere. Žije v Mannheimu. Nahrával také s projektem Ali Neander Projekt.

Moritz se narodil ve Würzburgu v hudební rodině. Nejprve byl inspirován bubeníkem kapely svého otce a později také americkým bubeníkem Jimem Evansem, který několik let žil a pracoval ve Würzburgu. Po ukončení školy se setkal s Udo Dahmenem, který se stal jeho učitelem nastálo v následujících letech během studií na Popakademie v Mannheimu.

Skupina The Intersphere vznikla krátce poté, co se přestěhoval do Mannheimu. S The Intersphere nahrává alba a hraje na festivalech, jako je Rock Im Park a Rock Am Ring. Moritz také vystupuje s různými dalšímih projekty jako je například Hotlips od Jaspera van t'Hofs, fusion projekt kytaristy Ali Neandera s Hellmutem Hattlerem a hostování na turné s Dennisem Chambersem. V současné době je rovněž bubeníkem dánské zpěvačky Aury Dione.

Kromě toho Moritz spolupracoval s mnoha dalšími umělci včetně Julie Neigel, Mosese P., Bobby Kimballa, Xaviera Naidoo, Weathergirls a Midge Urea (ex-Ultravox). Žije v Mannheimu, kde se čas od času objevuje jako hostující učitel na Popakademii.
Členové Daniel Weber
(Narozen ***, Herrenberg, Německo)
Bass


Daniel je německý hudebník žijící v Mannheimu a od prosince 2015 nový basista kapely The Intersphere.

Produkuje a skládá hudbu a pracuje jako basista ve svých vlastních projektech a na volné noze. Protože jsem v mladém věku vystoupil z rekordéru, vyrůstal jsem hudebně v nejširším slova smyslu s kytarovou hudbou. Během let nacházel stále více a více radosti z pohledu za svými hudebními vzory a polechem, analýzou a konečně skládáním vlastní hudby.

Své hudební směřování podpořil vystudováním na bakaláře v hlavním obore E-Bass a v oboru produkce/komponování na pop-akademii v Bádensko-Württembersku. V důsledku toho se dnes cítí jako doma v různých žánrech, s preferencí rockové, elektronické a orchestrální hudby. Dodnes má rád nakládání s novými věcmi. Prostřednictvím hudební rozmanitosti se vždy těší na nové projekty a je připraven na všechny nové výzvy.
Členové Sebastian Wagner
Bass

Sebastian je německý hudebník a baskytarista. byl členem The Intersphere, kapelu opustil ke konci roku 2015. Působil/působí také v kapelách Kasalla z Kolína a Peilomat.

V roce 2013 hostoval na desce projektu Jupiter Jones "Das Gegenteil Von Allem".

Zpět
2018 The Grand Delusion
2015 Live At Alte Feuerwache Mannheim (live)
2014 Relations In The Unseen
2012 Hold On, Liberty!
2010 interspheres >< atmospheres
2009 s.o.b.p.
2007 winner? EP


Skupina:
Christoph Hessler - Vocals
Thomas Zipner - Guitars
Daniel Weber - Bass
Moritz Müller - Drums
Diskografie Relations In The Unseen
Vyšlo 30. listopadu 2018 (EUR), Long Branch Records, SPV 287022 CD

Seznam skladeb:
01. Don’t Think Twice (4:15)
02. Mind Over Matter (4:46)
03. Man On The Moon (4:17)
04. Overflow (3:33)
05. Secret Place (3:33)
06. Antitype (5:28)
07. Smoke Screen (4:02)
08. The Grand Delusion (3:37)
09. New Maxim (3:33)
10. Linger (5:14)
11. You Feel Better When I Feel Bad (4:19)
12. Shipwreck (5:08)
Total Time: (51:45)

Recorded: Moritz Enders & Fabricius Clavée at Toolhouse Studios, Rothenburg a.d. Fulda, Germany
Produced: Christoph Hessler & The Intersphere
Co-produced and Mixed: Moritz Enders at Tritonus Studio Berlin
Mix assistent: Fabricius Clavée
Mastered: Robin Schmidt at 24-96 Mastering (MfiT)
Vocal coaching: Jason Nye at Songs of the Century - Studios Aschaffenburg
Vocal recording: Jason Nye at Songs of the Century - Studios Aschaffenburg
String arrangements (03): Michael Vajna and Moritz Müller
Artwork: Pierre Schmidt Dromsjel

Skupina:
Christoph Hessler - Vocals
Thomas Zipner - Guitars
Sebastian Wagner - Bass
Moritz Müller - Drums
Diskografie Live At Alte Feuerwache Mannheim
Live, vyšlo 6. března 2015, digital

Seznam skladeb:
01. In Satellites (3:12)
02. Prodigy Composers (4:09)
03. Sleeping God (3:50)
04. Thanks For Nothing (4:59)
05. The Ones We Never Knew (3:04)
06. Snapshot (6:14)
07. Tear Down The Walls (6:17)
08. Relations In The Unseen (4:12)
09. Over (4:55)
10. Parallel Lines (8:20)
11. Open End (4:30)
12. Black Screen Goodbye (Dioramic Cover) (5:20)
13. I Have A Place For You On Google Earth (8:58)
14. Interspheres > < Atmospheres (6:01)
15. Trans-Late (4:00)
16. Capitall (5:17)
17. Out Of Phase (6:05)
18. Panic Waves (3:59)
19. Opaline (6:43)
Total Time: (00:00)

Live recorded at Alte Feuerwache Mannheim in 2014. It's their first live album.
Artwork: Pierre Schmidt Dromsjel

Skupina:
Christoph Hessler - Vocals
Thomas Zipner - Guitars
Sebastian Wagner - Bass
Moritz Müller - Drums
Diskografie Relations In The Unseen
Vyšlo 7. března 2014 (EUR), Long Branch Records,
18. března 2014 (US), G/S/A

Seznam skladeb:
01. Relations In The Unseen (3:33)
02. Thanks For Nothing (3:42)
03. The Ones We Never Knew (3:02)
04. Out Of Phase (4:28)
05. Panic Waves (3:55)
06. Joker (3:20)
07. Tonight (3:49)
08. Origin: Unknown (4:49)
09. Walk On Broken Glass (3:52)
10. The Ghost Of A Chance (3:40)
11. ...Like It Is (3:52)
12. Golden Mean (3:45)
Total Time: (45:54)

Art Work: Pierre Schmidt Dromsjel

Skupina:
Christoph Hessler - Vocals
Thomas Zipner - Guitars
Sebastian Wagner - Bass
Moritz Müller - Drums
Diskografie Hold On, Liberty!
Vyšlo 20. ledna 2012, Long Branch Records, 260002

Seznam skladeb:
01. Masquerade (4:24)
02. We Are (3:30)
03. Sleeping God (3:39)
04. Hold On, Liberty! (3:21)
05. OPalinE (5:05)
06. Capitall (3:08)
07. Open End (2:46)
08. Parallel Lines (7:31)
09. Over (4:37)
10. Aurora (3:38)
11. Destination (3:57)
Total Time: (45:36)

Art Work: Pierre Schmidt Dromsjel

Skupina:
Christoph Hessler - Vocals
Thomas Zipner - Guitars
Sebastian Wagner - Bass
Moritz Müller - Drums
Diskografie interspheres >< atmospheres
Vyšlo 19. února 2010, ProgRock Records/Intiative Musik, PRR840

Seznam skladeb:
01. Right Through Me (2:47)
02. Prodigy Composers (4:05)
03. Ghostwriter (4:04)
04. Snapshot (4:19)
05. Early Bird (3:28 )
06. In Satellites (2:36)
07. I have A Place For You On Google Earth (7:41)
08. Interspheres >< Atmospheres (4:36)
09. State Of The Divine (3:24)
10. Soapbubbles In The Rain (4:38)
11. The Far Out Astronaut (3:50)
12. Tear Down The Walls (5:43)
Total Time: (51:11)
Bonus Track
13. Prodigy Composers (Toenit Rmx)
14. Masquerade (Acoustic Version)
15. Ghostwriter (Acoustic Version)
16. Capitall (Acoustic Version)

Recorded in Horus Sound Studio in Hannover
Producer: Fabio Trentini (Guano Apes, H-Blockx)

Skupina:
Christoph Hessler - Vocals
Thomas Zipner - Guitars
Sebastian Wagner - Bass
Moritz Müller - Drums
Diskografie s.o.b.p.
(což je zkráceně "SmallOnes Brainpain")
Vyšlo 27. listopadu 2009, not on label

Seznam skladeb:
01. Koma (3:23)
02. Please Lie (2:38)
03. Rainy Skies (4:32)
04. Smallones Brainpain (4:14)
05. Another Day (2:46)
06. Implode (4:14)
07. Trans-late (3:15)
08. Sweet Session (4:41)
09. Winner? (2:27)
10. Whispering (3:33)
11. Wizard And Elf On The Shelf (4:45)
12. Crime (5:44)
13. You Ought To Be Perfect (3:39)
14. Don't Say A Word (3:16)
Total Time: (53:07)

Mastered at Skywalk Mastering GmbH

Skupina:
Christoph Hessler - Vocals
Thomas Zipner - Guitars
Sebastian Wagner - Bass
Moritz Müller - Drums
Diskografie winner?
EP, Vyšlo ??

Seznam skladeb:
01. Please Lie
02. Winner?
03. Crime
04. I Zoo
05. Don't Say A Word
Total Time: ()

EP vyšlo ještě pod původním názvem skupiny HESSLERS

Zpět

Moritz Müller - Drums, Sebastian Wagner - Bass, Christoph Hessler - Vocals, Thomas Zipner - Guitars


Thomas Zipner - Guitars, Sebastian Wagner - Bass, Moritz Müller - Drums, Christoph Hessler - Vocals


Moritz Müller, Thomas Zipner, Christoph Hessler a Dani Weber v Toolhouse Studio, 2018Zpět
Oficiální web:
http://www.theintersphere.com/

Facebook:
https://www.facebook.com/theintersphere
Nahoru... ProgressRock
Made by 
©  26.3.2014 
Menu Poslední aktualizace: 4.5.2019
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!