IMPACT FUZEZpět
IMPACT FUZE je power jazz/rock/fusion trio, které vzniklo v roce 2010 v Moskvě, Rusko. Kapelu založili bubeník a zpěvákem Damien SCHMIDTT z Paříže, basista Anton DAVIDYANTS z Moskvy a kytarista Feodor DOSUMOV z Taškentu. Členové tria jsou všichni hudebníci na studiové světové úrovni z celého světa, kteří se dali dohromady v Moskvě.

Na počátku Fedor a Anton založili v roce 2004 kapelu. Pak nějakou dobu hráli s ruským bubeníkem jako Alkotrio. Skupina vydržela až do roku 2009, pak si udělali roční pauzu a zároveň se museli rozloučit s jejich bubeníkem. Ale myšlenka na vytvoření nové super-skupiny je nikdy neopustila.

V září 2010 již oznámili několik vystoupení, ale stále neměli bubeníka. Damiena v té době Anton znal už dlouho, od té doby co se zajímal o francouzský jazz a vše s ním spojené. Anton s Fedorem proto kontaktovali Damiena přes Facebook, přiložili několik ukázek hudby Alkotrio a nabídli mu spolupráci. "Na začátku to byl jenom experiment," vzpomíná Feodor, "pozvali jsme Damiena na turné s námi, protože je výjimečný bubeník. Užili jsme si navzájem celé tohle turné, že jsme se rozhodli zůstat pohromadě. Myslím si, že neexistují žádná náhodná setkání. Jako by to všechno naplánoval někdo nad námi!" Damien přišel a po jediné zkoušce odletěli do Novosibirsku na jejich první vystoupení v historii skupiny. Bylo to 9. září 2010. Tak se zrodila kapela Impact fuze. Kapele trvalo asi rok, než napsala a nahrála své první debutové album "Moskva", které vyšlo na konci roku 2011.

Každý z nich je bez nadsázky patří k jedním z nejlepších ve svém oboru na národní úrovni. Styl kapely je velmi rychlý a virtuózní, kytarista Fedor Dosumov (A-Studio) je podobně energický jako Steve Vai nebo Alan Holdsworth, bubeník Damien Schmidtt je velmi vynalézavý (nahrával s Hadrien Feraud, Alain Caron, Jean-Luc Ponty) a basista Davidyants je přesný a pevný při vedení basových linek. Hudba zcela uchvátí fanoušky efektívní a komplexní jazz fusion hudby. Pokud byste chtěli srovnání, tak vězte že hudebně jsou asi na takové úrovni jako Liquid Tension Experiment!!! anebo kdo pamatuje či znají kapelu Band X. Jen ty klávesy jim schází, i když na koncertech s nimi občas některý klávesista vystupuje.

Samozřejmě, že hudba samotná jasně ukazuje vliv na desítky skvělých muzikantů, zejména Scotta Hendersona, Franka Gambeyla, Steve Vai, Allan Holdswortha či Johna Scofield, protože v hudebním směru, který si Impact Fuze oblíbili, je obtížné a zbytečné "znovu vynalézat objevené". Nicméně s výrazným respektem k tradicím stylu, skupina lehce, svobodně a agresivně pokračuje na své vlastní hudební cestě a úspěšně vytváří jedinečný zvuk, podporovaný přítomností jemného hudebního a vlastního autorského přínosu.

S jejich dalším albem plánují oslovit širší publikum, neboť "veřejnost potřebuje jednoduché a účinné melodie zajímavé aranžované tak, že se nikdy nestanou nudnými". V současné době je Damien zaneprázdněn se svým vlastním albem. Feodor s ním spolupracoval na tomto projektu. Také absolvovali naplánovanou návštěva Indie, kde se IMPACT FUZE představili na jazzovém festivalu "The Fusion Carnival", který se konal v Bangalore v roce 2013.

Zpět
Členové:
Damien SCHMIDTT - Drums and Vocas
Anton DAVIDYANTS - Bass
Feodor DOSUMOV - Guitars


Členové Damien SCHMIDTT
Drums and Vocas

Damien Schmitt je kompletní umělec s neuvěřitelnou technikou a ohromující muzikálností. Narodil se v rodině hudebníků a Damien své poprvní lekce v hraní na bicí sabsolvoval se svým otcem Danielem Schmittem. Již od 4 let cvičil jako hudebník přímo na jevišti. Jeho matka byla učitelkou hry na klavír a zpěvačkou v rodinné kapele a podporovala jeho raný zájem ke zpěvu a naučení se hraní na několik nástrojů, včetně basy a kytary, které se rychle staly jeho oblíbenými.

V 16 letech již produkoval, režíroval a vydal své první album s názvem "Yossoma". Zpíval a hral na všechny nástroje na této desce. Žánrově se pohyboval od funku až po hip-hop s některými metalovými vlivy, se silným zastoupením jazzu (trio, kvartet a big band), stejně jako jazz fusion. Po této první zkušenosti jako profesionální studiový umělec a režisér vytvořil svoji kapelu, kdeskládal hudbu a psal texty. Tato kapela skončil účinkování na finále festivalu "Printemps de Bourges" ve Francii, kde mnoho nových talentů začalo svoji profesní kariéru.

Pokračoval ve svém snažení a o 3 roky později vydal druhé album projektu Yossoma s názvem "FM Francophone Revolution", které si sám i produkoval. Když se prodalo tisíce nahrávek s jeho záznamem, přestěhoval se do Paříže. To bylo místo, kde začal hrát jako koncertní bubeník na turné pro většinu slavných francouzských umělců jako Yannick Noah, Khaled, Gage, Alain Georges Jones, Emma Daumas, Zap Mama, Les Nubians... Získal si tak solidní pověst v oblasti jazz fusion a zahrál si i s Dominique Di Piazza, Jean-Marie Ecay, Hadrien Feraud. Také nahradil Paco Seryho v Sixun...

Svůj talent také předvedl na mnoha deskách, vystupoval na mnoha bestsellerových albech například u Jannick Top & Eric Lelann, Bireli Lagrene, bratři Raymondové, Hadrien Feraud. Od roku 2007 se stal také členem Jean-Luc Ponty Band.

Vždy se snažil rozvíjet své osobní projekty, proto se přestěhoval do Los Angeles, kde pochopil, že by si mohl vytvořit správné spojení, které by mu pomohlo posunout se vpřed žádoucím směrem, aniž by stály nějaké překážky na jeho cestě. Tam se také zrodil projekt Dada Show: jeho nejnovější nejosobnější projekt, který nejvíce ukazuje jeho neuvěřitelný talent, muzikantství a živou zábavu, kterou můžete zažít při živém vystoupení.

Byl žádaný a vždy připraven cestovat po světě, tak se objevil i na Montreal Drum-Fest v říjnu 2009 a připojil se ke kapele Alaina Carona na turné jako baskytarista po jeho nejnovějším albu "Septentrion". Oblíbil si vřelost lidí z Quebeku a tak se přestěhoval do Montrealu, kde sestavil poslední části jeho nového projektu: Dada Show, které doprovázeli vynikající hudebníci. Začal pracovat na prvním albu Dada Show, které fanoušci očekávali zejména po oficiální prezentaci Dada Show, které se poprvé objevilo na jevišti v neuvěřitelném výkonu v Montrealu dne 5. května 2011.
Členové Anton DAVIDYANTS
Bass

Anton Davidyants je ruský špičkový kytarista, který spolupracuje s nejlepšími jazzovými a fusion kapelami v zemi. Jako hudebník je neuvěřitelně tvořivý, má vášnivé charisma, nesrovnatelné dovednosti a nenapodobitelnou představivost. Dalo by se říci, že je zázračné dítě, ačkoli svůj talent a směřování k hudbě přišlo trochu později než u většiny nadaných dětí. I to je důvod, proč svoji genialitu odhalil později docela sám.

Po absolvování hudební školy a vstupu do třídy fortepiana na škole Frederica Chopina, se v 15 letech rozhodl přejít k basové kytaře. Nástroj sám o sobě a jeho možnosti doslova odvrhly ostatní všechno ve stínu kvůli toho od toho dne. Úplně opustil studium fortepiana a první hudební vysokou školu. Samozřejmě cvičil na baskytaru za 12-14 hodin denně. V důsledku tohoto tvůrčího fanatismu a upřímného nadšení Anton získal jediné vládou financované místo na hudební škole po 3 měsících cvičení a prvních zkušenostech s novým nástrojem. Davidyants dělal bleskovou rychlostí pokrok a během svého prvního roku studia byl pozván do téměř každé hudební kapely.

Na samém počátku své hudební kariéry Anton podílel na mnoha projektech. Mezi umělce, se kterými spolupracoval byli Igor Butman, Oleg Butman, Sergey Manoukian, Mariam Merabova, Valeriy Grohovskiy, Daniil Kramer a skupiny Zventa Zventana, Masha i Medvedi, Uta, Mara, Nikolay Noskov, Anita Tsoi atd. Tento seznam by mohl být nekonečný, protože Anton hrál v téměř každém moskvevském muzikálovém souboru. Hudebník také získal velký zážitek, když pracoval se zahraničními umělci jako jsou Eric Marienthal, Saskia Laroo, Gregory Porter (v roce 2014 byl nominován Gregory na Grammy) Ada Dyer, Ty Stephens a další.

Několik let poté, co Anton Davidyants pro sebe objevil basovou kytaru se stal jedním z nejlepších baskytaristů v Rusku. Nikdy si nemůžete splést jeho jedinečné frázování, způsob hry a zvuk - břitký, bohatý, napjatý a pulzující - nepřipomínající někoho jiného. Anton Davidyants se stal hrdou součástí ruské jazzové hudby.
Členové Feodor (Fjodor) DOSUMOV
Guitars

Feodor se narodil v Taškentu, Uzbekistán. S hudbou začal již v 7 letech, i když to byl pouhá záliba. Jeho otec Rustam Yangibaevich Dosumov, profesor a doktor ekonomie, je slavný a velmi slušný odborník na Střední Asii. Jeho syn se měl stát také ekonomem či projektovým inženýrem a ne muzikantem. Jeho rodiče trvali na jeho studiu v Taškentu na Univerzitě informačních technologií (University of Information). Feodor dostál jejich požadavkům a získal přijetí na Univerzita, aby se stal inženýrem v oboru optických vláken. Ale jeho velká láska k hudbě stále převažovala.

V pouhopouhých 17 letech se Feodor stal vítězem mezinárodního rockového festivalu "Flowerchildren", který se konal v Taškentu, kde byl oceněn jako nejlepší sólový kytarista. Po absolvování z univerzity se Feodor přestěhoval do Moskvy a nastoupil do státní Gnessins Music College, kde se věnoval výuce hry na kytaru. Hned další rok si podmanil Všeruskou soutěž mladých kytaristů s názvem "Guitar’s many faces", kde získal Grand Prix jako rockový kytarista. Od té doby se již věnoval pouze hudbě.

Tak pro něj začalo vzrušující tvůrčí období života. Poznal mnoho hudebníků a spolupracoval s jazzovými hvězdami. Během tohoto období se hodně naučil. Feodor hrál i nahrával s takovými hudebníky jako David Sanborn, Billy Cobham, Eric Marienthal, Damien Schmitt, Michael Shrive, Dave Koz, Hadrien Feraud a Phil Perry. Díky nim si Feodor vypracoval svůj vlastní herní styl a přímočarost, jeho přednosti ještě více vynikaly a byly kreativnější.

Nové nápady a plány začal realizovat s basistou Antonem Davidyantsem a bubeníkem Damienem Schmittem, kteří měli podobné, ne-li stejné hudební smýšlení. Všichni si padli do oka hned při prvním kontaktu. Je zřejmé, že museli spojit své úsilí v oblasti společných věcí jako jsou turné, vystupování nebo spoluautorství. Výsledkem této spolupráce pak bylo album s názvem "Moscow", které bylo oceněno nejen v Rusku, ale také v zahraničí. Feodor začal dostávat pozvánky ze západní Evropy, kde neustále zlepšoval svůj mistrovský um. Také navrhl a vytvořil kurz video-tutoriál v agličtině nazvaný "JamTrackCentral". Feodor se také začal velmi zajímat o elektronickou hudbu. Skladba "Idea" na albu "Moscow" je jeden z jeho prvních tvůrčích experimentů, kde se pokusil vložit elektronické hudební prvky do fusion hudby. Moderní styly jsou u něj nyní slyšet častěji v jeho pracích i ve studiu, což jim dodává čerstvý exkluzivní zvuk.

Zpět

Skupina:
Damien Schmitt - Drums and Vocas
Anton Davidyants - Bass
Feodor Dosumov - Guitars
Hosté:
Moscow
Vyšlo 10. listopadu 2011, 2000's Jazz Fusion, Disk Union, DUPG-110 (Japan)

Seznam skladeb:
01. Moscow (5:58)
02. Punisher (5:35)
03. Song For Elena (5:39)
04. The Way To Itself (8:57)
05. Focused Power (6:54)
06. Lost In Found (5:24)
07. Idea (3:47)
08. Gladiator (5:26)
09. Last Question (6:21)
Total Time: (54:01)
Album "Moskva" prezentuje kapelu ve vší různorodosti. Jsou tam skladby ve vysokém tempu jako je "Moscow" a "Punisher", stejně jako ty odlehčenější balady jako "Song For Elena" nebo "Lost In Found". Nepředvídatelná hudební dobrodružství pokračují po celou dobu na všech 9 skladbách a je to jeden z důvodů, proč si je fanoušci oblíbili. Na vrcholu tohoto, muzikálnost je neuvěřitelná. Tihle kluci se zrodili k tomu, aby hudbu dělali spolu a každý z nich utváří album svou záviděníhodnou hrou.

Zpět


Zpět
Oficiální stránky:
http://www.damienschmitt.name/


Nahoru ProgressRock
Made by 
©  29.10.2015 
Menu Poslední aktualizace: 28.5.2019
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!