IZZ


Zpět
IZZ je americká prog-rocková kapela s převažujícími symfonickými prvky v jejich tvorbě. V jejich hudbě je slyšet odkaz klasických kapel jako Genesis, Yes, King Crimson, Emerson, Lake & Palmer, Renaissance, Gentle Giant, ale překvapivě i The Beatles nebo modernějších kapel jako Radiohead. Kromě klasického prog-rocku lze u nich postřehnout i vlivy stylů jako např. alternativa nebo dokonce jazz. Elektronika si zde také našla své místo, takže lze říci, že kapela IZZ dokáže ve své hudbě vstřebávat hodně široké žánrové spektrum.

IZZ vznikli jako hudební vize dvou bratrů Toma a Johna Galganových. Tom (klávesy, zpěv) a John (basa, kytara, klávesy, zpěv) vyrůstali společným poslechem hudby dohromady, takže bylo přirozené, aby spojili své síly jako hudebníci. V roce 1996 Tom dal dohromady kolegy spolužáky z Manhattanville College. John se seznámil s Gregem DiMiceli (bicí a perkuse) ve škole a odstartoval tak dominový efekt doplňování kapely. Greg přivedl Briana Coraliana (bicí a perkuse) a Paula Bremnera (sólová kytara) a Paul pak přivedl Phila Gaita (bass). Paul byl v té době členem jiné kapely Shrodinger's Cat, takže se ještě nestal oficiálním členem, neboť ve stávající kapele byl plně vytížen. Jméno kapely pochází z přezdívky baseballového pomocného nadhazovače Jasona Isringhausena ("IZZY"), který hrál jednou za New York Mets, tým kterému fandil John Galgano. Z názvu vypustili jen písmeno Y.

Všichni členové byli hudebně vyškoleni a začali rychle skládat, aranžovat a hrát svoji vlastní originální hudbu, obohacenou svým vlastným cítěním. Hlavním leaderem kapely je zpěvák a klávesista Tom Galgano, jeho bratr John Galgano při hře na kytaru rovněž zpívá. První sestavu kapely tvořili Greg DiMiceli (bicí), Danielle Altieri (zpěv), Michele Salustri (zpěv), Brian Coralian (bicí) a Phil Gaita (baskytara a kytara). Ničím neobvyklým není v pozdějších létech ani zařazení ženského vokálu od skvělých zpěvaček Anmarie Byrnes nebo Laury Meade.

Společně napsali a vydali své první album "Sliver Of A Sun" v roce 1999. Pro debut John ovládal sólovou kytaru a Phil hrál na basu. Když dokončovali album, Tom se seznámil se zpěvačkami Laurou Meade a Anmarie Byrnes. Dámy nevstoupily do kapely hned, ale jejich vokální a kompoziční talent měl později hluboký vliv na celkový zvuk IZZ. Po vydání alba ale Danielle, Michele a Phil opustili skupinu, aby se věnovali jiným aktivitám, IZZ přesto pokračovali v psaní nového materiálu a v letech 1999-2002 intenzivně koncertovali v New Yorku a jeho okolí. Během té doby se ke kapele připojil Paul Bremner, jeho původní kapela se rozpadla, a přinesl to soundu kapely nové prvky, které pomohly definovat vlastní zvukový rukopis kapely.

V roce 2002 vydali IZZ "I Move", své druhé studiové album, které sklidilo nadšené kritiky, což jim přineslo pozváni zahrát si na větším počtu národních hudebních festivalů, včetně Progday 2002 v Severní Karolíně a Progwest v jižní Kalifornii. Po Philově odchodu se ke kapele trvale připojil Paul Bremner. To také znamenalo, že John se nyní ujal baskytary. Jádro kapely bylo nyní postaveno na silném sólovém kytaristovi a neobvyklým uskupením dvou bubeníků.

Před dalším albem se připijily zpěvačky Anmarie Byrnes a Laura Meade, které se více zapojily během dokončování alba "Ampersand, Volume 1", které vyšlo v roce 2004. Po jeho vydání následovalo živé vystoupení na Rosfest 2004.

Následující rok IZZ dokončili další nahrávku "My River Flows", která se objevila v roce 2005. Součástí alba se poprvé stala i vícedílná skladba, zde šestidílná, "Deafening Silence", která trvá více než 21 minut. Album bylo prezentováno na mnoha festivalech na americké progressive/art rockové scéně včetně festivalových účastí na Cal Prog 2005, 2006 a říjen 2008 a North East Art Rock Festival (NEARFest) v roce 2007, v Pittsburghu na Three Rivers Festival 24. a 25. srpna 2008. Po elektrizujícím výkonu na NEARFest IZZ vydali své první celovečerní koncertní album s názvem "IZZ Live At NEARFest" ke konci roku 2007.

Nahrávka z roku 2009 "The Darkened Room" se rychle stala oblíbenou mezi fanoušky kapely kvůli intenzitě a jedinečnosti kompozic a jejich předvedení. Zejména skladby "Can’t Feel The Earth, Part I” a “Can’t Feel The Earth, Part II” předvedly zdatnost kapely pro plynulou složitou hru a přinesly i nezapomenutelné melodie. V opravdové inovativní formě IZZ také vyprodukovali několik kratších a jednodušších písně jako "Ticking Away", "Regret" a "The Message". Předposlední píseň na albu "23 Minutes of Tragedy" se stala jednou z nejžádanějších skladeb u živých vystoupení pro její přesvědčivý citový a dramatický styl, který uchvátil publikum od první akustické kytarové noty.

V letech 2010 až 2014 IZZ pokračovali v koncertování, během něhož se třikrát objevili na Terra Incognita Festival v Quebec City, Kanada. V roce 2011 IZZ vydali své první živé DVD "IZZ Live", na kterém bylo zaznamenáno,vystoupení z NEARFest 2007 a nahrávky z ProgWest 2002. Skupina se také představila na amerických progressiv rockových festivalech RoSfest, NEARfest, The Rogue Independent Music Festival, CalProg a ProgDay.

V roce 2012 znovu potěšili fanoušky albem "Crush Of Night". Na celkové vyznění alba měl zřetelný a potěšitelný vliv hostující bývalý kytarista Gentle Giant Garyho Greena, se kterým se John seznámil na jednom NEARfestu, a další tři přátelé kytaristé. Gary přidal svoji jedinečnou hru ve dvou písních. Skladba "Words and Miracles" obsahuje klasickou kytaru Gary Greena stejně jako jeho doprovodný vokál. Splynutím zvuku IZZ s tímto progresivním rockovým kytarovým idolem přineslo jedinečný zážitek pro fanoušky IZZ stejně jako pro fanoušky Gentle Giant. Skladby jako "Solid Ground" a "You’ve Got A Time" se okamžitě staly oporou živých koncertů IZZ, zatímco epický epos "Crush Of Night", který oplývá délkou přes 20 minut se stává nositelem dobrodružství a melodické hudby. Vysoká skladatelská schopnost a interpretační úroveň kapelu neustále posouvá vpřed a poslucháčům nabízejí širokou paletu emoci a hudobného vyžití.

V dubnu 2015 IZZ vydávají své šesté studiové album "Everlasting Instant", které zároveň představuje finální album trilogie, ke které se řadí i dvě předchozí alba "The Darkened Room" (2009) a "Crush of Night" (2012).

IZZ vydali 11. října 2016 nové album nazvané "Ampersand, Volume 2". Skládá se z 12 zbrusu nových studiových nahrávek a obsahuje skladby, které ukazují vášeň kapely pro psaní písní, melodií a velmi různorodé styly a zvuky.

Progresivní rockový soubor, IZZ z New Yorku vydal své nové studiové album nazvané "Don't Panic" dne 21. května 2019. Skladby soustředěné okolo 18 minutové písně "42", na albu nezakrývají nic z toho, co učinilo IZZ jedno z nejjasnějších světel na americké progresivní rockové scéně. Deváté studiové album kapely odhaluje čerstvou, novou energii, která je okamžitě doložena v titulní skladbě basou a chytlavými riffy až po nepředvídatelné hudební zvraty "Age Of Stars", od instrumentální tour-de-force "Moment Of Inertia" až k nádherné klasické kytarové skladbě "Six String Theory". "Don't Panic" kráčí od obyčejného k nečekanému.

18 minutová skladba "42" představuje kapelu v plné síle se všemi čtyřmi zpěváky Anmarie Byrnes, Laura Meade, John Galgano a Tom Galgano. Vytvářejí melodie a harmonie kolem protínajících se a propojených částí skladby, zatímco kytarista Paul Bremner, a bubeníci, Greg DiMiceli a Brian Coralian přinášejí mocnou, dynamickou a emocionální skladbu k životu.

Zpět
Členové:
Tom Galgano - Vocals, Keyboards (1998-present)
John Galgano - Vocals, Bass, Guitars (1998-present)
Greg DiMiceli - Acoustic Percussion (1998-present)
Brian Coralian - Electronic & Acoustic Percussion, Drums (1998-present)
Paul Bremner - Guitars (1998-present)
Anmarie Byrnes - Lead & Background Vocals (2002-present)
Laura Meade - Lead & Background Vocals (2005-present)

Bývalí členové:
Philip Gaita - Bass (1998)
Danielle Altieri - Backing Vocals (1998)
Michele Salustri - Backing Vocals (1998)

Členové Tom Galgano
Vocals, Keyboards

Tom je zakládající člen kapely IZZ, kde působí jako klávesista a zpěvák.
Členové John L. Galgano
Vocals, Bass

John Galgano je zakládajícím členem art-rockové skupiny Izz a je jedním z jejich hlavních skladatelů po celou dobu její historie.

John Galgano je také Generálním zástupcem The American Musical and Dramatic Academy (Amda) College a konzervatoře múzických umění v jejich sídlech v New Yorku a Los Angeles. Před nástupem do Amda v listopadu 2012 působil jako General Counsel pro Mercy College v Dobbs Ferry, NY.

V roce 2012 vydal sólové album "Real Life Is Meeting", na němž představil osm skladeb v různém stylu a nástrojovém obsazení, od chytlavé, art-popově zabarvené "Bigger on the Inside", přes experimentální, synthezátorově založené "The Only Thing", až po 19-minutovou skladbu "1000", přitom po celou dobu přivádí posluchače do nečekaných směrů.

John vlastní svoji vlastní nahrávací společnost Doone Records, Inc. a hral v několika skupinách, nejpozoruhodněší kapelou, kterou vede se svým bratrem (Tom Galgano) na Manhattanville College jsou IZZ. Doone Records vydalo jedenáct CD a jedno živé koncertní DVD v průběhu dvanácti let. John procestoval s IZZ napříč USA a hrál na mnoha národních hudebních festivalech i na mezinárodní úrovni společně s dalšími umělci.

Galgano také nedávno hrál na basu s klávesistou Renaissance Jasonem Hartem na desce projektu I and Thou "Speak". Galgano koncertoval s IZZ na mnoha art-rockových festivalech ve Spojených státech a Kanadě, doprovází na baskytaru Harta a rovněž působil jako předskokan během dvou Marillion víkendů (2007, 2011).
Členové Greg DiMiceli
Acoustic Percussion

Greg je jedním ze dvou bubeníků v sestavě kapely IZZ. Je jejím zakládajícím členem.
Členové Brian Coralian
Acoustic & Electric Percussion

Brian je druhým ze dvou bubeníků v sestavě kapely IZZ. Je také jejím zakládajícím členem.
Členové Paul "Brems" Bremner
Guitars

Kytarista a skladatel Paul Bremner je uznáván jako jeden z vrcholných prog-rockových kytaristů, kteří dnes nahrávají desky. Je spoluzakladatelem kapely IZZ, i když není jejím členem od úplných začátků. Paul byl před příchodem k IZZ členem kapely Shrodinger's Cat.

Vydal dvě sólové desky "Wombsong" (2004) a "The Witness" (2016), na které mu ve studiu vypomohli spoluhráči z IZZ.
Členové Anmarie Byrnes
Lead & Background Vocals

Anmarie je členkou kapely IZZ.
Členové
Lead & Background Vocals

Laura Meade je písničkářka a skladatelka, která se pohybuje v hudebním divadle, kde pomáhá definovat svůj jedinečný zvuk jako textařka a hudebník. Její kariéra jako profesionální zpěvačka ji zavedla na vystoupení po celém světě.

Laura se připojila k progresivní rockové kapele IZZ během práce na albu "Everlasting Instant" a od té doby s nimi nahrává a koncertuje na plný úvazek.

Vystupovala teké s progresivním rockovým hudebníkem Jasonem Hartem a otevírala také vystoupení Rufuse Wainwrighta, Keren Ann a kapely Marillion.

Zpět
Studiové nahrávky:
2019 Don't Panic
2016 Ampersand Volume 2
2015 Everlasting Instant
2012 Crush of Night
2009 The Darkened Room
2005 My River Flows
2004 Ampersand Volume 1
2002 I Move
1998 Sliver of a Sun
Živé nahrávky:
2011 IZZ Live (DVD)
2007 IZZ Live At NEARfest

Paul Bremner
2016 The Witness
2004 Wombsong

John Galgano
2012 Real Life Is Meeting

Laura Meade
2018 Remedium
2016 Laura Meade (EP)
2014 I Still Do


Skupina:
Paul Bremner - Electric & Acoustic Guitars
Anmarie Byrnes - Vocals
Laura Meade - Vocals
Tom Galgano - Keyboards, Vocals
Brian Coralian - Acoustic & E-drums
John Galgano - Bass, Electric & Acoustic Guitars, Ukulele, Keyboards, Vocals
Greg DiMiceli - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Don't Panic
Vyšlo 21. května 2019, Doone Records, DR16-669563 (US)

Seznam skladeb:
01. Don't Panic (4:25)
02. 42 (18:41)
03. Six String Theory (2:07)
04. Moment Of Inertia (9:46)
05. Age Of Stars (9:00)
Total Time (43:59)

Recorded, Produced and Engineered: John Galgano
Mixed and Mastered: Tom Galgano
Artwork: Timothy Mattaliano

Skupina:
John Galgano - Bass (01,04,10), Guitars (01-03,07), Piano (01,09), Vocals (01,04), Lead Vocals (02)
Tom Galgano - Keyboard Bass (02,12), Synth (02), Piano (03,05,10), Vocals (03,05,08,10), Lead Vocals (04), Backing Vocals (02), Keyboards (01,04,06,08,12), Acoustic Guitar (08), Drums and Drum Programming (01,12)
Paul Bremner - Guitars (01,02,06,11,12)
Laura Meade - Lead Vocals (01), Vocals (04)
Anmarie Byrnes - Lead Vocals (06), Vocals (04)
Brian Coralian - Drums (02)
Greg DiMiceli - Drums (04)
Hosté:
Diskografie Ampersand Volume 2
Vyšlo 15. října 2016, Doone Records, DR13

Seznam skladeb:
01. Penelope (4:18)
02. Fine (3:08)
03. Burn (If You Let It) (3:20)
04. Take Me By The Hand (4:16)
05. The Telephone (1:34)
06. Forever (2:32)
07. Hail Double Knob, Children Of Mars (2:42)
08. Again And Again (2:11)
09. 84th And Amsterdam (2:13)
10. Ascension In Time (3:00)
11. Spellbound In The Vortex (2:53)
12. Ready To Go (4:34)
Total Time (36:41)

All tracks recorded at Underground Studios, except "84th and Amsterdam" which was recorded at 2nd Story Studios in New York, NY
Recorded, Produced and Engineered: John Galgano and Tom Galgano
“84th and Amsterdam” engineered: Jeff Cook at 2nd Story Studios
Mixed and Mastered: Tom Galgano

Skupina:
Paul Bremner - Electric and Acoustic Guitars
Anmarie Byrnes - Lead and Backing Vocals
Brian Coralian - Electronic and Acoustic Drums and Percussion
Greg DiMiceli - Drums and Percussion
John Galgano - Bass, Acoustic / Electric Guitars, Lead and Backing Vocals
Tom Galgano - Keyboards, Lead and Backing Vocals
Laura Meade - Lead and Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Everlasting Instant
Vyšlo 7. dubna 2015, Doone Records, DR12-669563

Seznam skladeb:
01. Own the Mystery (6:22)
02. Every Minute (1:43)
03. Start Again (7:44)
04. If It's True (3:19)
05. The Three Seers (4:40)
06. The Everlasting Instant (5:16)
07. Keep Away (6:46)
08. Can't Feel the Earth, Part IV (5:35)
09. Illuminata (5:30)
10. Sincerest Life (6:59)
11. Like a Straight Line (5:21)
Total Time: (59:22)Skupina:
Tom Galgano - Keyboards, Vocals
Paul Bremner - Electric and Acoustic Guitars
Brian Coralian - Electronic and Acoustic Drums, Percussion
Greg DiMiceli - Acoustic Drums, Percussion
John Galgano - Bass, Acoustic Guitars, Vocals
Anmarie Byrnes - Vocals
Hosté:
Gary Green - Guitars and Backing Vocals (02,04)
Greg Meade - Guitar solo (07)
Diskografie Crush Of Night
Vyšlo 1. května 2012, Doone Records, DR10-669563

Seznam skladeb:
01. You've Got A Time (4:09)
02. Words And Miracles (7:17)
03. Solid Ground (6:01)
04. Half The Way (6:07)
05. Crush Of Night
     i. This Reality (13:32)
    ii. The Crush Of Night (13:18)
06. Almost Over (4:19)
Total Time (54:43)

Skupina:
Tom Galgano - Keyboards, Vocals
Paul Bremner - Electric and Acoustic Guitars
Brian Coralian - Electronic and Acoustic Drums, Percussion
Greg DiMiceli - Acoustic Drums, Percussion
John Galgano - Bass, Acoustic Guitars, Vocals
Anmarie Byrnes - VocalsHosté:
Diskografie The Darkened Room
Vyšlo 17. listopadu 2009, Doone Records, DR8-669563

Seznam skladeb:
01. Swallow Our Pride (5:16)
02. Day Of Innocence (2:56)
03. Regret (4:32)
04. Can't Feel The Earth Part I (4:39)
05. Ticking Away (2:47)
06. Can't Feel The Earth Part II (10:36)
07. Stumbling (5:23)
08. The Message (3:07)
09. 23 Minutes Of Tragedy (7:00)
10. Can't Feel The Earth Part III (5:07)
Total Time: (51:29)23

Producer: Tom Galgano
Recorded: Tom Galgano
Mixed: IZZ, Tom Galgano
Mastered: John Shyloski

Skupina:
Tom Galgano - Keyboards, Lead Vocals
John Galgano - Bass, Guitars, Keyboards, Lead and Backing Vocals
Paul Bremner - Lead Guitars
Brian Coralian - Electronic and Acoustic Drums and Percussion, Programming
Greg DiMiceli - Acoustic Drums and Percussion
Anmarie Byrnes - Vocals
Laura Meade - Vocals
Hosté:
Diskografie My River Flows
Vyšlo 6. prosince 2005, Doone Records, DR5669563

Seznam skladeb:
01. My River Flows (5:28)
02. Late Night Salvation (12:16)
03. Rose Coloured Lenses (3:40)
04. Deception (7:17)
05. Crossfire (8:33)
06. Anything I Can Dream (3:22)
07. Abby's Song (3:48)
08. Deafening Silence (21:36)
     i. Realization
    ii. Lesson From The Heart
   iii. Deafening Silence
    iv. Passage Of Life
     v. Sanctuary
    vi. Illumination
Total Time: (66:04)

Producer, Engineer: Caty Galgano, Tom Galgano
Engineer [Additional Engineering]: Paul Tomassi (05,07,08)
Mastered: John Shyloski
Mixed: IZZ, Tom Galgano
Artwork [Design]: Jeff Ramos, Joe Alexander, John Galgano, Tyrone
Artwork [Graphic Design]: Manji Designs
Photography: Trevor Oswalt

Skupina:
Tom Galgano - Keyboards, Vocals, Acoustic Guitars
Paul Bremner - Guitars
Brian Coralian - Electronic Drums, Acoustic Drums, Programming
Greg Dimicelli - Acoustic Drums
John Galgano - Bass, Vocals, Guitars, Piano
Hosté:
Diskografie Ampersand Volume 1
Vyšlo 4. května 2004, Doone Records, DR4-669563

Seznam skladeb:
01. Ancient Memory (6:41)
02. Afraid To Be Different (4:03)
03. The Wait Of It All (5:50)
04. One Slice To Go (1:55)
05. Confusion (5:47)
06. The Bar Song (4:10)
07. My Best Defenses (recorded Live in Pius X Hall at Manhattanville College) (4:19)
08. Molly's Jig (recorded Live at The NJ Proghouse, January 2003) (2:36)
09. Razor (recorded Live at the Dividing Line Webcast, September 2003) (7:00)
10. Another Door (recorded Live at the Dividing Line Webcast, September 2003) (4:45)
11. Star Evil Gnoma Su (recorded Live at the Dividing Line Webcast, September 2003) (8:51)
Total Time: (55:57)

Skupina:
Tom Galgano - Keyboards, Lead Vocals
John Galgano - Bass, Guitars, Lead and Backing Vocals
Paul Bremner - Lead Guitars
Brian Coralian - Electric and Acoustic Drums and Percussion, Programming
Greg DiMiceli - Acoustic Drums and Percussion
Hosté:
Diskografie I Move
Vyšlo 5. března 2002, Doone Records, DR2-669563

Seznam skladeb:
01. Spinning Round (2:59)
02. I Move (5:25)
03. Weak Little Lad (3:50)
04. I Already Know (3:55)
05. I Wanna Win (5:46)
06. All The New (1:24)
07. Star Evil Gnoma Su (8:37)
08. Another Door (4:42)
09. Something True (2:37)
10. Beleive (3:33)
11. Knight And Nights (6:37)
12. The Mists Of Dalriada (2:42)
13. Oh, How It's Great! (4:46)
14. Coming Like Light (11:40)
15. Light From Your Eyes (4:24)
Total Time: (73:11)

Skupina:
Tom Galgano - Keyboards, Vocals
John Galgano - Bass, Guitars, Vocals
Philip Gaita - Bass
Brian Coralian - Electronic and Acoustic Percussion, Drums
Greg DiMiceli - Drums
Hosté:
Danielle Altieri - Backing Vocals
Michele Salustri - Backing Vocals
Paul "Brems" Bremner - Guitars
Diskografie Sliver Of A Sun
Vyšlo 19. března 1999, Liquid, Doone Records, DRI-2233

Seznam skladeb:
01. Endless Calling (5:07)
02. I Get Lost (4:41)
03. Lornadoone (4:13)
04. She Walked Out the Door (2:59)
05. Assurance (9:02)
06. Take it Higher (3:13)
07. Double Bass (2:23)
08. Just a Girl (4:16)
09. Meteor (5:20)
10. Razor (7:00)
11. Where I Belong (10:19)
Total Time: (58:33)

Recorded At Underground Studios, NY
Mixed At Underground Studios, NY
Mastered At MasterdiskSkupina:
Paul Bremner - Guitars
Anmarie Byrnes - Backing Vocals, Lead Vocals
Brian Coralian - Acoustic and Electronic Drums, Percussion
Greg DiMiceli - Acoustic Drums and Percussion
John Galgano - Bass, Guitars, Lead and Backing Vocals, Electric Guitars
Tom Galgano - Keyboards, Lead Vocals, Acoustic Guitars
Laura Meade - Backing Vocals, Lead Vocals
Hosté:
Diskografie IZZ Live
DVD, vyšlo 2011, Doone Records, DR32112

Seznam skladeb:
Chapter 1 - IZZ Live At Nearfest 2007
01. Intro - Swallow Our Pride
02. My River Flows
03. Assurance
04. Coming Like Light
05. Late Night Salvation
06. Where I Belong
07. Star Evil Gnoma Su
08. Mists Of Dalriada
Chapter 2 - IZZ Live at ProgWest, 2002
09. Spinnin' Round
10. I Move
11. Razor
12. Star Evil Gnoma Su
Chapter 3 - IZZ Live Webcast, 2003
13. Beginning Jam
14. Double Bass
15. Another Door
16. Meteor
17. Lifecycle (Forever's Way)
18. Late Night Salvation/I Get Lost
19. A Soul In Flight
20. Assurance
21. Razor
22. Crossfire
23. Lornadoone
24. Where I Belong
Chapter 4 - Bonus - In-Studio Recording Sessions
25. Light From Your Eyes
26. Regret
27. Late Night Salvation
28. 23 Minutes of Tragedy
29. Crossfire
30 Can't Feel the Earth, Part 3
31 My River Flows
32. Abby's Song
33. Stumbling
34. Day of Innocence
Total Time: (182:00)

Skupina:
Tom Galgano - Keyboards, Lead Vocals, Acoustic Guitars (08)
Paul Bremner - Guitars
Brian Coralian - Acoustic and Electronic Drums and Percussion
Greg DiMiceli - Acoustic Drums and Percussion
Anmarie Byrnes - Backing Vocals, Lead Vocals (06)
John Galgano - Bass, guitar, Lead and Backing Vocals, Electric Guitars (02,07), Keyboards (07)
Laura Meade - Backing Vocals, Lead Vocals (06)
Hosté:
Diskografie IZZ Live At NEARfest
Vyšlo 4. prosince 2007, Doone Records

Seznam skladeb:
01. Introduction: Swallow Our Pride (2:09)
02. My River Flows (5:14)
03. Assurance (10:37)
04. Coming Like Light (12:27)
05. Late Night Salvation (12:02)
06.Where I Belong (6:54)
07. Star Evil Gnoma Su (9:19)
08. Encore: Mists Of Dalrida (3:03)
Total Time: (61:49)
Recorded At North East Art Rock Festival (NEARfest) in Bethleham, PA, June 23, 2007


Skupina:
Paul Bremner - Guitars
Hosté:
Anmarie Byrnes - Vocals (01)
Laura Meade - Vocals (03)
Brian Coralian - Drums
Greg DiMiceli - Drums
Tom Galgano - Vocals
Diskografie The Witness
Vyšlo 13. května 2014, Doone Records, DR13669563

Seznam skladeb:
01. From Here I Can See the Horizon (6:04)
02. Pilot Fish (7:17)
03. Warm (4:11)
04. Vistas (2:24)
05. Are You Ooh Yah? (5:35)
06. Sad (6:09)
07. The Witness (7:37)
08. Lost in a Memory (5:16)
09. No Remorse (3:02)
Last Exit Before Toll
10. Car Crash Song (5:22)
11. Home (3:35)
12. Justify, Pacify, Testify (2:38)
13. A New Source (1:57)
14. The Wings of the Angels (7:28)
Total Time: (61:49)
Produced: Paul Bremner
Engineered and Co-produced: Tom Galgano
Paul se na novém studiovém albu, které obsahuje 10 písní, prezentuje svoji dynamickou hrou na kytaru a svoji zálibou v psaní emocionální hudby a textů. "Jsem nadšený, že vyšla tato kolekce písní..." říká Bremner. "Mají širokou škálu nálad a emocí a myslím si, že fanouškům IZZ se bude zdát zajímavé a uspokojující."

Nahráli:
Paul Bremner - Guitars, Keyboards, Percussion, Spoken Word
Michele Salustri - Vocals (02)
Tom Galgano - Percussion (08), Keyboards (10) (Intro)
Brian Coralian - Drums (09)
Susan Davis - Vocals (12,13)
Diskografie Wombsong
Vyšlo 24. února 2004, Doone Records, DR3-669563

Seznam skladeb:
01. The Spark of Life (2:52)
02. Wombsong (1:46)
03. Molly\'s Jig (2:15)
04. A Moment\'s Peace (2:33)
05. Sleep Eludes the Dreamer (4:32)
06. Prelude to a Memory (6:41)
07. Celtic Cross (2:13)
08. Lifecycle (5:09)
09. Will You Remember Me? (4:14)
10. Loch Lomond (3:27)
11. The Glasgow Kid (2:23)
12. The Hope of Eternity (6:31)
13. A Soul in Flight (2:42)
14. Vita Aeterna (4:42)
Total Time: (61:49)

Produced: Paul Bremner
Recorded and mixed at Underground Studios, Rye Book, NY
Engineered: Tom Galgano
Additional engineering: John Galgano
Mastered: Jacques Cohen at The Space
Track 9 mixed: Scott Lurowist
Kytarista IZZ Paul Bremner nahrál své sólové debutové album. "Wombsong" obsahuje skladby inspirované keltskou hudbou ve virtuózním kytarovém provedení.

Nahráli:
John Galgano - Bass, Guitars, Vocals

Laura Meade - Vocals
Paul Bremner - Guitars (05,06)
Brian Coralian - Drums (03,07)
Greg DiMicel - Drums (04)
John Raimondo - Drums (02,05,06)
Greg Meade - Guitars (03)
Chris Baldini - Vocals (06)
Michael Lunapiena - Cello
Hosté:
Diskografie Real Life Is Meeting
Vyšlo 11. září 2012, Doone Records

Seznam skladeb:
01. Real Life Is Meeting, Pt. I (2:06)
02. Bigger On The Inside (3:30)
03. Lucky For Me (2:53)
04. This Is How It Happens (3:28)
05. The Only Thing (3:07)
06. Look Around (3:56)
07. 1000 (19:11)
08. Real Life Is Meeting, Pt. II (4:28)
09. Tihih Reprise (Bonus Track) (1:33)
Total Time: (00:00)

Mixed and Produced: Shawn Bishop
Mastered: Grammy-nominated engineer John Shyloski
Album "Real Life is Meeting" přináší Galganův humor, jeho introspektivní a výpovědní texty a překvapivé písňové struktury. Hudba krouží úžasně v dobrodružné a srdcervoucí kráse a představuje hudebníka a skladatele nezatíženého nějakými konvencemi. Výsledkem je plynulé, odhalující a odvážná kolekce univerzálních hudebních nálad - meditace na témě, co to znamená být člověkem ve 21. století.

Skupina:
Laura Meade - Vocals
Paul Bremner - Electric & Acoustic Guitars
Anmarie Byrnes - Vocals
Tom Galgano - Keyboards, Vocals
Brian Coralian - Acoustic & E-drums
John Galgano - Bass, Electric & Acoustic Guitars, Ukulele, Keyboards, Vocals
Greg DiMiceli - Drums, Percussion
Hosté:
Randy McStine (The Fringe, Lo-Fi Resistance)
Jason Hart (I and Thou, Renaissance, Camel)
Diskografie Remedium
Vyšlo 18. května 2018, Doone Records, DR16-669563 (US)

Seznam skladeb:
01. Sunflowers at Chernobyl ()
02. Conquer the World ()
03. What I See from Here ()
04. Never Remember ()
05. The Old Chapel at Dusk ()
06. Dragons ()
07. Home Movies ()
08. Your Way ()
09. Every Step ()
10. Irradiation ()
Total Time (00:00)

Recorded, Produced and Engineered: John Galgano
Mixed and Mastered: Tom Galgano
Artwork: Timothy Mattaliano

Skupina:
Tom Galgano - Keyboards, Lead Vocals, Acoustic Guitars (08)
John Galgano - Bass, Guitars, Lead and Backing Vocals, Electric Guitars (02,07), Keyboards (07)
Paul Bremner - Guitars
Brian Coralian - Acoustic and Electronic Drums and Percussion
Greg DiMiceli - Acoustic Drums and Percussion
Anmarie Byrnes - Backing Vocals, Lead Vocals (06)
Laura Meade - Backing Vocals, Lead Vocals (06)
Hosté:
Diskografie Laura Meade
EP, vyšlo 4. srpna 2016, CD Baby

Seznam skladeb:
01. Charming (2:49)
02. Best Defenses (4:04)
03. Kerri's Song (3:04)
04. Then I Could See (1:08)
05. Plucking Whispers (3:46)
Total Time: (61:49)

Skupina:
Tom Galgano - Keyboards, lead Vocals, Acoustic Guitars (08)
Paul Bremner - Guitars
Brian Coralian - Acoustic and Electronic Drums and Percussion
Greg DiMiceli - Acoustic Drums and Percussion
John Galgano - Bass, Guitars, Lead and Backing Vocals, Electric Guitars (02,07), Keyboards (07)
Anmarie Byrnes - Backing Vocals, Lead Vocals (06)
Laura Meade - Backing Vocals, Lead Vocals (06)
Hosté:
Diskografie I Still Do
Vyšlo 13. května 2014, Doone Records

Seznam skladeb:
01. I Still Do I Still Do - Single (3:44)
02. Charming Laura Meade (2:49)
03. Plucking Whispers Laura Meade (3:46)
04. Then I Could See Laura Meade (1:08)
05. Kerri's Song Laura Meade (3:04)
06. Best Defenses Laura Meade (4:04)
07. Charming Laura Meade (2:49)
08. Plucking Whispers Laura Meade (3:46)
09. Kerri's Song Laura Meade (2:37)
10. Then I Could See Laura Meade (1:08)
Total Time: (61:49)

Zpět

Greg DiMiceli - Drums, Brian Coralian - Drums, Paul Bremner - Guitars, Anmarie Byrnes - Vocals, John Galgano - Bass, Guitars, Vocals, Laura Meade - Vocals, Tom Galgano - Keyboards, Vocals


Tom Galgano (keys vox ac gtr), Greg DiMiceli (Drums, perc) Paul Bremner (gtr)Zpět
Oficiální stránky:
http://www.izzmusic.com/index.php


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  22.11.2016 
Menu Poslední aktualizace: 12.6.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©