HUIS

Zpět
HUIS je nově vzniklá kanadská pětičlenná kapela z Montrealu, která spolu hraje od roku 2009 a nedávno vydala své první album plné brilantních instrumentálních pasáží. Huis (francouzsky, "home doors" anglicky a "house" holandsky) je pětičlenný hudební projekt, který založili Pascal Lapierre a Michel Joncas na konci roku 2009, po pobytu a inspirativním zájezdu v Nizozemí.

Po nějaké době se rozhodli nahrát nahrát na pásku (opravdu na pásku a ne hard disk!) některé nápady, které nosili dlouho ve svých hlavách. Postupem času se k nim přidali další tři talentovaní hudebníci William Regnier, Sylvain Descoteaux a Michel St-Pere, když každý z nich přinesl zvláštní nádech pro výsledný zvuk Huis. Sylvain, William a Michel vstoiupili do kapely celkem nedávno, když kvintet nastupoval do studia počátkem léta 2013, aby nahráli své senzační debutové album.

Deska "Despite Guardian Angels", která vyšla 15. ledna 2014, je prvním albem prog rockové kapely Huis. Kapela se skládá z jedinečného uskupení ostřílených veteránů z Montrealské hudební scény včetně Michela Joncase na basu, Pascal Lapierre na klávesy, Sylvain Descoteaux na zpěv, William Regniera na bicí a Michel Saint-Pere na kytary. Album vyšlo u labelu Michela St-Pere s názvem Unicorn Digital a je k dispozici v jediném formátu CD. K dispozici je i prostřednictvím oblíbených prog prodejců jako jsou Synphonic nebo Kinesis. Album se po vydání ihned zařadilo mezi 10 nejlepších alb CMB (Winter 2014 Canadian Music Roundup) během prvního měsíce po vydání. Album bylo dobře přijato skalní komunitou Prog fanoušků a dostalo skvělé recenze, stalo se jedním z nejprodávanějších debutu na labelu Unicorn Digital.

Kapela Huis hrála 26. března 2014 ve vysílání DPRP Radia, Nizozemsko v pořadu "Lights ans Bridges". Během léta se kapela připravuje na koncertní turné.

Na podzim roku 2014 ale klávesista a zakládající člen, Pascal Lapierre, musel kapelu opustit z rodinných důvodů. Dočasně jej nahradil Benoît Dupuis (Mystery) na několik následujících měsíců. V říjnu 2015 se pak oficiálně přidal k souboru nový klávesista Johnny Maz.

Na rok 2016 kapela připravila vydání své již druhé desky s názvem "Neither In Heaven", která se objeví na pultech prodejen 1. května 2016. Navazuje na debut z roku 2014 "Despite Guardian Angels" a produkoval je basista a skladatel Huis Michel Joncas, mixáře se ujal kytarista a skladatel Michel St.-Pere ve Studiu Illusion 4 a mastering zvládl Richard Addison ve společnosti Trillium Sound v Montrealu. Na albu "Neither In Heaven" jsou k dispozici zpěvák Sylvain Descoteaux, bubeník a skladatel William Regnier, kytarista skladatel Michel St-Pere a baskytarista a skladatel kapely zakladatel Michel Joncas. Všichni čtyři členové Huis se také podíleli na klávesových partech. HUIS také využili hostující hudebníky - Gerben Klazinga (KNIGHT AREA) na klávesy, Nathan Vanheuverzwijn na klavír, Johnny Maz na klávesy, Benoit Dupuis na klávesy a Johanne Laplante na flétnu. Skupina na albu posouvá hranice a zkoumá nové zvuky, nové aranžmá, zatímco zůstává věrná ke svým hudebním kořenům. Všichni členové kapely se zapojili do procesu tvorby tohoto 68-minutového koncepčního alba. Přebal alba namaloval velice talentovaný srbský umělec jménem Bojan Jevtić.

Třetí album kanadské neo-progresivní formace Huis dostalo název "Abandoned" a objevilo se 1. května 2019. "Abandoned" je koncepční album o ztrátách, opuštění a odcizení. Jsou to písně o smutku, odloučení, ale také o znovuzrození, odolnosti a naději. Zatímco si Huis z uchovávají svůj zvuk, třetí album na rozdíl od předchozích zkoumá nové hudební přístupy. Všichni členové kapely se podíleli na psaní a tvůrčím procesu, stejně jako na aranžích, které dávají krásným texty a barvy všem písním. "Abandoned" produkoval baskytarista a skladatel Michel Joncas, mixážní povinnostmi obstaral kytarista a skladatel Michel St-Pere (také člen MYSTERY) ve studiu Illusion 4 a mastering provedl Richard Addison v Trillium Sound v St-Hippolyte v Quebecu.

Na albu se představili zpěvák Sylvain Descoteaux, bubeník William Régnier, kytarista Michel St-Pere, klávesista Johnny Maz a basista a zakladatel kapely Michel Joncas. Jako hosty si přizvali hudebníky Jean Pageau (MYSTERY) na flétnu, zpěvák Gabby Vessoni (FLEESH), Serge Locat (ex-Harmonium) na klavír a Éloise Joncas na vokály. "Abandoned" bude vydán celosvětově u kanadské nahrávací společnosti Unicorn Digital 15. dubna 2019 na iTunes a na nejlepší digitální platformě a 1. květnu 2019 ve všech nejlepších progresivních rockových obchodech.

Dne 23. července 2019 kanadská skupina Huis oznámila odchod bubeníka Williama Régniera. V krátkém prohlášení na Facebooku kapela oznamuje: "Před několika týdny William Régnier opustil Huis z osobních důvodů. Chtěli bychom mu nejprve poděkovat za všechna ta léta, za jeho kreativitu, muzikantství a přátelství. A opravdu mu přeji vše nejlepší! A nyní jsme velmi rádi, že můžeme oznámit, že se Martin Plante nedávno připojil k Huis. V roce 2019/2020 bude součástí dalších koncertů a bude hrát i na našem dalším a čtvrtém albu. Vítejte v Huis Martin!"

Zpět
Sestava kapely:
Michel Joncas - Bass, Bass Pedals, Taurus Pedals, Keyboards
Michel St-Pere - Guitars (Mystery)
Sylvain Descôteaux - Vocals
Johnny Maz - Keyboards
Martin Plante - Drums, Percussion

Bývalí členové:
William Régnier - Drums, Percussion
Pascal Lapierre - Keyboards

Členové
Členové
Narodil se v Montrealu a již od svého mládí projevoval zájem o hudbu, neboť jeho otec by také kytaristou. Otec jej naučil hrát již v 9 letech. Svoji první smlouvu na desku podepsal s kapelou BECK (frankofonní rocková kapela), bylo mu v té době 16 let! Skupina se ale krátce nato rozpadla. Chtěl sice pokračovat s BECK, ale s anglickými texty, což se nepovedlo. Pak založil kolem roku 1986 skupinu MYSTERY.
Absolvoval studium, aby se stal zvukařem.
V roce 2014 vydal album s kapelou HUIS, v roce 2016 pak i jejich druhé album.
Členové
Členové
Johnny Maz se narodil v Montrealu v šedesátých letech a začal se učit klasiku na klavír v šesti letech. V jedenácti musel změnit hudební profesory a tak se ocitl u Mrs. Demarbre, externí profesorky na hudební škole Vincent-D'Indy. Každý rok jej silně povzbuzovala, aby se účastnil mezistudentské soutěže, a třebaže cvičil pouze jeden měsíc před soutěží, povedlo se mu zařadit mezi první tří finalisty. V 13 letech už absolvoval své první televizní vystoupení. V prvních letech dospívání se účastnil několika amatérských soutěží a často vyhrával první cenu. V 16 letech se dočasně vzdal hudby kvůli studiu na přírodovědné škole. Nicméně hudby se nadobro nevzdal. Organizoval rockové vystoupení během studia vysoké školy a univerzity, často na úkor jeho studia. Vrcholem tohoto období nastalo, když hrál dvouhodinové show v Laval University, ve kterém uvedl své vlastní skladby v doprovodu 4 hudebníků a 6 členným sborem. Během turné s kapelou U-Bahn, v níž byl sólový zpěvák Francie D'Amourk, se mu podařilo dokončit jeho vysokoškolské vzdělání.

Práce, manželství, rodina a titul magistra jej donutily odložit hudbu na neurčito. Ale přesto jej opět pohltila, když se v roce 1994 stal varhaníkem v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Blainville. V roce 1999 se stal varhaníkem a sbormistrem až do roku 2001. V únoru 2002 dosáhl svůj další milník své hudební kariéry, když organizoval dvou hodinové sólové vystoupení s názvem "Du Baroque Au Rock". V roce 2003 se přestěhoval do kraje Outaouais kraj a od té doby hraje pravidelně na rockové scéna v hlavním městě regionu. V roce 2015 vyhrál soutěž Swap the Band, což mu umožnilo vystoupit s Marillion na Marillion Week-end v Montrealu roku 2015.
Členové
Členové
Členové

Zpět
Studiové nahrávky:
2019 Abandoned
2016 Neither In Heaven
2014 Despite Guardian Angels


Sestava:
Sylvain Descôteaux - Vocals, Keyboards
Michel St-Pere - Guitars
Michel Joncas - Bass, Taurus Bass Pedals
William Régnier - Drums, Percussion
Hosté:
Johnny Maz - Keyboards
Hosté:
Serge Locat (Harmonium) - Piano (08)
Éloise Joncas - Vocals (09)
Gabby Vessoni (Fleesh) - Vocals (01)
Jean Pageau (Mystery) - Flute
Diskografie Abandoned
Vyšlo 1. května 2019, Unicorn Digital, UNCR-5096

Seznam skladeb:
01. Abandoned (8:23)
02. The Giant Awakens (5:26)
03. Caducée (12:50)
04. Stolen (11:42)
05. Solilude (3:03)
06. Chasing Morning Glory (9:49)
07. Haunting Days (5:38)
08. We Are Not Alone (6:18)
09. Oude Kerk III (9:25)
Total Time: (72:34)

Producer: Michel Joncas
Mixed: Michel St-Pere (také člen MYSTERY) at Studio Illusion 4
Mastering: Richard Addison v Trillium Sound at St-Hippolyte, Quebec


Sestava:
Sylvain Descôteaux - Vocals, Keyboards
Michel St-Pere - Guitars
Michel Joncas - Bass, Taurus Bass Pedals
William Régnier - Drums, Percussion
Hosté:
Johnny Maz - Keyboards
Gerben Klazinga (Knight Area) - Keyboards
Nathan Vanheuverzwijn - Piano
Benoit Dupuis - Keyboards
Johanne Laplante - Flute
Diskografie Neither In Heaven
Vyšlo 15. března 2016 - Digital,
Vyšlo 1. května 2016, Unicorn Digital

Seznam skladeb:
01. Neither In Heaven (2:40)
02. Synesthesia (13:09)
03. Insane (5:47)
04. Even Angels Sometimes Fall (5:28)
05. Entering The Gallery (3:41)
06. The Man On The Hill (7:44)
07. The Red Gypsy (6:25)
08. Memories (8:43)
09. I Held (3:35)
10. Nor On Earth (11:41)
Total Time: (68:53)

CAT#: UNCR 5093
BAR CODE: 777078807519

Artwork: Bojan Jevtic
Přebal alba namaloval velice talentovaný srbský umělec jménem Bojan Jevtić.


Sestava:
Sylvain Descôteaux - Vocals
Michel St-Pere - Guitars
Pascal Lapierre - Keyboards
Michel Joncas - Bass, Bass Pedals, Keyboards
William Régnier - Drums, Percussion
Host:
Mark Vermeule - Guitar Solo (04)
Diskografie Despite Guardian Angels
Vyšlo 15. ledna 2014, Unicorn Digital

Seznam skladeb:
01. Beyond the Amstel (8:38)
02. Haunted Nights (3:00) (Instrumental)
03. The Last Journey (6:33)
04. Oude Kerk I (5:58) (Instrumental)
05. Lights and Bridges (4:47)
06. Little Anne (9:35)
07. If by Morning (8:28)
08. Oude Kerk II (5:09) (Instrumental)
09. Write Your Name (6:18)
10. Salvation (6:24)
11. Garden of Dust (5:27)
Total Time: (73:00)

CAT#: UNCR 5088
BAR CODE: 777078600363
Artwork: Richard Morin
Album "Despite Guardian Angels" obsahuje všechny znaky hodné velkého prog rockového alba, včetně svěží instrumentace, použití zvláštních charakteristických taktů, ostré změny temp, dobře vyvážené, všudypřítomné klávesy Hammond, Moog a tóny mellotronu, fascinující kompozice dokonale interpretované, vysoce soudržné, nikdy nepřesahující okraje na symfonické straně, a elegantní a vkusnou kytarovou hru Michela St-Pere po celém albu.

Album se jako jeden celek prolíná neuvěřitelně dobře mezi vokálními a instrumentálními pasážemi. Hudební motivy zaznamenané na tomto albu sahají od středověkých zvuků inspirovaných Alan Parsons, k elegantním a energickým rockovým kompozicím, všechny druhy směřující k melodickému symfonickému prog rocku, a nabízejí dobře vyváženou směs balad a rytmických skladeb se silnými klasickými progresivními rockovými základy, ale vyznění je pozoruhodně originální a osvěžující. Nejdůležitější jsou vynikající instrumentální skladby "Oude Kerk I" "Oude Kerk II" představující fantastická kytarová sóla a velké rytmické sekce a ohromující "Little Anne" představující Sylvainův melodický vokál, s klidným intrem se přetavuje do vzrůstající vznešenosti. Na albu nejsou žádné dlouhé eposy, ale pouze skladby s délkou trati v rozmezí 3 až 9 minut. Album obsahuje celkem 11 skladeb se stopáží cca 73 minut.

"Jaký nádherný nový hudební objev! Fanoušci vysoce melodické symfonické progresivní hudby si budou vychvalovat toto nové album. Vřele doporučuji!"
(Robert Dansereau na progmontreal.com)

Zpět

William Régnier, Pascal Lapierre, Michel Joncas, Michel St-Pere, Sylvain Descoteaux


Pascal Lapierre, Michel Joncas, William Régnier, Michel St-Pere, Sylvain DescoteauxZpět

Oficiální web:
http://www.huisband.com/

Facebook:
https://www.facebook.com/pages/Huis/
Nahoru ProgressRock
Made by 
©  12.4.2014 
Menu Poslední aktualizace: 4.1.2020
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!