Hookah The Fuzz
   
    
      
       
      

Zpět

Jejich styl je označován jako:
Trippy epic proggy metal nebo také
Metal/Progressive/Trippy

Nestává se tak často, aby mladá začínající kapela vyskočíla z britské metalové scény se zvukem, který je tak skvělý a zároveň zdrcující. Nejsou zde žádná klišé a na jejich místě jsou geniální nápady, kterými převyšují své vrstevníky. V tomto případě se dá říci, že kapela z Birminghamu, prog metalisté, Hookah The Fuzz, je odvážná mladá kapela s nadpozemským, ještě důkladně nevycizelovaným zvukem. Skupina již stačila oslovit základnu svých fanoušků po celé Velké Británii a byla také vyzvána, aby se zůčastnila festivalu Bloodstock, kde hráli po boku kapel jako Opeth, Soulfly a Nightwish. Vlastní sound kapely, ležící někde na pomezí hudebního mistrovství Dream Theater, thrashové Metallicy a melodického přístupu Devina Townsenda, Hookah The Fuzz úspěšně vytvořili tak, že je přístupný a uklidňující sluchu, aniž by ztratil zásadní soudržnost.

Si a Ross se rozhodli založit kapelu již před pěti lety, v roce 2005. Po různých inkarnacích a po dlouhém úsilí nalézt stejně smýšlející hudebníky s ambiciózní pracovní morálkou,se k nim nakonec přidal Roger (před čtyřmi lety), a Alexander (před dvěma lety).

Poté, co Alexander se připojil bylo zřejmé, že to bude kapela, o které snili před pěti lety. Pod novým názvem a s novým stylem psaní je pravý začátek HookahTheFuzz. Jádro kapely pochází z Birminghamu, Anglie. Tato oblast je známým domovem heavy metalových postav Ozzy, Black Sabbath, Judas Priest - ti všichni pocházejí z Birminghamu, a jiní jako Led Zeppelin a Slash jsou rovnou z okolních oblastí. Není žádným překvapením, že hudba heavy definovala hlavní vliv na HookahTheFuzz.

Debutové stejnojmenné album vyšlo v roce 2010. Skladby jako '(D) Illusion', 'Girl Do Voodoo'a 'Addict' jsou ty nejlepší ukázky jejich debutu. Album se neustále mění. Je drsné, opojné, melodické a těžké, možná, že se jedná o jeden z nejlepších britských progresivních metalových alb za několik posledmních let. Jste-li náchylní k čemukoli, co jen vzdáleně připomíná metall, musíte se podívat i na "Vodní dýmku Fuzz". Celé album si kapela financovala sama, včetně lisování CD a přebalu, který si vyvořili rovněž sami. Nahrávali je v prosinci 2009 až leden 2010 během tří a půl týdne ve Studiu Foel ve Walesu. Bylo to časově velmi vědomé zkušenosti díky našemu rozpočtu, každý z nás má 2-3 den zaznamenávat všechny naše díly. Naštěstí CD produkoval talentovaný Chris Fielding, který také celé CD namixoval v rámci tří a půl týdne! Kapela svorně tvrdí, že bylo potěšením s ním pracovat, odvedl fantastickou práci, pochopil co kapela chtěla, a vypomohl i v dokončování, aby vše zvládli v tak krátkém termínu. Rádi by by s nim rozhodně chtěli nahrávat znovu, ale snad raději v létě, když nebude sněžit!

Na prvním albu se objevilo u kláves jméno Harwood Shing, ale později na jejich MySpace zmizelo. Novým členem kapely pak v jednom rozhovoru byl již klávesák Adam Dodd.

Takže současná sestava kapely je:
Si Jefferies - Vocals/Rhythm Guitars
Alexander Louis Doyle - Lead Guitar
Roger Ash - Bass
Ross Hawkins - Drums
Adam Dodd - Keyboards

V roce 2011 kapela vystoupila ve dnech 1. 3. dubna 2011 v Lydney Town Hall ve Forest of Dean, UK, na Fused Festival 2011, kde s nimi společně vystoupili Winter in Eden, Vanden Plas, After-Math, Awake By Design, Toxic Smile, To-Mera, Threshold, LoreWeaveR, Haken, Hanging Doll, Day Six a Kingfisher Sky.

Bohužel se kapela po několika vystoupeních, i s informací, že má připraven nějaký materiál na další nahrávku, odmnlčela a není možné nalézt její žádné další aktivity.

Zpět

Členové kapely:
Alexander Luis - Lead Guitars
Roger Ash - Bass
Ross Hawkins - Drums
Si Jefferies - Vocals, Rhythm Guitars
Adam Dodd - Keyboards

Členové
Alexander Luis
Kytarista Alex přiznává, že jeho vzory jsou John Petrucci a Al Di Meola, kteří opravdu ovlivnili jeho styl hraní, když začínal. V poslední době je to Joe Bonamassa a někteří ze starých ostřílenách hráčů např. David Gilmour a ještě Daron a System of a Down.

Rodiče mu koupili kytaru, když mu bylo 14 nebo 15 let. Bylo to dost nečekané. Jeho otec měl doma jen akustickou roky, ale te se Alex nikdy nedotkl. Pravděpodobně důvodem bylo, že to tenkrát bylo to nejtěžší, kdy se na kytaru snažil hrát, neboť struny byly jako ostnatý drát!
Členové
Roger Ash
Někdy v 15 letech všichni moji přátelé hrali na hudební nástroje a on prostě chtěl vstoupit mezi ně. Původně jsem začínal na kytaru, ale všichni kamarádi byli lepší než on, takže začal hrát na basu.

Přiznává, že jej nejvíce ovlivnil Ryan Martinie, (Mudvayne), což byl jeden z hlavních důvodů, proč se rozhodl chopit se basové kytary.
Členové
Ross Hawkins
O hudbu se začal zajímat, když uslyšel poprvé slyšel "Ride the Lightning".

Nejvíce jej ovlivnila Metallica, což jej přivedlo ke hraní a snad i Mike Portnoy.
Členové
Si Jefferies
K rockové hudbě se dostal pravděpodobně ve 14 letech, když uchopil svoji první kytaru. Doma sice měli jen akustickou, ale o ni se moc nezajímal. Také se v té době učil na klavír a myslel si, že to bude "jeho" nástroj.

Nejvíce jej ovlivnili Mike Patton, Devin Townsend a System Of A Down. Velcí zpěváci a kapely, kteří všichni dobře řemeslně umí napsat písně.
Členové
Adam Dodd
Někdy kolem 14 let začal hrát na klávesy, když jej k tomu inspiroval jeho nevlastní bratr.

Jeho největší inspirací byli Jordan Rudess a George Duke. Také Frank Zappa, protože jeho hudba je legrační, hloupě tvrdá a úžasná.

Zpět

Kapela:
Si Jefferies - Vocals/Rhythm
Alexander Louis - Lead Guitar
Roger Ash - Bass
Ross Hawkins - Drums

Diskografie Hookah The Fuzz
Vyšla 12. září 2010, self-released

Seznam skladeb:

01. (D)Illusion (8:43)
02. The Girl Do Voodoo (7:53)
03. Skin And Bones (6:23)
04. Preachers Suck More... (Than A Pro With A Deadline) (8:42)
05. Camp Refoogee (6:28)
06. Munchkin Fever (7:45)
07. Addict (7:48)
08. Hang The Hooker (9:50)

Total Time: (63:32)

Producer, Engineering, Mixing: Chris Fielding at Foel Studio
CD bylo nahráno, smíšené a zvládnuté během tří a půl týdne.

Zpět


Zpět
A kdybyste chtěli navštívit jejich stránku s ukázkama, zde je: http://www.myspace.com/hookahthefuzz/...

Celé album lze poslechnout ve streamované podobě na stránce: soundcloud.com/hookahthefuzz...

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  2013 
Menu Poslední akualitzace: 8.4.2019
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!