GOARDIAN KNOT

    ProgressRock Dolů...

GORDIAN KNOT

Zpět

Mezi prozatím poslední levobočné "chuťovky", která opravdu stojí za to, je tento projekt. "Gordian Knot", tak se nazývá ryze instrumentální art-prog-rockový projekt basisty a klávesového hráče Seana Malonea (ex- Cynic), jenž má od listopadu 1999 (japonská verze se objevila o měsíc dříve a ukrývá bonus "Unquity Road") na svém kontě sice názvuprosté, leč o to více imponující album (jeho hlavní aktér už nějakou tu dobu avízuje jeho pokračování...), obsahující mimo jiných i pozoruhodně nastudovanou kompozici "Komm Süsser Tod, Komm Sel'ge" z pera J. S. Bacha. Dílo mnohobarevné a nesmírně emocionální, naplněné z hlediska technicko - instrumentálního i aranžérsko-kompozičního perfektně zmáknutým materiálem, nikterak žánrově blíže vymezeným. Spoluvytvářeli jej bubeník Sean Reinert (ex-Cynic, Death), kytaristé Trey Gunn (ex-King Crimson, dílo s Malonem navíc spoluprodukoval), Ron Jarzombek (Spastic Ink, ex-S.A.Slayer, Watchtower) a Glenn Snelwar, a právě "dreamtheatrovský" basista - čarostřelec, John Myung, jenž nahrál party elektrického kontrabasu (stick). Na atraktivnosti přidává opusu taktéž ta skutečnost, že jeho výsledný zvukový mix byl dokonán v pověstných floridských Morrisound studiích.

Něco nového se chystá, protože kytarista Jim Matheos z kapely FATES WARNING právě (leden 2002) dokončil nahrávání tří kytarových sól, která budou ke slyšení na novém CD skupiny nazvaném EMERGENT.
17. 6. 2002
Prog supergroup GORDIAN KNOT, tvořená členem CYNIC Sean Malone (bass), Jason Gobel (guitar) a Sean Reinert nahradili kytaristu Ron Jarzombek (WATCHTOWER, SPASTIC INK) bývalým členem GENESIS kytaristou Steve Hackettem, který nyní nahrává svůj part pro přicházející druhé album "Emergent". CD vyjde za podpory Sensory Records v lednu 2003.
19. 12. 2002
Dlouho očekávané nové album "Emergent" vyjde konečně 14. ledna 2003 prostřednictvím Sensory Records. GORDIAN KNOT je projekt bývalých a současných členů CYNIC a OSI, baskytarista Sean Malone. "Naléhavá", Je to druhé album projektu a účastní se na něm i Bill Bruford (YES, KING CRIMSON), Jason Gobel (ex-CYNIC), Steve Hackett (Genesis), Jim Matheos (OSI, Fates Warning), Paul Masvidal (ex -CYNIC) a Sean Reinert (ex-CYNIC). Hra s těmito hudebníky je něco, co Sean popisuje jako "prostě neuvěřitelné." Pokud jde o Bruford účast, Sean říká:. "Bill Bruford je jedním z nejvíce originálních, kreativních a vlivných hudebníků v žánru. Vyrostl jsem na poslechu YES a King Crimson a současmná spolupráce s ním je něco téměř nepopsatelného'. Není mi trapné přiznat, že když přemýšlím o našem nahrávání, je tam vždy nějaký pocit nedůvěry. Při nahrávání, popsal hudbu na tomto disku jako 'druh hudby našich fanoušků, kteří so přejí, aby to bylo napsáno jako od KING CRIMSON, snad jsme se k tomu dostali. 'Jsem vděčný, že se stal součásti naší hudby."

A TADY JE JEŠTĚ JEDNOU PŘEHLED VŠECH ZÚČASTNĚNÝCH:
Poslední sestava
Odkud přišli / pocházejí
Bill Bruford - Drums
Jason Gobel - Guitar
Paul Masvidal - Guitar
Sean Malone - Bass
ex-King Crimson, ex-Yes
Cynic, Monstrosity
Cynic, Death, Master
Aghora, Cynic, O.S.I.
Zakládající /
Bývalí členové

Odkud přišli / pocházejí
Sean Reinert - Drums
Glenn Snelwar - Guitar
Trey Gunn - Guitar
Jim Matheos - Guitar
Steve Hackett - Guitar
John Myung - Bass
Ron Jarzombek - Guitar
Aghora, Cynic, Death
Fates Warning
ex-King Crimson
Fates Warning, O.S.I.
Genesis
Dream Theater
S.A. Slayer, Spastic Ink, Watchtower


Nicméně co se týče činnosti Gordian Knot , Malone rekrutuje pokaždé jinou sestavu, když nahrává nebo hraje živě.


Zpět
Poslední sestava:
Sean Malone - Bass (Cynic, Aghora, Anomaly)
Paul Masvidal - Guitars (Cynic)
Jason Göbel - Guitars (ex-Cynic)
Bývalí členové a spolupracující:
Sean Reinert - Drums (Cynic, Death, Aghora)
Bill Bruford - Drums (King Crimson)
Glenn Snelwar - Guitars (At War With Self)
Trey Gunn - Guitars (King Crimson)
Jim Matheos - Guitars (Fates Warning)
Steve Hackett - Guitars (ex-Genesis)
Ron Jarzombek - Guitars (Spastic Ink, Blotted Science, Watchtower)
Adam Levy - Guitars (Norah Jones)
John Myung - Bass (Dream Theater)
Bob Brunin - Guitars (Aerial Surface)

Členové Sean Malone
(Narozen 12. dubna 1970, Delran Township, New Jersey, USA
zemřel 9. prosince 2020)
Bass, Chapman Stick, Piano, Keyboards, Guitars


Sean Malone je americký hudebník, který hrál primárně na bezpražcovou basovou kytaru a Chapman Stick. Přesto Malone také hraje na klavír, klávesy a na kytaru. Je nejznámější jako člen progresivní kapely Cynic. Jeho diskografie zahrnuje rovněž spolupráci s Gordian Knot, Aghora, OSI, Johnem Wesleym, Jamesem LaBrie a mnoha dalšími.

Ve své rané kariéře Malone hrál jako studiový hráč pro skupiny od latinského jazzu a bossa nova až k britské popové hudbě. Jeho první zkušeností na vysoké úrovni v metalové hudbě byla v roce 1993 s progresivní metalovou kapelou Cynic z Floridy. Stal se basistou Cynic zcela nečekaně, když skupina měla naplánované nahrávání svého debutového alba "Focus" ve studiu, ve kterém Sean Malone pracoval jako asistent-inženýr, producent a studiový hudebník. Tehdejší basista Cynic Tony Choy opustil kapelu krátce před nahráváním, takže skupina požádala Maloneho, zda by jim nahrál basy.

Nakonec se ukázalo, že Malone se zbytkem skupiny má docela dobrou hudební chémií a nakonec s nimi odjel Focus Tour v roce 1993. Tato nahrávka získala velmi vysoké hodnocení a dnes je považována za jednu z nejpozoruhodnějších progresivních metalových nahrávek.

Po prvním rozpadu kapely Malone pokračoval v práci jako studiový baskytarista a podílel se na více než padesáti nahrávkách. Je také autorem čtyř knih "Music Theory For Bassists", "Dictionary Of Bass Grooves", "Rock Bass" a "A Portrait of Jaco: The Solos Collection" (kniha přepisů basových partů Jaco Pastoriuse) pro Hal Leonard Corporation. V akademické oblasti Malone vydával publikace o teoretických a hudebních poznatcích, prezentoval je na konferencích, jako je Society for Music Theory, The International Conference of Music and Gesture a The Glenn Gould Conference, ale také vyučoval na University of Central Missouri a Carnegie Mellon University jako asistent profesora hudební teorie.

Malone vydal jedno vlastní sólové album pod názvem "Cortlandt", které vyšlo v roce 1996, v reedici pak v roce 2007. Ve studiu také sestavil a nahrál stejnojmenné debutové album projektu Gordian Knot, který vyšel v roce 1999. Na albu hostovali Trey Gunn (King Crimson), Ron Jarzombek (Watchtower, Spastic Ink, Blotted Science) a John Myung (Dream Theater). Na druhém albu Gordian Knot "Emergent" se objevili Bill Bruford, Jim Matheos (Fates Warning) a Steve Hackett (Genesis, GTR), stejně jako členové Cynic Sean Reinert, Paul Masvidal a Jason Gobel.

V květnu 2008 se připojil k obnoveným Cynic s Reinertem a Masvidalem a nahráli jejich comebackové album s názvem "Traced In Air", které rovněž získalo velmi příznivé recence. Album bylo vydáno 14 let poté, co vyšlo jejich předchozí a velmi úspěšné album "Focus". Nicméně, kvůli svým vysokoškolským výukovým prioritám s kapelou nemohl koncertovat. V září 2011 Cynic potvrdili, že Malone zaznamenal jejich EP s názvem "Carbon-Based Anatomy". Dne 12. prosince 2012 pak Cynic oznámili, že skupina vstoupila do studia ve trojici s Malonem, aby nahráli nové album "Kindly Bent To Free Us".

Dne 9. prosince 2020 Paul Masvidal oznámil ve zprávě na sociálních médiích, že Sean Malone zemřel ve věku 50 let. Ačkoli příčiny úmrtí Seana Malonea zatím nebyly potvrzeny spolehlivými zdroji, někteří uživatelé na sociálních médiích hovoří o jeho sebevraždě.

"Dnes jsem se dozvěděl, že Sean Malone zemřel", napsal Masvidal. "Jsem otupělý a zasažený žalem. Měl brilantní mysl, laskavé srdce a byl jedním z největších hudebníků, se kterými jsem se kdy setkal. Vím, že je to šokující ztráta pro mnoho fanoušků, jejichž životů se dotkl svým uměním, stejně jako pro mě. Prosím, uchovejte si jej ve svých myšlenkách a poslouchejte jeho hraní, abyste oslavili jeho život".Členové Paul Masvidal
(Narozen 20. ledna 1971, Miami, Florida)
Guitars (Cynic)


Paul je známý kytarista, skladatel, skladatel a mezinárodní umělec, nejznámější jako spoluzakladatel a přední člen Cynic, ceněné progresivní rockové skupiny s fanaticky oddaným přístupem. Paul je od roku 1989 vegetariánem. V květnu 2014 spolu s členem Cynic Paulem Masvidalem veřejně oznámili, že tvoří gay pár.

Paul Masvidal se narodil v Puerto Rico kubánsko-americkému občanskému a obchodnímu vedoucímu Raulovi Masvidalovi. Masvidal své rané dny strávil v Miami, kde studoval klasickou kytaru od raného věku s Carlosem Molinou. Kytarový učitel Dave Weissbrot byl také velkým vlivem a podnítil Masvidalovu lásku k jazzu, kytarám Steinberger a k východní filozofii. Stal aktivistou Kriya jógy v pozdních dospívajících letech a od roku 2000 je buddhistickým praktikem. S bubeníkem Seanem Reinertem se Masvidal setkal v roce 1984 na Gulliver Academy a okamžitě se s ním začal jammovat a napsal pro Cynic "Crypha and Seaweed".

Cynic vydal čtyři dema od roku 1988, ačkoli 1991, s Masvidalova pověst se rozvíjet na metalové scéně Floridy pro jeho muzikantství. V roce 1989, ještě na střední škole, Mavidal navštívil Mexiko jako náhradní kytarista pro skupinu Death, ale odmítl pozvání trvale se k nim připojit, zůstal oddaný Cynic. To podnítilo zvědavost mnoha žurnalistů v té době, neboť Death se jevili jako vlivný a populární undergroundový počin, ale Masvidal zůstal na svých postojích a tvrdil, že pevně věří v Cynic. Přesto se Masvidal vrátil k Death sestavě, když nahradil kytaristu James Murphyho pro koncerty na Spiritual Healing tour v roce 1990. V roce 1991 se k Masvidalovi připojil i kolega z Cynic Sean Reinert, když byl rekrutován Chuckem Schuldinerem, aby ve studiu nahráli průkopnické death-metalové album Death "Humanic". Navíc v roce 1991 pomohl Masvidal chicagské kapele Master nahrát jejich album "On the Seventh Day God Created... Master". Masvidal se na tomto albu zhostil všech kytarových partů. Po dokončení světového turné s Death se Masvidal i Reinert vrátili do Cynic v roce 1992.

V roce 1993 pak vydali s kapelou Cynic sebevědomý debut "Focus" na labelu Roadrunner, kritiky i fanoušky vyzdvihovaný jako dílo závratné brilantnosti. Na "Focus" skloubili prvky metalu, progress rocku a jazz fusion do odvážného nového zvuku, který znejistil osluchače, neboť bylo v rozporu se všemi žánrovými omezeními. Masvidal pak nahrával s odnoží Cynic při jejich pauze s názvem Portal, ale od roku 2007 se Cynic vrátili na turné se sestavou, v níž už byli Masvidal i Reinert.

Skupina Cynic se opět spojila v roce 2008 po 13-leté přestávce a nahráli album "Traced In Air", jejich comebackový opus, který vyšel 17. listopadu 2008. Hudební kritik New York Times Ben Ratliff ve své recenzi napsal, že Cynic "by neměli být řazeni příliš vedle jakýchkoli metalových kapel, ale spíše s radikálními harmonickými progresivisty v posledních 45 letech pop a jazzu: skladateli jako Milton Nascimento, Beach Boys Nebo Pat Metheny. Po vydání alba Masvidal s Cynic koncertoval na několika rozsáhlých turné, kde doprovázeli tak populární kapely jako Opeth, Dream Theater, Mastodon, Meshuggah, Between The Buried And Me a The Faceless.

Masvidal se také objevil projektu Devina Townsenda, když pro naj nahrál album "Deconstruction" jako hostující zpěvák ve skladbě "Sumeria" společně s Joe Duplantier z kapely Gojira.

Během pauzy u Cynic založil Masvidal projekt Æon Spoke, jehož éterický indie rock byl označen komentátorem BBC Radio Janicem Longem jako "krásný, nádherný a určený k velikánství". V roce 2004 se skupina objevila ve vysílání na BBC Radio 2 a XFM se singlem "Silence", což vedlo k týdnu londýnských koncertů a vystoupení v rádiích. Následující rok se objevila skladba "Emmanuel" ve filmu indie breakout "What The Bleep Do We Know!" Skladby Æon Spoke se také objevily v televizním seriálu Warner Bros. Smallville, One Tree Hill a ve filmu Cry Wolf. Jejich bezejmenný debut vyšel v roce 2007 na SPV Records.

Masvidal také skládá a zpívá hudbu pro televizi a filmy prostřednictvím společnosti Still Motion Music, hudebním společenstvím založeným v Hollywoodu, který spoluzaložil. Složil hlavní titul pro Emmy nominovanu sérii NBC teen Operation Junkyard a nahrávál pro série H2, National Geographic, Bravo, ABC a PBS. Paul také pracoval jako studiový kytarista pro sitcomy od Carsey Werner That '70s Show a 3rd Rock from the Sun. V roce 2014 produkoval Masvidal a hrál na kytaru pro doprovodný soundtrack dětské knížky herce Jima Carreyho nazbaný How Roland Rolls.

Cynic vydal dvě koncepč"Carbon-Based Anatomy": "Titulní skladba je perfektní pecka... Cynic zní úplně osvobozeni, nejen z jejich metalové minulosti, ale z jakéhokoli estetického zájmu, než se koncentrují jen na skvělé písně." Třetí studiová deska Cynic "kindly Bent To Free Us" vyšla v roce 2014 a PROG Magazine ji popsal jako "album, kterém jsou překračována veškerá omezení žánru a éry... Existuje jen málo alb, které by mohly obdržet tak pozoruhodný hold." Album se v únoru 2014 dostalo na číslo 4 v Billboard's Heatseekers a následující měsíc se stalo jedničkou na CMJ's Loud Rock Chart.

V roce 2015 se Masvidal pustil do světa uměleckých děl pod maskou dua Onward with Love (OwL), hudební spoluprace s uznávanou zpěvačkou a skladatelkou Amy Correií. Jedinečné pohledy dvojice vytvářejí zajímavou syntézu filozofie orientované na východ, symbolické poezie, amerického blues, jazzu a prog rocku. OwL v současné době vystupuje na koncertních místech, v hospicích a galeriích po celém Los Angeles a na podzim roku 2015 koncertoval s Cynic po celé Evropě.

Paul vlastní hudební produkční společnost v Los Angeles se Seanem Reinertem nazvanou Film Motion Music (původně pod názvem MRI (Masvidal Reiner Inc.). Je také hudebním ředitelem pro GATE (Global Alliance for Transformational Entertainment). Masvidal je také oficiálním zastupcem švédské společnosti .strandberg * Guitars. Má svůj signovaný model nazvaný Masvidalien, má vlastní pedál pro sbory přes Protone Pedals a smlouvu o spolupráci s EMG Pickups a Cleartone Strings. V současné době vyvíjí vlastní zvuk zesilovačů pro revoluční aplikaci BIOS aplikaci Positive Grid pro iPad. Masvidal provádí mistrovské kurzy v různých hudebních akademiích a hudebních obchodech, vyučuje kytarovou techniku, psaní písní a tvůrčí proces spolu s propagací své signované kytary.
Členové Jason Göbel
(Narozen 30. září 1970, Cedar, Michigan)
Guitars


Pracuje jako technik a vyučující na universitě.

Gobel se připojil k Cynic v roce 1988, hrál na kytaru na jejich albu "Focus", přestože vystudoval a získal titul B.Sc. v inženýrství řídících systémů, naplánoval si hudební kariéru. Působil v kapelách Cynic (1988–1994), Gordian Knot a Monstrosity

Nahrával také s Gordian Knot, skupinou vytvořenou Seanem Malone, také členem Cynic. Předtím hrál na albu Monstrosity "Imperial Doom" vedle budoucího zpěváka Cannibal Corpse George "Corpsegrinder" Fishera a budoucího kytaristy a básníka Malevolent Creation Marka Van Erpa. V roce 2004 odešel z hudebního průmyslu poté, co rozhodl, že chce pracovat v technickém oboru.

Spolupracuje s Bechtel Corporation a žije v Portlandu v Oregonu se svou ženou a dvěma dětmi.

Členové
(Narozen 27. května 1971, Miami, Florida, United States
zemřel 24. ledna 2020, California, United States)
Drums


Sean je moderní progresivní rockový fenomén, který je znám z působení s kapelami Death, Gordian Knot, Æon Spoke a jako zakládající člen Cynic. Je považován za jednoho z nejvlivnějších metalových bubeníků všech dob díky jeho nahrávkám alba z počátku 90. let, které mu otevřely dveře k metal/jazz fusion stylu. Bývá řazen k takovým bubeníkům jako Dave Miranda, John Bonham, Dave Weckl, Gary Husband a Vinnie Colaiuta.

Sean Reinert co si pamatuje, byl vždycky přitahován k hudbě. Ve věku čtyřech chtěl hrát na francouzský roh. V sedmi letech mu jeho máma koupila klavír. V deseti se Sean rozhodl "dočasně" se rozloučit s klavírem a přešel k bubnům! Od těchto narozenin Sean jí, pije a spí s bubnama...

V roce 1987 ve věku 15 let se Sean udělal zkoušky a byl přijat na prestižní New World School of Arts. NWSA byl zbrusu nový magnetem školy modelovaný podle školy "FAME" v NYC, která se nachází v centru Miami a zaměřuje se na divadelní a dramatické umění. Ponořen do všech aspektů hudby se Sean mohl plně rozvíjet a dále pokračovat ve studiu, aby jej mohl dokončit na skvělé úrovni v roce 1989.

V tomtéž roce 1987 se Sean zaměřil na více úloh a rozšířil svůj "učební plán" tím, že společně založil skupinu Cynic s Paulem Masvidalem. Tato různorodá směsice hudebních poloh se začala projevovat v jeho hře přimícháním rockových a metalových stylů, které dříve poslouchal s novějšími vlivy jazzu a fussion. Sean navazuje na umělce jako Chick Corea, "Frank Zappa", Allan Holdsworth a bubeníci jako Gary Husband, Vinnie Colaiuta a Dave Weckl, kteří měli hlavní vliv na jeho bubnování.

V roce 1990 Chuck Schuldiner ze skupiny Death přibral 19 letého Seana, aby nahrál bubny k materiálu, který se stal poznávacím znamením na Death albu "Human". Do Death v téže do vstoupil také Paul Masvidal. Toto album mnoho lidí považuje za počátek technického death metalového žánru. Je ironické, že jeho nemetalové vlivy způsobily, že se k němu přistupovalo jinak než k typickému metalovému bubeníkovi. Jeho vliv na prog-rock a fusion na nahrávce je často citován kvůli tomu, že nejen změnil zvuk alb Death, které následovaly, ale i zvuk celého žánru. Roadrunner jej znovu vydal v roce 2005 jako speciální sběratelské vydání kvůli vysoké poptávce.

Po odchodu z kapely Death Reinert a Paul Masvidal zformovali kapelu Cynic a konečně mohli vydat svoji klíčovou a žánrovou bustu, album "FOCUS", na podzim roku 1993. Album bylo drastickým odklonem od kapel thrash metalového zaměření, které obsahovalo prvky fusion, jazzu a duchovních textů. Album "Focus" je často zmiňováno fanoušky a hudebním průmyslem podobně jako před časem album Death "Human" a je často uváděno jako mezník, který změnil způsob, kterým se hraje technical/progressive metal.

Po rozpadu Cynic v roce 1994 se Reinert stal členem kapely Portal, pozůstalých z Cynic, se kterými nahráli demo, ale nakonec nebylo vydáno. Po přestěhování do Los Angeles Reinert pokračoval v práci v hudební oblasti. Hlavním zaměřením Seana se stalo pokračování v hudebním studiu. Po svém AA z Miami Dade Community College se přestěhoval na University of Miami School of Music, aby studoval kompozici a hudební teorii. Po odchodu z Miami se Sean přestěhoval do Los Angeles, kde dlouhou dobu studoval orchestraci s dlouholetým spolupracovníkem Danny Elfmanem, Stevenem Scottem Smalley stejně jako s legendárním autorem Robertem Drasninem Wild Wild West a Twilight Zone.

Současně v té době pracoval v Capitol Records v oddělení Mastering / Studios. V roce 1999 Reinert pomohl zformovat Æon Spoke spolu s Masvidalem, jejichž hudba je popisována jako "éterický rock". Skupina vydala desky v letech 2004 a 2007 u SPV Records, byla vysílána na národní a satelitních kanálech, vystupovala, hostovala v rozhlasovém vysílání a dokonce se objevila v televizních a filmových soundtracích nebo v mnoha televizních pořadech (One Tree Hill, The Mountain, Smallville apod.).

Během této doby bylo v roce 2006 oznámeno, že Cynic se zreformují na turné, které se konalo v létě roku 2007. Díky vysoké poptávce CYNIC prožili toto turné úspěšně. Po neuvěřitelné reakci a nové inspiraci se Reinert a Masvidal rozhodli nahrávat nové album Cynic. Reformovaná sestava CYNIC pak na podzim roku 2008 vydala svoji druhou nahrávku "Traced In Air", která byla přijata s příznivým ohlasem a následně se kapela vydala koncertovat. Cynic pokračoval v turné po celém světě po několik dalších let, nakonec zaznamenali v roce 2009 a v květnu 2010 ještě dvě další EP "Retraced" a "Carbon Based Anatomy" a ještě jedno plnohodnotné studiové album "Kindly Bent To Free Us" před jejich rozchodem v létě 2015.

V poslední době Sean nadále soustřeďuje své úsilí na televizi a filmovou tvorbu, výuku - stejně jako na svůj osobní projekt "Eggshell Repair Kit". Jeho diskografie se rozprostírá přes tři desetiletí a jeho vystoupení lze slyšet a vidět na rozhlasových stanicích nebo televizních sítích po celém světě.

V květnu 2014 spolu s členem Cynic Paulem Masvidalem veřejně oznámili, že tvoří gay pár. Sean tehdy řekl: "Homosexuální lidé jsou všude, dělají každou práci, hrají nejrůznější hudbu a vždy jsme byli," řekl Reinert pro L.A. Times. "Trvalo mi roky, než jsem byl konečně dost statečný, abych řekl: "Pokud s tím máš problém, pak vyhoď naše nahrávky. To je tvůj problém, ne můj."

V roce 2017 se Reinert formálně rozešel s Cynicem poté, když dosáhl právního urovnání s Masvidalem ohledně jména skupiny, které mu bylo přiznáno. Paul Masvidal k tomu uvedl: "Dnes píši s těžkým srdcem, ale také s odlehčeným duchem. Pokud jde o CYNIC, bylo mezi Paulem a mnou dosaženo dohody. Nemohu prozradit žádné podrobnosti týkající se této dohody, ale jsem s dohodou spokojen. Chystám se odstoupit od CYNIC a pokračovat se svými osobními projekty - Paul bude pokračovat s CYNIC. Chci využít tento poslední příspěvek na Facebooku jako příležitost k pokornému poděkování všem hudebníkům, technikům, technikům, společnostem, rezervačním agentům, manažerům, posádce, tisku, labelům a přátelům, se kterými jsem spolupracoval (a pravděpodobně i nadále budu) za posledních 30 let. Nejvíc ze všeho - děkuji fanouškům, kteří mě dodnes odhodili svou loajalitou a láskou. Vždy jste byli inspirací a palivem pro stroj! Paulovi mu upřímně přeji a hudebníkům, které najímá, jen ty nejlepší."

Bývalý bubeník kapel Death a Cynic Sean Reinert zemřel 24., ledna 2020 ve věku 48 let. Zprávy o smrti technického gigantu začaly obíhat na sociálních médiích mezi dlouholetými přáteli Reinerta, kteří si hudebníka pamatují nebo jej znali. Seanův přítel se vrátil domů z práce a zjistil, že Sean leží nereagující na podlazeu, zavolal ihned záchranku a byl převezen do místní nemocnice sanitkou. Nebyla oznámena žádná příčina smrti a bude provedena pitva. Sean i jeho přítel Tom právě dokončili naše roční fyzioterapii před 3 týdny a oba byli v dobrém zdravotním stavu. Sean neměl žádné problémy se zneužíváním drog.
Členové Bill Bruford
(Narozen 17. května 1949 v Sevenoaks, Kent)
(celým jménem William Scott Bruford)
Drums, Percusion


Je anglický bubeník a perkusionista.

Je nejznámější z působení v kapelách Yes, King Crimson, koncertoval s Genesis, vedl kapelu Bruford, uvedl se v kapele U.K., stal se součástí Anderson Bruford Wakeman Howe (někdy označováni zkratkou ABWH), hrál v Earthworks a spolupracoval se spoustou dalších hudebníků.

Více na adrese Bill Bruford
Členové Glenn Snelwar
(Narozen ***, Monsey, New York)
Guitars


Kytarista Glenn Snelwar je pravděpodobně nejznámější z účasti na eponymnímu debutu projektu Gordian Knot. Snelwar pomohl společně napsat tři písně pro Gordian Knot, stejně jako přispíval ke kytarové práci.

Od svého zapojení do Gordian Knot pracuje Snelwar pod názvem projektu At War With Self, kde se věnuje mandolíně, programování kláves a klasických strun, ocelových strun a elektrické kytaře. Hlavním úkolem hudby At War With Self je prozkoumat koncept vytváření progresivní hudby tím, že do ní začlení různé hudebníky, styly, instrumentace a témata od jednoho CD k druhému.

BYL ČLENEM:

At War with Self - Guitars, Mandolin, Bass, Keyboards, E-Bow, Programming, Vocals (2002-present)
2015 "Circadian Rhythm Disorder" - Guitars, Mandolin, Bass, Keyboards, E-Bow, Programming
2009 "A Familiar Path" - Guitars, Mandolin, Bass, Keyboards, E-Bow, Programming, Vocals
2007 "Acts Of God" - Guitars, Mandolin, Bass, Keyboards, E-Bow, Programming, Vocals
2005 "Torn Between Dimensions" - Guitars, Mandolin, Bass, Keyboards, E-Bow, Programming, Vocals

Syianic - jako Glenn: Guitars (1987-1988)
1987 "The Cross Has Fallen" (Demo) - Guitars
1988 "Demo 1988" (Demo) - Guitars

HOSTOVAL:

Gordian Knot
1998 "Gordian Knot" - Guitars (3, 5-6, 8), Mandolin
Sean Malone
1996 "Cortlandt" - Mandolin
Členové Ronald John Jarzombek
(Narozen 14. prosince 1964, San Antonio, Texas)
Guitars (Spastic Ink, Blotted Science, Watchtower)


Je bratrem Bobby Jarzombeka, bubeníka kapely Fates Warning.

V roce 1993 se Ron spojil se svým starším bratrem Bobbym, známým bubeníkem v tehdejších Riot. Připojením basisty Riot Peta Pereze k duu vytvořili šílený tech/prog metalový outfit Spastic Ink, který co se týče přístupu, byl odkazem ducha hudby Franka Zappy a karikaturní hudební ikony Carla Stallinga, stejně jako dřívějších hrdinů obou bratrů jako kapely UK a Rush. Kapela vydala dvě vysoce uznávané alba "Ink Complete" (1997) a "Ink Compatible" (2004).

Zakládající člen kapely Eclectic Electric.

Členové Adam Levy
(Narozen 27. listopadu 1966, Los Angeles, California)
Guitars


Adam Levy je jazzový kytarista, zpěvák, skladatel, hudebník a autor pro Universal Music Publishing Group. Levy nahrával a skládal pro Norah Jones, byl také členem její Handsome Band od roku 2002 do roku 2007, Tracy Chapman, Ani Di Franco, Manuel Galbán, Sex Mob, Amos Lee a další umělce. Vydal několik sólových alb. Album "Town & Country" je jeho nejnovějším studiovým. Nahrával:
Kytara na albu Tracy Chapman "New Beginning" (1995)
Katara na albu Sex Mob "Din Of Inequity" (1998)
Kytara a zpěv na albu Amos Lee "Amos Lee" (2005)


Zpět


Hrají:
Sean Malone - Bass, Stick, Guitars, Keyboards, E-bow, Loops, Echoplex, Vocal
Jason Göbel - Guitars, Warr Guitar
Bill Bruford - Slit Drum, Drums
Steve Hackett - Guitars
Jim Matheos - Nylon & Steel-string Guitars
Sean Reinert - V-Drums, Drums
Paul Masvidal - Guitars, Vocal
Bob Brunin - Guitars
Sonia Lynn - Additional Vocal
EMERGENT
Vyšlo 14. ledna 2003, Sensory (division The Laser’s Edge), SR-3016, USA

Seznam skladeb:
01. Arsis (1:59)
02. Muttersprache (6:26)
03. A Shaman's Whisper (6:33)
04. Fischer's Gambit (5:43)
05. Grace (live) (8:27)
06. Some Brighter Thing (7:34)
07. The Brook The Ocean (4:06)
08. Singing Deep Mountain (9:00)
Total Time: (49:53)

Album je celkem vysoce hodnoceno, dostává většinou hodnocení 7-8 z 10 možných bodů (na některých progrockových stránkách.
RECENZE:
Zdroj: http://marastjakcyp.com/
Žlutí stále neví... Sean Malone?...Nic?... Bill Bruford – "King Crimson", křičí Modří.... Cynic – Žlutí už tuší... Gordian Knot kříčí bystřejší, avšak šeredný člen Červeného týmu. Novinka nesoucí název Emergent, druhá deska v pořadí, kapely/projektu, který se točí okolo stolu – hlavního skladatele, baskytaristy, kytaristy, klávesáka v jedné osobě - Seana Malone. S. Malone je znám svým účinkováním na geniálním a dodnes nepřekonaném CD Cynic – Focus. Zajímavostí pro někoho z vás může být ta skutečnost, že Malone se k Cynic připojil až ve studiu při nahrávání výše uvedeného CD. Tak ho nadchla hudba, kterou produkovali tři manící – Paul Masvidal, Jason Göbel a Sean Reinert, že ze zvukového technika se stal rázem baskytaristou Cynic.

Ne nadarmo píši tato slova, vzhledem k tomu, že všichni výše jmenovaní se objevují na novince jménem Emergent. Je to poprvé, kdy se všichni čtyři objevují společně na studiové nahrávce od rozkladu Cynic. Ještě podotknu, že na předchozí desce Gordian Knot, jste se již s rytmickou sekcí Malone/Reinert mohli setkat. Až na Paula Masvidal, kterému se zřejmě takováto hudba již nelíbí a dává přednost své nové kapele Aeon Spoke (i zde najdeme Seana Reinerta) – kde sice Masvidal úžasně zpívá, ale hudba nesoucí se v poprockovém duchu takových BonJovi, mě nesedí – či produkování hudby pro Discovery Channel, se Göbel i Reinert objevují ve většině skladeb a částečně se podílí i na tvorbě GK. Masvidal přispěli dvěmi sóly ve třetí skladbě. Kromě členů Cynic, kteří se na desce objevují lidé, kteří měli co dočinění s King Crimson (Bill Bruford – bicí), Genesis (Steve Hackett – kytara) či Fates Warning (Jim Matheos – kytara).

Ještě než se pustím do rozboru samotného Emergentu, tak bych se rád zmínil o předchozí vynikajcí desce Gordian Knot. První deska bývá řazena do oblasti progresivního rocku/metalu, což je, dle mého názoru, škatulka příliš úzká pro hudební produkci GK nesoucí se mezi crimsonovskými vybrnkávačkami k vodám ambientu přes lehce metalově laděné pasáže. Deska plyne od začátku do konce.

Nová deska je však mnohem dál – skladatelsky a aranžersky. Emergent ukazuje Malona nejen jako bravurního baskytaristu, kytaristu a klávesáka, ale také jako vynikajícího kompozistu. Úvodní basová linka, se totiž proliná celou deskou, stejně tak jako motivy z různých skladeb, které se pokaždé v pozměněné úpravě objevují po celou délku desky. Malone vás svým kompozičním uměním naladí již na začátku skladby, kdy si vás připraví – ukáže vám následující děj skladby. Občas si vzpomenete na první desku,... ovšem aranže posouvají "naivní" ambientní pasáže z předchozí desky k dokonalosti. Jednotlivé úseky nejsou tak zřetelné jako jsme byli "zvyklí" u předešlého CD. Ambientní pasáže jakoby se ztrácely, ale náhle se objeví zcela nenápadně, nenásilně, např. v podobě basového sóla, či kytarových vybrnkávaček. Zvukové inženýrství známé např. od mistrů King Crimson je také dotaženo k dokonalosti. Emergent je zvukově bohatý, malebný, okouzlující. Tato zvuková malebnost dovoluje hráčům pracovat natolik dobře s hlavním motivem celou skladbu, aniž byste se nudili. Samozřejmě to není jen díky zvuku, ale také diky muzikantskému kumštu zúčastněných.

Tohle je prostě hudba.... A Modří už vědí a běží do krámu...

PS: Tohle by mohlo taky nějaký desky prodat - obal je od profláklého Travise Smithe (Death, Opeth), produkce se ujal Malone, Prator a Scott Burns a míchalo se v The Red Room (zřejmě Twin Peaks) a na Floridě v Morrisoundu...


Hrají:
Sean Malone - Fretless Bass, Chapman Stick, Keyboards
Sean Reinert - Drums, Percussion
Trey Gunn - Touch Guitar, Warr Guitar
Ron Jarzombek - Guitars
Adam Levy - Guitars
Glenn Snelwar - Guitars, Mandolins
John Myung - Chapman Stick
GORDIAN KNOT
Vyšlo 5. března 1999, Audioimage Records, SR-3005, USA

Seznam skladeb:
01. Galois (2:03)
02. Code/Anticode (6:47)
03. Reflections (6:50)
04. Megrez (3:58)
05. Singularity (4:46)
06. Redemption's Way (6:59)
07. Kom Süsser Tod, Kom Sel'ge (2:22)
08. River's Dancing (7:37)
09. Srikara Tal (9:26)
10. Grace (7:26)
     - Japan only bonus track
Total Time: (58:14)

Producer: Trey Gunn and Sean Malone

Sólová deska Seana Maloneho


Hrají:
Sean Malone - Bass (01,02,04,06,08-10), Stick (01,03-05,07-09), Programming (01-04,06,08), Guitars, Loops (07,09), Echoplex, Vocal
Trey Gunn - Warr Guitar (08)
Adam Levy - Guitars (10)
Bob Brunin - Guitars (01,04,06,09)
Glenn Snelwar - Mandolins
Reeves Gabrels - Guitars (07)
Ricky Wilcox, Dave Wehner, Kathi Randall, Rick Dill, Mike Dornberger, John Wesley - Vocals (09)
Geoff Caputo - Guitars (02), Vocals (09)
Sean Reinert - Drums (01,02,03,04,06,10), Percussion (08), Programming (08)
CORTLAND
Vyšlo: 1996, AudioImage
2007, re-released, AudioImage Records, AIRCD 64
2007, remastered, Free Electric Sound, FES 4007

Seznam skladeb:
01. Controversy (4:16)
02. Splinter (3:21)
03. Fisher's Gambit (5:17)
04. Hand Full of Earth (6:20)
05. Giant Steps (2:55) (John Coltrane)
06. At Taliesin (4:09)
07. Big Sky Wanting (6:00)
08. The Big Idea (6:15)
09. Sinfonia (Hidden Track) (33:06)
a.k.a. Three-Part Invention in D minor
Total Time: (38:33)

Re-released version:
01. Controversy (4:16)
02. Splinter (3:21)
03. Fisher's Gambit (5:17)
04. Hand Full of Earth (6:20)
05. Sinfonia a.k.a. Three-Part Invention in D minor
06. Giant Steps (2:55) (John Coltrane)
07. At Taliesin (4:09)
08. Big Sky Wanting (6:00)
09. The Big Idea (6:15)
10. Unquity Road (3:42) (Pat Metheny) /*
Total Time: (71:39)

/* Originally released as a bonus track on the Japanese version of the self-titled Gordian Knot album.
Recorded at Morrisound Recording, Florida, The Looking Glass Studios, New York, and Subton Studios, New Mexiko
Cortlandt was recorded in Tampa and Taos
Producer: Sean Malone, Scott Burns
Edited [Digital]: Bob Katz
Executive producer: Bob Snieckus
Artwork: Tim Spear
"Fisher's Gambit" is reworked and renamed "Fischer's Gambit" on Gordian Knot's second album Emergent.

Zpět

A TADY JE PÁR OBRÁZKŮ SE ČLENY SKUPINY:Na koncertě...

Brufford a Malone

Malone a Levin

Malone a Willis

S dřívější skupinou CynicSean Reinert a Paul Masvidal 2011

Zpět

Stránky o skupině:
http://www.last.fm/music/Gordian+Knot
https://www.revolvy.com/main/index.php?s=Paul%20Masvidal&item_type=topic


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  14.8.2007 
Menu Poslední aktualizace: 23.2.2020
mbrezny@centrum.cz  
...a vzkaz autorovi!