Gone Is GoneZpět
Novou experimentální rockovou "supergroups" GONE IS GONE zformovali Troy Sanders (Mastodon), Tony Hajjar (At The Drive-In), Troy Van Leeuwen (Queens Of The Stone Age) a kytarista a klávesista Mike Zarin. Nově vzniklá skupina plánuje vydat debutové EP během léta 2016 pod hlavičkou Rise Records/BMG. V očekávání blížící se nahrávky GONE IS GONE představili úryvek klipu nové písně a poprvé se představí na koncertě v Dragonfly, Los Angeles, 27. dubna 2016.

Prvotním impulsem ke vzniku nového projektu bylo, když členové Tony Hajjar a Mike Zarin psali hudbu k filmové upoutávce a uvědomili si, že vytvořili zvuk, který by potřeboval oživnout i mimo toto médium. Tony Hajjar a Mike Zorin skládali a nahráväli hudbu pro filmové thrilery již od roku 2008. Spolupráce jim fungovala a osvědčila se u mnoha společných projektů - např. Old Boy, video hra Spiderman. Odtud byl krůček k založení kapely. Rychle se posunuli blíže k projektu díky některým telefonátům a drinkům: s Troy Van Leeuwenem se setkali už jako trio a napsali EP během prvních několika studiových session, ale stále potřebovali pravého zpěváka... Po prvním poslechu Troy Sanders pochopil vizi nového projektu a odletěl do Los Angeles napsat texty a nahrát vokály přímo na místě.

V rozhovoru pro RollingStone.com Tony Hajjar říká: "GONE IS GONE je projekt, který může fungovat, i když pracujeme s našimi dalšími subjekty. Mike a já jsme měl tu čest být součástí přípravy úžasné trailerové kampaně a přípravy hry Splinter Cell: Blacklist, kterou jsem dávali dohromady společně. Naším cílem bylo dokázat udělat víc než jen tohle v rámci tohoto projektu... Cílem je, aby bylo možné kompozice přiměřeně, v případě potřeby použít k filmu, v upoutávce nebo na cokoliv jiného, co by přišlo... Je to dobrý pocit vědět, že ta všechna hudba spatří brzy denní světlo."

K tomu Sanders dodává: "Atmosféra byla od prvního dne, a byla velmi terapeutická a osvěžující. Vzájemná chemie byla okamžitá. Načasování je jako matčin instinkt. Nyní víme, když bylo toto uskupení vytvořeno před několika lety, že jsme lpěli na této hudbě příliš dlouho. Období těhotenství musí skončit. Doktor nařídil, že musíme přivést tuto kapelu do světa hned!"

Dne 20. dubna 2016 vydali jejich první píseň "Violescent" a zároveň oznámili datum vydání svého debutového EP "Gone Is Gone" pod labelem Rise Records/BMG na 8. července 2016. Skladba je k poslechu na internetu. Kapela plánuje své první vystoupení na 27. duben Dragonfly in Los Angeles. Kapela zároveň nahrává plnohodnotné studiové album, které je plánováno vydat později v průběhu roku 2016.

Kapela nakonec oficiálně oznámila počátkem října 2016 své debutové plnohodnotné album, které dostalo název "Echolocation" a datum jeho vydání bylo stanoveno na 6. ledn 2017 pod labelem Rise/Black Dune. Již 2. října 2016 kapela debutovala s jejich singlem "Sentient" prostřednictvím BBC Radio 1. Album se dvanácti skladbami bylo nahráno počátkem roku 2016 v Sencit Studios v Los Angeles, dokončení skladeb se realizovalo v Casa de Leones Studios. Album si kapela produkovala sama a k mixu byl povolán Ken Andrews (A Perfect Circle, Beck). Skladby pro album vznikaly napůl z připraveného materiálu a jejich skládankou, napůl pak jammováním ve studiu.

Superhvězdný kolektiv Gone Is Gone se připoměl v prosinci 2019 svým hudebním návratem díky nové písni s názvem "No One Ever Walked On Water". Hudba Gone Is Gone měla vždy filmovou kvalitu a v tomto duchu pokračuje i "No One Ever Walked On Water". Skladba se pomalu prohlubuje, podpořena fuzzovanou tíhou kytary a Sandersovým temným a zlověstným hlasovým projevem. Drtivá tíha se však občas stáhne zpět pro některých zasněných momentů ve stylu Pink Floyd.

Přestože nepřišlo žádné nové oznámení o nové desce, příchod nové písně je pozitivním znamením, že si kvartet našel čas ve svých harmonogramech, aby pokračoval v práci na něčem novém, což se potvrdilo, když Gone is Gone vydali v polovině července 2020 novou píseň "Everything Is Wonderfall" spolu s jejím hudebním videem. Píseň pak na Twitteru doplnili titulkem "můžete být naladěni s vesmírem, ale on není naladěn s vámi". Hard-rocková píseň ve středním tempu se vyznačuje těžkými bicími od Hajjara. Má zřetelný kytarový riff Van Leeuwena, zatímco Sanders poskytuje intenzivní, ale temné vokály. Někdy po dvou minutovách Sanders přednáší verše mluveného slova, kde zlověstně šeptá. Hudební video je stejně temné a tajemné. Obsahuje několik záběrů rozbití skla, tančící ženy, šachových figurek a kostek. Začíná to tím, že housenka vytvoří kuklu, a na konci videa se objeví jako motýl.

Ve svém prohlášení Hajjar uvedl: "Když se svět uzavíral a hudebníci zjišťovali nový normál, naštěstí a bohužel jsme dělali to, co tato skupina vždy musela dělat, aby pokračovala v tvorbě. Tato píseň byla zahájena jamem a poté rozřezána a upravena tak, aby odpovídala novému zvuku, který zkoušíme. Chceme, aby se naše písně vešly do formátu kapely nebo přešly do elektronického formátu, který by mohl žít sám jako druhá ruka zvuku kapely".

Gone is Gone nicméně neoznámili, zda "Everything Is Wonderfall", stejně jako píseň a videoklip "No One Ever Walked On Water" z prosince 2019 pochází z připravovaného alba nebo EP. V říjnu kapela uvedla v Německu vzácné živé vystoupení, celkově čtvrté jako skupina a první mimo Los Angeles.

Zpět
Členové:
Tony Hajjar - Drums, Percussion (At The Drive-In, Sparta)
Troy Sanders - Bass, Vocals (Mastodon)
Troy van Leeuwen - Guitars (Queens Of The Stone Age, ex-A Perfect Circle)
Mike Zarin - Guitars, Keyboards

Bývalí členové:
Členové Tony Hajjar
(Narozen 17. srpna 1974, Bejrut, Libanon)
Drums, Samplers


Tony Hajjar je americký bubeník původem z Libanonu, nejznámější z působení v At the Drive-In a Sparta. Od roku 2016 hraje v obnovených ATDI, stejně jako ve dvou nových skupinách New Language a Gone Is Gone. Tony také produkoval připravovanou novou nahrávkou New Language. Obě kapely se živě představí dne 27. dubna 2016 na The Dragonfly v Los Angeles.

Hajjarova rodina uprchla z Libanonu během občanské války a odstěhovala se do Spojených států, kde se usadili v El Paso, Texas. Když Hajjarovi bylo čtrnáct, jeho matka zemřela na rakovinu a otec, který byl daleko, opustil rodinu. Jeho bratr v pouhých 18 letech v té době převzal odpovědnost za rodinu a vychovával Tonyho i jeho sestru.

Hajjar se připojil k post-hardcorové kapele At The Drive-In v roce 1996, když se stal jejich již čtvrtým čtvrtým bubeníkem. Zůstal s kapelou až do jejich rozchodu v roce 2001. Během přestávek mezi koncertováním Hajjar vystudoval chemii. V návaznosti na lonec At the Drive-In Hajjar založil kapelu Sparta s ostatními členy ATD-I Paulem Hinojosem a Jimem Wardem. Hrál i na nahrávkách jiných skupinách, včetně jejich Jimmy Eat World v "Disintegration" na jejich EP "Stay on My Side Tonight".

Jako bubeník používá velmi neobvyklou techhniku. Hraje pravou rukou jako pravoruký, ale přechází na jeho přirozenou ä více dominantní levou rukou během výplní a víření. V roce 2006 Hajjar vydal 16-minutový krátký film s názvem "Eme Nakia" (arabský výraz pro Mother Nakia, jméno Hajjarovy matky) jako součást speciálního vydání alba kapely Sparta "Threes", které popisuje Hajjarův dřívější životní příběh.
Členové Troy Jayson Sanders
(Narozen 8. září 1973, Atlanta, Georgia, United States)
Bass, Vocals, Keyboards, Guitars


Je americký hudebník, zpěvák a skladatel, je členem kapely Mastodon, ve které hraje na baskytaru a dělí o pěveké party s kytaristou Brentem Hindsem a bubeníkem Brannem Dailorem. Sanders je ženatý a má dvě děti, syna a dceru. Má také dva bratry Kyle a Darrena, kteří jsou rovněž aktivní v hudbě. Kyle byl basistou v Bloodsimple, nyní je členem MonstrO a metalové supergroup Hellyeah. Darren je členem koncertního doprovodu a bassovým technikem u Mastodon.

Sanders poprvé hrál, když uchopil basu svého staršího bratra a rozhodl se ji vyzkoušet, přestože baskytara byla určená pro leváka a on byl pravák. O několik měsíců později přemluvil svého otce, aby mu baskytaru koupil. Začínal nejdříve hraním v takových kapelách jako Four Hour Fogger, Knuckle a Puaka Balava. V roce 1995 Sanders vstoupil do grindcorové kapely Social Infestation jako baskytarista. Social Infestation buď na zdánlivě dlouhodobé pauze nebo se skupina prostě rozpadla.

V roce 2000 Sanders potkal Branna Dailora a Billa Kellihera na High on Fire a spolu s Brentem Hindsem později zformovali kapelu Mastodont. Čtveřice rozjela nový hudební podnik s tehdejším zpěvákem Ericem Sanerem na turné po jižních USA, pracovali snad 40 hodin týdnů a uvázali se ke skupině ve svém volném čase. Úspěch kapely, který pokračoval i poté, co Saner opustil kapelu, donutil Sanderse vystoupit do popředí zájmu nejen jako basista, ale také jako zpěvák, o což se později dělil s Hindsem.

V roce 2012 se Sanders připojil k supergroup Killer Be Killed, kterou zformovali zpěvák Greg Puciato z Dillinger Escape Plan a frontman Soulfly/ex-Sepultura Max Cavalera. Kapela pozvolna pracovala na novém materiálu a formovala se ještě předtím, než oznámili své jméno v říjnu 2013 spolu s podpisem smlouvy u Nuclear Blast Records. Datum vydání jejich bezejmenného debutu byl 13. květen 2014.

No a v roce 2016 se Sanders připojil k další supergroup Gone Is Gone.

Sanderse nejvíce ovlivnili Cliff Burton z Metallica, Gene Simmons z Kiss a Phil Lynott z Thin Lizzy.

Více na adrese: Troy Sanders

Členové Troy van Leeuwen
(Narozen 5. ledna 1970, Los Angeles, United States)
(znám také jako T.V. Leeuwen, Troy De Van Leeuwen, TVL, Tweezil Von Smoothy)
Guitars, Vocals, Keyboards, Piano, Harp, Lap Steel Guitars, Bass, Percussion, Drums, Violin, Banjo, Cello, Vibraphone
(Queens Of The Stone Age, ex-A Perfect Circle)


Troy je americký hudebník a producent. Nejznámější je ze svého členství v kapele jako kytarista v rockové kapely Queens Of The Stone Age (QOTSA), ve které působil od roku 2002. Je také znám pro práci s přínosnou rockovou kapelou Failure a s alternativní rockovou supergroup A Perfect Circle. Podílel se také na aktivitách a nahrávkách bočních projektů členů QOTSA, jako jsou Desert Sessions, Mondo Generator, Eagles Of Death Metal a The Gutter Twins. Van Leeuwen zformoval svou první boční projekt Enemy v roce 2005 a jeho poslední boční projekt Sweethead v roce 2008.

Troy se narodil v Los Angeles. Jeho příjmení je Dutch (má předky z Nizozemska a sebe popisoval jako třetí americkou generaci). Začal se zajímat o hudbu již v raném věku, jeho otec mu pouštěl rané rokenrolové nahrávky, jako je např. Chuck Berry. Jeho první velký vliv na pochopení, jak hrát rock nalezl při poslechu Led Zeppelin. Hrával na bicí zpočátku, když se snažil napodobit bubeníka Amanda Lear Johna Bonhama, ale později přešel ke kytaře a zjistil, že má pro ni nadání.

Koncem 80. let Van Leeuwen hrál v kapele Jester, úspěšné skupině z jižní Kalifornie, jejímž zpěvákem byl Eric Book. Jester vydali EP, které je nejstarší a nejvzácnější nahrávkou 16-letého Van Leeuwena. Poté hrál v malé kapele Little Boots, s nímž nahrál několik demonahrávek a odehráli pár koncertů před rozpadem kapely. Jeho další skupina byla 60 Cycle, která vydala svůj debut "Pretender" v roce 1995, a jejich bezejmenné album v následujícím roce. Ještě když byl členem 60 Cycle, Van Leeuwen potkal Kellii Scotta a oba dva začali pracovat na společném projektu (později známý jako Enemy). Van Leeuwen pokračoval hráním ve Failure. Kapela vydala tři desky, které neměly žádný komerční úspěch, ale byly hodnoceny kritiky jako nadaná a téměř revoluční skupina. Bylo to během turné s Failure, když se Van Leeuwen setkal bývalým kytaristou Kyuss Josh Hommem, který v té době hrál rytmickou kytaru s The Screaming Trees. Po rozpadu Failure se Van Leeuwen stal studiovým hudebníkem a zvukovým inženýrem, pracoval se skupinami jako Orgy, Crazy Town, Coal Chamber a KoRn.

V době, kdy působil jako studiový hudebník, se Van Leeuwen seznámil s frontmanem Tool Maynardem Jamesem Keenanem, který mu nabídl místo v jeho Billy Howerdelově nové kapele A Perfect Circle. Vzhledem k sestavě talentovaných hudebníků a dobré vzájemné chemii Van Leeuwen nabídku přijal. Kapela odehrála jejich první vystoupení v LA Viper Club Reception dne 15. srpna 1999. Po vystoupeních v Los Angeles si skupina zabukovala studio, aby začala pracovat na svém debutovém albu. Bubeníka Tima Alexandera ale brzy nahradil studiový bubeník Josh Freese, přesto výkon Alexandera lze ještě zaslechnout na albové verzi písně The Hollow". Po dokončení nahrávání debutového alba "Mer De Noms" skupina začala koncertovat, zpočátku jako zahajovací doprovod pro Nine Inch Nails v roce 2000. Později se skupina se pustila do několika samostatných turné po celém světě, včetně kanadského festivalu Summersault. Album "Mer de Noms" vyšlo 23. května 2000, když skupina byla na turné. Album představovalo vůbec nejvyšší debut pro novou rockovou kapelu, když se jej prodalo přes 188 tisíc kopií v prvním týdnu prodeje a objevilo se na popzii #4 v Billboard 200.

Van Leeuwen nahrál kytarové party pouze ve třech skladbách druhého alba A Perfect Circle "Thirteenth Step", než úspěšně prošel konkurzem na místo v kapele Joshe Homma Queens Of The Stone Age. Poté, co uspěl i nad Jeordie Whitem a jinými v konkurzu, stal se Van Leeuwen druhým kytaristou kapely za jejich Songs for the Deaf turné. Kromě hraní na kytaru, Van Leeuwen také hrál na lap steel kytary, klávesy, obstarával doprovodný zpěv a občas basovou kytaru. Vzhledem k harmonogramu kapely měl Van Leeuwen jen jeden týden, aby se naučil 30 skladeb před začátkem turné. Na evropskou číst podpůrnnéko turné k albu je Dave Grohl opustil, aby se vrátil ke své hlavní kapele Foo Fighters. Nahradil jej bývalý bubeník Joey Danzig Castillo. "Songs For The Deaf" zaznamenalo umnělecký i komerční úspěch a singly "No One Knows" a "Go With The Flow" se staly hity v rádiích a na MTV. Turné vyvrcholilo v řadě hlavních termínů v Austrálii v lednu 2004.

První nahrávkou s QOTSA Van Leeuwena bylo album "Lullabies to Paralyze", které vyšlo oficiálně 22. března 2005. Dne 22. listopadu 2005 skupina vydala set živé album/DVD nazvaný "Over the Years and Through the Woods", které uvádělo živý koncert natáčený v Londýně a bonusové kolekce (včetně vzácných videí z let 1998 až 2005). Po koncertování na podporu alba skupina zamířila zpátky do studia v červenci 2006. O rok později Van Leeuwen oznámil, že kapela napsala nový materiál, který byl "ještě v plenkách". Homme později navrhl, Sweethead že by mohl vyjít na EP, které pak vyšlo v roce 2007 pod názvem "Era Vulgaris" a Van Leeuwen ne něj přispěl značným množstvím materiálu. V roce 2013 pak QOTSA vydali nahrávku "...Like Clockwork", Van Leeuwenovo třetí album s kapelou. Na albu Van Leeuwen hraje na kytaru, bicí, dvanáctistrunku, dvanáct-strunnou slide kytaru, lap steel, syntezátory, akustickou kytaru a zpíval. Album bylo prvním albem QOTSA, které dosáhl pozice #1 na Billboard 200, dosáhlo také na pozici #2 na UK Albums Chart a bylo nominováno na tři ceny Grammy včetně Nejlepšího rockového alba.

V roce 2005 Van Leeuwen vydal album "Hooray For Dark Matter" svého vedlejšího projektu Enemy. Na albu se představili basista Eddie NAPPI od Mark Lanegan Band a jeho bývalý spoluhráč z Failure Kelli Scott na bicí, kterého nahradil Alan Cage z Quicksand. Po vstupu do QOTSA se Van Leeuwen podílel také na nahrávkách dalších kapel jako The Desert Sessions, Mondo Generator, Eagles of Death Metal, The Gutter Twins a sólové desce Marka Lanegana "Bubblegum". Po konci Era Vulgaris turné Van Leeuwen začal koncertovat i se svým aktuálním vedlejším projektem Sweethead, kde spolupracuje se zpěvačkou Serrinou Sims. V roce 2016 Van Leeuwen koncertuje s Iggy Popem a Josh Homme na podpořeje jejich alba Post Pop Depression a stal se spoluzakladatelem supergroup Gone Is Gone.
Členové Mike Zarin
Guitars, Keyboards, DJ, Producer

Je americký hudebník, skladatel a producent. V letech 1999-2004 vystudoval Northeastern University s tituly Bachelor of Science (BS), Music Industry, Minor in Business Administration. V letech 2005-200- působil v produkční společnosti Groove Addicts (nyní GrooveWorx).

Mike Zarin založil v červnu 2008 společnost Sencit Music, což je hudební a produkční společnost se sídlem v Los Angeles, Kalifornie, která produkuje hudbu pro film, reklamy, videohry a další média.

Kromě Zarina Sencit také využívají kompoziční talent Tony Hajjar (At the Drive-In, Sparta), Omar Fadel, Joseph Trapanese, Jesper Kyd, Jade Germaine a Carly Paradis. Hudba Sencit byla použita v kampaních na takové filmy jako Iron Man 3, Inception, Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides, Skyline, Nightmare on Elm Street, Inglourious Basterds, Machete, Buried, The Next Three Days, I Am Number Four a mnoha dalších.

Zpět

Studiové desky:
2017 Echolocation
2016 Gone Is Gone


Skupina:
Tony Hajjar - Drums, Percussion
Troy Sanders - Bass, Vocals
Troy van Leeuwen - Guitars
Mike Zarin - Guitars, Keyboards
Hosté:
Diskografie Echolocation
Vyšlo 6. ledna 2017, Rise Records/Black Dune Records

Seznam skladeb:
01. Sentient (5:36)
02. Gift (4:10)
03. Resurge (4:30)
04. Dublin (4:58)
05. Ornament (4:42)
06. Pawns (3:53)
07. Colourfade (3:46)
08. Roads (5:30)
09. Slow Awakening (4:43))
10. Fast Awakening (2:33)
11. Resolve (4:02)
12. Echolocation (6:32)
Total Time: (54:55)

Recorded early 2016 at Sencit Studios v Los Angeles
Producer: Gone Is Gone
Mixed: Ken Andrews at Casa de Leones Studios

Skupina:
Tony Hajjar - Drums, Percussion
Troy Sanders - Bass, Vocals
Troy van Leeuwen - Guitars
Mike Zarin - Guitars, Keyboards
Diskografie Gone Is Gone
EP, vyšlo 8. července 2016, Rise Records/Black Dune Records

Seznam skladeb:
01. Violescent (4:17)
02. Starlight (5:55)
03. Stolen From Me (3:17)
04. Character (2:18)
05. One Divided (3:35)
06. Praying from the Danger (4:31)
07. Recede and Enter (1:28)
08. This Chapter (6:15)
Total Time (31:36)


Zpět
TroySanders, Tony Hajjar, Troy Van Leeuwen


MikeZarin1, Tony Hajjar

Zpět
Oficiální stránky:
http://goneisgoneofficial.com/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  24.4.2016 
Menu Poslední aktualizace: 5.11.2021
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©