GEORDIE
Biografie Členové Diskografie Fotogalerie Odkazy

   Zpět

Počátky kapely Geordie lze vysledovat v roce 1971 v průmyslovém městě Newcastelu nad řekou Tyne na severovýchodě Anglie. Newcastle byl vždycky velkou líhní rockových talentů od slavné skupiny šedesátých let minulého století The Animals až například po Stinga, který se tam narodil. Tvrdě pracující dělníci tohoto centra loďařského průmyslu, hornictví a strojírenských oborů vytvářeli posluchačské podhoubí pro dosti zemitou muziku. Není proto divu, že tamější bluesoví zpěváci a muzikanti zněli opravdovu přirozeně a autenticky.

Brian Johnson jako dítě hrával se skauty ve hře Gang Shows, účinkoval v televizi a byl také členem místního kostelního sboru. Johnson začal svou kariéru již v době dospívání ve skupině s názvem "Gobi Desert Canoe Club" (1967) a "Crusade". V roce 1970 se stal členem kapely The Jasper Hart Band, která hrávala s částečným úspěchem v klubech pro pracující v North Eastu. V kapele působili Fred Smith (drums), Steve Chance (bass), Brian Johnson (vocals) a Ken Brown (guitar). Bylo to asi v listopadu 1970, když skupina byla oslovena paní Ruth Saxon, uznávanou umělkyní, která se zeptala, zda by se chtěli stát profesionální kapelou na britském kabaretním okruhu (Can a duck swim? Is the Pope a Catholic?), kde by hráli písně z muzikálu "Hair" a další tehdy známé a oblíbené "pop/soft rock" hity tehdejší doby. Za tímto účelem kapela přibrala i klávesistu Alana Taylorsona. Vše probíhalo v pořádku dokud Paní Saxon nezmizela a zanechala kapelu v mnoha dluzích...

Steve odešel a Alan se rozhodl úplně opustit hraní a šel řídit DIY obchod v Sunderlandu. Fred, Brian a Ken se rozhodli pokračovat s kapelou a tak přijali nového baskytaristu Toma Hilla, který byl v místních kapelách Lusika State Group, Blondie (ne ameriská verze s Debbie Harry) a Yellow. Někdy v květnu 1971 Mike Forster, majitel Circa 2000 Records, když shlédl a oblíbil si kapelu, zeptal se jich, zdy by u něj nenahráli nějaké písničky pro vnitrostátní vydání. Byl to opravdový zájem? Nebo jenom kachna? Vzhledem k nedostatku potřebných financí ale nahrávky nebyly nikdy vydány. Nicméně lze někde sehnat výběr klipů ze studia. Skupina pokračovala v koncertování jen s jednou změnou: Freda Smithe nahradil za bicími Brian Gibson. Krátce nato ale Tom Hill informoval kapelu, že má možnost připojit se k profesionální kapele kytaristy Vica Malcolma kytarista ze South Shieldsu, že ale dodrží všechny termíny, které měla rezervované. Nakonec k Vicovi přešli i další hudebníci Brian Johnson, Tom Hill i Brian Gibson kromě kytaristy Kena Browna a vytvořili kapelu U.S.A. The Jasper Hart Band byla odložena k ledu na konci roku 1971.

Zpočátku hrávala kapela pod názvem U.S.A. v místních univerzitních klubech, na školních vystoupeních i místních festivalech a samozřejmě po putykách v okolí. Přejmenovali se podle jednoho lidového hospodského popěvku. Geordie je totiž přezdívka pro rodáky od řeky Tyne a celá oblast se označuje jako Geordieland. Skupina písničku samozřejmě také nahrála. Jmenuje se "Geordie's Lost His Liggie" čili "Geordie ztratil svoje žváro" a zpívá se v ní o ztrátě cigára na záchodku u cesty do Scotswoodu. Když při hledání nestačila ani násada od smetáku, vyhodil usilovně pátrající Geordie páchnoucí záchodek pomocí dynamitu do vzduchu, až žváro našel. Píseň sice dala skupině jméno, ale není pro její tvorbu nejtypičtější. Geordie vždy vyznávali přímočarý a nekompromisní hard rock, který bourá sály. Tenhle styl jí sice přinesl věhlas v Newcastelu a jeho okolí, ale hudební kritici je zpočátku považovali za pouhé napodobovatele kapely Slade. Geordie si v okolí poměrně rychle vybudovali pozici bavičů, jednou z nejpopulárnějších skladeb jejich repertoáru byla právě hospodská vyřvávačka "Geordie's Lost His Liggie", zpívaná tehdy v místním dialektu.

Původní sestavu Geordie od února 1972 vytvořila tvořila čtveřice hudebníků. Patřili k nim kytarista Vic Malcolm, narozený 3. 12. 1947 v South Shields, který své hudební ostruhy posbíral v souborech Influence a společně se známým kytaristou a zpěvákem Johnem Milesem ve skupině Smokestack. Benjamínkem kapely byl bubeník Brian Gibson, který se narodil 6. 3. 1951 v Gateshead. Hrál v několika souborech, ale žádný z nich nepřekročil práh zkušebny. Basista Tom Hill pocházel rovněž z Gateshead, kde přišel na svět 11. 4. 1950. Se zpěvákem Brianem Johnsonem, který se narodil 5. října 1947 v Dunstonu, se sešel již předtím ve formaci Buffalo. Právě Johnsonův nezaměnitelný hlas, některými kritiky označovaný za drsný, jako když se trhá smirkový papír a celý svět ho samozřejmě zná z AC/DC, kde později nastoupil. Jeho hlas vytvářel jakousi ochrannou známku skupiny. V roce 1972 se Geordie pohybovali poblíž glammrockových juchtvrďáků Slade a Sweet. Když ale chtěli, uměli zahrát z gruntu jako pravá hardrocková kapela.

Když hraní v klubech a pod širým nebem za málo peněz nikam nevedlo, učinil její šéf a autor většiny repertoáru Vic Malcolm razantní krok. V březnu 1972 ještě pod hlavičkou U.S.A. se rozjel do Londýna, aby získal producenta a nahrávací kontrakt. Uspěl u společnosti Red Bus Organisation, s níž podepsal smlouvu. Produkce se ujali zkušení Ellis Elias a Robert Danova. Například Elias v té době produkoval pozoruhodnou rockovou skupinu z Izraele, která si říkala Jericho Jones a později si upravila název na pouhé Jericho. Geordie z jejich repertoáru převzali skladbu "Mama's Gonna Take You Home" (Máma tě vezme domů) a zařadili ji na album "Save The World".

O tři měsíce později se na trhu objevil první singl už pod značkou Geordie. Už jejich první singl, na koncertech prověřená píseň "Don't Do That" vydaná na značce Regal Zonophone, se vloudila do britské Top 40. Výzva k tomu, abyste popadli svého partnera za ruku a šli si dát do Geordielandu známé místní pivo Newcastle Brown Alé se dostala do britské Top 40 v prosinci 1972 a pobyla v ní celkem čtyři týdny. Žebříčku tehdy kralovali Malý Jimmy Osmond s popěvkem o dlouhovlasém milovníkovi z Liverpoolu, Chuck Berry se svou komerčně nejúspěšnější skladbou My Ding-A-Ling a John Lennon s Happy Xmas (War Is Over). Umístění debutového singlu vyvolalo ze strany mocné EMI zájem o podpis nahrávací smlouvy. Kolotoč kolem Geordie začal.

O rok později podepisují mládenci smlouvu s EMI. Druhý singl, první u EMI, "All Because Of You" (Všechno kvůli tobě) bodoval ještě výrazněji. V dubnu 1973 se v Británii vyšplhal dokonce do Top 10, když to dotáhl v UK v dubnu 1973 na Number 6. Moto písně se dá stručně vyjádřit: Jsem šťastný, že mám zase díky tobě tolik přátel, právě když už jsem si myslel, že to je konec. V Evropě měli úspěch i s dalí písni "Ain't It Just Like A Woman". Snažili se konkurovat takovým britským glam rockovým outfitům jako Slade a Sweet, které Geordie podporovali na turné po Velké Británii, stejně jako na koncertě v klubu Rainbow, Londýn, v březnu 1973. Zaznamenali také několik vystoupení pro televizi BBC, včetně 15 vystoupení na Top of the Pops, z nichž jedno bylo již v listopadu 1972.

Skupině se v roce 1973 nadmíru dařilo. Poprvé se objevila na evropském kontinentě, a to v roli předskokanů Chucka Berryho. Zabydlela se v hitparádách. Mezi jejich nejúspěšnější nahrávky tohoto roku patřila bezesporu skladba "Electric Lady" (Elektrická dáma). "Má mě pod palcem. Má nade mnou kontrolu. Co zamýšlíš?" ptají se Geordie v emotivním textu. Koncem roku 1973 vydali i své debutové album "Hope You Like It" (Doufám, že se ti líbí). Z ní pochází i skladba "Oh Lord" (Bože), která naznačuje, že skupina má na víc, než jen na formuli tříminutových písní pro bodování v žebříčcích hitů. "Bože, podej mi ruku. Doufám, že od tebe příliš nežádám. Pero, kterým píšu, zmírá. Tahle noc je příliš krátká a já ji nechci promarnit pláčem, tak mi, Bože, podej svoji ruku," zpívá Brian Johnson.

V roce 1974 se kapela vydala na turné. Koncertovala také u protinožců v Austrálii. Kapela v té době kráčela od úspěchu k úspěchu, v Japonsku se stali číslem jedna s deskou. V Evropě získali ocenění zlatou desku, kde po návratu oslavili triumfální návrat domů koncertem v Newcastle City Hall. V roce 1974 se kytarista Vic Malcolm oženil s přítelkyni Cecilie D'Ambrosie, která jej inspirovala k napsání hitu kapely "Electric Lady". Svatba se odehrála v kostele sv Bede v South Shields. Šťastný pár strávili dva dny spolu na svatební cestě do Vicova nového luxusního domu za 14,000 liber v Temple Park, South Shields, než se opět vyrazil na turné po Velké Británii.

Rok 1974 skupině nepřinesl mnoho singlových úspěchů. Jedinou trefu zaznamenali se skladbou "Black Cat Woman" (Černá kočičí žena). Dozvíme se v ní, že má velké oči a černou srst. Ve dne se zdá být úplně normální, ale v noci, když měsíc vyjde nad horou, tě očaruje. Píseň však vyšla jako singl pouze v Německu. Kapela se v té době koncentrovala především na přípravu své druhé dlouhohrající desky.

Očekávané album se objevilo na trhu pod názvem "Don't Be Fooled By The Name" (Nenech se oklamat jménem). Je dokladem kvalitativního hudebního vývoje skupiny. Vrcholem, který už nikdy nepřekonala. Oproti debutu, který je kolekcí většinou krátkých písní s hitovými ambicemi, působí druhá deska mnohem kompaktněji. Delší skladby střídají tempa, motivy. Jsou hudebně pestřejší. Jejich hitový potenciál byl však výrazně nižší. Geordie se zde vyrovnali i s tradicionálem "House of the Rising Sun" (Dům U vycházejícího slunce), který už v roce 1964 proslavili jejich krajané The Animals. Dům v New Orleansu, pojmenovaný U vycházejícího slunce, prý sloužil jako nevěstinec. Jak zpívá hrdina písně, stal se zkázou pro mnoho ubožáků i pro něho samotného. Jeho matka pracovala jako švadlena a otec byl hazardní hráč. Teď, když se vrací do New Orleansu a nastupuje do vlaku, varuje matky, aby své děti nenechali žít v hříchu a bídě, jak on prožil celý svůj celý život. Na album Geordie zařadili rovněž jemnou baladu se sociálním podtextem o chlapečkovi z chudinské čtvrti s názvem "Little Boy". "Pojď sem, chlapečku, ať se na tebe podívám. Tvoje cudné oči jsou tak smutné. Stará se o tebe někdo? Tvoje máma zase bezpochyby odešla hrát bingo a táta, který pracuje v dole, nemá nikdy čas na takového kluka, jako seš ty. Jednoho dne odejdeš z domova, potom o tebe budou stát, ale bude už pozdě," zpívají Geordie.

Tři roky patřili Geordie ke stálým jménům evropských žebříčků: "Can You Do It" (červen, 1973), "Electric Lady" (září 1973) a "Black Cat Woman" (1974). Svůj styl a sound Geordie výrazně rozvinuli na druhém albu "Don't Be Fooled By The Name" (1974). Jejich verze "Domu u vycházejícího slunce" byla vynikajícím holdem verzi The Animals.

Až do roku 1976 patřili Geordie k prominentům evropské hardrockové scény. Kritici Melody Makeru a New Musical Expresu je označovali jako skupinu s neuvěřitelným hudebním i vokálním nábojem, vytýkali jim však i instrumentální prohřešky. Přesto je považovali za jednu z nejtalentovanějších kapel jejich stylu. Jenže jak rychle hvězda Geordie vyšla, tak také s nástupem punku a nové vlny pohasla. Nestačil již zabrat ani ambiciózní singl typu "Goodbye Love" (Sbohem, lásko) z roku 1975, který již natočili s novým kytaristou Mickem Benninsonem (19. 6. 1949 v Londýně), který nakrátko nahradil Vica Malcolma.

Třetí a poslední řadové album "Save The World", které vyšlo v roce 1976 bylo ale těžkým zklamáním. Úplně se vytratila melodická chytlavost a drajv, jako kdyby jim někdo vypustil tlak u pneumatik. Album se nahrávalo už bez Vica Malcolma, kterého nahradil kytarista Mick Bennison. De facto to byla kompilace áček i béček singlů s několika novinkami a album, které je dokladem změny hudebního vkusu. Geordie sice hrají muziku podle své osvědčené a úspěšné formule, ale deska u posluchačů příliš nezabrala. Nahrávka je tak spíše svědectvím stagnace, než dokladem pokračování zajímavého hudebního vývoje, který kapela nastoupila s vydáním alba "Don't Be Fooled By The Name". Svoji roli jistě se hrála i personální změna na klíčovém postu kytaristy a autorského motoru Geordie.

Ani další ze svižných singlů "Ride On Baby" (Nech se, děvče, unášet), který se také objevil na nahrávce "Save The World", se už v hitparádách neprosadil. "Víš, co dělat, když se zhasínají světla. Chci cítit, jak mě objímáš. Právě ty jsi ženská, kterou jsem hledal. Doháníš mě k šílenství," líčí píseň "Ride On Baby".

Slavná éra skupiny Geordie skončila, kapela začala vycházet z módy. Nástup punku poznamenal i kariéru Geordie, kapela se ocitla takřka bez angažmá. Geordie pokračovali hraním po barech a vydali tři alba jako jednu kompilaci "Master Of Rock" v roce 1974. Bohužel, žádné z jejich alb nedokázalo kapelu udržet delší dobu na výsluní. Po albu "Save The World" odchází frontman skupiny Brian Johnson, aby se pokusil o svoji sólovou kariéru. Brian vystupoval v televizní reklamě, nějakou dobu se živil i prodejem aut, ale nahrával také sólově, viz "Strange Man" (1976). Na sklonku roku 1977 se Geordie i s navrátivším se Malcolmem rozpadli. Poslední album skupiny "No Good Woman" z roku 1978 se skládalo ze tří nevydaných skladeb z Brianem Johnsonem. Ostatní odezpíval nový zpěvák Dave Ditchburn a skupina přibrala do sestavy i klávesistu Alana Clarka. Nejintenzivněji se snažil oživit pohaslou slávu kapely zpěvák Johnson, který se nějakou dobu živil prodejem aut. Přepracoval některé úspěšné písně mateřského souboru a spolu se dvěma novinkami je v roce 1981 vydal na albu "Brian Johnson And Geordie". Jednou z novinek byla skladba "Treat Her Like a Lady" (Jednej s ní jako s dámou). Obsahuje plno banálních poklon milované ženě jako "mysli na ni a na všechnu svoji lásku", "objímej ji a zpívej jí sladké písničky o lásce". Chtělo by se dodat trpký konec rockera.

Johnson mezitím začal hrát s kapelou Geordie v úplně nové sestavě, ze které zůstal jediným originálním členem. Skupina podepsala v 1980 novou nahravací smlouvu, ze které ale nakonec sešlo. Důvod byl jediný. Psal se rok 1980, Johnsonovi se naskytla druhá šance vynořit se ze zapomnění. Na vysluní své slávy ho požádali o spolupráci australští AC/DC. Několik měsíců po tragicky zesnulém Bonu Scottovi, který zemřel 20. 2. 1980, mu nabídli místo zpěváka. Johnson se neocitl v lehké situaci. Kult původního zpěváka byl mezi fanoušky hardrockových AC/DC velmi silný. Je třeba dodat, že novic Johnson navázal více než úspěšně. Prodej alb s australskými legendami šel do milionů. Bylo to až neuvěřitelné, prvního alba AC/DC s ním, "Back In Black" se prodalo zakrátko 12 miliónů kusů. Number 1 v U.K. i Austrálii, navrch singlová pecka "You Shook Me All Night Long". Brian Johnson, chlápek z pozapomenuté kapely se stal světovou hvězdou.


Turnbull, Stephenson, Malcolm, Hill, Gibson

Původní Johnsonova formace se znovu dala dohromady v roce 1982, když neúspěšně nahrála skladbu "Nutbush City Limits" (Hranice města Nutbush) z roku 1973, jež pocházela z repertoáru slavného manželského páru Ike & Tiny Turnerových. V roce 1982 se původní Geordie, ale bez Johnsona, přeskupili jako kvintet a následujícího roku 1983 o sobě dali vědět novým albem "No Sweat" (Žádnou paniku) s novým zpěvákem Robem Turnbullem a dalším kytaristou Davidem Stephensonem. Zpěváka Briana Johnsona nahradila hned dvojice hudebníků. Geordie se posílili o zpěváka Roda "Doctora" Turnbulla a druhého sólového kytaristu Davida Stephensona. Album vyšlo na heavy metalové nezávislé nahrávací značce Neat Records. Průměrná deska ale propadla a nevynesla skupinu zpět na výsluní navzdory tehdy vzkříšené vlně zájmu o hard rock. Kriticky uznávaní, ale bez velkého úspěchu, se podruhé rozpadli. Deska se tak stala jejich labutí písní. Bez Briana to ale nešlo.

Znovu se seskupili v polovině 80. let, ale Malcolm odešel. V 1985 si sirotci mění název na Powerhouse a nahrávají stejnojmenné CD "Powerhouse" (1986). I přejmenování obnovené sestavy Geordie na Powerhouse v roce 1985 mělo jepičí existenci. Po vydáni stejnojmenné desky o rok později však už následoval jen definitivní konec. A to je konec za existencí Geordie, kapely, jejíž nahrávky spolehlivě rozpohybují a potěší každého rockera.

Na konci roku 2001, během pauzy AC/DC, Johnson uspořádal krátký reunion i s krátkým turné po Velké Británii, se sestavou Geordie z let 1977-1980, která hrála z velké části tvrdé verze svých skladeb. Byli známí jako Geordie II.

V roce 2005 ruský label OVC Media vydal album nazvané "Geordie Unreleased Tapes". Limitované vydání pouze o 500 kopií, obsahovalo 12 skladeb Geordie, 10 dříve nevydaných nahrávek a dvě zpívané kytaristou Vic Malcolmem. Všechny byly nahrané v letech 1973 až 1975 spolu se sólovým singlem Briana Johnsona z roku 1976.

Rob Turnbull (Dr. Rob) je od roku 2013 členem kapely Gadji. V roce 2014 Vic Malcolm založil novou kapelu Dynamite s Rickem Mortem a nahráli studiové album originálních písní napsaných Vicem, které vyšlo v červenci 2014 ve Velké Británii pod hlavičkou indie labelu Tabitha Records vydavatelství Graham Sclater.

Dva z původních zakládajících členů, baskytarista Tom Hill, a bubeník Brian Gibson znovu uvedli v roce 2018 Geordie na trh v nové sestavě, která zahrnuje Marka Wrighta na vokálech a Steva Dawsona na kytaru. Skupina spustila kanál YouTube s oznámením o reformaci kapely s plány nahrát nový materiál.

Geordie, kteří se zapsali do dějin jako kapela, z níž do AC/DC přešel zpěvák Brian Johnson, v roce 2022 slaví padesát let od svého založení. A výročí slaví muzikou, když do světa vypustili zbrusu nový singl "Red, White & Blue", v němž se zároveň představuje nový zpěvák, jistý Terry Slesser. Snad už v roce 2023 bychom se zároveň mohli dočkat také nového alba, kterým by Geordie navázali na dosud poslední "No Sweat" z roku 1983. Potěší, že pod čerstvou skladbou je autorsky podepsán původní kytarista Vic Malcolm, byť s kapelou už nějakou dobu nehraje a letošních svátečně festivalových vystoupení se neúčastnil. V současných Geordie tak je původní jen rytmika Tom Hill (baskytara) a Brian Gibson (bicí), které doplňuje ještě kytarista Steve Dawson.

Geordie a jejich nahrávky jsou jedním z příkladů šťavnaté různorodosti britské rockové scény 70. let. V české části tehdejšího Československa si po celou svoji kariéru udržovali početné řady příznivců. I přes trpký konec těchto poctivých rockerů se jejich práce nesmazatelně zapsala do historie této krásné hudby.

   Zpět
Členové:
Brian Johnson - Vocals (1972-1976,1978-1980)
Vic "Tayback" Malcolm - Guitars (1972-1975,1978,1982-1985)
Brian Gibson - Drums (1971-1977,1982-1985)
Tom Hill - Bass (1972-1977,1982-1985)
Rod "Doctor" Turnbull - Vocals (1982-1985)
David Stephenson - Guitars (1982-1985)
Hostující hudebníci:
Dave Ditchburn - Vocals (1978)
Alan Clark - Keyboards (1978)
Frank Gibbon - Bass Guitar (1978)
George Defty - Drums (1978)
Derek Rootham - Guitar (1978-1980)
Dave Robson - Bass Guitar (1978-1980)
Dave Whittaker - Drums (1978-1980)
Mick Bennison - Guitar (1976)

[1972-1977] Sestava pro skladbu
"No Good Woman" [1978]

"Geordie II"
[1978–1980]

Brian Johnson - Vocals
Vic Malcolm - Guitars, Vocals
Tom Hill - Bass
Brian Gibson - Drums
Dave Ditchburn - Vocals
Vic Malcolm - Guitars
Alan Clark - Keyboards
Frank Gibbon - Bass
George Defty - Drums
Brian Johnson - Vocals
Derek Rootham - Guitars
Dave Robson - Bass
Davy Whittaker - Drums
[1982-1985]
Powerhouse [1985-1988]
[2001]
Rod Turnbull - Vocals
Vic Malcolm - Guitars
David Stephenson - Guitars
Tom Hill - Bass
Brian Gibson - Drums
Rob Turnbull - Vocals
Martin Metcalf - Guitars
Tom Hill - Bass
Brian Gibson - Drums
Brian Johnson - Vocals
Derek Rootham - Guitars
Dave Robson - Bass
Davy Whittaker - Drums
[2018-dosud]

Mark Wright - Vocals
Steve Dawson - Guitars
Tom Hill - Bass
Brian Gibson - Drums

Členové Brian Johnson
(Narozen 5. října 1947, Dunston, Gateshead, Anglie)
Vocals


Je zpěvák a textař známý především svým působením v australské hard rockové kapele AC/DC. Oženil se s manželkou Carol v roce 1968 a mají spolu dvě dcery Joanne (1968) a Kala (1973). Po rozvodu během natáčení desky AC/DC "The Razors Edge" v září 1990 se rozvedli a oženil se znovu s Brendou. Nyní žijí ve městě Sarasota, Florida, USA.

Je také velkým automobilovým fanouškem. Vlastní i závodní auta Royale RP-4 a PILBEAM MP84 a dokonce se aktivně zúčastní na závodech. Založil dokonce nadaci Highway to Help, která dělá kampaň na pomoc boji proti rakovině dětí. K ní putují všechny výhry z automobilových závodů.

Je po rodičích skotsko italského původu ze 4 sourozenců. Jeho otec Alan byl vrchním seržantem britské armády v Durhamu u lehké pěchoty, jeho matka Ester De Luca pocházela z itelského městečka Frascati. Jako dítě hrával se skauty ve hře Gang Shows, účinkoval v televizi a byl také členem místního kostelního sboru. Johnson začal svou kariéru již v době dospívání ve skupině s názvem "Gobi Desert Canoe Club" (1967) a "Crusade". V roce 1970 se stal členem kapely The Jasper Hart Band, která hrávala s částečným úspěchem v klubech pro pracující v North Eastu. Byl také členem další kapely s názvem "Fresh".Rychle se z něho stal Rock 'N' Rollový démon. V únoru 1972 se připojil v Newcastle ke skupině USA, v níž působili kytarista Vic Malcolm, basista Tom Hill a bubeník Brian Gibson, a stal se jejím zpěvákem. Později si změnili jméno na Geordie.

První singl kapely "Don't Do That" (Nedělej To) vyšel na konci roku přes firmu EMI a vyšplhal se na 32. místo britského žebříčku. Poté rychle následoval největší hit kapely "All Because Of You" (Všechno kvůli tobě), který dosáhl 6. místa v žebříčku a do TOP 20 se dostali díky "Can You Do It" (Můžeš to udělat). Slavná éra skupiny Geordie skončila, když jejich "Electric Lady"(Elektrická dáma) sklouzla na 32. místo v srpnu 1973, kapela začala vycházet z módy. Geordie pokračovali hraním po barech a vydali tři alba jako jednu kompilaci "Master Of Rock" v roce 1974. Bohužel, žádné z jejich alb nedokázalo kapelu udržet delší dobu na výsluní. Záhy po vydání "Save The World" v roce 1976 ohlásili Geordie konec.

Brian se rozhodl, že hudební byznys pro něho bude prioritou. Ale na začátku roku 1980 začal přemýšlet o jiné práci ve světě šoubyznysu. Přemluvil své bývalé kolegy z Geordie, aby znovu obnovili kapelu. V roce 1980 byla kapela na krátkou dobu obnovena, začali nahrávat v Red Bus Records v Londýně nějaké singly. Ale brzy po jejím obnovením byl Johnson osloven s nabídkou vstoupit do AC/DC, kde měl nahradit zesnulého Bona Scotta. Johnson nabídku přijal a s kapelou ještě v roce 1980 vydal album "Back In Black", které se stalo komerčně vůbec nejúspěšnějším hard-rockovým albem všech dob.

Když AC/DC přijali Briana, Geordie Geordie později vybrali jako náhradu za Briana nového zpěváka, Terryho Schleshera. Kapela se však neměla již dlouhého trvání.
Členové Vic Malcolm
(celým jménem Albert Victor Malcolm)
(Narozen 3. prosince 1947, South Shields, Anglie)
Guitars


Počátky Vicovy hudební počátky lze objevit v kapele STONEWALL, ve které působili kromě něj i John Lawton (Uriah Heep), John Miles, Paul Thompson (později Roxy Music). S Johnem Milesem hrál i v kapele "The Influence", kam přešel i Paul Thompson, pozdější bubeník "Roxy Music". Vydali singl "I Want to Live" (Orange Records) v roce 1969. Později hrával v kapele Smokestack Crumble, se kterou vydal singl "Got A Bad Leg"/"Whisky Macaroni" v roce 1971. Za zmínku stojí ještě kapela "Yellow".

V roce 2014 Vic Malcolm založil novou kapelu Dynamite s Rickem Mortem a nahráli studiové album originálních písní napsaných Vicem, které vyšlo v červenci 2014 ve Velké Británii u indie labelu Grahama Sclatera Tabitha Records. Živá nahrávka skladby "Black" byla vydána 13. června 2014 a je k dostání pouze na internetu.
Členové Brian Gibson
(Narozen 6. března 1951 v Gateshead,
Drums


Brian hrával v kapele The Sneeze v letech 1969-1971. V kapele The Jasper Hart Band, kde nahradil jejich původního bubeníka, vystupoval s Brianem Johnsonem i Tomem Hillem.

Členové Tom Hill
(Celým jménem Thomas Hill)
(Narozen 11. dubna 1950, Gateshead)
Bass


Je britský hudebník, skladatel a podnikatel, nejznámější jako člen a basista pro rockové kapely Geordie.

Hill se narodil jako jedno ze tří dětí a žil se svými bratry Jakubem a Alanem ve městě Newcastle Upon Tyne, Anglie. Při studiuv v Newcastle Main School pro chlapce byl dobrým studentem, který vynikal zvláště v hudbě. Hill byl ovlivněn hudbou hospodských písní, lidových písní a samozřejmě rockovou hudbou od The Beatles až po Led Zeppelin. objevoval se v kapelách již od svých 15 let, jeho strýc John Hill byl akordeonista a zpěvák.

Tom hrával v kapele Buffalo a pak The Sneeze v letech 1969-1971. Před založením U.S.A. působil v kapele The Jasper Hart Band, kde vystupoval s Brianem Johnsonem i Brianem Gibsonem.

Po vzniku Geordie strávil příštích pět let jako basista skupiny až do jejího rozpadu v roce 1978. Podílel se autorsky na písni "Hope You Like It" a mnoha dalších.
Členové Rod "Doctor" Turnbull
Vocals

Před Geordie byl členem kapely ONE WAY STREET, kteří vydali jediný singl v roce 1967 "Energy"/"Time of Temptation". S Geordie nahrál jediné album "No Sweat" (1986).

Rob nahrál vokály na dvou Classic Rock albech v roce 1983 a 1986, obě s různými soubory. Další znovuvydání alba z roku 1983 v roce 2002 obsahovalo i bonus v podobě živých nahrávek BBC Session.

Rob Turnbull (Dr. Rob) je od roku 2013 členem britské power-soulové kapely Gadji, která vznikla již v roce 1995.
Členové David Stephenson
Guitars

S Geordie nahrál jediné album "No Sweat" (1986). Jinak toho o něm není moc známo.

   Zpět

2014 Rock 'Til You Drop (Dynamite)
1986 Powerhouse (Powerhouse)
1983 No Sweat (new singer)
1982 Strange Man (Brian Johnson)
1978 No Good Woman
1976 Save The World
1974 Don't Be Fooled By The Name
1973 Hope You Like It


1982 Nutbush City Limits/No Sweat
1980 Rocking With The Boys/Treat Her Like A Lady
1980 Treat Her Like A Lady/Rocking With The Boys
1979 Treat Her Like A Lady/Rocking With The Boys
1975 Goodbye Love/She's A Lady
1974 She's A Teaser/We're All Right Now
1974 Goin' Down/House Of The Rising Sun
1974 Ride On Baby/Got To Know
1973 All Because Of You/Keep On Rocking
1973 House Of The Rising Sun/Electric Lady
1973 Electric Lady/Black Cat Woman
1973 Electric Lady/Geordie Stomp
1973 All Because Of You/Ain't It Just Like A Woman
1973 Can You Do It/Red Eyed Lady
1973 Black Cat Woman/Geordie's Lost His Liggie
1972 Don't Do That/Keep On Rockin'
1972 Don't Do That/Keep On Rockin'
1972 Don't Do That/Francis Was a Rocker

2005 Unreleased Tapes
2001 The Singles Collection
2000 Can You Do It
1999 Geordie Featuring, Of AC/DC Brian Johnson - Can You Do It ?
1997 The Best Of Geordie
1996 Brian Johnson & Geordie - The Very Best Of
1996 A Band From Geordieland
1995 House Of The Rising Sun (The Best)
1989 Brian Johnson & Geordie - Keep On Rocking
1981 Brian Johnson And Geordie
1981 Treat Her Like A Lady
1980 Geordie Featuring Brian Johnson
1977 Brian Johnson - House Of The Rising Sun
1975 Masters Of Rock (Japan)
1973 Masters Of RockSkupina:
Vic Malcolm - Electric Guitars (01-10)
Rick Mort - Vocals (01-10)
Diskografie Rock 'Til You Drop
Vyšlo 10. července 2014, Tabitha Records - TABCD135

Seznam skladeb:
01. Dynamite (4:36)
02. Killin' Me (5:15)
03. The Girl Likes Rock (4:05)
04. No Off Switch (3:51)
05. Ya No Good (4:43)
06. Black (3:54)
07. Can't Wait (4:21)
08. Rock 'Til You Drop (4:24)
09. All Revved Up (5:18)
10. I Hate You (3:09)
Total Time: (43:36)
Album nahrála klasická rocková kapela, kterou tvoří Vic Malcolm (ex-Geordie) na kytaru a Rock Mort jako sólový zpěvák. Album vyšlo u labelu Tabitha Music Limited.

Skupina:
Tom Hill - Bass, Vocals
Brian Gibson - Drums
Martin Metcalf - Lead Guitar, Vocals
Rob Turnbull - Lead Vocals
Ray Cooper - Percussion
Alan Scott - Drum Programming
Val Podlasinski - Keyboards, Programmed
Diskografie Powerhouse
Vyšlo 1986, Ambush Records, HI 401003

Seznam skladeb:
01. Heaven Or Hell (4:42)
02. Time To Run (4:55)
03. Feels Like A Breakdown (4:00)
04. Feel The Steel (3:34)
05. She's Got You (3:35)
06. Oh No (3:04)
07. So You Lose Again (3:27)
08. Move Away (4:02)
09. Rock 'N' Roll (4:08)
Total Time: (35:27)

Recorded at Redwood Studios
Executive Producer: André Jacquemin, David Moffitt

Skupina:
Vic Malcolm - Guitars
Rob Turnbull - Vocals
Tom Hill - Bass
Brian Gibson - Drums
Dave Stephenson - Guitars
Hosté:
Diskografie No Sweat
Vyšlo 1983, Neat Records LP
CD 2002 Castle Records

Seznam skladeb:
01. No Sweat (3:24)
02. This Time (2:51)
03. Move Away (3:48)
04. Time to Run (3:59)
05. So You Lose Again (3:46)
06. Rock & Roll (4:57)
07. Oh No! (3:29)
08. Hungry (3:44)
09. We Make It Rock (3:38)
Bonus Tracks (live BBC, 1982):
10. No Sweat (3:20)
11. So You Lose Again (3:33)
12. Rock 'N' Roll (4:19)
13. Move Away (4:09)
Total Time: (48:57)

Recorded at Redwood Studios - London WC2, 1982-1983
Producer: Geordie
Produced: Andre Jacquemin, John Du Prez, Jeremy Azis
Engineer: Andre Jacquemin
Mixing, Producer: John Walters
Release Coordinator: Steve Hammonds, Antony Amos
Assistant: David Dade
Liner Notes: Dave Ling
"No Sweat" je poslední studiové album britské rockové kapely Geordie a jediné nahrané bez jejich originálního zpěváka Briana Johnsona, který se připojil k AC/DC. Album vyšlo v roce 1983 u Neat Records a nově na CD v roce 2002 u Castle Records se 4 bonusovými skladbami. Novým zpěvákem byl (Dr. Rob) Rob Turnbull s hlasem čistším než Brian Johnson přirovnávaný hlasově ke zpěvákovi Saxon Biffu Byfordovi.

Skupina:
Hosté:
Diskografie Strange Man
Vyšlo 1982, Red Bus Music, 205 213-270, Germany,
MCA Records, MCA-5351

Seznam skladeb:
01. Got To Know (Vic Malcolm) (3:18)21
02. So What (Vic Malcolm) (4:06)10
03. Mama's Going To Take You Home (Rob Huxley - S. Birnbach) (2:51)55
04. Give You Till Monday (Vic Malcolm) (3:45)50
05. Ain't It Just Like A Woman (Vic Malcolm) (3:49)50
06. She's A Teaser (Vic Malcolm - Joe D'Ambrose) (3:12)17
07. Strange Man (Vic Malcolm) (3:20)28
08. Can You Do It (Vic Malcolm) (3:07)10
09. All Because Of You (Vic Malcolm) (2:44)48
10. House Of The Rising Sun (traditional) (4:51)56
Total Time: (35:03)36:36
Zatímco notové party jsou strohé, album "Strange Man" z roku 1982 vystřihlo v jedné lini deset skladeb z katalogu Geordie z let 1974-1977. Z velké části je napsal kytarista Vic Malcolm.

Skupina:
Brian Johnson - Vocals (03,04,09,11,12)
Brian Gibson - Drums
Vic Malcolm - Guitars, Vocals
Tom Hill - Bass
Hosté:
Dave Ditchburn - Vocals
Derek Rootham - Guitars
Frank Gibbon - Bass
Dave Robson - Bass
Davy Whittaker - Drums
George Defty - Drums
Alan Clark - Keyboards
Diskografie No Good Woman
Vyšlo 1978, Red Bus/Landmark

Seznam skladeb:
01. No Good Woman (Vic Malcolm) (4:00)
02. Wonder Song (Vic Malcolm) (5:04)
03. Going to the City (3:27)
04. Rock 'N' Roll Fever (3:02)
05. Ain't It a Shame (Vic Malcolm) (3:47)
06. Give It All You Got (Vic Malcolm) (4:47)
07. Show Business (Vic Malcolm) (2:59)
08. You've Got It (Vic Malcolm) (5:36)
09. Sweet Little Rock'n'roll Roller (3:00)
10. Victoria (Vic Malcolm) (3:28)
11. Dollars-Deutsche Marks (2:48)
12. I Remember (4:01)
Total Time: (45:59)
Album obsahuje skladby nahrané dřívější sestavou spolu s několika novými hudebníky.

Skupina:
Brian Johnson - Vocals
Vic Malcolm - Guitars
Tom Hill - Bass
Brian Gibson - Drums

Executive Producer: Eliot M. Cohen
Producer, Composer: Roberto Danova
Producer: Ellis Elias, Pip Williams
Primary Artist: Geordie
Liner Notes: Phil Hendriks
Editing: Manny Elias, Andre Jackerman
Mastering: Tim Turan
Design: Tim Smith
Sleeve Art: Sara Batho77
Diskografie Save The World
Vyšlo 1976, Red Bus Records
EMI EMC 3134 - nově vydáno na CD jako součást "A Band From Geordieland" (Repertoire REP4515-WY, 1996)

Seznam skladeb:
01. Mama's Gonna Take You Home (Robb Huxley, Samy Birnbach - Jericho Jones cover) (2:53)
02. She's a Teaser (Vic Malcolm, Joe D'Ambrosio) (3:15)
03. Goodbye Love (Brian Alterman, Mike Green) (3:21)
04. I Cried Today (Brian Johnson, Bennison) (3:36)
05. You Do This To Me (Brian Gibsonn, Holness, Knight) (3:07)
06. Save The World (John Goodison, Rod Alexander, John Collier, Simon Byrne) (3:04)
07. Rocking Horse (Phillip "Pip" Williams) (3:20)
08. Fire Queen (Vic Malcolm) (3:36)
09. She's a Lady (Tom Hill, Brian Johnson, Brian Gibson, Bennison) (3:02)
10. Light In My Window (Brian Johnson, Bennison) (3:00)
11. Ride On Baby (Vic Malcolm, Peter Yellowstone, Roberto Danova) (2:37)
12. We're All Right Now (Brian Johnson, Tom Hill, Brian Gibson, Vic Malcolm) (3:16)
Total Time: (38:07)

Skupina:
Brian Johnson - Vocals
Vic Malcolm - Guitars
Tom Hill - Bass
Brian Gibson - Drums
Hosté:
Diskografie Don't Be Fooled By The Name
Vyšlo 1974, EMI EMA 764
Reissued CD (Repertoire 4124-WZ, 1991)

Seznam skladeb:
01. Goin' Down (3:35)
02. House of the Rising Sun (5:00)
03. So What (4:14)
04. Mercenary Man (6:15)
05. Ten Feet Tall (6:44)
06. Got to Know (3:25)
07. Little Boy (4:43)
08. Look at Me (5:01)
Total Time: (38:57)

Recorded 1972
Producer: Roberto Danova, Ellis Elias
Engineer: Terry Enneritt, John Mackswith, Ashley Howe
Mastering: Tim Turan
Cover Art and Photography: Mick Rock
Art Direction, Design, Make-Up, Photography, Stylist: Sheila Rock
Liner Notes: Phil Hendriks
Design: Tim Smith
Composer: Dave Howman

Skupina:
Brian Johnson - Vocals
Vic Malcolm - Guitars and Vocals (05)
Tom Hill - Bass
Brian Gibson - Drums
Diskografie Hope You Like It
Vyšlo 1973, Red Bus
(EMI EMC 3001), Reissued CD (Repertoire REP 4033-WZ, 1991)

Seznam skladeb:
01. Keep on Rockin' (Vic Malcolm) (3:19)
02. Give You Till Monday (Malcolm) (3:57)
03. Hope You Like It (Malcolm) (3:39)
04. Don't Do That (Malcolm) (3:11)
05. All Because of You (Malcolm) (2:49)
06. Old Time Rocker (Malcolm) (3:21)
07. Oh Lord (Malcolm) (5:08)
08. Natural Born Loser (Malcolm) (4:13)
09. Strange Man (Malcolm) (3:30)
10. Aint it Just Like a Woman (Malcolm) (3:55)
11. Geordie's Lost His Liggie (traditional) (3:36)
Total Time: (40:38)

Recorded 1972-1973
Producer: Ellis Elias, Roberto Danova

Diskografie
Nutbush City Limits
No Sweat


1982 (Armageddon Records - AS 034)
Rocking With The Boys
Treat Her Like A Lady


1980 (Barclay - 620.595, Francie)
Treat Her Like A Lady
Rocking With The Boys


1980 (Red Bus Records, PB 5769 Germany)
Treat Her Like A Lady
Rocking With The Boys


1979 (Able Records - ABEX 1806)
Goodbye Love
She's A Lady


1975 (EMI 2314)
She's A Teaser
We're All Right Now


1974 (EMI 2197)
Goin' Down
House Of The Rising Sun


1974 (Vogue 45.RB.3111 France)
Ride On Baby
Got To Know


1974 (EMI 2226)
All Because Of You
Keep On Rocking
Don't Do That
Hope You Like It
Geordies Lost His Liggy


EP 1973 (Popswop Magazine - LYN 2694)
House Of The Rising Sun
Electric Lady


1973 (Odeon - EOR-10537, Japan)
Electric Lady
Black Cat Woman


1973 (EMI 3C006-95208, DJ serie)
Electric Lady
Geordie Stomp


1973 (EMI 2048)
All Because Of You
Ain't It Just Like A Woman


1973 (EMI 2008)
Can You Do It
Red Eyed Lady


1973 (EMI 2031)
Black Cat Woman
Geordie's Lost His Liggie


1973 (Bellaphon BF 18221 Germany)
Don't Do That
Keep On Rockin'


1972 (Red Bus 01)
Don't Do That
Keep On Rockin'


1972 (Regal Zonophone RZ 3067)
Don't Do That
Francis Was a Rocker


1972 (Bellaphon/Regal Zonophone)Skupina:
Hosté:
Diskografie Unreleased Tapes
Vyšlo 2005, OVC Media, Rusko (limitované 500 ks)

Seznam skladeb:
01. Got No Love (3:22)
02. Only A Love Song (3:52)
03. Skid Row (3:49)
04. You're My Everything (2:31)
05. Give It Up (2:53)
06. Doesn't Anybody Want To Help Somebody (3:28)
07. You Had Me Rollin' (3:35)
08. Could It Be Love (5:48)
09. Close The Door (3:12)
10. Bring The Boys Back (4:10)
11. I can't Forget You Now (3:32)
12. Tried To Tell You So (2:46)
Total Time: (42:58)

Skupina:
Hosté:
Diskografie The Singles Collection
Vyšlo 21. srpna 2001, EMI Records

Seznam skladeb:
01. Don't Do That (Vic Malcolm) (3:12)
02. Francis Was a Rocker (Vic Malcolm) (2:53)
03. All Because of You (Vic Malcolm) (2:41)
04. Ain't It Just Like a Woman (Vic Malcolm) (3:50)
05. Can You Do It (Vic Malcolm) (4:23)
06. Red Eyed Lady (Vic Malcolm) (3:01)
07. Electric Lady (Vic Malcolm) (2:54)
08. Geordie Stomp (Clark Johnson/Vic Malcolm) (2:42)
09. Black Cat Woman (Vic Malcolm) (4:14)
10. Geordie's Lost His Liggie (traditional) (3:38)
11. She's a Teaser (D'Ambrosia/Vic Malcolm) (3:14)
12. We're All Right Now (Geordie) (3:14)
13. Ride on Baby (Geordie) (2:37)
14. Got To Know (Vic Malcolm) (3:24)
15. Goodbye Love (Geordie) (3:21)
16. She's a Lady (Clark Johnson, feat: Brian Johnson) (3:02)
17. I Can't Forget You Now (Geordie, feat: Brian Johnson) (3:36)
18. Give It Up (Dave Howman/Clark Johnson, feat: Brian Johnson) (2:57)
Total Time: (58:53)

Skupina:
Hosté:
Diskografie Can You Do It
Vyšlo 1999, Pegasus Flight

Seznam skladeb:
01. Can You Do It (4:26)
02. Natural Born Loser (4:13)
03. All Beacuse of You (2:44)
04. Strange Man (3:29)
05. Electric Lady (2:56)
06. Geordie Stomp (2:44)
07. House of the Rising Sun (5:00)
08. Black Cat Woman (4:16)
09. Rockin' with the Boys Tonite (2:52)
10. We're Alright Now (3:15)
11. Rock N Roll Fever (3:26)
12. I Cried Today (3:37)
13. You Do This to Me (3:08)
14. So What (4:13)
15. Ten Feet Tall (6:44)
16. Little Boy (4:43)
Total Time: (61:46)

Skupina:
Hosté:
Diskografie Geordie Featuring, Of AC/DC Brian Johnson - Can You Do It ?
Vyšlo 1999, Music Digital, CD 6190

Seznam skladeb:
01. Can You Do It (3:11)
02. All Because Of You (2:44)
03. Black Cat Woman (4:12)
04. House Of The Rising Sun (4:59)
05. Electric Lady (2:56)
06. Natural Born Loser (4:13)
07. Geordie Stomp (2:44)
08. I Cried Today (3:35)
09. We're All Right Now (3:15)
10. Francis Was A Rocker (2:54)
11. Going To The City (3:25)
12. Rock And Roll Fever (2:59)
13. You Do This To Me (3:07)
14. Ten Feet Tall (3:47)
Total Time: (48:01)

Skupina:
Hosté:
Diskografie The Best Of Geordie
Vyšlo 1997, Prism Leisure Corporation - PLATCD 240

Seznam skladeb:
01. Can You Do It
02. House Of The Rising Sun
03. Don't Do That
04. Natural Born Loser
05. All Because Of You
06. Strange Man
07. Electric Lady
08. Geordie Stomp
09. Black Cat Woman
10. Rockin´ With The Boys Tonite
11. We're All Right Now
12. Rock 'N' Roll Fever
13. I Cried Today
14. You Do This To Me
Total Time: (00:00)

Skupina:
Hosté:
Diskografie Brian Johnson & Geordie - The Very Best Of
Vyšlo 1996, A Play Collection - 10063-2

Seznam skladeb:
01. All Because Of You (V.Malcolm) (2:50)
02. Black Cat Woman (V.Malcolm) (3:22)
03. House On The Rising Sun (traditional) (5:01)
04. Electric Lady (V.Malcolm) (2:58)
05. Natural Born Loser (V.Malcolm) (4:15)
06. Geordie Stomp (V.Malcolm) (2:46)
07. I Cried Today (Bennison) (Johnson) (3:39)
08. We're All Right Now (Gibson, Johnson, Hill, Malcolm) (3:15)
09. Francis Was A Rocker (V.Malcolm) (2:54)
10. Going To The City (Johnson, Robson, Rootham) (3:27)
11. Rock'N'Roll Fever (Yellowstone, Danova, Voice) (3:01)
12. You Do This To Me (Holmes, Knight/Gibson) (3:09)
Total Time: (40:37)

Skupina:
Hosté:
Diskografie A Band From Geordieland
Vyšlo 1996, Repertoire Records, REP 4515-WY

Seznam skladeb:
01. Don't Do That (3:09)
02. Francis Was A Rocker (2:54)
03. Ain't It Just Like A Woman (3:51)
04. All Because Of You (2:44)
05. Can You Do It (3:11)
06. Red Eyed Lady (3:02)
07. Electric Lady (2:55)
08. Geordi's Stomp (2:41)
09. Black Cat Woman (3:17)
10. Geordie's Lost His Liggie (3:34)
11. She's A Teaser (3:16)
12. We're All Right Now (3:15)
13. Ride On Baby (2:36)
14. Got To Know (3:22)
15. Goin' Down (3:32)
16. Goodbye Love (3:22)
17. She's A Lady (3:03)
18. Mama's Gonna Take You Home (2:53)
19. I Cried Today (3:37)
20. You Do This To Me (3:09)
21. Save The World (3:03)
22. Rocking Horse (3:20)
23. Fire Queen (3:34)
24. Light In My Window (2:59)
Total Time: (76:19)

Skupina:
Hosté:
Diskografie House Of The Rising Sun (The Best)
Vyšlo 1995, PVS Music - PVS 95068

Seznam skladeb:
01. House Of The Rising Sun (4:59)
02. And It Just Like A Woman (3:55)
03. So What (4:14)
04. Hope You Like It (3:39)
05. Little Boy (4:43)
06. Got To Know (3:24)
07. Oh Lord (5:09)
08. Mercenary Man (6:17)
09. Ten Feet Tall (6:43)
10. Strange Man (3:29)
11. Goin' Down (3:34)
12. Natural Born Losers (4:13)
13. Look At Me (5:02)
14. Give You Till Monday (3:55)
15. Old Time Rocker (3:21)
16. Goodbuy Love (3:23)
17. Light My Window (3:00)
Total Time: (73:00)

Skupina:
Hosté:
Diskografie Brian Johnson & Geordie - Keep On Rocking
Vyšlo 1989, Anchor, ANZ 700 UK

Seznam skladeb:
01. Keep On Rocking (3:18)
02. Can You Do It (4:30)
03. Black Cat (4:12)
04. Natural Born Loser (3:55)
05. (Ain't It) Just Like A Woman (3:26)
06. Strange Man (4:30)
07. Hope You Like It (3:06)
08. Mercenary Man (4:55)
09. Fire Queen (3:30)
10. Give You 'Till Monday (3:10)
11. Ten Feet Tall (3:23)
12. Going Down (ST. James Infirmary) (3:33)
Total Time: (46:33)

Skupina:
Hosté:
Diskografie Brian Johnson And Geordie
Vyšlo 1981, Red Bus Records ZL 28431

Seznam skladeb:
01. Natural Born Loser (4:10)
02. Mercenary Man (6:12)
03. Goin' Down (3:32)
04. Treat Her Like A Lady (3:33)
05. Hope You Like It (3:48)
06. Keep On Rocking (3:18)
07. Ten Feet Tall (6:41)
08. Rockin' With The Boys (2:43)
09. Don't Do That (3:14)
10. Fire Queen (3:33)
Total Time: (40:44)

Skupina:
Hosté:
Diskografie Treat Her Like A Lady
Vyšlo 1981, RCA - LPVS-1970, Venezuela

Seznam skladeb:
01. Rockin' With The Boys
02. You Make My Hearth Go
03. Little Boy
04. House Of The Rising Sun
05. Got To Know
06. Treat Her Like A Lady
07. Mercenary Man
08. So What
09. Fire Queen
10. Ten Feet Tall
Total Time: (00:00)

Skupina:
Hosté:
Diskografie Geordie Featuring Brian Johnson
Vyšlo 1980, Red Bus Records RBMP 5001

Seznam skladeb:
01. All Because Of You
02. Keep On Rockin'
03. Natural Born Looser
04. Rockin' With The Boys
05. Goin' Down
06. Black Cat Woman
07. Electric Lady
08. Can You Do It
09. Don't Do That
10. Ain't It Just Like A Woman
11. Hope You Like It
12. Fire Queen
13. Mercenary Man
14. Treat Her Like A Lady
Total Time: (00:00)

Producer: Ellis Elias, Roberto Danova

Skupina:
Hosté:
Diskografie Brian Johnson - House Of The Rising Sun
Vyšlo 1977, Red Bus Records /RBLP 1012

Seznam skladeb:
01. She's A Teaser (Written By Joe D'Ambrosie*)
02. Mama's Going To Take You Home (Written By Rob Huxley*, S. Birnbach*)
03. All Because Of You
04. House Of The Rising Sun (Trad Arranged) (Traditional)
05. Ain't It Just Like A Woman
06. Go To Know
07. Can You Do It
08. So What
09. Strange Man
10. Give You Till Monday
Total Time: (00:00)

Compiled, Edited: Simon London
Producer, Arranged: Ellis Elias
Written: Vic Malcolm (01,03,0-10)

Skupina:
Hosté:
Diskografie Masters Of Rock
Vyšlo 1975, EMI, EMS-80149, Japan

Seznam skladeb:
01. House On The Rising Sun (traditional)
02. All Because Of You (V. Malcolm)
03. Can You Do It (V. Malcolm)
04. Give You Till Monday (V. Malcolm)
05. Red Eyed Lady (V. Malcolm)
06. Don't Do That (V. Malcolm)
07. Ride On Baby (P. Yellowstone, R. Danova, V. Malcolm)
08. Keep On Rockin' (V. Malcolm)
09. Black Cat Woman (V. Malcolm)
10. Electric Lady (V. Malcolm)
11. Natural Born Loser (V. Malcolm)
12. Ain't It Just Like A Woman (V. Malcolm)
Total Time: (40:32)

Producer: Ellis Elias, Roberto Danova

Skupina:
Hosté:
Diskografie Masters Of Rock Vol.8
Vyšlo 1973, EMI Records

Seznam skladeb:
01. Geordie Stomp (2:42)
02. Can You Do It (3:10)
03. Give You Till Monday (3:48)
04. Red Eyed Lady (3:10)
05. Don't Do That (3:09)
06. Black Cat Woman (3:16)
07. Keep On Rocking (3:15)
08. Electric Lady (2:56)
09. Natural Born Loser (4:08)
10. Ain't It Just Like A Woman (3:54)
11. All Because Of You (2:47)
Total Time: (36:15)

   Zpět
The Jasper Hart Band
Foto ze dne 19. února 1971: Zleva - Alan Taylorson (keyboards), Fred Smith (drums), Brian Johnson (vocals), Ken Brown (guitars), Steve Chance (bass)
AC/DC promo foto k albu "Rock-Or-Bust" (2015) s Johnsonem v popředí


Poslední foto je z vystoupení kapely Dynamite z roku 2014 - jinak jejich nahrávka je pravý hard rock!!!!

   Zpět
Oficiální stránky:
nejsou žádné

http://www.jasperhartband.co.uk/about.html
http://www.readysteadygone.co.uk/sneeze/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  26.4.2015 
Menu Poslední aktualizace: 15.12.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©