Fright Pig

Zpět
Americká kapela FRIGHT PIG je jednou z kapel, o kterých se toho moc neví. Byla založena v New Yorku, USA, a zdá se, že je to kreativní počin skladatele a klávesisty, který si zvolil přezdívku Fright Pig na jeho progresivně rockově orientované výlety. Tento projekt začal někdy v roce 2006 nebo 2008, podle toho, kterým z uváděných zdrojů kapely chcete věřit.

Album "Out Of The Barnyard" je jeho/jejich debutové album. Nahrávka si získala mnoho pozitivní pozornosti, kterou jim zajistilo také i vystoupení jako anonymní kapela na progresivním rockovém festivalu Rites of Spring 2014 (RoSfest) v Gettysburgu, USA.

Projekt Fright Pig je jedním z pozitivních překvapení roku 2013 a jejich debutové album "Out Of The Barnyard" je husarský kousek okázalé a náročné hudby na rozmezí někde mezi symfonickým progresivním rockem a metalem s progresivním leskem, ne-li rovnou progressive metal jako takový. To je kapela, která našla mnoho příznivců.

O vzniku kapely informuje následující ironický text ze stránek kapely:
"Zrozen po uši trhajícím výbuchu a ničivém požáru v bývalé Sunnydaleské Farmě (& Gift Shoppe Experience), Fright Pig ustoupil do místní podzemní nory přemýšlet o svém osudu. Vzpamatovajíc se z účinků výbuchu, došel k závěru, že svět už neuctívá melodický složitější progresivní rock, Fright Pig okamžitě vyrazil k nápravě takového pohledu. Po sedmi letech a několika set litrech tvrdého kukuřičného sirupu (jeho oblíbený nápoj) se vynořil s vrčící, přesto roztomilou kapelou hudebních vepřových ušmudlanců ...a fascinujícím Progresivním rockovým mistrovským dílem. Jejich debutní album "Out Of The Barnyard" nabízí hudební nahlédnutí do protřelého světa agrárních snů a nočních můr. Je to svět zřídka k vidění a ještě těžší si jej představovat, ale jehož vlnové účinky otřesou samotnou struktury naší bytosti."Projekt s názvem "Fright Pig" je anonymní seskupení. Brilantní debutové album "Out Of The Barnyard" nahráli v roce 2013 hudebníci pod legračními jmény jako "Pig Maillion", "Makon Baykon" a další. Tento hezký hudební balíček se jim dostalo impozantní odpovědi od mnoha prog fanoušků, ale všechni virtuózní hudebníci zůstali zahaleni tajemstvím! Později v roce 2014, "Fright Pig" účinkovali živě na RoSfest, odkud se začaly konečně váhavě trousit informace o kapele. Zprávy nakonec vedly k odhalení někoho, "Kdo stojí v pozadí Pig", jako hlavní osobnost a tvůrce alba. Autorem projektu je skutečný muž, skladatel a klávesista a jeho jméno je Josh Kirsch.

Zde je část rozhovoru, který poskytl serveru http://theprogressiveaspect.net a který s ním vedla Olga Potekhina.

Co bylo zdrojem inspirace, která vás přivedla k vytvoření "Out Of The Barnyard"?
Vždy jsem chtěl vytvořit progresivní album. To sahá až do mých teenagerských let a byl jsem nasměrován k progresivnímu rocku některým z mých více osvícených přátel. Ale jiskra, která zapálila myšlenku vlastně přišla, když jsem konečně mohl koupit nějaké používané analogové syntezátory! Žil jsem na Manhattanu a pracoval jako asistent ve studiu, který sotva vycházel s penězi. Šel jsem na svatbu svého přítele do Kentucky a náhodou jsem narazil na nejbláznivější hudební obchod uprostřed ničeho. Vzpomínám si, že v něm byla spousta postav ze Star Wars namalovaných na zdech. Uvnitř měli nástroje v oddělení použité hudby, které bylo nacpané všemi možnými analogovými syntezátory, které si dokážete představit! To se stalo na počátku 90. let, kdy analogové syntezátory byly skoro zadarmo, mnoho let před jejich oživením.

A vy jste si mohli dovolit koupit nějaké?
Jo, koupil jsem 3 syntezátory: potlučený Korg MS-10, jeden Moog Memorymoog a Clavinet. I když byly levné, přesto jsem si nemohl dovolit pořádně jíst snad celý příští měsíc! Léta plynula a věnoval jsem se jim jen příležitostně. Většinou jen seděl v koutě studia. Až jednoho dne jsem se konečně rozhodl je zprovoznit a začal hrát. A jak jsem si hrála s těmi knoflíky a drnčením progresivních riffů, a tak jsem položit základy pro "Out Of The Barnyard", jen jsem o tom ještě nevěděl!

Můžete odhalit příběh natáčení alba? Vždyť to vyžaduje velké množství času a úsilí!
Myšlenka na Fright Pig a vytvoření alba opravdu přišla během MySpace éry: to, co mě opravdu inspirovalo, bylo, že se tam objevuje kolik progresivních kapel skutečně existujících! Tak jsem začal psát první skladbu, která byla nakonec těžce přepracována společně s dalším skladatelem jménem Bailey Math a stala se z ní "Darkest of Forms"... hlavně pro zábavu. Jak úprava písně postupovala, měl jsem ohlasy denně na MySpace - to bylo v pohodě, myslet si, že lidé na celém světě mohli vyslechnout píseň, která se rozvíjela a přidávali svoje stanoviska během pár hodin. A posluchači milovali být účastníky procesu! Tak jsem stále pokračoval a vydržel skládat, vlastně po dobu 2 nebo 3 let. Když už jsem napsal jednotlivé části, chtěl jsem je mnohé nahradit skutečnými muzikanty.

A můžete si konečně prozradit jejich jména?
Pro většinu z rozpalujících metalových kytarových a basových částí jsem oslovil kytaristu jménem Derek Corzine. On je fenomenální, skutečně nadaný hráč! Také jsem využil další dva kytaristy, Ben Wise a David Gennaro, kteří přidali některé odlišnější přístupy a barvy ke skladbám. Oba dva jsou vynikající hudebníci a skladatele. A pro vokály jsem povolal svého dlouholetého kamaráda Kyle Gordona. Pracovali jsme společně na hudebních projektech reklam po mnoho let. Kyle má jeden z nejúžasnějších hlasů, které jsem kdy slyšel a věděl jsem, že chci, aby se objevil na albu. Byla to čest pracovat se všemi z těchto hudebníků!

Prozraďte nám něco o svém hudebním vzdělání, neboť vaše klávesová vystoupení na albu jsou velice působivá - jste schopen pokrýt takovou širokou škálu technik, od klasických stylů, které připomínají Chopina až po moderní mistry jako Jon Lord.
Začínal jsem s klasickými klavírními lekcemi, když jsem byl malý kluk, asi někdy kolem 6 nebo 7 let. Vždycky jsem rád hrával rychlejší věci, zvláště když se mě učitel předhodil něco podobného Chopinovi (úsměv). Nikdy jsem nebyl puntičkář na správnou techniku, takže by z toho obvykle učitelé zešíleli, zvláště pokud bych měl hrát něco pomalého a přesného. A oni opravdu neměli rádi některé z improvizačních ozdůbek, které jsem přidával, když jsem se nudil.

Ale přinejmenším, klasický materiál zdokonaluje technické dovednosti, je to tak?
O tom není pochyb! Ale nakonec jsem se úplně vzbouřil a trvalo to několik let moderního jazzu s učitelem, který trval na tom, abych vždy používal elektrické piano Rhodes. Rhodos má pěkně vyvážené znění, které se mi líbilo, takže to bylo legrační období. Poté jsem si koupil svůj první syntezátor, ještě když jsem byl na střední škole, Roland JX-3P, který se stal moji bránou k hraní v řadě místních kapel v Oceanside v New Yorku a v Queensu. Pokračoval jsem klavírních studiích na vysoké škole, ale utrpěl dost špatné zranění ruky v té době. A to určilo definitivně techniku: moje levá ruka nebyla už schopná dělat nějakou klávesovou gymnastiku. Tak jsem přešel na rock a soustředil se jen na syntezátory a svoji pravačku! Když jsem absolvoval Bennington College, moje hudební zaměření byla jazzová improvizace všeobecně a elektronická hudba. Myslím, že všechny tyto různé styly našly svoji odezvu na albu.


Dělají! A kolik vám bylo let, když jste byli seznámeni s progresivní rockové hudby?
Během dospívámí v 80. letech jsem skoro přišel o klasické období progresivního rocku. Myslím, že stále hrávali Pink Floyd, Yes a Genesis v rádiu občas a jediný progresivní rock, který byl pravidelně vysílán v New Yorském rádiu během v té době byli Rush. Naštěstí jsem měl přátele se staršími sourozenci, kteří byli vílice šťastný, že mohli doplnit mezery v mé progresivní hudební výchově. Začínal jsem pronikat trochu do fusion poslechem Billy Cobhama, Brian Augera a rané Spyro Gyra. Ale pak se objevili ELP, Argent, Triumvirat a Nektar, který mně doopravdy progresivně konvertovali! Dokonce i dnes, s tolika fantastickými skupinami a tolik kvalitní progresivní hudby, pořád se vracím zpátky k těmt skupinám, když mám chuť se nechat inspirovat.

Pojďme si mluvit trochu o progresu, Joshi. Vizuální umělec Ed Unitsky byl velmi raným fandou během MySpace éry, a on hodně doporučoval, abych vytrvale poslouchal hudbu. Mnoho lidí čekalo také na zprávy o albu: jak jste právě vysvětlil, mohli poslouchat "rozdělanou práci". Bylo těžké - ovládat tlak tak vysokého očekávání?
Musím říci, že Edův názor opravdu souzněl se mnou. Když jsem poprvé narazil na stránky Eda Unitsky a viděl jeho úchvatnou práci, věděl jsem, že pokud mám nějakou šanci, byl bych rád, aby něco vytvořil pro Fright Pig... to se stalo, když jsem konečně dokončil album! Mohl jsem jasně spatřit ironickou, uličnickou stránku jeho umění. A ta se často dotýká surrealismu, což bylo něco, v co jsem doufal, že vyjádří svým konceptem. Ale tehdy jsem měl dokončeno jen pár hrubých skladeb a měl některé velmi volné nápady, co budu dělat dál. Tak jsem rozhodně cítil zvýšený tlak a napsal materiál, který překročil mé vlastní očekávání.

Existuje nějaký děj svázaný s "Out Of The Barnyard"? Stejně jako mnoho jiných lidí, jsem si vždycky představovala, že to má něco společného s George Orwell a jeho "Farmou zvířat" nebo přinejmenším "Animals" od Pink Floyd. Přesto kresby obsažené v brožuře, které doprovázejí CD, naznačují, že by se mohlo jednat o další koncept. Péče zpracovat?
Je to legrační, ale já jsem opravdu nemluvil s nikým o skutečném konceptu alba, protože vždycky většina lidí byla dostatečně spokojena s hudbou a humorem Fright Pig. Tam je spíše temnější pozadí za tím vším. A to nemá nic společného s hospodářskými zvířaty, George Orwellem nebo uzeným! Mimochodem, děj se odehrává pouze v písních, které na albu zpívány a ne v instrumentálkách. Báječné kresby Ed Unitskeho v přiložené brožurce ukazují spoustu různorodých obrazů, které představují starého muže. Konceptem alba je jeho příběh, starého muže, který se sklouzl do konečného stavu snového šílenství a demence.


Joshi, jsem zmatená... a kde je prase? Nebo je to všechno o mužových "bláznivých" snech?
První píseň "re: Creation" vypráví o "stvoření" nebo nástupu šílenství, a také se zabývá tím, jak takové štěpení mysli vede k "přeměně" ostatních osob, stejně jako on sám. Ed zachytil toto téma tím, že ukazuje muže, obklopeného kvetoucími fraktálů a jinými splývajícími vzory, které hraničí s geometrickými tvary. Ve skladbě "The Meaning of Dreams" je starý muž poněkud zmatený, zmatený svými sny a má potíže oddělujícího jej od bdělého světa. Jeho myšlení je nesouvislé a často se odkazuje na jinou osobu, která mu uděluje radu. Nakonec rozpozná rozdíl mezi jeho sněním a bděním. Bojoval s démony a vyhrál... i když vítězství je pouze dočasné, protože šílenství pokračuje a projevuje se v něm. Ed také přinesl tento koncept do života s tmavými démonickými metaforami, svíčkami, starého muže vytáhl z postele do svého temného světa snů... Obecně platí, že to byla kombinace mnoha uměleckých děl tvořících éterickou koláž, která reprezentuje historii mužových vzpomínek.

To je důvod, proč má každá skladba jiný hudební styl, zžejmě? Všimla jsem si něco podobného na "klíčový poznatek" v každé skladbě: zpěv asi. Nebo akustická kytara "španělka" nebo jiný "klasický" styl...
Ano, tento význam je také následován hudebně. "re: Creation" bylo napsáno v neo-progresivním stylu, který má tradiční symfonické ovzduší v sobě. "The Meaning Of Dreams" je méně tradiční, ale stále drží konkrétní hudební formy. "Darkest of Forms" vstupuje na metalové území a je více chaotické a nesourodé. A "The Claustrophobia Of Time" je snové a psychedelický uprostřed před tím, než se hudební forma úplně rozpadne do disharmonické instrumentální polévky na konci. Takže, to je koncepční album!

A pro všechen vaš čas a úsilí, jste se rozhodli, aby každý název spojený s albem, včetně sebe, zůstali anonymní! A tak se představují a svou hudbu pomocí surrealistického prasete a komicky absurdního krycího příběhu! Joshi, to je marketingový trik, nebo je v tam hlubší koncept za tím vším?
Nebylo to snadné rozhodnutí, aby všichni hudebníci i já sám byli anonymní. Koneckonců, to mi trvalo tolik let napsat album plus další rok jen proto, aby výrobní stránku věci až do rychlosti. Ale já jsem se rozhodl, ze velmi brzy na té hrůzy prase mělo zůstat tajemným subjektem, tak dlouho, jak to jen mohlo zůstat. Tak, proč bych něco takového dělal? Protože jsem byl vždycky anonymní jako skladatel. Většina mé kariéry se skládala ze skládání originální hudby pro reklamní, televizní pořady a filmy. A i když lidé v průmyslu obecně věděli, jaké firmy a kteří skladatelé psali pro konkrétní místa a projekty, diváci na veřejnosti opravdu o tom neměli ani ponětí. Je to jen povaha šelmy. Tak jsem se rozhodl rozšířit tuto mantru do světa Fright Pig. A zjistil jsem, že mi to dalo hodně svobody experimentovat a hrát si s touto myšlenkou. Lidém se to zdálo jako absurdní koncept a začali se odklánět pryč od marketingu do určité míry. Ale co je nejdůležitější, Fright Pig dovolilo mě a ostatním osobnostem, které se zúčastnily projektu, zůstat na zadním sedadle a nechat hudba promlouvat samu za sebe. A i když jsem "byl odhalen" na RoSfest, mám v plánu pokračovat s Fright Pig, kteří představují moji hudbu a kapelu. Je to mnohem pohodovější postava než já!


A kdo sč podílel na té cestě s vámi a Lloydem? Fright Pig musel potřeboval velkou "Společnost" hudebníků, aby realizovali studiové album!
(POZN. Lloyd Landesman je skladatel, hudebník a koncertní manažér, který pomáhal Joshovi realizovat jejich výstoupení na RosFesr 2014, spolupracoval s kapelami téměř 50 let, a to i s legendami jako je Edgar Winter a Foreigner)
Oslovil jsme ohromující skupinu talentovaných hudebníků na Berklee School Of Music v Bostonu, Massachusetts. Alek Darson (kytara), Daniel Martinez Del Campo (kytara), Shon Boublil (také kytara), Kilian Duarte (basa) a Hadrien Pierson (bicí). Náš talentovaný zpěvák Chandler Mogel je plodný umělec a to jak tady v USA, stejně jako v mezinárodním měřítku. Začali jsme tím, že jsme zkoušeli v oddělených skupinách před uvedením se celé kapely prostřednictvím etap s velkými zkouškami. A velké zkoušky také nyvyšly pokaždé. Přišly okamžiky čisté úzkosti když jsme doslova klopýtali u některých písní. Ale zlěpšovali jsme se. Začali jsme působit jako skupina. Naše poslední zkouška byla na Manhattanu, 15 hodin předtím, než jsme se postavili na jeviště v RoSfest. A to šlo opravdu dobře. Takže když přišel čas, vlastně jsme si mohli trochu odpočinout na jevišti. Publikum bylo senzační! Oni byli tak vstřícní a vděční. A tento druh přijetí se stal posledním kouskem skládačky. Naše 8-mi měsíční cesta vyvrcholila na 90 minutovém představení a všichni jsme byli bez sebe z této zkušenosti! A nakonec jsem měl možnost setkat se s fanoušky a příznivci Fright Pig, s nimiž jsem komunikoval už tolik let prostřednictvím sociálních médií! To bylo pro mě osobně opravdu velmi vzrušující.

Josh, a co tak DVD? Bude?
Naštěstí jsem se rozhodl, aby se náš výkon nafilmoval. Ten je v současné době upravován a určitě bude k dispozici někdy v budoucnosti. Také pracuji na hudebním videu pro "Presumido" s Kyle Gordonem, původní zpěvák na albu. Plánujeme natáčet na různých nečekaných místech po celém New Yorku. Bude to šílené!

A nakonec, jaké jsou vaše plány do budoucna týkající Fright Pig? Máte v plánu pokračovat v hraní jako skupina? A kdy můžeme očekávat, že uslyšíme nějakou novou hudbu?
Existuje velmi dobrá možnost, že budeme i nadále hrát jako skupina. V současné době přezkoumáváme naše možnosti, když jsme si odpočali z dech beroucího závodu na RoSfest! A to pauza byla také dobrý čas přemýšlet o událostech, které nastaly od vydání CD v "Out of the Barnyard" v květnu 2013. A byla to docela jízda na horské dráze! Nakonec vydáme video z našeho vystoupení na RoSfest. Pokud jde o novou hudbu, já jsem vždy rozvíjet hudební inspirace, které by přinesly druhé album. A doufám, že to bude za méně než 7 let, než se tak stane! Minulý rok mi opravdu mi ukázal, jak vášnivá a zářivá je progresivní komunita po celém světě. A podporovat nezávislé progresivní umělce, ať už v oblasti hudby, výtvarného umění nebo filmu, je důležité, aby byly mízou tohoto žánru.

Zpět
Členové:
Fright Pig - Keyboards
Pig Maillion - Vocals
Thumper - Drums
Hogg Wilde - Bass
Hamm Onwry - Guitars
Makon Baykon - Guitars
Inna Pigsie - Guitars
Pig Lee Whigli - Guitars
Ray Zorbak - Guitars
Odhalení hudebníci:
Josh Kirsch - Keyboards
Kyle Gordon - Vocals

Derek Corzine - Guitars, Bass
Ben Wise - Guitars
David Gennaro - Guitars
Koncertní sestava:
Josh Kirsch - Keyboards
Chandler Mogel - Vocals
Hadrien Pierson - Drums
Kilian Duarte - Bass
Alek Darson - Guitars
Daniel Martinez Del Campo - Guitars
Shon Boublil - Guitars
Lloyd Landesman - Keyboards

Členové Josh Kirsch
(Narozen ***, New York, USA)
Keyboards


Již od svých teenagerských let byl nasměrován k progresivnímu rocku díky některým z jeho osvícenějších přátel. Ale jiskra, která zapálila myšlenku na skládání přišla, když si konečně mohl koupit nějaké používané analogové syntezátory. Žil na Manhattanu a pracoval jako asistent ve studiu a sotva vycházel s penězi. Jednou šel na svatbu svého přítele do Kentucky a náhodou narazil na nejbláznivější hudební obchod uprostřed ničeho. Vzpomíná si, že v něm byla spousta namalovaných postav ze Star Wars na zdech. Uvnitř měli nástroje v oddělení použité hudby, která byla nacpaná všemi možnými analogovými syntezátory. To se stalo na počátku 90. let, kdy analogové syntezátory byly skoro zadarmo, mnoho let před jejich oživením.

koupil si temkrát 3 syntezátory - potlučený Korg MS-10, jeden Moog Memorymoog a Clavinet. Léta plynula a věnoval se jim jen příležitostně. Většinou seděl v koutě studia. Až jednoho dne se konečně rozhodl zprovoznit je a začal na ně hrát. A když si tak hrál s těmi knoflíky a drnčením progresivních riffů, položil základy pro budoucí album "Out Of The Barnyard".

Myšlenka na projekt Fright Pig a vytvoření alba přišla během MySpace éry. Inspirovalo jej, že se tam objevuje tolik progresivních kapel,které skutečně existují. Tak začal psát první skladbu, která byla nakonec těžce přepracována společně s dalším skladatelem jménem Bailey Math a stala se z ní "Darkest of Forms". Postup úpravy písně postupně zvěřejňoval na MySpace měl na to ohlasy denně. - to bylo v pohodě, myslet si, že lidé na celém světě mohli vyslechnout píseň, která se rozvíjela a přidávali svoje stanoviska během pár hodin. Tak stále pokračoval a vydržel skládat snad po dobu 2 nebo 3 let. Až pak začal hledat opravdové muzikanty, kteří by mu pomohli album realizovat.
Členové Kyle Gordon
Vocals

Kyle Gordon je zpěvák, skladatel, hudební inženýr, producent a instrumentalista v hudební společnosti a vedoucí, editor, Colorist, kameraman ve společnosti Filmmaker.
Členové Derek Corzine
(Narozen 13. září 1981, Denver City, Texas)
Guitars, Bass


Je to metalový zpěvák a instrumentalista popcházející ze Severní Karoliny (North Carolina). Je ženatý, manželkou je Amulyn Braught Corzine. Školu Denver City High School ukončil v roce 2000.

V 11 letech našel starou akustickou kytaru ve skříni své sestry u jejího domu a hned projevil zájem pokoušet se na ni hrát. Opravdu si ji miloval, když uslyšel staršími písně od kapely Metallica, zejména kytary v "Master Of Puppets". Na kytaru hraje už asi 22 let, ale během následujících let také na baskytaru a bicí. Hrál také na piano po mnoho let až do roku 2000, než se rozhodl brát hudbu vážně.

Jeho hlavní kapelou, v níž působil, byli Bloodline Severed. Také realizoval projekt se svoji ženou Whisper From Heaven, kde hraje na všechny nástroje a jeho žena zpívá, hrají temnější symfonický progresivní styl. Dalším velkým projektem jsou Quester. Tento projekt byl duchovním dítkem bývalého zpěváka Torman Maxt Martina DeBourge. Derek tam skládal veškerou hudbu, Brian Beller (Steve Vai, Dethklok, Mike Kennealy) v ní hraje na basu a vždycky si přizvali některého bubeníka. Také hostoval v několika různých projektech.

Byl členem kapel a nahrál alba:
Blood Thirsty - "Sanguine River Absolution" (2014), "O Come Emmanuel (The One Foretold)" (SP, 2014), "Woe to the City Of Blood" (EP, 2015)
Whisper from Heaven - "Into Eternity" (SP, 2013)
Syringe - "Former Life Departure" (2012)
Cosyns - "Cosyns" (EP, 2009)
Bloodline Severed (Guitars, Backing Vocals, 2007-2010)
Quester
Solarian
Členové Ben (Sarge) Wise
Guitars

Pochází z malého předměstí Greensboro, NC, kde se začala jeho hudební kariéra. Matka vyučovala na klavír a otce byl kapelním instruktorem na střední škole, takže mu v žádném případě nescházela sbírka různých hudebních nástrojů a šance vytvářet s nimi nějaký hluk. Klavírní lekce začal ve věku 6 let, stejně jako zpívání v kostelním sboru.

Ve věku 12 let si koupil první basovou kytaru. Jeho otec mu domů také přinesl svůj školní Les Paul a Kustom zesilovač. Klavírní lekce neměly dlouhého trvání, přišel svět rock and rollu. Svoji první kapelu zformoval již v 15 letech a po přestěhování do malého předměstí Jamestown Ben projevoval větší zájem o elektrickou kytaru. Strávil pak zbytek svého mládí až do raných dvaceti let, kdy stál v čele punkové kapely 30 Deep and Pest působící na hudební North Carolinské hudební scéně 90. let. Zároveň docházel na University of North Carolina. Po zanechání školy vysoké školy v jeho raných 20. letech se zapsal na audio inženýrský program v na Manhattanu, New York, což bylo to nejlepší rozhodnutí, které podle svého mínění mohl udělat.

V té době se také přesunul do brooklynské post-hardcore kapely This Moment On s několika přáteli z Chapel Hill a hrával také s heavy hittery tamější scény: Silent Majority, Error Type:11, Taking Back Sunday a Boy Sets Fire. Nyní se ale více zaměřoval na méně riskantní budoucnost prací v nahrávacích studiích. Začal také skládat s některými zaměstnanými skladateli. Byl to jeho vstup do světa skládání, byl to nejbizarnější představitelný způsob - od punkového rockera k autorovi znělek a reklam. V roce 2008 vydal své debutové a zároveň koncepční album "Beside The Dial". Následovaly živá vystoupení v Los Angeles a New Yorku, které mu daly šanci dostat se zpátky na scénu a byl brzy požádán, aby hrál na elektrickou kytaru v keltské/punkové kapele The Mighty Regis. Po několika letech pobytu v LA slavném hotelu Molly Malone, si TMR rychle získali dobrou pověst a ocitli se na turné po celé Severní Americe nazvané Warped Tour 2010, dělal své vlastní DIY turné v průběhu let 2011 a 2012. Sdílel podium s Dropkick Murphys několikrát, ale také s většinou dalších hudebníků heavy-hittery žánru. Zatímco sbíral zkušenosti s TMR, pracoval také na své vlastní hudbu téměř 4 roky, nikdy přestal skádat své vlastní písně. TMR skončili na konci roku 2012 - což mělo za následek, že Wise začal vystupovat s indie/folkovou skupinou TINY Goliath a začal se také věnovat své sólové kariéře.

Dne 25. srpna 2014 mu vyšla jeho sólová deska "Anthems For Underdogs", která je k poslechu na http://benwise.bandcamp.com/
Členové David Gennaro
(Narozen New York City, New York, USA)
Guitars


David je kytarista (trochu i baskytarista, hráč na mandolino a banjo chops), audio engineer a hudební a zvukový producent, mixážista.

Pracuje u společnosti Peyton Music Inc (leden 2007 - dodnes).
Členové Chandler Mogel
(Narozen Reading, Pennsylvania, USA)
Vocals


Je sólový a doprovodný zpěvák a skladatel spolupracující s Theater Of The Absurd, Talon, Radio Exile, Outloud, Punky Meadows, Chrome Public, KHAØS a Iron Bridge a mnoha dalšími kapelami a projekty. Studoval na vokální škole Rock and Metal Music. Žije v New Yorku a je ženatý s Roseline Fungisayi Chikowore-Mogel od 8. listopadu 2015.

Poté, co zaznamenal více než 250 skladeb na více než 20 albech se Chandler stal jedním z nejvyužívanějších a nejvíce univerzálních nezávislých zpěváků v rocku.

Pozn. Podrobnější životopis pod kapelou Theater Of The Absurd.
Členové Hadrien Pierson
Drums


Studoval: Berklee College Of Music
Předchozí působení: Cardinnal Mercier, Vallee Bailly, Jury Central
Členové Kilian Duarte
(narozen 1988, Caracas, Venezuela)
Bass


Kilian Duarte je aktivní studiový a koncertní basista působící v oblasti Boston, MA. Absolvoval Berklee College of Music, je to bývalý student Matthew Garrisona. Kilian vykonává svou vlastní sólovou basovou hudbu, stejně jako dokončuje své debutové album "Sing Treason".

Vlastní stránky: www.kilianduarte.com
Členové Daniel Martinez Del Campo
(Narozen ***)
Guitars


Studuje na Berklee College of Music v Bostonu.
Věnuje se: koncertování a studiovému hraní
Studuje: Performer, Composer, Other Writing, Private Instructor
Nástroje: Acoustic Guitar, Electric Guitar, Other Keyboards
Druh hudby: Blues, Jazz, Metal, Pop/Rock, Other

Je členem kapely Black Trip - Sergio Arocha - drums, Daniel Martinez Del Campo - lead guitar, David Walker - bass a Gennaro Ammendola - guitar/vocals.
Členové Alek Darson
(Narozen ***, Bělehrad, Srbsko)
Guitars


Alek Darson je skladatel, zvukař, producent a kytarový virtuos. Nyní žije v Torontu, Kanada.

Alek, který vyrůstal v Bělehradě, Srbsko, začal hrát v jeho 10 letech na staré kytaře s nylonovými strunami svoji mámy. To, že vyrůstal v Srbsku mělo na něj určitý vliv. "Bělehrad má velmi zajímavou geo-politickou pozici, která sloužila jako určitý most mezi Východem a Západem, jak logisticky tak i kulturně. Můj osobní vkus byl vždy upřen směrem k západní kultuře, ale srbské hudební tendence jsou mírně odlišné, více na východ orientované, a pokud jste profesionální hudebník - není jiné vyhnutí. Také jsem si užil spoustu různých žánrů od obou proudů, od klasiky až po undergroundový metal. To mělo za následek ojedinělé napětí v mém tvůrčím procesu, který cítím a pokouším se zkrotit denně. Často to přináší zajímavé výsledky, takže považuji za štěstí, že jsem se tam narodil."

Během střední školy hrával se staršími studenty v různých pop/rock/metalových kapelách. Když se rozhodl pro celoživotní závazek k hudbě, začal navštěvovat a poté i absolvoval College Viser, Bělehrad, jako inženýr audio a videotechniky v roce 2009, se zaměřením na hudební produkci. Byl vždycky nějak zaměřen na agresivní, melodickou a emocionální hudbu. I když se věnoval producentské kariéře, nikdy nepřestal pěstovat své hudební schopnosti prostřednictvím soukromých lekcí jazzové kytary, klavíru, instrumentace, tonální harmonie a kontrapunktu.

Vyrůstal jako fanoušek hudebníků jako Dream Theater, Steve Vai a Pat Metheny, což jej ispirovalo k navštěvování Berklee College Of Music. "Absolvování Berklee College of Music byl můj sen, protože od doby, kdy jsem byl malý kluk, tam chodilo velké množství mých hudebních hrdinů, aby si upevnili svůj hudební základ. Na jednom místě se tento sen stal skutečností díky mým rodičům, kteří byli opravdu štědří, že mě podporovali v mé vizi jít do USA a začít si budovat mezinárodní kariéru. Žil jsem tímto snem od té doby." Jako student Beklee se Alek zůčastnil koncertu na společném pódiu s Dream Theater v Boston Opera House, kde byl součásti sboru a orchestru z Berklee.

Alek se stal součástí progresivního metalového projektu Organized Chaos v roce 2005, kde se uplatnil výrazně jako kytarista, aranžér a producent. Jeden čas byl také součástí kapely FRIGHT PIG. Sólové EP album "Panoptikum" z roku 204, které natočil a vydal, zahrnuje všechny jeho vlivy a hudebníky ze Srbska a Berklee. "Všechno to přišlo od nápadu, který jsem měl již v roce 2010 já a dva další srbští kytaristé Branimir Stojiljkovic a David Maxim Micić. Trojice začala pracovat na albu, ale tyto počáteční studiové nahrávky zapadly. Pár písní bylo přepracováno vedle několika nových skladeb, kteří doplnili další hudebníci, až se z toho nakonec zrodilo EP. Dne 18. listopadu 2013 pak vyšlo EP nazvané "Panopticon", které sám složil, nahrál, ozvučil a produkoval. Podílela se na něm i řada hostů jako bubeníci Milan Jejina Yeqy, Hadrien Pierson a Mića Kovačević, flétnistka Milena Jančurić, zpěvák Vladimir Lalić, známý dirigent a skladatel Eren Başbug, tentokrát na klávesy. Od října 2018 je novým kytaristou kapely Special Providence.
Členové Shon Boublil
(Narozen 19. června 1993, Quebec, Canada)
Guitars

Shon Boublil je kanadský kytarista, který vyhrál Velkou cenu Lee Ritenour Six String Theory v roce 2010. Jeho součástí Velké ceny plné 4 leté stipendium na Berklee College of Music, Yamaha kytary, Monster kabely, D'Addario struny a debutová nahrávka na Six String Theory.

Boublil začal hrát na klasickou kytaru ve věku 12 let. Již ve 13 letech Shon Boublila byl finalistou v kanadské hudební soutěži, když vyhrál regionální, provinční a byl jediný finalista na národní úrovni. V roce 2009 Boublil byl finalistou Schwob Guitar Competition v Atlantě a Grand Prix de Guitare de Montreal. V průběhu téhož roku získal 1. místo na soutěži Montreal International Classical Guitar Competition. V roce 2010 Boublil získal hlavní cenu na Six String Theory soutěži v Santa Monice. Jeho cenou bylo plnohodnotné čtyř leté stipendium na Berklee School of Music v Bostonu. Část jeho hlavní ceny představovala i sólová nahrávka na Six String Theory spolu s umělci jako Lee Ritenour, BB King, George Benson, Steve Lukather, John Scofield, Pat Martino, Mike Stern, Neal Schon, Slash, Vince Gill, Keb Mo, Taj Mahal, Joe Bonamassa, Jonny Lang, Andy McKee, Guthrie Govan, Joe Robinson a Tomoyasu Hotei.

Shon Boublil hrál dvě caprice z 19. století od italského kytaristy a skladatele Luigi Legnaniho. V roce 2011 Boublil byl semifinalistou na Barrios WorldWideWeb Competition.

Shon obdržel Berklee Guitar Department Achievement Award a doplňkové stipendium ke studiu na Berklee Valencia ve Španělsku. Také přijal mimořádné stipendium ke studiu s Alvaro Pierriho na Villecroze Music Academy ve Francii. V roce 2010 Shon uspořádal první benefiční koncert klasických kytaristů pro Haiti s účastí LE Quatuor (Marie-Soleil Fortier, Francois Gauthier, Charles Gauvin, Karl Marino), Thierry Begin-La Montagne, Shon Boublila, Jérôme Ducharme, Patrick Kearney. Veškerý výtěžek z koncertu byl věnován Červenému kříži.

V posledních dvou letech se Shon účastnil mnoha soukromých a veřejných koncertů v USA, Rusku, Francii, Španělsku a Kanadě. Před Berklee se Shon účastnil benefičního koncertu Sounds of Hope v Oscar Peterson Hall v Montrealu, zahajovacího koncertu Mezinárodního kytarové soutěže v Montrealu 2010, závěrečného koncertu Villecroze Music Academy ve Francii, benefičních koncertů a kavárenských koncertů ve starých čtvrtích Quebeku a Montrealu. Shon byl studentem u Christopha Pratiffiho, Marie Soleil Fortier, Alvara Pierriho, Davida Newsam Richie Harta a Johna Baboiana. Shon je také třojnásobným šampiónem Quebec Fencing Champion (Epée).
Website: www.shonboublil.com
Členové Lloyd Landesman
(Narozen ***, New York, USA)
Keyboards


Je skladatel, aranžér, producent, multi-instrumentalista a inženýr. Pracoval s mnoha renomovanými umělci a hudebníky, psal hudbu pro reklamy, televizní pořady, dokumenty a filmy.

Lloyd Landesman žije trvale v Brooklynu, New York, a jeho současným projektem je Jazz/Fusion skupina s názvem Meridian Voice, v níž působí Lloyd Landesman, Paul Briscoe, Adrian McCloskey a Randy McStine. Skupinu založili v roce 2007 Paul Briscoe a Adrian McCloskey, kteří přitáhli i klávesistu Lloyd Landesmana. Po nějaké době hledání objevili i toho správného kytaristu Randy McStine, který se připojil v roce 2008. Společně již ke konci roku 2010 vydali debutové album "Atypical Symmetry" u Blue Steel Music.

Zpět
2013 Out Of The Barnyard


Skupina:
Fright Pig - Keyboards
Pig Maillion - Vocals
Hamm Onwry, Makon Baykon, Inna Pigsie, Pig Lee Whigli, Ray Zorbak - Guitars
Thumper - Drums
Hogg Wilde - Bass
Hosté:
Diskografie Out Of The Barnyard
Vyšlo 20. května 2013, CD Baby

Seznam skladeb:
01. Re: Creation (6:40)
02. Incident At Pembroke (5:07)
03. The Meaning Of Dreams (6:27)
04. Barque At The Lune (4:30)
05. Darkest Of Forms (8:26)
06. Presumido (4:37)
07. The Claustrophobia Of Time (8:25)
Total Time: (44:12)

Mixed: Pablo Arraya at his studio The Audio Piranha Group
Matering: Luis Herrera at his studio Masterhead Lab Mastering
Mastering: Doug Maxwell at his studio Media Right Productions
Artworks: Ed Unitsky

Zpět

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.frightpig.com/Fright_Pig/Home.html

http://thepigsty.flyingcart.com
http://theprogressiveaspect.net/blog/2014/07/23/josh-kirsch-fright-pig/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  23.1.2016 
Menu Poslední aktualizace: 29.5.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©