Erik Norlander
                                        
                                         

Zpět

Erik Norlander je progresivní rockový klávesista, skladatel, producent a aktivní koncertní umělec pocházející ze severní Kalifornie. Kromě svých četných sólových alb, Erik spolupracuje se zpěvačkou a jeho manželkou Lana Lane, svoji kapelou Rocket Scientists a The Bob Moog Foundation. Erik koncertoval s kapelami ASIA Featuring John Payne, Last in Line, Big Noize (s Joe Lynn Turnerem) a mnoha dalšími umělci.

Erik Norlander se narodil v Hollywoodu, Kalifornie, a vyrůstal studiem jazzu a klasické hudby při výuce na několik hudebních nástrojů již od mladého věku. Pak po několik let absolvoval univerzitu, kterou také absolvoval s titulem v anglické literatury. Opustil ale magisterský studijní program na cestě k tomu, aby se stal profesorem angličtiny, když si uvědomil touhu po své hudbě, kterému nemohl odolat. Zůstal přesto vášnivým čtenářem a příležitostně píše pro vědecké i umělecké magazíny. Erik současné době žije v El Dorado County v severní Kalifornii se svou ženou, zpěvačkou Lana Lane.

Erik se podílel na nahrání více než 40 alb včetně jeho 9 sólových alb, 7 alb s jeho kapelou Rocket Scientists, 10 alb se zpěvačkou a manželkou Lana Lane. Po 6 let koncertoval s odnoží kapely Asia nazvanou Asia Featuring John Payne a byl spoluautorem pouze na originálním albu "Seasons Will Change". V poslední době vyrazil na turné s původními členy kapely Dio, Vinny Appicem a Vivianem Campbellem. Před Last in Line Erik koncertoval s Big Noize, superskupinou uvadějící hard rockové hvězdy jako Joe Lynn Turner, Simon Wright, Phil Soussan a Carlos Cavazo. Erik také napsal hudbu a produkoval album "Roswell Six - Beyond The Horizon" pro sci-fi autora Kevin J. Andersona a jeho projekt fantasy příběhů Terra Incognita.

Trošku mimo hudební svět byl Erik i spoludesignérem legendárního analogového syntezátoru Alesis Andromeda a vedl mnoho syntezátorových projektů a projektů zvukového designu pro velké podniky po celém světě. Vyrobil 200 ultra-přesné cover skladeb pro GuitarPort řady Line 6 v letech 2001-2002, z nichž mnohé byly licencované k videohře Guitar Hero. Erik také aktivně spolupracuje s The Bob Moog Foundation, který podporuje odkaz nekonvenčních průkopníků syntezátorů.

Jeho první sólová nahrávka, která vyšla v roce 1997, byla zcela instrumentální záležitost, když využívalo převážně symfonické klávesy, včetně bicích a baskytary. Keith Emerson byl tak zaujatý Norlanderovým albem "Threshold", že se o něm pochvalně zmínil. Na druhém sólovém albu z roku 2000 se Erik zcela vzdálil od symfonického stylu, když je naplnil mnohem těžším prog stylem s občasnými vokály a hostujícím kytaristou Arjenem Lucassenem a několika vokalisty z hard rock / heavy prog vokální arény.

V roce 2003 vydal Norlander nahrávku "Music Man", což je vlastně koncepční album v provedení jako rocková opera o dramatickém vzestupu a pádu geneticky vymodelované rockové hvězdy. Tato nahrávka opět přinesla album především v ranku heavy prog arény, i když se na něm objevily i některé symfonické party, stejně jako některé ambientní nebo elektronické pasáže. Následujícího roku vydal dvě alba, živou nahrávku "Stars Rain Down" kombinující skladby z jeho prvních tří sólových nahrávek, stejně jako píseň Rocket Scientists a cover téma "Space: 1999".

Na svém druhé nahrávce roku 2004 "Seas Of Orion" se vrátil opět plně instrumentální, ale tentokrát se více zaměřil na ambientní a elektronickou stranu prog rocku, třebaže i tam nlezneme náznaky symfonické hudby. V roce 2007 vydal album krytů s názvem "Hommage Symphonique", kde uvedl cover skladby kapel ELP, Procol Harum, Yes a Jethro Tull.

Erik odehrál v roce 2009 koncert spolu s Keith Emersonem při oteření expozice "The Legacy Of Moog" v muzeu The Museum Of Making Music v Carlsbad, Kalifornie, a živě předvedli epos "Moogus Operandi" v Asheville v Severní Karolíně v roce 2010.

Erikova hudba má nějaké ozvěny na nahrávky Ayreon a je plná blízkých odkazů na Emerson, Lake & Palmer, Trace nebo Social Tension smíchaných s klasikou, jazzem, středověkou hudbou a dokonce i s hard akcentem. Erikova syntezátorová technika evokuuje připomínky na legendárního Ricka Wakemana, Keith Emersona a Jona Lorda, přitom si však zachovává velmi unikátní a neustále se rozvíjející vlastní styl.


Eriková studiová a koncertní technika, která integrovala klasické analogové syntezátory a klávesy se špičkovou moderní technologií, dává jeho vystoupením a studiové produkcí jeho ojedinělý rukopis (spíše zvukopis). Třebaže rychle dementuje, že by byl "sběratelem," Erik spravuje encyklopedickou řadu historických klávesových nástrojů někdy kolem roku 1967 tehdy modulárního syntezátoru Moog, která mezi fanoušky získal přezdívku "The Wall of Doom".

Erik publikoval v únoru 2013, říjnu 2009 a září 2006 své postřehy v magazínu Keyboard v USA, podobně jako čtyři články v japonském magazínu Japanese Keyboard, spolu s několika postřehy v časopisech Burrn!, Strange Days a Electronic Musician z těch hlavních. Často dává rozhovory pro rozhlasové pořady a nadále píše recenze alb v mnoha publikacích po celém světě.

Zpět
Členové:
Eric Norlander - Keyboards

Spolupracovníci:
Lana Lane - Vocals
Mark Matthews - Bass
Nick LePar- Drums
Tony Franklin - Bass
Don Schiff - NS-Stick, Bowed Guitar, Contrabass
Vinny Appice - Drums
Greg Ellisand - Drums
Kelly Keeling - Vocals

Členové
(Narozen 1967, Hollywood, California)
Keyboards


Erik je ženatý se známou progresivní / symphonic rockovou zpěvačkou Lana Lane. Zůčastnil se nahrávání jako klávesista a skládal skladby na mnoho z jejích alb.

Hudebně začínal v roce 1993, když Norlander spoluzaložil kapelu Rocket Scientists. V listopadu 2007 Erik bylo oznámeno, že nastupuje jako hráč na klávesy v odnoži kapely Asia nazvané Asia Featuring John Payne. Zpočátku s ní pouze koncertoval, ale nakonec nahrál i jedno album.

Nahrával také jako studiový hudebník pro Marka Boalse, Ayreon, Star One a mnoho dalších. Vydal pět sólový alb a živé album, mezitím vystupoval se svými dvěma kapelami. Na svých sólových albech spolupracoval s takovými známými umělci jako Glenn Hughes, Edward Reekers, Arjen Lucassen, Robert Soeterbek a Donald "Buck Dharma" Roeser, stejně jako na albech jeho manželky a jeho spoluhráčů z Rocket Scientists.

V roce 2009 se Norlander zapojil do projektu s názvem Roswell Six, který nahrál album námětově vycházející z díla sci-fi spisovatel a textař Kevina J. Andersona. Erik produkoval a skládal hudbu pro album tohoto projektu s názvem "Terra Incognita: Beyond the Horizon". Na albu se uvedla celá řada hostujících vokalistů, včetně Jamese LaBrie, Johna Payne, Michaela Sadlera z kapely Saga a Erikova manželka Lana Lane.

Norlander také koncertoval po Evropě v roce 2009 se zpěvákem Joe Lynn Turner a kapelou Big Noize, ve které se uvedli baskytarista Phil Soussan, kytarista Carlos Cavazo a bubeník Simon Wright. V roce 2011 Norlander znovu hrál s Big Noize, tentokrát zreformovanou bubeníkem Vinny Appicem. V roce 2014 nahrál Norlander varhany Hammond na blues rockové album hudebníka Alastaira Greene "Trouble At Your Door".

Norlander také hodně spolupracoval s neziskovou organizací Bob Moog Foundation, pro kterou se od roku 2009 prezentuje jako hudebník i poradce.

Hrával také:
Delany - Keyboards
2009 "Blaze And Ashes" - Keyboards
Mark Boals
2002 "Edge Of The World" - Keyboards
Rocket Scientists
Ambeon - Additional Keyboards, Voice of news reporter
2001 "Fate Of A Dreamer" - Voice of news reporter (09), Additional Keyboards (08,09)
Joshua Perahia - Keyboards
Roswell Six - Keyboards, Songwriting
2009 "Terra Incognita: Beyond the Horizon" - Songwriting, Keyboards
Last In Line (live) - Keyboards (2016-present)

Členové
(Narozena ***, Concord, California, USA)
Vocals


Lana Lane je dokonalá rocková zpěvačka s dlouhou historií alb a koncertování. Narodila se v Concord, Kalifornie do hudební rodiny. Lana vyrůstala s vyváženou stravou rockové hudby a big bandové swingové hudby. Vzhledem k tomu, že hudba v jejich domě byla vždy přítomna, zpěv se stal pro Lanu velmi přirozený a začala zpívat v různých kapelách ještě na na střední škole. Aby podpořila svoji kariéru, odstěhovala se Lana koncem 80. let do Los Angeles, kde poznala svého muže, hudebníka a producenta Erika Norlandera.

Lana zpívá jako sólová zpěvačka ve své stejnojmenné kapele, zpívala doprovodné vokály pro skupinu Rocket Scientists svého manžela a hostovala také jako zpěvačka na albech Ayreon a manžela Erika Norlandera. Erik koprodukuje její alba v jejím vlastním studiu Think Tank Media ve Woodland Hills, California.

Její první album "Love Is An Illusion" vyšlo v roce 1995 a zaznamenalo velký úspěchu v Japonsku, podobně jako její druhé album "Curious Goods" z roku 1996. Album "Lady Macbeth" z roku 2005 je kolekcí písní založených na Shakespearově tragédii Macbeth, ale z pohledu Lady Macbeth. Zatím poslední její album "El Dorado Hotel" vyšlo v roce 2012.

Lana Lane se objevila jako hostující zpěvačka na dvou albech projektu Ayreon, " Universal Migrator Part 1: The Dream Sequencer" a "Universal Migrator Part 2: Flight of the Migrator", kde zpívala sólové i doprovodné party. Poskytla také elektronický upravený hlas pro obě alba. V roce 2003 Lana zpívala roli královny Guinevere na koncepčním albu "Once and Future King Part I" od Gary Hughese.

V roce 2009 Lana nazpívala primární vokály na album "Terra Incognita", kde hudbu skládal její manžel Erik Norlander ve spolupráci se sci-fi spisovatel a textařem Kevinem J. Andersonem. Na albu se kromě ní uvedla celá řada hostujících vokalistů, včetně Jamese LaBrie, Johna Payne, Michaela Sadlera z kapely Saga. V témže roce Lana také zpívala na dalším koncepčním albu, které složil bratranec Davy Vain podle románu německého sci-fi spisovatele Wolfganga Hohlbein, pro CD "Blaze And Ashes" od Delany.

Členové
(Narozen ***)
Bass


Mark byl muzikantem skoro celý svůj život. Narodil se v hudební rodině a začal hrát a nahrávat ve věku kolem 5 let. Své dětství strávil neustále na cestách po vystoupeních s rodinou po kostelech po celé zemi, a to až jeho pozdních školních let. Vlastně začínal hrít na bubnech a nikdy v podstatě nepřestal. Svoji první baskytaru dostal ve věku 8 let a pro dalších zhruba 20 let stídavě hrál na na basu a na bicí. Vzpomíná, že když vyrůstal jako dítě, trávil hodiny v jejich hudebním sále "jammováním" s otcem (klavír) u všemožných druhů improvizací na basu a bubny. Doba strávená s otcem mu dala základy, dovednosti a sebedůvěru dělat vše, co bych chtěl dosáhnou v hudebněm světě.

Během svých středoškolských let u něj byl normální den, když přišel domů ze školy a začal hrát na své bicí věci od Rush, Genesis nebo Led Zeppelin po dobu 4 hodin. Někdy se také zamkl sám ve svém pokoji na pár týdnů s jeko baskytarou, dokud se nenaučil nové album od Rush. Protože mnoho let strávil jako bubeník, ovlivnilo to výrazně ovlivnilo jeho přístup k hraní na basu. Stal se basistou jako bubeník, takže pro něj bylo mnohem jednodušší spojit se s bubeníky, se kterými hrával.

Za své hudební kariéry spolupracoval i s jedněmi z nejlepších výrobců a hudebníků v průmyslu jako například Sammy Merendino, Kevin Shirley, Anthony Focx, Jon Denney, Kevin Martin, Erik Norlander, Jeff Kollman, Joe Vitale, Dario Lorina, Alan White, Vincent Ruby a mnoha dalšími.

Členové
(Narozen ***, United States)
Drums


Zájem o hudbu se u Nicka projevil, když v 5 letech náhodou uviděl Beatles v Ed Sullivan Show. Druhý den již bušil do lepenkových krabic od kávy a do plechovek. V průběhu několika dalších let pak jeho bratr a sestra hráli na plné pecky Led Zeppelin, Who, Jimi Hendrixe, Grand Funk a další kapely na stereo. Hudba se pro něj stala inspirací.

Brzy poté dostal svoji první bicí soupravu. Nakonec jeho rodiče rozhodli, že mu zařídí lekce na bicí u rodinného příbuzného, kterým nebyl nikdo jiný než bubeník Joe Vitale (Joe Walsh, Crosby Stills & Nash, aj.). Nakonec se ale Joe vzdal vyučování a vyrazil na cestu, která by zformovala jeho legendární kariéru. Po letech poslechu mnoha hudebníků, kteří měli přirozený talent a chemii, která je odlišovaola ode všech, takže si i on brzy vyvinul svůj vlastní styl a bubnování vypadalo velmi přirozeně.

Začal hrát v barech, klubech a na tanečních večerech během High School. Tehdy se jednalo o okolí Clevelandu, PA, kde hrál s kapelami Nightrider, Backseat Romance a Quick. Backseat Romance vystupovali pravidelně každý pátek v Cleveland Agora, a právě tam se náhodou setkal se s mnoha celebritami včetně Carmine Appice (bubeník Cactus, Jeff Beck, Rod, Ozzy). O rok později vstoupil do soutěže "CarmineAppiceDrumOff" v Clevelandu a získal 1. místo z celkový 50 bubeníků. Pak už se mu otevřela cesta do National Drum Off v Hollywoodu v Kalifornii. Z celkových 60 bubeníků se umístil na 10. místě a tam se seznámil s mnoha z jeho nejoblíbenějších bubeníků.

V roce 1988 se přestěhoval do Chicaga s kapelou Defcon a k jeho potěšení měl možnost nahrávat CD, které produkoval Rudy Sarzo (Ozzy, Whitesnake), nebo i koncertovat po celém místě. Během té doby se také umístil na 2. místě v Chicagu Drum Center "Drum off". V průběhu let jsem se na pódiu setkal s kapelami LA. Guns, Pat Travers, Kansas, Yes, Pat Benetar, Nazereth, Blue Oyster Cult, Rick Derringerem, BulletBoys, Stryper, Peter Framptonem, Starship, Isley Bros a m,noha dalšími.

V poslední době hraje s Erikem Norlanderem v jeho The Galactic Collective, cover kapelou Journey nazvanou Majestic nebo také s Harlow. Také je to možné, že se objeví u případných reunionů Defcon a Dreamstreet v budoucnu.

Členové
(Celým jménem Anthony James Franklin)
(Narozen 2. dubna 1962, Derby, Derbyshire, England, United Kingdom)
Bass


Jména několika málo basistů v posledních dvou desetiletích se staly synonymem pro hru na bezpražcovou basovou kytaru. Jedním z nich je i Tony Franklin - s přezdívkou "the Fretless Monster"! Jako své vzory uvádí Johna Deacona, Paula McCartneyho a Jaca Pastoria.

Tony je rozený umělec, když poprvé stanul na jeviště v 5 letech. Pražcovou basu už měl ve svých rukách v 11 letech. Jeho matka mu ukázala pár akordů a možná i několik dalších základů prvního dne, ale jinak se vypracoval jako samouk z hraní a poslechu. Od svých 18 let se už věnuje hlavně hře na bezpražcovou baskytaru. Jeho velký zlom nastal v roce 1984, když se stal basistou v hvězdné supergroup The Firm s kytarovou legendou Jimmym Pagem, zpěvákem Rodgersem a bubeníkem Chris Sladem (AC/DC, Manfred Mann’s Earth Band). Franklinovo charakteristické berpražcové vrnění je výrazný a okamžitě rozpoznatelný prvek na prvním hitu kapely "Radioactive".

Po dvou hitových albech s Firm Franklin pokračoval s kapelami a hudebníky jako Blue Murder (John Sykes, Carmine Appice), David Gilmour, Kate Bush, Whitesnake, Donna Lewis, Gary Hoey, Pat Travers, Banyan (Stephen Perkins), Doug Aldrich, Gregg Bissonette, Kelly Keeling, Robbie Krieger (The Doors), Scott Kail, Simon Phillips, Steve Fister, Terry Bozzio, Warren DeMartini a mnoho dalšími. Jako žádaný studiový basista se objevil na více než 150 albech. Franklin vydal dvě sólová alba "Brave New Tomorrow" a "Wonderland" a instruktážní DVD pro basisty.

Tony Franklin se také objevil v desítkách televizních pořadů včetně Late Show With David Letterman, Beverly Hills 90210, The Rosie O’Donnell Show, Good Morning America, Top of the Pops (U.K.), VH-1, MTV, Don’t Forget Your Toothbrush (Finsko) a v desítkách japonských programů. V roce 2006 firma Sony vydala "Tony Franklin: Not Just Another Pretty Bass", první vzorkovou knihovnu Franklinových samplů.

Franklin se vrátil do hudebních vystoupení na plný úvazek v polovině roku 2011, kdy nastoupil do koncertní sestavy kapely Kenny Wayne Shepherda na turné podporující kytaristovo album z roku 2011 "How I Go". Franklina také můžeme slyšet na Shepherdově albu "Goin 'Home", které vyšlo v létě 2014.

V roce 2015 bylo možno spatřit Franklina nahrávat a koncertovat s Heart Of Storm, s živým Russian Rock Ballet - s prvotřídním ruským baletem a živou rockovou kapelou, kterou tvořili Doug Aldrich, Gregg Bissonette, Derek Sherinian, Brent Woods a Brandon Fields. Živé DVD bylo natočeno v Orpheum Theater v Los Angeles. Další živá vystoupení pak odehráli v roce 2016.

Na závěr letního turné 2015 s kapelou Kenny Wayne Shepherda Franklin zahajoval vystoupení Van Halen, které vyvrcholilo dvěma koncerty v legendárním Hollywood Bowl v Los Angeles.

Hraje s:
Freakshow - Bass
2009 "Freakshow" - Bass
Kenny Wayne Shepherd Band - Bass (2011-present)
Marco Ferrigno - Bass
2006 "Hanging Gardens" - Bass
Rated X - Bass (2014-present)
Roy Harper - Bass (1982-present)
The Cage - Bass
2002 "The Cage 2" - Bass
VHF (aka Vinciguerra Hoekstra Franklin) - Bass

Hrával s:
Blue Murder - Bass, Keyboards, Vocals (backing) (1988-1992)
Docker's Guild - Bass (1994-1995, 2012)
Donna Lewis - Bass
Erik Norlander - Bass
2003 "Music Machine" - Bass, Guitars (acoustic)
2000 "Into The Sunset" - Bass
Gary Hoey - Bass (1993-?)
Lana Lane - Bass, Fretless Bass (1995-?)
Legacy X - Bass (2013-2014)
Marty Friedman - Bass (1996)
1996 "True Obsessions" - Bass
Menchen - Bass
2008 "Red Rock" - Bass
Pearl - Bass (1997-?)
Sir Lord Baltimore - Bass (2005-?)
2006 "Sir Lord Baltimore III Raw" - Bass
The Firm - Bass, Keyboards (1984-1986)
The Jimmy Whip Project - Bass
2009 "The Jimmy Whip Project" - Bass

Koncertoval:
Heaven & Earth - Bass (2013)
Whitesnake - Bass (1997)

Hostoval:
Audiovision
2005 "The Calling" - Bass
Derek Sherinian
1999 "Planet X" - Bass
2001 "Inertia" - Bass (02,03,04,08)
2003 "Black Utopia" - Bass (02-09)
2004 "Mythology" - Bass (01,02,05,08)
2006 "Blood of the Snake" - Fretless Bass (01,02,04-06,08), Bass (10)
2009 "Molecular Heinosity" - Fretless bass (06,09)
2011 "Oceana" - Bass (05,09)

Členové
(Narozen 9. listopadu 1955, Wilmington, Delaware)
NS-Stick, Bowed Guitar, Contrabass


Don Schiff je hráč na basovou kytaru, Chapman Stick, NS-Stick, Bowed Guitar na mnoha nahrávkách, hudbě určené pro TV a pro filmový doprovod. Je jedním z prvních Stick, a NS-Stick hráčů, a také Bowed kytary. Pomohl zpopularizovat NS-Stick a techniku hraní na něj pomocí nahraných smyček jako prezentaci a tappovacího zařízení.

Rodák z Wilmingtonu, Delaware se přestěhoval do Las Vegas, Nevada, hned po střední škole v roce 1974. V jeho 19 letech si rychle získal reputaci a během pěti měsíců nastal jeho první zlom, když se stal "domovským basistou" pro Flamingo Las Vegas a Hilton Hotel Showrooms. Tam hrál s takovými umělci jako Elvis Presley, Tina Turner, Peggy Lee, Sammy Davis Jr., Ann-Margret, Perry Como a The 5th Dimension.

Schiff si koupil svůj první Chapman Stick v roce 1975 a rychle jej zvládl a vytvořit si svůj vlastní styl hraní. Postupně n2kdz v dob2, kdz se p5estehoval do Los Angeles v roce 1977, začal používat jej pou69vat i během živých vystoupení a studiových nahrávek pro různé umělce jako jsou Eddie Money, Lana Lane, Dwight Yoakam, Erik Norlander a Sheryl Crow. Seznámil se se scenáristou a režisérem Sean Patrick Duncanem, který jej najal k nahrávání hudby pro filmy Live From Death Row a Family Values. Spatřit jej můžeme letmo i v obou těchto filmech, protože jej Pat Duncan obsadil i do filmů, které režíroval a přidal je do některých scén.

V roce 2000 Emmett Chapman a Ned Steinberger vyvinul první prototyp NS - Sticku. Schiffovi byl pak svěřen jeden z prvních dvou prototypů k vyzkoušení. Don pro něj vyvinul mnoho nových technik na to včetně technik nazvaných "tapping while plucking" a "slide technique" za použití karabiny, zatímco poklepává na tlačítko.

Píseň "Cerebral Man", kterou napsal spolu s Tully Winfield, byla nahrána na album Benatar s názvem "Wide Awake in Dreamland", které interpretka obdržela zlatou desku v roce 1988. Skadbu "With Every Word" nahrál pro Nia Peeples pro jejich eponymní album, na kterém se také autorsky podíleli Schiff a Winfield. Schiff v současné době hraje na NS - Stick v kapele Rocket Scientists. Také napsal hudbu a textová témata pro webový seriál "The Guild".

Sólová alba:
1999 "Timeless"
2002 "Wait By The River"
2005 "Peering Over Clouds"

Vlastní stránky: www.donschiff.com

Členové
(Celým jménem Vincent "Vinny" Appice)
(Narozen 13. září 1957, Brooklyn, New York, USA)
Drums


Vincent „Vinny“ Appice je rockový bubeník, známý pro své působení především ve skupinách Dio a Black Sabbath, resp. Heaven and Hell, WWIII nebo doprovázel umělce jako John Lennon či Rick Derringer. Je mladším bratrem o 11 let staršího rockového bubeníka Carmine Appice, který hrál ve skupinách Vanilla Fudge, Cactus, Blue Murder nebo King Kobra.

Vinny Appice usedl za bicí ve věku devíti let, docházel na lekce ke stejnému učiteli jako jeho bratr Carmine Appice. Když mu bylo šestnáct, Appice a jeho skupina BOMF se setkala s Johnem Lennonem v Record Plant Studios, což vedlo k tomu, že se objevil na několika Lennonových nahrávkách. V rokoch 1976 až 1978 pôsobil u Ricka Deringera. Z tohoto působení je možno jej spatřit na živé nahrávce z Clevelandu "Live in Cleveland", která představuje některá vystoupení z roku 1977. Pak už ale zformoval vlastní power rockové trio Axis společně s kytaristou Danny Johnsonem a Jay Davis, se kterou nahrál desku "It's A Circus World" (1978). V období 1980-1996 hrál stříedavě s Black Sabbath a kapelou Dio.

Samozřejmě hrál a nahrával i s mnohými dalšími kapelami a umelci, kromě Axis také s Raven Storm či World War III, ale hlavně Heaven and Hell, zanechal po sobě více než 25 alb.

Vinny má za sebou miliony prodaných alb a jeho bicí jsou slyšet také na mnoha filmových snímcích - např. Wayne's World 2, Heavy Metal nebo Iron Eagle. Je rovněž autorem instruktážní příručky "Rock Steady" nebo DVD "Hard Rock Drumming Techniques". Své bubenické umění také předvádí na mnoha bubenických instruktážních vystoupeních „clinic“ po celém světě. V mnoha publikacích napsaných o skupinách Black Sabbath a DIO je zmiňován jeho velký přínos na zvuku nahrávek těchto kapel.

V novém tisíciletí se také objevil ve filmové hudbě, když složil skladbu "Inside Of You Inside Of Me" pro hollywoodskou re-makovou komedii Bedazzled a také se vrhl do jiné oblasti, když otevřel svůj vlastní bar s živou hudbou v Bakersfield, Kalifornie. Studiové práce nebo koncertování se zpěváčkou Lana Lane a Mark Boals jej zaměstnalo v prvních letech tohoto desetiletí, po němž přišel reunion kapely WWIII v roce 2004.

V říjnu 2012 vystoupil spolu se svým bratrem v rámci projektu Drum Wars v Brně. V současné době od roku 2006 působí ve skupině 3 Legged Dogg nebo hrál se skupinou Big Noize. Od roku 2014 také vystupuje se skupinou Last in Line.

Členové
(celým jménem Greg Ellisand)
(narozen ***, United States)
Drums


Greg Ellis je americký bubeník a perkusionista žijící v Los Angeles, známý pro jeho práci pro filmu a world music. Vystupoval a nahrával s umělci z téměř ze všech kontinentů, a to včetně hudebníků jako Zakir Hussain, Airto, Kodo, Mickey Hart Planet Drum, Juno Reactor, Billy Idol, Sonu Nigam, Sussan Deyhim, Bickram Ghosh, Chiwoniso Maraire a mnoha dalšími.

Na začátku své kariéry hrál jako koncertní i studiový bubeník. Byla to celkem bláznivá cesta během posledních 24 let, která začala d té doby, kdy se přestěhoval do Hollywoodu. Bylo to v roce 1984, když právě pokoušel ukončil první rok studia se zaměřením na hudbu na San Jose State University. Tehdy si přečetl v magazínu Moderní Drummer reklamu na Musicians Institute, který se právě otevíral na PIT, škole pro bubeníky o rok dříve. Škola v té době teprve začínala v porovnání s tím, co je z ní teď. Ve třídě bylo jen asi sedmdesát bubeníků, ale byla to neuvěřitelně talentovaná třída, v níž se objevili mimo jiné Curt Bisquera, Jimmy Degrasso, Enzo Todesco a Carla Azar. Trvalo mu pak několik let, než mohl rozvinout svoji kariéru, až se nakonec dostal turné s kapelou pro A & M Records a už nikdy nevrátil. Strávil pak většinu svých dvacátýchlet věku jako sólový hráč nebo studiový hráč hrající pouze na bicí sestavu. Ellis projevil zájem o ruční perkuse po přečtení knihy Mickey Harta "Drumming At The Edge Of Magic".

Vystupoval s různorodými hudebníky od Billy Idola až k Beck nebo Mickey Hartovi. Začal sbírat bicí nástroje při svých koncertních cestách po celém světě. Přístroje a hudbu těchto různých kultur Ellis s citem proměňoval na jiné formy melodií a kompozic jinak, než bylo obvyklé pro klasické západní prostředí. Ellis začal skládat hudbu podle rytmu.

Nakonec vytvořil world music duo Vas, které tvořili vokalistka Azam Ali a percussionista Greg Ellis. Podepsali smlouvu s Narada / Virgin v roce 1997 a vydali čtyři úspěšné a kritikou vysoce ceněná alba, stejně jako sólové CD "Kala Rupa". Jeho hra na bicí v duu Vas přitáhly pozornost některých špičkových filmových skladatelů a Ellis je dodnes podílel na nahrávkách pro více než 300 filmových záznamů. Nahrával mimo jiné také pro filmy Ironman, velmi oblíbené The Matrix: Reloaded a The Matrix: Revolutions, Fight Club, Lara Croft: Tomb Raider, Dawn Of The Dead, Dukes Of Hazzard, The Devil’s Rejects, Brave Story, 300, Watchmen, and Argo nebo nejnověji pro nový film Ridley Scotta "Body Of Lies", v němž hrají Leonardo DiCaprio a Russell Crowe.

Jako vášnivý zastánce léčebných a terapeutických aspektů ekologického zvuku a rytmu, Ellis spoluzaložil projekt RhythmPharm, prostor pro příjem organického rytmu a zvukové terapie. Prostřednictvím RhythmPharm vydal 7CD box set "Rhythm Tonics", které jsou používány jako alternativní i běžné zdravotní praktiky po celém světě. RhythmPharm je také platformou pro Ellise, aby vyjádřil své prohlubující se obavy z nežádoucích účinků elektronických rytmů na kulturu a společnost jako celek.

V poslední době je bubeníkem britiské psy-trance kapely Juno Reactor a spolupracoval na projektu se zpěvačkou Lisbeth Scott nazvaném biomusique (Kosmic Music).

Nahrával s:
Erik Norlander - Drums (as "Greg Ellis")
1997 "Threshold" - Drums
2000 "Into The Sunset" - Drums, Ethnic percussion, Tanpura
2004 "Seas Of Orion" - Percussion

Členové
(Narozen 25 června 1966 1968, Lafayette, Louisiana, United States)
Vocals


Kelly Keeling je americký hudebník a skladatel. Hrát začal již ve věku 14, kdy se poprvé projevil a zahájil kariéru na hudební scéně, která jej provedla po celém světě několikrát jako nahrávajícího umělce, zpěváka, skladatele, multi-instrumentalistu a producenta. Ve své kariéře spolupracoval s mnoha významnými hard rockovými počiny, psal filmové hity a hrál také s křesťanskými rockovými kapelami.

Na hudební scéně se objevil v roce 1986 jako sólový zpěvák americké heavy metalové kapely Baton Rouge. Podpis smlouvy s Ahmet Ertegün v roce 1987 z Atlantic Records skupinu Baton Rouge přivedl na očí veřejnosti díky MTV, uvedení v AOR rádiu a na dvou vysílacích okruzích USA. Rok 1990 byl rušný rok pro Kelly Keelinga, neboťť pracoval na albu Alice Coopera "Hey Stoopid", kde byl spoluautorem písně "Snakebite", zpíval vokály. Také složil 3 písně pro film "Rich Girl" a odstěhoval se do Los Angeles, CA.

Po vydání třetího alba v roce 1991 se skupina Baton Rouge rozdělila kvůli Kellyho vstupu do kapely Blue Murder, kde se setkal s Carminem Appice a Tonym Franklinem. Jejich výsledné album "Nothing But Trouble" trvalo dva roky, než je dokončili, produkoval je John Sykes a vyšlo u Geffen Records. V roce 1994 Kelly a Yngwie Malmsteen nahráli píseň "Speed King" pro "Smoke on the Water: A Tribute to Deep Purple".

V roce 1995 se Kelly stal zpěvákem John Norum Band, s nimiž nahrál dvě alba a absolvoval turné ve Švédsku. Kelly se objevil také na albu "Another Destination, Worlds Away & Face It Live '97". Kelly se stal zpěvákem, skladatelem, producentem, kytaristou a klávesistou na albech Carmine Appices Guitar Zeus, kde se představili nejlepší kytaristé na světě. Nakonec vydali tři alba "Carmine Appices Guitar Zeus" (1995) u Revel Music, "Guitar Zeus II: Channel Mind Radio" (1997) u One Music a "Conquering Heroes" (2009) u Sony International. Byl spoluautorem a přispěvatelem dvou písně pro film "Dish Dogs" (1998). Kelly se také objevil, spolu s Denny Lainem, Rogerem Daltrey a Carminem Appice na soundtracku k filmu "Chasing Destiny", pro který Kelly napsal, produkoval a hrál 4 písně. Kelly také nahrál zvukový doprovod k filmu "Totally Irresponsible".

V roce 1998 se stal zpěvákem Michael Schenker Group na albu "The Unforgiven" a následném turné "The Unforgiven World Tour". Také se objevil na 25. výročním CD "Tales of Rock 'n' Roll", které představilo všechny zpěváky MSG. Kelly napsal tři skladby pro toto album, dva pro předchozí MSG zpěváky Grahama Bonneta a Gary Bardena a jednu pro sebe ("Big Deal"), která otevírá album. V roce 2000 se podílel na tributním albu Grand Funk Railroad " A Tribute to Grand Funk Railroad ... an American Band". V roce 2000 se Kelly přesunul ke skupině Heaven and Earth, kterou založili metalový kytarista Stuart Smith, Kelly byl zpěvákem jejich druhého alba "Windows to the World" (2001) vydaného Frontiers Records. V roce 2001 byl Kelly rekrutován Don Dokken, aby se stal asistentem skladatelem, doprovodným zpěvákem a producentem u 7 písní na CD "Long Way Home" (2002). Spolupráci s Dokken si zopakoval v roce 2004, kde skládal a produkoval album "Hell to Pay". Uvedl se také na albu Furious George a koncertoval s Georgem Lynchem.

Kelly se uvedl jako zpěvák na albu Erika Norlandera "Music Machine" (2003) a následujícím evropském turné v červnu, kde také uváděl skladby ze wsvého sólového alba, které bylo ve fázi mixování v té době. Tuto tříčlennou kapelu tvořili kromě něj také Erik Norlander a Vinnie Appice. Koncem léta 2004 znovu koncertoval jako zpěvák a basista s Lana Lane a Erikem Norlanderem v USA, Evropě a Rusku. Vydali také živé album "Stars Rain Down".

První sólové album Kellyho se jmenuje "Giving Sight to the Eye" (2005) a uvedli se na něm Kerry Livgren, Roger Daltrey, Don Dokken, Denny Laine, Tony Franklin, Carmine Appice & Vinnie Appice (Black Sabbath, Dio) a další přátelé, které poznal během koncertování.

Keeling nahrával a koncertoval s kapelou O'2L, kde působili všichni členové ze západního pobřeží větvi Trans-Siberian Orchestra a nahrál osm písní určených pro další sólové album, které se ale nakonec objevily na prvním studiovém albu projektu Paris Keeling s výkonným producentem Marty Parisem. V té době koncertoval s Erikem Norlanderem, Trans-Siberian Orchestra a kapelou Rock4Xmas Wayne Morrissona.

V roce 2012 Kelly založil kapelu Balance spolu s kytaristou a spoluautorem Kim Royem, zakladatelem kapely Kingdom, reaktivoval kapelu Baton Rouge pro nové album, které se objevilo na Frontier Records, která zanikla v roce 2013. V roce 2015 se Keeling uvedl jako sólový zpěvák u Foundry, americké rockové kapele z Las Vegas, v níž působili Kelly jako zpěvák, bubeník Marc Brattin a James Fucci na kytaru. Jejich debut vyšel 15.ledna 2015 a obsahuje 10 Hard Rock / Pop skladeb, nahraných pod vedením Matta Breuniga (The Killers) a mixoval je 7x Grammy oceněný producent Steve Thompson (Guns N 'Roses, pusa, Marallica, Korn a Soundgarden). Keeling, Brattin a Fucci nyní skládají originální skladby pro druhé album, které plánují na vydat v lednu 2017.

Keeling i nadále hraje v Louisianě, kde uvádí své Piano Show a měsíčně představení Beatles Night. nechybí ani místní High School sbory a College Horn oddíly.

Působil také v:
Dali's Dilemma - Vocals
Red Zone Rider - Voices, Fretless Bass, Organ (2014-present)
Baton Rouge - Vocals, Guitars (1986-1991,1997,2009)
Blue Murder - Vocals (lead), Guitars (rhythm) (1992-1993)

Zpět
Studiové desky:
2016 Surreal
2014 The Galactic Collective
2012 Live in Gettysburg (live)
2006 Live in St. Petersburg (live)
2006 Hommage Symphonique
2004 Seas of Orion
2004 Stars Rain Down (live)
2003 Music Machine
2000 Into the Sunset
1997 Threshold

DVD
2014 The Galactic Collective - Definitive Edition
2012 The Galactic Collective Live In Gettysburg
2006 Live in St. Petersburg
Rocket Scientists
2014 Refuel
2014 Supernatural Highways
2007 Looking Backward
2006 Revolution Road
1999 Oblivion Days
1995 Brutal Architecture
1993 Earthbound

Lana Lane (studiové desky)
2022 Neptune Blue
2012 El Dorado Hotel
2007 Red Planet Boulevard
2005 Lady Macbeth
2003 Winter Sessions
2002 Project Shangri-La
2000 Secrets Of Astrology
1999 Queen Of The Ocean
1998 Garden Of The Moon
1996 Curious Goods
1995 Love Is An Illusion


Skupina:
Erik Norlander - Keyboards
Mark Matthews - Bass
Nick LePar - Drums
Greg Ellis - Percussion
Alastair Greene - Guitars (01,02,03,04,06)
Hosté:
Lana Lane - Vocals (05)
Jeff Kollman - Guitars (05)
Mark McCrite - Acoustic Guitar (03)
Don Schiff - Cello, Contrabass and Fretless NS/Stick (02)
Diskografie Surreal
Vyšlo 21. června 2016, Think Tank Media, TTMD-1058

Seznam skladeb:
01. The Party's Overture (7:52)
02. The Galaxy Collectors (Album Mix) (10:34)
03. Suitcase And Umbrella (7:08)
04. Unearthly (8:48)
05. Surreal (feat. Lana Lane) (10:46)
06. El Gran Final (11:08)
Total Time: (00:00)

Recorded between August and December 2015
Nick LePar’s drums and Mark Matthews’ bass guitars were recorded by Dylan Roth at Mad Rabbit Media, Uniontown, Ohio, with special thanks to Greg and Angie Wilkinson
Keyboards, vocals and Alastair Greene guitars were recorded by Erik at Think Tank Media, Placerville, California
Greg Ellis, Jeff Kollman, Mark McCrite and Don Schiff tracks were recorded at their home studios
Mixed: Erik Norlander at Think Tank Media
Mastered: Maor Appelbaum at Maor Appelbaum Mastering in Los Angeles
Cover Art: Amber Cartier
"Surreal" je nové plnohodnotné vizionářské album klávesisty Erik Norlander z Kalifornie. Po dvou nedávných vysoce uznávaných nahrávkách se svým projektem Rocket Scientists nyní představuje v následovníka svého sólového eposu "The Galactic Collective" z roku 2009. "Surreal" pokračuje v pofobném duchu s tradičně nástrojově vybavenou rockovou kapelou naproti vlastnímu nadčasovému zvuku Erikových kláves.

Skupina:
Erik Norlander - Keyboards
Mark Matthews - Bass
Nick LePar - Drums
Freddy DeMarco - Guitars
Hosté:
Mitch Perry - Guitars
Mark McCrite - Guitars
Ron Redfield - Guitars
John Payne - Guitars, Choral Vocals
Lana Lane - Choral Vocals
Diskografie The Galactic Collective
Vyšlo 4. listopadu 2014, Think Tank Media, TTMD-1054

Seznam skladeb:
01. Arrival - studio 2010 (1:46)
02. Neurosaur - studio 2010 (5:00)
03. Fanfare for Absent Friends - studio 2010 (6:15)
04. Sky Full of Stars - studio 2010 (9:47)
05. Astrology Prelude - studio 2010 (5:45)
06. Trantor Station - studio 2010 (6:25)
07. After the Revolution - studio 2010 (12:15)
08. Garden of the Moon - studio 2010 (5:18)
09. Dreamcurrents - studio 2010 (5:37)
10. The Dark Water - studio 2010 (20:53)
11. Space: 1999 - studio 2010 - bonus track (5:10)
12. Sky Full of Stars - piano version 2010 - bonus track (10:10)
13. Garden of the Moon - long version 2010 - bonus track (6:03)
14. The Darker Water - studio 2010 - bonus track (24:38)
15. Arrival - no crossfades - studio 2010 - bonus track (2:02)
16. Neurosaur - no crossfades - studio 2010 - bonus track (5:03)
17. Fanfare for Absent Friends - no crossfades - studio 2010 - bonus track (6:24)
18. Sky Full of Stars - no crossfades - studio 2010 - bonus track (10:10)
19. Astrology Prelude - no crossfades - studio 2010 - bonus track (5:46)
20. Dreamcurrents - no crossfades - studio 2010 - bonus track (5:50)
21. The Dark Water - no crossfades - studio 2010 - bonus track (20:49)
Total Time (00:24)

Produced: Erik Norlander for Think Tank Media, USA
Executive Producer for the original release: Dena Henry for Chian Productions
Recorded: Chris Keffer at Magnetic North Studio, Cleveland, Ohio
and recorded: Erik Norlander at Think Tank Media, El Dorado Hills, California in 2009
Mixed: Erik Norlander
Original album mastered: Chris Brown at Stuffy Room Mastering, Murfreesboro, Tennessee
Liner notes: Michelle Moog-Koussa, Executive Director of The Bob Moog Foundation
Album obsahuje celkem 21 skladeb. Zahrnuje 10 skladeb na albu originálu plus 4 skladby z 30 minutového EP "Echoes from the Collective", která je součástí Definitive DVD/2CD setu. Zahrnuto je také 7 samostatných verzí skladeb, které se prolínají na původním albu. "The Galactic Collective" je hluboký průřez toho nejlepšího z rozsáhlých instrumentálních Erikových skladeb napsaných pro Rocket Scientists, manželku Lana Lane a z jeho vlastních sólových alb v průběhu let. Byly nahrány na úžasný arzenál analogových synthezátorů (včetně šesti Moogů), varhany Hammond a neuvěřitelný klavír Steinway Model B v Clevelandském prestižním studiu Magnetic North Studio pod vedením Chrise Keffera a producenta Dena Henryho. Nahrávku pořídili basista Mark Matthews, bubeník Nick LePar, sborové zpěvy doplnili Lana Lane a John Payne, a také mnoho hostujících kytaristů jako John Payne, Mitch Perry, Mark McCrite, Ron Redfield a Freddy DeMarco.

Skupina:
Erik Norlander - Keyboards
Freddy DeMarco - Guitars
Mark Matthews - Bass
Nick LePar - Drums
Hosté:
Lana Lane , Debrissa McKinney - Vocals
Diskografie Live In Gettysburg
Vyšlo 12. července 2012, Think Tank Media, TTMV-1007

Seznam skladeb:
01. Arrival - live 2011 (2:18)
02. Neurosaur - live 2011 (5:05)
03. Fanfare For Absent Friends - live 2011 (6:05)
04. Sky Full Of Stars - live 2011 (9:37)
05. Capture The Sun - live 2011 (9:11)
06. Astrology Prelude - live 2011 (5:41)
07. Secrets Of Astrology - live 2011 (7:18)
08. Trantor Station - live 2011 (5:39)
09. After The Revolution - live 2011 (10:06)
10. Garden Of The Moon - live 2010 (6:39)
11. The Dark Water - live 2011 (20:59)
12. Sunset Prelude - live 2011 (3:33)
13. Into The Sunset - live 2011 (4:51)
14. Dreamcurrents - live 2011 (3:03)
15. Hymn - live 2011 (1:48)
16. Into The Sunset Reprise - live 2011 (1:50)
17. Sunset Postlude - live 2011 (1:53)
Total Time (45:24)

Toto album obsahuje živé předvedení kompletního alba "The Galactic Collective", které se uskutečnilo na The Rites of Spring Festival 2011 společně se skladbou "Into the Sunset Suite" a skladbami napsanými Norlanderem pro Lany Lane "Capture The Sun" a "Secrets of Astrology".

Skupina:
Erik Norlander - Keyboards
Kelly Keeling - Vocals, Bass
Lana Lane - Vocals
Peer Verschuren - Guitars
Ernst Van Ee - Drums
Hosté:
Diskografie Live In St. Petersburg
Vyšlo 26. července 2006, Think Tank Media, TTMV-1004

Seznam skladeb:
01. Neurosaur - live 2004 (5:53)
02. Dreamcurrents - live 2004 (5:50)
03. Mariner - live in St Petersburg 2004 (7:24)
04. A Salty Dog - live 2004 (4:40)
05. Sky Full of Stars - live in St Petersburg 2004 (11:32)
06. Alexandria - live 2004 (7:00)
07. Guardian Angel - live 2004 (6:54)
08. Oblivion Days - live 2004 (4:34)
09. Peer's Guitar Solo - live 2004 (2:04)
10. Beware the Vampires - live 2004 (5:37)
11. Secrets of Astrology - live 2004 (9:02)
12. Fallen - live 2004 (5:29)
13. One of the Machines - live 2004 (7:18)
14. Fanfare for Absent Friends - studio 2006 (5:54)
15. From Russia with Love - studio 2006 (4:51)
16. Mariner - live in Hamburg 2004 (7:45)
17. Sky Full of Stars - live in Hamburg 2004 (11:06)
Total Time: (78:24)
Toto album dokumentuje koncert z roku 2004 v Petrohradu, Rusko, na závěr dlouhého turné, které začalo v Kalifornii, přesunulo se na východ po celých Spojených státech a Evropě až dospělo k závěru, v ruském severním hlavním městě. Digitální album obsahuje dvě bonusové živé skladby nahrané v Hamburku již dříve na turné společně se 2 bonusovými studiovými skladbami, včetně cover skladby "From Russia With Love".

Skupina:
Erik Norlander - Keyboards
Kelly Keeling - Vocals
Don Schiff - NS/Stick, Chapman Stick, Bowed Guitar, Contrabass
Mark McCrite - Guitars
Gregg Bissonette - Drums
Jon Papenbrook - trumpet
Eric Jorgensen - Trombone
Mike Alvarez - Cello
David Schiff - Woodwinds
Hosté:
Diskografie Hommage Symphonique
Vyšlo 24. listopadu 2006, Think Tank Media

Seznam skladeb:
01. Conquistador (4:08)
02. Sir Lancelot and the Black Knight (7:20)
03. Turn Of The Century (7:38)
04. Pirates (13:32)
05. Clasp (4:51)
06. King of the Universe (7:09)
07. Children Of Sanchez Overture (9:24)
08. Starless (12:04)
Total Time: (78:24)

Album "Hommage Symphonique" oslavuje umělce ve skladbách ovlivněných progresivním rockem a jazz-fusion vlivy. Cover skladby přinášejí hudební ochutnávky skladeb, které v originále nahrály kapely ELP, ELO, Yes, Rick Wakeman, King Crimson, Procol Harum, Jethro Tull a Chuck Mangione.

Skupina:
Erik Norlander - Synthesizers
Greg Ellis - Percussion
Hosté:
Diskografie Seas Of Orion
Vyšlo 11. září 2004 (EUR), 25. října 2004 (North America)
Quantum Records (Netherlands)

Seznam skladeb:
01. Fanfare for Absent Friends (5:50)
02. City of Living Machines (7:27)
03. New Gotham Prime (7:36)
04. Adrift on the Fire Seas Of Orion's Shield (22:30)
05. Oasis in Stasis (6:03)
06. Opera Sauvage: Hymne (2:42)
Total Time (52:22)
Mistr syntezátorů a skladatel Erik Norlander na albu "Seas Of Orion" udělal triumfální návrat ke svým elektronickým kořenům. Norlander zaznamenal album v duchu elektronických velikánů 70. let, když využíval pouze syntezátory a bicí - bez kytary, bez zpěvu, klavíru, bez varhan, v krásném melanži elektronických smyček, kinetických rytmů a emotivních nálad.

Skupina:
Erik Norlander - Keyboards
Kelly Keeling - Vocals (01-04,09)
Lana Lane - Vocals (010,20,6,11,12)
Peer Verschuren - Guitars (all tracks)
Don Schiff - NS/Stick (all tracks)
Ernst Van Ee - Drums (01-06,09,10,13)
Ed Warby - Drums (08,12)
Hosté:
Diskografie Stars Rain Down
Live in Europe 2001 - 2003
Vyšlo 5. července 2004, Think Tank Media

Seznam skladeb:
01. Rome is Burning - live 2003 (6:15)
02. Beware the Vampires - live 2003 (4:53)
03. One of the Machines - live 2003 (5:33)
04. Mariner - live 2003 (7:54)
05. Sky Full of Stars - live 2003 (10:14)
06. Lost Highway - live 2003 (5:13)
07. Arrival - live 2001 (1:52)
08. Neurosaur - live 2001 (5:27)
09. Heavy Metal Symphony - 2003 live (5:09)
10. Project Blue Prince - live 2003 (5:24)
11. Fly - live 2001 (7:35)
12. Oblivion Days - live 2001 (4:33)
13. Space: 1999 - live 2003 (4:55)
Total Time: (00:24)

Toto album bylo zaznamenáno v Evropě na turné překlenujícím dobu tří let. Turné bylo dlouhé, někdy náročné, ale vždy plné údivu a fascinace.

Skupina:
Erik Norlander - Keyboards
Peer Verschuren - Guitars
Neil Citron - Guitars
Tony Franklin - Bass
Don Schiff - NS/Stick
Gregg Bissonette - Drums
Vinny Appice - Drums
Virgil Donati - Drums
Kelly Keeling - Vocals
Scott Kail - Vocals
Donald "Buck Dharma" Roeser - Vocals, Guitars
Mark Boals - Vocals
Robert Soeterboek - Vocals
Hosté:
Diskografie Music Machine
Vyšlo 23. května 2003, Transmission Records

Seznam skladeb:
01. Project Blue Prince (3:38)
02. Music Machine (6:39)
03. Turn Me On (5:49)
04. Heavy Metal Symphony (6:31)
05. Tour of the Sprawl (8:40)
06. Andromeda (6:02)
07. Letter from Space (3:16)
08. Lost Highway (5:12)
09. Soma Holiday (3:04)
10. Return Of The Neurosaur (1:39)
11. Project Blue Prince Reprise (1:12)
12. Fanfare And Interlude (3:04)
13. Beware The Vampires (5:18)
14. The Fire of Change (7:53)
15. The Fall Of The Idol (5:43)
16. Metamorphosis (3:14)
17. One Of The Machines (5:17)
18. Fallen (5:13)
19. Johnny America (6:35)
20. Music Machine Reprise (1:53)
21. Sky Full Of Stars (10:14)
Total Time: (78:24)

Album představuje rockovou operu "Music Machine", 2CD koncepční album o dramaticém vbzestupu a pádu geneticky stvořené rock star.

Skupina:
Erik Norlander - All Keyboards, Additional Guitars (02,07,10), Bass (07), Orchestral Percussion
Arjen Anthony Lucassen - Electric and Acoustic Guitars
Tony Franklin - Fretless Bass, Additional Snare Cadences
Greg Ellis - Drums, Ethnic Percussion, Snare Cadences, Tanpura
Glenn Hughes, Lana Lane, Edward Reekers, Robert Soeterbroek - Vocals
Cameron Stone - Cellos
Hosté:
Diskografie Into The Sunset
Vyšlo 22. května 2000, Avalon

Seznam skladeb:
01. Sunset Prelude (3:17)
02. Into the Sunset (5:34)
03. Rome is Burning (6:05)
04. Fanfare for the Dragon Isle (0:50)
05. Fly (7:53)
06. Dreamcurrents (4:38)
07. Lines in the Sand (5:11)
08. On the Wings of Ghosts (10:29)
09. Hymn (1:18)
10. Into the Sunset Reprise (1:32)
11. Sunset Postlude (2:25)
12. Alchemy and Astronomy (bonus track) (17:10)
13. Neurosaur (2000 version, bonus track) (5:27)
Total Time: (71:49)


Skupina:
Erik Norlander - Keyboards
Hosté:
Greg Ellis - Drums
Don Schiff - Bass
Diskografie Threshold
Vyšlo 21. června 1997, Kinesis

Seznam skladeb:
01. Arrival (1:54)
02. Neurosaur (5:25)
03. No Cross To Carry (5:47)
04. Threshold (8:12)
05. Neuro Boogie (5:45)
06. Trantor Station (5:28)
07. Waltz Of The Biots (11:17)
08. Critical Mass (7:41)
09. The Long Ion Train (2003 bonus track) (3:33)
10. Hyperspace (1997 bonus track) (5:56)
11. Solace (2003 bonus track) (6:02)
12. Return To The Ruins Of Trantor (2003 bonus track) (5:24)
13. Threshold Medley (Live at the Cadillac Room 1999) (7:02)
14. Trantor Station (Live at ProgWest 2001) (7:12)
15. No Cross To Carry (1997 Alesis QCard Version) (4:47)
16. Neuro Boogie (1997 Alesis QCard Version) (2:00)
17. Waltz Of The Biots (1997 Machine Mix) (5:25)
18. Neurosaur (1997 Machine Mix) (5:26)
Total Time: (78:24)Skupina:
Erik Norlander - Keyboards
Freddy DeMarco - Guitars
Mark Matthews - Bass
Nick LePar - Drums
Hosté:
Lana Lane - Choral Cocals
John Payne (Asia) - Guitars, Choral Vocals
Mitch Perry - Guitars
Mark McCrite - Guitars
Ron Redfield - Guitars
Diskografie The Galactic Collective - Definitive Edition
Boxset/Compilation, vyšlo 2012, Think Tank Media, TTMV-1006

Seznam skladeb:
CD 1: The Galactic Collective
01. Arrival (1:47)
02. Neurosaur (5:00)
03. Fanfare (6:08)
04. Sky Full of Stars (10:00)
05. Astrology Prelude (5:45)
06. Trantor Station (6:27)
07. After The Revolution (12:16)
08. Garden of the Moon (5:18)
09. Dreamcurrents (5:38)
10. The Dark Water (20:42)
Total Time: (79:02)
CD 2: Echoes from the Collective
01. Space: 1999 (5:10)
02. Sky Full of Stars - Piano and Vocal Version (10:10)
03. Garden of the Moon - Long Version (6:03)
04. The Darker Water (24:38)
DVD:
Feature: The Galactic Collective
Featurette: Behind the Wall of Doom
Total Time: (53:34)


Skupina:
Erik Norlander - Keyboards
Mark Matthews - Bass
Freddy DeMarco - Guitars
Nick LePar - Drums
Hosté:
Lana Lane - Vocals
Debrissa McKinney - Vocals
Diskografie The Galactic Collective Live In Gettysburg
DVD, vyšlo 21. června 2016, Think Tank Media, TTMV-1007

Seznam skladeb:
01. Arrival (2:18)
02. Neurosaur (5:05)
03. Fanfare for Absent Friends (6:05)
04. Sky Full of Stars (9:37)
05. Capture the Sun (9:11)
06. Astrology Prelude (5:41)
07. Secrets of Astrology (7:18)
08. Trantor Station (5:39)
09. After the Revolution (10:06)
10. Garden of the Moon (6:39)
11. The Dark Water (20:59)
12. Sunset Prelude (3:33)
13. Into the Sunset (4:51)
14. Dreamcurrents (3:03)
15. Hymn (1:48)
16. Into the Sunset Reprise (1:50)
17. Sunset Postlude (1:53)
Total Time: (78:24)

Cover Art: Amber Cartier


Skupina:
Eric Norlander - Keyboards
Kelly Keeling - Vocals, Bass
Lana Lane - Vocals
Peer Verschuren - Guitars
Ernst Van Ee - Drums
Don Schiff - Bass and NS/Stick on the two studio tracks
Hosté:
Diskografie Live In St. Petersburg
DVD, vyšlo 2006, Think Tank Media, TTMV-1004

Seznam skladeb:
"Live in St. Petersburg" (91:30):
01. Fanfare for Absent Friends Part One
02. Neurosaur
03. Dreamcurrents
04. Mariner
05. A Salty Dog
06. Sky Full of Stars
07. Alexandria
08. Guardian Angel
09. Oblivion Days
10. Peer's Guitar Solo
11. Beware the Vampires
12. Secrets of Astrology
13. Fallen
14. One of the Machines
15. Fanfare for Absent Friends Part Two
"The Road to Russia" (51:30)
01. In the Court of the Crimson King - Cal Prog 2004 festival
02. Sky Full of Stars - 2004 European Tour
03. Mariner - 2004 European Tour
04. From Russia With Love - new studio recording with video montage
Total Time: (143:00)


Zpět


Erik Norlander, Keith Emerson s manž.

Big Noize - Luis Filgueira, Erik Norlander, Simon Wright

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.eriknorlander.com/index/
Další zdroje:
http://www.thetank.com/artists.htm
www.tonyfranklin.com
http://www.fretlessmonster.com
www.fender.com/artists/TonyFranklin
http://rocketscientists.bandcamp.com/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  9.10.2016 
Menu Poslední aktualizace: 15.6.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©