ENOCHIAN THEORY

     
       
        
                 

Zpět







ENOCHIAN THEORY je moderní progresivní rock/metalová kapela, která se zrodila v roce 2004 v Portsmouth, Hampshire, Velká Británie. Kapela hrála původně ve čtyřčlenné sestavě, v níž působili bubeník SAM STREET, basista SHAUN RAYMENT, kytarista SCOTT WARE a zpěvák, kytarista a hráč na klávesy BEN HARRIS HAYES.

Zakladající členové Enochian Theory bubeník Sam Street, basista Shaun Rayment a kytarista Scott Ware se potkávali již ve školních lavicích. Byli to hudebníci svázáni s místní hudební scénou na jižním pobřeží Anglie. Nejdříve bubeník Sam Street, basový kytarista Shaun Rayment a kytarista Scott Ware společně vytvořili projekt. Začali spolu hrát a rychle si vytvořili charakteristický zvuk, ještě dříve, než začal konkurz na zpěváka. V září 2004 přišel na konkurz kapely BEN HARRIS HAYES poté, co mu leták s konkurzem dala jeho sestra. Dojem z jeho zpěvu a jeho skladatelské schopnosti vedly k tomu, že se záhy stal stálým členem kapely. A tak vznikla první sestava kapely ENOCHIAN THEORY.

V této již stálejší sestavě kapela začala psát a nahrávat demo hudbu a dokončila svou první nahrávku v březnu 2005. Bylo to demo s názvem "Our Lengthening Shadows". Tento debut byl částečně nahrán jako EP ve vlastní režii, které se prodávalo pouze na prvních vystoupeních kapely a prostřednictvím svých internetových stránek. Kapela toto demo využívala jako formu, jak jim pomoci zajistit koncerty a vejít ve známost po celé zemi. Jiskřivý zvuk nahrávky byla v podstatě směs grunge a metalu, i když některé ze zaznamenaných nápadů ukazovaly známky toho, jak by se zvuk kapely mohl vyvíjet do budoucna.
Dvě z těchto písní "For Those With Conscience" a "A Countermeasure In Hindsight" byly přepracovány kapelou, aby mohly být zařazeny na jejich EP "Our Lengthening Shadows". Ve své přepracované podobě se tempo písní zpomalilo a bylo přidáno více klávesových partů.

Kapela napsala několik nových písní od vydání EP "Our Lengthening Shadows" a rozhodla se kompletně přepracovat dvě písně z tohoto EP pro zařazení na nové nahrávce. V červnu 2006 skupina vstoupila do studií The Old Blacksmith v Portsmouthu s Emmy nominovaným producentem a zvukovým inženýrem Richem Tamblynem, aby nahráli pět nových skladeb, které by měly přijít na druhou desku. Poté, co zdlouhavé zkoušky a na poslední chvíli provedné změny byly hotovy, pět skladeb na EP bylo nahráno, smícháno a vyprodukováno kapelou během čtyř dnů. Pak začaly práce na přebalu alba pro CD s koncepcí a realizací, která byla provedena podle kapely. To vše bylo dokončeno v srpnu a EP byla připravena k vydání v srpnu téhož roku. Ta byla nazvána "A Monument To The Death of an Idea" a představila progresivní, hard rock/metal spolu s atmosférickým stylem, který se rozvinul u kapely v průběhu posledních dvou let. Kapele ENOCHIAN THEORY se pak podařilo zajistit koncertování spolu s několika dalšími skupinami jako TWIN ZERO, RED SPAROWES a EPHEL DUATH.

Nahrávání a vydání EP skupina financovala z vlastních zdrojů a s cílem podpořit vydání desky v širším měřítku, se skupina rozhodla vytvořit partnerství pod názvem Anomalousz Music Records Ltd, která fungovala jako vlastní vydavatelská značka, aby album "A Monument To The Death of an Idea" bylo přístupné po celém světě. Kapela podepsala distribuční smlouvu s obchodní společností CODE 7/Plastic Head Distribution, která zajistila, že CD bylo k dispozici ve všech významných hudebních prodejnách.

V dubnu 2007 kapela podepsala distribuční smlouvu s Plastic Head Distribution pro vydání singlu "Namyamka". Ten se pak objevil na rockových a internetových rozhlasových stanicích a byl doprovázen odborně setříhaným propagačním videem k písni. Pro další podporu vydaného EP a singlu "Namyamka", kapela ohlásila a vyrazila na jejich první turné po Velké Británii s názvem "Theory In Practice".

Dne 21. prosince 2007 bylo oznámeno prostřednictvím oficiálních stránek kapely, že kytarista a zakládající člen SCOTT WARE opustil kapelu. Zbývající členové mu popřáli vše nejlepší k jeho budoucímu úsilí, ale museli kompletně přehodnotit své plány pro rok 2008. Začátkem roku 2008 vyhlásili konkurz na nového kytaristu. Skupina odehrála 24. června 2008 dobře přijatou a úspěšnou koncertní show ve Wedgewood Rooms v Portsmouthu s druhým kytaristou. Vzhledem k vnějším problémům a vlivům kapela potřebovala napsat a nahrát nové album ve velmi krátkém čase. Proto zpěvák a skladatel BEN HARRIS HAYES začal skládat nové písně v lednu 2008 a pokračoval až do března, když si kapela byla jistá, že má dostatek materiálu pro další nahrávku. V srpnu 2008 se kapela při nahrávání svého nového CD rozhodla, že bude pokračovat v nahrávání a koncertování jako tříčlenná. Poté, co si byli jisti, že písně budou fungovat i ve tříčlenné sestavě kapely, BEN pak začal pracovat s "The Lost Orchestra", skládat a nahrávat orchestrální části alba. S třinácti napsanými skladbami byli připraveni opět vstoupit do studia.

Nahrávání nového alba se tak začalo počátkem července. Bicí byly zaznamenány v The Old Blacksmiths Studio v Portsmouth opět producentem Richem Tamblynem. Kytary, basa a vokály byly zazname Joshem Eavesem a Rossem Gillem v Rossgill Studios ve městě a orchestrální aranžmá a dokončení nahrávek v Benově domácím "Ethereal Tantrum studio". Dne 28. května 2008 kapela oficiálně oznámila na svých webových stránkách, že jejich nová nahrávka se bude jmenovat "Evolutio: Creatio Ex Nihilio". Předprodukce pro novou nahrávku začala na začátku července, nahrávání alba bylo dokončeno 12. října 2008. Hotový záznam byl pak namixován ve Švédsku Davidem Castillo, který měl koprodukoval album KATATONIA "The Great Cold Distance" u labelu Peaceville stejně jako se míchalo album OPETH "Watershed" pro Roadrunner Records.

Mixáž alba byla provedena v právě dokončeném novém nejmodernějším nahrávacím zařízení Ghostward a tohle album bylo prvním projektem, který tam vznikl. Přebal alba nazvaného "Evolution: Creatio Ex Nihilio" koncipoval a realizoval švédský umělec ROBIN PORTNOFF, kterého skupině představil David Castillo. Přebal zrealizoval poté, co mu kapela poslala textová a hudební témata alba. Ačkoli album nebylo mělo být vydáno v srpnu 2009, začaly se objevovat uniklé kopie a působit rozruch organizátorům festivalu ProgPower Europe, na kterém se měli objevit v roce 2009. Portál Blabbermouth.net citoval festivalové Robin Portnoff organizátory, kteří říkali: "asi těžko někdo někdy slyšel o této kapele, ale to se určitě změní, když vydají své nové album v srpnu 2009" nebo také "Enochian Theory určitě překvapí mnoho z vás". Skupina jej opět vydala vlastním nákladem a podpisuje jen distribuční smlouvu. Na konci roku v listopadu 2009 Enochian Theory odehráli společný koncert s kapelou Katatonia. Album bylo vydáno prostřednictvím vlastního nezávislého vydavatelství kapely dne 3. srpna 2009, distribuci opět zajišťoval CODE 7/Plastic Head Distribution, známý již z jejich předchozí spolupráce.

Kapela vystoupila ještě před vydáním desky jako hlavní hvězda show v Enska Club v Portsmouthu dne 2. května 2009 a podpořila i čelní žebříčkové australské rockery - The Butterfly Effect na jejich show v Hamptons v Southamptonu ve čtvrtek 14. května 2009. V týdnech před jeho vydáním se skladby z nového alba střídaly v rádiu Kerrang a v rockové show Bruce Dickinsona BBC 6 Music. Na začátku roku 2010 Enochian Theory vstoupili do rozhovorů s Mascot Records o opětovném vydání "Evolution: Creatio Ex Nihilio", přičemž kapela na myslela na další úroveň a budování budoucí kariéry Enochian teorie. Dne 29. dubna 2010 skupina vydala tiskovou zprávu prostřednictvím hudebního tisku a svých oficiálních webových stránek, v níž uvedla, že podepsala smlouvu s Mascot records. Jako součást této dohody bylo znovuvydání alba celosvětově prostřednictvím labelu v 27. září 2010. V červenci 2010 Enochian Theory představil 2. etapu festivalu Metal Camp ve Slovinsku, který byl krátce následován plnohodnotným European Tour v září 2010 s kapelou Spock's Beard.

Album "Evolution: Creatio Ex Nihilio" bylo oficiálně znovu vydáno 27. září 2010. Po vydání se album setkalo s vynikajícími recenzemi v hudebních magazínech po celé Evropě, včetně anglického, německého a polského vydání Metal Hammer, Classic Rock Magazine, Terrorizer, Zero Tolerance Magazine, Power Play, německé a řecké edice Rock Hard, magazínu Big Cheese, španělského 'This Is Rock', italského 'Metal Maniac', norského 'Helvete', finského 'Inferno' a rumunského rock a metal magazínu 'Maximum Rock'. Odezvu si získalo na více než 100 webových stránkách po celé Evropě. Kapela také dělala nové rozsáhlé rozhovory s Metal Hammer Magazine Německo, švédský Rock Magazine, Classic Rock Prog Magazine a mnoho dalších. V prosinci 2010 byla kapela Enochian Theory zvolena číslo 25 v Eclipsed Magazine Německo v Top 100 kapel v anketě za rok 2010.

V květnu 2009 Blabbermouth.net oznámil, že skupina byla potvrzena, že se objeví na festivalu ProgPower Europe 2009. Organizátoři festivalu byli citováni slovy: "pravděpodobně sotva kdo kdy slyšel o této kapele, ale to se určitě změní, když v srpnu 2009 vydají své nové album.", a také "ENOCHIAN THEORY rozhodně mnohé z vás překvapí." Festival se konal od 2. do 4. října 2009 v JC Sjiwa v Baarlo, Nizozemsko.

Dne 11. listopadu 2009 oficiální webové stránky festivalu The Metalcamp potvrdily, že Enochian Theory budou co-headingem druhé fáze akce v roce 2010. Tehdejší pořadatelé festivalu uvedli, že "Enochian Theory si svou hudbou získávají stále větší reputaci, překračují různé žánry. Cílem prosadit se jako hudebníci a dále rozšířit svůj zvuk vytváří ještě epičtější doplněk k jejich již tak působivému repertoáru". Festival se konal od 5. do 11. července 2010 ve slovinském Tolminu.

Na podporu vydání nového alba začala kapela spolupracovat s promotérskými agenty ve Spojeném království a po celé Evropě na uspořádání vlastního turné. Samotné turné začalo 21. září 2010 a pokračovalo až do roku 2011, kdy byli na turné po Anglii, ale také podnikli své první vpády do Skotska, Holandska, Francie, Irska, Slovinska, Německa, Švýcarska, Polska, Maďarska a Slovenska, kde se objevili v bratislavském Majestic Music Club. V průběhu turné si kapela zajistila prestižní podporu pro Spocks Beard na celém jejich evropském turné a také na show Katatonia v Southamptonu ve Velké Británii dne 6. listopadu 2009. Ve spojení s Classic Rock Magazine a rezervační agenturou Factory Music byla Enochian Theory součástí Progression 2.0. - 'The New Breed' britské turné v březnu 2011. Enochian Theory byli vybráni pro turné editorem časopisu spolu s dalšími dvěma novými objevy britské prog scény, kapelami Jurojin a Touchstone. Itinerář turné zahrnoval Sheffield, Glasgow, Manchester, Bristol a Londýn. Podpora vydání nového alba i jejich vystoupení na festivalu ProgPower Europe potvrdilo, že kapela je schopna řádně koncertovat a začali spolupracovat s agenty ve Velké Británii a po celé Evropě, aby zajistili jejich vlatní turné. To začalo 21. září a trvalo až do konce roku. Spatřit kapelu bylo možné ve Velké Británii, ale také na jejich prvních výjezdech do Skotska, Holandska a Belgie.

Po ukončení Progrese 2.0. turné, Ben začal psát písně pro pokračování "Evolution: Creatio Ex Nihilio". Enochian Theory začali skládat skladby pro své třetí album, když se vrátili z turné na konci roku 2010. Ke konci roku 2010 začala kapela sestavovat kompletně animované video ke své písni "A Fire Around The Lotus". Po dokončení bude vydáno online jako kompliment k remasterované verzi písně, která se objevila na novém albu kapely "Life...And All It Entails". V srpnu 2011 byl proces psaní nového alba dokončen a byli připraveni k nahrávání. V srpnu 2011 skupina vstoupila do Aubitt Studios (UK), aby zahájila naplno natáčení nového alba. Skupina se ujala role producenta a nahrávala po boku známého inženýra Roba Aubreyho, který dříve spolupracoval s Transatlantic, IQ, Spocks Beard a Tony Levinem při jeho "Aubitt Studios" v Southamptonu. Anglie. Až do konce roku 2011 se věnovali nahrávání druhého alba.

V prosinci 2011 vydavatelství kapely oznámilo název a seznam skladeb pro nové album. Na albu s názvem "Life...And All It Entails" se objevilo 13 skladeb. Tato dokončená nahrávka by byla druhým úplným albem kapely a byla vydána 12. března 2012 na labelu Mascot Record/Music Theories Recordings. Přebal alba opět zvládl úžasný umělec Robin Portnoff, který uchopil "World", který pak společně posunuli na další úroveň, a dále jej zkoumal v rámci nových albových děl a také se speciálními kapelami na animovaném vizuálním projektu "The Fire Around The Lotus". Originální příběh a koncept byl poprvé uveden v roce 2008 Robinem v souvislosti s uměleckým albem kapely "Evolution: Creatio Ex Nihilio". Vzhledem k tomu, že dosti vysoká rozpočtová náročnost produkce byla nutná k tomu, aby byla myšlenka plně vyjádřena ve vizuální podobě, byly plány na film odloženy, dokud skupina v roce 2010 nenalezla vhodný a ochotný tým pro tento úkol, který jej vyráběl téměř 3 roky v zákulisí, kterému se intenzivně věnoval týmu skládající se z Matthewa Howarda, Adama Wozinaka a Jacka Fairclougha.

Enochian Theory natočili hudební video ke skladbě "Inversions" s jejich dvorním výtvarníkem Robinem Portnoffem pro britskou produkční společnost "One Name Films". Toto video poprvé vizuálně představilo "The Lost Orchestra" a bylo uvolněno pro internetové streamování v květnu 2012. Album opět získalo vysoké uznání v rámci European Press. Steven Wilson (Porcupine Tree) pochválil nové album, když ohodnotil produkci a řemeslnost psaní písní.

Dne 7. července 2012 vystoupila Enochian Theory s novým albem na festivalu "Night of the Prog" v St Goarhousen v Německu, kde se postavili po boku kapel jako Katatonia, Arena, The Flower Kings, Spock's Beard, koncertní sestavy Steve Hacketta Steve Hackett & Band a mnoha dalších respektovaných počinů prog scény. Hned nato v srpnu 2012 Enochian Theory podepsali vydavatelskou smlouvu s "Northern Music", manažerskou společností stojící za akty jako Devin Townsend, Opeth a Katatonia.

Skupina během září 2012 absolvovala tři exkluzivní hlavní show, kde během večera zahráli jako celek "Evolution: Creatio Ex Nihilio" a "Life... And All It Entails". Koncerty se konaly v Anglii a Německu. Po těchto datech byla kapela podporou djent/progressive kapely Tesseract na jejich vystoupeních v Brightonu a Milton Keynes ve dnech 17. a 19. října 2012, a koncertovala s progresivní/psychedelickou rockovou legendou Gong v londýnské Shepherds Bush Empire, London Během té doby se "Life... And All It Entails" objevilo v Amazon Germany Bestselling Charts a na iTunes byli zvoleni jedním z nejlepších alb roku v kategorii Rock/Metal.

Dne 1. března 2013 se kapela vydala na patnáctidenní evropské turné s nahrávacími umělci Threshold z Nuclear Blast. Turné se uskutečnilo v Anglii, Holandsku, Německu, Polsku, Rakousku, Slovinsku a Belgii. Šlo o dosud nejrozsáhlejší turné Enochian Theory po pevninské Evropě. Dne 6. dubna 2013 skupina poskytla doprovod kapele The Von Hertzen Brothers v Cardiffu ve Walesu. Dne 7. dubna 2013 se Enochian Theory objevila na festivalu HRH Prog. Připojila se tak ke kapelám Hawkwind, The Enid, Caravan, Mostly Autumn, The Crazy World Of Arthur Brown, It Bites a mnoha dalším. Akci sponzoroval magazín Classic Rock's Prog. Dne 13. dubna 2013 kapela odehrála exkluzivní titulní show v Southamptonu ve Velké Británii, kde v průběhu večera opět zahráli obě alba "Evolution: Creatio Ex Nihilio" a "Life... And All It Entails".

Po vystoupení kapely na festivalu HRH Prog a hlavní show v Southamptonu se kapela vydala na britské turné s The Enid, které probíhalo od 23. do 25. dubna s koncerty v Newcastlu, Glasgow a Manchesteru. Poté odehráli další tři vystoupení s The Enid 10., 30. a 31. května na návštěvě v Leicesteru, Birminghamu a v Londýně. Kapela ukončila cyklus turné k albu a poskytla podporu pro Tesseract na jejich turné k albu s názvem Algoritmus po Spojeném království mezi 12. a 16. květnem 2013. Navštívili Sheffield, Glasgow, Manchester, Bristol a Londýn.

Vzhledem k tomu, že úspěch poslední nahrávky kapely "Life... And All It Entails" stále roste, Enochian Theory po dokončení pestré podpory turné v roce 2013 k nahrávce "Life...", zahájili práce na přípravu dalšího alba, kterou připravovali k vydání v roce 2015. Ben byl citován, když řekl, že nový materiál bude znít "přesně jako Enochian Theory" a dodal: "Teď máme svůj zvuk. Jsou to tři kluci, kteří se spojili, aby vytvořili to, co chceme vytvořit... co jsme dělali vždy. Každá nahrávka byla přirozeným vývojem od té předchozí a tato nebude jiná... a to je na tom všem nejvíce vzrušující. Uvidíme, co přijde dál".

Ovšem pak se objevilo 3. března 2018 oznámení, že kapela si dá nějakou dobu blíže neohraničenou pauzu. V uplynulých pěti letech se snažili najít cestu k vytvoření nového alba, ale proti tomuto procesu se postavilo příliš mnoho faktorů a společně dospěli k závěru, že je nejlepší postupovat kupředu v různých směrech.

Potěšitelní je aspoň to, že Ben Harris-Hayes dokončuje své debutové sólové album, které bude vydáno pod názvem "Oceanica" ke konci roku 2019. Nakonec 4. září 2019 se objevilo nejdříve 4-písňové EP "Percipience", po němž 25. října 2019 vyšla i studiová deska "One Dark". Hudba "One Dark" není temná, je to triumfální, jásavý, temperamentní album. Toto není zvuk "One in the Dark", ale spíše "One vycházející z temnoty". Hudba je bezprostřední a nakažlivá ve své radosti. Navíc je tu potěšující zjištění, že tohle album je první z chystané trilogie. Druhé album s názvem "Two Light" snad vyjde koncem roku 2020 nebo začátkem roku 2021. Pak ale uvedl na facebooku, že album se ojeví snad v roce 2022.

Zpět
Členové:
Ben Harris-Hayes - Vocals, Guitars, Keyboards (2004-present)
Shaun Rayment - Bass (2004-present)
Sam Street - Drums (2004-present)
Bývalí členové:
Scott Ware - Guitars (2004-2007)

Členové
(rodné jméno Thomas Benedict Harris-Hayes)
(narozen 1979, Cornwall, United Kingdom)
Vocals, Guitars, Keyboards (2004-present)


Narodil se v roce 1979 v nejhlubším a nejtemnějším Cornwallu, na jižním cípu Britských ostrovů.
Svoji hudební kariéru začal velmi brzy. Už v útlém věku sedmi let
se začal učit hrát na bicí na základní škole.

Byl v několika kapelách až do svý 13-14 let. Ve 14 během studií hudební výchovy na střední škole už spoluzakládal svoji první opravdovou kapelu "Mentaporta".
Hrál na bicí a obstarával doprovodné vokály, které se ukázaly na třech celkem dobře přijatých domácích demonahrávkách kapely,
které se prodávaly jen lokálně.

V té samé době se chopil také kytary jako prostředku k tomu, aby začal psát vlastní hudbu.
Jeho první opravdová kapela a první placený koncert jako profesionální muzikant absolvoval s pár přáteli ze staré školy, když mu bylo 16. Měli jsme malou grunge/rockovou kapelu, která v jejich oblasti často koncertovala a hráli v barech a hospodách, i když byli legálně příliš mladí na to, aby pili alkohol...

Střední školu Camborne Science and Community College ukončil v roce 1996. Byl celkem plodný s akustickou kytarou, experimentoval s různými hudebními styly, protože jeho vlastní hudební vkus se rozšiřoval a diverzifikoval.

V roce 1999 však skončil jeho pobyt v Cornwall a odstěhoval o 350 mil dále do Portsmouth, Hampshire. Jakmile se tam usadil, připojil se k místní cover kapele, aby vyšel s penězi v době, kdy studoval na Higher National, místní vysoké škole, aby získal diplom v hudbě. Pár let po přestěhování se připojil k technical extree metalové kapele IN THIS DEFIANCE jako baskytarista a zpěvák. V té době byli nejrychlejší, nejtvrdší, blastbeatem ovlivněná věc ve městě.

O něco později si zajistil vysokoškolské vzdělání v oboru "Music & Sound Technology" na University of Portsmouth, které později ukončil v roce 2010. Mezitím se ale rychle se stal součástí města se vzkvétající hudební scénou a přemístil se k tech-metalové kapele "In This Defiance" v roce 2002. ITD odehráli několik krátkých představení ve Velké Británii, při jednom z jejich posledních vystoupení hráli jako předkapela kapely Devina Townsenda "Strapping Young Lad".

Nikdy se necítil jako někam zaškatulkovaný hudebník a tak se připojil k devítičlenné jazz/drum 'n'bassové skupině "Endo Santos", když se setkal s dobrými přáteli Paulem Barrettem a Garethem Chelleym. Tato skupina se objevovala v místních sálech, kde hrála naživo při tanečních akcích nebo spolu s DJ, naposledy hrála na docela vyprodaném vystoupení ve Wedgewood Rooms v Portsmouthu.

Jeho hudební úspěch však přišel po 2-3 letech až po obdržení letáku od kapely hledající zpěváka, který mu přinesla jeho sestra v roce 2004. Tou kapelou byla budoucí Enochian Theory. Asi si přál skončit s hraním supertechnického metalu a chtěl v kapele pořádně "zpívat" a také prozkoumat další hudební směry... a navíc se opravdu dostal ke klávesám a syntezátorům.

Take se 3-4 roky věnoval elektronice a i taneční hudbě... vždy byl fanouškem beatů a těchto hudebních stylů, především Drum'n'Bass a ambientní elektro, kterému se věnuje v projektu Massive Dynamic. Je také zakladatelem Anomalousz Music Records Ltd. Také se začal věnovat zvukového designu a psaní partitur pro film. A pak si uvědomil, že mu zpěv hodně chybí, takže jej to inspirovalo k tomu, aby se znovu zařadil do říše prog rocku a udělal něco, kde by mohl znovu zpívat... a vznikl projekt OCEANICA, s nímž už vydal v roce 2019 první desku. Dokonce se v roce 2020 objevil jako hostující zpěvák na debutové desce kapely Novena.

V roce 2020 se také připojil ke kapele Indecipherable Logo (Guitars, Bass, Vocals, Sampling) s níž už stihl nahrát dvě EP "F**k You, You F**king F**k" (2020) a "Disenchantment E.P" (2020).

V současné době žije v Brightonu, East Sussex, United Kingdom, kde je obklopen svým stále rostoucím inventářem zařízení a čtyřmi stěnami...
Členové
Bass (2004-present)

Shaun je anglický hudebník a basista kapely Enochian Theory. Jinak pracuje jako nahrávací producent, zvukový inženýr a mastering engineer. Specializuje se na poskytování špičkových, profesionálních služeb nahrávání, míchání a masteringu na extrémně vysoké standardy. Každý projekt, na kterém pracuje, je zpracován s přesností a respektem, který je nutný pro dosažení nejlepších možných výsledků.

Úzce spolupracuje se všemi klienty, snaží se porozumět jejich cílům, zvuku a vizím pro každý projekt a tráví s nimi správnou dobu potřebnou k zajištění plné spokojenosti. Baví jej pracovat s kvalitními umělci ze všech žánrů hudby a vždy se snaží o úžasně znějící nahrávky.
Členové
(Narozen 1987)
Drums (2004-present)


Sam se setkal s bubny a perkusemi díky svému spolužákovi v kapele Marching Band. "Zmínil se mi, že potřebují více lidí tou dobou, aby mohli každý nástroj využít, ale ten pro mě nejlepší byl ten nejhlasitější, "14x14 snare".

Bicí se pro něj staly rychle vášní poté, co uviděl místní dechovou kapelu, která používá celou sestavu bicích. "Moc mě to vzalo..., když jsem spatřil set z 5 části, hned jsem věděl, že tohle jsem chtěl dělat."

Po pár letech si Sam uvědomil, že si bude moci dovolit jen levnější značkové činely a že jedině smluvní partnerství s firmou je jediný způsob, jak se snáze dostat k profesionálním. "Vždycky jsem chtěl spolehlivou high-end sadu činelů získat, a když jsem zjistil, že Danny Carey z Tool hrál na Paiste, musel jsem vědět víc..."
Členové
Guitars (2004-2008)

Zpět
Studiové desky:
2012 Life ...And All It Entails
2009 Evolution: Creatio Ex Nihilio
2007 A Monument To The Death Of An Idea
2006 Namyamka (SP)
2005 Our Lengthening Shadows
Oceanica:
2023 Panta Rhei
2019 One Dark
2019 Percipience (EP)


Skupina:
Ben Hayes - Guitars, Keyboards, Vocals
Shaun Rayment - Bass
Sam Street - Drums
Hosté:
The Lost Orchestra – Synthesizers, Extra Sounds and Orchestral Performance
Diskografie Life ...And All It Entails
vyšlo 12. března 2012, Mascot Records, M 7359 2

Seznam skladeb:
01. Zero Is Also A Number (4:440)
02. This Aching Isolation (4:46)
03. Hz (6:30)
04: Non Sum Qualis Eram (3:31)
05. Distances (4:11)
06. Inversions (3:51)
07. Creatio Ex Nihilo (1:35)
08. In Times Of Silence (4:10)
09. For Your Glory, Great Deceiver (4:03)
10. Nisi Credideritis, Non Intelligetes (4:42)
11. The Motives Of The Machine (4:04)
12. Singularities (5:02)
13. Loves (4:11)
Bonus Track:
14. The Fire Around The Lotus (7:21) (Remastered)
Total Time: (58:17)

Recorded on 2011 at Aubitt Studios in Southampton, UK
Songwriting: Ben Harris-Hayes, Shaun Rayment, Sam Street
Lyrics: Ben Harris-Hayes
Recording, Mixing, Mastering: Rob Aubrey
Artwork, Design, Art direction: Robin Portnoff

Skupina:
Ben Harris-Hayes - Vocals, Guitars, Keyboards
Shaun Rayment - Bass
Sam Street - Drums
The Lost Orchestra - Pianos, Synthesizers, extra sounds and orchestral performance
Diskografie Evolution: Creatio Ex Nihilio
vyšlo 3. srpna 2009, Anomalous Music Group, AM02
27. září 2010, Mascot Records, MTR 7320 2

Seznam skladeb:
01. Every Ending Has A Beginning... (1:07)
02. The Dimensionless Monologue (6:53):
     i. Tedium i. (2:20)
     ii. The Dimensionless Monologue ii. (2:58)
     iii. T.D.M iii. (1:35)
03. At Great Odds With... (5:07)
04. Apathia (3:57)
05. Triumvirate (2:35)
06. Movement (5:13)
07. After The Movement (2:53)
08. Waves Of Ascension (6:57)
09. The Fire Around The Lotus (7:15)
10. The Living Continuum (2:21)
11. A Monument To The Death Of An Idea (4:35)
Total Time: (48:53)

Songwriting: Ben Harris-Hayes, Shaun Rayment, Sam Street
Lyrics: Ben Harris-Hayes
Recorded on July - October 2008 at Etherial Tantrum Studio, Portsmouth, at The Old Blacksmiths Studio, Portsmouth & at Rossgill Studios, Portsmouth
Produced: Enochian Theory
Engineering: Josh Eaves, Rich Tamblyn, Ross Gill
Mixing, Mastering: David Castillo
Art direction, Artwork, Design: Robin Portnoff

Skupina:
Ben Harris-Hayes - Vocals, Guitars, Keyboards
Shaun Rayment - Bass
Sam Street - Drums
Scott Ware - Guitars
Diskografie A Monument To The Death Of An Idea
vyšlo 1. srpna 2007, Anomalousz Music Records

Seznam skladeb:
01. A Countermeasure In Hindsight (8:41)
02. For Those With Conscience (5:35)
03. Our Lengthening Shadows (6:36)
04. Traversing The Edge Of Dawn (7:12)
05. Namyamka (5:08)
Total Time: (33:12)

Recorded on June 2006 at The Old Blacksmiths Studios, Portsmouth, England
Producer and Engineered: Rich Tamblyn and Enochian Theory
Artwork: Shaun Rayment/Sam Street and Enochian Theory

Skupina:
Ben Harris-Hayes - Vocals, Guitars, Keyboards
Shaun Rayment - Bass
Sam Street - Drums
Scott Ware - Guitars
Diskografie Namyamka
SP, vyšlo 2006, vlastní produkce

Seznam skladeb:
01. Namyamka (Radio Edit) (3:56)
02. Namyamka (Album Version) (5:13)
Total Time: (9:09)


Skupina:
Ben Harris-Hayes - Vocals, Guitars, Keyboards
Shaun Rayment - Bass
Sam Street - Drums
Scott Ware - Guitars
Diskografie Our Lengthening Shadows
EP, vyšlo březen 2005, vlastní produkce

Seznam skladeb:
01. Tienanmen Square Dance (4:49)
02. Better For It (3:39)
03. A Grande Movement (4:36)
04. A Countermeasure In Hindsight (7:21)
05. This Chemistry Of Forgetfulness (3:33)
06. Upon Reflection (4:49)
07. For Those With Conscience (5:09)
Total Time: (33:56)


Skupina:
Benedict Harris-Hayes - All instruments and Vocals
Hosté:
Nick Webb - Saxophone (02)
Nicole Willerton - Ethereal vocals (03)
Diskografie Panta Rhei
Vyšlo 30. června 2023, Progressive Gears Records (UK)

Seznam skladeb:
01. Photographs Found On A Old Camera (8:56)
02. Fixation On A Co-Worker (4:42)
03. Roll The Bones (5:05)
04. Lumiere (7:08)
05. Drive Bi 69 (4:09)
06. The New Human Agenda (6:24)
07. Mother Of Eyes (6:48)
08. The Hope Sequence (7:42)
09. Un(EN)titled (7:35)
Total Time: (00:36)

Written, Arranged, and Performed: Benedict Harris-Hayes
Mixed and Mastered: Ben Harris-Hayes during December 2022 and January 2023 at Ethereal Tantrum Studios, Eastbourne, and Billy's Mastering Suite, Brighton
Guitars, Bass, Drums, Synths, and Vocals recorded at Ethereal Tantrum Studios and Backyard Studios, UK, between Sept 2020 and Oct 2021
Drums Engineered: Gary "Gazza" Blake at Backyard Studios, UK

Skupina:
Benedict Harris-Hayes - Vocals, Guitars, Bass, Piano, Synths, Drums, Kazoo
Diskografie One Dark
Vyšlo 25. října 2019, Progressive Gears Records, PGR-CD0019 (UK)

Seznam skladeb:
01. Youth (1:07)
02. Overcome (5:12)
03. All the Cool Kidz R Doin' It (4:26)
04. Amounting to Nothing (3:16)
05. Start from the Start (4:42)
06. Oubliette (5:01)
07. Got a Feeling (3:10)
08. Towards the Sun (2:45)
09. 8 (5:06)
10. Reverence (4:22)
11. The Rose, Abloom (5:48)
12. The Entangled Roots of... (0:37)
13. The Oblivion Tree (7:14)
Total Time: (52:46)

All music written and performed: Benedict Harris-Hayes
Drums engineered and recorded: Simon “All the best!” Yapp and Benedict Harris-Hayes at Subtown Studios, Brighton
Guitars, Bass, Piano, Synths, Kazoo and Vocals recorded at Ethereal Tantrum Studios and Bill’s Garage, Brighton
Mixed: George McKenzie at Small Pond Studios
Additional Mixing: Benedict Harris-Hayes at Ethereal Tantrum Studios
Mastered: Benedict Harris-Hayes at Burly’s Mastering Suite and Ethereal Tantrum Studios, Brighton
Artwork and Layout: Paolo @ Room01

Skupina:
Benedict Harris-Hayes - Vocals, Guitars, Bass, Piano, Synths, Drums, Kazoo
Diskografie Percipience
Vyšlo 4. září 2019, Progressive Gears Records (UK)

Seznam skladeb:
01. Finding a Voice (4:09)
02. Grail of a Secular Age (5:12)
03. All We've Been Through (5:54)
04. Howls (2016 Demo) (5:21)
Total Time: (20:36)


Zpět





Robin Portnoff











Zpět
Oficiální stránka:
http://www.enochiantheory.co.uk/

Další zdroje:
https://www.facebook.com/enochiantheoryband
ProgressRock Nahoru
Made by 
©  10.5.2014 
Menu Poslední aktualizace: 17.8.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©