ENCHANT


Zpět
Skupina Enchant ze San Francisca již téměř jeden a půl desetiletí přináší svoji typicky americkou směs neo prog rocku, klasického a melodického rocku. Kapela již s osmi alby, která se zformovala kolem kytaristy a jejich hlavního skladatele Douga Otta, strhává na sebe neustále rostoucí progresivní komunitu jak v Evropě, stejně jako ve své rodné zemi.

Vše začalo v roce 1988, když se Douglas Ott (Guitars), Paul Craddick (Drums), Brian Cline (Bass,Vocals) a Mike "Benignus" (=laskavý) Geimer (Keyboards) sešli ve skupině Mae Dae, která si ale brzy změnila jméno na Enchant (=okouzlit, nadchnout). Když natočili několik demonahrávek, rozhodl se Brian raději pro sólovou kariéru a kapela se začala poohlížet po novém zvěvákovi a baskytaristovi. Sestavu posléze doplnili Ted Leonard (Vocals) a Ed Platt (Bass).

Přestože celá pětice pochází ze sanfranciské Bay Area, které se dá nazvat doupětem thrash metalu, jejich debutové album, "A Blueprint of the World", bylo laděno úplně odlišně. V Evropě a Japonsku vyšel jejich debut "Blueprint Of The World" již v roce 1993 pod značkou Inside Out a byl přijat více než dobře. Ve Spojených státech se vydání opozdilo až do roku 1995, kdy jej po mnoha peripetiích vydává label Magna Carta Records. Poté, co se v hudobním tisku objevily skvělé recenze a album se vydatně prodávalo v Evropě, ale nejvíce přece jenom v Japonsku, Enchant si začali získávat mnoho dalších fanoušků své hudby. Pod vlivem takových skupin jako Dream Theater, Rush, Kansas, Queensryche nebo Marillion si na svém albu Enchant střihli prvotřídní progresivní rock, připomínající Marillion, Yes či Rush. Vazba na Marillion je ostatně daleko bližší, než by se dalo čekat, protože producentem desky nebyl nikdo jiný než Steve Rothery (kytarista Marillion) a navíc si sám zahrál ve skladbě "The Thirst". Steve Rothery z Marillion produkoval některé skladby alba v liverpoolském Parr Street Studios společne s kapelou a vznikly tak vyzývavé technicky vyspělé skladby s vlastním soundem. Paul Craddick společně se svou manželkou Hannah Stobart je navíc členem Stevova sólového projektu The Wishing Tree. Album přesto prokázalo, že Enchant nejsou pouhým odvarem či klonem Marillion. Hudba Enchant je autentická a není jen pokusem zavděčit se posluchačům. Pramení přímo od srdce a po jejím poslechu s tím nelze než souhlasit. Kapele hodně záleží na tom, aby si udržela poctivý přístup v tvorbě, vlastní identitu a pokračovala svým vytýčeným směrem. Vedle kapel jako Shadow Gallery či Magellan se Enchant stali vyhledávaným artiklem pre posluchače, kteří si zakládají na inteligentní a obsahově bohaté rockové hudbě.

Enchant si získali uznání také tím, že se podíleli na sérii tributných alb vydavatelství Magna Carta (1995). Tyto nahrávky obsahují přepracované verze originálních skladeb od Yes, Genesis a Pink Floyd. Je ironií osudu, že ač v kapele jsou jenom Američani, dosáhli Enchant úspěchu především na Starém kontinentě, a to hlavně se skladbami Yes.

Druhé album "Wounded" vyšlo v roce 1996 a nabídlo další velkolepou symbiózu obratného muzikanství se schopností kapely psát zajímavé písničky. Produkce je sice trochu sterilní, ale vyváženost mezi klávesami, kytarou a zpěvem je přesto neobyčejná. V této době se však začínají objevovat první rozkoly uvnitř skupiny, hlavně s Mikem, který má tendence k odchodu z kapely, ale nakonec je vše urovnáno.

Album "Time Lost" z roku 1997 obsahuje nově nahrané nevyužité skladby posbírané z raných časů kapel Enchant a Mae Dae, v ničem však za předchozími dvěma alby nezaostává. Jedinou slabinou by se mohlo zdát (podobně jako u "BotW" a "Wounded"), že se jedná místy o velice náročnou hudbu, která se řadovému posluchači nemusí úplně zamlouvat. Tato muzika prostě není určena širokým masám. Na podporu třiapadesátiminutové desky, označené jako EP, podnikají Enchant turné spolu s různými kapelami - například Dream Theater, Symphony X či Threshold.

Název dalšího alba "Break" (=rozchod) jako by snad odrážel skutečnost, že skupinu opustil dlouholetý člen Ed. Jeho hudební cítění již v té době neladilo s nápady a směřováním ostatních členů kapely. Možná také z toho důvodu nabízí "Break" poměrně netypické kytarové party blížící se téměř alternativě. Také délka písní se zkrátila a album je v konečném součtu "mnohem stravitelnější". Deska vyšla v roce 1998 a v témže roce Enchant vyrážejí na dvoutýdenní turné společně s kapelou Spock's Beard a později i Marillion.

Další album "Juggling 9 or Dropping 10" (2000) je opět návratem ke komplexnějším strukturám a Ed se opět stává členem kapely (na "J9oD10" hraje ve skladbě "Paint the Picture"). Kapelu však definitivně opouští Mike, který na "Juggling" nahrál jen jedno jediné sólo (ve skladbě "Juggling Knives"), a posléze odchází také Paul Craddick. Jak se můžeme přesvědčit v bookletu k albu "Blink Of An Eye" (2002), zůstává Paul nadále přítelem skupiny a jde o rozchod čistě z hudebních důvodů. Za bicí usedá Sean Flanegan, který již spolupracuje na "BoaE", Mika u kláves však na tomto i předchozím albu zaskakuje Doug. Na nejnovějším albu "Tug of War", které vychází 28. července 2003, však již se skupinou hraje nový klávesák Bill Jenkins. V roce 2003 se kapela vydala na turné po Německu spolu se Spock Beard a California Guitar Trio.
Živou nahrávku "Live At Last" vydali v roce 2004 jako dvojité CD i dvojité DVD. Obě verze obsahují kompletní nahrávku koncertu v Oaklandu, DVD navíc obsahuje rozhovory s kapelou a fanoušky, záběry ze zkoušky a zvukovou zkoušku. Najdete zde také fotogalerii s dojmy z koncertu v Kalifornii a evropského turné Enchant v roce 2003.

Na ploše téměř dvě a půl hodiny hudby kapela představuje průřez jejich kompletní tvorby na pódiu - s materiálem od debutové desky "Blueprint Of the World" až do jejich dosud posledního studiového počinu "Tug of War", včetně několika dříve nevydaných akustických verzí populárních skladeb. Zpěvák Ted Leonard - ikona pro mnohé porovnáná s Steve Walshem z Kansas díky své úrovni stoupání a variability - přesvědčí každého, Doug Ott nechává svoji kytaru zpívat a připomíná Ian Crichtona ze Sagy a Steve Rotheryho z Marillion, ve složitých pasážích také ale Alexe Lifesona z Rush, Bill Jenkins na klávesy, basista Ed Platt a bubeník Sean Flanegan dotvářejí hutnou atmosféru a správný groove.

Enchant vystoupili na ProgPower v roce 2009 v Atlantě, GA. Kapela podepsala novou smlouvu s Inside Out Music a Century Media pro nové album, které má vyjít někdy počátkem roku 2013. Kapela je velmi nadšená a v současné době pracuje na nové hudbě. Kapela během posledních měsíců nahrávala nový materiál. Hovoří se také o videozáznamu z natáčení nového alba. V únoru 2012 Ed Platt oznámil nové album, které by mělo vyjít koncem roku 2012 nebo počátkem 2013, ale vydání se pak poněkud protáhlo.

Mezitím zpěvák Enchant Ted Leonard (SPOCK'S BEARD, THOUGHT CHAMBER) v roce 2012 pracoval na debutovém albu skupiny AFFECTOR "Harmagedon" také vydaném u InsideOut Music.

Enchant konečně oznámili vydání nového studiového alba "The Great Divide", když dokončili práce na jejich velmi očekávaném comebacku, který vyjde po dlouhým deseti letech mlčení nebo spolupráce členů kapely s jinými projekty. Osmé studiové album vyjde 29. září 2014 v Evropě a na 30. září 2014 v Severní Americe u jejich dlouholetého smluvního labelu InsideOutMusic. Další zprávou je oznámení labelu InsideOutMusic o vydání vinylové verze jejich debutového alba "A Blueprint Of The World" z roku 1993, která se objeví 1. září 2014. Tento epos záznam bude k dispozici na 180 gr černém vinylu v schránce jako 2LP, včetně původních 10 písní a jedním bonusem v celkové hrací době 74 minut, stejně jako plné album na bonusovém CD.

Hlavní skladatel a kytarista Enchant Douglas A. Ott o nové desce uvedl:
"No, konečně je to tady, přátelé! Bývaly doby, kdy jsem si nebyl jistý budoucnosti Enchant, ale nebojte se! Udělali jsme další album po 10 letech a jsme velmi rádi a hrdí na toto úsilí! Naše nové album se jmenuje "The Great Divide" a nemůžeme se dočkat, až jej uslyšíte! 9 zbrusu nových okouzlujících skladeb, včetně 1 instrumentální. Klasičtí Enchant, ale se spoustou nových překvapení! Dlouho jsme na nich pracovali, ale určitě to stojí za to čekání! Počkejte do konce září, pak se na to určitě podívejte!"

U příležitosti 25 let od vydání debutového alba Enchant "A Blueprint Of The World", tato progressive rock/metalová kapela ze San Francisca připravila speciální limitovaný 10CD boxset skladající se ze všech jejich studiových alb, a to od jejich debutu až po album z roku 2014 "The Great Divide". Boxset balíček, který se objeví 20. července 2018 obsahuje také 2 bonusové disky, které zahrnují výběr demo verzí, živých skladeb, akustické verze a instrumentálky, plus rozsáhlé doplňkové poznámky, které pokrývají celou kariéru kapely až do současnosti, a zbrusu nové rozhovory s různými členy z minulosti i současnosti. Kapela také v současné době tvrdě pracuje na novém studiové albu, o kterém kapela uvedla: "Momentálně pracujeme na materiálu ze kterého vznikne naše 9. studiové album! Jde to docela dobře a hromadíme písničky pro nový záznam z množství materiálu. Moc Vám toho neprozradíme, ale řeknu vám, že fanoušci Enchant budou mít radost! Doufáme, že to dokončíme na konci tohoto roku nebo začátkem příštího! Zůstaňte na příjmu!"

Zpět
Současná sestava:
Ted Leonard - Lead Vocals, Guitars (1989-present) [Spock’s Beard, Thought Chamber]
Douglass A. Ott - Guitars, Bass, Backing Vocals (1989-present)
Bill Jenkins - Keyboards [Sound Of Contact, Thought Chamber]
Ed Platt - Bass, Bass Pedals, Backing Vocals (1989-present)
Sean Flanegan - Drums (2002-present) (2003-present) [Cynthesis]

Bývalí členové:
Paul Craddick - Drums, Keyboards (1989-2002)
Phil Bennett - Keyboards (2000-2002)
Mike "Benignus" Geimer - Keyboards, Programming (1989-2000)
Gustaf Fjelstrom - Bass (hrál na evropském turné 1998, člen Maximum Indifference)


Členové Ted Leonard
Celým jménem: Theodore Michael "Ted" Leonard
(Narozen 22. září 1971, Arcadia, Kalifornie)


Hraje na nástoje: kytara a baskytara
Vzdělání: Specialista AA v účetnictví - Heald Business College

Zpěvák Ted Leonard začínal jako mnoho jiných zpěváků v kostelním sboru. Jeho dědeček, dirigent a výborný hudebník, infikoval hudbou celou rodinu. Ted se rozhodl brát hudbu vážně asi někdy kolem 16. let. V té době zpíval ve skupině Revelation, značne ovlivněné kapelou Iron Maiden. Později si prošel obdobím funky s kapelou Spoons, ve které působilo hlavní jádro předešlé kapely. Spoons však provázely problémy a zřejmě ten největší byl ten, že Ted začal náhodně chodit s bubeníkovou přítelkyní. Do Enchant vstoupil v roce 1992. Byla to pro něj fantastická osobní i profesionální zkušenost. Přinutilo jej to zvýšit si svoji úroveň muzikantské disciplíny a zároveň mu poskytlo možnost spolupracovat se zajímavými osobnostmi ostatních členů. Debut vznikl krátce po jeho příchodu do sestavy, když vokální linky už byly určené, proto se ještě nemohl plně realizovat. Avšak na dalším albu "Wounded" (1996) už zní jeho vokál jakoby od jiného zpěváka.

Teda ovlivnily kapely Kansas, Dream Theater, King's X, Jellyfish a všechny jejich deriváty jako Queensryche a Tears For Fears. Jeho vokální projev obohatili také Paul Rogers, Joe Lynn Turner, Matthew Ward, Steve Perry a 2-Pac.

První zakoupené album: Kansas - Drastic Measures
5 nejoblíbenějších alb všech dob: Masque (Kansas), King's X (King's X), Elemental (Tears for Fears), Rage for Order (Queensryche), Spilt Milk (Jellyfish)
Úplná diskografie:
Enchant: A Blueprint of the World, Wounded, Time Lost, Break, Juggling 9 or Dropping 10, Blink of an Eye, Tug of War
Xen: 10,000 Dharma Doors
Kim Krenik: The Mighty and the Iris
Yes tribute: Tales from Yesterday
Genesis tribute: Supper's Ready
Pink Floyd tribute: The Moon Revisited
Cornerstone Fellowship: Believe
Thought Chamber: Psykerion, Angular Perceptions
Affector: Harmagedon
Zajímavá fakta: má 2 děti (Elyse a Kyle), hrál v mnoha revivalových kapelách a provádí zvláštní triky s obočím
Záliby: hudba a tenis
Názor na Tug of War: "Cítím, že jde o náš nejsilnější počin. Jsou tu skvělé melodie, zajímavé změny, oduševnělá hra na kytaru a úderné basy. Jsem velice zvědav, jak se bude našim fanouškům líbit."
Nejoblíbenější skladba Enchant a proč: "'What to Say' z J9oD. Ta píseň obsahuje vše, co mám na Enchant rád a navíc je velice živá a dramatická. Kdykoliv ji poslouchám, vždy mnou hluboce pohne…a zřejmě ji nikdy nebudeme hrát naživo, protože pokaždé, když ji zpívám, ztratím hlas…"
Členové Douglass A. Ott
Celým jménem Douglas Allan Ott
(Narozen Oakland, California)


Hraje na nástroje: baskytara, Bass Pedals, elektrická a akustická kytara, klávesy, bicí
Dough vyrůstal na hudbě skupin Kiss a Rush. Až po návštěvě koncertu kytaristy Pata Traverse se však rozhodl, že se bude věnovat hře na kytaru. Sóla Traverse a Pata Thralla jej pobláznili až tolik, že si hned na druhý den běžel koupit svoji první kytaru a album "Go For What You Know" od Pat Travers Band.

Později se nechal unést i hudbou a hrou Neala Schona z Journey, který kombinoval neuvěřitelnou rychlost s táhlými plačtivými melodiemi. Imponoval mu také Ian Crichton (Saga) svoji rychlou rytmikou, Alex Lifeson (Rush) díky dramatičnosti v každé odehrané notě a Steve Rothery (Marillion), který je schopen vnést do hry vášeň a emoce. Tito hudebníci byli základem pro vybudování jeho vlastního stylu.

Doug si svůj horizont kytaristy a skladatele rozšíril navíc o producentskou a zvukařskou činnost. Ve studiu se snažil pochytit co nejvíce informací. Když nastal čas nahrávání materiálu na "Wounded", znovu požádali o pomoc Steva Rotheryho, ale hluboko ve vnitru si Doug přál produkovat toto album sám. Steve však kvůli zaneprázdnění nemohl vyhovět. Doug se teda rozhodl, že si zařídí domací 32-stopé studio a začne nahrávat. Zabralo mu to šest měsiců. Nebyl sice zvukařem, ale znal toho již dost. Zjistil však, že experimentováním lze najít osobitý zvuk a osvojit si určitou techniku před konečnou mixáží alba. V jiných studiích, kde čas jsou peníze, je mnohem složitější dosáhnout výsledku alba podle vlastních představ. V domácím studiu si mohli členové Enchant dovolit pracovat tak dlouho, dokud nebyli samotní s výsledkem spokojeni.

Mezi oblíbené skupiny zařazuje Jellyfish, Tears For Fears, Stone Temple Pilots a Toad The Wet Sprocket. Nezapomene ovšem ani na Rush, Marillion, Saga či Dream Theater. Poslouchá všechno, co jej nějakým způsobem osloví a nemusí to být pouze "heavy" a "progres".

Ve volném čase si Doug rád přečte dobrou knihu, zhlédne film, hraje videohry nebo surfuje po internetu. Také hraje pro zábavu v některých cover kapelách, hlavně o víkendech. Za nejoblíbenější činnost považuje jídlo. Nic neudělá muže šťastněějším, než dobré jídlo.

Hudební vlivy: Rush, Marillion, Jellyfish, Todd Rundgren, Journey, Saga, U2, Third Eye Blind, Yes, Queensryche, UK, Etc.
První zakoupené album: Peter Frampton – Frampton
5 nejoblíbenějších alb všech dob: Eddie Jobson, Zinc – The Green Album, The Greys – Ro Sham Bo, Jellyfish – Spilt Milk, Marillion – Brave, Utopia – RA
Úplná diskografie: Enchant: A Blueprint of the World, Wounded, Time Lost, Break, Juggling 9 or Dropping 10, Blink of an Eye, Tug of War. Xen: 10,000 Dharma Doors. Kim Krenik: The Mighty and the Iris. Yes tribute: Tales from Yesterday. Genesis tribute: Supper's Ready. Pink Floyd tribute: The Moon Revisited. Chapter: Open the Book
Zajímavosti: Jsem narozen ve znamení Panny a opravdu mám jejich vlastnosti! Jsem obrovský fanda San Francisco Giants. Hraji v revivalové kapele 81 Bradley. Po deseti letech jsem stále zamilovaný do své ženy – opravdu! A hudbu zbožňuju nade vše.
Záliby: hudba, videohry, surfování na internetu a pití
Názor na Tug of War: "Každé album je jako mé dítě. Počneš jej, miluješ a vychováváš, vyléváš si do něj srdce a duši, křičíš a řveš na něj, aby dělalo, co chceš, máš o něj strach, a když konečně dospěje, vyšleš jej do světa aby stálo na svých vlastních nohou. Ale nikdy na něj nezapomeneš a držíš jej ve svém srdci. Toto album nebylo vyjímkou… je to jen další přírůstek do rodiny Enchant, byť trochu odlišný než předchozí desky. Možná je trošku vyspělejší a přímější než jeho bratři, ale i tak jde o silnou nahrávku se skvělými písněmi a riffy."
Nejoblíbenější skladba Enchant a proč: "Nemohu říct, že bych měl nějakou nejoblíbenější, ale kdybych měl jednu vybrat, volil bych "Acquaintance". Napsal jsem tu píseň v době, kdy jsem si myslel, že má žena a já prostě nemůžeme být spolu. Byl jsem vyveden z omylu. Nyní je to pro mě připomínka, že všechno je možné. Každá vteřina je šancí všechno změnit. Stal se z toho pro mne symbol naděje."
Členové Bill Jenkins
Celým jménem William H Jenkins
(Narozen Miami, FL)


Hraje na nástroje: klávesy, kytara
Hudební vlivy: Pat Metheny, Yellowjackets, Jean Luc Ponty, Santana, Rainbow, Deep Purple, ELP, Yes, Robben Ford
První zakoupené album: Rainbow - On Stage
5 nejoblíbenějších alb všech dob: Yellowjackets - Four Corners, Pat Metheny Group - Secret Story, Jean Luc Ponty - Cosmic Messenger, Rainbow - On Stage, Pink Floyd - Dark Side of the Moon

Úplná diskografie: Tug of War
Zajímavosti: "Mám 2 opravdu skvělé děti. Jen mí nejbližší přátelé, rodina a zloději, kteří mi ukradli řidičák, znají mé prostřední jméno. Vyrostl jsem v Michiganu a jsem zarytý fanda Red Wings. V denním zaměstnání u Korg navrhuju syntezátory...
Záliby: hokej, snowboard, nahrávání, cestování
Názor na Tug of War: "Líbí se mi, že tohle album hudebně pokrývá tolik různých teritorií. Od instrumentálek přes balady až k přímočarému rocku. Zní trochu jinak než předchozí alba. Jsem rád, že jsou Enchant stále v pohybu: zkoušejí nové zvuky, jiné nálady.
Nejoblíbenější píseň Enchant a proč: "'Enchanted', protože ten refrén prostě výborně zní a připomíná mi jistého konkrétního člověka z minulosti…"
Členové Ed Platt
Celým jménem Edward James Platt
(Narozen 21. května 1964, Los Angeles, Kalifornie


Hraje na nástroje: baskytara, Bass Pedals, elektrická a akustická kytara, klávesy, bicí
Hudební vlivy: Rush, Yes, Marillion, Kansas, Queen, Beatles, Jimi Hendrix, Stanley Clarke, The Dregs, Toto, Todd Rundgren, Level 42, Nik Kershaw atd. atd.
První zakoupené album: Kiss - Destroyer (kvůli obalu!), Queen - News of the World (kvůli hudbě)
5 nejoblíbenějších alb všech dob: Yes - 90125, Rush - Moving Pictures, Elton John - Goodbye Yellow Brick Road, Todd Rundgren - Nearly Human, Nik Kershaw - 15minutes.
Úplná diskografie: Enchant: Blueprint of the World, Wounded, Time Lost, Juggling 9 or Dropping 10, Blink of an Eye, Tug of War. The Moon Revisited (Pink Floyd Tribute), Supper's Ready (Genesis Tribute) and Tales from Yesterday (Yes Tribute).
Zajímavá fakta: blíženec, narozen 21.5.1964 ve 4:36 ráno. Má syna Darrena, kterému je 8 let a mladšího bratra Steva. Jméno dostal po dědovi z tátovy strany a je původem Švéd, Francouz, Ir a indián. Snaží se trávit co nejvíce času venku, hlavně ve vodě a na slunci. Miluje zvířata, hlavně psy a vlky.
Záliby: cestování, turistika, objevování, běh, plavání, fitness, většina sportů, baseball, softball, koučování týmu svého syna, umění, video
Názor na Tug of War: "Nejoblíbenější písně: See No Evil, Sinking Sand, Tug of War, Holding the Wind a Comatose. Tug of War mi zní velice rozmanitě, jsou tu kousky ode všeho. Vrcholná místa: Sinking Sand outro, hrubost titulní skladby. Kytara je tam úžasná, obzvláště to sólo, zřejmě Dougovo nejlepší vůbec. Mou úplně nejoblíbenější písní je See No Evil, je to pro Enchant velmi netypická skladba. Miluju ten refrén, text a skutečnost, že tu na kytaru hraje Ted a Doug na oplátku přispívá vokály. Dougův hlas nikdy nezněl lépe. Comatose je skladba ve stylu "What To Say", vyvolává silné emoce, zbožňuju ten klavír a hlavně konec! Je tak ohromný!"
Nejoblíbenější skladba Enchant a proč: "'What to Say'. Nejčistší emoce, uhrančivá hudba a text, neuvěřitelný zpěv. Vždycky, když ji slyším, úplně mě to vyhodí z rovnováhy. Je to tak hluboké! A to téma je nadčasové..."
Členové Sean Flanegan
Celým jménem Sean Everett Flanegan
(Narozen Mountain View, Kalifornie)


Hraje na nástroje: bicí, kytara
Sean znal Douga již několik let. Byl jsem v kapele z okruhu San Francisco Bay Area s názvem Chaos Theory, která si později změnila název na Dali's Dilemma. Dali's Dilemma nahrávali u Magna Carta. Když působil v kapele, pracoval u Douga v hudebním obchodě a stali se přáteli s klávesistou kapele. To bylo asi v roce 1996.

Tak to bylo v červenci 2001 nebo tak nějak, když žil v Los Angeles a Doug mu zavolal. Sean si myslel, že se vrací zpátky do Bay Area, a Dougovo zavolání, vlastně jej vyzval, aby se Sean rozhodl, že je na čase udělat něco více hudebního, co by mohl udělat. A co tak Enchant! Vzhledem k tomu, že byli přátelé dost dlouho, věděli oba, že to by šlo velmi hladce.

Hudební vlivy: Rush, King Crimson, Genesis, XTC, Marillion, Beatles, Frank Zappa atd.
První zakoupené album: The Monkee's Greatest Hits
5 nejoblíbenějších alb všech dob: Power Windows - Rush, The First Day - David Sylvian & Robert Fripp, XTC - Skylarking, Genesis - Three Sides Live, U2 - Achtung Baby
Úplná diskografie: Enchant - Tug of War & Blink of an Eye. Truth About Seafood - Common Distractions, Truth About Seafood - Music for the Living, Jasun Tipton - Night's Pulse
Záliby: jídlo, pití, být veselý
Názor na Tug of War: "Myslím, že tahle deska je místy dobrodružnější, místy přímější a popovější než starší nahrávky. Je to dobrý mix různých stylů, který však stále zní a působí jako Enchant. Zajímavý vývoj od BoaE."
Nejoblíbenější skladba Enchant a proč: "'Under the Sun' z 'Time Lost'. Pro bubeníka je to opravdu zajímavá píseň a myslím, že ten refrén je docela zapamatovatelný…"
Členové Paul Craddick
Drums

Bubeník Paul Craddick sám nerad přiznává, že na bicí nástroje už hraje 18 let. Vede jej k tomu jeho přílišná skromnost a sebekritika. Svůj hudební život začal jako klavírista, když jej rodiče posílali na hodiny klasických lekcí. Postupně se ale zdokonalil i ve hře na kytaru a baskytaru. V současnosti Paul stále považuje za bubeníka č.1 Neila Pearta z Rush, ale má i další oblíbence - Stewart Copeland, Bill Bruford, Mike Portnoy, Tim Alexander, Manu Katche... V jejich hře vyhledává neobvyklé kombinace stylistické originality, cit pro rytmus a dobře vyvinutou technickou zručnost. Tyto prvky se pak snaží zařadit i do svého hraní.

Kromě hraní má také zálibu ve čtení filozofické literatury, která jej inspiruje při občasných příspěvcích do textů kapely, a také sportuje, když zvláště aktivně běhá.

V roce 2000 realizoval svůj projekt kapelu XEN, s níž nahrál album "84.000 Dharma Doors". Působili v ní i další spoluhráči z Enchant. Složení kapely: Paul Craddick (Guitar, Bass, Drums, Keyboard), Michael Geimer (Keyboards, Programming), Ted Leonard (Vocals), Bob Madsen (Bass), Douglas A. Ott (Guitar, Bass).

V poslední době Paul nahrával bicí album projektu Wishing Tree s názvem "Carnival Of Soul", což je boční projekt Steve Rotheryho z Marillion, kde je účasten i Pete Trewavas, Paul a Paulova manželka Hannah Stobart-Craddick.
Členové Phil Bennett
Keyboards (2000-2002)

Klávesista Phil Bennett je hudebník a umělec pocházející z San Francisco Bay Area, který kombinuje více hudebních stylů a profesionálního talentu. Jeho rozsáhlé znalosti MIDI, samplů, počítačů a syntézátorů mu umožňují využívat širokou škálu zvukové techniky. Jeho hudební zkušenosti a široká univerzálnost jej předurčují k roli umělce i hudebníka. Od roku 1995 působí jako klávesista a zpěvák v kapele Starship (oficiálně cover kapely Jefferson Starship), v níž vystupuje jedinečný zpěvák Mickey Thomas. Kapela mívá více než 100 představení ročně na národní i mezinárodní úrovni. Starship je skupina známá pro své hojné využívání kláves a syntezátorů.

Pochází z velké hudební rodiny, Phil byl vychováván s láskou ke všem druhům hudby a ještě v raném věku začal hrát na vícero nástrojů. Vždycky intenzivně toužil napodobit a absorbovat mnoho různých umělců a stylů v San Francisco Bay Area. Phil začal hrát na klavír a stalo se náhodou, že z gramorádia vedle v obývacím pokoji také objevil jazz, klasickou hudbu, Jimiho Hendrixe a Led Zeppelin.

Jako teenager Phil působil v oblasti San Francisco Bay Area, kde získal rozsáhlé zkušenosti při hraní s uznávanými kapelami a hudebníky. Když mu bylo dvacet, upoutal pozornost proslulého kytaristy a kytarového publicisty Alexe Skolnicka z kapely Testament a začal nahrával a cestovat s Alexem po následující tři roky. Byl to mimořádný zážitek, který rozšířil Philův styl hraní, což mu umožnilo využívat fígle a získanou muzikální zručnost potřebnou pro instrumentální a progresivní hudbu.

Technické znalosti Philovi umožňují pohodlně hrát na všechny druhy klávesových nástrojů, od moderní elektroniky až po vintage elektrická piána a varhany Hammond. Se svými technickými znalostmi s MIDI a počítači Phil překlenuje rozdíly mezi oběma platformami. Digitální nahrávací software a hardware jsou nedílnou součástí jeho hry.

Philova vášeň a láska k hudbě a jeho radost pro umělecký výkon byly klíčovým prvkem v jeho hraní. Jeho rozsáhlé zkušenosti z koncertování jej naučily, že být muzikantem vyžaduje mnohem více než jen hudbu. Kromě kapely Starship Phil také vystupuje jako klávesista a zpěvák s koncertní sérii Super Singers of Rock a Voices of Classic Rock.

Z hudebníků, se kterými Phil vystupoval lze uvést jejich dlouhou řadu:
10CC, Boston, Bobby Kimball (Toto), Steve Lukather (Toto), Alex Skolnick, Brad Gillis a Jack Blades (Night Ranger), Chuck Negron (Three Dog Night), Dave Jenkins (Pablo Cruise), Eddie Money, Christopher Cross, Mary Wilson (Supremes), Fee Waybill (The Tubes), Mike Reno (Loverboy), Gary U.S. Bonds, Jimi Jamison (Survivor), Joe Lynn Turner (Rainbow), Yngwie Malmsteen, John Cafferty (Beaver Brown Band), Jeff Campitelli, Joe Satriani, Jimmy Hall (Wet Willie), Jeff Skunk Baxter, Michael Manring, Leslie West (Mountain), Ben Orr (The Cars), Chris Kirkpatrick (NSYNC), Peter Rivera (Rare Earth), Southside Johnny, Spencer Davis, Enchant, Cliff Williams (AC/DC), Steve Walsh (Kansas), Pat Travers, Kevin DuBrow (Quiet Riot), Leif Garrett, Skip Martin (Dazz Band) a Lynard Skynard.
Členové Mike "Benignus" Geimer
Keyboards, Programming (1995-1998)

S kapelou Enchant nahrál alba "A Blueprint of the World" (1995), "Wounded" (1996), "Time Lost" (1997), "Break" (1998) a "Juggling 9 or Dropping 10" (2000). Účastnil se také projektu XEN, s nímž vydal v roce 2000 album s názvem "84.000 Dharma Doors".

V roce 2004 se začal v rámci projektu Mandolin Project učit hrát na mandolinu.

Zpět
Studio albums
2014 The Great Divide
2003 Tug Of War
2002 Blink Of An Eye
2000 Juggling 9 or Dropping 10
1998 Break
1997 Time Lost
1996 Wounded
1995 A Blueprint Of The World
Live albums
2004 Live At Last
2004 Live at Last CD
2004 Live At Last DVD
Kompilace
2018 A Dream Imagined
2002 Wounded & Time Lost
Sólová alba
Ted Leonard
2007 Way Home
XEN
2000 84.000 Dharma Doors


Skupina:
Ted Leonard - Vocals
Douglas A. Ott - Guitars
Ed Platt - Bass
Sean Flanegan - Drums
Bill Jenkins - Keyboards
Diskografie The Great Divide
vyšlo 30. září 2014, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. Circles
02. Within an Inch (7:35)
03. The Great Divide (9:05)
04. All Mixed Up (4:12)
05. Transparent Man
06. Life in a Shadow
07. Deserve to Feel
08. Here and Now
Bonus track:
09. Prognosticator
Total Time: (00:00)

Skupina:
Ted Leonard - Vocals
Douglas A. Ott - Guitars
Ed Platt - Bass Guitars
Sean Flanegan - Drums
Bill Jenkins - Keyboards
Diskografie Tug Of War
Vyšlo 5. srpna 2003, Inside Out Music / IOMACD 131

Seznam skladeb:
01. Sinking Sand (7:09) (Leonard, Ott, Platt)
02. Tug O' War (7:41) (Ott)
03. Holding The Wind (5:45)
04. Beautiful (4:28) (Ott)
05. Queen Of The Informed (7:01) (Leonard, Ott)
06. Living In A Movie (6:58) (Leonard, Ott)
07. Long Way Down (4:57) (Leonard, Ott)
08. See No Evil (5:52) (Leonard)
09. Progtology (6:46) (Ott)
10. Comatose (8:50) (Ott)
Bonus track on Special Edition
11. Below Zero (Live) (6:28)
Total Time: (65:32)

Producer: Douglas A. Ott
Živé bonusové nahrávky byly nahrány na NEARfest 2002 v Trenton, New Jersey.

Skupina:
Phil Bennett - Keyboards
Ted Leonard - Guitars, Vocals
Douglas A. Ott - Guitars, Keyboards
Ed Platt - Bass Guitars
Sean Flanegan - Drums
Diskografie Blink Of An Eye
Vyšlo 23. července 2002, Inside Out
Inside Out Music / IOMLTDCD 105
Inside Out Music America / IOMACD 2040

Seznam skladeb:
01. Under Fire (5:58) (Leonard, Ott)
02. Monday (7:10) (Leonard, Ott)
03. Seeds Of Hate (6:17) (Leonard, Ott)
04. Flat Line (5:23) (Leonard, Ott)
05. Follow The Sun (6:08) (Leonard, Ott)
06. Ultimate Gift (7:58) (Leonard, Ott)
07. My Everafter (5:39) (Leonard, Ott)
08. Invisible (5:41) (Leonard, Ott)
09. Despicable (4:13) (Leonard, Ott)
Bonus track:
10. Prognosis (7:29) (Ott)
Total Time: (61:44)

Producer, Recorded: Douglas A. Ott
Engineer [2nd]: Sean Flanegan
Mixed, Recorded [Drums]: Tom King-Size*
Arranged: Enchant
Artwork: Thomas Ewerhard
Produced & recorded @ The Ottotorium; mixed & drum recording @ Tomland
Limited edition digibook; track 10 is a bonus track
Barcode: 6 93723 00122 7

Skupina:
Mike "Benignus" Geimer - keyboard solo (06)
Paul Craddick - Organ, Acoustic Guitars, Bass Guitars, Guitars, Percussion, Piano, Strings, Drums, Harpsichord, Keyboards, Mellotron, Bass Pedals, Distortion
Doug A. Ott - Acoustic Guitars, Electric Guitars, Keyboards, Bass Guitars, Piano, Moog, Organ, Mellotron, EBow
Ted Leonard - Bass Guitars, Vocals
Ed Platt - Bass Guitars (01)
Diskografie Juggling 9 or Dropping 10
Vyšlo 3. října 2000, Inside Out Music / IOMACD 2017

Seznam skladeb:
01. Paint The Picture (7:03) (Ott)
02. Rough Draft (6:14) (Craddick, Ott)
03. What To Say (4:20) (Craddick, Leonard, Ott)
04. Bite My Tongue (5:41) (Craddick, Ott)
05. Colors Fade (5:25) (Craddick, Ott)
06. Juggling Knives (5:02) (Craddick, Leonard, Ott)
07. Black Eyes & Broken Glass (4:33) (Craddick, Ott)
08. Elyse (5:47) (Craddick, Leonard, Ott)
09. Shell Of A Man (6:01) (Leonard, Ott)
10. Broken Wave (5:22) (Craddick, Ott)
11. Traces (7:19) (Craddick, Ott)
12. Know That (1:27) (Craddick, Leonard, Ott)
Total Time: (64:16)

Recorded March 1, 2000 - May 18, 2000
Producer: Douglas A. Ott
Liner notes: James Bickers
Photography: John Bartolucci, Stefan Beeking
Narrator, chant: Ernesto
Layout design: Thomas Ewerhard
Engineer, mixing, drum engineering: Tom King-Size
Mastering: Ken Lee

Skupina:
Paul Craddick - Drums
Douglas A. Ott - Electric Guitars, Bass Guitars, Additional Vocals (01,03)
Mike "Benignus" Geimer - Keyboards
Ted Leonard - Vocals, Bass Guitars (01)
Hosté:
Bob Madsen - Bass Guitars (05)
Tony Mariano - Bass Guitars (11)
Diskografie Break
Vyšlo 1998, Inside Out Music / IOMCD 028

Seznam skladeb:
01. Break (5:04) (Ott)
02. King (4:33)
03. My Enemy (6:57) (Geimer, Leonard)
04. Defenseless (4:54)
05. The Lizard (4:44)
06. Surrounded (4:18)
07. Silence (3:35)
08. In The Dark (5:49)
09. My Gavel Hand (5:03)
10. The Cross (6:53)
Bonus track:
11. Once A Week (6:23)
Total Time: (56:32)

Recorded at the Ottotorium & K. F. R. S.
Producer: Douglas A. Ott
Mixing: Tom Size
Mastering: Ken Lee
Second engineer: Paul Craddick
Recording: Douglas A. Ott
additional recording: Kurt Foster
Artwork: Thomas Ewerhard

Skupina:
Paul Craddick - Drums
Ted Leonard - Vocals
Douglas A. Ott - Guitars
Ed Platt - Bass Guitars
Hosté:
Brian Cline - Bass (07)
Diskografie Time Lost
Vyšlo v září 1997, Inside Out Music / IOMCD 012

Seznam skladeb:
01. Blind Sided (6:24) (Craddick, Leonard)
02. New Moon (8:22) (Craddick, Geimer, Leonard, Ott)
03. Under The Sun (7:29) (Leonard, Ott, Platt)
04. Foundations (6:08) (Ott)
05. Interact (10:49) (Craddick, Geimer, Ott)
06. Standing Ground (5:29) (Cline, Craddick, Geimer, Pamfiloff)
07. Mettle Man (8:24) (Geimer, Ott)
Total Time: (50:05)53:05

Producer, Mixed, Engineer: Douglas A. Ott
Artwork: Rick Geimer
Artwork [Logo]: Gus Fjelstrom
Engineer [Additional]: Pete Roberts (08)
Mastered By – Ken Lee
Recorded At Studio "E", Martinez, CA, The Ottotorium, Concord, CA & Soundtek Studios, Campbell, CA
Mastered At The Rocket Lab
"Toto album je věnováno památce na Marrse A. Craddicka."

Skupina:
Paul Craddick - Drums, Keyboards (04)
Mike "Benignus" Geimer - Keyboards
Ted Leonard - Vocals
Douglas A. Ott - Guitars, Keyboards (01,04,09)
Ed Platt - Bass Guitars
Host:
Phil Bennet - Keyboards (01,09)
Diskografie Wounded
Vyšlo 1996, Inside Out Music / IOMCD 007

Seznam skladeb:
01. Below Zero (Ott) (6:07)
02. Fade 2 Grey (Craddick, Ott) (8:10)
03. Pure (Craddick, Ott) (7:17)
04. Broken (Craddick, Leonard, Ott) (7:44)
05. Hostile World (Craddick, Geimer, Leonard, Ott, Platt) (6:29)
06. Look Away (Craddick, Geimer, Ott) (6:40)
07. Armour (Craddick, Ott) (6:57)
08. Distractions (Craddick, Leonard, Ott) (7:27)
09. Missing (Ott) (6:36)
Total Time: (63:27)

Recorded January 27, 1996 - July 199
Engineering, mixing: Douglas A. Ott
Artwork: Rick Geimer
Mastering: Ken Lee
Vydáno v roce 1996 v Evropě u Inside Out Music a 20. května 1997 v USA u Magna Carta Records.

Skupina:
Paul Craddick - Drums
Ted Leonard - Vocals
Douglas A. Ott - Guitars
Ed Platt - Bass Guitars
Mike "Benignus" Geimer - Keyboards
Hosté:
Steve Rothery - Guitars (02,08), E-bow (01)
Diskografie A Blueprint Of The World
Vyšlo 1993, Dream Circle Records DCD 9310

Seznam skladeb:
01. The Thirst (Ott) (6:15)
02. Catharsis (Benignus, Cline, Craddick) (5:53)
03. Oasis (Craddick, Ott) (8:12)
04. Acquaintance (Ott) (6:31)
05. Mae Dae (Benignus, Ott) (3:25)
06. At Death's Door (Cline, Craddick) (7:17)
07. East of Eden (Benignus, Cline, Craddick, Ott) (5:49)
08. Nighttime Sky (Craddick, Ott) (8:57)
09. Enchanted (Craddick, Ott) (7:17)
10. Open Eyes (Ott) (7:43)
Total Time: (67:19)

Producer:
Douglas A. Ott & Paul A. Schmidt (03,05,06,09)
Steve Rothery (01,02,04,07,08)
Deska "Blueprint Of The WorldThe" byla první oficiální nahrávkou v roce 1993 založené německé nahrávací společnosti InsideOut Music.
Magna Carta, 8. srpna 1995 / MA-9006-2 / USA & Canada 1995
Inside Out Music / IOMCD 011 / Germany 1997
Diskografie Live At Last
Vyšlo 26. října 2004, 2DVD/2CD
IOMCD 188, SPV 089-60952 DCD
Barcode: 6 93723 60957 7

Seznam skladeb:
DVD1:
01. Mae Dae (3:24) [instrumental] (Benignus, Ott)
02. At Death's Door (7:15) (Cline, Craddick)
03. Sinking Sand (7:46) (Leonard, Ott, Platt)
04. Under Fire (6:11) (Leonard, Ott)
05. Broken Wave (5:46) (Craddick, Ott)
06. Blindsided (6:45) (Craddick, Leonard)
07. Acquaintance (7:04) (Ott)
08. Monday (7:58) (Leonard, Ott)
09. Progtology (6:54) (Ott)
10. The Thirst (6:39) (Ott)
11. Paint The Picture (6:50) (Ott)
12. Under The Sun (7:40) (Leonard, Ott, Platt)
13. What To Say (4:57) (Craddick, Leonard, Ott)
14. My Enemy (6:51) (Geimer, Leonard)
15. Follow The Sun (6:05) (Ott)
16. Break (4:48) (Ott)
17. Seeds Of Hate (6:21) (Leonard, Ott)
18. Comatose (8:58) (Ott)
19. Black Eyes & Broken Glass (4:44) (Craddick, Ott)
20. Colors Fade (5:12) (Craddick, Ott)
21. Pure (7:33) (Craddick, Ott)
22. Below Zero (6:23)
23. Oasis (9:13) (Leonard, Ott)
DVD2:
* Behind the scenes footage
* interviews and much more

Live At Last, 2CD
CD1: (59:03)
01. Mae Dae (3:24)
02. At Death's Door (7:15)
03. Sinking Sand (7:46)
04. Under Fire (6:11)
05. Broken Wave (5:46)
06. Blindsided (6:45)
07. Acquaintance (7:04)
08. Monday (7:58)
09. Progtology (6:54)
10. The Thirst (6:39)
11. Paint The Picture (6:50)
CD2: (92:23)
01. Under The Sun (7:40)
02. What To Say (4:57)
03. My Enemy (6:51)
04. Follow The Sun (6:05)
05. Break (4:48)
06. Seeds Of Hate (6:21)
07. Comatose (8:58)
08. Black Eyes & Broken Glass (4:44)
09. Colors Fade (5:12)
10. Pure (7:33)
11. Below Zero (6:23)
12. Oasis (9:13)
Total Time: (151:26)(180:00)

Producer: Douglas A. Ott
Stefan Beeking - photography
Thomas Ewerhard - design, layout design
Douglas A. Ott - liner notes, mixing
Markus Teske - mastering

Skupina:
Sean Flanegan - Drums, Percussion
Bill Jenkins - Keyboards
Ted Leonard - Guitars, Vocals
Douglas A. Ott - Guitars, Vocals
Ed Platt - Bass Guitars
Album bylo nahráno v I-Musicast v Oaklandu, CA, 13. března 2004.


Skupina:
Paul Craddick - Drums, Keyboards
Ed Platt - Bass
Ted Leonard - Vocals
Douglas A Ott - Guitars, Keyboards
Mike "Benignus" Geimer - Keyboards
Host:
Phil Bennet - Keyboards
Diskografie A Dream Imagined
Vyšlo 20. července 2018, kompilace, Inside Out Music / IOMCD 104

Seznam skladeb:
Disc 1 - A Blueprint of the World (1993)
01. The Thirst 00:06:15)
02. Catharsis 00:05:53)
03. Oasis 00:08:12)
04. Acquaintance 00:06:31)
05. Mae Dae 00:03:24)
06. At Death's Door 00:07:17)
07. East Of Eden 00:05:49)
08. Nighttime Sky 00:08:57)
09. Enchanted 00:07:19)
10. Open Eyes 00:07:43)

Disc 2 - Wounded (1996)
01. Below Zero 00:06:07)
02. Fade 2 Grey 00:08:11)
03. Pure 00:07:18)
04. Broken 00:07:44)
05. Hostile World 00:06:30)
06. Look Away 00:06:41)
07. Armour 00:06:59)
08. Distractions 00:07:27)
09. Missing 00:06:40)

Disc 3 - Time Lost (1997)
01. Blind Sided 00:06:27)
02. New Moon 00:08:24)
03. Under The Sun 00:07:33)
04. Foundations 00:06:11)
05. Interact 00:10:52)
06. Standing Ground 00:05:32)
07. Mettle Man 00:08:27)

Disc 4 - Break (1998)
01. Break 00:05:04)
02. King 00:04:33)
03. My Enemy 00:06:58)
04. Defenseless 00:04:54)
05. The Lizard 00:04:44)
06. Surrounded 00:04:18)
07. Silence 00:03:35)
08. In The Dark 00:05:49)
09. My Gavel Hand 00:05:04)
10. The Cross 00:06:58)

Disc 5 - Juggling 9 or dropping 10 (2000)
01. Paint The Picture 00:07:03)
02. Rough Draft 00:06:14)
03. What To Say 00:04:19)
04. Bite My Tongue 00:05:41)
05. Colors Fade 00:05:25)
06. Juggling Knives 00:05:03)
07. Black Eyes & Broken Glass 00:04:33)
08. Elyse 00:05:47)
09. Shell Of A Man 00:06:01)
10. Broken Wave 00:05:23)
11. Traces 00:07:19)
12. Know That 00:01:27)

Disc 6 - Blink Of An Eye (2002)
01. Under Fire 00:05:57)
02. Monday 00:07:10)
03. Seeds Of Hate 00:06:15)
04. Flat Line 00:05:24)
05. Follow The Sun 00:06:07)
06. Ultimate Gift 00:07:58)
07. My Everafter 00:05:39)
08. Invisible 00:05:41)
09. Despicable 00:04:14)
10. Prognosis bonus track 00:07:31)

Disc 7 - Tug Of War (2003)
01. Sinking Sand 00:07:08)
02. Tug Of War 00:07:41)
03. Hold The Wind 00:05:44)
04. Beautiful 00:04:27)
05. Queen Of The Informed 00:07:01)
06. Living In A Movie 00:06:58)
07. Long Way Down 00:04:57)
08. See No Evel 00:05:52)
09. Progtology 00:06:48)
10. Comatose 00:08:59)

Disc 8 - The Great Divide
01. Circles 00:07:59)
02. Within An Inch 00:07:34)
03. The Great Divide 00:09:03)
04. All Mixed Up 00:04:12)
05. Transparent Man 00:06:19)
06. Life In A Shadow 00:04:58)
07. Deserve To Feel 00:08:01)
08. Here And Now 00:07:31)
09. Prognosticator 00:08:22)

Bonus Disc 1
01. At Death's Door demo version 00:06:52)
02. Open Eyes demo version 00:07:57)
03. Mae Dae demo version 00:03:23)
04. The Calling demo version 00:06:16)
05. Oasis demo version 00:07:30)
06. Dollars And Cents demo version 00:06:03)
07. Enchanted demo version 00:07:26)
08. Nighttime Sky demo version 00:08:38)
09. Aquaintance demo version 00:06:38)
10. The Thirst demo version 00:06:20)

Bonus Disc 2
01. Once A Week bonus track 00:06:23)
02. Fade 2 Grey demo 00:08:16)
03. Pure acoustic version 00:04:25)
04. Under The Sun demo 00:07:26)
05. Words instrumental 00:05:57)
06. Enchanted acoustic version 00:06:37)
07. Below Zero live bonus track 00:06:28)
08. Broken Wave live 00:05:46)
09. Black Eyes & Broken Glass live acoustic 00:04:44)
10. Colors Fade live acoustic 00:05:12)
11. Comatose live 00:08:58)
Total Time: (00:00)

Skupina:
Paul Craddick - Drums, Keyboards
Ed Platt - Bass
Ted Leonard - Vocals
Douglas A Ott - Guitars, Keyboards
Mike "Benignus" Geimer - Keyboards
Host:
Phil Bennet - Keyboards
Diskografie Wounded & Time Lost
Vyšlo 2002, kompilace, Inside Out Music / IOMCD 104

Seznam skladeb:
Disc 1
01. Below Zero (6:07)
02. Fade 2 Grey (8:10)
03. Pure (7:17)
04. Broken (7:44)
05. Hostile World (6:29)
06. Look Away (6:40)
07. Armour (6:57)
08. Distractions (7:27)
09. Missing (6:36)
Bonus Track:
10. Fade 2 Grey (8:13) (demo)
11. Pure (4:39)
Disc 2
01. Blind Sided (6:24)
02. New Moon (8:22)
03. Under the Sun (7:29)
04. Foundations (6:08)
05. Interact (10:49)
06. Standing Ground (5:29)
07. Mettle Man (8:24)
Bonus Tracks
08. Under the Sun (7:23) (demo)
09. Words (5:58) (Instrumental)
Total Time: (142:35)


Sestava:
Ted Leonard - Vocals
Diskografie Way Home
Vyšlo 2007, Inside Out

Seznam skladeb:
01. Way Home (3:38)
02. Submerged (4:50)
03. Once a Week (5:27)
04. Thank You (4:13)
05. Hold the Wind (3:52)
06. Just For Me (4:15)
07. Who Do You Say He Is? (4:51)
08. Not Me (4:38)
09. Broken Tools (4:30)
10. See No Evil (5:00)
11. Take This Cup (4:14)
12. Resolve (4:34)
13. The Name of God (4:45)
14. Ghost Pains (5:58)
Total Time: (64:45)

Skupina:
Paul Craddick - Guitar, Bass, Drums, Keyboard (Enchant)
Michael Geimer - Keyboard, Programming (Enchant)
Ted Leonard - Vocals (Enchant, Thought Chamber)
Bob Madsen - Bass (Enchant)
Douglas A. Ott - Guitar, Bass (Enchant)
Diskografie 84.000 Dharma Doors
Vyšlo 2000, Inside Out 0IO00107

Seznam skladeb:
01. She Plays (4:43)
02. Psycho Pilots (5:47)
03. Prettyzntenuf (4:47)
04. Find A Way (5:39)
05. Red Letter Day (5:55)
06. Birthright (6:10)
07. Psychedelia (5:54)
08. Middle Ground (5:25)
09. Existentialist (4:25)
Total Time: (48:45)


Vyšlo 2002, Inside Out

Seznam skladeb:
Total Time: (00:00)

Zpět
Zpět
Oficiální stránka:
http://www.enchantband.com/

ENCHANT online:
http://www.facebook.com/enchantband
http://www.twitter.com/enchantband

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  4.10.2014 
Menu Poslední aktualizace: 20.5.2018
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©