EL DRUGSTORE
     
        

   Zpět

Trio El Drugstore se specializuje na fúzi Progressive Metal, Experimental Rock, Sludge Metal a Noise Rock, ale bylo je možné nalézt ve škatulkách Mathcore či Post-Hardcore. Kapela, která sama sebe řadí do škatulky "Instrumental Freak Attack" pochází z New Orleans, USA. Hraje instrumentální rock pouze v tříčlenné sestavě a jejich hudba představuje úplný atack na ušní bubínky. Mnohým se jejich hudba bude zdát mnohdy monotónní, ale opak je pravdou. Sehranost kapely je skvělá a hudba je tak dosti dynamická a plná zvratů a nečekaných přechodů. K poslechu je najdete třebas    ZDE... Je těžké kapelu k někomu přirovnat, protože v úvahu přicházejí pouze staří Mastodon, The Fall of Troy a snad i High of Fire. Nicméně, El Drugstore jsou více techničtější než většina z těchto kapel.

El Drugstore se zformovali na konci roku 2008. V té době Kevin hrál v kapelách "East of the Wall" a "Biclops". Kevin přehrával nějakou hudbu s Rolandem (bass), kterého znal již od 10 let, neboť se vrátil právě ze Santiago de Chile, kde hral v úžasném jazzovém kolektivu s názvem Los Ogros del Swing. Oba dva chtěli začít nový společný projekt, protože spolu nemohli hrát přes dva roky, když byl v Jižní Americe. Roland viděl hrát Kevina se Sethem (známější jako Squid, bicí) v kapele Biclops a vyjádřil zájem o společné hraní ve třech.

Prvních pár měsíců existence tria bylo přísně improvizačních. Ro obvykle přinesl něco "v hlavě", což mohli použít jako odrazový bod, který někdy končil až půlhodinovým maratónem. Dalším významným rozdílem od minulosti bylo, že Ro hrál nyní na baskytaru. Jelikož většina hudby byla přísně improvizovaná, občas pročesali pásky a vybrali maličkosti, které se jim líbily a sloučili je do poskládaných kousků. Časné věci nakonec opustili a zaměřili se na skládané party namísto improvizace.

V době kdy El Drugstore začínali, Kevin hrál ještě ve East of the Wall a Biclops. V té době Squid hrál jen v Biclops, ale pak se o rok později připojil k East of the Wall. Ro také hrál v úžasném triu s názvem Sassafras Spine. Netřeba dodávat, jak se my tři v místnosti ve stejné době byla výzva. To by mohlo být jedním z motivačních faktorů není skládání hodně muziky zpočátku. Rádi bychom opravdu jen si hrát jednou nebo dvakrát za měsíc, takže jak můžete udržet dynamiku děje kompozičně, když pracujete takhle? Vyřešili jsme tento problém tím, že se zaměří na improvizaci. Jak jsme se začali více soustředit na složených kusů, jsme všichni dělali oběti v našich osobních životech, aby bylo možné se dostat do místnosti více.

Na počátku roku 2013 Kevin oznámil, že z kapely East of the Wall odchází. Strávil v ní pět let, nahrál s nimi 3 alba a jednu EP desku. Nicméně na tuto etapu je Kevin pyšný, neboť s kapelou procestoval celé Spojené státy a Evropu. jak sám říká, "...jsem velmi hrdý na věci, které jsem udělal s Squidem, Brettem, Alfiem, Beardsem, Rayem a Mikem". Kapele oznámil odchod v lednu, přesto s nimi ale odehrál dojednané turné a poslení koncert si s nimi odehrál v Knoxville počátkem dubna.

Když kapela absolvovala přechod od improvizovan0ho ke složenému materiálu, rozhodli se nahrát EP dokument z raného období kapely. Tři z melodií, které skončily na EP ("Schnurrbart", "Shit-Eating Dog Kisses" a "Slamcart") byly písně, které napsal Ro doma a přinesl v notách pro kytaru a basové party. Squid složil své vlastní bicí party ve zkušebně, když se Kevin učil hrát písně a zároveň napsal i většinu riffů pro Those Arm Rests Are Fire a zaranžovali celou píseň ve zkušebně.

Vydavatelství Nefarious Industries je nápad Ro a Kevina, který měli před několika lety. Chtěli založit label především k vydávání improvizovaného materiálu. Když poprvé diskutovali o možnosti vydat EP společně s A Fucking Elephant, rozhodli se, aby se Greg a Matt z této kapely podíleli na labelu, ale zabralo jim to pak mnoho času od té doby. jejich společné EP vyšlo 26. července 2011. Kromě společného EP pak label vydal i úžasné záznamy z DRX, So Is The Tongue, Mount Gomery a Tovarish, navíc také něco od Arbogast, Seven Nines and Tens and Pigeon. A Fucking Elephant vydali nové EP v zimě 2012.

El Drugstore vydali své plnohodnotné album na Silvestra 2013 s názvem "Plague Ship". I když bychom je mohli po zvukové stránce srovnávat s East Of The Wall, kompozičně El Drogerie hraje úplně jinou hudbu. Největší podobnost s s East Of The Wall lze nalézt pouze v názvech skladeb, které jsou podivně legrační a připomínají tak názvy skladeb East Of The Wall z jejich prvního alba "Farmer’s Almanac". El Drugstore často připomíná otupující obratností a styl kolegů instrumentálních metalistů Electro Quarterstaff, a to jak jak aranžemi a riffy či bubenickými finesami, a to zejména ve skladbách "Wheel Of Sadness" a "The Natives Are Getting Useless", v některých pasážích pak i v jiných písních. Srdce ze zbytku jejich identity sídlí pak někde mezi Botch, Keelhaul a Dysrhythmia.

V říjnu 2018 kapela oznámila, že začali připravovat skladby pro novou desku "The Golden Age of Bad Ideas". její vydání je plánováno do roku 2019. Po týdnu nahrávání konstatovali, že je to fuška. Stihli již zaznamenat baskytaru a bicí. na pořadu je nyní kytara. Kapela doufá, že ze studia Studia Backroom Studios vyjdou opravdu skvělé zvuky.


   Zpět
Členové:
Kevin Conway - Guitar (ex East Of The Wall)
Rolando Alvarado - Bass
Seth Rheam - Drums (East Of The Wall)

Členové Kevin Conway
Guitars

Střední školu South High School navštěvoval v Middletown, New Jerseya vypadl z ní v roce 2001. Pak absolvoval Syracuse University v New Yorku, kterou ukončil v roce 2005.

Kevin je také jeden z postižených hudebníků, když mu jeho byt zdevastoval hurikánu Sandy, a tak musí přebývat v domě svých rodičů. Tak se snaží čas přečkat psaním hudby a čtením.
Členové Rolando Alvarado
Baskytara

Členové Seth Rheam
Drums, Percussion

Působí stále jako člen East Of The Wall.


   Zpět

Sestava:
Rolando Alvarado - Bass
Kevin Conway - Guitar
Seth Rheam - Drums
Zpět Plague Ship
Vyšlo 31. prosince 2013, Nefarious Industries

Seznam skladeb:
01. Tell Them I Said Something (2:55)
02. Hipster Tits (5:03)
03. Enthusiastic Corruption of the Public Good (4:45)
04. Fascinating Underpants (4:45)
05. By What Ill-Begotten Means Have You Procured This Meat? (4:07)
06. The Natives are Gettin Useless (4:40)
07. Tokyo Assault (4:28)
08. Wheel of Sadness (2:42)
09. Pandemonium in the Bronx (6:05)
10. Steakback (5:57)
Total Time: (45:26)

Mixed and mastered: Kevin Antreassian at Backroom Studios

Sestava:
Rolando Alvarado - Bass
Kevin Conway - Guitar
Seth Rheam - Drums
Zpět A Fucking Elephant
Vyšlo 26. července 2011, Nefarious Industries

Seznam skladeb:
A Fucking Elephant - Dope Soaked and Wow:
01. Blue Crab Fantastic
02. Football With Ukrainians
03. Furious E.
04. Just the Tip
05. Holla! No Babies

El Drugstore - Silver Medals for Everyone:
06. Those Arm Rests Are Fire
07. Schnurrbart
08. Shit-Eating Dog Kisses
09. Slamcart
Total Time: (00:00)

A Fucking Elephant is Matt and Greg
Recorded at Chumbuckets in New Brunswick, NJ
Engineered by Brian Buccellato
Marstered: Colin Marston at the Thousand Caves, Woodhaven, NY
Additional vocals on Football With Ukrainians by Brian Buccellato
All songs: A Fucking Elephant

El Drugstore jsou R. Alvarado, K. Conway & S. Rheam
Engineered, Mixed and Marstered: Colin Marston at the Thousand Caves, Woodhaven, NY
All music written: R. Alvarado, K. Conway & S. Rheam


   Zpět

   Zpět
Oficiální stránky:
http://nefariousindustries.com/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  31.1.2014 
Menu Poslední aktualizace: 2.5.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©