Earthside

Zpět
"Their ingenious and frequently jaw-dropping epic 'A Dream in Static' is one of the best prog metal albums in recent years ... God be with them trying to follow this one up.
Jejich geniální, až vám z něj spadne čelist, epos 'A Dream in Static' je jedno z nejlepších metalových alb prog rocku v posledních letech... Bůh s nimi, aby takhle tak stále rostli."
- Blabbermouth.net 10/10

"The most ambitious of debuts
Nejambicióznější z debutů"
- Metal Hammer UK

"A Dream In Static is a magnum opus of infinite proportions.
A Dream In Static je magnum opus nekonečných rozměrů."
- Sea of Tranquility 5/5

Tolik jen několik hodnocení debutu této kapely...

...zatím kapela stačila získat ocenění
2016 NAIRMA Awards: Best Keyboardist (Frank Sacramone) - WINNER
Best Music Video by an unsigned artist ("Mob Mentality") - WINNER
Best Song by an unsigned artist ("Mob Mentality") - NOMINEE
Best Album by an unsigned artist - NOMINEE

Kapela Earthside pocházející z New Haven, Connecticut, se skládá z bubeníka Ben Shanbroma, klávesisty Franka Sacramoneho, kytaristy Jamie van Dycka a basisty Ryana Griffina. A tihle čtyři dali dohromady ohromující album, které představuje naprostý požitek a jako jedna z mála pravděpodobně vdechuje nový život do žánru heavy a prog metalu. Vůbec se nespokojili tím, aby se pohybovali v jediné úzké hudební brázdě, místo toho kvartet zapracoval na svém poslání, aby objevoval mnoho různých stylů přes rock/metalové spektrum a přesto se snažili po celou dobu udržet konečný výsledek jako velmi soudržný a především přinášející radost. Mohli bychom specifikovat hudbu Earthside jako progresivní metal, djent, filmovou a symfonickou nebo experimentální... Každopádně je to zatraceně dobrá hudba a sama kapela označuje svůj styl jako "Cinematic Rock".

Své debutové album nazvané "A Dream In Static" kapela vydala 23. října 2015. Nová deska má opravdu velký potenciál, aby se stala jednou z nejlepších nahrávek roku 2015. S kapelou spolupracoval dokonce orchestr, konkrétně The Moscow Studio Symphony Orchestra, zpěvák Björn Strid z kapely Soilwork a zpěvák Lajon Witherspoon ze Sevendust. Typický vokál Björna Strida se objevuje v šesté skladbě "Crater". Jeho hlas typicky stoupá všude tam, kde se to najvíce hodí, avšak hudba skupiny Earthside jej téměř nutí tento hlas určitým způsobem měnit... a zní to skvěle. Na desce není moment, který by byl chaotický nebo neohrabaný, nebo dokonce neuvážený. Všechno to do sebe dokonale zapadá i přes nesčetné množství vlivů. A co více, konečná nahrávka dokonale ladí, je zapamatovatelná a extrémně návyková.

Bubeník Ben Shanbrom řekl: "Skladba "The Ungrounding" vychází z myšlenky, že nás sem nic neodmyslitelně nestaví ani to, co děláme na Zemi – nebo co děláme v kteroukoli chvíli. Musíme si tento účel udělat pro sebe a je to neustálý vzestupný boj o to, abychom si nechali vytrhnout půdu zpod sebe a vybudovali si svůj vlastní účel a bránili se něčemu, co hrozí, že tvůj život nebude mít smysl. Myslím si, že tohle bude naživo opravdová pecka - rozhodně má viscerální úder a jsem na to velmi hrdý."

Dokončení "A Dream In Static" trvalo více než dva roky, ale klávesista Frank Sacramone řekl pro portál Prog, že jejich tvrdá práce se vyplatila. Uvedl k tomu: "Nic v mém životě nebylo tak stresující jako dokončení této desky, ale nic jiného, na čem jsem v životě pracoval, nedosáhlo kalibru této desky. Nejsem si jistý, zda to bylo úplně nutné, aby to trvalo tak dlouho. Poprvé je tu vždy křivka učení. Nejtěžší na tom bylo, že jsme tři roky nemohli vydat žádnou naši hudbu. Upřímně jsem se ani necítil jako muzikant. Nyní je deska vydána a hrajeme na turné, začínám vidět odměnu za naše úsilí, když nám lidé řeknou, že si vytvořili spojení s naší hudbou. To znamená opravdu hodně."

Nahrávka se setkala se širokým uznáním, když se na albu kapela představila jako velice zkušená kapela představijící divokou stylistickou různorodost a tvůrčí hlad dělal džemy mentální aparát srovnání. Prostřednictvím organických vrstev živé, dýchající orchestr (se svolením Moskevské Studio Symphony Orchestra), a na eklektické arzenálu světové hudby ovlivněné přístrojové vybavení, Země Boční módy stále se měnícím zvuk dělal je stejně strhující vedle díla filmového umění jako je rezonuje Skrz hustě zabalené místě konání koncertu.

Jedním z prvků úspěchu Earthside je nepochybně neochota ke spěchu při vzniku konečného produktu, když by museli dělat kompromisy v některých opravdových momentech. Ben Shanbrom před vydáním alba prozradil, že Earthside byli po řadu let skryti, pracovali v pozadí, aby zdokonalovali své řemeslo a zdokonalili svoji hudbu, byli daleko od zvědavých uší a vábení na výsluní. V této době a věku je až příliš snadné produkovat hudbu, dát ji na internet a čekat na svět, aby vás začal milovat nebo nenávidět. I chvilka přemýšlení jde často do detailu; studium detailu např. určí správně zvolit nástroj. A to i pro ty, kteří jsou kouzelníci na hraní, detail zdokonaluje schopnosti skládání písně a májí jasnou vizi, která by skupinou mohla být přehlédnuta. Tohle právě není případ Earthside. Celkovým výsledkem je pak "A Dream In Static".

Na podzim 2015 se Earthside připojili k Soilwork a Soulfly na "We Sold Our Souls to Metal" turné a budou cestovat během roku 2016 po Spojených Státech a Evropě na podporu alba "A Dream In Static". Earthside podpořili kapely Leprous a Voyager v Evropě na jaře 2016 na "Congregation Part 2 Tour".

Američtí progresivní rockeři Earthside vydají své druhé album v roce 2023. V listopadu 2022 zveřejnili vizualizační video ke zbrusu novému tracku "We Who Lament". Téměř 9-minutová skladba obsahuje hostující vokální vystoupení kanadské hudebnice Keturah a byla to první píseň, kterou kapela začala psát pro svou nadcházející, zatím nepojmenovanou novou desku, která vyjde vroce 2023 prostřednictvím Music Theory Recordings. "We Who Lament" masteroval Ted Jensen (Mastodon, Gojira) a mixoval Forrester Savell (Karnivool, Animals As Leaders).

"Okamžitě jsme se zamilovali do nenapodobitelného charakteru Keturina hlasu, když mi fanoušek progresivní hudby poslal zprávu od Jamieho, která ji doporučila," vysvětluje kapela. "Složili jsme vokální část "We Who Lament" pro velmi specifický způsob vyjádření a obrátili jsme nespočet kamenů, než jsme dostali odkaz na její živou show a měli niternou emocionální reakci, že to byla zpěvačka, na kterou jsme čekali. v této písni, kdybychom se s ní mohli nějak spojit."

Zatímco debutové album kapely z roku 2015 "A Dream In Static" bylo albem introspektivním, píseň "Who Who Lament" ukazuje kapelu, která se nebojí postavit se tragickému stavu lidstva a planety, kterou obýváme. "Vyrůstat ve světě, kde vládne chladná praktičnost a tvrdohlavý odpor ke změnám", pokračuje kapela. "Na každém kroku je cítit, že s lidmi jako my, s emocionálním a idealistickým zapojením, se zachází s pohrdáním a jsou nuceni přijímat věci takové, jaké jsou. Dodržujte, buďte spokojení - buďte realističtí," říkají. "Učili nás žít své životy s určitými základními hodnotami a že dělat správnou věc bude odměněno, jen abychom viděli ty nejvykořisťovatelské a donucovací osobnosti, jak se stávají titány moderní společnosti."

"Tyto postoje a tento status quo nás dostaly do tohoto bodu a nakoply plechovku dostatečně daleko. Tváří v tvář této setrvačnosti a strašlivým problémům, které před námi stojí, musíme odolat zatvrdnutí sebe sama a použít své srdce a mysl k rozšíření našich spojení a přinést změnu, po které toužíme, bez ohledu na to, kolik času to zabere nebo jak velkému odporu čelíme. V jistém smyslu je to volání do zbraně - i když v těch nejmírumilovnějších, ale naléhavých smyslech".

Earthside budou ke konci roku 2022 podporovat VOLA na jejich nadcházejících severoamerických listopadových datech.

Zpět
Členové:
Frank Sacramone - Grand Piano, Keyboards, Programming
Jamie van Dyck - Electric and Acoustic Guitars, Orchestration, Backing Vocals
Ryan Griffin - Bass
Ben Shanbrom - Drums, Percussion, Backing Vocals

Členové
Keyboards, Synthesizers, Programming, Percussion, Additional Guitars

Vystudoval Hampshire College, spolu sesoukromým studiem na Berklee College of Music, s titulem B.A. v Music Production/Composition

Dokonalý nezávislý producent s klientelou po celých U.S.

Produkoval vlastní sólové album "Feet Of Clay" jako závěrečnu práci v Hampshire.

Produkoval virální videa s více než několika milióny shlédnutí.
Členové
Guitars, Backing Vocals, Programming, Additional Keyboards

Vystudoval Yale University s titulem B.A. v Hudbě se zaměřením na Kompozici a Teorii

Uváděl a aranžoval trendová Youtube videa.

Zabezpečil celistvost uspořádání orchestru pro píseň Earthside "Mob Mentality".

Poskytuje k volnému použití pre-produkci a smyčcové/vokální aranžérské služby pro různé umělce.

Píše formální analýzu a pojednání o hudební teorií v moderní rock/metalové hudbě.
Členové
Bass, Backing Vocals

Vystudoval The Hartt School of Music (hudební kozervatoř na University of Hartford) s ukončeným vzděláním v Hudební Produkci a Technologii

Nezávislý koncertní zvukový technik pro celou řadu kapel, souborů a hudebních aktivit.

Působil jako hudební režisér divadelních produkcí.

Inspirativní streamer videoher, zaskakující hudebník a zvukový inženýr.

Je také zkušený hráč na flétnu, saxofon, klarinet a trombón.
Členové
Drums, Backing Vocals

Vystudoval Boston College s titulem B.A. v Žurnalistice a Filozofii

Důsledný publicista a přispěvatel pro recenze populární hudby heavy hudby na Metalsucks.net.

Publikoval práce napříč různými respektovanými vydavatelskými agenturami.

Dříve pracoval pro všeobecně známou hudebně/zábavnou branding agenturu Cornerstone Agency v New Yorku, NY.

Zpět


Skupina:
Ben Shanbrom - Drums, Percussion, Backing Vocals
Frank Sacramone - Grand Piano, Keyboards, Programming
Ryan Griffin - Bass
Jamie van Dyck - Electric and Acoustic Guitars, Orchestration, Backing Vocals
Hosté:
Lajon Witherspoon - Vocals (02) (Sevendust)
Daniel Tompkins - Vocals (03) (Tesseract, ex-Skyharbor)
Björn Strid - Vocals (06) (Soilwork)
Eric Zirlinger - Vocals (08) (Face the King, ex-Seer)
The Moscow Studio Symphony Orchestra (MSSO) (02,04)
Max ZT - Hammer Dulcimer (04)
Henrik Gennert - Guitar Solo (07)
JP Asplund - Percussion
A Dream In Static
Vyšlo 23. října 2015, digital

Seznam skladeb:
01. The Closest I've Come (8:00)
02. Mob Mentality (9:56)
03. A Dream In Static (7:35)
04. Entering The Light (5:27)
05. Skyline (9:28)
06. Crater (6:03)
07. The Ungrounding (5:34)
08. Contemplation Of The Beautiful (11:49)
Total Time (45:24)

All music, vocal lines, and lyrics written by Earthside
Produced: David Castillo at Ghost Ward (Stockholm, Sweden)
Co-produced: Frank Sacramone and Jamie van Dyck
Tracks 01,06,07 mixed: Jens Bogren with Johan Örnborg at Fascination Street Studios
Tracks 02,03,04,05,08 mixed: David Castillo at Ghost Ward
Mastered: Jens Bogren at Fascination Street StudiosZpět

Ryan Griffin, Jamie van Dyck, Frank Sacramone, Ben Shanbrom


Frank Sacramone, Ryan Griffin, Jamie van Dyck, Ben ShanbromZpět
Oficiální stránky:
http://www.earthsideband.com/
https://earthside.bandcamp.com/

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  20.7.2016 
Menu Poslední aktualizace: 18.11.2022
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!